فیس بوک (facebook ) ابزار جاسوسی ( شما هم نظر بدید )!!

تب‌های اولیه

95 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فیس بوک (facebook ) ابزار جاسوسی ( شما هم نظر بدید )!!

سلام
میخواستم یک موضوعی را بگم فیس بوک ابزار جاسوسی هست حالا چرا ؟؟؟ به مثال های زیر دقت کنید این مثال ها را عینا در گروه های فیس بوک دیدم !!

1- وضعیت مالی تون چطور هست ؟؟ 1-عالی 2-متوسط 3- فقیر 4-زیر خط فقر ( پی بردن به شرایط مالی شما !!! )

2 -تهرانی ها لایک کنند و شهرستانی ها کامنت بزارن کجایی هستن ؟؟!!! ( پی بردن به محل سکونت شما !!!)

3-سه شماره اول تون را در کامند بزارید !!! دو روز بعد میگه چهار شماره دوم شماره موبایل تون را بزارید ؟؟!! (پی بردن به شماره تلفن شما !!)

4-علایق شما کدام هست؟؟؟ الف - پول ب-عشق ج-..... ( پی بردن به علایق شما !!!)

5-gf یا bf دارید یانه ؟؟؟( بازم شخصی هست در ضمن تشویق به اینکار میکنه !!!!!!!!!! )

6-دهه چند هستی ؟؟ (پی بردن به سخن تقریبی شما !!!)

7-قرار دادن عکس های مستهجن و نظر خواستن از شما !!!!!!!! ( تغییر اعتقادات شما )))!!!!!!!!!!

8- مجردها لایک کنن متاهل ها کامنت بزارن ((( پی بردن به وضعیت شما )))!!!
تازه

صفحات ضد دینی و ضد ایرانی نیز بسیار هست! که به اسم آزادی بیان هر غلطی بخوان میکنن !!

hossein313;416839 نوشت:
سلام
میخواستم یک موضوعی را بگم فیس بوک ابزار جاسوسی هست حالا چرا ؟؟؟ به مثال های زیر دقت کنید این مثال ها را عینا در گروه های فیس بوک دیدم !!

1- وضعیت مالی تون چطور هست ؟؟ 1-عالی 2-متوسط 3- فقیر 4-زیر خط فقر ( پی بردن به شرایط مالی شما !!! )

2 -تهرانی ها لایک کنند و شهرستانی ها کامنت بزارن کجایی هستن ؟؟!!! ( پی بردن به محل سکونت شما !!!)

3-سه شماره اول تون را در کامند بزارید !!! دو روز بعد میگه چهار شماره دوم شماره موبایل تون را بزارید ؟؟!! (پی بردن به شماره تلفن شما !!)

5-gf یا bf دارید یانه ؟؟؟( بازم شخصی هست در ضمن تشویق به اینکار میکنه !!!!!!!!!! )

7-قرار دادن عکس های مستهجن و نظر خواستن از شما !!!!!!!! ( تغییر اعتقادات شما )))!!!!!!!!!!

تازه

صفحات ضد دینی و ضد ایرانی نیز بسیار هست! که به اسم آزادی بیان هر غلطی بخوان میکنن !!

به نام خدا.

کسی شما رو مجبور نمیکنه که کامنت بذارید یا لایک کنید! نزنید! نذارید!

میتونید فقط مطالب مفیدش رو بخونید!

ستایشگر :Gol:

بله ستایشگر عزیز منم نمیزارم کامند و لایک هم نمیکنم Biggrin فقط قصدم اطلاع رسانی بود !!! :Gol:

با سلام و عرض ادب.

با اجازه نظر شخصی می دهم:

به عقیده ام Facebook اطلاعات را برای جاسوسی کردن جمع آوری نمی کند

بلکه هدفش رسیدن به پول وقدرت بیشتر و تبلیغات بهتر و ... هست.

با اینحال اگر دولت آمریکا بخواهد می تواند درخواست دسترسی به اطلاعات کاربران را به Facebook(یا هر شرکت دیگری) بدهد و یا اینکه خودش اطلاعات را بدزدد.

التماس دعا
یا علی

رحیمی;416849 نوشت:
با سلام و عرض ادب.

با اجازه نظر شخصی می دهم:

به عقیده ام Facebook اطلاعات را برای جاسوسی کردن جمع آوری نمی کند

بلکه هدفش رسیدن به پول وقدرت بیشتر و تبلیغات بهتر و ... هست.

با اینحال اگر دولت آمریکا بخواهد می تواند درخواست دسترسی به اطلاعات کاربران را به Facebook(یا هر شرکت دیگری) بدهد و یا اینکه خودش اطلاعات را بدزدد.

التماس دعا
یا علی

100% قبول دارم اما این جاسوسی حتما توسط آمریکا نباید باشه هر شخصی میتونه این اطلاعات رو ببینه !! برای مثال اگر من در اد لیست شما باشم می تونم آخرین فعالیت آخرین پست ها شما را بببنم

hossein313;416854 نوشت:
100% قبول دارم اما این جاسوسی حتما توسط آمریکا نباید باشه هر شخصی میتونه این اطلاعات رو ببینه !! برای مثال اگر من در اد لیست شما باشم می تونم آخرین فعالیت آخرین پست ها شما را بببنم

بله، همینطور هست ولی شاید "جاسوسی" مناسب ترین کلمه نباشد.

کاربران فیسبوک نیز تا حدی مطلع هستند و احتمالا تمایل نیز دارند که این اطلاعات توسط افراد دیگر دیده شود.

تعریف ویکی پدیا از جاسوسی نیز چنین هست: "جاسوسی کار بدست آوردن اطلاعات طبقه بندی شده بدون اجازه و اطلاع صاحب آن است."

شاید عبارت "stalking tool" مناسب تر باشد.(ابزار فضولی خاطرخواهان)

[="Times New Roman"][=times new roman]

hossein313;416839 نوشت:
سلام

تازه

سلام و عرض ادب . تورو خدا از این حرف ها نزنید . جاسوسی یعنی چی . ایران دشمن زیاد داره درست . اسلام دشمن زیاد داره درست . ولی دیگه اینطوری نگاه نکنید که از هر چیزی که اونها میسازن یه ایراد بگیرید . فیسبوک اگر ابزار جاسوسی بود وزارت اطلاعات تا الان فیتیله پیچش کرده بود . نیازی به موشکافی من و شما نبود . گاهی یه حرف هایی میزنین آدم دوست داره با سر بره تو دیوار..:khaneh:

Im_Masoud.Freeman;416872 نوشت:
[=Times New Roman][=times new roman]

سلام و عرض ادب . تورو خدا از این حرف ها نزنید . جاسوسی یعنی چی . ایران دشمن زیاد داره درست . اسلام دشمن زیاد داره درست . ولی دیگه اینطوری نگاه نکنید که از هر چیزی که اونها میسازن یه ایراد بگیرید . فیسبوک اگر ابزار جاسوسی بود وزارت اطلاعات تا الان فیتیله پیچش کرده بود . نیازی به موشکافی من و شما نبود . گاهی یه حرف هایی میزنین آدم دوست داره با سر بره تو دیوار..:khaneh:

سلام برشما

مگر من گفتم آمریکا یا انگلیس جاسوسی میکنند ؟؟؟؟ من منظورم خود کاربر های ایرانی هست !!!!!!!!! با یک بنده خدا کلاس میرفتم خیلی حرف از اینترنت و این چیزها میزد تو فیس بوک سرچ کردم همه چیز رو دربارش در آوردم :khaneh:

البته از طرفی فیس بوک خوبی هایی داره مثلا بنده با فامیل خارج از کشور از طریق فیس بوک چت کردم ! یا خیلی از دوستان قدیم را از طریق فیس بوک پیدا کردم !
:khandeh!:
در پست شماره سه هم گفتم هدفم اطلاع رسانی بود اینکه نباید همه اطلاعات را به صورت عمومی گذاشت حداقل این اطلاعات رو برای دوستان فیس بوک ، فامیل و ... آزاد به نمایش بگذازیم !

همچنین آمریکا نیازی به جاسوسی اطلاعات امثال من و شما نداره !!! اگر هم بخواد اطلاعات رو جاسوسی کنه به راحتی میتونه اطلاعات رو از دیتابیس فیس بوک یا امثال فیس بوک مثل گوگل پلاس ، تویتر و ... پیدا کنه !!!

و در نهایت میتونم اینترنت و شبکه های اجتماعی را به یک چاقو تشبیه کنم

وسلام !

عرضه دارند کار میکنند زحمت میکشند بودجه خرج می کنند طرح جوان پسند میدهند کار فرهنگی می کنند تا فرهنگ و عقاید خودشان را به دنیا صادر کنند و فرهنگهای دشمن خودشان را نابود کنند. جاسوسی هم میکنند پول هم در میآورند.
حالا حرف حساب شما چیه؟
شما هم اگر عرضه دارید کار فرهنگی کنید.
دشمن میدانید یعنی چی؟
از دشمن چه انتظاری دارید؟ انتظار دوستی؟
انتظار دارید یک شرکت آمریکایی بر علیه کشورهای اسلامی جاسوسی نکند؟

hossein313;417055 نوشت:
همچنین آمریکا نیازی به جاسوسی اطلاعات امثال من و شما نداره !!! اگر هم بخواد اطلاعات رو جاسوسی کنه به راحتی میتونه اطلاعات رو از دیتابیس فیس بوک یا امثال فیس بوک مثل گوگل پلاس ، تویتر و ... پیدا کنه !!!

بعد ببخشید پیدا کردن اطلاعات از دیتابیس فیس بوک اسمش چیه؟ اسمش جاسوسی نیست؟

به نام خدا.

صدور انقلاب;417348 نوشت:
عرضه دارند کار میکنند زحمت میکشند بودجه خرج می کنند طرح جوان پسند میدهند کار فرهنگی می کنند تا فرهنگ و عقاید خودشان را به دنیا صادر کنند و فرهنگهای دشمن خودشان را نابود کنند.

باید با آب طلا نوشت! باید گذاشت جلو چشم مسئولین! خدا به شما خیر بده جناب صدور انقلاب.

Im_Masoud.Freeman;416872 نوشت:
سلام و عرض ادب . تورو خدا از این حرف ها نزنید . جاسوسی یعنی چی . ایران دشمن زیاد داره درست . اسلام دشمن زیاد داره درست . ولی دیگه اینطوری نگاه نکنید که از هر چیزی که اونها میسازن یه ایراد بگیرید . فیسبوک اگر ابزار جاسوسی بود وزارت اطلاعات تا الان فیتیله پیچش کرده بود . نیازی به موشکافی من و شما نبود . گاهی یه حرف هایی میزنین آدم دوست داره با سر بره تو دیوار..

وزارت اطلاعات مثلا چطوری فیس بوک را فیتیله پیچ کنه؟ تنها راهکاری که دارن فیلتر کردنه که آن کار را هم کردن. شاید هم بتوانند در مواردی هک کنند که موقت است و سریعا سایت هک شده را دوباره راه اندازی میکنند و امنیت سایتشان را بالا میبرند تا دوباره نشود هک کرد. سایتها بک آپ دارند و در صورت هک شدن سریعا با استفاده از بک آپ دوباره سایت راه اندازی میشود.
در هر صورت هک کردن یک سایت اولا کار ساده ای نیست دوما موقتی است و ثالثا چه فایده ای دارد؟

صدور انقلاب;417352 نوشت:
بعد ببخشید پیدا کردن اطلاعات از دیتابیس فیس بوک اسمش چیه؟ اسمش جاسوسی نیست؟

خوب من که از لفظ جاسوسی استفاده کردم همه بهم دعوا کردند !!! :Ghamgin:

hossein313;417362 نوشت:
خوب من که از لفظ جاسوسی استفاده کردم همه بهم دعوا کردند !!!

حرفهای شما تناقض دارد. معلوم نیست که میگید فیس بوک جاسوسی میکند یا نه؟ مبهم است.

سلام
اگه کسی کمی با این مسائل فرهنگی آشنایی داشته باشه و فیسبوک رو ببینه متوجه میشه که در این سایت به شکل کاملاً منظم و تشکیلاتی داره کارهای ضدفرهنگی در قالب شبکه اجتماعی توش انجام میشه.
واقعاً برام جای تعجب داره که بعضی از دوستان اینقدر ساده لوحانه راجع بهش نظر میدن.

علی ;417440 نوشت:
سلام
اگه کسی کمی با این مسائل فرهنگی آشنایی داشته باشه و فیسبوک رو ببینه متوجه میشه که در این سایت به شکل کاملاً منظم و تشکیلاتی داره کارهای ضدفرهنگی در قالب شبکه اجتماعی توش انجام میشه.
واقعاً برام جای تعجب داره که بعضی از دوستان اینقدر ساده لوحانه راجع بهش نظر میدن.

به نام خدا.

سلام.

یکم بیشتر توضیح میدید؟

hossein313;416839 نوشت:
سلام

تازه

سلام.خسته نباشید.
الان مثلا بااین اطلاعات میخوان درمورد چه موضوعی جاسوسی کنن؟؟؟

[="Arial"][="DarkGreen"]سلام و عرض ادب.
به نظر من

فیسبوک ، گوگل و.... از دو جنبه قابل بحثه.

یکی دسته بندی اطلاعات به صورت عمومی که بهش میشه گفت جاسوسی . یعنی اینکه به وسیله روش های کامپیوتری و هوش مصنوعی مثل دیتا ماینینگ و ... میان اطلاعات افراد سلایق و نظرات تفکرات مدل زندگی و ... عموم جامعه رو بررسی وطبقه بندی میکنن و بعد که شناسایی شد میتونن پیش بینی کنن که فرد و جامعه در آینده چطوری فکر میکنه و چه چیزهایی دوست داره و بعضا بعد شناخت میتونن برنامه ریزی کنن برای تغییر تفکرات و جهت دهی فرهنگی، کنترل بازار مصرف و خیلی فواید دیگه براشون داره.

حالت دوم جاسوسی اطلاعات یک شخص خاصه که به نظرم نیازی به ابزاری مثل فیس بوک نیست سیستم اطلاعاتی اراده کنه ریز ترین اطلاعات شما رو میاره بهتون نشون میده. اینکه مجردی یا متاهل . چه غذایی دوست داری و ... به درد سیستم اطلاعاتی نمیخوره.[/]

ستايشگر;417449 نوشت:
به نام خدا.

سلام.

یکم بیشتر توضیح میدید؟

من خودم فعالیت طولانی مدتی در فیسبوک نداشتم.
اما در مدت کمی هم که باهاش کار کردم متوجه شدم که اولاً خود سبک کاری فیسبوک طوریه که صد در صد مغایر با آموزه های اسلامی هست.
یعنی نیاز به اجتماعی بودن، نیاز به برقراری رابطه با مردم که نیاز جدی و ضروری هر انسانی هست رو از محیط خارج به محیط مجازی منتقل میکنه. یعنی شما تبدیل میشید به یه اسم و فامیل و پروفایل و یک پیح که خیلی از اطلاعاتتون رو اونجا قرار می دید و از این طریق با اطرافیانتون رابطه برقرار میکنید. مثل چیزی که در فیلم آواتار اتفاق میفته. اینجا هم هر کسی یک آواتار فیسبوکی از خودش دارد. پس روابط واقعی و رو در رو رو از بین میبره. این اشکال اول
اشکال بعدیش هم اینه که یک ساختار هرمی داره و یک نوشته یا عکس ممکنه در آن واحد برای چندین نفر نمایان بشه. یعنی هر چیزی رو در اینجا با استفاده از چند تا نوشته میشه در مدت کوتاهی به اطلاع چندین هزار نفر رسوند. مثال بارزش که البته میشه گفت یکی از وظایف تعیین شده فیسبوک بوده، در فتنه 88 هست. در حال حاضر هم نه در اون ابعاد ولی به طور پراکنده مسائل مختلفی مطرح میشه. از شبهه های ریز دینی گرفته تا دشمنی آشکار علیه اسلام و جمهوری اسلامی و دولت و رهبری و هماهنگ کردن کارهای ضدفرهنگی مختلف مثل تفریح چندساعته آب پاشی به همدیگه توسط دختر و پسر در یکی از پارکهای تهران که هماهنگیش رو برادران فیسبوک انجام دادند!
اشکال دیگه ش هم آزادی بیش از حد کاربران هست که اجازه میده هر نوع مطلبی رو برای هر سن و سلیقه و فرهنگ و مذهبی منتشر کنند.
از لحاظ جاسوسی هم تا کسی سند اطلاعاتی قوی نداشته باشه نمیشه نظر قطعی داد. اما همین گرفتن اطلاعات شخصی و پسورد ایمیل و نظرسنجی های مختلف که بیشتر جنبه آمارگیری داره شواهد خوبیه که آدم رو مشکوک کنه.
شاید باورتون نشه ولی یکی از دوستان من میگفت که دیده با استفاده از چند حرکت اطلاعاتی ساده از پروفایل یک نفر تونستن با ضریب احتمال بالا کشف کنند که در فلان سال پدر و مادر اون بنده خدا از هم جدا شده بودند! حالا شما حدیث مفصل بخوانید از این مجمل
صحبت در مورد فیسبوک زیاده اما به طور خلاصه میشه گفت که نه از لحاظ دینی و نه از لحاظ انسانی فیسبوک هیچ کار مثبتی برای ما انجام نمیده.
ویرایش: یعنی چون فلسفه اشتباه هست در نهایت همه چیز بد خواهد بود. این حرف با مثالهایی که بعضی از دوستان راجع به مصر و ... میزنند هیچ منافاتی نداره.

علی ;417482 نوشت:
اما در مدت کمی هم که باهاش کار کردم متوجه شدم که اولاً خود سبک کاری فیسبوک طوریه که صد در صد مغایر با آموزه های اسلامی هست.
یعنی نیاز به اجتماعی بودن، نیاز به برقراری رابطه با مردم که نیاز جدی و ضروری هر انسانی هست رو از محیط خارج به محیط مجازی منتقل میکنه. یعنی شما تبدیل میشید به یه اسم و فامیل و پروفایل و یک پیح که خیلی از اطلاعاتتون رو اونجا قرار می دید و از این طریق با اطرافیانتون رابطه برقرار میکنید. مثل چیزی که در فیلم آواتار اتفاق میفته. اینجا هم هر کسی یک آواتار فیسبوکی از خودش دارد. پس روابط واقعی و رو در رو رو از بین میبره. این اشکال اول
اشکال بعدیش هم اینه که یک ساختار هرمی داره و یک نوشته یا عکس ممکنه در آن واحد برای چندین نفر نمایان بشه. یعنی هر چیزی رو در اینجا با استفاده از چند تا نوشته میشه در مدت کوتاهی به اطلاع چندین هزار نفر رسوند. مثال بارزش که البته میشه گفت یکی از وظایف تعیین شده فیسبوک بوده، در فتنه 88 هست. در حال حاضر هم نه در اون ابعاد ولی به طور پراکنده مسائل مختلفی مطرح میشه. از شبهه های ریز دینی گرفته تا دشمنی آشکار علیه اسلام و جمهوری اسلامی و دولت و رهبری و هماهنگ کردن کارهای ضدفرهنگی مختلف مثل تفریح چندساعته آب پاشی به همدیگه توسط دختر و پسر در یکی از پارکهای تهران که هماهنگیش رو برادران فیسبوک انجام دادند!
اشکال دیگه ش هم آزادی بیش از حد کاربران هست که اجازه میده هر نوع مطلبی رو برای هر سن و سلیقه و فرهنگ و مذهبی منتشر کنند.
از لحاظ جاسوسی هم تا کسی سند اطلاعاتی قوی نداشته باشه نمیشه نظر قطعی داد. اما همین گرفتن اطلاعات شخصی و پسورد ایمیل و نظرسنجی های مختلف که بیشتر جنبه آمارگیری داره شواهد خوبیه که آدم رو مشکوک کنه.
شاید باورتون نشه ولی یکی از دوستان من میگفت که دیده با استفاده از چند حرکت اطلاعاتی ساده از پروفایل یک نفر تونستن با ضریب احتمال بالا کشف کنند که در فلان سال پدر و مادر اون بنده خدا از هم جدا شده بودند! حالا شما حدیث مفصل بخوانید از این مجمل
صحبت در مورد فیسبوک زیاده اما به طور خلاصه میشه گفت که نه از لحاظ دینی و نه از لحاظ انسانی فیسبوک هیچ کار مثبتی برای ما انجام نمیده.

به نام خدا.

شما به طرق مختلفی میتونید با جامعه ارتباط داشته باشید. ارتباط مجازی یک طریقشه ، حقیقی یک طریق. فیسبوک حقیقی رو از بین نمیبره بلکه ارتباطات شما رو گسترده تر میکنه.

فقط حوادث سال 88 با فیسبوک راه نیوفتادن! انقلاب مصر هم با فیسبوک راه افتاد و جلو رفت و پیروز شد! پس نمیشه به صرف استفاده ی بد از یک وسیله ، گفت اون وسیله بد هست. خوب شما برو عضو بشو ، دعای کمیل و ندبه رو هماهنگ بکن. کسی کاریت نخواهد داشت.

آزادی گردش اطلاعات هیچوقت چیز بدی نیست. اونه ما باید بدونیم نحوه ی مواجهه با فضای آزاد هست.

در مورد جاسوسی ، بنده موافقم که فیسبوک یه دیتابیس بسیار بزرگ و جامع و دقیق برای شناختن آدم ها هست. اما باور دارم اونچه برای سرویس های اطلاعاتی مهم هست ، نه اطلاعات فردی اشخاص بلکه حرکت جمعی اونهاست که این هم بدون وجود فیسبوک به راحتی میسور هست. پس این هم بدی فیسبوک نیست ، ویژگی هست که در کل اجتماعات مختلف دیده میشه.

فیسبوک ، سایتی هست که ارتباطات رو بین آدم ها بیشتر میکنه. شما میتونید با فیسبوک با دوستتون که اونور دنیاست ارتباط داشته باشید ، از حالش با خبر بشید ، عکستون رو براش بفرستید ، حرفتون روبهش بزنید. راحتی اینها رو همه فیسبوک فراهم کرده. کار خوبی هم کرده. ما باید زرنگ باشیم ، بدونیم که تو فیسبوک عکس خانوادگی رو به صورت عمومی منتشر نکنیم تا "جاسوسی فردی" ازمون نشه.

علی ;417482 نوشت:

ممنونم از نظرتان.

من هم که فیسبوک عضو نبودم و نیستم و به دلایلی فیسبوک را مضر می دانم.

پاراگراف اول تان نقد به شبکه های اجتماعی بود.:Gig:

افراط در استفاده از این شبکه و اعتیاد به آنها خطرناک هست، پژوهشگران نیز موافق هستند.

جملات بعدی تان علی الظاهر انتقاد به ساختار هرمی فیسبوک هست، به عبارتی ابزار اطلاع رسانی سریع و هرمی را بد دانستید.

اینکه استفاده غالب کاربرانی ایرانی از این ابزار چیست، خود بحث دیگری هست. یعنی اینکه چند درصد از پست های فیسبوکی ایرانیان مطالب و مثال های شما هست و اگر هست دلایل و ریشه اش چیست و چرا اینگونه شد، خود نقد دیگریست.:Gig:

بعد از مثال هایتان در مورد فیسبوک فرمودید هیچ کار مثبتی از نظر دینی و نه از لحاظ انسانی انجام نمی دهد، که مثال نقضش، نقش فیسبوک و دیگر شبکه های اجتمای در بیداری اسلامی و جنبش ۹۹٪‌ آمریکا و ... هست

تفکر شما و تفکر دیگر گروه ها و سازمان های ایرانی و همینطور رسانه ملی مان باعث شد فیسبوک قلمرو و محل حکمرانی کاربرانی با عقایدی خاص شود.

باز هم سپاس گزارم

یا علی

نقل قول:
شما به طرق مختلفی میتونید با جامعه ارتباط داشته باشید. ارتباط مجازی یک طریقشه ، حقیقی یک طریق. فیسبوک حقیقی رو از بین نمیبره بلکه ارتباطات شما رو گسترده تر میکنه.

گسترده شدن ارتباطات وقتیه که حقیقی باشه. اما فیسبوک فقط ارتباط مجازی رو گسترده میکنه. فقط کاربر رو ترغیب میکنه که هر روز وقت بیشتری رو بهش اختصاص بده.
نقل قول:
فقط حوادث سال 88 با فیسبوک راه نیوفتادن! انقلاب مصر هم با فیسبوک راه افتاد و جلو رفت و پیروز شد! پس نمیشه به صرف استفاده ی بد از یک وسیله ، گفت اون وسیله بد هست. خوب شما برو عضو بشو ، دعای کمیل و ندبه رو هماهنگ بکن. کسی کاریت نخواهد داشت.

بیداری اسلامی مصر ترادفی با فیسبوک نداره.
اکثر اعتراضات مردم مصر بعد از نمازجمعه بود که اون هم نیازی به اطلاع رسانی با فیسبوک نداره.
انقلاب مردمی مصر به خاطر بیداری فکری شون بود و بر همین اساس به پیروزی اولیه رسید. من نقش فیسبوک رو توی بعضی از جاهاش انکار نمی کنم، ولی مطمئنم که اصلاً در اون حدی نیست که شما می فرمایید. اون هم در بین مردم مصر که اکثریتشون مسلمان نیستند و دسترسی به فیسبوک برای همه شون میسر نیست.
نقل قول:
آزادی گردش اطلاعات هیچوقت چیز بدی نیست. اونه ما باید بدونیم نحوه ی مواجهه با فضای آزاد هست.

این نوع آزادی که به هر نوع تفکری اجازه اظهار نظر بدی و خودت در رأس کار باشی و فقط نقش اداره کننده رو داشته باشی، در قواعد تشکیلات اسلامی جایی نداره. در تشکیلات سکولار میشه چنین تعریفی کرد.
نقل قول:
در مورد جاسوسی ، بنده موافقم که فیسبوک یه دیتابیس بسیار بزرگ و جامع و دقیق برای شناختن آدم ها هست. اما باور دارم اونچه برای سرویس های اطلاعاتی مهم هست ، نه اطلاعات فردی اشخاص بلکه حرکت جمعی اونهاست که این هم بدون وجود فیسبوک به راحتی میسور هست. پس این هم بدی فیسبوک نیست ، ویژگی هست که در کل اجتماعات مختلف دیده میشه.

اطلاعات فردیه که میتونه حرکتهای اجتماعی رو پایه ریزی کنه.
نقل قول:
فیسبوک ، سایتی هست که ارتباطات رو بین آدم ها بیشتر میکنه. شما میتونید با فیسبوک با دوستتون که اونور دنیاست ارتباط داشته باشید ، از حالش با خبر بشید ، عکستون رو براش بفرستید ، حرفتون روبهش بزنید. راحتی اینها رو همه فیسبوک فراهم کرده. کار خوبی هم کرده. ما باید زرنگ باشیم ، بدونیم که تو فیسبوک عکس خانوادگی رو به صورت عمومی منتشر نکنیم تا "جاسوسی فردی" ازمون نشه.

اما نتیجه اینطور نبوده. وقتی اکثریت مطلق کاربرای فیسبوک چنین استفاده های مفیدی رو ندارند نمیشه گفت مشکل از اونهاست!

نقل قول:
جملات بعدی تان علی الظاهر انتقاد به ساختار هرمی فیسبوک هست، به عبارتی ابزار اطلاع رسانی سریع و هرمی را بد دانستید.

خیر، این نوع اطلاع رسانی به خودی خود بد نیست. ولی وقتی ذیل تشکیلاتی به نام فیسبوک قرار بگیره و در مورد چیزهایی مثل تجمع جنبش سبز و مسابقه آب پاشی توش اطلاع رسانی بشه کاملاً مضر خواهد بود.
نقل قول:
بعد از مثال هایتان در مورد فیسبوک فرمودید هیچ کار مثبتی از نظر دینی و نه از لحاظ انسانی انجام نمی دهد، که مثال نقضش، نقش فیسبوک و دیگر شبکه های اجتمای در بیداری اسلامی و جنبش ۹۹٪‌ آمریکا و ... هست

بله هنوز هم روی حرفم هستم. فلسفه کاری فیسبوک چیزی نیست که حداقل در حال حاضر بتونه کار مثبت و مفیدی برای حال امروز ما انسانها بکنه. می تونید خودتون ببینید. تشکیلات و گروه های اسلامی فیسبوک قوی ترند یا مقابلش!
راجع به مصر هم توضیح دادم. دیدیم هیچ کدوم از این دو جنبش به نتیجه ای که میخواست نرسید.
نقل قول:
تفکر شما و تفکر دیگر گروه ها و سازمان های ایرانی و همینطور رسانه ملی مان باعث شد فیسبوک قلمرو و محل حکمرانی کاربرانی با عقایدی خاص شود.

لطفاً با یک اظهار نظر تفکر بنده رو تشخیص ندید. در این مورد هم نظراتی دارم که ربطی به بحثمون نداره.

به نام خدا.

علی ;417509 نوشت:
گسترده شدن ارتباطات وقتیه که حقیقی باشه. اما فیسبوک فقط ارتباط مجازی رو گسترده میکنه. فقط کاربر رو ترغیب میکنه که هر روز وقت بیشتری رو بهش اختصاص بده.

این حرفتون رو بر چه اساسی میزنید که ارتباطات مجازی رو کلا جزو ارتباطات حساب نمیارید؟ فضای مجازی اصلا برای ارتباط بیشتر به وجود اومده.

علی ;417509 نوشت:

بیداری اسلامی مصر ترادفی با فیسبوک نداره.
اکثر اعتراضات مردم مصر بعد از نمازجمعه بود که اون هم نیازی به اطلاع رسانی با فیسبوک نداره.
انقلاب مردمی مصر به خاطر بیداری فکری شون بود و بر همین اساس به پیروزی اولیه رسید. من نقش فیسبوک رو توی بعضی از جاهاش انکار نمی کنم، ولی مطمئنم که اصلاً در اون حدی نیست که شما می فرمایید. اون هم در بین مردم مصر که اکثریتشون مسلمان نیستند و دسترسی به فیسبوک برای همه شون میسر نیست.

شما یک عدد سرچ بکنی در گوگل ، حتی در قسمت عکس ها ، میتونید ببینید که چقدر تاثیر زیادی داشته فیسبوک در انقلاب مصر و بیرون کردن مبارک. عکس مصری ها در حالی که تابلو های "فاس بوک!" دستشونه مثل ریگ بیابون تو نت ریخته. رهبران قبام ( اخوان المسلمین نه ها! مردمی که تو میدان تحریر تجمع کرده بودن ) با فیسبوک برای هم پیام میذاشتن و اخبار قبام رو به دنیا مخابره میکردن. حالا شما میگی در اون حد نیست؟ بیداری فکری اینجوری نیست که مثلا مثل جوجه که از تخم سر در میارن یکی یکی خودشون بیان بیرون که! یه ابزاری برای رسوندن حرف طبقه ی متفکر به باقی مردم لازمه. یه ابزاری برای هماهنگ کردن تجمعات لازمه. اون ابزار در قیام مردم مصر ، فیسبوک بوده. این قابل انکار نیست.

علی ;417509 نوشت:

این نوع آزادی که به هر نوع تفکری اجازه اظهار نظر بدی و خودت در رأس کار باشی و فقط نقش اداره کننده رو داشته باشی، در قواعد تشکیلات اسلامی جایی نداره. در تشکیلات سکولار میشه چنین تعریفی کرد.

پس امام علی (ع) که حتی به خوارج هم اجازه میداد بیان و حرفشون رو بزنن و تا اونها دست به شمشمیر نبردند ، جلوشون رو نگرفت سکولار بود؟

علی ;417509 نوشت:
اطلاعات فردیه که میتونه حرکتهای اجتماعی رو پایه ریزی کنه.

خوب؟

علی ;417509 نوشت:
اما نتیجه اینطور نبوده. وقتی اکثریت مطلق کاربرای فیسبوک چنین استفاده های مفیدی رو ندارند نمیشه گفت مشکل از اونهاست!

اتفاقا نتیجه همین بوده. ممکنه از نظر شما یه کار مفید باشه از نظر یکی دیگه یه کار دیگه مفید باشه. اونچه مهمه ، اینه که مردم از طریق فیسبوک بیشتر به هم مرتبط شدند و راحت تر با هم ارتباط برقرار کردند و این همون استفاده ای هست که فیسبوک داره. اینکه در این ارتباط چه چیزهایی رد و بدل میشه اما تقصیر وجود عامل ارتباط ( فیسبوک ) نیست.

علی ;417510 نوشت:
خیر، این نوع اطلاع رسانی به خودی خود بد نیست. ولی وقتی ذیل تشکیلاتی به نام فیسبوک قرار بگیره و در مورد چیزهایی مثل تجمع جنبش سبز و مسابقه آب پاشی توش اطلاع رسانی بشه کاملاً مضر خواهد بود.

بله هنوز هم روی حرفم هستم. فلسفه کاری فیسبوک چیزی نیست که حداقل در حال حاضر بتونه کار مثبت و مفیدی برای حال امروز ما انسانها بکنه. می تونید خودتون ببینید. تشکیلات و گروه های اسلامی فیسبوک قوی ترند یا مقابلش!
راجع به مصر هم توضیح دادم. اگه هم حرف شما درست باشه باز هم خدا رو شکر که دیدیم هیچ کدوم از این دو جنبش به نتیجه ای که میخواست نرسید.

لطفاً با یک اظهار نظر تفکر بنده رو تشخیص ندید. در این مورد هم نظراتی دارم که ربطی به بحثمون نداره.

خیلی ممنونم از پاسخ تان.

در مورد به کار بردن کلمه "تفکر" عذر خواهی می کنم، منظورم همین نظری بود که نوشتید نه تفکر/عقیده و ...

یعنی مخالفت با حضور در فیسبوک هست که موجب می شود، فیسبوک جولانگاه افرادی با عقاید خاص شود.

بله همینطور هست. تشکیلات مخالف دین/دولت/رهبری/مذهب و ... در فیسبوک قدرتمند تر هست. قبول دارم.

عرض هم کردم، اینکه چرا در ایران گروه های اسلامی و تشکیلات دولتی و ... در فیسبوک حضور ندارند، خود بحث دیگری هست و عدم حضور ایرانیان دلیلی بر عدم تاثیر مثبت فیسبوک به عنوان یک فرصت/بستر/ابزار مناسب در بیداری اسلامی نبوده و نیست.

فرمودید اعمالی خلاف در فیسبوک انجام شده است صحیح.

بنده هم مثال نقض زدم: نقش توییتر و فیسبوک و دیگر شبکه ها و تاثیرشان در بیداری اسلامی که انقلاب مصر هم یک نمونه هست.(یمن الجزیره لیبی اردن بحرین تونس عربستان و ...)

طبق تحقیقات فیسبوک نقش کلیدی در این جنبش ها و انقلاب ها ایفا کرده است.(کافی هست جستجو بفرمایید)

از هر ۱۰ مصر و تونسی ۹ نفرشان از فیسبوک برای سازمندهی تظاهرات و اطلاع رسانی استفاده کرده اند: منبع اینجا

اگر آن سایت معتبر نیست خودتان تحقیق بفرمایید:

جنبش ۶ آوریل سال ۲۰۰۸ و نقش فیسبوک در شکل گیری جنبش ۶ آوریل.(لینک ویکی پیدا)

تاثیر این حرکت و جنبش در شکل گیری انقلاب مصر و تظاهرات 25 نوامبر ۲۰۱۱ و .... انکارنشدنی هست.

این هم گزارش معتبر دیگری:

http://pitpi.org/wp-content/uploads/2013/02/2011_Howard-Duffy-Freelon-Hussain-Mari-Mazaid_pITPI.pdf

هزاران سایت و مطلب و آمار و نظرسنجی وجود دارد که اگر مطالعه بفرمایید همگی گواه بر این مدعا هستند.

فیسبوک و توییتر و یوتیوب و فلیکر و دیگر ابزار های رسانه ای نقش قابل توجهی در این انقلاب ها و جنبش ها ایفا کرده اند.

همین که اثبات بشود فیسبوک یک عمل مثبت انجام داده هست، علی الظاهر کافی هست.

با اجازه دیگر در بحث شرکت نمی کنم.

از شما هم خیلی ممنونم.

التماس دعا
یا علی

shaparak;417458 نوشت:
سلام.خسته نباشید.
الان مثلا بااین اطلاعات میخوان درمورد چه موضوعی جاسوسی کنن؟؟؟

برای برنامه ریزی در تهاجم فرهنگی این اطلاعات و آمار لازم است.
در ضمن پیامهای خصوصی هم رد و بدل میشود که گاهی حاوی اطلاعات مهمی است.
مثلا یک مهندس که در مراکز هسته ای یا مهم کار میکند ممکن است در پیامهای خصوصی خودش یک اطلاعات مهمی را ناخواسته بگوید.

یک فیلم خارجی هست که نشان میده فیس بوک فراماسون است.

صدور انقلاب;417628 نوشت:
برای برنامه ریزی در تهاجم فرهنگی این اطلاعات و آمار لازم است.
در ضمن پیامهای خصوصی هم رد و بدل میشود که گاهی حاوی اطلاعات مهمی است.
مثلا یک مهندس که در مراکز هسته ای یا مهم کار میکند ممکن است در پیامهای خصوصی خودش یک اطلاعات مهمی را ناخواسته بگوید.

مثلا همین مد هایی که تو تابستان متاسفانه تو تهران شاهد بودیم اول به طور خیلی گسترده در شبکه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی می دیدم

غیر از اون مثلا وقتی میبینه شما مجرد هستید میدونه از چه راه هایی استفاده کنه تا شما به سمت گناه بروید یا اگر متاهل هستید شما را به سمت خیانت بکشاند !!!!

نقل قول:
این حرفتون رو بر چه اساسی میزنید که ارتباطات مجازی رو کلا جزو ارتباطات حساب نمیارید؟ فضای مجازی اصلا برای ارتباط بیشتر به وجود اومده.

وقتی کاربر کم کم ارتباطات فیزیکی و واقعی خودشو کم کنه و هر روز بیشتر و بیشتر به روابط فیسبوکی رو بیاره، این از نظر من عقبگرد هست نه پیشرفت ارتباطات.
نقل قول:
شما یک عدد سرچ بکنی در گوگل ، حتی در قسمت عکس ها ، میتونید ببینید که چقدر تاثیر زیادی داشته فیسبوک در انقلاب مصر و بیرون کردن مبارک. عکس مصری ها در حالی که تابلو های "فاس بوک!" دستشونه مثل ریگ بیابون تو نت ریخته. رهبران قبام ( اخوان المسلمین نه ها! مردمی که تو میدان تحریر تجمع کرده بودن ) با فیسبوک برای هم پیام میذاشتن و اخبار قبام رو به دنیا مخابره میکردن. حالا شما میگی در اون حد نیست؟ بیداری فکری اینجوری نیست که مثلا مثل جوجه که از تخم سر در میارن یکی یکی خودشون بیان بیرون که! یه ابزاری برای رسوندن حرف طبقه ی متفکر به باقی مردم لازمه. یه ابزاری برای هماهنگ کردن تجمعات لازمه. اون ابزار در قیام مردم مصر ، فیسبوک بوده. این قابل انکار نیست.

این یک تعریف مختصر از قاهره هست که آقای روح الله رضوی در سفرشون نوشتند:

به جرات می‌توان بگویم آنچه در قاهره دیدم به مراتب بدتر از دهلی قدیم هند بود. مادران گدایی که کودکان نوزاد خود را در میانه آشغال‌ها خوابانده بودند و به سختی می‌توانستی میان آشغال‌ها و نوزاد بیچار تمایز قائل شوی. از شهر قاهره که به سمت فرودگاه بروی سمت راستت به قاعده چندین کیلومتر قبرستانی قدیمی است که مردم برای رهایی از آفتاب تند قاهره بر سر مزار عزیزان‌شان آلونک‌هایی گلی بنا کرده‌اند و فقرای بی‌سرپناه قاهره به این آلونک‌های پناه آورده‌اند. نه یکی دو هزار یا چند ده هزار یا حتی چند صد هزار، آمار قبرستان‌نشینان بالای میلیون است و این همه بعد از ۳۰ سال کرنش به تمام معنای حسنی مبارک در برابر ایالات متحده حاصل شده بود!

من فکر نمی کنم در چنین شرایط زندگی صرفاً یک شبکه اجتماعی اینترنتی تونسته باشه قیام مردمی رو ایجاد کنه و به ثمر برسونه. نماز جمعه هم یک رویداد هفتگی هست که هر مسلمانی یادش میمونه و نیازی به هماهنگی تو فیسبوک نداره. با تمام این وجود باز هم تکرار می کنم، من منکر نقش فیسبوک نیستم اما هرگز اونو در حدی نمی دونم که بشه توی عوامل مهم به حسابش آورد. از نظر من شاید نقش 10% داشته باشه.

نقل قول:
پس امام علی (ع) که حتی به خوارج هم اجازه میداد بیان و حرفشون رو بزنن و تا اونها دست به شمشمیر نبردند ، جلوشون رو نگرفت سکولار بود؟

امام علی (ع) خودشون حق رو بیان می کردند و شبهات و ابهامات رو برای مردم توضیح می دادند، در کنارش هم به هر کسی اجازه حرف زدن می دادند. این هیچ اشکالی نداره. اما اگر امام می ایستادند کنار و می گفتند من کاره ای نیستم و طرف هیچکه رو نمی گیرم، من قفط حاکم اسلامی هستم و باید مملکتو اداره کنم، این میشد سکولار! متوجه شدید؟
نقل قول:
خوب؟

شما فرمودید به اطلاعات فردی کاری ندارند، من هم مورد استفاده ش رو ذکر کردم.
نقل قول:
اتفاقا نتیجه همین بوده. ممکنه از نظر شما یه کار مفید باشه از نظر یکی دیگه یه کار دیگه مفید باشه. اونچه مهمه ، اینه که مردم از طریق فیسبوک بیشتر به هم مرتبط شدند و راحت تر با هم ارتباط برقرار کردند و این همون استفاده ای هست که فیسبوک داره. اینکه در این ارتباط چه چیزهایی رد و بدل میشه اما تقصیر وجود عامل ارتباط ( فیسبوک ) نیست.

نمی دونم چقدر شما با اجتماع سر و کار دارید، اما چیزی که من به شخصه دارم می بینم، فقط یه عده ای هر روز دارن بیشتر به فیسبوک معتاد میشن و به جای اینکه روابط خوبی با نزدیکان و اطرافیانشون داشته باشند، اون روابط رو کم کرده و در عوض روز به روز دوستای بیشتری دارن توی فیسبوک پیدا می کنند. شاید فیسبوک از لحاظ کمی تونسته باشه روابط رو وسعت بده، اما از لحاظ کیفی مخرب ترین کار رو داره انجام میده. یعنی ارتباطات فیزیکی کم کم جای خودش رو به ارتباط مجازی بده. فرد تبدیل بشه به پروفایل، پیج و ... امیدوارم متوجه شده باشید.

صدور انقلاب;417372 نوشت:
حرفهای شما تناقض دارد. معلوم نیست که میگید فیس بوک جاسوسی میکند یا نه؟ مبهم است.

من میگم فیس بوک جاسوسی میکنه اما نه اطلاعات من و شما را بلکه اطلاعات افراد مهم را . از طرفی اطلاعاتی از شما بدست میاد برای فهمیدن این هست که طرف مقابل کی هست !!! چه سنی هست !! به طرف چی جذب میشه !!!!

[=arial]
نظر کلی من هم این هست : هر چیزی میتونه به صورت خوب یا بد باشه !!! مثلا همین اینترنت که میشه به سمت گناه رفت یا تو همین اسک دین اومد کلی اطلاعات خوب بدست آورد ! من که کلی سوال های دینی را از اسک دین گرفتم ، مثلا بهار عربی هم یک اتفاق خوب بود به نوعی با استفاده از فیس بوک به گوش جهانیان رسید .
همچنین فیس بوک خوبی و بدی داره ، به نظرم جای اینکه بیایم یک چیز را به طور کل ببندیم بیایم به نفع خودمون عوض کنیم مثلا همین موسیقی ها و ابزار ارتباطی

نقل قول:
یعنی مخالفت با حضور در فیسبوک هست که موجب می شود، فیسبوک جولانگاه افرادی با عقاید خاص شود.

فکر نمی کنم جایی نوشته باشم که مخالف حضور در فیسبوک هستم.
از نظر من در حال حاضر فیسبوک یک ابزار غیر مفید هست که باید کاری کنیم تا جوانان ما حداقل اون رو کنار بذارند.
اما این جابجایی کار یک روزه نیست. که بگیم از امروز هیچکس حق نداره بره تو فیسبوک.
باید با یک روند نرم و آهسته کاری کرد تا روابط صحیح و مورد تأیید اسلام بستر سازی و زمینه سازی شوند تا به تدریج بتونیم مردم رو از فیسبوک جدا کنیم و به سمت روابط صحیح سوق بدیم.
نقل قول:
عرض هم کردم، اینکه چرا در ایران گروه های اسلامی و تشکیلات دولتی و ... در فیسبوک حضور ندارند، خود بحث دیگری هست و عدم حضور ایرانیان دلیلی بر عدم تاثیر مثبت فیسبوک به عنوان یک فرصت/بستر/ابزار مناسب در بیداری اسلامی نبوده و نیست.

من هم نقش فرصتی فیسبوک رو انکار نمی کنم، اما اونو یک ابزار قابل اعتماد در بلندمدت نمی دونم.
نقل قول:
بنده هم مثال نقض زدم: نقش توییتر و فیسبوک و دیگر شبکه ها و تاثیرشان در بیداری اسلامی که انقلاب مصر هم یک نمونه هست.(یمن الجزیره لیبی اردن بحرین تونس عربستان و ...)
...

در مورد بیداری اسلامی برای دوست عزیز ستایشگر توضیح دادم. پیرامون مواردی که ذکر کردید:
اولاً که این رسانه ها خودشون متعلق به جایی هستند که فیسبوک توی اون کشورها یک ابزار مفید تلقی میشه و دولت و مجموعه حاکم، اونو به عنوان یک چیز مفید و مثبت تبلیغ می کنند. پس نباید انتظار داشته باشیم که اونها بیان و مثل من از فیسبوک حرف بزنند.
ثانیاً اگر هم حرف شما رو درست بگیریم و نقش کلیدی برای فیسبوک فرض کنیم، الحمدلله و المنة که شاهد هستیم هیچ کدوم از این انقلاب ها به نتیجه ای که میخواست نرسیده. وقتی شما رو با فیسبوک به اعتراض علیه مبارک بکشونن، اصلاً دور از انتظار نیست که یکسال بعدش بیاد و شما رو بر علیه مرسی بیاره تو خیابون.
اصلاً فرض هم بکنیم که فیسبوک واقعاً این نقشها رو داشته، دیدن عاقبت این قیامها میتونه نشون بده انقلاب فیسبوکی سرنوشتش چیزی جز این نیست. و این هم تأییدی بر حرفهای بنده هست.
موفق باشید.

به نام خدا.

علی ;417685 نوشت:
وقتی کاربر کم کم ارتباطات فیزیکی و واقعی خودشو کم کنه و هر روز بیشتر و بیشتر به روابط فیسبوکی رو بیاره، این از نظر من عقبگرد هست نه پیشرفت ارتباطات.

ابنکه چرا افراد روابط خودشون در دنیای حقیقی رو قطع میکنن و به فیسبوک رو میارن بحث جامعه شناسی هست. تو خارج که اینجوری نشدن که از کل زندگیشون ببرند و دوست و رفیق ها رو بیخیال بشن بیان برن فیسبوک. من زیاد نظری ندارم در این مورد چون جامعه شناس نیستم اما نظر شخصیم رو در قسمت آخر همین پست میدم.

علی ;417685 نوشت:
این یک تعریف مختصر از قاهره هست که آقای روح الله رضوی در سفرشون نوشتند:به جرات می‌توان بگویم آنچه در قاهره دیدم به مراتب بدتر از دهلی قدیم هند بود. مادران گدایی که کودکان نوزاد خود را در میانه آشغال‌ها خوابانده بودند و به سختی می‌توانستی میان آشغال‌ها و نوزاد بیچار تمایز قائل شوی. از شهر قاهره که به سمت فرودگاه بروی سمت راستت به قاعده چندین کیلومتر قبرستانی قدیمی است که مردم برای رهایی از آفتاب تند قاهره بر سر مزار عزیزان‌شان آلونک‌هایی گلی بنا کرده‌اند و فقرای بی‌سرپناه قاهره به این آلونک‌های پناه آورده‌اند. نه یکی دو هزار یا چند ده هزار یا حتی چند صد هزار، آمار قبرستان‌نشینان بالای میلیون است و این همه بعد از ۳۰ سال کرنش به تمام معنای حسنی مبارک در برابر ایالات متحده حاصل شده بود!

من فکر نمی کنم در چنین شرایط زندگی صرفاً یک شبکه اجتماعی اینترنتی تونسته باشه قیام مردمی رو ایجاد کنه و به ثمر برسونه. نماز جمعه هم یک رویداد هفتگی هست که هر مسلمانی یادش میمونه و نیازی به هماهنگی تو فیسبوک نداره. با تمام این وجود باز هم تکرار می کنم، من منکر نقش فیسبوک نیستم اما هرگز اونو در حدی نمی دونم که بشه توی عوامل مهم به حسابش آورد. از نظر من شاید نقش 10% داشته باشه.

تحقیقات چیز دیگری رو نشون میدن. منابع رو جناب رحیمی براتون گذاشتند. شما اگر نمیخواهید قبول کنید که فیسبوک تو این قضایا تاثیر داشته کار دیگری نمیشه کرد و حرف دیگری نمیشه زد.

علی ;417685 نوشت:

امام علی (ع) خودشون حق رو بیان می کردند و شبهات و ابهامات رو برای مردم توضیح می دادند، در کنارش هم به هر کسی اجازه حرف زدن می دادند. این هیچ اشکالی نداره. اما اگر امام می ایستادند کنار و می گفتند من کاره ای نیستم و طرف هیچکه رو نمی گیرم، من قفط حاکم اسلامی هستم و باید مملکتو اداره کنم، این میشد سکولار! متوجه شدید؟

آهان فهمیدم. شما میفرمایید فیسبوک سکولار هست؟ شاید باشه.

علی ;417685 نوشت:
شما فرمودید به اطلاعات فردی کاری ندارند، من هم مورد استفاده ش رو ذکر کردم.

به نظر شما عکس شخصی من یا اینکه من دیشب کجا غذا خوردم باعث حرکت اجتماعی میشه؟ این اطلاعات رو بنده میگم شخصی.

علی ;417685 نوشت:
نمی دونم چقدر شما با اجتماع سر و کار دارید، اما چیزی که من به شخصه دارم می بینم، فقط یه عده ای هر روز دارن بیشتر به فیسبوک معتاد میشن و به جای اینکه روابط خوبی با نزدیکان و اطرافیانشون داشته باشند، اون روابط رو کم کرده و در عوض روز به روز دوستای بیشتری دارن توی فیسبوک پیدا می کنند. شاید فیسبوک از لحاظ کمی تونسته باشه روابط رو وسعت بده، اما از لحاظ کیفی مخرب ترین کار رو داره انجام میده. یعنی ارتباطات فیزیکی کم کم جای خودش رو به ارتباط مجازی بده. فرد تبدیل بشه به پروفایل، پیج و ... امیدوارم متوجه شده باشید.

این گناه فیسبوک نیست. باید ببینیم که چه جور در اجتماعمون رفتار میکنیم که جوانان و نوجوانانمون ترجیح میدن به صورت مجازی ارتباط داشته باشند تا به صورت حقیقی.

نقل قول:
ابنکه چرا افراد روابط خودشون در دنیای حقیقی رو قطع میکنن و به فیسبوک رو میارن بحث جامعه شناسی هست. تو خارج که اینجوری نشدن که از کل زندگیشون ببرند و دوست و رفیق ها رو بیخیال بشن بیان برن فیسبوک. من زیاد نظری ندارم در این مورد چون جامعه شناس نیستم اما نظر شخصیم رو در قسمت آخر همین پست میدم.

خیر، نمی دونم چطور همچین برداشتی از نوشته های من کردید!
همین که فیسبوک تبدیل به محور اصلی روابط اجتماعی افراد بشه بسه، چه در خارج باشه و چه در ایران. لازم نیست ارتباطی قطع و وصل بشه.
نقل قول:
تحقیقات چیز دیگری رو نشون میدن. منابع رو جناب رحیمی براتون گذاشتند. شما اگر نمیخواهید قبول کنید که فیسبوک تو این قضایا تاثیر داشته کار دیگری نمیشه کرد و حرف دیگری نمیشه زد.

با وجود اینکه چندین بار تکرار کردم که نقش فیسبوک رو انکار نمی کنم، شما باز هم میگید که من قبول دار نمیشم. نمی دونم چرا شما برداشت های رادیکالی و صفر و صدی از نوشته های من دارید.
اصلاً فرض میکنیم که فیسبوک عامل اصلی و محرک بوده، دیگه بالاتر از این که نمیشه؟ ببینید عاقبت انقلاب های فیسبوکی رو...
نقل قول:
آهان فهمیدم. شما میفرمایید فیسبوک سکولار هست؟ شاید باشه.

سکولاریسم بخشی از فلسفه کاریش هست، نه همش.
نقل قول:
به نظر شما عکس شخصی من یا اینکه من دیشب کجا غذا خوردم باعث حرکت اجتماعی میشه؟ این اطلاعات رو بنده میگم شخصی.

شما متولد کدوم ماهید؟ مجردید یا متأهل؟ از کدوم خواننده خوشتون میاد؟ حجاب اجباری رو درست می دونید یا غلط، تفکیک جنسیتی تو دانشگاه ها خوبه یا بد، با گریه کردن بر امام حسین (ع) موافقید...؟
این اطلاعات هم شخصی هستند و میتونند زمینه ساز حرکت اجتماعی بشن.
نقل قول:
این گناه فیسبوک نیست. باید ببینیم که چه جور در اجتماعمون رفتار میکنیم که جوانان و نوجوانانمون ترجیح میدن به صورت مجازی ارتباط داشته باشند تا به صورت حقیقی.

فیسبوک علت تامه کمرنگ شدن روابط اجتماعی نیست. عوامل دیگه ای هم در این امر دخیل هستند. ولی بخش اعظمی از این گناه به گردن فیسبوک هست.

به نام خدا.

علی ;417724 نوشت:
خیر، نمی دونم چطور همچین برداشتی از نوشته های من کردید!
همین که فیسبوک تبدیل به محور اصلی روابط اجتماعی افراد بشه بسه، چه در خارج باشه و چه در ایران. لازم نیست ارتباطی قطع و وصل بشه.

من فکر میکنم مهم اینه که من و شما از حال همدیگه با خبر بشیم حتی اگر کیلومتر ها از هم فاصله داشته باشیم. من بتونم وقتی شما کنارم نیستی چیزی رو که میبینم نشونت بدم صدایی رو که میشنوم به گوشت برسونم. این هست که یک رابطه رو مهم میکنه. دیگه اهمیتی نداره که این رابطه از طریق دنیای مجازی باشه یا حقیقی. وقتی حقیقی در دسترس نباشه ، مجازی با هم ارتباط خواهیم داشت. ولی شما مثل اینکه نظر دیگری دارید درسته؟

علی ;417724 نوشت:
با وجود اینکه چندین بار تکرار کردم که نقش فیسبوک رو انکار نمی کنم، شما باز هم میگید که من قبول دار نمیشم. نمی دونم چرا شما برداشت های رادیکالی و صفر و صدی از نوشته های من دارید.
اصلاً فرض میکنیم که فیسبوک عامل اصلی و محرک بوده، دیگه بالاتر از این که نمیشه؟ ببینید عاقبت انقلاب های فیسبوکی رو...

1- شما میگید فیسبوک تاثیر زیادی نداشته ما میگیم داشته. شما این رو قبول نمیکنید.
2- چطور شد؟ :khandeh!: اون موقع که از "انقلاب مصر" به عنوان یه چیز خوب حرف میزدیم کار فیسبوک نبود ، الان که به نتیجه اش نگاه میکنیم کار فیسبوک شد؟
علت اینکه انقلاب مصر پوکید ، فیسبوکی بودنش نبود. علتش تخته گاز رفتن های مرسی بود که باعث شد نیمه ی نظامی حواسشون جمع بشه و کودتا بکنند.

علی ;417724 نوشت:
سکولاریسم بخشی از فلسفه کاریش هست، نه همش.

میشه بگید چی میخواید بگید؟ جمله جمله که میشه منظورتون رو متوجه نمیشم.

علی ;417724 نوشت:
شما متولد کدوم ماهید؟ مجردید یا متأهل؟ از کدوم خواننده خوشتون میاد؟ حجاب اجباری رو درست می دونید یا غلط، تفکیک جنسیتی تو دانشگاه ها خوبه یا بد، با گریه کردن بر امام حسین (ع) موافقید...؟
این اطلاعات هم شخصی هستند و میتونند زمینه ساز حرکت اجتماعی بشن.

این اطلاعات رو میشه تو همین اسک دین هم پیدا کرد. کافیه یکی وقت بذاره و مثلا کلیه پست های من از اول عضویتم تا الان رو بخونه تا جواب خیلی از این سوالا رو بگیره.

علی ;417724 نوشت:
فیسبوک علت تامه کمرنگ شدن روابط اجتماعی نیست. عوامل دیگه ای هم در این امر دخیل هستند. ولی بخش اعظمی از این گناه به گردن فیسبوک هست.

فیسبوک نباشه ، کلوپ میریم. نه؟ میریم اسک دین! نه؟ یه جایی به هر حال پیدا میکنیم.

فیس بوک را ه ما نمیتوانیم تغییر بدهیم چون شرکتش آمریکایی است و در خدمت صهیونیسم هم هست.
البته میشه در آن فعالیت کرد. البته باید طبق قوانین آن باشد.
مثلا قوانین آنها حزب الله را تروریست میدانند و اگر گروهی در حمایت از حزب الله باشد فیس بوک آن را میبندد.
گروههایی که در حمایت از فلسطین هستند هم همینطور
ولی میشود برای تبلیغ اسلام از آن استفاده کرد.
مخصوصا به زبانهای خارجی

نقل قول:
من فکر میکنم مهم اینه که من و شما از حال همدیگه با خبر بشیم حتی اگر کیلومتر ها از هم فاصله داشته باشیم. من بتونم وقتی شما کنارم نیستی چیزی رو که میبینم نشونت بدم صدایی رو که میشنوم به گوشت برسونم. این هست که یک رابطه رو مهم میکنه. دیگه اهمیتی نداره که این رابطه از طریق دنیای مجازی باشه یا حقیقی. وقتی حقیقی در دسترس نباشه ، مجازی با هم ارتباط خواهیم داشت. ولی شما مثل اینکه نظر دیگری دارید درسته؟

با اجازه شما خیر!
وقتی ضرر یه کاری به نفعش بچربه، استفاده ش توصیه نمیشه.
مراجع که با رایتل مخالفت می کردن یعنی معتقد بودند باهاش نمیشه هیچ کار مفیدی انجام داد؟
نقل قول:
1- شما میگید فیسبوک تاثیر زیادی نداشته ما میگیم داشته. شما این رو قبول نمیکنید.
2- چطور شد؟ :khandeh!: اون موقع که از "انقلاب مصر" به عنوان یه چیز خوب حرف میزدیم کار فیسبوک نبود ، الان که به نتیجه اش نگاه میکنیم کار فیسبوک شد؟
علت اینکه انقلاب مصر پوکید ، فیسبوکی بودنش نبود. علتش تخته گاز رفتن های مرسی بود که باعث شد نیمه ی نظامی حواسشون جمع بشه و کودتا بکنند.

اگه دقت بفرمایید گفتم که "فرض کنیم که فیسبوک تأثیر زیادی داشت".
توی انقلاب مصر چه فیسبوک تأثیر زیاد داشته چه نداشته، اون انقلاب در ریشه چیز بسیار عالی و مثبتی هست. اما در قدم های بعدی بد جلو رفت.
بله علتش اون نبود. ولی وقتی چیزی تأثیر زیاد توی شکل گیری انقلاب داشته باشه، قاعدتاً توی فروپاشیش هم مؤثره. همون قرارهایی که برای میدون تحریر گذاشته شد، برای کاخ مرسی هم گذاشته شد. همون قرارهای مبارک شد قرارهای مرسی.
نقل قول:
میشه بگید چی میخواید بگید؟ جمله جمله که میشه منظورتون رو متوجه نمیشم.

این که فیسبوک نقش خودش رو فقط یک شبکه اجتماعی می دونه و در مورد هر دین و مذهبی توش صحبت بشه براش فرقی نمیکنه، یعنی جدا کردن دین از بخشهای دیگه زندگی و یعنی سکولاریسم.
نقل قول:
این اطلاعات رو میشه تو همین اسک دین هم پیدا کرد. کافیه یکی وقت بذاره و مثلا کلیه پست های من از اول عضویتم تا الان رو بخونه تا جواب خیلی از این سوالا رو بگیره.

هیچ چیز بهتر از اطلاعات دم دستی و آماده به کار فیسبوکی به سبک نظرسنجی و لایک خوری نیست. علی الخصوص اینکه هویت کاربرها واقعی هست. اما اینجا و بقیه جاها نه.
نقل قول:
فیسبوک نباشه ، کلوپ میریم. نه؟ میریم اسک دین! نه؟ یه جایی به هر حال پیدا میکنیم.

کلوپ هم رویه کاریش زیاد فرقی با فیسبوک نداره. فقط فیلتر نیست!
هر جایی میرید فقط سعی کنید جایی باشه که اثرات مخرب مثل فیسبوک نداشته باشه.

به نام خدا.

علی ;417759 نوشت:
با اجازه شما خیر!
وقتی ضرر یه کاری به نفعش بچربه، استفاده ش توصیه نمیشه.
مراجع که با رایتل مخالفت می کردن یعنی معتقد بودند باهاش نمیشه هیچ کار مفیدی انجام داد؟

خوب ارتباط مجازی ضررهاش بیشتر از فوایدش هست؟

علی ;417759 نوشت:
ولی وقتی چیزی تأثیر زیاد توی شکل گیری انقلاب داشته باشه، قاعدتاً توی فروپاشیش هم مؤثره.

نه قاعدتا!

علی ;417759 نوشت:
این که فیسبوک نقش خودش رو فقط یک شبکه اجتماعی می دونه و در مورد هر دین و مذهبی توش صحبت بشه براش فرقی نمیکنه، یعنی جدا کردن دین از بخشهای دیگه زندگی و یعنی سکولاریسم.

خوب یعنی شما میفرمایید چیکار باید بکنه فیسبوک؟ باید نذاره توش شما از مذهبت حرف بزنی؟

علی ;417759 نوشت:
هیچ چیز بهتر از اطلاعات دم دستی و آماده به کار فیسبوکی به سبک نظرسنجی و لایک خوری نیست. علی الخصوص اینکه هویت کاربرها واقعی هست. اما اینجا و بقیه جاها نه.

اگر مشکل اینه که هویت کاربرها واقعی هست ، شما میتونید برید با نام مستعار عضو بشید. یا حتی توی اسک دین هم میشه با نام واقعی ثبت نام کرد کسی جلوتون رو نمیگیره. موافقم باهاتون که میشه با نگاه کردن و کنترل فیسبوک اطلاعات بسیار زیادی رو به دست آورد و یه جور آمارگیری کرد اونهم به سرعت و با ازادی کامل آمار دهنده اما این کار رو همه جا میشه کرد. حتی توی اسک دین.

علی ;417759 نوشت:
کلوپ هم رویه کاریش زیاد فرقی با فیسبوک نداره. فقط فیلتر نیست!
هر جایی میرید فقط سعی کنید جایی باشه که اثرات مخرب مثل فیسبوک نداشته باشه.

اثرات مخربی که شما میفرمایید جزئی از ساختار اینترنت هست. عملا هیچ جا نباید برید اگر میخواید از این اثرات دوری کنید.

نقل قول:
خوب ارتباط مجازی ضررهاش بیشتر از فوایدش هست؟

وقتی جای روابط واقعی رو بگیره قطعاً. مخصوصاً روابطی که سالهای ساله به صورت فیزیکی انجام می شده و فیسبوک داره اونها رو به صورت مجازی در میاره.
نقل قول:
نه قاعدتا!

لطفاً رفیق نیمه راه نباشید!
نقل قول:
خوب یعنی شما میفرمایید چیکار باید بکنه فیسبوک؟ باید نذاره توش شما از مذهبت حرف بزنی؟

این که دیگه آخر سکولاریسمه!
بذاره همه حرف بزنن، اما تشکیلات خودش به این سمت نباشه که بگه من به دین و مذهب کسی کار ندارم و فقط ارتباطات بین انسانها برایم مهم است!!!
نقل قول:
اگر مشکل اینه که هویت کاربرها واقعی هست ، شما میتونید برید با نام مستعار عضو بشید. یا حتی توی اسک دین هم میشه با نام واقعی ثبت نام کرد کسی جلوتون رو نمیگیره. موافقم باهاتون که میشه با نگاه کردن و کنترل فیسبوک اطلاعات بسیار زیادی رو به دست آورد و یه جور آمارگیری کرد اونهم به سرعت و با ازادی کامل آمار دهنده اما این کار رو همه جا میشه کرد. حتی توی اسک دین.

در عمل کجای دنیا بهتر از فیسبوک اطلاعات واقعی کاربرها رو داره. بله بالقوه هر جایی میشه، اما در عمل فیسبوکه که اینکارو انجام داده.
نقل قول:
اثرات مخربی که شما میفرمایید جزئی از ساختار اینترنت هست. عملا هیچ جا نباید برید اگر میخواید از این اثرات دوری کنید.

اینجا بحث دفع افسد به فاسد به وجود میاد. باید دید کجا سودش به ضررش می چربه.

[="Times New Roman"][=times new roman]

صدور انقلاب;417357 نوشت:
وزارت اطلاعات مثلا چطوری فیس بوک را فیتیله پیچ کنه؟ تنها راهکاری که دارن فیلتر کردنه که آن کار را هم کردن. شاید هم بتوانند در مواردی هک کنند که موقت است و سریعا سایت هک شده را دوباره راه اندازی میکنند و امنیت سایتشان را بالا میبرند تا دوباره نشود هک کرد. سایتها بک آپ دارند و در صورت هک شدن سریعا با استفاده از بک آپ دوباره سایت راه اندازی میشود.
در هر صورت هک کردن یک سایت اولا کار ساده ای نیست دوما موقتی است و ثالثا چه فایده ای دارد؟

خوب بالاخره اگر بخوان بلدن . همه ی راههایی که به ذهن شما خطور میکنه مطمئنا همه ی راهها نیست . هک که دیگه خز شده . ولی خوب اگر بخوان به راحتی می تونند فیتیله پیچش کنند.

به نام خدا.

علی ;417964 نوشت:
وقتی جای روابط واقعی رو بگیره قطعاً. مخصوصاً روابطی که سالهای ساله به صورت فیزیکی انجام می شده و فیسبوک داره اونها رو به صورت مجازی در میاره.

چه فرقی میکنه؟ گرچه جاش رو نمیگیره بلکه یک آپشن اضافه میکنه و شما میتونید با افرادی که حضور فیزیکی ندارند هم ارتباط داشته باشید. فیسبوک ارتباطات رو ایجاد نمیکنه. شما میتونید برید عضو شید و هم ارتباطات فیزیکتون رو داشته باشید هم ارتباطات مجازیتون رو. رعایت حد اعتدال با شماست نه فیسبوک!

علی ;417964 نوشت:
لطفاً رفیق نیمه راه نباشید!

؟؟؟؟؟؟؟

علی ;417964 نوشت:
این که دیگه آخر سکولاریسمه!
بذاره همه حرف بزنن، اما تشکیلات خودش به این سمت نباشه که بگه من به دین و مذهب کسی کار ندارم و فقط ارتباطات بین انسانها برایم مهم است!!!

خوب حالا فیسبوک به این شکل هست ایرادش چیه؟

علی ;417964 نوشت:
در عمل کجای دنیا بهتر از فیسبوک اطلاعات واقعی کاربرها رو داره. بله بالقوه هر جایی میشه، اما در عمل فیسبوکه که اینکارو انجام داده.

اینجا بحث دفع افسد به فاسد به وجود میاد. باید دید کجا سودش به ضررش می چربه.

حرف دیگری در این مورد ندارم. هر کسی که پایه باشه ار همین اسک هم میتونه کسب اطلاعات بکنه. شما اگر میخواید اطلاعات ندید ، کلا باید قید حضور در نت رو بزنید.

من پست دوستان رو نخوندم ولی در جواب عنوان تاپیک بگم که خیلی عنوان مسخره و احمقانه ای هست
ببینید این شبکه در دسته فناوری اطلاعات هست
به ایجاد کننده تاپیک پیشنهاد میکنم اول برن و مفهوم این موضوع رو متوجه بشن و بدونن که چرا به این علم میگن فناوری اطلاعات
نمیدونم چی فکر کردید که به این نتیجه رسیدید
زاکربرگ یه آدمه مثله من و شما
اومده یه سایت درست کرده به اسم the facebook
این سایت به مرور زمان و به دلیل هوش و ذکاوت ایشون و قدرت و ویژگی های موجود در آمریکا معروف شده
خب طبیعی هست که چنین سایتی در اون هزاران نوع اطلاعات ثبت بشه
این کار تو همه چیز هایی که تو فناوری اطلاعات موجود هست وجود داره
مگه امکان داره که یک برنامه ، یک سایت نشه در اون اطلاعات ثبت کرد ؟
در ضمن جاسوسی یعنی به دست آوردن اطلاعات خاص و مورد نیاز از موارد محرمانه
فیسبوک هیچ وقت نمیاد از ما به زور آدرس خونه ، شماره تلفن یا اطلاعات دیگه بگیره
این خود ما هستیم که اون ها رو ثبت میکنیم
من قبول دارم که دولت آمریکا به راحتی میتونه به همه این اطلاعات دسترسی داشته باشه ولی فکر نکنم چهار تا پست و استاتوس من به درد اونها بخوره
اگه بخوره پست و استاتوس یه مقام سیاسی

نقل قول:
چه فرقی میکنه؟ گرچه جاش رو نمیگیره بلکه یک آپشن اضافه میکنه و شما میتونید با افرادی که حضور فیزیکی ندارند هم ارتباط داشته باشید. فیسبوک ارتباطات رو ایجاد نمیکنه. شما میتونید برید عضو شید و هم ارتباطات فیزیکتون رو داشته باشید هم ارتباطات مجازیتون رو. رعایت حد اعتدال با شماست نه فیسبوک!

برای بار چندم:
حرفهای شما خیلی قشنگه، ولی در عمل چنین اتفاقی در فیسبوک نیفتاده.
فیسبوک دیگه آپشن نیست، بلکه داره تبدیل به یکی از گزینه های اصلی میشه.
نقل قول:
؟؟؟؟؟؟؟

بی معرفتیه که شما که یکی از عوامل اصلی دخیل در انقلاب بودید حالا که سقوط کرده خودتونو توش دخیل ندونید، (خطاب به فیسبوک)
احتمالاً شما ندیدید، ولی توی همون روزا عکسهای تجمع مردم بر ضد مرسی مثل نقل و نبات ریخته بود و خیلی از افراد غرض دار، به عنوان اعتراض مردم بر ضد حکومت دینی! و بر ضد اسلام جلوه ش می دادند. تازه این که کاربرای ایرانی بود...
نقل قول:
خوب حالا فیسبوک به این شکل هست ایرادش چیه؟

هر ایرادی که سکولاریسم داره.
شما کلاً سکولاریسم رو قبول دارید یا نه؟
نقل قول:
حرف دیگری در این مورد ندارم. هر کسی که پایه باشه ار همین اسک هم میتونه کسب اطلاعات بکنه. شما اگر میخواید اطلاعات ندید ، کلا باید قید حضور در نت رو بزنید.

تا راه های ارزان و در دسترس و فراگیری مثل فیسبوک هست، چه نیازیه که وقت خودشونو توی اسک دین یا جای دیگه تلف کنند؟

به نام خدا.

علی ;418204 نوشت:
برای بار چندم:
حرفهای شما خیلی قشنگه، ولی در عمل چنین اتفاقی در فیسبوک نیفتاده.
فیسبوک دیگه آپشن نیست، بلکه داره تبدیل به یکی از گزینه های اصلی میشه.

به همون تعداد دفعه ای که شما اینها رو گفتید ، من هم گفتم اگر با چاقو آدم میکشن تقصیر چاقو نیست که تیزه!

علی ;418204 نوشت:
بی معرفتیه که شما که یکی از عوامل اصلی دخیل در انقلاب بودید حالا که سقوط کرده خودتونو توش دخیل ندونید، (خطاب به فیسبوک)
احتمالاً شما ندیدید، ولی توی همون روزا عکسهای تجمع مردم بر ضد مرسی مثل نقل و نبات ریخته بود و خیلی از افراد غرض دار، به عنوان اعتراض مردم بر ضد حکومت دینی! و بر ضد اسلام جلوه ش می دادند. تازه این که کاربرای ایرانی بود...

ابزار که آدم نیست که معرفت داشته باشه یا نداشته باشه! خوب اون باباهایی که تجمع های اول انقلاب رو هماهنگ میکردن باید آخرش رو هم مدیریت میکردن! دیگه تقصیر فیسبوک چیه این وسط؟
هر کاری کاربرهای فیسبوک میکنن تقصیر فیسبوک نیست که. مثلا من الان بیام اینجا وجود خدا رو مورد شک قرار بدم ، تقصیر اسک دین هست که وجود خدا مورد شک واقع شده؟

علی ;418204 نوشت:
هر ایرادی که سکولاریسم داره.
شما کلاً سکولاریسم رو قبول دارید یا نه؟

1- شما چیکار داری من سکولاریسم قبول دارم یا نه؟
2- یاد استاد رحیم پور ازغدی میوفتم که یه سری برچسب داره به نام های "سکولاریسم" و "لیبرالیسم" و ... که اینها رو روی چیزهایی که میخواد بگه بد هستند میچسبونه!
3- شما بگو ایرادش چیه که یه شرکتی محیطی رو به وجود بیاره برای حرف زدن همه ی عقیده ها و خودش دخالتی در این حرف زدن ها نکنه؟

علی ;418204 نوشت:
تا راه های ارزان و در دسترس و فراگیری مثل فیسبوک هست، چه نیازیه که وقت خودشونو توی اسک دین یا جای دیگه تلف کنند؟

این سوال چه ربطی به اشکال شما داره؟ مهم اینه که اگر ما الان فیسبوک هم نریم ( تو کل دنیا که 500 میلیون عضو داره همه با هم تحریم کنن ) برای اینکه اطلاعات ندیم دست کسی ، هر جای دیگه ی نت که باشیم اطلاعات ا قابل جمع آوری هست. میشه خیلی راحت سرچ های گوگل رو نگاه کرد تا به اندیشه و اعمال شما پی برد. مثل اینکه یه نفر راه بیوفته دنبال شما تو دنیای واقعی و اینجوری میتونه 100 درصد فعالیت های شما رو دریافت کنه. این ایراد اجتماع به صورت کلی هست نه ایراد سایت فیسبوک.

نقل قول:
ابزار که آدم نیست که معرفت داشته باشه یا نداشته باشه! خوب اون باباهایی که تجمع های اول انقلاب رو هماهنگ میکردن باید آخرش رو هم مدیریت میکردن! دیگه تقصیر فیسبوک چیه این وسط؟
هر کاری کاربرهای فیسبوک میکنن تقصیر فیسبوک نیست که. مثلا من الان بیام اینجا وجود خدا رو مورد شک قرار بدم ، تقصیر اسک دین هست که وجود خدا مورد شک واقع شده؟

قصد من فقط این بود که بگم انقلابی که به قول شما به وسیله فیسبوک هدایت شده سرنوشتش این شد! یعنی این نتیجه همراهی و همکاری با فیسبوک هست. امیدوارم متوجه بشید.
نقل قول:
2- یاد استاد رحیم پور ازغدی میوفتم که یه سری برچسب داره به نام های "سکولاریسم" و "لیبرالیسم" و ... که اینها رو روی چیزهایی که میخواد بگه بد هستند میچسبونه!
3- شما بگو ایرادش چیه که یه شرکتی محیطی رو به وجود بیاره برای حرف زدن همه ی عقیده ها و خودش دخالتی در این حرف زدن ها نکنه؟

اینها برچسب نیست. هر کدوم از اینها یک ایدئولوژی هستند. همه ما برای خودمون ایدئولوژی داریم. ممکنه هر کدوم از ماها در خیلی از کارهامون لیبرال باشیم یا خیلی از جاها سکولار عمل کنیم. ممکنه هیچ کدوم نباشیم و همیشه اسلامی عمل کنیم. اگه بحث براتون سنگین نیست بگید تا بازش کنم.
ایرادش اینه که چون ما مسلمانیم و دین اسلام هم در همه شئون زندگی مون باید وجود داشته باشه، پس ایجاد یک شبکه اجتماعی که دین توش رنگی نداره بر خلاف موازین اسلام هست. این یکی از ایرادات فیسبوکه.
نقل قول:
این سوال چه ربطی به اشکال شما داره؟ مهم اینه که اگر ما الان فیسبوک هم نریم ( تو کل دنیا که 500 میلیون عضو داره همه با هم تحریم کنن ) برای اینکه اطلاعات ندیم دست کسی ، هر جای دیگه ی نت که باشیم اطلاعات ا قابل جمع آوری هست. میشه خیلی راحت سرچ های گوگل رو نگاه کرد تا به اندیشه و اعمال شما پی برد. مثل اینکه یه نفر راه بیوفته دنبال شما تو دنیای واقعی و اینجوری میتونه 100 درصد فعالیت های شما رو دریافت کنه. این ایراد اجتماع به صورت کلی هست نه ایراد سایت فیسبوک.

من نگفتم فقط فیسبوکه که تو این امر نقش داره. گفتم اطلاعاتش خیلی شسته رفته و غنی تر از جاهای دیگر هستند.
گوگل هم نقشش اگه بیشتر از فیسبوک نباشه کمتر نیست.

به نظر میرسه شما یکی از طرفدارای پر و پا قرص فیسبوک هستید و نمیشه متقاعدتون کرد که این شبکه اجتماعی در حال ضربه زدن به هویت انسانی ماست.

به نام خدا.

نقل قول:
قصد من فقط این بود که بگم انقلابی که به قول شما به وسیله فیسبوک هدایت شده سرنوشتش این شد! امیدوارم متوجه بشید.

من هم عرض کردم که چون هماهنگی تجمعاتش فیسبوکی بوده سرنوشتش این نشد. اعمال خود انقلابیون به اینجا کشوندش.

علی ;418244 نوشت:
اینها برچسب نیست. هر کدوم از اینها یک ایدئولوژی هستند و هیچ انسانی هم بی نیاز از ایدئولوژی نیست. ممکنه هر کدوم از ماها در خیلی از کارهامون لیبرال باشیم یا خیلی از جاها سکولار عمل کنیم. اگه بحث براتون سنگین نیست بگید تا بازش کنم.

بله ولی ایشون استفاده ی برچسبی میکنن. هر وقت بخوان بگن فلان چیز بده میگن لیبرال هست یا سکولار هست. یعنی بجای اینکه مضرات اون "چیز" رو بگن ، با نسبت دادنش به لیبرالیسم و سکولاریسم و ... بدش میکنن.

نقل قول:
ایرادش اینه که چون ما مسلمانیم و دین اسلام هم در همه شئون زندگی مون باید وجود داشته باشه، پس ایجاد یک شبکه اجتماعی که دین توش رنگی نداره بر خلاف موازین اسلام هست.

فیسبوک رو ما ایجاد نکردیم که لازم باشه طبق معیار های ما باشه.

علی ;418244 نوشت:
به نظر میرسه شما یکی از طرفدارای پر و پا قرص فیسبوک هستید و نمیشه متقاعدتون کرد که این شبکه اجتماعی در حال ضربه زدن به هویت انسانی ماست.

من طرفدار پر و پا قرص فیسبوک نیستم. من یک حساب کاربری دارم اونجا و سعی میکنم با این حساب کاربری ارتباطاتم رو با دوستانم که ازشون دورم و هرکدوم الان یه شهر و یه کشوری هستند حفظ کنم.

و فکر هم نمیکنم که فیسبوک اونطور که شما میگید زاده ی شیطان باشه تا آدم رو از آدمیت بندازه. فیسبوک رو یکی از ابزار های ارتباط با بقیه میدونم که میتونه استفاده ی خوب داشته باشه و بد هم داشته باشه.

نقل قول:
من نگفتم فقط فیسبوکه که تو این امر نقش داره. گوگل هم نقشش اگه بیشتر از فیسبوک نباشه کمتر نیست.

پس کل اینترنت رو استفاده نکنیم.

بنا بر صلاح دید شما از این به بعد بحث رو ادامه نمیدم.

نقل قول:
من هم عرض کردم که چون هماهنگی تجمعاتش فیسبوکی بوده سرنوشتش این نشد. اعمال خود انقلابیون به اینجا کشوندش.

خب، پس احتمالاً هماهنگی با فیسبوک جزو اعمال خود انقلابیون نبوده.
نقل قول:
فیسبوک رو ما ایجاد نکردیم که لازم باشه طبق معیار های ما باشه.

الحمدلله که متوجه شدید فیسبوک مطابق با معیارهای اسلامی نیست.
نقل قول:
من طرفدار پر و پا قرص فیسبوک نیستم. من یک حساب کاربری دارم اونجا و سعی میکنم با این حساب کاربری ارتباطاتم رو با دوستانم که ازشون دورم و هرکدوم الان یه شهر و یه کشوری هستند حفظ کنم.

ان شاء الله از این معبر گلی رد بشید و پاتون گلی نشه.
نقل قول:
و فکر هم نمیکنم که فیسبوک اونطور که شما میگید زاده ی شیطان باشه تا آدم رو از آدمیت بندازه. فیسبوک رو یکی از ابزار های ارتباط با بقیه میدونم که میتونه استفاده ی خوب داشته باشه و بد هم داشته باشه.

در آینده مشخص میشه.
نقل قول:
پس کل اینترنت رو استفاده نکنیم.

دفع افسد به فاسد فراموش نشه.
نقل قول:
بنا بر صلاح دید شما از این به بعد بحث رو ادامه نمیدم.

موفق باشید.

باسلام
خیلی موضوع جالبی هستش
برای من و امثال من که تخصصی ندارم شاید بودن تو هر جا باعث بشه که از نا کجا آباد سر در بیارم

ببنید مهم اینکه کار تخصصی نشده در مورد این گونه مسائل؛اینکه مادر یه چاقو رو دم دست یه بچه کوچیک میزاره و اونم به خاطر بی خبری نداشتن اطلاعات میزنه چششو در میاره حال این مشکل با حذف چاقو از کل خونه حل میشه؟ در اینجا مشکل با کیه چاقو باعث در اومدن چش بچه شده نه این بی احتیاطی و بی خبری این بچه هست و بی احتیاطی مادرش؛ چرا اونایی که تخصص دارند حتی تو همون فسبوکش کار نکنند برای کمتر شدن اون مواردی که شما می فرمایید برای اونا اطلاعات داره برای ما هم داره خب پس چرا روش کار نشه اگه جوان ایرانی ازش استفاده میکنه پس راهکار, حذف صورت مسئله نیست باید حلش کرد. پس با فقط, گفتن اخه بده نمیشه کاری کرد باید از نیروی متخصص استفاده بشه اگه ما کم کاری کنیم اونو نباید که به پای چیزه دیگه نوشت مثل موضوع چاقو و بچه وقتی دیدگاه و تفکر این همه ادم رو میشه دید و با توجه به اینکه شما اشاره کردید که این اطلاعات درسته پس یه فرصتی هست برای بر نامه ریزی برای بهبود بله اگه متخصصین ما بشینن و دست روی دست بزارن بله مضرات این فضاها تاثیر گذار خواهد بود پس چه بهتر که تو هر ضمینه به این جنبه فکر شود که باید چه کرد؟
وقتی از طرز فکر اونی که باهاش اختلاف داری رو ندونی پس نمی تونی درست تصمیم بگیری اونا وقتی همچین فضایی رو ایجاد میکنند که به گفته دوستان آزادانه بشه درش فعالیت کرد, پس اون میدونه داره چیکار میکنه من چیکار می تونم بکنم؟
از همین دیدگاهها و روابط مجازی آزادانه؟
البته بحث در مورد موضوعی که اطلاعاتت ازش کمه یه مقدار درست نیست فقط اون چیزی که از گفته دوستان بهش رسیدم رو گفتم.

[="Indigo"]

رحیمی;416865 نوشت:
بله، همینطور هست ولی شاید "جاسوسی" مناسب ترین کلمه نباشد.

کاربران فیسبوک نیز تا حدی مطلع هستند و احتمالا تمایل نیز دارند که این اطلاعات توسط افراد دیگر دیده شود.

تعریف ویکی پدیا از جاسوسی نیز چنین هست: "جاسوسی کار بدست آوردن اطلاعات طبقه بندی شده بدون اجازه و اطلاع صاحب آن است."

شاید عبارت "stalking tool" مناسب تر باشد.(ابزار فضولی خاطرخواهان)

سلام
بله در مورد فیس بوک بگم که من چند ماه پیش فعالیت هایی داشتم و اونجا با افرادی(خانوم بودنها!!!) هم آشنا شده بودم که عکس خودشون رو بدون روسری گذاشته بودن و ایرانی و ساکن ایران
و من که عکس خودم رو نگذاشته بودم رو تشویق میکردن که عکس بذارم
واقعا درسته
هرکسی خودش عکس و مشخصات خودش رو گذاشته
و حتی شماره کامل
و حتی اینکه با هم قرار میذارن مثلا اعضاء عضو مثلا شمال قرار میذارن بام سبز لاهیجان همه میرن اونجا همو ببینن
اینطوریه:Gig:
[/]

[="Indigo"]راستی یه سوال : این مسئولهای ما پس تو سایت جاسوسی چه میکنن؟؟؟؟؟؟

مگه فیلتر نیست؟؟؟؟؟؟؟!!
ما که با فیلتر شکن میرفتیم کلی استرس میگرفتیم که ای وای و ای داد (مثلا:khaneh:)که نکنه 4تا عکس بچه همسایه مون پخش بشه!
خوب اون که مسئوله چی
اصلا اگه فیلتره ایشونها !! چطوری میرن تو فیس بوک با اینکه همه کشور خبر دارن
بازم ما ها رو هیچکس نمیشناسه
ولی فک کنم اصلا درست نباشه که میرن تو فیس بوک
و تابه حال هم کسی اعتراضی نداشته ظاهرا
اگه کسی مخالف بود تاحالا یه اخطار کوچیک رو میداد دیگه
حالا من اخطار .
این امریکا بدون اجازه همه کشور ها رو چک میکنه
البته به جز کشور ما
این فیس بوک رو که براش چیزی نیست خیلی راحته ورود به اطلاعات رایانه شخص عضو
اونهم با امکانات اونها

[/]

خانوم شمالی;418570 نوشت:
راستی یه سوال : این مسئولهای ما پس تو سایت جاسوسی چه میکنن؟؟؟؟؟؟

سلام و عرض ادب و احترام

بله همینطور هست، حضور مسئولان سیاسی و دولتی ایران در Facebook از خبر های جنجالی بوده است.

شاید خبرساز ترین شان، حضور دفتر رهبر انقلاب در Facebook و Twitter و داشتن اکانت و صفحه اختصاصی هست، به باور عمومی:Gig: این اکانتها تحت نظارت دفتر رهبر معظم انقلاب ایران هست.(علیرغم تکذیب نشدن و همچنین تایید نشدن رسمی این صفحات)

مسئولان دولتی و ... نیز صفحاتی دارند که اکثرشان تایید نشده هست و بعضا با انتشار خبرهای جنجالی، ناگهان تکذیب هم می شوند.

دو اکانت معروف که رسما تایید شده هست، اکانت Twitter رئیس جمهور(با 121 هزار Follower ) و اکانت Facebook وزیر امور خارجه (با 537 هزار Like) هست.

همچنین باز به باور عمومی، دسترسی اینترنتی این مسئولان بدون محدودیت و آزاد هست، پس برای دسترسی به Facebook، قانونی را زیر پا نگذاشته اند(:Gig:).

به نظر می رسد حضور چند میلیونی ایرانیان در Facebook(عدی مابین 2 الی 17 میلیون ایرانی) مسئولان را مشتاق به حضور در این سایت کرده است.:Nishkhand:

شاید اگر شبکه داخلی و ملی با موفقیت به بهره برداری صحیح برسد، تغییری در این وضعیت حاصل شود.:Gig:

التماس دعا
یا علی

نقل قول:
به نظر می رسد حضور چند میلیونی ایرانیان در Facebook(عدی مابین 2 الی 17 میلیون ایرانی) مسئولان را مشتاق به حضور در این سایت کرده است.:Nishkhand:

متأسفانه مسئولین ارشد جدید، دید منفی ای نسبت به فیسبوک ندارند.
امیدوارم این دید بعدها مشکل ساز نشه.
موضوع قفل شده است