صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هم تراز خواندن حضرت علی(ع) با خدا

نوشته
    22
    حضور
    17 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    79

اشاره هم تراز خواندن حضرت علی(ع) با خدا

سلام و خسته نباشید .

ممنون از وب سایت بسیار پر بار و زیباتون . خدا اجرتون بده .

بعد از مدتها میخوام یکی از شبهات مهم تو زندگیم رو برطرف کنم تا دچار دوگانگی در فکر و اعمالم نشم .

----------------------

میخوام از اینجا شروع کنم :

دیشب برای عزاداری ، به سفارس شخصی وارد هیئت خانگی شدم که یک روحانی مسئولیتش را بر عهده داشت .

اولش خوب بود ، چون داشتن زیارت عاشورا میخوندن و حال داد .

اما وقتی اون شخص روحانی بالا منبر رفت از ذکر نام و یاد خدا خودداری کرد و فقط از علی میگفت . اسامی خداوند رو به علی نسبت میداد و همه میگفتن علی علی . اصلا از خدا نگفت . از بزرگی خدا نگفت . از بخشنده بودن خدا نگفت اما همه این صفات رو به علی داد ! حتی یکی از دوستان هک که اونجا بود میگفت مثلا در دعای جوشن کبیر منظور از همه اون اسماء الله علی هست و بس !

مثلا ذکر هایی که روحانی بالا منبر میگفت و بقیه با علی علی گفتن همراهیش میگفتن :

اول و آخر ( حاضرین بعد هر صفت میگویند : علی علی ! )
    رازق
    عظیم
    کبیر
    هو الرحمن الرحیم
    ستارالعیوب
    خالق

و از این دست ذکرهایی که من فقط برا خدا دیدم بگن .

حتی میگفت : منظور از سخن خداوند در قران که میفرماید مرا بسیار یاد کنید ، ذکر خدا نیست . اصلا الله اکبر و ... منظورش نبود . منظور از ذکر ذکر علی هست . شب و روزت باید ذکر علی باشه .

ما تو این نماز های یومیه و ... گیرافتادیم . اصلا 5 وعده ات رو بخون بقیه فقط ذکر علی هست .
    حضرت محمد فقط و فقط واسه یک چیز پیغمبر شد و اونم اینه که علی رو بشناسونه !

اولین ذات علی هست . ما باید علی رو بشناسیم .قرآن علی هست .

علی کسیه که روزی میده و روزی میگره .

علی کسیه که عذاب میده و ...

خوب دوستان ، با این اوصاف به نظرتون من باز هم برم تو این هیئت ؟ آخه خودم میترسم نکنه حرف اینا راست باشه و بعد خدا بگه ما تو را راهنمایی کردیم اما خودم قبول نکردی !

چیکار کنم . اگه نظر منو بخواین میگم امامان همه واسطه هستنم و نه خدا . حتی وقتی چیزی ار امامان میخواین باید این رو لحاظ کنیم که چون آبرو نداریم پیش خدا و گنهکاریم کسی که امین و معصوم هست رو میبریم پیشش .

لطفا راهنمایی کنید .
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۶:۱۰

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    4,059
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11169

با نام الله

هم تراز خواندن حضرت علی(ع) با خدا

کارشناس بحث: استاد کریم

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ در ساعت ۲۲:۲۵ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 5

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط خداجو نمایش پست ها
    اما وقتی اون شخص روحانی بالا منبر رفت از ذکر نام و یاد خدا خودداری کرد و فقط از علی میگفت . اسامی خداوند رو به علی نسبت میداد و همه میگفتن علی علی . اصلا از خدا نگفت . از بزرگی خدا نگفت . از بخشنده بودن خدا نگفت اما همه این صفات رو به علی داد ! حتی یکی از دوستان هک که اونجا بود میگفت مثلا در دعای جوشن کبیر منظور از همه اون اسماء الله علی هست و بس !

مثلا ذکر هایی که روحانی بالا منبر میگفت و بقیه با علی علی گفتن همراهیش میگفتن :

اول و آخر ( حاضرین بعد هر صفت میگویند : علی علی ! )
    رازق
    عظیم
    کبیر
    هو الرحمن الرحیم
    ستارالعیوب
    خالق
    با سلام
    معارف دین خیلی دقیق وظریف است وشناخت صحیح آن نیاز به فکر وتعقل واستفاده از علماء ربانی دارد ونمی شود هر کسی را ملاک در شناخت دین دانست بلکه باید با فرا گیری مبانی واصول تدبر وتفکر ومراجعه به منابع درست حقیقت را دانست وبه مقتضای آن عمل کرد.
    بنده نمی دانم که آن روحانی چه گفته اند ولی آنچه وجود دارد ودر احادیث ما اشاره شده است وافتخار اهل بیت نیز همین می باشد بندگی خداوند است. حضرت محمد (ص) که معلم ومقتدای امیرالمومنین است در تشهد نماز اولین صفتی که برایش گفته می شود عبد است( اشهد أن محمداً عبده ورسوله ) مگر میشود مولی وبنده را در یک مقام قرار داد، ومگر غیر از این است که امام علی علی علیه السلام فرمود: هلک فیّ رجلان: محبٌّ غال ومبغض قال: دو گروه در مورد من هلاک شدند یکی محبی که غلو کند ودیگری دشمنی که در دشمنی خود افراط کند.
    بنابراین ما باید ازبیان سخنانی که صراحت ندارند وموجب تشویش اذهان شده وفهم آنها سخت است خودداری کنیم واز مسیر اعتدال وخط ائمه وعلماء فاصله نگیریم.
    هم تراز خواندن حضرت علی(ع) با خدا
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 6

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

حتی میگفت : منظور از سخن خداوند در قران که میفرماید مرا بسیار یاد کنید ، ذکر خدا نیست . اصلا الله اکبر و ... منظورش نبود . منظور از ذکر ذکر علی هست . شب و روزت باید ذکر علی باشه .

ما تو این نماز های یومیه و ... گیرافتادیم . اصلا 5 وعده ات رو بخون بقیه فقط ذکر علی هست .
    حضرت محمد فقط و فقط واسه یک چیز پیغمبر شد و اونم اینه که علی رو بشناسونه !

اولین ذات علی هست . ما باید علی رو بشناسیم .قرآن علی هست .

علی کسیه که روزی میده و روزی میگره .

علی کسیه که عذاب میده و ...
    اون روحانی شاید علی اللهی بوده
    اینها یک فرقه هستند که علی را خدا می دانند

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

9. صلوات ها 4

علاقه
    عاشق اباالفضل ع (مريدشم، ديوونشم)
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها
    اون روحانی شاید علی اللهی بوده
    اینها یک فرقه هستند که علی را خدا می دانند
    كاملا حرف شما صحيح هست خواهرم و به احتمال بسيار بالا اين برادر ما به خانقاه رفته است و نه هيئت

البته بعضي از مطالبش ريشه در سنت دارد مثلا ذكر علي عباه و يا علي قسيم نار، ولي اينها بسيار زياده روي كرده اند متاسفانه و پيغمبر هم نويد اين افراط و الوهيت را در مورد مولانا امامنا سيدنا امير المومنين اسد الله الغالب علي ع را داده اند

بزرگان أهل سنت مانند هيثمي، طبراني، إبن أبي حاتم و ديگران آورده‌اند كه پيغمبر در مورد مولا علي ع فرموده است:

والذي نفسي بيده! لولا أن يقول فيك طوائف من أمتي بما قالت النصاري في عيسي، لقلت فيك اليوم مقالاً لا تمر بأحد من المسلمين إلا أخذ التراب من أثر قدميك يطلب به البركة.
    قسم به خدايي كه جانم در دست اوست! اگر نمي‌ترسيدم كه أمت من در حق تو غلوّ كنند (و إدعاي ألوهيت كنند)، همان‌طوري كه مسيحيان در حق عيسي گفتند، امروز سخني در فضيلت تو مي‌گفتم كه هر كجا مي‌رفتي، أمت من، خاك زير پاي تو را به عنوان تبرك و بركت (و در بعضي روايات: براي شفا) برمي‌داشتند.
    مجمع الزوائد و منبع الفوائد للهيثمي، ج9، ص131 ـ المعجم الكبير للطبراني، ج1، ص320 ـ المناقب للموفق الخوارزمي، ص129 ـ ينابيع المودة لذوي القربي للقندوزي، ج1، ص 200

11. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

چیکار کنم . اگه نظر منو بخواین میگم امامان همه واسطه هستنم و نه خدا . حتی وقتی چیزی ار امامان میخواین باید این رو لحاظ کنیم که چون آبرو نداریم پیش خدا و گنهکاریم کسی که امین و معصوم هست رو میبریم پیشش .
    ببينيد برادر بعضي از مطالب شما ريشه در سنت هم دارد مانند ذكر علي عباده، ذكر مولا عبادت هست، مانند علي قسيم نار، علي ع تقسيم كننده بهشت و جهنم، علي مع القران و القران مع العلي، اين هما مطالبي بود كه در ان خانقاه هم اشاره شد، كه بهشت براي عليست، علي از قران هست، ذكر علي عبادت هست و يا اينكه انبيا امدند براي مولا علي هم يك عقيده اي هست كه در سنت وجود دارد اينها منافاتي با واقعيت ندارد اما اينكه روزي دهنده مولا علي هست خلاف قران مي باشد زيرا خداوند در قران مي فرمايد ان الله هو الرازق
    اما اعتقاد به الوهيت اهل بيت كفر و شرك مطلق هست همان گونه كه اهل نصارا گفتند لقد كفر الذين قالوا ان الله هو المسيح بن مريم، خداوند مي فرمايد نصارا كافر شدند وقتي كه گفتند خدا همان پسر مريم س هست

13. صلوات ها 3

علاقه
    religion
    نوشته
    233
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    648

خدا هدایتشون کنه دنیا اینها را می بینند به ما فحش می دن !
    منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

15. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

نقل قول نوشته اصلی توسط maes نمایش پست ها
    خدا هدایتشون کنه دنیا اینها را می بینند به ما فحش می دن !
    ان شاء الله كه خدا هدايتشان كند اما مولا علي ع هم در نهج البلاغه حكمت 117 فرمودند:

117: وَ قَالَ ع هَلَكَ فِيَّ رَجُلَانِ مُحِبٌّ غَالٍ وَ مُبْغِضٌ قَالٍ
    حکمت 117 پرهيز از افراط و تفريط در دوستى با امام عليه السّلام
    فرمودند: دو تن به خاطر من به هلاکت رسيدند: دوست افراط کننده (اعتقاد داشتن به الوهيت ما)، و دشمني كه بغض ما در دل دارد

اگر قابل هدايت هستند ان شا الله خدا انها را هدايت كند اگر نه ان شا الله همه اين دشمنان اسلام را نابود كند

17. صلوات ها 3

نوشته
    145
    حضور
    1 روز 11 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    221

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
    ببینید ما یک خدا داریم و بسیار خدایی
    God و Gods به این جمع فریب نخورید که خدا یکتا نیست!
    این یعنی خدا و مقدسات او
    ارواح پاک، مکان‌های مقدس، کارهای نیکو و مومنین و و و و و همه و همه «یان» خدا هستند،
    به این دو کلمه دقت کنید و ببینید وسطشون چی می‌بینید : علیِ خدا و خدای علی!
    یعنی علی که متعلق به خدا هست و خدایی که متعلق به علی هست!
    معنی رو بگیرد! یعنی حق با علی و علی با حق! یا علی با خداست و خدا با علی
    پیامبر فرموند که اگر چیزی را که می‌دانم به شما بگویم هر جا که علی رفت جای پای او را می‌بوسید! مطلب رو بگیرید! خدا یکتاست! همه مقدسات دور و اطراف او هستند مثل هسته خورشید که همه دور او هستند، پس چیزهای دیگر نور و نشانه‌ی او هستند و نه ذات او! خود او یعنی خدا هستند به معنی خودی بودن! مثلا خداوند یکتا که هرگز نمی‌میرد و کشته نمی‌شود، مرگ دین را مرگ خود و کشته شدن خود را کشته شدن ولی خود می‌داند و ما هم باید همین را بدانیم چون مومن هستیم و تسلیم به چیزی که او می‌گوید، متوجه هستید؟ هسته خورشید نور خورشید نیست! با نمادگرایی و اساطیر و خدایان آشنا نیستید که!
    نمی‌دونید که منتظران واقعی مهدی (ص) کسانی هستند که شبیه خورشید و ماه پرستان هستند! یعنی اهل اساطیر!!!!! اساطیر الاولین! شبیه نه بت‌پرست! متن‌پرست! روح هایپریون با شما باد یا علی!
    شیعیان برای یک بار هم که شده همدل و همسخن شوند, خداوند ظهور امام زمان را از آن‌ها دریغ نخواهد کرد!

19. صلوات

نوشته
    145
    حضور
    1 روز 11 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    221

منظور از سخن خداوند در قران که میفرماید مرا بسیار یاد کنید ، ذکر خدا نیست . اصلا الله اکبر و ... منظورش نبود . منظور از ذکر ذکر علی هست . شب و روزت باید ذکر علی باشه
    خوب ذکری که حضرت علی می‌گفت ذکر خدا بود دیگه! بیچاره فقط نمی‌دونه چه طوری توضیح بده این مسئله بغرنج رو!
    می‌دونید اینها بی‌گناه هستند، شیفته هستند، ولی کسی با اونها همکاری نمی‌کنه، شیعه امامش رو یاری نمی‌کنه تا خدا یاریش کنه، برای همین در زندان تنهاییشون اسیر هستند.
    خواهش می‌کنم به جای اینکه بهشون لعنت بفرستید و از خدا بخواهید هدایتشون، کنه برید هدایتشون کنید، هدایت کار خداوند است، ظلم شیعه به شیعه فقط با خون دشمنانش جبران می‌شه نه با آزار همدیگر!
    نزارید این گل زهراء پرپر بشه، برید عشق رو به برادرانتون هدیه بدهید، شریک ایمان برادرانتان باشید، همانطور که حوراء النساء بانونی بانوان جهانیان این کار رو کرد و علی تونست ولی وقتی پرپر شد علی خانه‌نشین شد.
    خواهش می‌کنم برای وحشت و تنهایی برادرانتون خضر باشید برای مهدی فاطمه، و از او بپرسید که چه باید کرد؟ او رو ببینید! او همینجاست! پیش شما! با گوگل کجای جهان رو جستجو می‌کنید؟ او همینجاست! خدایا خداوندا بلای عاجل بر من نازل کن!

شیعیان برای یک بار هم که شده همدل و همسخن شوند, خداوند ظهور امام زمان را از آن‌ها دریغ نخواهد کرد!

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۸/۱۹, ۱۲:۳۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری