صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حزب الله لبنان

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067

  حزب الله لبنان
  رازهاي ده‌گانه سید حسن نصرالله  رزمندگان حزب‌الله لبنان به فرماندهي سيد حسن نصرالله، از ۱۰ راز بزرگ برای حفظ ابتکار عمل در تحولات منطقه‌ای و موفقیت‌های پياپي خود سود می‌برند؛ دبیرکل حزب‌الله در مصاحبه اخير خود در سالروز پیروزی مقاومت اسلامي در نبرد ۳۳روزه، تلويحاً از ایدئولوژی‌های حزب‌الله و همخوانی آنها با سیاست‌های کلي اين حزب پرده برداشت.

  به گزارش "ندای انقلاب" به نقل از مشرق، رزمندگان حزب‌الله لبنان به فرماندهي حجت‌الاسلام والمسلمين سيد حسن نصرالله، به‌رغم وجود کمی عِده و عُده نسبت به دشمنان خود، از ۱۰ راز بزرگ برای حفظ ابتکار عمل در تحولات منطقه‌ای و موفقیت‌های پياپي خود سود می‌برند.

  مصاحبه سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان با شبکه المیادین و سخنان وی دو روز پیش از سالروز پیروزی مقاومت در نبرد جولای ۲۰۰۶ از بسیاری از ایدئولوژی‌های حزب‌الله و همخوانی و هماهنگی این ایدئولوژی‌ها با سیاست‌های این جنبش پرده برمی‌دارد.

  این هماهنگی و همخوانی، شرط اساسی تمامی جنبش‌‌های مقاومت به مانند حزب‌الله در منطقه و جهان است. این مصاحبه و سخنرانی حاکی از مهمترین مسائل مورد توجه حزب‌الله و نشان دهنده ۱۰ عامل اصلی موفقیت حزب‌الله لبنان و شخص سید حسن نصرالله در راهبرد تحولات منطقه‌ای است که به آنها اشاره می‌کنیم:


  نخست: با اینکه طرح‌های بسیاری برای ویران کردن تمامی کشورهای عربی و از جمله لبنان (با دامن‌زدن به درگیری‌های مذهبی و قومی) در جریان است، لیکن حزب‌الله به مانند گذشته به مبارزه خود با رژیم صهیونیستی ادامه داده و خواهد داد. انفجارهای ضاحیه در زمره همین طرح‌ها بود، از همین رو سید حسن نصرالله به لبنانی‌ها و اعراب، درباره دنباله‌روی از این طرح‌ها هشدار داد. بسیاری از قدرت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی، گروه‌های تکفیری و سلفی، این طرح‌ها را دنبال می‌کنند.

  توطئه به آشوب‌کشیدن لبنان، سوریه و برخی از کشورهای عربی در جریان است و از همین رو پیش بینی انجام فعالیت‌های خرابکارانه و بمب‌گذاری در ضاحیه بیروت چندان بعید به نظر نمی‌رسید. سید حسن نصرالله دارای ویژگی‌های است که از آن جمله می‌توان به درک وی از ابعاد این طرح‌ها اشاره کرد. اگر چه حزب‌الله به عنوان یکی از محورهای مقاومت در لبنان و منطقه مورد هدف واقع شده، لیکن این حزب از رویکرد اصلی خود که مبارزه با رژیم صهیونیستی است، دست برنداشته است. درست است که حزب‌الله با تروریست‌های سوریه و گروه‌های تکفیری و سلفی و حامیان آنها وارد پیکار شده، لیکن این امر هرگز بر وضوح استراتژی مبارزاتی آن تأثیرگذار نبوده است.


  دوم: اهتمام همیشگی حزب‌الله به تقویت بنیه تشکیلاتی

  هرگز شنیده نشده است که حزب‌الله از وجود اختلافات عمیق و نگران کننده در بنیه تشکیلاتی و ساختار فکری و سیاسی خود سخن گفته باشد. این یک ویژگی مهمی است که هر حزب و جنبشی که دارای رویکرد مقاومت است از آن بهره‌مند است. این امر، به خوبی نشان دهنده سالم بودن فرایند دموکراتیک درونی حزب‌الله و عدم تحمیل نقطه نظرات مغایر با اصول و رویکردهای استراتژیک این حزب و نیز پیگیری مستقیم مسائل مهم و حیاتی کادر، اعضا و مبارزان توسط رهبران آن است.


  سوم: رعایت دقیق نظم و سلسله مراتب

  از جمله ویژگی‌های شاخص حزب‌الله، منظم بودن و سازوکار تعاملی آن و اجرای فرامین فرماندهی است. به این معنا که بین فرماندهان، کادرها، اعضا و رزمندگان این حزب، هیچ تمایزی وجود ندارد. شاهد این امر شهادت هادی فرزند بزرگ سید حسن در هنگام مبارزه با صهیونیست‌هاست. دیگر رزمندگان حزب نیز اینچنین هستند. افزون بر آنچه گفته شد حزب‌الله می‌داند چطور با توده‌های مردم که خود از آن برخاسته است، تعامل کند. این حزب از آن رو که از انانیت و خودبزرگ‌بینی مبراست، توانسته ضمن دستیابی به پایگاه عظیم مردمی، به حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی اعضا و حامیان مردمی خود کمک کند.
  در همین راستاست که مشاهده می‌شود حزب‌الله خسارت‌های ناشی از تجاوز ژولای ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی به لبنان اعم از ویرانی خانه‌ها و ... را متقبل شده و سازوکارهای چگونگی تعامل رهبران خود با اعضا و توده‌های مردم و نیز فرایند تصمیم‌گیری‌هایش را ترسیم نماید.


  چهارم: پرهیز حزب‌الله از خودبینی و خودنمایی

  رزمندگان حزب‌الله هنگامی که در بخش‌های مختلف جنوب به پیکار می‌پردازند، با لباس رزم و سلاح دیده نمی‌شوند. زمانی نیز که این حزب در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ به دو پیروزی بزرگ دست یافت، پایگاه‌های آن شناسایی نشد. درست است که حزب‌الله بدون سلاح در مناسبت‌های مختلف حضور می‌یابد، اما همواره از خودبینی و خودنمایی مبرا بوده است.  پنجم: رعایت دقیق اصول فعالیت اطلاعاتی و حفظ اسرار

  شاهد این ادعا گفته ‌سید حسن نصرالله مبنی بر برخورداری حزب‌الله از موشک‌های کورنیت ضد تانک و زره و موشک‌های زمین به دریاست که با آن ناوچه رژیم صهیونیستی را منهدم کرد. نه رژیم صهیونیستی و نه هم پیمانان آن یعنی سیا و سرویس‌های جاسوسی غرب نتواستند قبل از جنگ۳۳ روزه، به این اسرار دست یابند. از همین رو اسرائیلی‌ها به هنگام اطلاع از برخورداری حزب‌الله از این سلاح‌ها غافلگیر شدند. سلاح‌هایی که تلفات انسانی و مادی بسیاری بر رژیم صهیونیستی تحمیل کرد و باعث شد تا این رژیم اعلام آتش‌بس نماید.
  حزب‌الله توانست تا مدت زمان زیادی دو سرباز ربوده شده اسرائیلی را در نزد خود نگه دارد به گونه‌ای که موساد نتوانست به محل اختفای این دو سرباز و آینکه آیا آندو زنده و یا مرده‌اند، پی ببرد. این توانایی حزب‌الله در موارد مختلف دارای نقشی مهم در پیروزی‌های آن در میادین نبرد بود.  ششم: انسجام بین تهدیدهای حزب‌الله و عملی‌کردن آنها

  اگر حزب‌الله به دشمن صهیونیستی در مورد چیزی هشدار دهد، به گفته خود عمل می‌کند. سید حسن نصرالله گفته است که حزب‌الله دارای موشک‌هایی است که می‌تواند تل‌آویو را هدف قرار دهد. سید حسن نصرالله در مصاحبه مذکور بیان داشت که حزب‌الله قادر است کریات‌شمونه در شمال فلسطین اشغالی و نیز بندر ایلات در جنوب را هدف قرار دهد، این بدان معناست که تمامی نقاط سرزمین‌های اشغالی در تیررس موشک‌های حزب‌الله قرار دارد.  هفتم: راستی در گفتار

  هیچ وقت مشاهده نشده است که حزب‌الله از زبان رهبر و فرماندهان و اعضای خود بیانیه‌ و یا مطلبی کذب و غیر واقعی صادر کند. از همین رو اعتمادی عمیق بین حزب‌الله و مخاطبان گفتمان سیاسی آن برقرار است و حتی اسرائیلی‌ها نیز بیش از گفته‌های مسؤولان خود به درستی گفته‌های سید حسن نصرالله باور دارند. شاهد این مطلب گزارش‌های خود اسرائیلی‌هاست.  هشتم: توانایی بالای نظامی و اطلاعاتی حزب‌الله

  حزب‌الله توانست سربازان گردان گولانی رژیم صهیونیستی (که اسرائیل به توان آن در تحقق اهدافش به خود می‌بالید) که در قالب دو گروه پیشگام و پشتیبان به جنوب لبنان نفوذ کنند را در تله کمین گرفتار سازد. حزب‌الله همچنین توانست با همکاری ارتش، یک شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان را شناسایی کند.  نهم: بهره‌مندی از فناوری بالا و دشمن‌شناسی دقیق

  استفاده از فناوري پیشرفته در فعالیت‌ها و نیز اجرای پژوهش‌های دقیق برای اطلاع از آنچه در رژیم صهیونیستی در جریان است، بر اساس اصل " دشمنت را بشناس" استوار است، این اصل از شروط پیروزی حزب‌الله در مبارزات خود علیه دشمن به شمار می‌رود.  دهم: پرهیز رهبری حزب‌الله از معامله در مورد آرمان‌ها

  باید گفت رهبری حزب‌الله و در رأس آن سید حسن نصرالله نقطه ثقل و عنصر مهم این جنبش به شمار می رود. در پایان باید گفت مهم‌ترین ویژگی‌های حزب‌الله این است که رهبران و دبیرکل حزب‌الله مبارزات خود را به طور دقیق و کامل در خدمت شعارهای سیاسی خود قرار داده‌اند و شکی نیست که حزبی با این فرماندهی و رهبری حتماً پیروز خواهد شد.


  'الشرق‌الجدید'

 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  حزب الله لبنان

  حزب الله لبنان


 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  حزب الله لبنان، هشتمین قدرت موشکی دنیا  حزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنان


  حزب الله لبناننگراني رژيم صهيونيستي از توانمندي هاي مقاومت لبنان

  چند روز پس از اظهارات ژنرال " یئیر گولان " فرمانده منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی درباره اینکه حزب الله لبنان بیش از صد هزار موشک دراختیار دارد ، سرتیپ " نوعم تیفون " یکی دیگر از فرماندهان ارتش این رژیم تاکید کرد که حزب الله هشتمین رتبه را از لحاظ قدرت موشکی در سطح جهان دارد.
  به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "نوعم تیفون" طی سخنرانی در مرکز "هرتزليا" درباره آمادگی های رژیم صهیونیستی برای جنگهای آینده، به احتمال جنگ زمینی با حزب الله اشاره و تاکید کرد که این رژیم نمی تواند روزها و هفته ها حجم فراوان موشک های حزب الله را تحمل کند.
  این درحالی است که ژنرال "گولان" جنگ زمینی با حزب الله را در هر گونه رویارویی درآینده بعید دانسته است.
  تیفون گفته است که درصورت آغاز جنگ با حزب الله در آینده ، ارتش این رژیم از راه زمینی وارد روستاها و مناطقی که نیروهای حزب الله در آن جا مستقر است ، خواهد شد.

  سایت "المنار" لبنان نوشت: اهمیت مواضع "تیفون" از آن جهت است که وی مسئول موافقت با طرح های عملی برای میدان جنگ در لبنان و نیز مسئول آماد کردن همه گروه هایی است که باید درجنگ آتی و احتمالی ضد حزب الله از آنان استفاده شود.
  علیرغم تاکید این فرمانده صهیونیستی مبنی براینکه ارتش این رژیم آماده نبرد با حزب الله است، وی درعین حال تاکید کرد که این ماموریت بسیار پیچیده است و اغلب نیروهای نظامی و ذخیره ارتش صهیونیستی، جنگ در لبنان را تجربه نکرده اند ، مساله ای که بر اهمیت آموزش ها و مانورها می افزاید؛ با این حال این مساله با توجه به کمبودهای مالی که ارتش از آن رنج می برد ، در نوع خود آسان نیست.
  تیفون درباره قدرت موشکی حزب الله گفت، حزب الله از لحاظ قدرت موشکی و دراختیار داشتن موشک ها و راکت ها درجهان در رتبه هشتم است، و همچنین زرادخانه ای را از انواع راکتها در اختیار دارد.
  وی افزود، حزب الله درجنگ آینده تصمیم دارد که مواضع این رژیم را با استفاده از این موشک ها که در 200 پایگاه و روستا درجنوب لبنان و اغلب آنان در اماکن و منازل مدنی وجود دارد ، فلج کند.
  تیفون در تاکید بر جنگ زمینی و لزوم آن بر تصمیم های نظامی برای ورود با نیروی زمینی به داخل روستاهای لبنان، به منظور حل مشکل ها موشک ها اشاره و تاکید کرد، این رژیم نمی تواند که روزها و هفته ها حملات موشکی حزب الله را تحمل کند.
  وی خاطرنشان کرد که در نهایت ، گزینه دیگری به جای ورود با نیروی زمینی به اماکنی که حزب الله موشک های خود را انبار و ذخیره کرده است ، وجود ندارد.
  تيفون با اشاره به آمادگی حزب الله برای جنگ، تاکید کرد که آنچه ثبات امنیتی موقت درجبهه نبرد با لبنان را حفظ می کند ، نبود تمایل از سوی حزب الله به ویژه دراین مرحله برای ورود به جنگ با این رژیم است.
  وی همچنین تاکید کرد که آمادگی از سوی طرف مقابل همچنان وجود دارد، چرا که حزب الله به طور ثابت سلاح های روسی از جمله موشک های زمین به هوا و موشک های ضد ناو را از سوریه دریافت می کند.
  این فرمانده صهیونیست تاکید کرد که درارتش رژیم "اسرائیل" با این واقعیت با جدیت تعامل می شود و عملیات آموزش و مبادله اطلاعات با آمریکا انجام می شود و درصورتیکه جنگی شروع شود ، پاسخ این رژیم مشخص خواهد بود.

  تیفون با بیان اینکه توان حزب الله ازآمادگی مبارزه مستقیم فراتر رفته، گفت که حزب الله گروهی زیرک و شبیه به ایران است؛ این گروه مانند ایران وارد دنیای سایبر شده و در حال استفاده از پهپاد است، و اخیرا هم هم وارد دنیای فناوری های پیشرفته شده؛ به همین دلیل حزب الله "دشمنی" بسیار خطرناک است.
  "کوبی باراک" رئیس بخش فن آوری و لجستیک ارتش رژیم صهیونیستی هم درباره زرادخانه موشکی حزب الله اظهار داشت که این گروه، تجهیزاتی در اختیار دارد که می تواند با دقت اهدافی را مانند پایگاه های نظامی، ایستگاه برق در شهر الخضیره در شمال فلسطین اشغالی، یا ساختمان وزارت جنگ در تل آویو یا فرودگاه بن گوریون، هدف قرار دهد.


 6. صلوات ها 7


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  حزب الله لبنان


 8. صلوات ها 7


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  حزب الله لبنان

  حزب الله لبنان


 10. صلوات ها 6


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  سخنان مهم سید حسن نصرالله درباره پیروزی جدید


  تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۱
  کد مطلب: ۱۱۳۰۱۶
  حزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنان  دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به شکست بیشتر توطئه‌های طرح ریزی ضد سوریه تأکید کرد که "در آستانه یک پیروزی تاریخی و راهبردی جدیدی قرار داریم".


  روزنامه لبنانی "السفیر" امروز (جمعه) به نقل از "سید حسن نصرالله" نوشت: می توانم بگویم که ما بیشتر توطئه هایی را که ضد سوریه طرح‌ریزی شده بودند، با وجود مانع تراشی برخی کشورهای منطقه و تلاش آنها برای جلوگیری از تحقق راه حل سیاسی، به شکست کشاندیم.

  وی افزود: سوریه سلامتی خود را باز خواهد یافت و به راه حل سیاسی خواهد رسید؛ به ویژه اینکه محور جنگ ضد سوریه به بن بست رسیده است.
  سید حسن نصرالله ادامه داد: اکنون می توانیم بگوییم که ما در پانزده دقیقه آخر، قبل از یک پیروزی تاریخی و راهبردی جدید قرار داریم.
  دبیرکل حزب الله لبنان گفت: پس از شکست توطئه ضربه زدن به مقاومت و هدف قرار دادن ایران؛ تصمیم گرفتند که علیه سوریه توطئه کنند؛ از نظر ما توطئه ضد سوریه از توطئه ای که در ژوئیه ۲۰۰۶ ضد حزب الله طرح ریزی شد، کمتر نبود؛ این توطئه برای براندازی نظام (سوریه) بود آن هم به دلیل گزینه‌های سیاسی این کشور در حمایت از مقاومت در عراق، فلسطین و لبنان .. آنها خواستند که سوریه هزینه این گزینه‌ها را بپردازد به همین دلیل ما در کنار این نظام ایستادیم.
  سید حسن نصرالله تأکید کرد: حضور حزب الله در سوریه چیزی بیشتر از یک ضرورت و عمل به واجب بود؛ اگر ما به سوریه نمی رفتیم لبنان به یک عراق دیگر تبدیل می شد؛ در عراق فقط طی ماه گذشته بر اثر انفجار ۳۰۰ خودروی بمبگذاری شده یا عملیات انتحاری ۹۰۰ نفر کشته و صدها تن مجروح شدند.
  سید حسن نصرالله با دعوت برای مقابله با "خطر بزرگی" که هدف از آن ضربه زدن به مقاومت به وسیله خودروهای بمبگذاری شده است، خاطرنشان کرد: ما امروز با چالشهایی مستمر روبرو هستیم که نخستین چالش افزایش توانایی های مقاومت برای مقابله با خطر رژیم صهیونیستی است.
  سید حسن نصرالله تصریح کرد: جانفشانی های ما در راه سربلندی میهن و امت، متوقف نمی شود.
  دبیرکل حزب الله لبنان که در جمع گروهی از مسئولان برگزاری مجالس عاشورایی سخن می گفت، خاطرنشان کرد: تهدید برخی گروه های تکفیری برای حمله به مجالس عاشورایی فقط موجب مشارکت فعال و منظم ما در این مجالس نمی شود بلکه موجب وحدت اسلامی و مقابله با همه فتنه انگیزیهای طایفه ای خواهد شد.
  سید حسن نصرالله با اشاره به شعار "هیهات منا الذله"، تأکید کرد که باید فرصت را از کسانی که به دنبال ضربه زدن به ضاحیه جنوبی و ساکنان آن هستند، گرفت.
  سید حسن نصرالله افزود: در سال ۲۰۰۶ دنیا علیه مقاومت همدست شد و برخی در انتظار شکست مقاومت نشستند و برخی نیز به دنبال آن بودند که کشتی ها بیایند و ما را بعنوان افراد تحت تعقیب به گوانتانامو ببرند؛ ولی در نهایت پیروزی همراه حزب الله بود و طبق اذعان همگان، حزب الله به قدرتی منطقه ای تبدیل شد.  ܓ✿ یادمان شهدای نسبی اعضای انجمن گفتگوی دینی ܓ✿

  ܓ✿ܓ✿ختم قرآن کریم به نیت شهداܓ✿ܓ✿
  خیمه شهداء زینبیه ( روضه امام حسین (ع) در دهه اول محرم) //بفرمایید داخل

  مدافعان حرم زینب کلیک
  ما چون حجر ین عدی ها با صاحب غدیر پیمان بسته ایم


  این دو گروه عضو می پذیرند 1)فیلم و سریال 2)عکاسان انجمن

 12. صلوات ها 5


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۲
  نوشته
  165
  حضور
  6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  380  سلام
  من عاشق بیت المقدسم و فکر میکنم سرنوشت ایران و فلسطین به هم گره خورده.سید حسن نصرالله هم مثل رهبرمون دوست دارم.
  انگار شما خیلی پیگیرید.
  از توطئه های جدید و حرکت های صهیونیستا چه خبر؟(من از اون موقع که مسلمونا رو راه ندادن تو بیت المقدس،تا حالا خبر ندارم)
  میخوان خرابش کنن؟
  لطف کنید خبری شد ما رو هم خبر کنید.
  با تشکر


 14. صلوات ها 5


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  145
  حضور
  1 روز 11 ساعت 55 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  221  به نام یزدان بخشاینده بخشاینده بخشایشگر
  راز یازدهم : استفاده از اسم اعظم الهی برای انهدام مرکابا‌های اسرائیل
  اسم اعظم فکر می‌کنید جی هست؟
  هر نامی که مادرانه پردوردگار رو می‌شه خواند
  مادر آفرینش رو، خداوندگار جهانیان، زیباترین مادر هستی‌بخش
  شیعیان برای یک بار هم که شده همدل و همسخن شوند, خداوند ظهور امام زمان را از آن‌ها دریغ نخواهد کرد!

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  سید حسن نصرالله:
  حزب الله لبنان هنگام ورود به میدان نبرد به مراجع بزرگ و عالیقدرمان رجوع می‌کنیم

  دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت روز شهید در لبنان طی اظهاراتی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) به مقاومت مشروعیت بخشید، خاطر نشان کرد : امیدواریم یاد و خاطره روز شهید در زندگی ما و نسل های آتی مان باقی بماند.
  ـ «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در هفتمین شب محرم به مناسبت روز شهید در لبنان طی اظهاراتی تاکید کرد: امیدواریم یاد و خاطره روز شهید در زندگی ما و نسل های آتی مان باقی بماند.وی با تاکید بر لزوم ارج نهادن بر ایثار شهدا و جانبازان و اسیران و خانواده های آنها، افزود: عملیات استشهادی احمد القصیر بوده که لبنان و مقاومت را در مسیر پیروزی و رژیم اشغالگر را در مسیر شکست قرار داد.
  دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اهمیت اقدامات مراجع و فقهای اسلام در مبارزه با طرحهای استعمارگرایانه غربی، تاکید کرد: حزب الله نمی خواهد وارد آتش نبرد و درگیریها شود بلکه همیشه به مراجع بزرگ و عالیقدرمان رجوع کردیم. امام خمینی(ره) بود که مشروعیت را به مقاومت بخشید و این روش برگرفته از راه جهادی و شهادت طلبانه است.
  نصرالله تاکید کرد: زمانی که بخواهیم تصمیم بگیریم که وارد میدان یا هر گونه نبرد شویم به داشته های علمی خود رجوع نمی کنیم، بلکه به فقها و مراجع عالیقدرمان که به بالاترین درجات فقهی، آگاهی، تقوا و شناخت زمان و مکان رسیده اند رجوع می کنیم.

 18. صلوات ها 4


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41067  تصاویر منتشر نشده از حضور نصرالله میان عزاداران در ظهر عاشورا
  روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت، با اشاره به حضور سیدحسن نصرالله در مراسم روز عاشورا در بیروت، به نقل از منابع نظامی این رژیم گزارش داد؛ هم‌زمان با سخنرانی دبیرکل حزب‌الله در ضاحیه، تمام رادارها و دستگاه‌های جاسوسی اسرائیل در مرز با لبنان به دلیل پارازیت قوی از کار افتاده بود.

  ـ سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان که در سالهای اخیر به ندرت در میان مردم ظاهر می‌شود روز عاشورا در جنوب ضاحیه در میان مشتاقان و طرفداران حزب الله حاضر شد. رهبر مقاومت لبنان در مراسم روز پنج شنبه طی سخنانی تمسک حزب الله به مقاومت و سلاح را به عنوان عامل اصلی حمایت لبنان وکرامت مردم آن دانست و اعلام کرد كه تا زمانی كه تهدیدها وجود دارد، حضور حزب الله در سوریه نیز ادامه خواهد داشت.

  سیدحسن نصرالله در حالی همزمان با عاشورای حسینی به شكل غیر منتظره در شب و روز عاشورا در جمع عزاداران حسینی در مجتمع سیدالشهدا واقع در ضاحیه در بخش جنوبی بیروت حاضر شد که رژیم صهیونیستی تهدید كرده است وی را در هر مكانی كه بیابد ترور خواهد كرد.
  حضور پیاپی سید حسن نصرالله در مراسم عاشورای امسال در حالی بود كه معمولا دبیركل حزب الله لبنان در مراسمات و مناسبت‌های مختلف كمتر در ملاء عام ظاهر می‌شود و سخنرانی‌های خود را به صورت ویدیویی و از راه دور انجام می‌دهد. نصرالله اما این بار شخصا در مراسم روز عاشورا ظاهر و به ایراد سخنرانی پرداخت.
  روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت، با اشاره به حضور سیدحسن نصرالله در مراسم روز عاشورا در بیروت، به نقل از منابع نظامی این رژیم گزارش داد؛ هم‌زمان با سخنرانی دبیرکل حزب‌الله در ضاحیه، تمام رادارها و دستگاه‌های جاسوسی اسرائیل در مرز با لبنان به دلیل پارازیت قوی از کار افتاده بود.
  طی سالهای اخیر سید حسن نصرالله یك بار درسال 1387 و یكبار دیگر در محرم سال 1390 در جمع مردم لبنان به صورت علنی حاضر شده بود. حضور سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در مراسم عاشورای امسال مانند حضورهای پیشین رهبر حزب الله لبنانی‌ها در مجتمع سیدالشهدا در حومه جنوبی بیروت را غافلگیر كرد و با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. این حضور باعث شور و هیجان خاصی در حاضران در این مراسم شد.
  کاربران فیس‌بوک تصویری در پایگاه‌های مختلف اینترنتی منتشر کرده‌اند که کاروان خودروهایی را نشان می‌دهد که سید «حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان را در میان تدابیر شدید امنیتی به محل برگزاری مراسم روز عاشورا در جنوب بیروت منتقل کرده بودند.

  حزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنانحزب الله لبنان
  .........................


 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود