صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به خدا سوء ظن دارم..

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,400
    حضور
    379 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13885

به خدا سوء ظن دارم..

سلام و عرض ادب و احترام خدمت کارشناسان محترم..

راستش من فکر نمی کردم این مسئله اینقدر بزرگ بشه . احساس میکنم به خداوند سوءظن دارم . احادیث و روایات زیادی هم درباره سوءظن خوندم . همین یه ذره اعتقادی هم که دارم بخاطر اینه که خدا گاهی برخلاف تصورات منفی ام عمل میکنه..ضمنا من جواب منطقی و صحیح تمام افکار منفی خودم رو می دونم ( جواب تمام افکار منفی ام در مورد خداوند رو به طور کامل و جامع از کارشناسان اعتقادی گرفتم . ) اما نمی تونم اینطوری فکر نکنم . دست خودم نیست . اما این افکار خیلی آزارم میده:

همش فکر میکنم خدا میخواد اذیتم کنه و از این اذیت و آزار لذت میبره ، همش میخواد قدرتشو به رخ من بکشه که من می تونم و تو نمی تونی و چون من می تونم تو باید خفه خون بگیری و لال بشی .

خیلی از ازدواج کردن می ترسم . چون مدام احساس میکنم خدا منتظره من ازدواج کنم و بعد از طریق فقر و نداری یا از طریق بروز یه حادثه ی ناگوار منو جلوی خانواده ام شرمنده کنه و از اینکارش لذت ببره.

همش احساس میکنم خدا بین این همه آدم فقط گیر داده به من
    . و ........سپاسگذارم..!!!

از کارشناسان عزیز و محترم سایت خواهش میکنم که جواب من رو به اینصورت که خدا بزرگه خدا مهربونه و .....ندید . چون من همه ی اینها رو می دونم . ولی نمی تونم چنین احساسی داشته باشم . یه تمرین . یه راهکار عملی به من ارائه بدید..

تولدی دوباره

2. صلوات ها 15

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

به خدا سوء ظن دارم..

کارشناس بحث: استاد امیدوار

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 12

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها

راستش من فکر نمی کردم این مسئله اینقدر بزرگ بشه . احساس میکنم به خداوند سوءظن دارم . احادیث و روایات زیادی هم درباره سوءظن خوندم . همین یه ذره اعتقادی هم که دارم بخاطر اینه که خدا گاهی برخلاف تصورات منفی ام عمل میکنه..ضمنا من جواب منطقی و صحیح تمام افکار منفی خودم رو می دونم ( جواب تمام افکار منفی ام در مورد خداوند رو به طور کامل و جامع از کارشناسان اعتقادی گرفتم . ) اما نمی تونم اینطوری فکر نکنم . دست خودم نیست . اما این افکار خیلی آزارم میده:

همش فکر میکنم خدا میخواد اذیتم کنه و از این اذیت و آزار لذت میبره ، همش میخواد قدرتشو به رخ من بکشه که من می تونم و تو نمی تونی و چون من می تونم تو باید خفه خون بگیری و لال بشی .

خیلی از ازدواج کردن می ترسم . چون مدام احساس میکنم خدا منتظره من ازدواج کنم و بعد از طریق فقر و نداری یا از طریق بروز یه حادثه ی ناگوار منو جلوی خانواده ام شرمنده کنه و از اینکارش لذت ببره.

همش احساس میکنم خدا بین این همه آدم فقط گیر داده به من
    . و ........سپاسگذارم..!!!

از کارشناسان عزیز و محترم سایت خواهش میکنم که جواب من رو به اینصورت که خدا بزرگه خدا مهربونه و .....ندید . چون من همه ی اینها رو می دونم . ولی نمی تونم چنین احساسی داشته باشم . یه تمرین . یه راهکار عملی به من ارائه بدید..
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
    الف) چنین موضوعی بیشتر صبغه اعتقادی دارد تا روانشناختی، از اینرو در ابتدا لازم است عنایت داشته باشید که دانستن، علم و آگاهی نسبت به یک موضوع، همه مطلب نیست بلکه این باور و اعتقاد قلبی است که منشاء حرکت است و پر واضخ است که این باور قلبی دارای مراتب است و افراد به فراخور حال خویش مرتبه ای از آن را تجربه می کنند و اینجاست که شاهد درجات متفاوت ایمان هستیم.
    در این میان آنچه که مسلم است این است که عمل منطبق با دانسته ها، زمینه ساز تقویت باور قلبی است.
    بر این اساس لازم است تا جنابعالی دانش دینی خود را در مرحله عمل به اجرا در آورید (افزایش سطح پایبندی مذهبی).

ب) بر حسب فرمایشات شما، اینگونه به نظر می رسد که این نوع از تفکر، نوعی وسواس فکری است که لازمه برون رفت از آن، بی اعتنایی و بی توجهی به آن است.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵ در ساعت ۰۰:۰۹
    به خدا سوء ظن دارم..
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 13

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    75
    حضور
    3 روز 3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

با سلام
    ما در نمازهایمان و در موقع شروع کارها می گوییم بسم الله الرحمان الرحیم .یعنی رحمان بودن و رحیم بودن خدا را قبول داریم .
    به نظر من خدا همانگونه که ما دربارش فکر می کنیم با ما رفتار می کند مثلا اگر خدا را رحیم و بخشنده بدانیم و خودمان هم کمی بخشش کنیم .خدا با ما همین گونه رفتار می کند .
    اگر خداوند را سپاس گذار بدانیم و خودمان شکر و سپاس نعمت های الهی را بجا اوریم و همچنین سپاس افرادی که به ما خوبی می کنند . خداوند هم به ما جواب می دهد . و قدر دانی می کند .

خدایا به ما آن ده که ان به .و ما را نگذار به که و مه(بزرگ و کوچک)

9. صلوات ها 9

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    اگه ما خودمون رو بنده خدا می دونیم، معنیش اینه که اعتقاد داریم در همه حال و هر لحظه ای داره ما رو می بینه و کاملاً تحت سلطه اون هستیم.
    حالا اگه بخوایم طوری رفتار کنیم که اون راضی نیست، در حالی که میدونیم خدا از این کار راضی نیست و داره ما رو می بینه و از انجام دادن این کار رضایتی نداره. مسلماً به نتیجه ای که می خوایم نمی رسیم.
    چون از یه طرف کاری که داریم انجام می دیم اشتباه هست، و از یه طرف دیگه می دونیم که خدا هم از انجامش ناراضیه.
    اگه به خدا اعتقادی نداشته باشیم و کار اشتباهی انجام بدیم ممکنه چنین چیزی رخ نده.
    ولی اگه اعتقاد داشته باشیم چرا... که اتفاقاً این هم از لطف خداست و این شکستی که میخوریم باعث میشه به بیراهه نریم.

11. صلوات ها 7

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

همش احساس میکنم خدا بین این همه آدم فقط گیر داده به من . و ........سپاسگذارم..!!!
    هوالعالم
    گاها خدا ايينه اي در مقابل رفتار ما قرار ميده ...
    كه نگاهي به افكار و كردار خود داشته باشيم
    نمايش هست اما عمل نيست

ميگه
    آيينه گر نقش تو بنمود راست
    خود شكن ايينه شكستن خطاست !

ممكنه چنين شخصي قدرت طلب باشه و متكبر و
    در افكار و رفتار لجاجت و منيت داشته باشه ...
    كه اين لجاجت و منيت به حسادت و حقارت ختم ميشه
    و خدا نميخواد اينطور بشه !!!

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

13. صلوات ها 6

علاقه
    راهیان نور،مسجد،هیئت،شهدا،زیارت
    نوشته
    221
    حضور
    4 روز 8 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1100

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخ .....
    سوء ظن به خدا... درد داره !
    منم فکر می کنم بخاطر گناه هایی که تو زندگیم مرتکب شدم... خدا بمن پشت کرده و از من متنفره!
    احساس می کنم هر اتفاق بدی برام میفته... خدا مسخره ام می کنه و بهم می خنده و از بدبختی هام خوشحال می شه!
    هیچــــــــــــــی به این اندازه برام دردناک نیست که تنها کَسَم از غصه هام دلشاد بشه!

(به تازگی یه غمی اومده تو زندگیم که حســـــابی کلافه ام کرده........ بدترش اینه که دلم می خواست خدا دلداریم بده و آرومم کنه... اما به روی خودش نیاورد و اصــــــــــلاً براش مهم نبودم........ این دلشکستگی بیشتر از اون غم داره از پا درَم میاره)

15. صلوات ها 8

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

همش احساس میکنم خدا بین این همه آدم فقط گیر داده به من . و ........سپاسگذارم..!!!

به خدا خوشبین باش صلوات زیاد بفرست مشکلاتت حل میشه ان شاء الله

17. صلوات ها 9

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

1-بسیاری از احساسات منفی از جانب شیطان است.
    2-خوب شما تسلیم محض باش و بگو (قلباً و با اخلاص) , قبول. خدایا من تسلیمم و اعتراف می کنم که در برابر تو ناچیزم و نتیجه به دست توست و من فقط آنچه را تو گفتی عمل می کنم و به نتیجه کاری ندارم.
    3-زیاد از شر شیطان به خدا پناه ببرید و در صورت امکان بیشتر اوقات با وضو باشید.
    4-کتاب"نیروی تفکر مثبت" میتونه مفید باشه.
    5-شما فقط آنچه را در بیرون دریافت خواهی کرد که قبلش در باطن و ضمیر آگاه و ناخودآگاه خودتان و از اعماق وجود درخواست کرده اید.
    موفق باشید.

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

19. صلوات ها 5

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

نقل قول نوشته اصلی توسط palizgar نمایش پست ها
    آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخ .....
    سوء ظن به خدا... درد داره !
    منم فکر می کنم بخاطر گناه هایی که تو زندگیم مرتکب شدم... خدا بمن پشت کرده و از من متنفره!
    احساس می کنم هر اتفاق بدی برام میفته... خدا مسخره ام می کنه و بهم می خنده و از بدبختی هام خوشحال می شه!
    هیچــــــــــــــی به این اندازه برام دردناک نیست که تنها کَسَم از غصه هام دلشاد بشه!

(به تازگی یه غمی اومده تو زندگیم که حســـــابی کلافه ام کرده........ بدترش اینه که دلم می خواست خدا دلداریم بده و آرومم کنه... اما به روی خودش نیاورد و اصــــــــــلاً براش مهم نبودم........ این دلشکستگی بیشتر از اون غم داره از پا درَم میاره)
    سلام خواهرم
    یه بنده خدایی رو میشناسم که البته مث اون دور و ورم ندیدم خیلی متفاوت از بقیه اس
    اما یه روز در شرایطی قرار گرفتم که تموم کارهای بدمو و در واقع جنایاتمو در حق خودم پیشش لیست کردم(اولش قصدم این نبود دیگه پیش اومد دیگه)
    بعدش حتی یه ذره ازم رو برنگردوند
    یه ذره نظرش متفاوت نشد حتی یه اخم بی جا بهم نکرد

از وقتی با این بنده ی خدا آشنا شدم، باور کردم که خدا که خالق این آدم و خالق این صفت پوشانندگی و بخشش در این آدمه، خودش که منبع این صفاته، چقدر نسبت به من از در عفو و گذشتش رفتار می کنه و به من مخصوصاً وقتی توبه می کنم چقدر مهربون خواهد شد...

ما آدما گاهی مشکلمون همینه که توجه نقد می خوایم. اهل عشقبازی نیستیم. حال اونکه خدا عاشق می طلبه اصلاً آفریده ما رو تا عشقبازی کنیم باهاش
    یه گره توکارمون میفته اولش دست و پامونو گم می کنیم و دعا می کنیم خدا بازش نمی کنه
    تلاشمونو می کنیم و دعا می کنیم خدا بازش نمی کنه
    خیلیا یه کم که خسته میشیم دیگه به خدا بدبین میشیم اما خبر نداریم این تازه اول دروازه ی عشقه

اینکه هی ما میخوایم و اون عنایت نمیکنه بخاطر این نیس که از ما بدش میاد(پس چرا به دشمناش هزارتا هزارتا هم میده؟!یعنی از اونا خوشش میاد؟!)
    بخاطر این به ما دیرتر میده که یه عاشق تمام عیار بشیم، یه عاشق عاجز... عجز در برابر خدا اوج معرفته... خدا میخواد با همین دعاهای روزمره مون رشد کنیم

اگه دیدمون اینطوری بشه نه ناامیدی در کار هست و نه بدبینی
    دیدمون هم فقط با یه بسم الله اینطوری میشه منتها یه بسم الله مردونه... قبول کنیم سیستم اینطوریه و تا تهش مردونه وایسیم تا عاشق خدا بشیم

(حرفام آموخته هام از عزیزانم بود و چقد برا خودم حرف واسه گفتن داشت. ان شاء الله اول خودم بفهمم بعد شما...)

ویرایش توسط mkhahande313 : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵ در ساعت ۱۵:۲۰
    وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری