چطوری به افکارم مطمئن باشم ؟؟؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطوری به افکارم مطمئن باشم ؟؟؟

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم سایت و سایره دوستان ...

نمیدونم با مشگلم چجوری کنار بیام ... وقتی یه تصمیمی رو میگیرم ... باید اونقدر پشتش انرژی بزارم ... تا بتونم اون کار رو اجرایی کنم ... پس باید دارای انرژی و قدرته پولادین باشم ...
از طرفی ممکن هست راه و مسیری که برای رسیدن به هدفم انتخاب کردم ایراد داشته باشه ... و راهی به ترکستان باشه ... در اینصورت انرژی زیادی برای رفتن به بیراهه خرج کردم ...
اگر هم بخوام زیاد روی مسیرم فکر کنم ... دچار وسواس فکری میشم و هی شک میکنم ...

در صورته امکان میخواستم راهنماییم کنین ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

FT_Mohammadi;419683 نوشت:

نمیدونم با مشگلم چجوری کنار بیام ... وقتی یه تصمیمی رو میگیرم ... باید اونقدر پشتش انرژی بزارم ... تا بتونم اون کار رو اجرایی کنم ... پس باید دارای انرژی و قدرته پولادین باشم ...
از طرفی ممکن هست راه و مسیری که برای رسیدن به هدفم انتخاب کردم ایراد داشته باشه ... و راهی به ترکستان باشه ... در اینصورت انرژی زیادی برای رفتن به بیراهه خرج کردم ...

بسمه تعالی
السلام علیک یا ابا عبدالله
با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر محترم
افرادی که در امور اکتسابی (و نه ذاتی) به موفقیتهای پی در پی دست می یابند، هیچگاه دوست ندارند از این رتبه فاصله بگیرند. این موضوع باعث می شود که بیش از اندازه بر موفقیت در کارها سرمایه گذاری کنند، غافل از اینکه این سرمایه گذاری زیاد از حد، زمینه ترس از شکست را در آنها فراهم می کند. و متقابلا ترس از شکست، سرمایه گذاری زاید از حد را مجددا شارژ می کند و این چرخه معیوب همچنان ادامه پیدا می کند.
بر پایه این مقدمه برداشتی که بنده از فرمایشات شما دارم این است که حضرتعالی، قدری بیشتر از حد معمول نسبت به موفقیت در امور حساس و نسبت به شکست بدبین و سختگیر هستید و همین موضوع سبب آشفتگی و نگرانی است.

بر این مبنا پیشنهاد می شود؛

_ از خطای در تشخیص نهراسید.
_ از مفهوم شکست فاجعه نسازید و سعی کنید به لحاظ ذهنی با این مفهوم قرابت بیشتری پیدا کنید.
_ شکستهای بیرونی را، بپذیرید و ان را بخشی از زندگی بدانید.
_ گاه به گاه و در برخی امور، خود ر ا واردار کنید که بیش از اندازه بر امور سرمایه گذاری نکنید و عمدا به استقبال شکست بروید!!
_ برای انتخاب مسیر، به دانش کلی اکتفا کنید و تنها در امور مهم و منحصر به فرد، دقت و اندیشه کنید.

در پناه خداوند متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلام خواهر گرامی
همه انسانها در همه حال با سه پدیده دست به گریبان هستند:
1-هدف:پول-خدا-آرامش-آسایش-معشوقه-......
2-مسیر:کوتاهترین(با مطالع و استفاده از تجربه و گفته های خردمندان )-کوتاه (با مطالعه و استفاده از تجربه شخصی)-کج(بدون مطالعه و مشورت)
3-ابزار:امکانات مادی-اراده-انگیزه-پشتکار-بستر مناسب در جامعه یا خانواده و....
با توجه به پیامتان به نظرم شما در بخش اول مشکل دارید.
یعنی انتخاب هدفتان درست نیست . یعنی باید هنگام انتخاب هدف بیشتر تامل کنید و احتمالات مختلف را در نظر بگیرید. مثلا احتمال اینکه با چه مشکلاتی ممکن است برخورد کنید و اینکه این هدف چقدر ارزش داره و از اول مشخص کنید که چقدر باید برایش هزینه کنید و اگر بهش نرسید چی میشه؟ و اگر بهش برسید چی میشه؟
----------------------------------------------
با توجه به هویت این سایت و کاربران یک پیشنهاد میکنم که شاید همه جا قابل بیان نباشه:
بالای همه اهداف اگر انسان قربه الی الله را هدف قرار دهد دراینصورت مزایای زیر را به دست می آورد:
1-تمام سیرش در مسیر رسیدن به هدف (مثلا ازدواج یا قبولی در دانشگاه و......) عبادت است
2-شکست یا موفقیت در روحیه اش خیلی تاثیر ندارد زیرا رضایت خدا را اول خواسته لذا نهایتا موفق است!
3-انرژی مضاعفی پیدا می کند
4-از اتکا و توکل به خدا و اینکه نتیجه برای خداست همیشه یک آرامشی خواهید داشت که خدا مراقبتان هست و خودش راهنمائیها ئی را به قلبتان نازل خواهد کرد
5-اگر به تمام کارهایتان مهر خدائی بزنید دیگر مجبور نیستید از سهم کاری بزنید و به یک کار دیگر بدهید.مثلا اگر مهمانی رفتنتان و درس خواندنتان برای خدا باشد . در اینصورت به بهانه درس خواندن دیگر صله رحم را قطع نخواهید کرد و یا اگر به "رضاالله فی رضالوالدین" اعتقاد داشته باشید.دیگر برای رسیدن به یک هدفتان با والدینتان مخالفت نخواهید کرد.
البته رسیدن به این مرتبه خود یک کار بزرگ و یا حتی یک پروژه است و امیدوارم خدا به هممون عنایت کنه به اون مرتبه برسیم. ولی با توجه به اراده و اشتیاق شما مطمئناً خواهید توانست.
فکر کنم اگر این موارد رعایت بشه دیگر انسان دچار شک و وسواس فکری نخواهد شد و همواره یک زندگی متعادل و آرامی خواهد داشت.
موفق باشید

[="Tahoma"]

FT_Mohammadi;419683 نوشت:

سلام
در کشف راهها از نظر مشاوران خردمند و دلسوز و متعهد استفاده کنید
و در عمل هم اعوان و انصاری برای خود بیابید
ان شاء اله هم از انتخاب راه و هم از طی ان تا حد زیادی مطمئن خواهید بود
والله الموفق
موضوع قفل شده است