درخواست کمک جهت ساخت یک نرم افزار با محوریت قرآن

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست کمک جهت ساخت یک نرم افزار با محوریت قرآن

با عرض سلام خدمته تمامی دوستان ...
من میخوام یه برنامه تحت اندروید بنویسم ( برای موبایل ) ... گفتم اول نظرتون رو در موردش بدونم ... ثانیا ... اگر تونستین هم کمکم کنین ....

فرض کنیم ... هر کدوم از ماها ... بیایم و با هم قرار بزاریم یه سوره از قرآن رو بخونیم ... بعدش آیاتی که حالت امری دارن رو از اونها استخراج کنیم ...
مثلا خداوند دستور داده دروغ نگیم ... غیبت نکنیم ... آیاته مربوطه رو تک تک پیدا کرده و مشخصشون کنیم ...
سپس متن فارسی اون آیه رو به من میدین ... و اگر تونستین عکسی مربوط به هشداره اون آیه ...

بعدش من نرم افزاری ایجاد میکنم ... که تمامی این دستورات در درونش هست ... تمامی دستوراته امری قرآن ...
و هر روز 10 دستور یا فرمان رو به ما نشون میده ... و از ما میخواد که اونجوی عمل کنیم ...
اگر اون صفت ... یا اون فرمان در درون ما ملکه شده بود ....
میگیم که تایید میشود ... نیازی نیست که دیگه گوشزد کنی ... ولی اگر تو اون دستور مشگل داشتیم ... نرم افزار میپرسه ... کی دوباره برات تکرارش کنم ... یه روز دیگه ... 4 روز دیگه ... 1 ساعت دیگه ...

در اینصورت ... هر روز به ما 10 تا فرمان جدید میده و از ما میخواد که اون صفت ها رو در درون خودمون پیاده سازی کنیم ... واگر تو پیاده سازی اون صفت مشگل داشتیم ... به صورته اتوماتیک اونقدر به ما گوشزد میکنه که با گوشت و استخونمون عجین بشه ....
مثلا اینقدر بهمون میگه دروغ نگو ... که خودمون از رو بریم ... اینقدر میگه با همسایه ات مهربان باش تا خودمون از رو بریم ...

اگر کسایی هستن که دوست دارن تو این کار مشارکت کنن ... بهم بگن ... که یواش یواش شروع کنیم ... حتی اگر هیچ کسی هم نبود خودم تنهایی شروع میکنم ... و نتیجه رو در اختیاره سایر دوستان قرار میدم ...

تنها کاری که باید انجام بشه :
1- یافتن آیاتی که حالته امری دارند و دادن آدرس اونها به من ...
2- در صورته امکان یافتنه عکسی مرتبط با آن آیه ... مثلا عکسی مرتبط که آرامشی رو القا میکنه ... یا عکسی که حس ناراحتی از نافرمانی الهی القا میکند ...

در اینصورت هر بار دستوراتی که توشون مشگل داریم یا برامون سخت هست ... برامون تکرار میشن ... اونقدر تکرار میشن که ما اونجوری بشیم ... این عمل همراه با Refresh عکس مربوطه در ذهنه ما صورت میگیره .... و باعث میشه ما قصده ترک اون معصیت ... یا انجام اون حسنه رو بگیریم و باعث میشه هیچ وقت یادمون نره ...

مثلا فرض کنین اون کسی که دروغ میگه ... نرم افزار ازش میخواد که دروغ نگه و آیه مربوطه رو بالاش نشون میده ... اگر در اون روز دروغ گفته بود ... به نرم افزار میگه تو این دستور شکست خوردم ... در اینصورت اینقدر نرم افزار تصویر زیر رو همراه با آیه مربوطه در زمانهای متناوب بهش نشون میده ... که دیگه دروغ نگه ...

[SPOILER][/SPOILER]

سلام
خيلي عاليه
خدا خيرتون بده
يه سري تصوير تو نت هست که آيه هم روش نقش بسته
مي تونيد از اونها شروع کنيد
مثلا وبلاگ زير رو ببينيد
ayegraphy.blogfa.com
يا علي
:Gol:

این که خیلی عالی هست ...
از همین ها شروع میکنم ... و به مرور زمان بزرگترش میکنم ...
ازتون ممنونم .

گل ليلا;417613 نوشت:
سلام
خيلي عاليه
خدا خيرتون بده
يه سري تصوير تو نت هست که آيه هم روش نقش بسته
مي تونيد از اونها شروع کنيد
مثلا وبلاگ زير رو ببينيد
ayegraphy.blogfa.com
يا علي

سلام جناب گل لیلا ...
آدرسی رو هم میشناسین که من بتونم صوته عربی معادل با اون آیه رو هم دانلود کنم ؟؟؟

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
عرض ادب و احترام
با چه زبانی برنامه نویسی می کنید
استفاده از تصاویر حجم نرم افزار را بالا نمی بره؟
[/]

FT_Mohammadi;417621 نوشت:
سلام جناب گل لیلا ...
آدرسی رو هم میشناسین که من بتونم صوته عربی معادل با اون آیه رو هم دانلود کنم ؟؟؟

سلام
از سايت پارس قرآن کمک بگيريد
http://www.parsquran.com
پلير بالاي آيات فايلهاي صوتي آيات رو به تفکيک داره و به صورت ترتيل مي خونه که کم حجم هم هست معمولا.
يا علي

FT_Mohammadi;417517 نوشت:
نها کاری که باید انجام بشه :
1- یافتن آیاتی که حالته امری دارند و دادن آدرس اونها به من ...
2- در صورته امکان یافتنه عکسی مرتبط با آن آیه ... مثلا عکسی مرتبط که آرامشی رو القا میکنه ... یا عکسی که حس ناراحتی از نافرمانی الهی القا میکند ...

با سلام:Gol:
من هم اعلام همكاري ميكنم .... به نظرم براي اينكه كارتون مرتب تر دربياد هر كدام از دوستان كه مايل به همكاري اند يك قسمتي از قرآن رو انتخاب كنند و آيه هايي كه حالت امري دارند را جدا كنند بعدش يا به شما تحويل بدند يا خودشون تصويرش رو هم اگه حجم نرم افزار بالا نميره پيدا كنند و بعد به شما تحويل بدهند.

اگر موافق بوديد جزء اول قرآن كريم با من:ok:

مهدی;417649 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
با چه زبانی برنامه نویسی می کنید
استفاده از تصاویر حجم نرم افزار را بالا نمی بره؟

سلام جناب مهدی ... امیدوارم که خوب وسلامت باشین ...
با Eclips ... و java میخوام جلو ببرم ... البته خیلی وقت هست که ازش فاصله گرفتم ... و اون زمان ها هم کاره زیادی باهاش نکردم و یکی دو تا برنامه کوچیک باهاش نوشتم ...
چون دیدم دارم فراموش میکنم ... گفتم این پروژه رو انجام بدم ... هم یه کاره مثبت انجام دادم ... هم تقریبا پروژه ساده و قابله انجامی هست ...

ولی چون میخوام سریعتر کار جلو بره ... ابتدائا به تشریح نرم افزار Ankidroid میپردازم ...
این نرم افزار دقیقا کارش همین هست ... یک سری ... عکس و تصویر و صوت بهش میدی ...
و بهش میگی این ها رو به من یاد آوری کن ...
ساختاره این نرم افزار طوری هست که حافظه شخص رو محک میزنه ...
و آنچنان مطالب Attach شده رو تکرار میکنه ... که مخاطب اون مطالب رو حفظ بشه ...
اگر مطلبی رو توش شکست بخوریم ...
زمانیکه مطلب رو نشون بده ... عنوان میکنیم که تو این رفتار و یا به یاد امر شکست خوردیم ...

و نرم افزار خودش اون موضوع رو برنامه ریزی کرده ... و در زمانهای دیگر برایمون تکرار میکنه ....

راستش من از این نرم افزار خوشم اومده ... ولی چون میخوام Customize های بیشتری بتونم روش داشته باشم ... تصمیم گرفتم برنامه اش رو هم بنویسم ...
چون راستش میخوام باهاش برنامه های ورزشی ... یادگیری لغات انگلیسی ... پکیج های اعتماد به نفس و خیلی چیزهای دیگه درست کنم .

فعلا برای شروع میخوام تصاویر ... صدا ها ... و متون قرآنی رو شروع کنم ...
و به امید خدا ... تا هفته دیگه با آدرسی که جناب گل لیلا دادن ...
اولین نسخه تحت Ankidroid اون رو بدم ...
و بازخوردهای اون رو بسنجم ...

تا توی نرم افزار اصلی که اگر عمری بود میخوام بنویسمش ... بهتر و منطقی تر جلو ببرمش ...

Niyaz;417658 نوشت:
با سلام:Gol:
من هم اعلام همكاري ميكنم .... به نظرم براي اينكه كارتون مرتب تر دربياد هر كدام از دوستان كه مايل به همكاري اند يك قسمتي از قرآن رو انتخاب كنند و آيه هايي كه حالت امري دارند را جدا كنند بعدش يا به شما تحويل بدند يا خودشون تصويرش رو هم اگه حجم نرم افزار بالا نميره پيدا كنند و بعد به شما تحويل بدهند.

اگر موافق بوديد جزء اول قرآن كريم با من:ok:

سلام ... خیلی خیلی ممنونم که اعلام آمادگی کردین ...
راستش جناب گل لیلا پیشنهادی دادند که فکر میکنم بهتر باشه اونجوری جلو بریم ...

همکنون تصاویر مذهبی زیادی به صورته آماده در درون اینترنت موجود هست ... بهترین کاری که میتونیم بکنیم این هست که در فاز اول این سایت ها رو شناسایی کنیم و تصاویر ور از این سایت ها بگیریم ...
فکر میکنم بتونیم 100 تا عکس خوب و مناسب همراه با صدایمناسب پیدا کنیم ...
بعدش نسخه اول این نرم افزار رو کاملش میکنیم و در اختیاره دوستان هم قرار میدیم ...

در مرحله دوم میبینیم که چه آیاتی از قرآن رو از دست دادیم ...
و شروع میکنیم به یافتن اون آیات ...
اینجوری کار خیلی سریعتر انجام میشه ...

و ظاهر و نتیجه اش هم بهتر میشه ...

سلام ...
خوب تقريبا Version 1 اين فلش کارتها داره تموم ميشه ...
ولي قبلش لازم ديدم که توضيحي در مورده عملکرده نرم افزار Ankidroid بدم ...

اين نرم افزار چي هست و چي کار ميکنه ... به چه دردي ميخوره ...
خيلي موقع ها شده که با خودمون تصميم راسخي گرفتيم که کاري رو انجام بديم ... مثلا بريم ورزشگاه ... مثلا لغات انگليسي رو ياد بگيريم ... مثلا قرآن بخونيم و به دستوراتش عمل کنيم ... مثلا روايات رو بخونيم و اون ها رو جدي بگيريم ...
ولي چون هيچ مروري از اونها در درون ذهن ما بوجود نمياد ... به مرور زمان تمام اون دانسته هامون رو فراموش ميکنيم ...
يه رابطه اثبات شده اي هست ... که ثابت ميکنه اگر موضوعي ... به دفعات متوالي ... در درون ذهن و روان ما تکرار بشن ... اون نوع رفتار ... اون اطلاع در درون وجود ما نهادينه ميشه ...
بنابراين من تصميم گرفتم که يک سري Flash کارت بسازم و اون ها رو به اين نرم افزار بدم ...
مثلا اين فلش کارت ها ميتونن حاوي اطلاعاتي از جمله ... ( تحريم دروغ ... ياده مرگ و.... ) باشن ...
هر بار که اين فلش کارت در درون ذهن ما بازنشاني ميشه ...
ما مطلب مذکور رو با تصوير و صدا در ذهنه خودمون بازخوني ميکنيم ...
و اين امر باعث ميشه به مرور زمان يک سري از رفتارها و هنجارها در درون ما نهادينه بشه ...

اين نرم افزار هر روز به شما 10 فلش مارت نشون ميده و از شما ميخواد بررسي کنيد ... آيا حواستون به اين چيز هاهست ...
اگر اون مطالب رو رعايت ميکردين ... که عنوان ميکنيد ... اين صفت در درون من هست ولي مثلا 4 روزه ديگه تکرار کن ...
اگر نبود هم ميگين ... دوباره تکرار کن ...
و حتي ميتونين تصميم بگيرين که چند بار و چجوري براتون تکرار کنه ...

نرم افزار اين عمل رو اونقدر در ذهن و روان ما تکرار ميکنه که اون رفتار در درون ما نهادينه بشه ...

ابتدا نرم افزار Ankidroid رو دانلود کنيد ... http://www.askdin.com/attachment.php?attachmentid=27817&stc=1&d=1383578421

آموزش نرم افزار Ankidroi ...
شما میتونین آموزش این نرم افزار رو به صورته کامل از مسیر زیر به زبان انگلیسی دنبال کنید ... http://ankisrs.net/docs/manual.html

ولی چون میخوایم اینجا یه آموزش کلی در مورده این نرم افزار بدم ... گفتم این متن رو ترجمه کنم و اون رو در اختیاره دسوتان نیز قرار بدم ...

روش کار به این صورت هستش که

1- من یه آموزشی میدم که چجوری میشه فلش کارت ساخت ...
2- چجوری میشه اون فلش کارت ها رو به نرم افزار داد
3- چجوری میتونیم از نرم افزار بخوایم که اونها رو به ما یادآوری کنه ... و هر روز به ما فلش کارت های جدیدی بده ... تا ما با اونها آشنا بشیم و اونها رو در ذهن و روح خودمون ملکه کنیم ...

در ضمن اگر تو روند جلو رفتن ... دوستان پیشنهادی هم داشتن عنوان کنن ...

خوب !!!
بحث از اینجا شروع میشه ... برای چی Ankidroid ...

تو زندگی همه ما دوست داریم چیزهایی رو که یاد میگیریم ... تو ذهنمون به صورته زنده باقی بمونه و به صورته فعال ...
این نرم افزار دقیقا کارش همین هست ...
وقتی شما دارین چیزی رو یاد میگیرین ... از دانشی که کسب میکنین Flash کارت میسازین ...
و این نرم افزار وظیفه محک زدن ذهنه شما رو بر عهده داره ... و عمل تکرار رو آنجور انجام میده که
شما یک مساله رو با کمترین میزانه تکرار فرا بگیرین و همیشه تو ذهنتون به صورته فعال باقی بمونه ...

قسمت اول ) یادگیری Ankidrod تحت اندروید ( برای مرور کردن فلش کارتها )
قسمت دوم ) چگونگی ساختن فلش کارتها توسط کامپیوتر
قسمت سوم ) ارایه 20 فلش کارت ساخته شده ...

همراه من باشید ...

سلام،
دوستان بنده در یک مسابقه تولید نرم افزار شرکت کردم که موضوع نرم افزار باید قرآن و عترت باشد.ولی متاسفانه هیچگونه ایده ای به ذهنم نمیرسه از شما خواهش دارم تا کمک کنید و یه ایده خوب بهم بدید تا من اون رو عملی کنم

mahdi72;488544 نوشت:
سلام،
دوستان بنده در یک مسابقه تولید نرم افزار شرکت کردم که موضوع نرم افزار باید قرآن و عترت باشد.ولی متاسفانه هیچگونه ایده ای به ذهنم نمیرسه از شما خواهش دارم تا کمک کنید و یه ایده خوب بهم بدید تا من اون رو عملی کنم

سلام

عنوان: بایدها و نبایدهای قرآن برای همه

در کنار آن از احادیث و تفاسیر هم برای تکمیل بحث هر آیه استفاده کنید

موفق باشید

پس چی شد چرا ادامه ندادین؟!!!

FT_Mohammadi;420915 نوشت:
آموزش نرم افزار Ankidroi ...
شما میتونین آموزش این نرم افزار رو به صورته کامل از مسیر زیر به زبان انگلیسی دنبال کنید ... http://ankisrs.net/docs/manual.html

ولی چون میخوایم اینجا یه آموزش کلی در مورده این نرم افزار بدم ... گفتم این متن رو ترجمه کنم و اون رو در اختیاره دسوتان نیز قرار بدم ...

روش کار به این صورت هستش که

1- من یه آموزشی میدم که چجوری میشه فلش کارت ساخت ...
2- چجوری میشه اون فلش کارت ها رو به نرم افزار داد
3- چجوری میتونیم از نرم افزار بخوایم که اونها رو به ما یادآوری کنه ... و هر روز به ما فلش کارت های جدیدی بده ... تا ما با اونها آشنا بشیم و اونها رو در ذهن و روح خودمون ملکه کنیم ...

در ضمن اگر تو روند جلو رفتن ... دوستان پیشنهادی هم داشتن عنوان کنن ...

خوب !!!
بحث از اینجا شروع میشه ... برای چی Ankidroid ...

تو زندگی همه ما دوست داریم چیزهایی رو که یاد میگیریم ... تو ذهنمون به صورته زنده باقی بمونه و به صورته فعال ...
این نرم افزار دقیقا کارش همین هست ...
وقتی شما دارین چیزی رو یاد میگیرین ... از دانشی که کسب میکنین Flash کارت میسازین ...
و این نرم افزار وظیفه محک زدن ذهنه شما رو بر عهده داره ... و عمل تکرار رو آنجور انجام میده که
شما یک مساله رو با کمترین میزانه تکرار فرا بگیرین و همیشه تو ذهنتون به صورته فعال باقی بمونه ...

قسمت اول ) یادگیری Ankidrod تحت اندروید ( برای مرور کردن فلش کارتها )
قسمت دوم ) چگونگی ساختن فلش کارتها توسط کامپیوتر
قسمت سوم ) ارایه 20 فلش کارت ساخته شده ...

همراه من باشید ...

پس چی شد چرا ادامه ندادین ؟ من حاضرم کمک کنم.

موضوع قفل شده است