حکم دانلود فیلم و سریال آمریکایی و انگلیسی

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم دانلود فیلم و سریال آمریکایی و انگلیسی

با سلام
من قبل از ایجاد این تایپیک در سایت جستجو کردم اما بیشتر در مورد نرم افزار های خارجی سوال شده بود و مستقیم در مورد این موضوع مطلبی پیدا نکردم

دانلود فیلم و سریال آمریکایی و انگلیسی از نظر آیت الله سیستانی چه حکمی دارد؟

ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

zahra_h;415453 نوشت:
با سلام
من قبل از ایجاد این تایپیک در سایت جستجو کردم اما بیشتر در مورد نرم افزار های خارجی سوال شده بود و مستقیم در مورد این موضوع مطلبی پیدا نکردم

سلام عليكم

طبق نظر آيت الله سيستاني:

ايشان در مورد حق معنوي اين گونه مواردمي فرمايند:

اگر مخالف قانون آن شركتها باشد جايز نيست.

منبع:سايت‌آيت الله سيستاني؛سوالها وجوابها،حق چاپ،سوال6

ممنون

من هنوز جوابم و نگرفتم

با توجه به اینکه این فیلم ها (آمریکایی ، انگلیسی) برای کافر حربی است ،آیا دانلود اشکال دارد یا خیر؟

zahra_h;415928 نوشت:
ممنون

من هنوز جوابم و نگرفتم

با توجه به اینکه این فیلم ها (آمریکایی ، انگلیسی) برای کافر حربی است ،آیا دانلود اشکال دارد یا خیر؟

سلام عليكم

همانطور كه بيان شد اگر مخالف قانون آن شركتها نباشد اشكالي ندارد.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

شفا;416077 نوشت:

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
حکم آیت الله سیستانی در مورد کپی رایت عوض شده؟[/]

رستگاران;416092 نوشت:

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
حکم آیت الله سیستانی در مورد کپی رایت عوض شده؟

سلام عليكم

آنچه نقل شده از سايت ايشان به همان آدرسي كه بيان شد ، كه مورد تائيد دفتر ايشان مي باشد.

سلام
فتوای مقام معظم رهبری را نیز ذکر بفرمایید.

علی ;416109 نوشت:
سلام
فتوای مقام معظم رهبری را نیز ذکر بفرمایید.

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

كشورهاي كه در اين زمينه با جمهوري اسلام ايران قرارداد دارند بايد مطابق قرار داد عمل شود وكشورهاي كه با جمهوري اسلام ايران در اين زمينه قرار دادي ندارند اشكالي ندارد.
البته بايد توجه داشته باشيد فيلمهاي كه مفسده داشته باشد يا موجب تحريك قواي جنسي شود نگاه كردنش حرام است.

منبع:اجوبة الاستفتائات،حق چاپ وتاليف،سوال1343

ممنون
باز هم من جوابم رو نگرفتم،
در این کشورها کپی رایت رعایت می شود و دانلود و کپی محصولاتشان بدون پرداخت پول ،پیگرد قانونی و جریمه دارد

و کلا در ایران تمامی نرم افزار ها به صورت کرک شده هستند و فیلم ها و سریال ها ی دوبله شده نیز بدون اجازه از صاحب امتیاز شرکت تولید کننده فیلم یا سریال دانلود و سپس توسط شرکت های مختلف دوبله می شوند

من میخواستم بدونم با توجه به اینکه از نظر آیت الله خامنه ای کپی کردن محصولات کافران حربی ، بلا مانع است آیا از نظر آیت الله سیستانی نیز همین طور است؟

ممنون

باسلام فکر کنم اگر اموزنده باشد وجنبه مثبت داشته باشد اشکال نداشته باشد ولی نظر مراجع شرط است:Esteghfar:

سلام عليكم

جمع بندي اين موضوع

1-من قبل از ایجاد این تایپیک در سایت جستجو کردم اما بیشتر در مورد نرم افزار های خارجی سوال شده بود و مستقیم در مورد این موضوع مطلبی پیدا نکردم

ج:سلام عليكم
طبق نظر آيت الله سيستاني:
ايشان در مورد حق معنوي اين گونه مواردمي فرمايند:
اگر مخالف قانون آن شركتها باشد جايز نيست.1

2-با توجه به اینکه این فیلم ها (آمریکایی ، انگلیسی) برای کافر حربی است ،آیا دانلود اشکال دارد یا خیر؟

3-فتوای مقام معظم رهبری را نیز ذکر بفرمایید.
طبق نظر رهبري:
كشورهاي كه در اين زمينه با جمهوري اسلام ايران قرارداد دارند بايد مطابق قرار داد عمل شود وكشورهاي كه با جمهوري اسلام ايران در اين زمينه قرار دادي ندارند اشكالي ندارد.
البته بايد توجه داشته باشيد فيلمهاي كه مفسده داشته باشد يا موجب تحريك قواي جنسي شود نگاه كردنش حرام است.2

1-سايت‌آيت الله سيستاني؛سوالها وجوابها،حق چاپ،سوال6
2-اجوبة الاستفتائات،حق چاپ وتاليف،سوال1343

موضوع قفل شده است