♠♠♠♠♠ مودت و رحمت الهی بین زن و شوهر -♠♠♠♠♠

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
♠♠♠♠♠ مودت و رحمت الهی بین زن و شوهر -♠♠♠♠♠

و از نشانه های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و در میانتان مودت و رحمت قرارداد؛ در این
نشانه هایی است برای گروهی که تفکر می کنند. (سوره مبارکه روم، آیه 21)

زن و شوهر لباس یکدیگرند

... آنها لباس شما هستند؛ و شما لباس آنها...(سوره مبارکه بقره، آیه 187)

هدایت خانواده

ای کسانی که ایمان آورده اید خود و خانواده خویش را از آتشی که هیزم آن انسانها و سنگهاست نگه دارید!(سوره مبارکه تحریم، آیه 6)
خانواده خود را به نماز فرمان ده؛ و بر انجام آن شکیبا باش! از تو نمی خواهیم؛ (بلکه) ما به تو روزی می دهیم؛ و عاقبت نیک برای تقواست!.(سوره مبارکه طه، آیه 132)

او [اسماعیل] همواره خانواده اش را به نماز و زکات فرمان می داد؛ و همواره مورد رضایت پروردگارش بود.(سوره مبارکه مریم، آیه 55)
عدم همکاری از آنچه نهی شده است

و گفتیم: ای آدم! تو با همسرت در بهشت سکونت کن؛ و از (نعمتهای) آن، از هر جا می خواهید، گوارا بخورید؛ (اما) نزدیک این درخت نشوید؛ که از ستمگران خواهید شد.(سوره مبارکه بقره، آیه 35)

سلام
حالا در شرايطي كه زن و مرد بايد اينطور باشند و خداوند براي خدمتگزاري به خانواده ابزار اون - امكانات بيشتري - رو به مرد داده بعد مرد بياد و از اين امكاناتش سوء استفاده كنه ايا قدرت يا حكم يا اهرمي داريم كه جلوي ظلم مرد در حق زنش رو بگيره؟
امروز صبح در برنامه زلال سخن آيت الله فاطمي نيا - حفظه الله- داشتند سخنراني مي كردند و مي گفتند ما احكامي داريم كه جلوي اين ظلمها رو ميگيره و مبناي فقهي هم داره . بعد شروع كردند به نقل ماجرايي كه در سالها قبل - اين جريان رو از پدر مرحومشون اعلي الله مقامه ، نقل مي كردند - در تبريز اتفاق افتاده بود ، در آن زمان دادگستري و ... براي رسيدگي به امور و دعواها و حتي ثبت اسناد نمي رفتند بلكه به علما و مجتهدين مراجعه مي كردند و مهر علما ، خود اعتبار ثبتي و ... داشت . ايشان نقل كردند كه يك خانمي نزد يكي از علماي بنام آن زمان - من الان نامشان را فراموش كردم- آمد و گفت شوهري دارم كه چنين و چنان است و طلاق هم نمي دهد و دست بزن دارد و .... خلاصه كلي از كمالات بالفعل آقا را براي آن عالم رو كرد . آن عالم گفت برو بگو شوهرت بيايد ، آن زن رفت و شوهرش را آورد . آن عالم به شوهرش گفت تو اين كارها را مي كني و فحش مي دهي و دست بزن داري و ... . شوهر گفت بله من اين حرفها را زدم ، طلاقش هم به دست من است من هم طلاقش نمي دهم تا گيسش مثل دندانش سفيد شود . آن عالم - خدا رحمتش كند و بر مقاماتش بيافزايد - گفت :
غلط مي كني ، جلوي چشمت طلاقش مي دهم و جلوي چشمت شوهرش مي دهم .
بعد آقاي فاطمي نيا فرمودند كه خدا نخواسته با دادن امكانات به مرد ، فعال مايشاء درست كند و بعد مرد هم هر كاري و هر ظلمي دلش خواست بكند ، اين كار آن عالم ، مبناي فقهي دارد .
نقل سخن آقاي فاطمي نيا تمام شد .
چقدر خوب است علماي ما در سخنراني هايشان ، موضوعات و مسائلي كه براي قشر جوان ، سوال شده را باز كنند ، همين سوال كه ممكن است مردي بخواهد از حق طلاقش سوء استفاده كند پس چگونه به زن ظلم نشود ؟ و چه اهرم اجرايي براي جلوگيري از اين ظلم وجود دارد ؟ ذهن مرا مشغول كرده بود كه الحمدلله جوابم را گرفتم .
ببخشيد خواستم در تاپيك مناسبي اين مطلب رو ارسال كنم ولي تمامي تاپيكهايي كه در مورد حق طلاق كه بدست مرد است ، بود ، بسته بود مجبور شدم در اينجا قرار دهم . اگر خواستيد حذف كنيد به من اطلاع دهيد كپي بگيرم در جاي ديگري قرار دهم .

موضوع قفل شده است