لبیک یا حسین یعنی . . . . . .(شیعیان أبا عبدالله بخوانند)

تب‌های اولیه

74 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بسمه تعالی

اگر ندای هل من ناصر أبا عبدالله علیه السلام را در این زمان بشنوید،پاسخ حضرت را در حل چه مسأله ای(فردی یا اجتماعی)می دانید.
توضیح بیشتر اینکه،در خودتان یا جامعه ای که در آن زندگی می کنید چه مسأله ای را مهم تر از همه می دانید که رفعش
لبیک یا حسین در زمان ماست؟

مهم ترین اولویت را بیان کنید،فردی یا اجتماعی.
نظر دهید تا دوستانتان بدانند اولویت شماره یک از دیدگاه و نظر شما چیست.

لبیک یا حسین یعنی . . . . . . .

به نام خدا

تموم مردم جامعه اسلام ناب جزیی از وجودشون باشه ..
تموم افراد جامعه مسلمان واقعی باشن نه اینکه اسمشون مسلمان باشه ..
من عاشق جامعه ای هستم که مردم موقع نماز هر کاری داشتن ول کنن برن نماز .. فرار کنن به نماز
طرف مغازه طلافروشی رو ول کنه به امون خدا بره نماز ...

"لبیک یا حسین" یعنی :
حسین جان همه دنیا را برای جان خود می خواهیم و جان خود را فدای تو و را ه تو می کنیم یا حسین!
یعنی :
حسین جان کاری که تو کردی از نظر ما کاملا درست بود و اگر ما هم بودیم در زمره یارانت قرار می گرفتیم یا حسین!
یعنی :
راه تو منحصر به یک زمان و یک مکان نیست و تا ظلم و ستم هست خط سرخ شهادت و پرچم سبز انتظار هم هست و ما در آن خط و زیر آن پرچمیم یا حسین!
یعنی :
امروز بعد از 1400 سال خون ما و خانواده ما , فرزند 6 ماهه ما و پیر 90 ساله ما از خون تو و اصحاب تو رنگیرتر نیست و اگر زمانش برسد آرزوی ما در خون خود و در راهی که تو رفتی غلطیدن است .
یعنی :
هرگز نخواهیم گذاشت صدای عاشورا خاموش شود و خواب را بر فرزندان معاویه و ابوسفیان که امروز بر جان و مال مسلمین میتازند حرام خواهیم کرد!
یعنی یا حسین اگر اشک چشمانمان خشک شود همچون فرزند صالحت مهدی (ع) برای مظلومیت و حماسه ای که با آن لشکر صلحشورت آفریدی خون خواهیم گریست یا حسین!
یعنی :
بابی انت و امی یا حسین.

استاد;424263 نوشت:
بسمه تعالی

اگر ندای

هل من ناصر أبا عبدالله علیه السلام را در این زمان بشنوید،پاسخ حضرت را در حل چه مسأله ای(فردی یا اجتماعی)می دانید.
توضیح بیشتر اینکه،در خودتان یا جامعه ای که در آن زندگی می کنید چه مسأله ای را مهم تر از همه می دانید که رفعش
لبیک یا حسین در زمان ماست؟

سلام ...
لبیک یا حسین رو من تو این میدونم که ...

1- آدم های دنیا واقعا واقعا واقعا ... بدونه در نظر گرفتن جناح . دین . یا مذهبی .... اندیشه کنن ( اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید )
2- آدم ها حاضر باشن برای عقیده ای که واقعا بهش رسیدن ... بهشتی که واقعا تو ذهنشون دارن مبارزه کنن و کوتاه نیان ( مثله اون 72 نفر )
3- وقتی با کسی عهدی میبندیم ... سره حرفمون وایسیم .... نه مثله کسانی که با امام بیعت کردند و تنهایش گذاشتند ....

به نظره من الان بالاترین الویت .... اقتصاد و کار و ازدواج هست .

1- سن ازدواج خیلی بالا رفته ... وقتی هم سنه ازدواج بالا بره ... برای هیچ کس دین و ایمون نمیمونه ... همه یه جوری مریض هستن ... اراده شون رو از دست دادن ... نمیتونن درست فکر کنن ...
2- وضعیت کار هم که خیلی خیلی خراب هست .
3- اقتصاد هم که تحریم هستیم و ...

راستی من نمیدونم !!!
وقتی برای یه فوتبال یا پینگ پونگ میریم از کشوره خارجی کارشناس میاریم ... چرا برای این مسایل نمیریم از خارج کارشناس بیاریم ... خوب چه ایرادی داره یه رئیس جمهور 5 تا نخبه بین المللی اقتصاد زیره دستش باشن ...
مثله همون کاری که عرب های سوسمار خور دارن انجام میدن ... خودشون میفهمن که از اقتصاد سر در نمیارن ... میرن کارشناس میارن ...
خوب چرا ما این کار رو نمیکنیم ؟؟؟

یا الله
من اینطور به ذهنم می آید:
مهمترین اولویت ها حل خودبینی و منیّت هاست و گویی منشـأ همه ی گناهان همین فرعون بزرگ خودیت هاست است
و آنچه از استاو جوادی بر صفحه ی دلم نقش بست این است که کیفر گناهان،متناسب با گناهان نیست،بلکه متناسب با آن
فرعونیت و منیت و ((انا ربکم الاعلی)) هاست.

آنگاه که منیت ها شکسته شد،گناهان مرتفع،و اجتماع نیز بهشت میشد
پیامبر (ص):اگر نبود شیطان برگرد دلهای آدمیان هر آینه انسانها ملکوت را می‌دیدند (میزان الحکمه ج ۱۰)
و طبق این حدیث نورانی،با مشاهده ی ملکوت آسمان ها پی به اسرار زمین میبردند و آنگاه نه در دقدقه ی اختلاف فتاوا را داشتیم و
نه با زحمت به دنبال روش بانکداری اسلامی میگشتیم و نه تن به روش های غربی و شرقی برای مدیریت امورمان متوسل میشدیم.

استاد;424263 نوشت:

= لبيك يا خامنه اي :Gol:

رضاهو;424311 نوشت:
یا الله
من اینطور به ذهنم می آید:
مهمترین اولویت ها حل خودبینی و منیّت هاست و گویی منشـأ همه ی گناهان همین فرعون بزرگ خودیت هاست است
و آنچه از استاو جوادی بر صفحه ی دلم نقش بست این است که کیفر گناهان،متناسب با گناهان نیست،بلکه متناسب با آن
فرعونیت و منیت و ((انا ربکم الاعلی)) هاست.

آنگاه که منیت ها شکسته شد،گناهان مرتفع،و اجتماع نیز بهشت میشد

پیامبر (ص):اگر نبود شیطان برگرد دلهای آدمیان هر آینه انسانها ملکوت را می‌دیدند (میزان الحکمه ج ۱۰)
و طبق این حدیث نورانی،با مشاهده ی ملکوت آسمان ها پی به اسرار زمین میبردند و آنگاه نه در دقدقه ی اختلاف فتاوا را داشتیم و
نه با زحمت به دنبال روش بانکداری اسلامی میگشتیم و نه تن به روش های غربی و شرقی برای مدیریت امورمان متوسل میشدیم.

حالا که انسان ها موجوداتی هستند ... با صفتهایی ماننده خودبرتر بینی ... بزرگ بینی ... نظره شما اینه که چی کار کنیم ؟؟؟

صلی الله علیک یا ابا عبدالله

hamid40;424285 نوشت:
"لبیک یا حسین" یعنی :
حسین جان همه دنیا را برای جان خود می خواهیم و جان خود را فدای تو و را ه تو می کنیم یا حسین!
...........
هرگز نخواهیم گذاشت صدای عاشورا خاموش شود و خواب را بر فرزندان معاویه و ابوسفیان که امروز بر جان و مال مسلمین میتازند حرام خواهیم کرد!
.........یعنی :
بابی انت و امی یا حسین.

و مزدوران بدون جیره و مواجیب انان

والویت اول دفاع از حرم
ومهندسی فرهنگی است
تا یکبار دیگر فرهنگ ناب و تمدن پیشرو را
بنوشیم و بنوشانیم

[="Arial Narrow"][="DarkGreen"]السلام علیک یا اباعبدالله:Sham:

استاد;424263 نوشت:
بسمه تعالی
اگر ندای هل من ناصر أبا عبدالله علیه السلام را در این زمان بشنوید،پاسخ حضرت را در حل چه مسأله ای(فردی یا اجتماعی)می دانید.
توضیح بیشتر اینکه،در خودتان یا جامعه ای که در آن زندگی می کنید چه مسأله ای را مهم تر از همه می دانید که رفعش لبیک یا حسین در زمان ماست؟

عرض سلام و تسلیت
لبیک یا حسین ع یعنی...با بصیرت،مطیع رهبر بودن!
و اولویت اول مسأله حجاب و عفاف در جامعه کنونی[/]

[="Tahoma"][="Black"]یا الله*

سلام...

استاد;424263 نوشت:

لبیک یا حسین* ع = همگی تلاش کنیم تا توفیق داشته باشیم ان شالله نماز اول وقت به جا بیاریم تحت هر شرایطی...

لبیک یا حسین* ع = لبیک یا خامنه ای*

و در نهایت به نظر حقیر میشه گفت:

لبیک یا حسین* ع = مرگ بر امریکا! و همه ی پاچه خوارانش...

[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
جزی الله عنا محمدا ما هو اهله

با حسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولی
یا حسین گفتن کجا و با حسین بودن کجا!

اخلاص،اخلاص ،اخلاص...اول اخلاص بعد نماز و...

[="DarkOrchid"]سلام
فردی.چرا که هر فرد جامعه را میسازد.واگر هر فرد خودش را درست کند جامعه درست شده ولی مشکل اینجاست که هر فرد میخواهد دیگران را درست کند بدون اینکه خودش درست بشود.
منظورم این نیست که امر به معروف و نهی از منکر را برداریم بلکه منظورم این است که کسی تا خودش را درست نکرده و آن رزیله در خودش هست نمیتواند دیگران را درست کند و حرفش اثر ندارد و نیز با کلامی زننده این کار را انجام میدهد و فرد را از دین زده میکند.
بهترین امر به معروف این است که صفت خوبی را در خود تقویت کرده تا دیگران هم دوست داشته باشند مثل ما باشند.
این گرانی ها همه منشا فرهنگی دارد و این حباب اقتصاد را مردم درست کردند.هر کس جنس را به بهانه ی یارانه ای شدن گران میکند تا از بقیه جا نماند و یک نوع لجبازی انجام میدهد در حالی که اگر حساب دقیق صورت گیرد آنقدر گران نمیشود. همچنین اگر مردم حمله ور نشوند و طلا نخرند طلا ارزان میشود و ماشین هم ارزان میشود و همینطور اجناس دیگر.
مساله ی ازدواج را هم خودشان به وجود آوردند. با بی حجابی و تنوع طلبی وتوقع و زیاده خواهی و تجمل گرایی و در کل بی دینی این مشکلات به وجود آمده و تا هر فرد خودش را درست نکرده امام زمان هم بیاید کاری از دستش بر نمیاید و مانند امام حسین شهیدش میکنند و تنهایش میگذارند.
التماس دعا
اللهم عجل لولیک الفرج
[/]

سلام ممنونم از پست خوبتون.

اگر الان امام حسین (ع) فریاد هل من ناصر ینصرنی رو ادا می کردن، قطعا من برای مبارزه با فساد اخلاقی به ایشون لبیک میگفتم. درد جامعه ما اقتصاد نیست، فساد اخلاقیه از همه نظر، از بی حجابی و بدلباسی گرفته تا بددهنی و دروغ و رشوه و حرام خواری، و بدتر از اون توجیه کردن گناهشونه. ایناست که دل امام زمان (عج) رو خون میکنه و ایشون رو رنج میده.
یاحق

[="Tahoma"][="DarkGreen"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
من هردو بعد رو لازم می بینم و جواب لبیک است
هم فردی و هم اجتماعی که با هم باید ارتقا پیدا کند:Gol:[/]

لبیک یا حسین=لبیک یا جانشینان حسین=لبیک یا خمینی=لبیک یا خامنه ای

از تساوی بالا نتیجه می گیریم که پس باید التزام عملی به بیانات حضرت ماه پیدا کنیم
و آقا اخیراً خیلی تاکید دارن روی سبک زندگی اسلامی...

لبیک یا حسین یعنی علوی زندگی کنیم و حسینی شهید بشیم:Sham:

بسم الله الرحمن الرحیم

استاد;424263 نوشت:

یعنی عامل طولانی تر شدن غیبتو بیشتر کردن غم و غصه های فرزند حسین ع نشدن
نمک رو زخم هاش نپاشیدن!
مایه ی شرمندگیش نشدن!
یعنی از کثرت دشمن و سرزنش ها نترسیدن!
یعنی شب برای غصه ی حسین ع اشک ریختن و صب چشم ها پسر حسینو اشکدار نکردن!

یعنی مولا جان اگر 1400 سال پیش شما از دست کارهای منتظرانت در امان نبودی امروز منتظران فرزندت هر چه در توان دارند برای تسکین غم دل فرزندت که به اندازه ی تاریخ قدمت و به اندازه ایمان شما عمق دارد میکنن!
یعنی یادمون هست شما وسط میدان جنگ (!!!)نمازتونو اول وقت و به جماعت خوندین
یادمون هست خواهرتون با اون همه غم غصه اول شکایتشون به یزید عبور دادن اهل حرم پسر رسول خدا از جلو چشم نامحرمان بود.
یادمون هست که حبیب شما(حبیب بن مظاهر) زن و مالش رو یک جا طلاق داد و به شما رسید
یادمون هست که شما حتی از شش ماهتون گذشتین تا شاید یک دلو نجات بدین.
یادمون هست دل واپسیتونو واسه دلای ما.
یادمون هست این دلا حرمن،حرمت دارن و ارزش دارنو چقدر باید مراقبشون بود.

یادمون هست....

لبیک یا حسین امروز= لبیک یا مقاومت

استاد;424263 نوشت:

سلام و عرض ادب

به نظر من اگر کسی میخواد به امام حسین لبیک بگه باید با وظیفه شناسیش لبیک بگه .

باید اول وظیفشو بشناسه و بعد بهش عمل کنه.

اینجوری هم امام رو خشنود کرده و هم انتقام امام رو گرفته.

لبیک یا حسین یعنی عمل به آنچه که می‌دانیم
عمل به آنچه که می دانیم یعنی وارد شدن در کلاس درس خدا و یادگیری آنچه که نمیدانیم
در این صورت مشکلات را با هدایت الهی حل کرده و آماده ظهور می شویم
« من عمل بما علم أورثه الله علم ما لا یعلم » هر کسی به معلوماتش عمل کند، خداوند مجهولاتش را معلومات می کند

سلام و به امید قبولی ارادتها به خاندان زلال نبوت و امامت .
لبیک یا حسین من با دو نگرش از اعماق وجودیم بر می خیزد (خدا کند همینطور باشد که شعارش را می دهم ) :
1- ادای تکلیف و دین به ولایت و اجرای اوامر بی چون و چرا و به دور از تردید های شومی که کوفیان را در حالت منفی آن معروف نمود . فرق نمی کند در چه برهه ای باشد و مهم اینست که در برهه ای است که من در آن زنده ام .
2- بهره بردن از رفتارها و شیوه هایی که درس می گیرم و با تمسک به آنها مسیری را برای ادامه حیات بر میگزینم که مطابق با هدف آفرینشم از سوی خالقی است که دوستش دارم و به او عشق می ورزم و تنها اطاعت از او را سعادت می دانم .( شاید هم در درجه اعلای آن نه به خاطر طمع به پاداش بهشتش و یا خوف از سختی عذابش )

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا انشاءالله ... بحق الحسین (ع)

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ابا عبدالله الحسین

لبیک یا حسین ، لبیک به ضروریات جامعه کنونی اسلام است. لبیک به سید علی خامنه ای است.

ان شاءالله به عنایت مولا ابا عبد الله همه توفیق گفتن لبیک یا حسین را داشته باشیم....الهی آمین.

سلام بربقیةالله الاعظم ومنتظرانش

لبیک یاحسین = یا قائم آل محمد (ص) بی تاب وچشم به راهیم تا راه بنمایی منتظرانت را :Sham:که تو تکمیل کننده ی قیام حسین (ع) هستی ومنم عاشق این که خاک پایت را از سرعشق با سر مژگان بزدایم :hamdel:

سید حسن نصرالله حفظه الله دبیر کل حزب الله لبنان

بخشی ‌از بیانات‌ علامه ‌مجاهدحضرت حجه‌الاسلام‌ و المسلمین سیدحسن نصرالله
لبیك یا حسین
... و پیام ما همچنان طنین‌انداز خواهد بود، پیامی كه آمریكایی‌ها باید آن را بفهمند و بدانند، آمریكایی‌ها چه می‌دانند كه لبیك یا حسین(ع) چیست ؟ آنها با این شعار بیگانه‌‌اند و به سادگی و همچون سایر موارد از آن می‌گذرند. لبیك یا حسین(ع) یعنی چه؟ و چه پیامی دارد؟
لبیك یا حسین(ع) یعنی اینكه در صحنه نبرد همچنان حضور داشته باشید، هرچند كه یكه و تنها، هر چند كه مردم رهایت كنند و تنهایت بگذارند. هرچند كه به تو تهمت و برچسب زنند. هرچند كه تو را خوار شمارند.
لبیك یا حسین(ع) به معنی آن است كه هم خودت و هم مال و دارایی‌ات و هم زن و فرزندانت، همه و همه در صحنه جنگ باشید.
لبیك یا حسین(ع) آن است كه مادر، فرزند خود را به جبهه جنگ بفرستد و اگر به شهادت برسد و سر از تن او جدا شود و نزد مادر ببرند ، مادر سرفرزند دلبند خویش را در دامان خود نهد، خاك و خون را از چهره او بزداید و بگوید: من خشنود و راضی‌ام كه روی مرا در روز جزا نزد حضرت فاطمه زهرا(س) سفید گرداندی . این است مفهوم لبیك یا حسین(ع)
لبیك یا حسین(ع) آن است كه مادر، فرزند خود را و خواهر، برادر خود را و زن، همسر خویش را لباس رزم به تن كند و به میدان جهاد اعزام كند.
لبیك یا حسین(ع) یعنی اینكه حضرت زینب(س) زمام اسب مرگ و شهادت را در دست برادر خویش حسین(ع) نهد. این است لبیك یا حسین(ع)
این شعار، شعار آغاز و پایان ماست. بگذارید كه جهانیان به خوبی آن را گوش كنند تا شاید اگر ما را به صحنه‌ای دیگر دعوت كردند این بار ما تنها، كف‌پوشان نخواهیم بود، بلكه كفن و سلاح را با هم خواهیم پوشید. و سخن پایان ما...
لبیك یا حسین(ع) لبیك یا حسین(ع) لبیك یا حسین(ع)

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

یکی درد و یکی درمان پسندد

یکی وصل و یکی هجران پسندد

من از درمان و درد و وصل وهجران

پسندم آنچه را جانان پسندد

ان شاءالله همون کاری می کنیم که ارباب از ما می خواهند.

سلام و عرض ادب
و عرض تسلیت ایام محرم:Sham:
عزاداری هاتون قبول درگاه حق

نظرات خیلی خوبی گذاشته شده
با نظرات کاربر محترم دین محکم موافقم
-----
منم اعتقاد دارم
لبیک یا حسین یعنی لبیک یا خامنه ای یعنی لبیک یا مهدی

اما اونچه که مهمه این بزرگواران از ما فقط شعار نمی طلبن، مرد عمل میخوان!!!
باید هرکس به تنهایی احساس مسوولیت کنه و دغدغه حل مشکلات جامعه اسلامی رو داشته باشه
انقدر به فکر خودمون نباشیم
باید انقدر دغدغه داشته باشیم، که هر کسی در صنف خودش برای حل مشکلات واقعا از دل و جون مایه بذاره!!!!

ما طوری پیش میریم انگار نشستیم گریه میکنیم آقا بیاد، نقشه راه دستمون بدن و معجزه بشه!!!
باید انقدر کار کشته باشیم که اگه آقا اومد و لبیک گفتیم به دردی بخوریم و بشه روی ما حساب کرد
اگه در بعد فردی هرکس دلسوز واقعی باشه در بعد اجتماعی هم مشکلات حل میشه(از جز به کل می رسیم)

مثلاً یه خانم شیعه واقعاً پا رو نفسش بذاره...با پوشش اسلامی ظاهر بشه...چرا چون نمیخواد باعث انحراف حتی یه نفر بشه!!
مراقب نگاهش ..حرف زدنش...برخوردش...اینکه حجابش طوری نباشه که ایراد گرفته بشه
با رفتارش دین رو درست بشناسونه...
آقایون هم همینطور مراقب نگاه و رفتارشون باشن....
اگه داره تحصیل میکنه...با این نیت که واقعا هر سختی هست به جون بخره بره یه جایی مشکلی رو رفع کنه
اصلاً همه جنبه ها رو باید رعایت کنیم(خانواده ، تریبت فرزند ، همسرداری و...)
باید هوشمند باشیم
مطلع باشیم..آگاه باشیم...
در مورد مسایل دین و سیاست و ...انقدر آگاه باشیم که نتونن بهمون خرده بگیرن و جوابی نداشته باشیم
درسته به حالت ایده آل نمی رسیم، اما درجا هم نمی زنیم ..و هرجا تو زندگی کاری انجام میدیم یادمون باشه که لبیک گفتیم

رهبرمون رهنمودهای فوق العاده ای دارن...بی نظیر...باید از اینها مطلع باشیم و بهش عمل کنیم

باید همون روحیه جنگ و داشته باشیم که اگه تو جبهه ها تا آخرین قطره خون برای نگه داشتن خاک کشور ایستادن،
الان ما هم برای پیشرفت و رفع مشکلات واقعاً بجنگیم...راهکار ارائه بدیم...

خلاصه حرفام...
لبیک یا حسین یعنی من هیچ!!!زندگی و عمرم فدای امام حسین ، امام خامنه ای و امام زمان...کمر همت ببندم مشکلی از مشکلات رو کم کنم(تو هر زمینه ای!!)
در پناه مهربانترین

با سلام.
لبیک یا حسین (ع) یعنی انسان دقیقا کاری را بکند که حسین (ع) کرد. یعنی دقیقا آن چیزی که حسین به خاطر آن شهید شد.
یعنی امر به معروف و نهی از منکر آن هم در بالاترین سطحی که توانایی اش را داری.
امام حسین (ع) به نقد حاکم حکومت اسلامی پرداخت. به همین خاطر هم کشته شد. شما هم اگر ظرفیت و توانایی اش را داری چنین کن.
نقد کن ......
و من الله توفیق

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

شریعت عقلانی;424570 نوشت:
با سلام.
لبیک یا حسین (ع) یعنی انسان دقیقا کاری را بکند که حسین (ع) کرد. یعنی دقیقا آن چیزی که حسین به خاطر آن شهید شد.
یعنی امر به معروف و نهی از منکر آن هم در بالاترین سطحی که توانایی اش را داری.
امام حسین (ع) به نقد حاکم حکومت اسلامی پرداخت. به همین خاطر هم کشته شد. شما هم اگر ظرفیت و توانایی اش را داری چنین کن.
نقد کن ......
و من الله توفیق

فقط که ظرفیت و توانایی نیست
باید شرایط مهیای نقد باشه
امام حسین با حاکمیتی که باطل محض بود، به مقابله برخاست و الا حتی به صلح برادر در زمان حاکمیت معاویه گردن نهاد

پس صرف نقد با بالاترین توان، مدنظر نیس
نقد عاقلانه و به جا که این به جا بودنش بصیرت عمیقی میخواد
بصیرتی که باید بهمون هبه کنن بعد از سال ها مجاهدتی که در راه تقوا، دین مداری و ولایت مداری و حق پذیری به خرج دادیم[/]

eslamic110;424595 نوشت:

فقط که ظرفیت و توانایی نیست
باید شرایط مهیای نقد باشه
امام حسین با حاکمیتی که باطل محض بود، به مقابله برخاست و الا حتی به صلح برادر در زمان حاکمیت معاویه گردن نهاد

پس صرف نقد با بالاترین توان، مدنظر نیس
نقد عاقلانه و به جا که این به جا بودنش بصیرت عمیقی میخواد
بصیرتی که باید بهمون هبه کنن بعد از سال ها مجاهدتی که در راه تقوا، دین مداری و ولایت مداری و حق پذیری به خرج دادیم

لطفا بحث سیاسی نکنین ....

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

FT_Mohammadi;424598 نوشت:

صحبت من کجاش سیاسی بود؟؟؟!!!!؟؟؟:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:[/]

FT_Mohammadi;424598 نوشت:

مگه میشه از قیام حسین علیه السلام حرف زد و حرف سیاسی نزد؟!!:Moteajeb!:!همه ی کربلا عبودیت سیاسی بود!

سلام

درد امروز جامعه ما در سه فصل خلاصه میشود درد اخلاق ،جهالت و عدم فرهنگ دینی مناسب

لبیک یا حسین به نظرم باید برای رفع جهالت و ایجاد خلاق وفرهنگ دینی مناسب برای جامعه باشد

کوتاهترین و بلندترین معنی "لبیک یا حسین" :"چشم یا حسین".

:Gol:لبیک یا حسین::Gol:

راه حسین را یافتن است... و در این راه به سر دویدن است...
پی به عمق مهربانی حسین بردن است و به کار گرفتن است...
بزرگواری حسین را شناختن است و خود را از حقارت و کوچکی و ذ
لالت رهانیدن است...
با عشق بندگی خدا را کردن است...

لبیک یا حسین:

پیدا کردن جواب برای فطرت ادمی است آنگاه که در هیچ جای دیگر نمی توان میل به آزادگی، عزت،شرافت،بزرگ منشی،مهربانی،بندگی خداو .... را این چنین زیبا پیدا کرد.
لبیک یا حسین:
خیلی وسیع تر از آنست که در جمله و واژه بیان شود، حتی نماد دریا و آسمان هم گویای این مطلب نیست.

لبیک یا حسین:

همه عرصه های فردی و اجتماعی را در بر میگیرد، نه مرز میشناسد نه زبان نه زمان.
ما محدودیم به تن به زمان به مکان به گناه و هر کس با ظرف وجودی خویش به این ندا پاسخ میدهد. حد دارد، میتوان نزدیک شد ولی رسیدن به خود حسین... الله اعلم

لبیک یا حسین فراگیر است حتی از انوار آفتاب هم فراگیرتر... از هر چه میشناسیم وسیع تر و عمیق تر... به محدود بودن ما کاری ندارد،هرقدر کوچک باشیم باز بی نصیب نیستیم.

من محدود به گناه بر این گمانم که
لبیک یا حسین
فقط قلب میخواهد که بشناسد ، ایمان آورد،عاشق شود،به راه حسین آنگونه که سزاوار است بدود.

نصرت امام حسین علیه السلام تلاش در جهت هر چه بهتر و بیشتر احیا نمودن امر امامت است! و این مهم تحقق نمی یابد جز با هماهنگ شدن چهار حس درونی حزن و فرح و خوف و امنیت با امام زمان عجل الله فرجه.
و مسلم است که این هماهنگی عاطفی نیازمند شناخت دقیق ملاکها و بعد تطبیق درست بر مصادیق است!
در حوزه مسائل فردی با آگاهی از دین و تهذیب نفس می تواند به این موفقیت سترک دست یافت.
در حوزه مسائل اجتماعی بخصوص سیاسی باید با دقت در فرمایشان مقام معظم رهبری هم ملاکها را شناخت و هم مصادیق را بدرستی کشف نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم

لبیک گفتن به امام حسین (ع) در زمینه ی فردی پیش نیاز و زمینه ی اجتماعی است.
برای اینکه این فرآیند به طور رسمی و کلی انجام بگیرد نیاز در تغییراتی در آموزش پرورش است.
به طوری که این دانش آموزان ابتدائی هستند که در آینده مسئولیت به عهده میگیرند.
پس باید آموزش و پرورش و شکل گیری اعضا جامعه به گونه ای باشد که این تفهیم شود که امامان معصوم (ع) را الگو قرار دهیم
و راه درست را در پیش گیریم و در اول مرتبه همه را جذب واخلاص بیاموزیم...

سلام،
پاسخ من امر به معروف و نهی از منکر است،اینکه ما خودمونو بی خیال نکنیم و فکر نکنیم که مرگ برای همسایه است و هیچ وقت سراغ ما نمیاد ، هر جامعه ای نتیجه ی رفتار اکثریت افراد کشورش را میبیند، از همدیگه پیروی نکنیم وکه در آخر تقصیر رو به گردن یکدیگر بیندازیم، بلکه از اصل دین پیروی کنیم و تفکر کنیم:ok:

اری
امشب شب عباس است

شب تاسوعاست
و اهل البیت امروز پی در پی و پشت سر هم صدای لبیک یا حسین ، عباس را می شنوند

لیک یا حسین ، لبیک یا حسین ،.....
برای رهروان ره حضرت عباس (ع) صلوات

مهدی بیا مهدی بیا;424782 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

لبیک گفتن به امام حسین (ع) در زمینه ی فردی پیش نیاز و زمینه ی اجتماعی است.
برای اینکه این فرآیند به طور رسمی و کلی انجام بگیرد نیاز در تغییراتی در آموزش پرورش است.
به طوری که این دانش آموزان ابتدائی هستند که در آینده مسئولیت به عهده میگیرند.
پس باید آموزش و پرورش و شکل گیری اعضا جامعه به گونه ای باشد که این تفهیم شود که امامان معصوم (ع) را الگو قرار دهیم
و راه درست را در پیش گیریم و در اول مرتبه همه را جذب واخلاص بیاموزیم...

من از این صحبت خیلی خوشم اومد ...
و یه چیزی که من همیشه بهش فکر میکنم اینه که چی میشد ... تمهیداتی اندیشیده میشد که شعار { زگهواره تا گور دانش بجوی } عملی میشد ...
مثلا آدمها که دانشگاه قبول میشدن ... میتونستن خودشون واحدهاشون رو انتخاب میکردن هر چند تا واحد که دوست داشتن ... { 10 تا یا 100 تا یا 1000 یا 10000 تا }
مثلا من { آشپزی . برنامه نویسی . والیبال . فقه . اصول دین و هزاران واحده دیگه رو انتخاب میکردم} رو انتخاب میکردم ...
شاید من نخوام تو برنامه نویسی تخصص کامل داشته باشم و فقط بخوام از هر باغی گلی داشته باشم ... یا به مرور زمان که عقلم رشد میکرد ... میتونستم تو رشته بخصوصی تمرکز کنم ...
حتی خیلی دوست داشتم تحصیلات سقف نداشت ...
وقتی کسی قبول میشد ... تا آخر عمرش میتونست واحدهای متفاوتی رو در زمینه های متفاوت میگرفت و پاس میکرد ...

استاد;424263 نوشت:
بسمه تعالی

توضیح بیشتر اینکه،در خودتان یا جامعه ای که در آن زندگی می کنید چه مسأله ای را مهم تر از همه می دانید که رفعش لبیک یا حسین در زمان ماست؟

سلام

به نظر حقیر لبیک یا حسین یعنی لبیک به راه حسین
یعنی پرهیز از دروغ
از ریا
از دزدی
از حب جاه و مقام
از نیرنگ و کلک برای دوروز بیشتر ماندن بر صندلی ریاست
پرهیز از تخریب شخصیت
پرهیز از بردن ابروی دیگران
....

[="Times New Roman"][="Black"]

لبیک یا حسین یعنی Freeman بودن . آزاد مــــــرد بودن .

لبیک یا حسین = لبیک یا صاحب الزمان = قیام درونی و بیرونی برای تمام خوبیها

استاد;424263 نوشت:
بسمه تعالی

اگر ندای

هل من ناصر أبا عبدالله علیه السلام را در این زمان بشنوید،پاسخ حضرت را در حل چه مسأله ای(فردی یا اجتماعی)می دانید.

سلام

اگر ندای هل من ناصر اباعبدالله علیه السلام به گوش برسه، فکر میکنم موضوعش دعوت و رفتن به دین اسلام واقعی باشه،و همچنین جنگیدن تا دین ناب اسلام رو به دست آوردن و اسلامی شدن

دینی خالص و خالی از ظواهر ساختگی! خالی از منفعتهای شخصی و باید و نبایدهای مصلحتی عده ای از انسانها

دینی برای خدایی شدن، نه برای دنیایی شدن!
(متاسفانه خیلیها دین رو برای دنیاشون میخوان! و شاهد هستیم که عده ای به اسم دین چه کارها که انجام نمیدن!!!! )

التماس دعا

لبیک یا حسین یعنی.....
حسین جان کمک کن برای امام عصرمان همانند مردم کوفه نباشیم.

سلام. متشکر از دعوتتون.

وقتی روایات و احادیثی در مورد امام علی می شنوم که
چطوری با عدالت رفتار میکرد،
چطوری حتی یه قرص نان اضافه بیت المال رو بین چند گروه تقسیم کرد،
چطوری چراغ بیت المال رو برای کار شخصی خاموش کرد،
چطوری حکومت رو از یه چیز چندین بار وصله زده پست تر دونست،
چطوری در عین کار زشت عبدود خشمش رو نگه داشت،
چطوری شیر رو به دشمنش هم داد،
چطوری بین آشنا و غریب، سفید و سیاه، ارباب و برده و ... عدالت رو برقرار کرد،
چطوری با کسایی که اون رو خدا میدونستن برخورد کرد،
چطوری ...

لبیک یا حسین یعنی یه بار دیگه امام علی بیاد حداقل 4سال رئیس جمهورمون باشه تا مسئولینمون بدوند و بفهمند که چطور "چطوری" های بالا امکان پذیره.

البته شرط لازم برای رسیدن به "علی(ع)" دیروز، پیروی از "علی" امروز هست!

لبیک یا حسین یعنی لبیک به خدا گفتن

امام حسین علیه السلام حجشان را نیمه رها کردند برای نصرت دین خدا

لبیک یاحسین یعنی نجات اسلام

لبیک یاحسین یعنی لبیک یا خامنه ای

[="Navy"]

استاد;424263 نوشت:
اگر ندای هل من ناصر أبا عبدالله علیه السلام را در این زمان بشنوید،پاسخ حضرت را در حل چه مسأله ای(فردی یا اجتماعی)می دانید؟

با سلام.
گرچه امام(ع) بهتر از همه می‌داند که چه مسأله‌ای اهمّیّت بیشتری دارد، و امام(ع) به هر امری فرا بخواند باید همان را اطاعت کرد، و در یک کلام لبّیک یا حسین یعنی لبّیک یا مهدی،

ولی با توجّه به شرائط کنونی که دوران مصیبت کبری یعنی غیبت امام(ع) است به نظر میرسه که لبّیک یا حسین عبارت است از هر کاری که موجب تعجیل در ظهور امام(ع) و برطرف شدن این مصیبت عظمی باشه،

از قبیل تلاش برای اصلاح خود و دیگران، و دعا برای تعجیل ظهور، و آشنا کردن خود و دیگران با فضائل و اوصاف امام عصر(ع)،

چون از خود آن امام همام نقل شده که به دعا برای تعجیل فرج، دستور فرمود که: «و أکثِروا الدّعاء بتعجیل الفرج، فإنّ ذلک فرجکم»
(برای تعجیل فرج، بسیار دعا کنید چراکه فرج شما نیز همان است) (صدوق، کمال الدّین و تمام النّعمه، 485)

بنابراین باید به این ندای امام‌مان لبّیک بگوییم.[/]

استاد;424263 نوشت:

اینکه همه بفهمیم به صاحب و مولامان حضرت صاحب الامر (عج) بیش از هرچیز دیگری نیازمندیم، توضیح بیشتر اینکه، اولین اولویت مان باید ایشان باشد همانطور که خود حضرت امام عصر(علیه‎السلام) از طریق محمدبن عثمان(ره)٬ دومین نائب خویش در زمان غیبت صغری٬ خطاب به همه شیعیان فرموده‎اند:
برای تعجیل در فرج بسیار دعا کنید که همانا فرج و گشایش شما در آن است.