دیگر خسته شده ام، اما وسواس من با مقاومت و بی اعتنایی برطرف می شود

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دیگر خسته شده ام، اما وسواس من با مقاومت و بی اعتنایی برطرف می شود

با نام و یاد دوست

سلام

سوال یکی از کاربران که تمایل نداشتند با مشخصات و آیدی خودشون مطرح بشه

با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود:

نقل قول:

دیگر خسته. شده ام من یک پسر نوجوان 17ساله ام که وقت شور و نشاطم است حدود 4 سال است دچار وسواس شدیدم هر نمازی را پنج بار میخواندم غسلم 40 دقیقه طول میکشید پدرم مرا نزد روانپزشک برد او اسنترا تجویز کرد و چون تاثیری نداشت دیگر مرا هرگز پیش روانپزشک نمیبرد من چه کنم؟ چگونه خودم بروم؟با کدوم پول؟
خسته ام افسرده ام دیگر نماز نمی خوانم دیگر قلبم نسبت به همه چیز سرد شده من کسی بودم که مراقب بودم که حتی دروغ نگویم حتی یک گناه هم نکنم........
از خدا کمک خواستم نذر کردم اما اون هم خسته شده
تصمیم گرفتم اگر راهی پیدا نکنم تا ابد به همه شیوه ای که الان زندگی میکنم و ازش کاملا دورم ادامه بدم...... اما قلبم با اوست
شاید هیچوقت مثل الان احسان تنهایی و حقارت نکرده باشم
شاید ....

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;421958 نوشت:
دیگر خسته. شده ام من یک پسر نوجوان 17ساله ام که وقت شور و نشاطم است حدود 4 سال است دچار وسواس شدیدم هر نمازی را پنج بار میخواندم غسلم 40 دقیقه طول میکشید پدرم مرا نزد روانپزشک برد او اسنترا تجویز کرد و چون تاثیری نداشت دیگر مرا هرگز پیش روانپزشک نمیبرد من چه کنم؟ چگونه خودم بروم؟با کدوم پول؟
خسته ام افسرده ام دیگر نماز نمی خوانم دیگر قلبم نسبت به همه چیز سرد شده من کسی بودم که مراقب بودم که حتی دروغ نگویم حتی یک گناه هم نکنم........
تصمیم گرفتم اگر راهی پیدا نکنم تا ابد به همه شیوه ای که الان زندگی میکنم و ازش کاملا دورم ادامه بدم...... اما قلبم با اوست
شاید ....

بسمه تعالی
با عرض سلام وتحیت محضر شما برادر بزرگوار و تشکر از برادر ارجمند طاهر
برادر نوجوان، همانگونه که فرمودید دوره سنی شما، دوره ای طلایی در زندگی است که بازگشتی برای آن متصور نیست، از تجربه گذشته خود به عنوان یک معلم استفاده کنید و با خود بگویید؛
صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را
خوبی چه بدی داشت که یکبار نکردی

تکرار نماز، طولانی شدن غسل، نه تنها شما را به مقصود نرسانده است، بلکه سرمایه عمر شما را نیز هدف قرار داده است.
آیا 5 بار نماز را تکرار کردن، شما را به خدا نزدیکتر کرده است؟ رغبت شما را به نماز بیشتر کرده و یا شما را نسبت به نماز متنفر نموده است؟
حالا که در چنین روشی خیر نهفته نیست، از خدای متعال یاری بجویید و با اراده، از ادامه این مسیر خودداری کنید.
غلبه شما بر وسواس نیاز به تمرین دارد، نیاز به بردباری و تحمل دارد، نیاز به شجاعت دارد، پس شجاعانه مقابله با وسواس را تمرین کنید و از آینده بیمی به خود راه ندهید. آینده زمانی بیمناک خواهد بود که شما به وسواس خود ادامه دهید، اما مقابله با وسواس، هرچند سخت است و شما را دچار اضطراب، فشار و تشویش می کند اما شکیبایی در مقابل این وضع، آینده نورانی را به شما نوید می دهد.

برادر عزیزم، از خود سوال کنید که نماز را برای چه چیزی و برای چه کسی میخوانید؟ غسل را هم همینطور؟ دیگر امور عبادی را هم همینطور...
اگر برای خدا و قرب به حضرتش اینکارها را می کنید، آیا خدای متعال چنین چیزی از شما خواسته است؟ آیا به خدا نزدیکتر شده اید؟

از خود سوال کنید که چه کسی فرموده غسل و نماز واجب است؟ و چه کسی فرموده نحوه غسل و نماز به چه شکل است؟ همان کسی که این موارد را فرموده، می فرماید که نباید به شک خود اعتنا کنید و عمل شما با یکبار انجام دادن درست است.
همه مراجع تقلید و فقهاء عظام، به تبعیت از امام صادق علیه السلام، ائمه اطهار، رسول مکرم اسلام(ص) و خدای متعال، فرموده اند وسواس نباید به شک خود اعتنا کند و نماز، وضو، غسل را بجا آورد هرچند که گمان داشته باشد باطل است.
روایات ما می فرماید « لا شک لکثیر الشک»؛ شک افراد وسواسی بی اعتبار است.
حتی اگر شما یقین داشته باشید که نمازتان باطل است و یا غسلتان اشتباه است نباید به یقین خود اعتنا کنید
چرا که فرموده اند « لا اعتبار بالیقین الوسواسی»؛ یقین وسواسی هم فاقد اعتبار است.

پس برادر گرامی، اگر به وسواس خود اعتنا کنی، خدا را فرمان نبرده ای بلکه عدو مبین، ابلیس لعین را فرمان برده ای.
با توکل به خدا به وسوسه شیطان بی اعتنا باشید در روایت است که فرمودند؛ « این ملعون را نسبت به خود به طمع نیندازید، اگر به وسوسه او گوش دهید بیشتر به شما طمع می کند و به پیشروی خود ادامه می دهد، اما اگر به او اعتنا نکردید و او را بی محل کردید، رفته رفته چشم طمع او از شما قطع می شود» با بی اعتنایی و البته تحمل فشار برای مدتی؛ چشم شیطان را کور کنید و رضایت الهی را جلب نمایید.

آیت الله العظمی مظاهری در کتاب «راههای عملی مبارزه با وسواس» نقل کرده اند که مرحوم آیت الله العظمی بروجردی، در دوره جوانی، قدری وسواس داشتند، استاد ایشان، به وی فرموده بود از این به بعد وقتی میخواهی نماز بخوانی، بگو نماز باطل میخوانم قربة الی الله!! آقای بروجردی فرمودند من هم همین کار را کردم و از وسواس رها شدم.
شما نیز به هنگام غسل، نماز و...بگویید نماز باطل میخوانم قربة الی الله، غسل باطل می کنم قربة الی الله!!!
بله این غسل و نماز شما را به خدا نزدیک می کند اما اگر با وسواس خود دنبال نماز و غسل درست باشی، قربة الی اللهی در کار نیست بلکه قربة الی الشیطان است!! آیا تجربه شما چیزی غیر از این می گوید؟

طاهر;421958 نوشت:
شاید ....

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
با دقت و توجه عمیق به این مطالب پست قبل، برای موفقیت بیشتر به نکات زیر توجه بفرمایید؛
_ الگوی خود را متدینین و مراجع تقلید قرار دهید، هیچ مرجعی غسل 40 دقیقه ای نمیکند و نمازش را تکرار نمی کند
_ از فردی بخواهید به شما کمک کند
_اجازه ندهید با دقت و موشکافی، تکلیفی جدای از دیگران برای خوتان درست کنید. افراد وسواسی به خاطر دقت بیش از اندازه، احتمالات بیشماری به ذهنشان می رسد تا بگویند حکم و شرایط من با دیگران فرق می کند، مثلا مرجع تقلید او با من متفاوت است، وسواس من با دیگران فرق دارد، احتمالا من نتوانسته ام منظور خودم را منتقل کنم، احتمالا حاج آقا متوجه منظورم نشده است وووو. همه این موارد ناشی از وسواس است پس مواظب باشید با این توجیهات، سر خود را کلاه نذارید یا بهتر بگویم شیطان سر شما را کلاه نذارد!!!
_وقتی نماز خواندید، بلافاصله از روی سجاده برخیزید، و با مشغول شدن به کاری دیگر، از تکرار آن خودداری کنید. مثلا بیرون بروید، خرید کنید، مکالمه تلفنی داشته باشید، از پدر و دیگران بخواهید که مراقب شما باشند و اجازه ندهند شما مجددا به سمت سجاده بروید و...تحمل این وضعیت برای مدتی سخت است و شما اذیت می شوید اما بدانید این تحمل باعث این می شود که شما بهبود بیابید. درست مانند کسی که عمل جراحی می کند، باید هم درد را تحمل کند و هم بستری شود اگر تحمل کرد خوب می شود اما اگر نه، نه!
_ با افراد وسواسی معاشرت نداشته باشید.
_ از تجربه افرادی که قبلا وسواس بوده اند اما الان بهبود یافته اند، استفاده کنید
_ با دوستان جدید مذهبی ارتباط برقرار کنید، با دیگران شوخی کنید، درد دل کنید و...
_در رابطه با غسل، بدانید که غسل بیشتر از 2 دقیقه وقت نمی برد، با 40 دقیقه 20 مرتبه می توان غسل کرد!! برای اینکه در این مسیر موفق شوید، گام به گام جلو بروید. یعنی اینکه ابتدا سعی کنید 40 دقیقه را به 35 دقیقه کاهش دهید(البته اگر بتوانید بیشتر کم کنید که چه بهتر، اما اگر نتوانستید، لااقل 35 دقیقه)، بعد از مدتی 35 دقیقه را به 30 دقیقه و به همین ترتیب تا به 2 دقیقه برسید. هر زمانی هم گه وسوسه شدید که نشد، شما بگویید شد! شما بگویید با غسل باطل میخواهم نماز بخوانم قربة الی الله!
_وسواس در کنار زمینه های ژنتیک ریشه در اضطراب دارد، لذا سعی کنید از موقعیتهای اضطراب زا دوری کنید( برای مدیریت اضطراب به تاپیکهای مربوطه مراجعه کنید)
_ اگر اهل ورزش نیستید از شما میخواهم و تاکید میکنم در اولین فرصت برای این کار اقدام کنید ولی قبل از آن، 2 ساعت را به رفتن به یک باشگاه ورزشی و دیدن رشته های مختلف اختصاص دهید، و بعد رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
_ از سختگیری نسبت به خود فاصله بگیرید و خود را بیشتر دوست بدارید.
_ از اشتباهات فاجعه نسازید، و از سرزنش خود فاصله بگیرید.
_ اگر در گذشته مرتکب خطایی شده اید، راه جبران همیشه باز است، اما نه با افراط! چون افراط و وسواس اشتباهی بزرگتر از اشتباهات گذشته است.
_ دنبال طی کردن ره صد ساله در یک شب نباشید.
_ به صبحانه خوردن اهمیت ویژه بدهید ( در رابطه با تغذیه و اینکه چه چیزی برای شما مضر است و چه غذایی خوب با اطباء سنتی مشورت کنید و یا به سایتهای معتبر طب سنتی مراجعه نمایید).
_ سر شب بخوابید و از خوابیدن بین الطلوعین سعی کنید اجتناب کنید.
_ احتیاط را در کارها ترک کنید، چرا که احتیاط در ترک احتیاط است!!
_ از خداوند متعال استعانت بجویید و از توسل به معصومین سلام الله علیهم اجمعین غفلت نکنید.

در صورت رعاین نکان فوق با یاری خدای متعال، وسواس شما برطرف خواهد شد، لذا با اجازه شما عنوان موضوع را از مشکلم هرگز حل نمی شود دیگر خسته شده ام( از تلقین منفی و نا امیدی حتی در الفاظ و واژه ها هم اجتناب کنید) به " دیگر خسته شده ام، اما وسواس من با مقاومت و بی اعتنایی برطرف می شود، تغییر می دهم.
مجددا یادآوری می کنم، الگوی خود را شیطان قرار ندهید، بلکه از مردم عادی و معمول تبعیت کنید. امام خمینی رحمة الله علیه، در کتاب شریف چهل حدیث می فرمایند که راه مبارزه با وسواس و غلبه بر شیطان این است که فرد وسواسی به مردم عادی نگاه کند و اعمال عبادی خود را مانند انها انجام دهد، ما که از حضرت امام مقدس تر نیسیم. پدر، شما، مادر شما، دوست َما و...همه مسلمانند، طبق این دستورالعمل امام، رفتارتان را با رفتار این افراد تطبیق دهید.

برای شما برادر ارجمند توفیق روزافزون را مسئلت دارم.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

با سلام
به نظر من ذکر لا اله الا الله را زیاد بگویید .زیرا این ذکر درمان وسواس است
در روایت امام صادق(علیه السلام) در پاسخ به سۆال از تكلیف كسى كه در تعداد ركعت‏هاى نماز زیاد شك مى‏كند - به طورى كه اصلاً نمى‏داند چند ركعت خوانده و چند ركعت باقى مانده است - فرمود: باید نمازش را اعاده كند. سپس به امام عرض شد: زیاد شك مى‏كند، به طورى كه هر چه هم اعاده كند باز شك مى‏كند؛ فرمود: به شك خود اعتنایى نكند(به نقل از: محمود ارگانى، شناخت وسواس و درمان آن)(و به نمازش ادامه دهد.)
در سخنی از پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم آمده است: ای علی برای در امان ماندن از وسواس و رفع وسواس آیات (45-46) سوره اسراء ( و نام دیگرش «بنی اسرائیل»1 هفدهمین سوره قرآن است که مکی و 111 آیه دارد.)را بخوان: « وَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرآنَ جَعَلْنَا بَیْنَكَ وَبَیْنَ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ حِجَابًا مَّسْتُورًا * وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَكِنَّةً أَن یَفْقَهُوهُ وَفِی آذَانِهِمْ وَقْرًا وَإِذَا ذَكَرْتَ رَبَّكَ فِی الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْاْ عَلَى أَدْبَارِهِمْ نُفُورًا »7 ؛ چون تو قرآن بخوانی ، میان تو و آنان که به قیامت ایمان نمی آورند پرده ای ستبر قرار می دهیم * و بر دلهاشان پرده افکنیم تا آن را در نیابند ، و گوشهاشان سنگین کنیم ، و چون پروردگارت را در قرآن به یکتایی یاد کنی ، باز می گردند و می رمند.

3-روزه داری و پرهیز از پرخوری از فنون مهم درمان وسواس است و به دو دلیل در ارتباط با وسواس بر روزه داری تأکید شده است: یکی معنوی؛ زیرا انسان روزه دار توجهش به خدا زیاد است و از این رو، افکار شیطانی به او هجوم نمی آورند، و دوم آن که لازمه روزه داری پرهیز از پر بودن دایمی معده می باشد و این در کاهش افکار و امیال وسواسی مۆثر است

سلام ...
ریشه وسواس ... اسراف هست ...
کسی که وسواس داره در تخصیص دادنه منابع اسراف میکنه ....

در روانشناسی یه اصل داریم و اون هم اینه که هر رفتار بیرونی که در خارج از خودت نهادینه کنی ... اون رو به صورت درونی کسب میکنی و بالعکس ...
یعنی اگر شما رفتاره بخصوصی رو در بیرون از خودت نهادینه کنی اون رو درونی کسب میکنی ...

پس اگر شما ذهنا وسواس داشته باشی ... اما اعمال شخص غیر وسواسی رو انجام بدی ... به مرور زمان از وسواس فاصله میگیری .... مگر اینکه انسان نباشی ...

پیشنهادم بهت اینه که منابع رو محدود کنی ...
تو هر کاری بررسی کن چه منابعی رو بهش دسترسی داری ...

منابعی که داری زمان ... آب و تمرکز روی موضوع هست .

1- من شنیدم که یکی از مراجع تقلید با یه لیوان آب ... وضو میگرفته . ( محدود کردن آب )
2- من شنیدم که یکی از بهترین کارها برای ترک وسواس نماز اول وقت هست ... چون نمازگزار مجبور هست خیلی تند وضو بگیره ... خیلی تند نمازش رو شروع کنه و خیلی تند نمازش رو بخونه . ( محدود کردن زمان )
3- پیشنهادم بهت اینه که بری مسجد و تو مسجد نماز بخونی ... اینجوری یاد میگیری که تو نماز خوندن زیاد سخت نگیری ... ( محدود کردن تمرکز فکری )
4- پیشنهادم اینه که وضو هم میخوای بگیری بری مسجد بگیری ... ( چون جلوی مردم نمیتونی وسواسی باشی )

حتی من یه صحبتی از آیت الله بهجت خونده بودم که کسی از ایشون میپرسه ... نماز اول وقت بهتر هست ... یا نمازی که با حضور قلب باشه ... وایشون جواب میده نمازه اول وقت ...

من حتی زندگی نامه آیت الله قاضی رو که میخوندم ... گویا ایشون جمعه ها یه نوع خاصی غسل میکرده ... ( احتمالا فرم بخصوصی از غسل هست ... چون این رو جایه دیگه ای ندیدم ) ... ایشون انگار یه حوله رو با یه لیوان آب خیس میکرده و اون رو به بدنشون میکشیدن ... تا پاک بشن ... اگر خواستی میتونم بگردم و منبعش رو هم برات پیدا کنم ...

در نهایت هیچ چیزی نیست که با تمرین و ممارست بدست نیاد ... در پایان این بیت از حافظ رو به شما تقدیم میکنم ...

به می سجاده رنگین کن گرت پیر مغان گوید .... که سالک بی خبر نبود ز راه و رسم منزل ها

باسلام
علما دو ذکر مجرب زیر برای حدیث نقس توصیه می‌کنند:
- لااله الا الله (در این ذکر لبها تکان نمی‌خورد و دیگران هم متوجه ذکر شما نمی‌شوند)
- لاحول و لاقوة الا بالله العلی العظیم

* هنگام هجوم حدیث نفس دو ذکر بالا را بگویید و همچنین با مطالعه در این زمینه
و توسل به امام زمان موفق خواهید شد/ان شاءالله

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت

حتما به این تاپیک مراجعه بفرمایید. استاد بزرگوار حامی، مطالب مفیدی رو جمع اوری فرمودند.
"وسواس" سمت خدا: حاج آقای فرحزاد ** به خودتون سخت نگیرید خدا برای شما راحتی را خواسته

اميدوار;422597 نوشت:
حتی اگر شما یقین داشته باشید که نمازتان باطل است و یا غسلتان اشتباه است نباید به یقین خود اعتنا کنید

سلام و عرض ادب خدمت استاد امیدوار عزیز و شما دوستان گل:Gol:
این حرف استاد امیدوار رو که حرف حقی هم هست نصب العین (مقابل چشمتون) قرار بدید
خود منم به این بیماری جهنمی مبتلا بودم و هستم منتها الحمد لله خیلی بهتر از قبل شدم. نمی دونم چی بگم بهتون که بشما کمک کنه، راستش به این قشنگی که استاد گفتند کسی بمن نگفته بود.
وقتی اون (وسواستون) بهتون میگه نمازت باطله بگید: می خوام باطل بخونم. وقتی میگه غسلتون باطله بگید: می خوام باطل انجام بدم. وقتی میگه نجسید بگید: می خوام نجس باشم.
اولهاش خیلی مشکله، اذیت میشید میدونم ولی با جرات و شجاعت تحمل کنید و ادامه بدید باور کنید نتیجش شیرینه. انشاءالله به اون عبادت شیرین و لذت بخش میرسید.

شیطان پلید و خبیثه، اون همینو می خواد. می خواد شما رو خسته کنه
چون نماز دماغشو به خاک میماله
می خواد نمازو از شما بگیره.

سلام.
من فکر میکنم علت وسواس، طرز فکر ریاضی است. یعنی شخص وسوااسی، نسبت به صحیح بودن یا نبودن عمل خود، "ریاضیاتی" فکر میکند. به این معنی که با خود فکر میکند: آیا احتمال دارد عمل من علیرغم همه دقتم، باز هم صحیح نباشد و اشکالی وجود داشته بود که از چشم من دور مانده باشد؟
بدیهی است که طبق قوانین احتمالات در ریاضیات، پاسخ این سئوال، عدد 0 (خیر) نیست بلکه مقداری مثبت (بله) (ولو بسیار کوچک) است.

شخص وسواسی باید بداند که حساب و کتاب شرع در این موارد، "ریاضی" نیست، بلکه "عقل" است. عقل، با ریاضی فرق می کند.

ریاضی برای احتمالاتی از قبیل سئوال فوق، هماره عددی مثبت (ولو بسیار کوچک) بیان می کند. اما عقل، بر اساس مبانی خود، وقتی که فرد طبق دستور مرجع تقلید عمل کرده است و دقت عرفی (نه دقت میلی متری ریاضی) را هم داشته است، به سئوال فوق پاسخ "خیر" می دهد.

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام علیکم
خدمت برادر پرسشگرم بگم که به عنوان کسی که در سن و سال شما مشکلی کاملاً شبیه شما داشت فقط اومدم همدردی کنم
چون گفتنی ها رو گفتند و من هم بهره بردم بسیار

فقط یه چیزی رو بگم
همین که پذیرفتین وسواس دارین و دنبال راه چاره این یعنی یه روزی ازش رها می شین. یقین بدونین که خدا اراده ی شما رو به نتیجه خواهد رسوند
پس ناامید نشین و فقط تلاش کنین و یقین بدونین که خدا این اشتباهات شما رو در کنار تلاشتون برای رهایی از مشکل و در کنار دعاهاتون مینویسه و چه بسا بخشیده بشین:ok:
17سالگی ، برادر بزرگوارم خیییییییییییلی زوده برا ناامید شدن
من تو 18سالگیم، شب ها بیصدا گریه میگردم و از خدا کمک میخواستم چون وسواس من از حالت عملی آب و آب کشی، و شک در نماز و... گسترش پیدا کرده بود و در افکارم جولان میداد به حدی که روزی هزار بار شهادتین می گفتم!!
اما دوسه سال بعدش مشکلم معجزه وار حل شد!!

مطمئن باشین خدا حتی حواسش به اینکه اومدین و کمک خواستین از خواهر و برادراتون هست و همینو در کارنامه ی اعمالتون ثبت کرده. مراقب باشین از حالا به بعد، شیطون، ناامیدتون نکنه. خدا بزرگ تر از اینه که ما درک می کنیم.

فقط یه کم زمان بدین به خودتون. وسواس، با صبر و حوصله و تلاش زیاد، حل شدنیه. هرچقد هم از دستتون در رفت فقط استغفار کنین ولی دست از تلاش و صبر برندارین.

مشکل، مخصوصاً مشکلی که پذیرفتینش، حل شدنیه.:ok:

دعامیکنم هرچه زودتر مشکلتون حل بشه:Sham:[/]

با نام و یاد دوست

سلام

کاربری که این سوال رو مطرح نموده اند از من خواستند تا از قول ایشون این مطلب رو ارسال کنم:

نقل قول:

بسیار ازتون ممنون دوستان وقتی پست جناب امیدوار رو خواندم کمی امید گرفتم و الان مجددا دارم نماز هام رو میخونم و دارم به روزای اولم بر میگردم ولی تحملش برام سخته ولی تاحالا دارم تحمل میکنم و میترسم که دوباره خسته شم و نتوانم ادامه بدم ولی تاالان که بر اون غلبه کردم و بسیار خوشحالم

:Gol:

بسمه تعالی
طاهر جان سلام علیکم
از لطف شما سپاسگزارم و خدای بزرگ رو شاکر که رضایت نسبی پرسشگر محترم فراهم شده است.

یه چیز هم من بگم:
امروز آقای قرائتی تو تلویزیون راجع به وسواس یه تیکه صحبت داشتند که مضمونش اینطور بر میومد که:
نعوذ بالله، شخص وسواسی یه جوری فکر میکنه که انگار خدا و ائمه دروغ میگه، چون میگن مثلا فلان چیز را ....کنی پاک میشه ،ولی شخص وسواسی میگه نه دروغ میگی ، من میدونم پاک نشده و یه جورایی حرف خدا را قبول نمیکنه...
من خودمم یه مدت وسواس داشتم ، وقتی میومد سراغم به خودم مثلا میگفتم، خدا میگه وضوت قبوله ، پس رو حرف خدا دیگه حرف نزن! با این راهکار ساده دیگه وسواسم ترک شد.

با سلام

برای تکمیل شدن بحث دوستان من با اجازه شما لینک 5 تا سخنرانی در مورد وسواس و وسوسه رو براتون می زارم. این نکته رو بدونید درمان وقتی میسره که شما علت رو بدونید. اینکه بدونید شما تنها نیستید و شیاطینی در اطراف شما وجود دارند که دشمن شما هستند. ( ان الشیطان کان للانسان عدوا مبینا) با این صراحتی که توی این ایه هست باید بدونیم که چطوری با این دشمن طرف بشیم. امیدوارم سخنرانی های زیر کمکتون بکنه که کامل تر بشناسید خودتون رو.

http://morality.blog.ir/tag/%D9%88%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B3

سلام علیکم
دوستان منم وسواس دارم
مشکل من اینه که این وسواس یواش یواش داره گسترش پیدا میکنه(اول تو وضو و نمازو...)
وقتی میخواییم اعتنا نکنم با خودم میگم(اگه اشتپاه باشه چی؟ روز قیامت چی بگم؟)و میترسم که عمل باطل بشه:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

مختار.;476129 نوشت:
سلام علیکم
دوستان منم وسواس دارم
مشکل من اینه که این وسواس یواش یواش داره گسترش پیدا میکنه(اول تو وضو و نمازو...)
وقتی میخواییم اعتنا نکنم با خودم میگم(اگه اشتپاه باشه چی؟ روز قیامت چی بگم؟)و میترسم که عمل باطل بشه:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

سلام

شمابایدبه مشاوران وسواس مراجعه کنید

اصلاوسواس حق نداردبه اگرواماتوجه کند

روانشناسان می رگویند وسواس ازسرطان بدتراست

علماگفته انداگریقین داشته باشی چون وسواس هستی حق نداری به یقینت عمل کنی

بعدشمامی گوییدمن به اماواگراعتنامی کنم.

کلاس مشاوره وسواس به صورت حضوری وتلفنی برای خانمهاوجچوددارد

اگرشماخانم بودیدشماره هارادراختیارتان می گذاشتم

ولی به شماپیشنهادمیکنم به مشاوردینی مراجعه کنیدووقت زیادی برای درمان بگذارید

شنیدن داستان ازبزرگان هم برای شماموثراست

مثل داستان هایی اززندگی امام خمینی که ایشان درهتل های کشورهای بیگانه ازلباس آنهااستفاده می کردند

ومی گفتندکه چون نمی دانم نجس نیست وحتی لباسهایشان رابه اتوشویی آن کشورکه غیراسلامی هم بودمی دادند.

مساله نحجاست عینی است نه عقلی

تانجاست راباچشم ندیده ایدنمی توانیدبگوییدنجس است

دروضوونمازهم راهع حل فقط وفقط بی اعتنایی است

لاحرج فی الدین:دردین ماسختی نیست

پس بدانیدهرجابه سختی افتادیدازدین خارج شدید.

برای خودتان هروقت به شکتان عمل کردیدجریمه بگذارید.

موفق باشید

نه خیر خانم نیستم
هرچی میام شک نکنم این جمله نمیزاره:اگه درست نباشه چی؟

مختار.;476280 نوشت:
نه خیر خانم نیستم
هرچی میام شک نکنم این جمله نمیزاره:اگه درست نباشه چی؟

برای درمان وسواس نیاز به کسب اطلاعات دارید و یک شناختی از خودتون. این کسی که به شما می گه اگر درست نباشه چی شما نیستید شیطانه. برای کامل فهمیدن این نقشه شیطان به 5 سخنرانی که در قسمت زیر براتون می زارم مراجعه کنید. کافیه 5 ساعت وقت بزارین اونوقته که ابزار لازم برای نبرد با شیطان رو خواهید داشت انشا الله.

http://morality.blog.ir/tag/%D9%88%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B3

دوستان لطفا کمک کنید واقعا دارم دیونه میشم از وسواس
مخصوصا تو طهارت و نجاست:grye:

مختار.;477208 نوشت:
دوستان لطفا کمک کنید واقعا دارم دیونه میشم از وسواس
مخصوصا تو طهارت و نجاست:grye:

شما این سخنرانی هایی که من در پست قبلی گذاشتم رو گوش کردید؟

در مورد وسواس من از آقای قرائتی چیزایی یادمه واستون مینویسم شاید کمک تون کنه: ایشون میگفتن کسی ک وسواس داره ب خدا و پیامبر میگه دروغگو چون مثلا خدا گفته با سه بار پاک میشه وسواسی یه میگه نه با ده بار پاک میشه.بعدشم راهکارشون این بود ک طبق قوانین اسلام رفتار کنین بعد اگه ب دلتون نشست با همون دل کارتونو بکنین ایشون میگفتن این کارو بکنین اگه نجس بود و شما رد شدین گناهش ب گردن من قرائتی ... باید زود رد بشین و کارتونو بکنین و توجهی ب دلتون نکنین.یاعلی

سلام.این متن نوشته یکی از اعضای همین سایته که نمیخواست اسمش مشخص شه برا همین از من خواست با اکانت خودم اینو پست کنم.

نقل قول:
سلام .منم همین مشکلو داشتم و دارم. امروز که دیگه خسته شدم برای چندمین بار یه سرچ کردم به اینجا رسیدم دیدم چند نفر تو این سایت این مشکلو دارن جالبیش اینجاست که کاراشون خیلی به کارای من شبیه بود.مثلا اینکه یکی میگفت هرجا فکر بد به ذهنش رسیده بود باید دوباره همونجا اون فکرو اصلاح میکرد و یا اینکه تا میخواست اهمیت نده افکاری مثل قیامت چی جواب بدم و اگه درست نباشه چی و ..به سراغش میومدن وخیلی موردای دیگه. من گاهی فکر میکنم اگر برای جبران ااین افکار کار خاصی که مد نظرمه انجام ندم به یه دردی دچار میشم.من یه بار خواب دیدم یکی اومد به خوابم گفت که میگن باید اهمیت ندم. چاره اش هم همینه چون تا حالا که به این افکار اهمیت دادین به جایی رسیده؟ نه تازه بدتر هم شده.. بدیش هم اینه عمرمون میگذره.. دارم فکر میکنم چه روزاییی رو که میتونست بهترین لحظه ها باشه و با خوشی بگذره با وسواس گذشت.. اما دیگه اجازه ندین.. من خودم از الان دارم شروع میکنم دیگه بسمه دیگه کافیه هر چی میخواد بشه... بشه. از همین الان شروع کنین و ادامه بدین..

سلام

خدمت همه دوستان عرض کنم بیماری وسواس فکری یک بیماری روانی هست که با مراجعه به دکتر و جلسات
روان درمانی معالجه می شود

و در صورت عدم درمان بسیار عذاب دهنده است و فرد خودش و دیگران را به اذیت و ازار می اندازد

سلام

نمازهارافقط به نیت باطل بودن بخوان

وقتی وسوسه به ذهنت می رسدبگوبه درک

شیطان می گویدنمازت غلط است دوباره بخوان بگوبه درک

شیطان می گویددوباره وضوبگیربگوبه درک

ازانسان معتمدی شنیدم که شخص وسواس بانجاست ازدنیامی رود

تومیخواهی که بابدن نجس خداراملاقات کنی؟

ذکراستغفارزیادبگو

ازکم شروع کن

اگرنمازهایت راروزی پنج بارمیخواندی الان چهارباربخوان

فرداسه باربخوان وتاجایی که برسدبه یکبار

البته نیازبه قرص اعصاب هم دارید