صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خوابام یا استخاره؟!( راه های کسب شناخت بدون دلبستگی در خواستگاری)

نوشته
    4
    حضور
    2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

خوابام یا استخاره؟!( راه های کسب شناخت بدون دلبستگی در خواستگاری)

سلام من دختر دانشجو و مجردیم و تا الان با هیچ پسری دوست نبودم چون به نظرم خیانت به همسر آیندمه...
    یک سال پیش به شخصی علاقه مند شدم علاقه م صرفا به این دلیل بود که این شخص برام تحسین برانگیز بود چون میبینم که برای موفقیتش خیلی تلاش میکنه و هدف داره رفتارش و چهره ش برام جذاب و دلنشینه
    هنوز احساسم سطحی بود و رنگ علاقه نگرفته بود که اومد به خوابم و توی خواب دیدم که خونه مون یه باغ بزرگ شده و من لباس سفیدی تنم بود و اونم همراه خانواده ش اومده بود انگار منتظرش بودم و قرار بود که به خواستگاریم بیاد خلاصه اومد و دسته گل زیبایی به من داد و من از خواب پریدم البته من شرایط خواب رو میدونم و چون همیشه مواظب پاکیم هستم و یه روز درمیون هم غسل مستحبی میکنم به خوابام اعتماد دارم این خواب خیلی ذهنمو مشغول کرد و البته باعث شد تا بهش جدی تر فکر کنم و رفته رفته بهش علاقه مند بشم
    مدتی گذشت و من رفتاری که نشونه ای از علاقه اون شخص به من باشه ازش ندیدم برای همین تصمیم گرفتم از کتب ادعیه استفاده کنم تا اونم به من علاقه مند بشه! هرچند نمیدونم تا چه حد میشه به این کتب اعتماد کرد... ذکری که برای ایجاد محبت بود رو تا چند صد بار تکرار کردم و به دلم افتاد که استخاره بگیرم که اگه خوب اومد ادامه بدم اما جواب استخاره خیلی بد بود برای همین منم تصمیم گرفتم تا از اون شخص دل بکنم هرچند برام سخته
    تا پریشب که دوباره به خوابم اومد و سراسر موضوع خوابم این بود که به دنبالش از پله ها بالا میرفتم یا بالعکس اون به دنبال من بالا میومد!
    دوباره دیشب استخاره کردم البته اینترنتی ولی بازم نتیجه همون بود"نهی شدید..."
    نمیدونم به خوابام دل ببندم یا از نتیجه استخاره بترسم برام سخته باید یا ازش دل بکنم یا همچنان امیدوار باشم لفطا بگید چیکار کنم ممنون

2. صلوات ها 10

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

خوابام یا استخاره؟!( راه های کسب شناخت بدون دلبستگی در خواستگاری)

کارشناس بحث: استاد حامی

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما خواهر محترم و بزرگوار که تلاش دارید زندگی پاک و خدایی داشته باشید
    بی تردید خداوند راستگو ترین است و ایشان فرموده است کسی که تقوای الهی داشته باشید و در راه ماه تلاش و مجاهدت کند و هوای نفسانی خویش بگذرد و به ما توکل کند، راه گشایش از مشکلات و سختی ها برایش قرار می دهیم و در نعمت ها و رزق را به رویش می گشایم.
    خواب ها انواع و اقسامی دارد و تفسیر خواب کار هر کسی نیست چون خود علمی است. اما چیزی که باید بدانیم این است که ما حق نداریم:
    1- بنای زندگی واقعی خود را بر خواب هایمان بگذاریم و طبق ذهنیات خودمان تعبیر و تفسیر کنیم.
    2- در مورد استخاره نیز باید بدانیم که هرجایی نمی توانیم استخاره کنیم و اگر جایی که جای استخاره کردن نیست استخاره بگیریم در واقع کاری دل بخواهی انجام داده ایم که اسمش را باید چیز دیگری بگذاریم نه استخاره ای که اسلام در وقت خاص آن را توصیه کرده است.

وقت خاص استخاره
    وقت خاص استخاره چه وقتی است؟
    دو نوع استخاره داریم «استخاره مطلق» یعنی این که در همه حال و در همه شرایط از خداوند متعال خیر و برکت را طلب کنیم.
    نوع دیگری از استخاره،«استخاره مصطلح» است و آن همین استخاره هایی است که با قرآن یا تسبیح و... گرفته می شود. وقت این نوع استخاره زمانی است که ما فکر و مطالعه و مشورت با متخصص کرده ایم و سود وزیان کارمان را سنجیده ایم ولی باز نمی دانیم چه کاری را باید انجام بدهیم و در تردید و سرگردانی به سر می بریم برای این که از تحیر و سرگردانی خارج شویم به استخاره پناه می بریم.
    اگر مشاور با تجربه ای راه را به شما نشان داد ولی باز شما نتوانستید به چیزی که او گفته عمل کنید اینجا هم جای استخاره نیست چون راه درست مشخص است ولی شما نتوانسته اید با دل و ذهن تان کنار بیایید.
    این جا باید چه کار کرد؟
    اینجا باید باز از مشاوران با تجربه کمک گرفت و گفت می دانم کدام راه درست است ولی در ادامه راه مانده ام چگونه راه درست را طی کنم؟

تصور کنید...

تصور کنید به هر دلیلی قسمت و تقدیر شما نباشد که به هم دیگر برسید. این طور که شما پیش می روید ذهن و فکر و قلب و جودتان سرشار از او می شود. شمایی که می خواستید ذهنتان و قلب تان برای شوهرتان ویروسی نشود و فقط برای او باشید، به گونه ای ازدواج خواهید کرد که همسرتان نمی توان با هزار زحمت جایی در دل و ذهن تان باز کند و چه بسا شما او را مقصر بدانید و «ناخواسته» و «ناهشیار» شروع به بهانه گیری کنید که مثلا فلان رفتارش را نمی پسندم، خانواده اش اله است و بِله و..
    این پدیده چیزی است که بنده به عنوان مشاور زیاد با آن مواجه بوده ام.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰ در ساعت ۱۷:۲۵
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

چاره چیست؟
    چاره این است که تخیلات، افکار و هیجان خود را به شدت مدیریت کنید. از تنهایی بگریزید. کارهای اجتماعی، هنری و معنوی لذتبخش حلال را در برنامه خود بگنجانید. از چیزهایی که او را برای شما تداعی و یادآور می شود «فاصله فیریکی و عاطفی» بگیرید. لزومی ندارد این گونه دعا کنید و ذکر بگویید به طور کلی از خداوند بخواهید خداوندا اگر وصال به فلان شخص به نفع دین و دنیای من است ما را به هم برسان. در دعا نباید برای خداوند تعیین کنیم که مثلا فلان کار به صلاح من است مستجاب کن. چون واقعا ما نمی دانیم عاقبت کار چی میشه؟ نمی دونم چه چیز به نفع و صلاح ما است یا نه باید دعا کرد. اما نه به گونه ای که ذهن را قبل از دعا وابسته کنیم و نه به گونه ای که برای خداوند تعیین تکلیف کنیم.
    پیشنهاد می کنم. ابتدا به طور کلی او ، رفتارها و شخصیت و «دوستان» و خانواده اش را بسنجید و از واسطه ای امین و راز دار کمک بگیرید. (دقت کنید منظور پیک نیست.) تا به ایشان غیرمستقیم جهت بدهد که خواستگاری شما بیایید. اگر کار به آنجا رسید تازه باید تحقیق و بررسی کنید و ببینید آیا ملاک ها و تناسب هایی که لازمه یک ازدواج موفق است موجود است.
    - حتما به امام حسین و اصحاب ایشان متوسل شوید تا بهترین ها را برای شما رقم زنند
    موفق باشید

خداوندا ما آن ده که آن به

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 13

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

نميشه دقيقا گفت
    كه اون به دل شما نشسته يا شما به دل اون !
    كه غرق در چنين رويايي شديد ...
    منظورم همون خوابه

پس مشاور محترم كامل فرمودند كه بايد محتاط باشيد و به فكر مراسم خواستگاري در محيطي دوستانه و خدا پسندانه
    كه بتونيد با تجربه بزرگتر و گفتگو به شناخت بيشتر برسيد .

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

11. صلوات ها 2

علاقه
    نماز، قرآن
    نوشته
    112
    حضور
    3 روز 10 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    391

سلام

بستگی داره به اینکه تا حالا خوابایی که دیدید به حقیقت پیوسته یا نه؟!

اگه مطمئنید که خواباتون خودش به حقیقت می پیونده و تعبیر دیگه ای نداره ، خوب میتونید بهش اعتماد کنید و گرنه شاید خیلی به ایشون فکر کردید و این جوری شده

آيه شماره 121 از سوره مبارکه نحل

شَاكِرًا لِّأَنْعُمِهِ اجْتَبَاهُ وَهَدَاهُ إِلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِيمٍ

آن را كه خدا برگزیند، به مقصدش مى‏ رساند. «اجتباه... هداه الى صراط مستقیم»

13. صلوات ها 2

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

سلام ...
    مونیکس ... خدمتتون سلام عرض میکنم ... امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...
    2 سال دیگه یاده حرف های من میوفتی ... و میگی راست گفت ها ....

من هم همچین تجربه ای داشتم ... دوستانی هم داشتم که چنین تجربه هایی داشتن ... که نشانه هایی رو میدیدن که گویا فردا پسره میاد خواستگاریشون و نشده ...
    حالا بعضی ها نسبت به اون نشانه ها دلسرد میشن و خدا رو فراموش میکنن .... و بعضی ها هم صبر میکنن و منتظره عشقی جدید میگردن ....

بهتون خوش آمد گویی میگم ...
    به بازی خداوند خوش آمدید ... اینقدر از این بازی ها باهات بکنه ... که هاج و واج بمونی ...

اگر عاشقه کسی بشی ... مطمین باش بهش نمیرسی ... ببین کی بهت گفتم .
    ویرایش توسط FT_Mohammadi : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰ در ساعت ۲۲:۴۴

15. صلوات ها 4

نوشته
    4
    حضور
    2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

ممنون از راهنمائی همه

17. صلوات ها 2

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

سلام تسلیت میگم این ایام رو

اول بگم حرفام تلخه درسته قبول دارم
    اما چون دوستت دارم خواهر عزیزم نمیخوام تجربه ی تلخ منو شما هم داشته باشی
    باور کن قصدم فقط همینه

عشق قبل ازدواج، عشق واقعی نیس چون تا قبل ازدواج شناخت ها واقعی نیست
    بعد ازدواج که واقعیت ها طعم تلخ خودش رو به آدم ها می چشونه آدما از عشق قبل ازدواجشون پشیمون میشن و این احساس ندامت باعث میشه زمینه ی اون مودتی که خدا وعده داده بین همسران ایجاد کنه هم کم رنگ بشه

تازه اینها برای دو عاشقی است که بهم می رسن
    ...

چه بسیار عشاقی که فقط حسرت با هم بودن رو به دل داشتن و مدت زیادی دلشون رو مشغول بنده ی خدا نگه داشتن حال اونکه قرار بوده حکایت دلشون این باشه: والذین آمنوا اشد حباً لله
    و بعد که از هم جدا میشن خلاصه فقط حسرت لحظاتی رو میخورن که اگه تو اون لحظات به جای همدیگه این توجه رو به خدا داشتن چقدر در مسیر کمال جلو افتاده بودن

یا عاشق نشید یا با چشمانی کاملاً باز و کاملاً عاقلانه عاشق بشید
    این دقیقاً یعنی فقط عاشق کسی باشید که به عقدش در اومده اید.

موید باشید

خیلی محتاج دعام

ویرایش توسط mkhahande313 : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰ در ساعت ۲۳:۰۳
    وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

19. صلوات ها 8

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

نقل قول نوشته اصلی توسط eslamic110 نمایش پست ها
    سلام تسلیت میگم این ایام رو

اول بگم حرفام تلخه درسته قبول دارم
    اما چون دوستت دارم خواهر عزیزم نمیخوام تجربه ی تلخ منو شما هم داشته باشی
    باور کن قصدم فقط همینه

عشق قبل ازدواج، عشق واقعی نیس چون تا قبل ازدواج شناخت ها واقعی نیست
    بعد ازدواج که واقعیت ها طعم تلخ خودش رو به آدم ها می چشونه آدما از عشق قبل ازدواجشون پشیمون میشن و این احساس ندامت باعث میشه زمینه ی اون مودتی که خدا وعده داده بین همسران ایجاد کنه هم کم رنگ بشه

تازه اینها برای دو عاشقی است که بهم می رسن
    ...

چه بسیار عشاقی که فقط حسرت با هم بودن رو به دل داشتن و مدت زیادی دلشون رو مشغول بنده ی خدا نگه داشتن حال اونکه قرار بوده حکایت دلشون این باشه: والذین آمنوا اشد حباً لله
    و بعد که از هم جدا میشن خلاصه فقط حسرت لحظاتی رو میخورن که اگه تو اون لحظات به جای همدیگه این توجه رو به خدا داشتن چقدر در مسیر کمال جلو افتاده بودن

یا عاشق نشید یا با چشمانی کاملاً باز و کاملاً عاقلانه عاشق بشید
    این دقیقاً یعنی فقط عاشق کسی باشید که به عقدش در اومده اید.

موید باشید

خیلی محتاج دعام

سلام اسلامیک جان مگه میشه ...

اگر بخوای ازدواج کنی باید شناخت پیدا کنی یعنی یه چیزی در حدوده 200 تا 300 ساعت باهاش حرف بزنی ...
    اگر هم شناخت پیدا کنی عاشق میشی ...

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری