جمع بندی لیست تمام کتاب های دینی معتبر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لیست تمام کتاب های دینی معتبر

بسم الله

سلام

دوستان عزیز بنده به تازگی با نرم افزار جامع احادیث نور اشنا شدم

در یکی از مباحث که با دوستان داشتم از این حدیث استفاده کردم ، من هم گفتم از فلان کتابه این حدیث

در جواب فرمودند که این کتاب مورد تایی شیعه نیست

خواستم لیستی از کتاب های معتبر ذکر کنید . کتاب های مربوط به صدر اسلام ، احادیث و تفسیر و . . .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد محسن

پاسخ و جمع بندی
عنوان تاپیک:
لیست تمام کتاب های دینی معتبر
به نام خدا
این که بخواهیم در پاسخی کوتاه آن هم در چارچوبی معین لیست همه کتاب های معتبر دینی را بر شمریم، از عهده ما خارج است و البته کتاب های دینی در مسایل مختلف، آنقدر پراکنده است که نمی شود به سادگی همه آن را فهرست کرد.شما بهتر است پرسش خود را جزیی تر و به کتاب هایی از موضوعات خاصی مثل حدیث،رجال،تفسیر،علوم قرآنی،تاریخ اسلام و...معطوف کنید تا در همان حوزه محل پاسخ قرار گیرد.
مثلا در باره کتاب های معتبر روایی معروف است کتاب "اصول کافی شیخ کلینی" منبعی مورد اعتناء برای شیعه است.در باره تفسیر قرآن،تفاسیر مجمع البیان و المیزان در عرصه توجه بیشتری قرار دارد. یا در حوزه مطالعاتی تاریخی و حتی دینی، کتاب های شهید مطهری مفید است.اما اهتمام اصلی مرکز نرم افزارهای نور،نشر تمام آثار اسلامی تدوین شده در طول قرون است .و سعی آن نهاد بر این است که در عرصه دینی هر اثری که پس از انتشار، محل توجه طالبان علوم و نیز حوزه های تحقیقاتی قرار بگیرد را در قالب نرم افزار به بازار پژوهش عرضه کند. و فرقی نمی کند این اثر مورد قبول شیعه باشد یا نباشد. مهم عدم کوتاهی در رسیدگی به تقاضای سلیقه های مختلف است تا هیچ نوشته ای (هر چند غیر قابل تایید از دیدگاه ما) بر زمین نماند.اگر چه طور طبیعی چاپ هر اثری در مرصاد ارزیابی عالمان شیعی، قرار می گیرد.

موضوع قفل شده است