سوال در مورد انگشتر و گردنبند با نام های اعظم

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد انگشتر و گردنبند با نام های اعظم

سلام
وقتی به دستشویی میرویم آیا به همراه داشتن انگشتری که روی آن نام خدا هست حرام هست ؟؟؟ یا گردبندی با همین مشخصات ؟؟؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

hossein313;423749 نوشت:
سلام
وقتی به دستشویی میرویم آیا به همراه داشتن انگشتری که روی آن نام خدا هست حرام هست ؟؟؟ یا گردبندی با همین مشخصات ؟؟؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤالتان

همراه داشتن چنین انگشتر یا گردنبندی مانعی ندارد مگر به صورتی باشد که عرفا هتک حرمت باشد مثلا آلوده به نجاست شود یا .... (1)

همیشه سلامت و سرفراز باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفاتر مراجع تقلید در قم

hossein313;423749 نوشت:
سلام

من از یکی از ایت الله ها پرسیده بودم .گفتم اگر بر روی ان انگشتر اسم مقدس الله باشد و یا ایه قران یا اسم ائمه باشد هنگام رفتن به مستراح باید در بیاوریم .
مثلا انگشتر شرف الشمس ویا انگشتر که ...
داستان حضرت سلیمان را اگر یادتان باشد که می گویند زمانی که می خواست به دستشویی برود انگشترش را که نشان پادشاهی اش هم بود در می اورد .و به دست همسرش می سپرد .

[="Tahoma"][="Black"]

jalaljoon;424159 نوشت:
من از یکی از ایت الله ها پرسیده بودم .گفتم اگر بر روی ان انگشتر اسم مقدس الله باشد و یا ایه قران یا اسم ائمه باشد هنگام رفتن به مستراح باید در بیاوریم .
مثلا انگشتر شرف الشمس ویا انگشتر که ...
داستان حضرت سلیمان را اگر یادتان باشد که می گویند زمانی که می خواست به دستشویی برود انگشترش را که نشان پادشاهی اش هم بود در می اورد .و به دست همسرش می سپرد .

با تشکر از نکته ای که فرمودید

حکم شرعی مسئله همان است که عرض کردم .

همیشه سلامت و سربلند باشید[/]

البته من که همیشه انگشتر به دست راست میکنم اونم از این بعد در میارم میزارم تو جیبم

باتشکر از jalaljoon و آقا سجاد :Gol:

[="#006400"]هوالعالم

پيرو كلام دوستان
به نظرم اگر در محافظ باشه و با ايمان شما هم بازي نكنه
اشكالي پيدا نميكنه ...

ولي خب در اينجور اماكن احتمال وجود رطوبت نجس دقيقا مثل گازسمي و هواي الوده زياده
و كمتر صاحب انديشه اي ميتونه تضمين حفظ پاكي و طهارت در رفت و برگشت به ما بده !!

مسلما جلاي واقعي و طبيعيه ظاهر هر چيزه خوبي, صفا بخشه و روح افزاس
كه با كدر و كثيف شدنش اين صفا كم و كمتر ميشه

حتي اگر به دست كسي سپرديد
بايد مراقب باشيد كه اون شخص نجس يا الوده نباشه
و اگر بود لازمه كه توبه كنيد و شي رو طهارت بديد [/]

سلام من یه پلاک که ایه (و ان یکاد) روش به صورت برجسته حک شده گردنم میندازم ....میخواستم ببینم حکم شرعیش چیه؟ تماس اون با بدن بی وضوی من ایراد داره ؟ و دستشویی رفتن باهاش ایراد داره یا نه؟

به نام خدا

سلام عليكم

imanforooghi;434062 نوشت:
سلام من یه پلاک که ایه (و ان یکاد) روش به صورت برجسته حک شده گردنم میندازم ....میخواستم ببینم حکم شرعیش چیه؟ تماس اون با بدن بی وضوی من ایراد داره ؟ و دستشویی رفتن باهاش ایراد داره یا نه؟

براي دريافت پاسخ لطفا به اين دو تاپيك مراجعه كنيد :

http://www.askdin.com/thread26839.html

http://www.askdin.com/thread510.html

متشكرم

موضوع قفل شده است