صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشارکت برای خلق فیلمنامه ی دینی

نوشته
    2
    حضور
    1 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

مشارکت برای خلق فیلمنامه ی دینی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عزیز

من این تاپیک رو برای دوستان مذهبی که موضوعات دینی براشون دغدغه هست درست کردم ، چون برای خودم هم دغدغه است . اما میخوام اینکار با همفکری تعداد بیشتری از دوستان صورت بگیره تا موضوعات پخته تر و مخاطب پسند تر ارایه بشه .

البته هدف اصلی بیان مباحث پایه ای و اساسی در دین هست . مثلا توحید ، معاد ، نبوت ، اعتقاد به ظهور در آخرالزمان و از این قبیل مباحث .

میخوایم فیلمنامه هایی بنویسیم که بتونه اعتقادات والا و ارزشمند اسلامی رو نه تنها به مردم خودمون بلکه به دنیا نشون بده . البته این کار خیلی بزرگی هست اما با یاری خدا امکان پذیر هستش .

اینجا یک موضوع رو انتخاب میکنیم ، مثلا توحید ، بعد بحث میکنیم که چطور میشه چه ابعادی از این موضوع رو توی یک فیلم نشون داد طوری که برای کسایی که دین ندارند هم جذاب و دیدنی و قابل پذیرش باشه؟

و البته قرار نیست مثل خیلی فیلمهای مثلا مذهبی ایرانی ، اعتقاداتمون رو خیلی رو و به صورت سخنرانی و کلیشه ای و ظاهری نشون بدیم ، بلکه مثل فیلمهای قوی خارجی مثل ماتریکس - آواتار - اینسپشن و خیلی فیلمهای دیگه که به سبکی زیبا عقاید خودشون رو به جهان القل میکنند ، ما هم عقایدمون رو با زبان سینما به دنیا نشان بدیم .

در نهایت از برآیند تمامی نظرات و ایده ها و قصه ها سعی میکنیم حداقل بتونیم یک طرح اینجا بنویسیم ، بعدش یک نفر یا چند نفر فیلمنامه کامل رو بنویسند و در نهایت اگر خدا یاری کنه احتمال ساخت پروژه هم وجود داره .

متاسفانه امکان پرداخت دستمزد به نویسندگان وجود نداره ، و این کار فقط به صورت دلی و اعتقادی و به قول معروف صلواتی انجام میشه ، اما مطمئنا اگر کار ساخته بشه ، اسم همه ی دوستان توی تیتراژ خواهد اومد و همکاری در کارهای آتی ادامه خواهد داشت .

با تشکر از همگی دوستان

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    2
    حضور
    1 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

دوستان عزیز هر ایده یا سوالی دارید مطرح کنید . لازم نیست فیلمنامه نویس باشید فقط همین که بتونید راجع به موضوعات دینی داستان بسازید کافیه . فکر کنید چطور میشه یه موضوع دینی رو توی یه داستان زیبا به نمایش گذاشت؟

5. صلوات ها 5

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

بنظرم موضوع اخرالزمان ونشان دادن تمام ابعادش جالب باشه!مثلانشانه ها ی اخرالزمان یاعلایمی که به وقوع پیوسته !درنهایتشم چگونگی نجات یافتن دراخرالزمان وراه های دینی که سفارش شده.خیلی هم ضروریه تواین دوره زمونه مخصوصابحث حجاب وحیاو...حالابذارین فک کنم بعدابیشترنظراتمومیگم تازه این خیلی مهمه داستان جوون پسندوعامه پسندباشه
    ویرایش توسط یامین : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳ در ساعت ۲۲:۱۶

7. صلوات ها 4

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    1,241
    حضور
    35 روز 16 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    145
    آپلود
    1
    گالری
    48
    صلوات
    8306

سلام
    دوستان بنده تو این زمینه ها فعالیت های کوچیکی داشتند
    موضوع زنده کردن یاد مرگ خیلی کاربردیه
    آدم ها رو تکون میده و ذهنشون آماده ی برنامه ریزی میشه
    از خیلی غفلت ها بیرونشون می کنه

اینکه آدم ها درگیر روزمره هاشون میشن و فراموش می کن با تموم موفقیتای ظاهری شون، قراره دست خالی از همه ی این موفقیتای ظاهری برن اون دنیا و فقط تقوا و اخلاصشونه که اون دنیا به کارشون میاد. داستان پردازی در این ایده خیلی میتونه خوب باشه

وَ اللهِ اِن قَطَعــــــتُموا یَمینی

اِنّی اُحامی اَبَداً عَن دینی

9. صلوات ها 4

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer.2013 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عزیز

من این تاپیک رو برای دوستان مذهبی که موضوعات دینی براشون دغدغه هست درست کردم ، چون برای خودم هم دغدغه است . اما میخوام اینکار با همفکری تعداد بیشتری از دوستان صورت بگیره تا موضوعات پخته تر و مخاطب پسند تر ارایه بشه .

البته هدف اصلی بیان مباحث پایه ای و اساسی در دین هست . مثلا توحید ، معاد ، نبوت ، اعتقاد به ظهور در آخرالزمان و از این قبیل مباحث .

میخوایم فیلمنامه هایی بنویسیم که بتونه اعتقادات والا و ارزشمند اسلامی رو نه تنها به مردم خودمون بلکه به دنیا نشون بده . البته این کار خیلی بزرگی هست اما با یاری خدا امکان پذیر هستش .

اینجا یک موضوع رو انتخاب میکنیم ، مثلا توحید ، بعد بحث میکنیم که چطور میشه چه ابعادی از این موضوع رو توی یک فیلم نشون داد طوری که برای کسایی که دین ندارند هم جذاب و دیدنی و قابل پذیرش باشه؟

و البته قرار نیست مثل خیلی فیلمهای مثلا مذهبی ایرانی ، اعتقاداتمون رو خیلی رو و به صورت سخنرانی و کلیشه ای و ظاهری نشون بدیم ، بلکه مثل فیلمهای قوی خارجی مثل ماتریکس - آواتار - اینسپشن و خیلی فیلمهای دیگه که به سبکی زیبا عقاید خودشون رو به جهان القل میکنند ، ما هم عقایدمون رو با زبان سینما به دنیا نشان بدیم .

در نهایت از برآیند تمامی نظرات و ایده ها و قصه ها سعی میکنیم حداقل بتونیم یک طرح اینجا بنویسیم ، بعدش یک نفر یا چند نفر فیلمنامه کامل رو بنویسند و در نهایت اگر خدا یاری کنه احتمال ساخت پروژه هم وجود داره .

متاسفانه امکان پرداخت دستمزد به نویسندگان وجود نداره ، و این کار فقط به صورت دلی و اعتقادی و به قول معروف صلواتی انجام میشه ، اما مطمئنا اگر کار ساخته بشه ، اسم همه ی دوستان توی تیتراژ خواهد اومد و همکاری در کارهای آتی ادامه خواهد داشت .

با تشکر از همگی دوستان
    سلام
    بنده شخصا خیلی علاقه دارم تو این زمینه کار کنم
    کارهای بلند رو بنظرم بشه بر اساس واقعیتها نوشت . فقط کمی بروز آوری بیانی میخواد . زندگی بزرگان حماسه سازان ووو پر از پیامهای توحیدی و الهی است . کارهای خوبی تو این زمینه ها صورت گرفته که فکر میکنم بهترینش مختارنامه بود . البته در مختارنامه بعد اجتماعی وقایع خیلی پر رنگتر بود اما میشه کمی به درون زندگیها و اشخاص نزدیکتر شد تا افراد از این منظر هم دیده و الگوی ذهنی خوبی درست بشود .
    ولی بنده در خصوص تبلیغ ارزشهای دینی به یک سری کارهای دقیق اما کم حجم مثل فیلمهای کوتاه و حتی تیزرهای تبلیغاتی بیشتر باور دارم . اینها میتونن مثل یک جرقه در ذهن و زندگی افراد باشند . به نظرم اثر این تیزرهای تبلیغاتی با حجم نمایش زیاد بسیار اثرگذارتر خواهد بود
    مثلا در همین موضوع توحید قرآن بیانی زیبا داره . میفرماید یک بنده ای چند مولا داشته باشه بهتره یا یک مولا داشته باشه . خوب اینو در قالبهای متفاوتی میشه تبدیل به یک کار تبلیغی کرد و در کنارش همین آیه رو گذاشت . به نظر شما زیبا نمیشه ؟
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

11. صلوات ها 6

علاقه
    خدا، اهل بیت، شیعه و کتاب
    نوشته
    620
    حضور
    18 روز 12 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    5584

با سلام
    ممنون از تاپیک زیبایی که انتخاب کردید این چند روزی که از شبکه نمایش فیلم هری پاتر پخش میشه ذهن منو هم خیلی مشغول کرده که چرا سینمای ما هم تمام اصول های مذهبی رو در ایما و اشاره یا با اسامی ابجد بیان نکنه؟
    مثلا این لحظه رو مثل یه سکانس تصور کنید:
    یک زنی دنبال حقیقت زندگیه، مسیرش به کتابحونه ای قدیمی می افته اونجا کتابهای زیادی رو میبینه (که منظور کتابهای مذهبی هستن و همه هم تحریف شده )همه ی کتابها گرد و خاک دارن بین اونا یه کتاب به چشم میخوره که نور عجیبی داره این کتاب قرآنه ولی تو فیلم اسم مستقیمی گفته نمیشه.
    شخصیت اصلی داستان باید یک زن باشه چون زن نماد یک فرهنگ و یک کشوره.
    از کتاب نجواهایی به گوش میرسه (آیاتی در مورد کفر و شرک، یکتاپرستی البته با زبان عامیانه و نجواگونه)
    مثلا یه سکانس دیگه کتاب آروم میگه دنیارو ببین اون زن به اطرافش نگاه میکنه( یه دور 360 درجه با دوربین) چی میبینه؟ همه ی علایم شیطان پرستی رو البته جلوه های ویژه خیلی مهمه. همه رو در تاریکی میبینه.
    یا در سکانس آخر که زن به درک بندگی رسیده به آسمون خیره میشه و تصور میکنه به سمت نور بالا میره(این زن یک زن مانتویی بوده) میره و چند لحظه بعد به زمین برمیگرده ولی با چادر و حجاب کامل و کتابی نورانی که تو دستاشه. دوستاش با تعجب میگن این چیه؟ (وضع ظاهری (چادر)) چادر رو با چشمای بسته و اخلاص میبوسه و به آسمون نگاه میکنه و میگه این تاج بندگی منه!!!!!!
    این کلمه ی آخر فیلمه.

وای که خودم کلی کیف کردم چقدر قشنگ میشه من واقعا دارم حروم میشم.

دلی که نشد خانه یاس نرگس
    خراب است و ویران صفایی ندارد

(کاربر "به طاها به یاسین" هستم)

وبلاگ من:
    من یک سرطانی هستم

13. صلوات ها 6

علاقه
    خدا، اهل بیت، شیعه و کتاب
    نوشته
    620
    حضور
    18 روز 12 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    5584

در فیلمها و انیمیشنهای غربی بیشتر نمادهاشون رو مرور میکنن که کارشناسان رسانه اونا رو به ما اثبات میکنن.
    ما هم باید همین کار رو بکنیم اما متاسفانه اکثر فیلمهای ما یا موضوع نداره مثل این انیمیشن تهران1500 ، خدایی چقدر خوب درست شده بود اما کاملا بدون موضوع؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حیف نیست. یا فیلمهایی داریم که مستقیم به مقدسات توهین میکنن آخه واقعا این انصافه که تمام دنیا علیه ما فیلم بسازن خومون هم علیه خودمون؟؟؟؟؟؟؟
    من منکر فیلمهای خوب نیستم فیلم خوب هم داریم اما انگشت شمار!!!!!!!
    دلم از سینما پر بود ببخشید پرحرفی کردم.

التماس دعا
    یاحق

دلی که نشد خانه یاس نرگس
    خراب است و ویران صفایی ندارد

(کاربر "به طاها به یاسین" هستم)

وبلاگ من:
    من یک سرطانی هستم

15. صلوات ها 6

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

سلام ..........
    بیشتر سریال ها و فیلم هایی که خاص هستند ...چند چیز توشون خیلی به چشم میاد
    صبر ..تلاش ...خوش شانسی ....خاص بودن
    کلا فیلم هایی که پر از غم و غصه و مشکلاته ...تمام زیباییش به صبری که شخصیت اول داستان داره بستگی داره .....
    داستان خاصی مد نظرم نیست ......
    بعدا که فکر کردم میام تخیلات ذهن پریشونم و میگم

ویرایش توسط مهر... : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴ در ساعت ۰۸:۵۱

مشارکت برای خلق فیلمنامه ی دینی

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

17. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
    ممنون از کار خوبتون امیدوارم اساتید محترم هم به اینجا بیایند ومارا همراهی کنند تا مشکلی پیش نیاد و خطا ها رفع بشود

به نظر من واقعه کربلا را در قالب یک فیلنامه نشان دادن می تونه خوب باشه

مثلا یک خانواده ای برای دیدن فرد یا افرادی به جایی می روند و بعد افرادی دعوتشان می کنند به یک جایی و ادامه ماجرا

البته باید دید ایا از نظر دین و شرع این کار درست است که وقایع رو در لایه های پنهان فیلمنامه ها قرار بدیم یا خیر؟

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 4

علاقه
    طراحي
    نوشته
    688
    حضور
    4 روز 13 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    1
    گالری
    249
    صلوات
    6608

[QUOTE=به طاها به یاسین;415934]با سلام
    ممنون از تاپیک زیبایی که انتخاب کردید این چند روزی که از شبکه نمایش فیلم هری پاتر پخش میشه ذهن منو هم خیلی مشغول کرده که چرا سینمای ما هم تمام اصول های مذهبی رو در ایما و اشاره یا با اسامی ابجد بیان نکنه؟
    /QUOTE]
    سلام علیکم به همگی
    بنده هم همش به همین قضیه فکر می کنم که حتماً نباید موضوع فیلم نامه کاملاً واضح باشه و بگیم مثلاً حضرت فاطمه و امام علی و...
    اینکه بتونیم منش و افکار و عمل این بزرگواران رو نشون بدیم، اگه کسی فیلم رو تحلیل کنه خودش متوجه می شه که مثلاً این اشخاص کی بودن و ماجرا به چه قضیه ای برمی گرده...
    متأسفانه امشب فیلم 9(ناین) رو دیدم...

هر لحظه ی این فیلم رو حساب کتاب کار شده و تمامش نکته است
    اونم برای چی؟
    به اثبات رسوندنه کابالا!!!!
    برای نقض دین(تو این فیلم مسیحیت رو زیر سؤال برده) و اثبات راه نورانیه شیطان!
    تناسخ به وضوح توی این فیلم نشون داده می شه!

متأسفانه و صد البته بدبختانه اون جور که بنده متوجه شدم این فیلم تو تلوزیون ایران هم پخش شده...
    لینک نقد این فیلم

به نظر بنده (البته نمی دونم نظرم درست هست یا نه) اگه بتونیم دین خودمون رو با دقت و ریزه کاری توی فیلم جا بدیم و قالب کلی فیلم رو جذاب کنیم ان شاءالله که بشه قدمی برداشت...

امام زمان چقدر نیرو کم داره...
    اللهم عجل لولیک الفرج...
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم...
    ویرایش توسط ریحانة النبی : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷ در ساعت ۲۲:۴۳

امام صادق(ع) فرمود:
    به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

نام کاربری قبلی
    :
    مبین طرح

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری