جمع بندی چرا خدا ما رو اینجوری خلق کرده ؟؟؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا خدا ما رو اینجوری خلق کرده ؟؟؟

سلام خدمت کارشناس محترم سایت و سایر دوستان ...

سوالی که برای من بوجود اومده اینه که چرا خدا ما رو اینجوری خلق کرده ؟؟؟

1- وقتی کسی زندگی مرفه و شادی داره ... به صورته پروانه وار فیزیک وشیمی بدنش تحریک میشه و روز به روز مغزش Upgrade میشه و موفقیت های بهتر و بیشتری رو تجربه میکنه ... به عنوانه مثال سطح سروتونین خونش ... پایین میاد ... این عمل باعث میشه ... افسردگی کمتری رو احساس کنه و اعتماد به نفسش بره بالا و موفقیت های بهتر و بیشتری رو تجربه کنه ...

2- برعکس زمانیکه شخصی مظطرب میشه ... از چیزی ناراحت میشه ... به مرور زمان سطح آنزیم سروتونینش میره بالا ... و باعث میشه افسرده بشه و پشت سر هم شکست های مداوم بخوره و همینجوری هم سطح سروتونینش بره بالا ... تا به جایی میرسه که دیگه راه برگشت نداره ...

سواله من این هست ... چرا خدا دوست داره ما رو بندازه تو سرآشیبی سقوط ... چرا مکانیزمهایی رو اندیشه نکرده که شخص اندوهگین ... بدنش تحریک بشه و بتونه راحت تر تو زندگیش موفقیت رو تجربه کنه ... و سوال دومم اینه که .. حالا که خدا ما رو طوری خلق کرده ... که بر اثر یه ناراحتی و افسردگی میزان سروتونین بدنمون میره بالا ... اگر من به روانپزشکی مراجعه کنم و اون به من دارویی بده که سطح سروتونینم بیاد پایین ... آیا من کاره اشتباهی انجام دادم ... شاید خدا بخواد منو تو فقر و فلاکت ببینه و منو اونجوری آزمایش کنه ....

با تشکر از پاسخگویی شما ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

FT_Mohammadi;416951 نوشت:
سلام خدمت کارشناس محترم سایت و سایر دوستان ...

سوالی که برای من بوجود اومده اینه که چرا خدا ما رو اینجوری خلق کرده ؟؟؟

1- وقتی کسی زندگی مرفه و شادی داره ... به صورته پروانه وار فیزیک وشیمی بدنش تحریک میشه و روز به روز مغزش Upgrade میشه و موفقیت های بهتر و بیشتری رو تجربه میکنه ... به عنوانه مثال سطح سروتونین خونش ... پایین میاد ... این عمل باعث میشه ... افسردگی کمتری رو احساس کنه و اعتماد به نفسش بره بالا و موفقیت های بهتر و بیشتری رو تجربه کنه ...

2- برعکس زمانیکه شخصی مظطرب میشه ... از چیزی ناراحت میشه ... به مرور زمان سطح آنزیم سروتونینش میره بالا ... و باعث میشه افسرده بشه و پشت سر هم شکست های مداوم بخوره و همینجوری هم سطح سروتونینش بره بالا ... تا به جایی میرسه که دیگه راه برگشت نداره ...

سواله من این هست ... چرا خدا دوست داره ما رو بندازه تو سرآشیبی سقوط ... چرا مکانیزمهایی رو اندیشه نکرده که شخص اندوهگین ... بدنش تحریک بشه و بتونه راحت تر تو زندگیش موفقیت رو تجربه کنه ... و سوال دومم اینه که .. حالا که خدا ما رو طوری خلق کرده ... که بر اثر یه ناراحتی و افسردگی میزان سروتونین بدنمون میره بالا ... اگر من به روانپزشکی مراجعه کنم و اون به من دارویی بده که سطح سروتونینم بیاد پایین ... آیا من کاره اشتباهی انجام دادم ... شاید خدا بخواد منو تو فقر و فلاکت ببینه و منو اونجوری آزمایش کنه ....

با تشکر از پاسخگویی شما ...

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند مطلب:

- علوم تجربی، یقیینی نیستند و دست آوردهای آنها معمولا در معرض اصلاح و تغییر هستند بنابراین مطالبی که در مورد این آنزیم گفتید، ممکن است دچار تغییر و تحول شود و یا اینکه سیستم دیگری در بدن یافت شود که تاثیر دیگری داشته باشد.

- حکمت تمام افعال الهی بر ما معلوم نیست، ما می دانیم که او خیر محض است و در جهان مادی که جهان تزاحم است، نظام برتر را ایجاد کرده است.

- این چنین نیست که انسان ها نتوانند در جسم خود تصرف کنند (البته به جز مواردی که صریحا نهی شده است) اتفاقا یکی از معانی اختیار این است که انسان ها با تلاش و کوشش و کشف روابط علی و معلولی در جهان طبیعت، بتوانند مشکلات خود را حل کنند و از بیماری های روحی و جسمی، شفاء پیدا کنند. بنابراین از این جهت مشکلی وجود ندارد.

موفق باشید

[="Tahoma"]

سلام
به نظر من انسان نباید به دنبال چاره سازی از هر مشکل غیر مهمی باشه
چون عالم و آدم اقتضائات طبیعی دارند که مقابله با آنها درست نیست
مثلا قبلا برای زایمان سزارین میکردن اما الان سزارین توصیه نمیشه و فقط دنبال کاهش درد مادر هستند از روشهای دیگه و بچه رو طبیعی زایمان میکنن
ساختار عالم حساب و کتابهای داره و نباید اون بهم بریزیم
غم و شادی امور طبیعی هستند سختی و آسانی هم .
خوب هرجا دیگه از توان خارج بود یا ما وظیفه خاصی در اون مورد داشتیم باید بهش عمل کنیم
علی ع می فرماید : مومن انست که شادی در چهره و غم در دل دارد
قرآن هم می فرماید :
و هو اضحک و ابکی
اینها هدایتهایی برای ماست
والله الموفق

سلام

اطلاعات شما ناقصه دوست عزیز

بیشترین میزان افسردگی در افراد تحصیل کرده و مرفه جامعه وجود داره
شما این مطلب و می تونین از منابع معتبر بپرسین
البته دلیلشم من الان می گم

افراد تحصیل کرده و کسانی که ضریب هوشی بالایی دارن اکثرشان مبتلا به افسردگی هستند
چون فهم بیشتری از حقایق دوروبرشون دارند و مطالبی را می بینند و درک می کنند که کسان دیگر
قادر به دیدن و درک اون نیستند
خیلی از دانشمندان معروف و مخترعین و مبتکرین سراسر عمرشون رو با افسردگی دسته و پنجه نرم کردن

افراد مرفه هم در گیر مشکلات دیگری می شوند که کمتر از مشکلات بی پولی نیست
و چه بسا بدتر
نشنیده اید که می گویند هرکه بامش بیش برفش بیشتر

بالا یا پایین بودن میزان سروتونین در بدن تا حدود زیادی ارثی است
و افسردگی جزئ بیماریهای ارثیست
البته گاها در افراد دیگه در صورت بروز اتفاقات ناگوار مثلا از دست دادن عزیزان
یا فاجعه و مصیبتهای شدید بروز می کنه

موفق باشید

با نام و یاد دوست

سلام و عرض ادب

سوال:
سواله من این هست ... چرا خدا دوست داره ما رو بندازه تو سرآشیبی سقوط ... چرا مکانیزمهایی رو اندیشه نکرده که شخص اندوهگین ... بدنش تحریک بشه و بتونه راحت تر تو زندگیش موفقیت رو تجربه کنه ... و سوال دومم اینه که .. حالا که خدا ما رو طوری خلق کرده ... که بر اثر یه ناراحتی و افسردگی میزان سروتونین بدنمون میره بالا ... اگر من به روانپزشکی مراجعه کنم و اون به من دارویی بده که سطح سروتونینم بیاد پایین ... آیا من کاره اشتباهی انجام دادم ...

پاسخ:

- علوم تجربی، یقیینی نیستند و دست آوردهای آنها معمولا در معرض اصلاح و تغییر هستند بنابراین مطالبی که در مورد این آنزیم گفتید، ممکن است دچار تغییر و تحول شود و یا اینکه سیستم دیگری در بدن یافت شود که تاثیر دیگری داشته باشد. این مسئله هنگامی قابل توجه تر است که بدانیم این ماده به صورت ارثی منتقل می شود و البته این بدان معنا نیست که افسردگی تنها ارثی است بلکه از راه های دیگر نیز به وجود می آید.

- حکمت تمام افعال الهی بر ما معلوم نیست، ما می دانیم که او خیر محض است و در جهان مادی که جهان تزاحم است، نظام برتر را ایجاد کرده است. بنابراین اگر در محدوده ای هم متوجه حکمت افعال او نشدیم، با توجه به شناختی که از او داریم، می توانیم به او اعتماد کنیم. در این مسئله البته می توان این مطلب را نیز در نظر گرفت که تحمل سختی ها و دشواری ها هست که موجب رشد و شکوفایی انسان می شود و بدون آنها فرد همچنان خام و بدون تجربه باقی می ماند.

- این چنین نیست که انسان ها نتوانند در جسم خود تصرف کنند (البته به جز مواردی که صریحا نهی شده است) اتفاقا یکی از معانی اختیار این است که انسان ها با تلاش و کوشش و کشف روابط علی و معلولی در جهان طبیعت، بتوانند مشکلات خود را حل کنند و از بیماری های روحی و جسمی، شفاء پیدا کنند. بنابراین از این جهت مشکلی وجود ندارد.

موضوع قفل شده است