آیا بوسیدن پدر شوهری که ما را خیلی دوست دارد اشکال دارد؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا بوسیدن پدر شوهری که ما را خیلی دوست دارد اشکال دارد؟

با سلام.
پدر شوهرم مرا خیلی دوست دارد.البته مادر شوهرم هم همینطور اما ایشان در ابراز محبت خیلی لطف دارند.من گاهی حس میکنم مادر شوهرم کمی ناراحت میشود.اما به روی خود نمیآورد .من احساس میکنم بوسیده شدنم از طرف پدر شوهرم زیاد درست نباشد.البته من هم محبت زیادی به ابراز علاقه شان پاسخ میدهم البته ذکر کنم ایشان خیلی متشرعند .لطفا راهنماییم کنید.

با نام الله

کارشناس بحث: استاد امیدوار

کنیز نرجس خاتون;423759 نوشت:
با سلام.
پدر شوهرم مرا خیلی دوست دارد.البته مادر شوهرم هم همینطور اما ایشان در ابراز محبت خیلی لطف دارند.من گاهی حس میکنم مادر شوهرم کمی ناراحت میشود.اما به روی خود نمیآورد .من احساس میکنم بوسیده شدنم از طرف پدر شوهرم زیاد درست نباشد.البته من هم محبت زیادی به ابراز علاقه شان پاسخ میدهم البته ذکر کنم ایشان خیلی متشرعند .لطفا راهنماییم کنید.

بسمه تعالی
صلی الله علیک یا ابا عبدالله
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
بر پایه برخی فرضیات روانشناسی، در صورتیکه مادری به فرزند خود وابستگی ( ونه دلبستگی) داشته باشد، احتمال حسادت و رقابت با عروس افزایش می یابد، و این در حالی است که چنین رقابتی از سوی پدر شوهر، کمتر اتفاق می افتد. بنابراین محبت پدر شوهر به شما کاملا طبیعی است و البته همانگونه که اشاره نموده اید، بازخوردی از ارتباط و تعامل مثبت و همراه با محبت طرفین است.
بر اساس این قاعده لازم است، تعامل و احترام متقابل میان شما و مادر شوهر تقویت گردد...
همچنین لازم است با گفتگو، از پدر شوهر خواسته شود تا در منظر همسر خویش، محبت خود را مدیریت کند (همزمان به ایشان نیز توجه و محبت داشته باشند) تا به عواطف و احساسات همسرشان آسیب وارد نشود.

با تشکر
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

اميدوار;426130 نوشت:
بسمه تعالی
صلی الله علیک یا ابا عبدالله
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
بر پایه برخی فرضیات روانشناسی، در صورتیکه مادری به فرزند خود وابستگی ( ونه دلبستگی) داشته باشد، احتمال حسادت و رقابت با عروس افزایش می یابد، و این در حالی است که چنین رقابتی از سوی پدر شوهر، کمتر اتفاق می افتد. بنابراین محبت پدر شوهر به شما کاملا طبیعی است و البته همانگونه که اشاره نموده اید، بازخوردی از ارتباط و تعامل مثبت و همراه با محبت طرفین است.
بر اساس این قاعده لازم است، تعامل و احترام متقابل میان شما و مادر شوهر تقویت گردد...
همچنین لازم است با گفتگو، از پدر شوهر خواسته شود تا در منظر همسر خویش، محبت خود را مدیریت کند (همزمان به ایشان نیز توجه و محبت داشته باشند) تا به عواطف و احساسات همسرشان آسیب وارد نشود.

با تشکر
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

از پاسخ کامل شما متشکر و سپاسگزارم.

می شود المان های رقابت و حسادت مادر شوهر را برام روشن بیان کنید تا بفهمم که ایشان این احساس هارا به بنده دارند یا خیر؟البته خودم حدسهایی میزنم اما نمیخواهم به ایشان برچسب ناروا بزنم خودم اهمیتی نمیدهم که ایشان چه جور حسهایی به من دارند اما چون دختر نداشته اند و من یکجورهایی دختر نداشته اش به حساب می آیم برای بهداشت روانی ایشان نگرانم،خودشان هزار مرتبه گفته اند دختر نداشته ام هستی اما گاهی با هم دچار تضاد و برخورد حسی و رفتاری میشویم،اما من در سایه احترام تمام حسها را به محبت ختم میکنم.

موضوع قفل شده است