درخواست حل مشکل (هجوم افکار منفی)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست حل مشکل (هجوم افکار منفی)

سلام
من توان شروع هیچ کاری رو ندارم یعنی هروقت میخوام دست به کاری بزنم اونقدر افکار منفی به ذهنم هجوم میاره که منصرف میشم .
میتونید کمکم کنید؟
:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ronaz;424837 نوشت:
سلام
من توان شروع هیچ کاری رو ندارم یعنی هروقت میخوام دست به کاری بزنم اونقدر افکار منفی به ذهنم هجوم میاره که منصرف میشم .
میتونید کمکم کنید؟

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
به نظر می رسد بررسی دقیقتر موضوع، نیازمند مشاوره ای حضوری است، لکن به صورت کلی می توان علل متعددی را برای این وضعیت برشمرد، که از جمله آنها می توان به تردید، اضطراب، وسواس و ترس اشاره کرد. و البته این ترس است که همواره مانع پیشرفت است، ترسی که خود ریشه در افکار تحریف شده و معیوب دارد!
لذا لازم است افکار تحریف شده ای را که منجر به ایجاد ترس می شوند را شناسایی کنید و در ادامه به خنثی سازی آنها بپردازید.
به این منظور سعی کنید؛
_ در صورتیکه دچار اضطراب، وسواس و...هستید، با مراجعه به روانشناس و یا فرا گرفتن مهارتهای خودیاری، سطح آنها را کاهش دهید.
_ کارهای سنگین را به خود تحمیل نکنید، سنگینی کارها و وسواس نشان دادن، باعث دلسردی و ترس شما از انجام امور خواهد شد.
_ از ترس نترسید! و با آن مواجه شوید، از این به بعد به ندای ترس پاسخ ندهید و آن را اجابت نکنید. جسارت و ریسک پذیری را تجربه کنید و از شکست احتمالی و یا به نتیجه نرسیدن کار واهمه ای نداشته باشید.
_ اهداف کوتاه مدت و گامهای کوچک را فدای اهداف بلند مدت و گامهای بزرگ نکنید. به این منظور به انجام اموری مبادرت کنید که نیاز به انرژی و وقت زیادی نداشته باشد، یعنی کارها و قدمهای کوچک.
_ به نتیجه کار نیندیشید. به تعبیری دنبال پیروزی قطعی در کارها نباشید، بلکه در پی انجام کار بر حسب توان و موقعیت خود باشید.
_ دنبال این نباشید که کاری کامل و بدون عیب انجام دهید. مهم شروع کردن است با هر نتیجه ای!!
_ از توقع و انتظار افراطی از خود فاصله بگیرید و از شکست در کارها نه نا امید شوید و نه خود را سرزنش کنید.
_ به خود استراحت بدهید و با امور مختلف و مسولیتهای متفاوت سر خود را شلوغ نکنید.
_ همین لحظه با استعانت از خدای متعال، اراده کنید که کاری را انجام دهید هرچند کوچک و پیش پا افتاده، مثلا چند قدم راه رفتن یا نوشیدن یک لیوان آب خنک! آنچه که مهم است کار انجام شده نیست، چون شما روزانه چندین مرتبه آب می نوشید، چیزی که در اینجا برای ما مهم است این است که شما کاری را بر مبنای اراده خود انجام می دهید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

ronaz;424837 نوشت:
سلام
میتونید کمکم کنید؟
[="#006400"]

هوالعالم

هر چند قبلا به جواب سوال خود رسيديد و با نظر به اينكه
تجويز بدون تشخيصي كه از راه دور و با اطلاعات كم من ها صادر ميشه كامل نيست
بيان خاطرات و تجربيات رو تجويز و خالي از لطف نميدونم

يه عزيزي بود از بس پري وار فكر ميكرد و حساسيت به خرج ميداد
در دروه اي از زندگي براي اينكه كمتر مورد ظلم و حسادت ديگران قرار بگيره
دست از هر كاري كشيده و نميخواسته ديگه بهترين باشه
تا روزي كه به خودش امد و فهميده بود كه نمي بايست به حسادت و خباثته بخيل جماعت اهميت ميداده

اما در نظرش بازگشت به حالت قبل دير و دور ميزد
چون اين نخواستن به نتوانستن تبديل شده بود
و ناتواني ملكه ذهنه اين بنده خدا !!

ولي باز يه دوره اي از طرف يه بنده خدايي توصيه هايي شد
براي سموم بدنش كه گاها از اشفتگي ذهن و بدكاري سيستم بدن به وجود مياد
توبه و طهارت و عبادت (بيشتر قران) و زيارت مداوم
و برنامه ريزي براي ورزش و پياده روي و مهمتر خوردنه پياز و شلغم و غذاي سالم و مقوي توصيه شد !

براي تپش قلبش كه از وجود همين افكار منفي و سموم بدنش بود و بدخوابش ميكرد
خوراكيهاي تصفيه كننده خون و متعادل كننده فشار توصيه شد
مثل اب انار و اب زرشك و فلفل و ...

و تمركز روي نياز هاي بدن و دوري يا بي توجهي به موجودات حسود و بخيل و بدگو و الكلي و امثال اين ... !!!
كه بعد از كمي صبر و تلاش نتايج خوبي حاصل شد .[/]

ممنون از همه شما
ترس بیشتر من از بچه هامه که نکنه اراده شون به من بره و با همین مشکل رو به رو بشن
برای رفع مشکل خودم هم روانشناس مذهبی میخوام که هم از نظر علم روانشناسی کمکم کنه هم مذهبی و هنوز پیدا نکردم

موضوع قفل شده است