صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خیمه شهداء زینبیه ( روضه امام حسین (ع) در دهه اول محرم) //بفرمایید داخل

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41224

خیمه شهداء زینبیه ( روضه امام حسین (ع) در دهه اول محرم) //بفرمایید داخل

خیمه شهداء زینبیۀ

السلام علیک یا ابا عبد الله الحسین

به مجلس عزاداری اقا امام حسین علیه السلام و 72 یار با وفایش

خوش امدید

2. صلوات ها 51

3.  

5. صلوات ها 48

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41224

شهید حسن اسماعیل زلغوط مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها

دخترم پدرت را خوب نگاه کن
    و به یاد داشته باش که او دلیر مردی مومن و خداترس بود،
    وقتی تو هنوز خیلی کوچک بودی برای دفاع از اسلام به سمت حرم حضرت زینب کبری سلام الله علیها رفت
    تا در آنجا مقابل عده ای تروریست بچه کش قرار بگیرد،
    او تو را خیلی دوست داشت ...

خواص وویژگی های مجالس ذکر مصائب امام حسين عليه السّلام
    (بر طبق احاديث و روايات) ]

هر کس بنشيند در مجالسي که در آن به امر ائمه عليهم السّلام پرداخته شده و ذکر مصائب آنان است دل او نمي‌ميرد در آن روزي که دل‌ها مي‌ميرند.

2- اينگونه مجالس محبوب خدا، رسول او و ائمه عليهم السلام مي‌باشد.

3- نَفَس فرد عزادار در آن مجلس تسبيح خداوند است.

4- اين مجالس محل نَظَر حضرت امام حسين عليه السّلام است. زيرا آن جناب در عرش است و از آنجا به سوي سرزمين کربلا و زوّار و گريه‌کنندگان خود نظاره مي‌کنند.

5- ملائکه مقرب خداوند درآن مجلس حاضر مي شوند.

6- مجلس عزاي امام حسين عليه السّلام هر جا بر پا شود آنجا قبه و بارگاه اوست .

7- معراج گريه‌کنندگان است زيرا که محل نزول صلوات و رحمت الهي و غفران ذنوب و ... است.

8- اين مجالس از ديگر مجالس اشرف و افضل است.

7. صلوات ها 41

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41224

بسم الله الرحمن الرحیم

امام حسین (ع): این مردم برده های دنیا هستند و دین بازیچه زبانشان می باشد ، حمایت و پشتیبانی از دین

تا آنجا است که زندگیشان در رفاه باشد ، اما آنکاه که در حیطه ی امتحان قرار گیرند دینداران کم خواهند بود.

هر موقع که یاد من افتادید
    کربلای حسین(ع) و مظلومیت هایی که کشیدند،
    تنهایی علی(ع) و
    بی وفایی مردم کوفه و
    رنج ها و مصیبت های زینب(س) و
    سیلی خوردن رقیه(س) به
    اسیری رفتن خاندان پیامبر(ص) و
    هزاران هزار مصیبت را که حتی یک میلیونیم آن مصیبت ها هم به نرسیده است،
    به یاد آورید.
    وقتی به یاد آن ها هستید دیگر من کیستم؟/
    شهیدمحمد عسگری

خاک علم بر سرم--------- این است اوضاع حرم

روضه شب اول ـ مصيبت مسلم بن عقيل ((پست 7
    ))

روضه شب دوم ـ ورود كاروان عشق به كربلا(پست 11)

روضه شب سوم ـ حكايت حر ؛ حماسه توبه و تصميم (پست 13)

روضه شب چهارم ـ مصيبت فرزندان و برادران زينب (س) ( پست 19)

روضه شب پنجم
    ـ مصیبت عبدالله بن حسن(ع) (( پست 40))

روضه شب ششم ـ مصيبت قاسم (ع) ؛ بلاي خوش‌تر از عسل(( پست 50))

روضه شب هفتم ـ علي‌اصغر(ع) ؛ داغي بر دل اهل‌بيت((پست 51))

روضه شب هشتم ـ مصيبت علي‌اكبر (ع) ؛ شبيه پيامبر(( پست53 ))

چهل نکته آماری در مورد نهضت کربلا (( پست 52))

روضه شب نهم ـ مصيبت ساقي لب‌تشنگان ((پست 54))
    روضه شب عاشورا ـ ذکر مصائب امام حسین (ع) ((پست 55))

9. صلوات ها 36

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41224

دارند گوشه
    کنارشهر تکیه می زنند
    من در غم
    بی تکیه گاهی زینبم!.

در خواست خیمه شهداء زینبیه

به مناسبت محرم الحرام 1435 هجری قمری (1392 هجری شمسی) از کاربران ساست گفتگوی دینی به شرح ذیل می باشد
    بار دیگر عطر دل انگیز محرم در فضای زمان و مکان پیچید و خاطره جانبازی و رشادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را در یادها زنده کرد. محرم آمد و پیام عدالت خواهی و ظلم ستیزی و ولایت محوری را در گوش جان ها طنینی دوباره افکند. سالگرد قیام اباعبدالله (ع) این بار علاوه بر یادآوری خاطره شهادت فرزند رسول خدا (ص) با حادثه هایی همراه گشته که دل شیعیان و مسلمانان جهان را به درد آورده است.

آری مراسم پرشکوه محرم و عزاداری سید الشهدا امسال در حالی اقامه می شود که امت اسلام شاهد بروز فتنه های ویرانگری در کشورهای اسلامی است نتایج انقلاب مردم مسلمان را به تاراج می برند، در سوریه شاهد بروز جنگ و خونریزی هستیم و هر روز از اخبار قتل عام و انفجارات خونین در عراق و پاکستان و افغانستان باخبر می شویم.

و از طرف دیگر نیز با فعالیت های تبلیغی منفی و اختلاف انگیز دشمنان اسلام و در رسانه ها و فضاهای مجازی روبرو هستیم، آری دنیای اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه بصیرت، وحدت و همدلی است لذا شایسته است شیعیان جهان به ویژه هموطنان عزیز، با بصیرتی افزون تر مراسم ماه محرم و صفر امسال را با شکوهی هر چه تمام تر برگزار نموده تا ضمن ابراز انزجار از این فعالیت های موهن همواره با حفظ وحدت کلمه، غیرت اسلامی و شیعی خود را به رخ جهانیان بکشند.

خیمه شهدا زینیبیه با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری و عزاداری حضرت سید الشهدا و یاران باوفایش، ضمن تشویق مومنین به برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری در ایام محرم و صفر توجه کاربران عزیز ا به رعایت نکات زیر جلب می نماید:

1- برگزاری مراسم عزاداری هیئت با محوریت مسجد، برنامه های قرآنی و وعظ و خطابه با تاکید بر موضوع سبک زندگی حسینی، خداباوری و ایمان، آزادگی و عزت، شجاعت و حماسه، قیام حسینی و زینبی بودن

2- توجه جدی به ادعیه و زیارات، مناجات ماثوره از ائمه طاهرین (علیهم السلام) در برنامه های اصلی وو توجه به وقت ناز جمماعت در سایت

3-توجه مبلغین به محوریت انقلاب اسلامی و نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب اسلامی در وحدت جهان اسلام و رهبری فرهنگی انقلاب اسلامی در مقابله با نظام سلطه

4-دقت در انتخاب پیام های مناسبت تبلیغی برای فضاسازی با محتوای تبیین پیام ها و اهداف قیام حضرت سید الشهدا (علیه السلام) و نکات اخلاقی و حقوقی مردم در قالب فرمایشات ائمه طاهرین (علیهم السلام) و نکات اخلاقی و حقوق مردم در قالب فرمایشات ائمه طاهرین (علیهم السلام)، امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در فضای مجازی همراه با جذابیت های هنری، نصب تمثال شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ذفاع از حرم و وصایای نورانی آنان

5- عنایت ویژه به مسئله انسجام و همبستگی ملی بر مبنای اسلام ناب محمدی (ص) با محوریت ولی فقیه و تشویق و ترغیب مردم به صبر و بردباری در برابر مشکلات و سختی ها
    6-اجرای برنامه های عزاداری با دقت در ارائه اشعار و متون پرمحتوا و مستند توسط کاربران مبلغ اهل بیت (علیهم السلام)

7 -تلاش برای ارتقای کیفی برنامه ها و تاکید بر روضه خوانی بر اساس مقتل های معتبر

8 -برنامه ریزی جهت برپایی ایستگاههای صلواتی ع معرفی کتاب و...

9-توجه جدی به هفته کتاب و کتابخوانی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری و تقارن دهه دوم محرم الحرام به منظور تعمیق باورهای دینی و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی
    10-مغتنم شمردن برنامه برای کودکان و نوجوانان در برنامه ها

11- منتظر پیشنهادات شما سروران می باشم

نحن کلنا عباسک

در وصف حضرت عباس
    آری کبوتر با کبوتر فرق دارد

چشمان لیلا، خشک یا تر ، فرق دارد
    لیلا تمام عمر مجنون خودش بود
    مجنون همان لیلاست، ساغر فرق دارد
    هرچند هر گل بوی خود را دارد اما
    بوی گلاب ناب قمصر فرق دارد
    یک عمر اشک مادرم را دیدم اما
    اشک پدر با اشک مادر فرق دارد
    پیغمبران سرمست از یک جرعه بودند
    اما پیمبر با پیمبر فرق دارد
    دنیا پر از دلواپسی های غریبی است
    هر روزمان با روز دیگر فرق دارد
    لب تشنه جان می داد و مشک آب بر دوش
    دیدی برادر با برادر فرق دارد

11. صلوات ها 34

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    154
    حضور
    4 روز 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1084

امان ازدل زینب س
    ایماه بنی هاشم خورشیدلقاعباس
    ای نوردل حیدرشمع شهداعباس

از
    دردوغم ایام ماروبه تواوردیم
    دست من مسکین گیرازبهرخدا
    عباس
    یاحضرت عباس ع یاباب الحوائج

13. صلوات ها 29

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41224

روضه محرم را دو شب زودتر بپا می داریم
    تا در صورت لزوم عزیزان از ان بهره برداری نمایند

روضه شب اول ـ مصيبت مسلم بن عقيل

جناب «مسلم» فرزند «عقيل بن ابي طالب» از بزرگان بني‌هاشم و پسر عموي حضرت اباعبدالله الحسين (ع) بود.امام حسين (ع) از مدينه خارج شده و در مكه بود كه نامه هاي مردم كوفه و دعوت از ايشان بسيار زياد شد. آخرين نامه كه به امام رسيد و تعداد نامه‌ها كه به هزاران درخواست بالغ شد، امام بين ركن و مقام دو ركعت نماز گزارد و از خداوند متعال طلب خير كرد. سپس مسلم را خواست و پاسخ نامه ها را نوشت و در آن آورد : «سخن شما اين است كه: "امامي نداريم، به سوي ما بيا شايد خدا به سبب تو ما را هدايت و متحد كند". من ، مسلم بن عقيل برادر و پسر عموي خود را كه مورد اطمينان من است به سوي شما فرستادم، پس اگر براي من نوشت كه رأي خردمندان و اهل فضل و مشورت شما همان است كه در نامه هايتان خواندم بزودي نزد شما خواهم آمد...»مسلم در نيمه رمضان از مكه خارج شد و به مدينه آمد. در مسجد پيامبر (ص) نماز خواند و با خانواده خود وداع كرد و با چند راهنما و همراه به سوي كوفه رفت. شرايط اين سفر بسيار سخت بود و مسلم و همراهان راه را گم كردند و دو راهنما از تشنگي جان باختند. تا اينكه مسلم سرانجام در روز پنجم شوال به كوفه رسيد.مردم كوفه دسته دسته نزد مسلم جمع شدند و چون نامه حضرت (ع) را بر آنان خواند گريستند. سپس 18000 نفر از اهل كوفه با مسلم بيعت كردند. در نتيجه او نيز نامه‌اي به امام (ع) نوشت و بيعت اين تعداد را خبر داد و ايشان را به حركت به سوي كوفه ترغيب كرد.هنگامي كه خبر اين بيعت به يزيد بن معاويه رسيد، وي عبيدالله بن زياد را كه حاكم بصره بود مأمور كرد تا حكومت كوفه را نيز عهده‌دار گردد. عبيدالله با حيله به شهر وارد شد و حكومت را در دست گرفت و مردم را تهديد كرد. سپس «هاني بن عروة» كه از بزرگان كوفه بود و مسلم بن عقيل در منزل او پناه گرفته‌ بود را شكنجه و زنداني كرد.مسلم هنگامي كه خبر شكنجه‌شدن هاني را شنيد از كوفيان خواست كه به ياريش بشتابند. مردم به او پيوستند و مسجد و بازار و اطراف قصر پر از جمعيت شد در حاليكه ياران عبيدالله بيش از پنجاه نفر نبودند.عبيدالله چند نفر را بين قبايل مختلف كوفه فرستاد تا آنها را تهديد و تطميع كنند و عده‌اي از اشراف كه در قصر او بودند را مأمور نمود كه از بام‌هاي دار‌الاماره مردمي كه قصر را محاصره كرده‌ بودند بترساند يا فريب دهند.اهل كوفه هنگامي كه سخن رؤسا و اشراف خود را شنيدند سست شدند. كم كم نجواي خناسان زياد شد كه به هر يك به ديگري مي گفتند : «برگرديم، ديگران هستند و كفايت مي كنند»!!اندك اندك جمعيت از پيرامون مسلم پراكنده شد و تنها حدود سي نفر در مسجد براي ياري او باقي ماندند. مسلم كه با اين پيمان شكني روبرو شد به همراه آن سي نفر به سوي "ابواب كنده" حركت كرد. هنگامي كه به آنجا رسيد تنها ده نفر همراه وي باقي مانده بودند و چون از آن منطقه عبور كرد هيچكس همراه او نبود.مسلم غريبانه به اين سو و آن سو نگاه كرد ولي حتي كسي نبود كه وي را راهنمايي كند و يا در خانه‌اش او را پنهان نمايد. سفير حسين سرگردان در كوچه‌هاي تاريك كوفه راه مي‌رفت و نمي‌دانست كجا برود.تا اينكه به خانه‌اي رسيد كه پيرزني بر در آن ايستاده بود. نام اين زن «طوعه» بود و منتظر فرزندش بود كه به همراه مردم از خانه بيرون رفته بود. مسلم بر زن سلام كرد و از او آب خواست. طوعه به او آب داد و به داخل خانه رفت. دوباره كه بيرون آمد مسلم را ديد كه بر در منزل نشسته است. گفت: «اي بنده خدا اگر آب نوشيدي نزد خانواده خود رو». مسلم خاموش ماند. زن ، دوباره و سه‌باره سخن خود را تكرار كرد. مسلم برخاست و گفت : «من در اين شهر خانه و خانواده‌اي ندارم. من مسلم بن عقيل‌ام. اين قوم به من دروغ گفتند و مرا فريب دادند و از مأمن خود بيرون آوردند.» پيرزن مسلم را به داخل خانه برد؛ فرشي برايش گسترد و طعامي فراهم نمود. اما مسلم شام نخورد و خوابيد و در عالم رؤيا عموي خود اميرالمؤمنين علي (ع) را ديد كه به وي گفت : «بشتاب كه تو فردا نزد ما خواهي بود».از سوي ديگر، عبيدالله كه پراكنده شدن مردم را ديد جرأت پيدا كرد از قصر خارج شد و به مسجد آمد و براي پيدا كردن مسلم هزار دينار جايزه تعيين كرد.فرزند طوعه كه به خانه برگشت از وجود مسلم در منزل با خبر شد و با طلوع فجر خبر را به دشمنان رساند. عبيدالله گروهي متشكل از ده‌ها سپاهي را براي دستگيري او فرستاد.مسلم مشغول عبادت بود كه لشگريان به منزل طوعه رسيدند. هنگامي كه وي صداي شيهه اسبان را شنيد دعاي خود را به شتاب تمام كرد و زره پوشيد و از طوعه تشكر كرد و به مقابله با لشگر شتافت مبادا كه خانه پيرزن را بسوزانند.مسلم كه مردي جنگاور بود بيش از 40 نفر از نامردان كوفي را كشت تا اينكه آنان دسته جمعي بر او حمله كردند و از بام‌ها نيز سنگ بر او مي‌زدند تا سرانجام بر اثر شدت جراحات و تشنگي و نيزه‌اي كه از پشت بر او فرود آمد بر زمين افتاد و اسير شد.(برخي از منابع نيز نقل كرده‌اند كه وقتي ديدند نمي‌تواند آن جناب را دستگير كنند با نيرنگ به وي امان دروغين دادند و از اين طريق ايشان را به دارالحكومه بردند.)مسلم بن عقيل هنگامي كه دربند شد گفت: «انا لله و انا اليه راجعون» و شروع به گريه كرد. يكي از لشگريان از گريستن ايشان ـ با آنهمه جنگاوري ـ تعجب كرد و از سبب آن برسيد. مسلم گفت : «به خدا سوگند كه از كشته‌شدن باك ندارم و براي خود گريه نمي‌كنم من براي خاندان پيامبر كه به اينجا مي‌آيند و براي حسين و آل او گريه مي‌كنم».
    نام خوشت قرار دل بي‌قرار من
    روي تو شمع روشن شب‌هاي تار من
    بي‌خانه‌ام ولي به دلم كرده خانه غم
    نبود كسي به جز در و ديوار ، يار من
    مسلم را به دستور عبيدالله بر بام قصر دارالاماره بردند، در حالي كه تسبيح خداوند مي‌گفت و استغفار مي‌كرد.
    من انتظار مي‌كشم اما نمي‌كشد
    غير از طناب دار، كسي انتظار من
    هم خود به روي بامم و هم آفتاب عمر
    اي باغبان! بيا كه خزان شد بهار من
    سپس او را گردن زدند و ابتدا سرش و سپس بدنش را از بام به زير افكندند تا مردم ببيند و سپس بدن مباركش را در انظار پيمان‌شكنان كوفه آويزان كردند.
    من از فراز بام كنم جان نثار تو
    كوفي ز بام، سنگ نمايد نثار من
    هاني را نيز كه پير مردي 89 ساله بود را به بازار كوفه بردند و با وضعي دلخراش كشتند و به دار آويختند در حالي كه ياران خود را صدا مي‌كرد و هيچكس به ياري او برنخاست.آنگاه ابن زياد سرهاي مبارك هاني و مسلم را به شام نزد يزيد فرستاد. بدن مسلم‌بن‌عقيل اولين بدن از بني هاشم بود كه آويخته گشت و رأس او اولين رأسي بود كه به دمشق فرستاده شد.
    الا لعنة الله علی القوم الظالمين و سيعلم الذين ظلموا أي منقلب ينقلبون.

………
    منابع اصلي:1. سيد بن طاووس ؛ اللهوف في قتلی الطفوف ؛ قم: منشورات الرضي، 1364 .2. شيخ عباس قمي ؛ نفس المهموم ؛ ترجمه و تحقيق علامه ابوالحسن شعراني ؛ قم: انتشارات ذوي‌القربی، 1378 .3. اشعار قرمزرنگ، زبان حال هستند و سنديت قطعي ندارند. (و برگرفته‌اند از جزوه آموزشي آداب مرثيه‌خواني با عنوان طنين عشق ؛ تهيه و تنظيم مرتضی وافي ؛ قم: انتشارات شفق، 1380).………

روز اول

صوتی شب اول محرم سال
    92

حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - یک نفر هست پر از سوز پر از یا زینب (روضه حضرت مسلم)

حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - ای یاران یاران جانان جانان سلطان عشق (شور زیبا)

حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - ای همه بود و هست من یا حسین یابن الزهرا (سه ضرب)
    دانلود قسمت چهاردهم کارتون فوتبالیست ها سری سوم
    حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - می میرم از صدای تو سر می زارم به پای تو (زمینه)
    حاج عبدالرضا هلالی - شب اول محرم 92 - چوبش دهان نوحه گرم را مریض کرد (شور)
    حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - بزم عزا بر پا شده در کوچه ها غوغا شده (سنگین)
    دانلود نود درجه 1392/8/13

حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - ای همه بود و هست من حسین یابن فاطمه (سه ضرب)
    حاج عبدالرضا هلالی و حاج روح الله بهمنی - شب اول محرم 92 - ای که به عشقت اسیر (تک جفت)
    حاج عبدالرضا هلالی - شب اول محرم 92 - با اذن زهرا مادرت مشکی می پوشم یا حسین (واحد)
    حاج روح الله بهمنی - شب اول محرم 92 - حسین حسینه رگ خوابم (شور)
    حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - ای نگاهت روشنای کربلا کربلا (واحد)
    حاج عبدالرضا هلالی - شب اول محرم 92 - روز ازل رقم زده حیرانی مرا (شور)
    سید مهدی میر داماد - شب اول محرم 92 - صلی الله علیک یا أباعبدالله ، بابی انت و امی یا ثارالله (شور)
    حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - غصه داره نوحه به دلم می شینه (واحد)
    حاج عبدالرضا هلالی - شب اول محرم 92 - به ماه محرم رسیدم به جانم غمت (دو دمه)
    حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - می میرم از صدای تو سر می زارم به پای تو (دو دمه)
    حاج محمود کریمی - شب اول محرم 92 - چیذر - همه هست آرزویم که ببینم (مناجات با امام زمان عج)

روضه شب اول ـ مصيبت مسلم بن عقيل ((پست 7))

روضه شب دوم ـ ورود كاروان عشق به كربلا(پست 11)

روضه شب سوم ـ حكايت حر ؛ حماسه توبه و تصميم (پست 13)

روضه شب چهارم ـ مصيبت فرزندان و برادران زينب (س) ( پست 19)

روضه شب پنجم
    ـ مصیبت عبدالله بن حسن(ع) (( پست 40))

روضه شب ششم ـ مصيبت قاسم (ع) ؛ بلاي خوش‌تر از عسل(( پست 50))

روضه شب هفتم ـ علي‌اصغر(ع) ؛ داغي بر دل اهل‌بيت((پست 51))

روضه شب هشتم ـ مصيبت علي‌اكبر (ع) ؛ شبيه پيامبر(( پست53 ))

چهل نکته آماری در مورد نهضت کربلا (( پست 52))

روضه شب نهم ـ مصيبت ساقي لب‌تشنگان ((پست 54))
    روضه شب عاشورا ـ ذکر مصائب امام حسین (ع) ((پست 55))

15. صلوات ها 33

علاقه
    نجوم و دین و مذهب اسلام و سیاست
    نوشته
    456
    حضور
    16 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    2026

زینب جان ! آنقدر مظلومیتت در آن زمان برایمان سخت است که تصور یک لحظه آن غیر ممکن است.
    عمه جان!امروزم تو چقدر مظلوم شدی. عمه جان ! می خواهند گنبد زیبای تو را تخریب کنند.اما ما دیگه نمی گذاریم مظلومیتت بیش تر از این شود.
    عمه جان برای ظهور صاحب الامر(عج) دعا کن .

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد

17. صلوات ها 27

علاقه
    حقوق زن
    نوشته
    113
    حضور
    1 روز 13 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    603

مصیبت حضرت زینب(س)، بالاترین مصیبت

شب دوازدهم محرم و بنا بر قولي شب شهادت امام سجاد زين العابدين عليه الصلاه و السلام. من فكر مي كنم شروع مصائب و ابتلائات اهل بيت از ديروز عصر عاشورا ديگر شروع شده عاشورا به يك معنا تازه شروع شده. انشاءالله اين ايام که ايام حزن و اندوه اهل بيت است قدر بدانيد؛ولي به نظر من آن مصيبتي كه از همه سنگين تر و جانگدازتر بوده براي بي بي زينب كبري سلام الله عليهاست.

يك بزرگي مي فرمايد كه همان حقي كه امام حسين(ع) گردن عالم دارد همان حق را حضرت زينب كبري هم دارد؛ چون زينب كبري خون ابا عبد الله را به ثمر رساند به نتيجه رساند تالي تلو برادر بود گفت:

ترويج دين گرچه به خون حسين شد تكميل آن به نطق درر بار زينب است

سر ني در نينوا مي ماند اگر زينب نبود كربلا در كربلا مي ماند اگر زينب نبود

اگر حضرت زينب نبود خون شهدا را هم پايمال مي كردند ما همه مديون اين عقيله بني هاشم و اين فدایی اهل بيت هستيم. حضرت زينب عليها سلام وقتي كه متولد شد قنداقه اش را دادند دست پيغمبرخدا، پيغمبر خدا گريه كرد. آقا چرا گريه مي کنيد فرمود: به خاطر اينكه در مصائب برادرش ابا عبد الله شريك است. بعد فرمودند: هر كس براي حضرت زينب گريه كند مثل اين است كه براي امام حسن و امام حسين گريه كرده؛ يعني گريه امشب براي حضرت زينب هم ثواب گريه امام حسن را دارد هم گريه امام حسين. مادر بزرگوارش حضرت زهرا خيلي مصيبت ديد ولي دو سه ماه بعد از پدر بزرگوارش بيشتر زنده نبود زود به شهادت رسيد اما امان از دل زينب که 54 سال مصائب حاد را تحمل كرده؛ مصيبت جدش پيغمبر خدا مصيبت مادر بزرگوارش حضرت زهرا چهار ساله بوده دنبال جنازه مادر دويده دختردارها دختر چهار ساله بي مادر بشود چه حالي دارد آن هم مادرش را شهيد كنند آنهم در خانه به شهادت برسانند به در و ديوار خانه نگاه مي كرده ناله مي زده زينب، بعد هم خانه نشيني پدرش، شكافتن پيشاني پدر بزرگوارش، سم و زهري كه به برادرش امام مجتبي دادند؛ همه اينها را تحمل كرد ولي دلش خوش است حسين دارد بقيه پنج تن در نور امام حسين هست. هنوز همراهش زينبي كه 54 يا 55 سال با برادرش ابا عبد الله بوده هست، حالا روز جدايي از برادر است ديگر چيزي براي حضرت زينب داغي از اين سخت تر و سنگين تر نيست.

مي گويند عالمي خدمت آقا امام زمان عليه الصلاة و السلام شرفياب شدند من معتقدم واقعا عمق مصائب اهل بيت را ما درك نمي كنيم؛ خدا در زيارت عاشورا مي گويد:

«مصيبة ما اعظمها،عظمت مصيبتها في السموات علي جميع اهل السموات»[1]

به آسمانها سنگيني مي كند مصيبت اهل بيت. مي گويند: آن شخصيتي مي فهمد مصائب اهل بيت را كه مي فرمايد: اي جد بزرگوار من! هر صبح و شام براي شما گريه مي كنم و عوض اشك چشم براي شما اشك خون مي ريزيم. امام زمان مي فهمد و متوجه مي شود. مي گويند: خدمت آقا كسي شرفياب شد گفت: آقا ما شنيديم شما براي مصائب كربلا خيلي گريه مي كنيد خيلي متاثر و غمگينيد ولي مي خواهم ببينم كدام مصيبت دل شما را خيلي به در آورده مصيبت حضرت علي اكبر، فرمودند: اگر حضرت علي اكبر هم بود گريه مي كرد. مصيبت عموي ديگرتان حضرت اباالفضل، فرمود: اگر عمويم حضرت ابوالفضل هم باشد گريه مي كند. مصيبت شديد جدتان ابا عبد الله، فرمودند: اگر جدم ابا عبد الله هم باشد براي اين مصيبت...
    آقا كدام مصيبت است؛ ديد آقا منقلب شد اشك مقدس آقا جاري شد و فرمود: براي مصائب عمه ام زينب كبري.

به خدا قسم ما اگر درك بكنيم به دل بي بي زينب و بچه هاي حسين چه گذشته، خدا لعنتشان كند وقتي آقا ابا عبدالله شهيد شدند مي خواهم يك كم تجسم و تصوير اين غم به دلهايمان بنشيند وقتي آقا شهيد شدند آن غارتگرها ريختند يك كسي عمامه آقا را غارت كرد برد يك كسي لباسهاي آقا، كلاهخود آقا، زره آقا، كفش آقا، يزيد بن ركاب ملعون زره امام حسين را غارت كرد و برد.

وقتي كه مختار قيام كرد، گفت: من بايد قتله امام حسين را انتقام بگيرم روح مختار شاد كه دل اهل بيت را شاد كرد. مختار همينطور يك عده اي را گرفت يك عده اي هم فراري بودند يزيد بن ركاب مخفي شده بود كسي كه زره آقا را غارت كرده بود هر چه گشتند پيدايش نكردند. مختار مريض شد برايش دوا آوردند گفت: دل من خوب نمي شود اگر مي خواهيد دل من را شفا بدهيد برويد اين يزيد بن ركاب را پيدا كنيد بياوريد. يك اكيپ به قول ما فرستاد دنبال اين يزيد بن ركابي كه زره آقا را سرقت كرده بود. گشتند در يك خانه پيدايش كردند بندش كشيدند آوردند. گفت: ای ملعون، تو زره آقام امام حسين را سرقت كردي اول اقرار نميكرد تهديدش كرد و گفت: آره. گفت: کجا گذاشتي. گفت: در خانه ام است. گفت: با مامورها ببريدش زره آقايم امام حسين را بياوريد. بردندش در خانه یک گوشه مخفي كرده بود زره آقا را. وقتي كه زره ابا عبدالله را آورد جلوي مختار، مختار آنچنان ناله زد آنچنان شيون زد ديد هنوز خون آقا ابا عبدالله در حلقه هاي اين زره است. مختار آنقدر ناله زد عمامه اش را از سرش گرفت انداخت زمين فرياد زد گريه كرد بيهوش شد.

مي خواهم بگويم امان از دل زينب، مختار آدم ضعيفي نبوده، خيلي قوي دل بوده اما طاقت ندارد زره غرق به خون حسين را ببيند. اي امان از دل زينب چه گذشت به دل زينب و سكينه و بچه ها و همسرهاي ابا عبدالله اي امام زمان معذرت مي خواهم ايام حزن و غم و اندوه است وقتي اهل بيت را آوردند كنار قتلگاه اينها از مركبها خودشان را پايين انداختند بي بي زينب آمد در ميان كشته ها بدن برادر را پيدا كرد.

يك موقعي بدن شهدا را مي آوردند در همين صحن و حرم حضرت معصومه نماز مي خواندند. خواهر شهيدي خواست با بدن برادر وداع كند مامورها نمي گذاشتند. التماس مي كرد ناله مي زد گريه مي كرد گفتند: آقا خواهر شهيد است دوست دارد با برادرش وداع كند صورت برادرش را ببوسد گفتند: نه صلاح نيست گفتند: چرا صلاح نيست. گفتند: آخر اين شهيد سر در بدن ندارد.

كدام خواهر طاقت دارد كدام دختر طاقت دارد بدن بي سر شهيدش را ببيند بي بي زينب خودش را انداخت بر بدن قطعه قطعه ابا عبد الله. شيخ مفيد مي نويسد: آنچنان ناله زد دوست و دشمن به غربت زينب گريه كردند. صدا زد: خدايا! اين قرباني را از آل پيامبر قبول فرما رو كرد به مدينه: «وا محمداه صلي عليك مليك السما»[2] اي جد بزرگوار برخيز ببين اين بدن قطعه قطعه غرق به خون، بدن حسين توست. دارند دخترانت را به اسيري مي برند. پدرم به قربان آن آقايي كه سرش را از قفا بريدند. پدرم به قربان آن آقايي كه با لب تشنه او را كشتند. پدرم به قربان آن آقايي كه با دل پردرد به شهادت رسيد. شروع كرد بي بي زينب به روضه خواندن. مي گويند: حتي اين شترها اشك مي ريختند گريه مي كردند اما يك نگاهي هم به بدن بي سر برادر. از روي تعجب صدا بزند اي كشته آيا تو برادر زينبي آيا فرزند مادرم فاطمه اي؟

«لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم».

چند مرتبه اين آيه شريفه را براي رفع گرفتاريها قضاي حوائج مخصوصا مريضهايي كه زياد التماس دعا گفتند بخوانیم :

«اعوذ بالله من الشيطان الرجيم امن يجيب المضطر اذا دعاه و يكشف السوء»[3]

«اللهم انا نسئلك و ندعوك بحق فاطمه و ابيها و بعلها و بنيها يا الله اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم» خدايا! به حق محمد و آل محمد گناهان ما را ببخش و بيامرز حق همه حق داران گردنمان ادا بگردان قلب امام زمان از ما راضي فرجش را نزديك بگردان همه ما را از شيعيان و عزاداران واقعي اهل بيت قرار بده در دنيا و آخرت لحظه و آني ما را از قرآن و اهل بيت جدا مگردان آن به آن بر ايمان و ولايت و عشق و معرفت ما به اهل بيت بيفزا مقام معظم رهبري علما مراجع جوانهايمان در پناه امام زمان حفظ فرما مرضاي اسلام مريضهاي منظور سفارش شده لباس عافيت بپوشان ما را عاق اهل بيت مميران خدايا شب اول قبر در قيامت ، اهل بيت را به فرياد ما برسان همه گذشتان اموات ذوي الحقوق امام راحل شهدا حق داران همه شان را سر سفره آقا ابا عبد الله مهمان قرار بده ثوابي از اين مجلس نثار روحشان قرار بده و عجل في فرج مولانا صاحب الزمان.

حجة الاسلام و المسلمین فرحزاد

[1]. زيارت عاشورا.

[2]. بحارالانوار ج45ص57.
    [3]. سوره نمل آيه62.

19. صلوات ها 26

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

http://www.ghaemiyeh.com/dijital-lib...18&sobi2Id=572
    200داستان ازفضایل،مصایب حضرت زینب س که باخوندنش اشک درچشم هاجاری میشه

21. صلوات ها 26

صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)