خانواده م نازم رو به ازدواج درک نمیکنند چه کنم؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانواده م نازم رو به ازدواج درک نمیکنند چه کنم؟

من 17 سالمه و تا حالا با هیچ نامحرمی حتی دختر عموی خودمم حرف نزدم و ارتباط نداشتم حتی سلامم نکردم حالا همه ی دوستام یکی یکی دارن متاهل میشن و منم شدیدا احساس نیاز به همسر می کنم پدر ومادرم این احساس منو نمی فهمن و درکم نمی کنن پدرم میگه شغل نداری و مادرم میگه سن کمی داری خب شما بگید یه محصل شغلش کجا بود و نمی تونم برم سن بخرم و معتقدم که دو نفر باید با هم بزرگ بشن نه پیر
چکار کنم ؟

سلام و تشکر از اعتمادتان
دوست گرامی
ازدواج مانند یک سفر طولانی است که تنها همسفر داشتن کفایت نمی کند. داشتن زاد و توشه، آمادگی روحی و جسمانی، شرایط آب و هوایی و مرکب و وسیله سفر و ....نیاز است.
مراقب باشید انگیزه از ازدواج شما صرفا احساس عقب ماندن از قافله نباشد برای ازدواج بلوغ جنسی، عاطفی، شخصیتی، اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی لازم است.
برای ازدواج همراهی خانواده ها مهم است واقعا اگر خانواده نتواند به شما که مشغول تحصیل هستید و کاری ندارید کمک مادی کنند شما نمی توانید یک زندگی را اداره کنید.
اگر شرایط مادی خانواده ها خوب است و بلوغ های یاد شده را به «تأیید مشاور ازدواج» دارید می توانید برای همراهی کردن خانواده از «یک فرد معتمد و مورد قبول خانواده» کمک بگیرید.
اگر فعلا نیازی به ازدواج به غیر از عقب افتادن از دوستان خود نمی بینید پیشنهاد می کنم تلاش علمی خود را بیشتر کنید، درباره ازدواج کتاب هایی مطالعه کنید و علل برخی ناسازگازی های زوح ها را بررسی کنید.
تا از آنهایی نباشید که زود ازدواج می کنند و عمری حسرت می خورند و تأسف و یا در آتش مشاجره خود، خانواده ها و احیانا فرزند خود را می سوزانند.
اصرار بر ازدواج بدون توجه به منطق خانواده و تند برای رسیدن به خواسته آنها را مصمم می کند که وقت ازدواج تان نیست عاقلانه حرکت کنید و مدبرانه و با مشورت تصمیم بگیرید
مشورت ادراک و هشیاری دهد
عقل ها را مر عقل ها یاری دهد.
برای مطالعه بیشتر کتاب رهنمودهایی برای ازدواج و کتاب مطلع مهر را از کتابخانه سایت دانلود کنید و مطالعه کنید.

موضوع قفل شده است