صفحه 1 از 36 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رازها و رمزهای سوریه (یزیدیان زمان تحت حمایت اروپا ، غرب و دیکتاتور های عرب جنایت آفریدند)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065

  رازها و رمزهای سوریه (یزیدیان زمان تحت حمایت اروپا ، غرب و دیکتاتور های عرب جنایت آفریدند)
  رازها و رمزهای سوریه
  درگیری داعش و النصره با یکدیگر از یک سو و درگیری این دو با عناصر ارتش آزاد به خوبی نشان داد که شکاف های عمده ای میان کشورهای مخالف اسد وجود دارد.

  اداه دارد....


 2. صلوات ها 18


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065
  رازها و رمزهای سوریه (یزیدیان زمان تحت حمایت اروپا ، غرب و دیکتاتور های عرب جنایت آفریدند)

  بحران سوریه به یک تابلو منطقه ای تبدیل شده است نه به این معنا که سوریه در منطقه ای از دشمن قرار گرفته و نیز نه به این معنا جبهه داخلی سوریه یک جبهه واقعی منطقه ای است. در منطقه ما نیمی از سواحل خلیج فارس تا سواحل شمالی مدیترانه اکثر کشورها و دولت های آن ها با سوریه و دولت آن در مواجهه فعال با تروریزم هماهنگ هستند و مقاومت دولت را در برابر این جریان تحسین می کنند، در حال حاضر بجز دولت های عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی، سوریه با یک مخاصمه منطقه ای مواجه نیست. در عین حال وقایع سوریه بسیاری از رازهای منطقه ای را افشا کرده است.


  وقایع سوریه به خوبی نشان داد که عربستان سعودی به دلیل عملکرد ضدانسانی اش در شرایط رو به شکست و انزوا قرار گرفته است. سعودی ها ضمن اینکه از هر حرکتی که به سقوط دولت دمشق منجر شود، حمایت می کند در عین حال بطور خاص بعنوان مهمترین حامی «جبهه النصره» نیز شناخته می شود. جبهه النصره یک جریان تکفیری وهابی است که در عین برخورداری مالی، سیاسی و اطلاعاتی از عربستان، تحت امر رهبری القاعده ایمن الظواهری قرار دارد. «الجولانی» فرمانده این گروه حدود 4 ماه پیش در بیانیه ای رسمی و در واکنش به مواضع «ابوبکر البغدادی» رهبر شاخه عراقی القاعده اعلام کرد که تحت بیعت الظواهری قرار دارد و نمی تواند به «داعش» - دولت اسلامی عراق و شام - بپیوندد پس از آن ما شاهد شدت گرفتن درگیری ها میان داعش و النصره بودیم و خبرها بیانگر آن است که در طول این چند ماه دست کم هزار نفر از طرفین در منطقه حلب به دست یکدیگر کشته شده اند. از آن طرف حمایت سعودی از یک شاخه القاعده در عراق سبب نگرانی هایی در ترکیه، قطر، آمریکا، انگلیس و فرانسه گردید چرا که این حمایت به معنای بر هم زدن بازی و نادیده گرفتن و محوریت شورای مخالفین سوریه و شاخه نظامی آن - ارتش آزاد- به حساب می آید.

  ادامه ......


 4. صلوات ها 14


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  درگیری داعش و النصره با یکدیگر از یک سو و درگیری این دو با عناصر ارتش آزاد به خوبی نشان داد که شکاف های عمده ای میان کشورهای مخالف اسد وجود دارد و در واقع جز درباره سرنگونی دولت دمشق، توافق دیگری میان آنان وجود ندارد و در اینجا بود که برگزاری نشست ژنو 2 در هاله ای از ابهام قرار گرفت و خود به یک نقطه اختلافی تبدیل گردید. ژنو 2 و ژنو 1 اساساً یک ابتکار آمریکایی و انگلیسی بود و دو هدف عمده را دنبال می کرد. هدف اول آن این بود که به اختلافات رو به افزایش مخالفان خاتمه داده و بار دیگر آنان را ذیل یک فرمول معین و فرماندهی واحد قرار دهد و نقطه فرمان این فرماندهی هم پنتاگون باشد. هدف دوم این بود که جدی بودن تغییر رژیم در سوریه که پس از پیروزی های وسیع ارتش سوریه در هاله ای از ابهام قرار گرفته بود را یادآوری نماید.

  در حالی که زمان برگزاری اجلاس ژنو 2 آبان ماه اعلام شده اما هیچ نشانه ای از کاهش اختلافات و درگیری ها میان مخالفان مسلح دولت سوریه دیده نمی شود. اختلاف نظر سعودی ها و آمریکایی ها هم به اوج رسیده و مذاکرات جان کری وزیر خارجه آمریکا با مقامات سعودی به نتیجه ای نرسیده و دولت ریاض برای اولین بار و بطور رسمی از کاهش سطح روابط عربستان و آمریکا خبر داده است. سعودی ها معتقدند از یک سو محوریت شورای مخالفین و ارتش آزاد در مذاکرات ژنو 2 به محوریت آینده ترکیه در سوریه منجر می شود و محوریت یک کشور غیرعرب در سوریه با منافع عربی سازگاری ندارد. بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان که بطور کلی هدایت پرونده سوریه را از سوی ریاض در دست دارد به کری گفته است ما به همان دلایلی که نفوذ گسترده ایران در سوریه را نمی پذیریم، زیر بار نفوذ ترکیه در سوریه هم نخواهیم رفت. از سوی دیگر سعودی ها می گویند مذاکرات ژنو 2 مذاکره برای حل و فصل بحران سوریه به نفع جانشینان اسد نیست بلکه مذاکراتی است برای بازسازی وجهه مخالفان و این می تواند موفقیت دولت اسد و ایران را تحکیم بیشتری ببخشد چرا که در نتیجه این بازسازی چهره و مشروعیت، مخالفان متعهد می شوند که در روش های مواجهه با هواداران دولت سوریه، اقدامات خشن را کنار بگذارند. سعودی ها در یک جمعبندی معتقدند که آمریکایی ها هیچ طرح واقعی منسجمی برای آینده سوریه ندارند و نمی توانند برنده بحران سوریه باشند از این رو به مرور و در چند گام، دولت کنونی سوریه را بار دیگر می پذیرند و مخالفان آن را در میانه میدان رها می کنند.

  ادامه ......

 6. صلوات ها 10


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  مواضع سعودی در مورد بحران سوریه نه فقط سبب نارضایتی غرب بلکه نارضایتی ترکیه و قطر را هم در پیش داشته و در داخل سوریه نیز با واکنش اکثر مخالفان اسد مواجه شده است این در حالی است که جدیت و اصرار عربستان بر حمله آمریکا به سوریه و اعلام رسمی پذیرش هزینه های آن نارضایتی شدیدی را در میان مسلمانان منطقه و حتی طیف هایی نظیر طالبان که از متحدان عربستان به حساب می آمدند، پدیدآورده است. امروز می توان زمزمه مخالفت با سعودی از بلندگوهای مساجد تحت حمایت سعودی در منطقه و از زبان ائمه جمعه و جماعت این مساجد شنید. این موارد بخوبی نشان می دهند که سعودی ها رو به انزوا هستند.
  از یک منظر دیگر تحولات سوریه حقانیت مواضع جبهه مقاومت را نشان داد. تا پیش از این از یک سو گمان می شد که ایران و حزب الله در مقابل «تغییر مسالمت آمیز» در سوریه قرار داشته و بر ادامه حیات دولت سوریه بر مبنای حفظ منافع خود تأکید دارند. بر این اساس وقتی حزب الله لبنان در یک نبرد جانانه و در طی 4 هفته هزاران عنصر ورزیده جبهه النصره و داعش را در شمال استان حمص- منطقه استراتژیک القصیر- شکست داد، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از آن به عبور حزب الله از خط قرمزهای خود- عدم ورود به درگیری های داخلی- تعبیر کرده و با خوشحالی از پایان یافتن اقتدار آن خبر دادند. امروز از سیطره این دو جریان تروریستی در حمص خبری نیست و ارتش سوریه با سیطره بر این منطقه مانع پشتیبانی لجستیکی و تسلیحاتی سعودی ها از طریق آب های مدیترانه و خاک لبنان می شوند. درگیری های داخلی مخالفان در سوریه و کشته شدن شمار زیادی از عناصر تکفیری سعودی نشان داد که ورود حزب الله به صحنه امنیتی سوریه برای مهار حرکت جریانی است که اگر بر سوریه حاکم شود، امنیتی برای ملت های منطقه و بخصوص مردم سوریه باقی نمی گذارد. یک نظرسنجی بیان کننده آن است که طی هفته های گذشته بر میزان محبوبیت اسد و نصرالله در منطقه افزوده شده است. سنی های منطقه در این نظرسنجی ها به نصرالله حق داده اند که برای مهار النصره و داعش وارد عمل شود.

  ادامه ......

 8. صلوات ها 9


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  .در همین هفته های گذشته گروه های زیادی از ارتش آزاد به ارتش سوریه پیوسته اند. اگر سران امنیتی تل آویو امروز به جمعبندی بنشینند حتماً جمعبندی مرداد خود را کنار می گذارند و خواهند گفت که حزب الله از خطوط قرمز خود عبور نکرد و وارد درگیری های داخلی نشد بلکه وارد یک درگیری شد که طرف مقابل آن به هیچ وجه معرف و نماینده یک جریان داخلی به حساب نمی آید.
  نه جبهه النصره مواضع سنی های سوریه را پشتیبانی می کنند و نه «داعش» معرف ملت های منطقه است و در این میان مقابله حزب الله با جریانهای محلی و منطقه ای القاعده نه تنها از محبوبیت آن نمی کاهد بلکه بر محبوبیت داخلی و منطقه ای آنان می افزاید و از این رو وقتی حزب الله در القصیر بر هزاران عنصر کارکشته القاعده پیروز شد، بسیاری از مخالفان نصرالله، اهمیت آن را از پیروزی تاریخی حزب الله در جنگ 33 روزه بزرگتر دانستند. آنان گفتند حزب الله با پیروزی خانه به خانه و کوچه به کوچه بر چریک هایی که از عناصر ارتش اسرائیل قوی تر می باشند، نشان داد که به راحتی می تواند مناطق شمالی فلسطین را آزاد کند و به تل آویو برسد.

  ادامه ......

 10. صلوات ها 10


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  از یک منظر دیگر، بحران سوریه آینده مقاومت را روایت کرد.
  حتماً شنیده اید که دولت های سطح سوم و دوم اتحادیه اروپا گفتگوهایی را با دولت دمشق برای احیاء روابط سیاسی و دیپلماتیک انجام داده و اعلام کرده اند که به زودی دیپلمات های خود را به سوریه اعزام می نمایند و احیانا شنیده اید که همه کشورهای اروپایی، تماس های امنیتی را با دولت سوریه برقرار کرده و مخالفت خود را با تغییرات سیاسی در سوریه از طریق توسل به شیوه های قهرآمیز و یا با محوریت سیاسی کشورهای خارجی اعلام کرده اند و حتما از تماس های دولت های قطر و ترکیه با دمشق به بهانه کمک به آزادی گروگان های لبنانی و خلبان های ترکیه ای خبر دارید. این مسائل به خوبی سرنوشت بحران سوریه را به تصویر می کشند. در واقع این ها اعتراف عملی غرب به این است که قدرت تغییر حتی در یک چارچوب توافق شده بین المللی و منطقه ای را هم ندارد و در نهایت پس از حدود 30 ماه هزینه و البته تحمیل خسارت و درد به ملت مظلوم سوریه، ناچار است به عقب برگردد. این صحنه تا حد زیادی در جریان تهدیدات نظامی شهریورماه علیه سوریه به تصویر درآمد در آن مقطع آمریکایی ها نتوانستند درستی منطق و روش خود را حتی برای شرکای خود جا بیاندازند. این موضوع بعدا نه به صورت مخالفت با حمله نظامی بلکه به صورت موافقت با ادامه حیات دولت بشار اسد خود را نشان داد و البته سوریه و جبهه مقاومت حالا می تواند و باید برای برقراری روابط مجدد و بازسازی مناسبات شرایطی را تعیین کنند.
  البته بحران سوریه طبعا در ماه های آینده هم به نوعی تداوم پیدا می کند ولی دیگر از این حرف که بشار اسد به سقوط نزدیک شده خبری نیست. تابلو سوریه برای ما هم حامل درس هایی است: مقاومت هزینه دارد ولی میوه آن بسیار شیرین و عزت آفرین است در حالی که سازش هزینه های بسیار بیشتری دارد و میوه آن هم نوعا بسیار تلخ خواهد بود. کسانی که در مقابل ما قرار دارند با مقاومت ما قطعا عقب می نشینند ولی با کم آوردن ما حتما جری تر می شوند و به استدلال ها و التماس ها و... ما توجه نخواهند کرد و شرایط را برای ذلت بیشتر ما پیچیده تر می کنند، پس بایستیم تا از میوه های شیرین پیروزی استفاده کنیم.

 12. صلوات ها 10


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  این مطلب را 2 سال پیش تاریخ ۱۳۹۰/۰۵/۲۵در وبم زدم
  اگر دولت علوی بشار اسد سرنگون شود بی شک روزی خواهد آمد که سلفی های جنایتکارسوریه دست به فجیع ترین کشتارها علیه علویان خواهند زد.
  صرف نظر از ماهیت رژیم بعثی سوریه نباید این واقعیت را فراموش کرد آنچه که در این کشورجریان دارد تنها یک جنگ طایفه ای است و ارتباطی به دموکراسی واصلاحات سیاسی ندارد.داستان تقابل اصحاب مولای متقیان علی علیه السلام و یاران معاویه بن ابی سفیان در شام سابقه 1400 ساله دارد.
  رنج های یاران حضرت امیر "ع" در طول حکومت معاویه رنج تاریخ بشریت است ،رنج سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین "ع" ویاران با وفایش ،ورنجنامه شهادت حجر بن عدی به دست یاران معاویه در شام است.آنچه که اکنون در سوریه تحت عنوان تظاهرات مردمی علیه حکومت علوی سوریه جریان دارد تکرار بخشی از تاریخ است.


  متن پیام حضرت
  آیت​الله مکارم شیرازی: کمک به ثبات سوریه وظیفه همه مسلمین جهان است


  رازها و رمزهای سوریه (یزیدیان زمان تحت حمایت اروپا ، غرب و دیکتاتور های عرب جنایت آفریدند)

  آیت الله مکارم شیرازی طی پیامی کمک به ثبات سوریه در برابر نقشه‌هاى مخرب آمریکا و اسرائیل را وظیفه همه مسلمین جهان دانست.
  در این پیام آمده است: همه مى‌دانیم کشور سوریه دو ویژگى مهم در منطقه دارد: اوّلا در خطوط مقدم جبهه مبارزه با اسرائیل غاصب قرار گرفته و ثانیا مانع زیاده‌خواهى دولت‌هاى استعمارى مانند آمریکا و انگلیس و فرانسه در منطقه است. و به خاطر همین موقعیت مبارزاتى، دولت‌هاى استکبارى و اسرائیل و متأسفانه بعضى از کشورهاى عربى که هماهنگ با آن‌ها عمل مى‌کنند سخت براى متزلزل کردن ثبات این کشور اسلامى در تلاشند.
  آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مسلمانان بیدار و ژرف‌بین براى خنثى کردن این نقشه شوم که در ‌‌نهایت سبب ویرانى یک کشور اسلامى دیگر است جلوگیرى کنند، ادامه داد: به یقین شهروندان سورى نیز از این امر آگاهند که دشمن مى‌خواهد لیبى دیگرى در منطقه درست کرده و اسرائیل و منافع خود را حفظ کند. البته دولت سوریه نیز باید به قول‌هایى که در زمینه اصلاحات داده است وفادار باشد و بهانه را از دست دشمنان اسلام و صهیونیست‌ها بگیرد.
  در پایان آمده است: راستى حیرت‌آور است بعضى از کشورهاى عربى که هرگز نسیم آزادى و دموکراسى در کشورشان نوزیده به بهانه اصلاحات با آمریکا و اسرائیل یعنى دشمنان قسم‌خورده اسلام ومسلمین هم‌دست شده و آب به آسیاب دشمن مى‌ریزند و فکر نمى‌کنند ممکن است روزى آن‌ها را در قفس براى محاکمه حاضر کنند. ما امیدواریم با بیدارى ملت‌هاى عرب و مسلمانان جهان و آزادگان دنیا و مردم با ایمان سوریه نقشه‌هاى شوم اسرائیل و استکبار جهانى به لطف پروردگار نقش بر آب شود و این کشور با اصلاحات و ثبات کامل همچنان کوهى در برابر صهیونیسم غاصب و استکبار ظالم بایستد.

 14. صلوات ها 11


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  سوریه و خشونت های طایفه ای

  وبلاگ > هانی زاده، حسن - اگر دولت علوی بشار اسد سرنگون شود بی شک روزی خواهد آمد که سلفی های جنایتکارسوریه دست به فجیع ترین کشتارها علیه علویان خواهند زد.
  صرف نظر از ماهیت رژیم بعثی سوریه نباید این واقعیت را فراموش کرد آنچه که در این کشورجریان دارد تنها یک جنگ طایفه ای است و ارتباطی به دموکراسی واصلاحات سیاسی ندارد.داستان تقابل اصحاب مولای متقیان علی علیه السلام و یاران معاویه بن ابی سفیان در شام سابقه 1400 ساله دارد.
  رنج های یاران حضرت امیر "ع" در طول حکومت معاویه رنج تاریخ بشریت است ،رنج سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین "ع" ویاران با وفایش ،ورنجنامه شهادت حجر بن عدی به دست یاران معاویه در شام است.آنچه که اکنون در سوریه تحت عنوان تظاهرات مردمی علیه حکومت علوی سوریه جریان دارد تکرار بخشی از تاریخ است.
  در گیری های اخیر در سوریه در واقع تقابل دو مذهب علوی وسفیانی است که بیش از 1400 سال سابقه تاریخی دارد.پردازش واقعی به رخدادهای سوریه می بایستی از یک زاویه کاملا واقع بینانه و به دور از احساسات سیاسی صورت گیرد.به دلیل حساسیت موضوع تاکنون هیچکس نتوانسته بطور ریشه ای رخدادهای سوریه را مورد تجزیه وتحلیل قرار دهد.
  در سوریه، علوی ها که زمانی جائی در ساختار سیاسی حاکمیت سوریه نداشتند بیش از 40 سال است که قدرت را در اختیار دارند.این طایفه صدها سال تحت ستم سلفی ها قرار داشت تا جائی که اتباع این طایفه ستم کشیده جرات نمی کردند عقاید مذهبی خود را ابراز کنند.در مقطعی از تاریخ بویژه در دوران حاکمیت عثمانی ها، شیوخ سلفی ها هزاران نفر از علوی ها را قتل عام کردند.
  این وضعیت تا سال 1970 که حافظ اسد در یک کودتای بدون خونریزی قدرت را در سوریه به دست گرفت ادامه داشت.از آن زمان علوی ها از حاشیه به متن آمدند و شرایط بهتری در مقایسه با دوران سفیانی وعثمانی پیدا کردند.
  در سال 1982 و در دوران حاکمیت مرحوم حافظ اسد سلفی ها با کمک صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق، ملک حسین و ملک خالد پادشاهان مقبور اردن وعربستان جبهه قدرتمندی علیه دولت علوی سوریه تشکیل دادند.حمله سلفی ها و اخوان المسلمین سوریه به نظامیان علوی به ویژه کشتار دانشجویان دانشکده نیروی هوائی سوریه در شهر حمص اوج توحش سلفی ها را نشان داد.
  درسال 1982 سلفی ها و اخوان المسلمین درجریان حمله به دانشکده نیروی هوائی شهر حمص 80 دانشجوی جوان را که اغلب آنان را علویان تشکیل می دادند قتل عام کردند.دولت حافظ اسد ناچار برای برقراری امنیت دست به اقدامات خشونت آمیزی زد و هزارن نفر از سلفی ها و هواداران اخوان المسلمین را در شهرهای حمص وحماء به قتل رساند.
  رخدادهای اخیر کشورهای عربی بهانه مناسبی به دست سلفی ها داد تا در پرتو شعارهای فریبنده آزادی، دموکراسی و اصلاحات سیاسی، درصدد انتقام جوئی از علوی ها بر آیند.لذا سلفی ها و اخوان المسلمین در شهرهای درعا، حمص، ادلب و حماء بار دیگر تحت عنوان دموکراسی مطالباتی را مطرح کردند که این مطالبات در ظاهر مشروع به نظر می رسد اما هدف چیز دیگری است.
  هدف سلفی ها و اخوان المسلمین از بسیج مردم استفاده از فضای بین المللی و منطقه ای برای سرنگونی دولت علوی بشار اسد است.در این زمینه عربستان سعودی و ترکیه نقش کاملا تخریبی وموذیانه ای برای سرنگونی دولت بشار اسد ایفا می کنند.
  عربستان سعودی از شکل گیری محور تهران- دمشق- بیروت و تقویت مقاومت اسلامی لبنان رنج می برد در حالی که ترکیه درصدد احیاء حاکمیت عثمانی برآمده است.لذا صرف نظر از این که دولت بشار اسد معیارهای حقوق بشر را رعایت می کند یا نه آنچه که مهم است علویان سوریه باید با قدرت به حاکمیت خود ادامه دهند.
  رخدادهای اخیر منطقه نیز به خوبی نشان داده که قدرت های غربی مانند آمریکا و اروپا کوچکترین اهمیتی به حقوق بشر ودموکراسی واصلاحات سیاسی نمی دهند.نمونه روشن آن وضعیت شیعیان بحرین است که بیش از 5 ماه است توسط ارتش های وابسته به خاندان آل سعود وآل خلیفه سرکوب می شوند و هیچکس به کمک این شیعیان بی گناه نمی شتابد.
  کجاست حقوق بشر آمریکا، سازمان ملل و فرانسه؟ آیا چون اکثریت مردم بحرین، شیعه هستند باید قتل عام شوند؟چرا آمریکا و غرب برای سلفی های جنایتکار سوریه دل می سوزانند اما در مورد قتل عام شیعیان بحرین سکوت اختیار کرده اند؟
  آیا مقابله قاطعانه نیروهای دولت بشار اسد با سفیانی های شام قاطعیت و عدل مولای متقیان را در برابر خوارج ویاران معاویه تداعی نمی کند؟چرا باید در تجزیه وتحلیل مسائل استراتژیکی منطقه دچار احساسات می شویم و فریب شعارهای دروغین آمریکا وغرب را می خوریم؟
  اگر دولت علوی بشار اسد سرنگون شود بی شک روزی خواهد آمد که سلفی های جنایتکارسوریه دست به فجیع ترین کشتارها علیه علویان خواهند زد.بنابراین آنچه که در سوریه می گذرد جنگ پنهان مذهبی وطایفه ای است که در یک طرف علویها و در طرف دیگر سلفی ها، عربستان، ترکیه وآمریکا قرار دارد.

 16. صلوات ها 11


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  ۱۳۹۰/۰۵/۲۵,
  نقش قبیله شمر در ناآرامی های سوریه

  بین الملل > خاورمیانه - فارس نوشت:
  یک پایگاه خبری نزدیک به محافل امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عربستان سعودی با تحریک قبیله شمر که در اردن، عراق، سوریه و عربستان ساکن است، ناآرامی‌ها را در سوریه اداره می‌کند.
  گزارش یک پایگاه خبری نزدیک به محافل امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که عربستان سعودی به مانند ترکیه در حوادث و ناآرامی‌های سوریه نقش دارد.
  پایگاه خبری النشره لبنان نامی از این پایگاه خبری نبرد و به نقل از آن اعلام کرد که دستگاه اطلاعات عربستان سعودی در پشت پرده ناآرامی در سوریه است و موج [ساختگی] اعتراضات را کنترل می‌کنند.
  در گزارش این پایگاه خبری نزدیک به محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی [دبکا] آمده است که عربستان سعودی اعتراضات در سوریه را از منطقه الرمثا در اردن و مناطق غربی عراق (الانبار) با تکیه بر قبیله «شمر» کنترل می‌کند.
  بنا بر این گزارش، نهاد اطلاعاتی سعودی به سراغ قبیله شمر رفته است که اعضای آن در شمال عربستان، اردن، جنوب و شرق سوریه و همچنین در غرب عراق ساکن هستند تا «اعتراضات را در منطقه حوران و منطقه دیرالزور (در مرکز سوریه) شعله‌ور کنند آن هم پس یک دوره آرامش نسبی که اخیر پس از سرکوب تظاهرات در سوریه حاکم شده بود».
  در این گزارش تصریح شده است که منابع مطلع اعلام کرده‌اند که روزهای آینده تحولاتی در دل خود دارد که قواعد بازی در داخل و خارج سوریه را بر هم خواهد زد و همه باید منتظر تحولاتی باشند که روند اتفاقات خاورمیانه را تغییر خواهد داد نه فقط اتفاقات سوریه و لبنان را.
  در این گزارش همچنین تصریح شده است که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز طی معامله‌ای با اخوان المسلمون سوریه در پشت پرده تشدید تنش‌های اخیر در سوریه است.
  روز دوشنبه در کمینی که افراد مسلح برای نیروهای امنیتی سوریه در منطقه جسر الشغور و جبل الزاویه گذاشته بودند، 120 نفر کشته شدند که خبرگزاری سوریه اعلام کرد دست کم 82 نفر آنان از نیروهای امنیتی و پلیس بوده‌اند.


 18. صلوات ها 12


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065  مالکی گفت امریکا به سوریه مزدور فرستاده

  بین الملل > خاورمیانه - امریکایی‌ها 400 نفر از نیروهای تکفیری مسلح را از خارج وارد سوریه کرده‌اند و به آنها گفته‌اند هر کار می‌خواهید بکنید.
  غسان بن جدو، خبرنگار مشهور و مستعفی شبکه الجزیره در گفتگوی اختصاصی با خبر آن‌لاین امریکا را متهم کرد که در تحولات اخیر سوریه دخالت دارد. وی گفت: به اعتقاد من حتی ایالات متحده افرادی را اجیر کرده تا در این خشونت‌ها دخالت کنند. آنها 400 نفر از نیروهای تکفیری مسلح را از خارج وارد سوریه کرده‌اند و به آنها گفته‌اند هر کار می‌خواهید بکنید.
  وی درباره منبع این خبر خود گفت: این اطلاعات را مستقیما از بغداد دریافت کرده‌ام. منبع خبری‌ام از دمشق نیست، شخص مالکی(نحست وزیر عراق) است. فکر می‌کنم این موضوع را مالکی به اطلاع رهبران سوریه هم رسانده است. مالکی می‌خواست به من بگوید این کارها به من ربطی ندارد، این افراد شش هفته پیش به مجموعه‌هایی که در درعا و مناطق مرزی لبنان و اردن فعالند، اضافه شدند. جالب آن که در آن مناطق تونل‌هایی به طول 5 کیلومتر وجود دارد.
  متن کامل گفتگو را اینجا بخوانید.

 20. صلوات ها 10


صفحه 1 از 36 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۱۲/۱۳, ۰۵:۲۸ : 16

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود