صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوستان متاهل لطفا راهنمایی کنند: رابطه دوستانه یک دختر مجرد با خانمی متاهل!

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

دوستان متاهل لطفا راهنمایی کنند: رابطه دوستانه یک دختر مجرد با خانمی متاهل!

سلام. یه راهنمایی از کارشناس محترم و دوستان متاهل یا مجرد میخواستم.
    من یه دوستی دارم که متاهله و رابطمون با هم خیلی صمیمانه اس. طوری که بیشتر موقعا روزی چند بار به هم پیام میدیم، به هم ابراز محبت می کنیم، اگه برای یکی مون ناراحتی پیش بیاد اون یکی بیشتر غصه شو می خوره، اگه یه مشکلی برا یکی مون پیش بیاد هر کاری از دستمون بربیاد برای حلش انجام میدیم. شاید از دوتا خواهر به هم نزدیک تریم.خلاصه خیلی همدیگرو دوست داریم.
    اینا رو گفتم که بگم اینجور رابطه ی دوستانه برای یه آدم مجرد برام منطقی تره تا یه آدم متاهل. چون یکی از همکلاسی های متاهلم هم می گفت یه دوستی داشت که تا قبل از ازدواجش تو سر و کله هم دیگه هم میزدن اما الان کمتر با هم رابطه دارن و علتش هم اینه که یه عشق بزرگتر وارد زندگیش شده. من نگرانم که این رابطه ی صمیمی و نزدیک من با دوستم براش خدای نکرده مشکل ساز بشه و توقعشو از شوهرش بالا ببره یا علاقه شو نسبت به شوهرش کم کنه و خدای نکرده یه روزی ناخواسته بشم دو به هم زن بین اونا.
    اینم بگم که دوستم شوهرشو دوست داره اما نمی دونم تا چه حد؟ می ترسم اینو بگم اما واقعا نمی دونم من و بیشتر دوست داره یا شوهرشو. بعضی موقع ها واقعا شک می کنم. چون یه رفتارایی هم از شوهرش دیده که ناراحتش کرده. مثلا دوستم می گفت شوهرش خیلی نسبت به حجابش حساسه با اینکه دوستم حجابش خیلی کامله و چادرشو از رو ابروهاش می ذاره اما یه بار که چادرش از دستش درمیره شوهرش با اوقات تلخی بهش تذکر می ده. خب هر کی باشه ناراحت میشه. البته دوستم از شوهرش گلگی نمی کردا بیشتر از دست خودش ناراحت بود که حواسشو جمع نکرده بود. یا توی دوران نامزدی هم خیلی اوقات تلخی براش پیش اومده بود که دیگه اواخرش دوستم نسبت به آینده زندگیش نگران شده بود. حالا شکر خدا ازدواج کردند و زندگی خوبی دارن اما هر چی باشه خاطره ها از ذهن به این زودی پاک نمیشه.
    حالا سوال من اینه که این رابه ی خیلی دوستاه ی من با دوستم درسته یا نه؟ اگه کار من اشتباهه رفتارمو چجوری اصلاح کنم که اونم ناراحت نشه؟ اگه کار اون اشتباهه چجوری اونو متوجه اشباهش بکنم که ناراحت هم نشه؟ نمی دونم درست تونستم مشکلمو بگم یا نه. نمیدونم چیکار کنم. کمکم کنید.

خون پاک شـهدا منتظر توست بیا
    سرِ مصباحِ هدی منتظر توست بیا
    وارث خون خدا و پســر خــون خدا
    به خدا خون خدا منتظر توست بیا

قرار منتظران مهدی: هر شب راس ساعت 10، دعای الهی عظم البلاء (کلیک)

دختران پرده رو

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سلام
    ممنون از اعتمادتون
    خب باید رابطه شما متعادل باشد تماس های طولانی و پیامک های طولانی و مستمر به معنای عشق در دوستی نیست. در واقع هرچیزی نرمالش خوب است. طوری نباشد که شوهرش شما را بی کار و بلای زندگی شان در نظر بگیرند.
    از سویی شما باید برهیجانات خودتان مدیریت داشته باشید و مراقب باشید هیجان عشق دوست تان به شما از حد متعادل نگذرد. در واقع دستی در مرز دلبستی باید باشند نه وابستگی.
    در ارتباط تان به طور غیر مستقیم به زندگی موفق و کسب مهارت های زندگی تشویشان کنید.
    اگر از شوهرش گله ای کرد تشویقش کنید با مدارا زندگی کند وقتی شما متعادل باشید و سازنده ایشان خوشحال خواهد بود دوستی همدل و شریک در شادی و غم دارد.
    مو فق باشید
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹ در ساعت ۱۸:۲۵
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 17

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

ممنون.
    دوستم قبلا گفته بود شوهرش نسبت به دوست بازی های دوستم حساس شده. منم یکبار بهش گفتم تصمیم گرفتم از این به بعد کمتر شارژ مصرف کنم و واقعا هم این قصد رو داشتم و می خواستم صرفه جویی کنم هم اینکه میخواستم اگر اون روش نمیشه بگه که رابطه مون رو کمتر کنیم من پیش دستی کنم. اما اون فکر کرد شاید خانوادم برام شارژ نمیخرن گفت اگه شارژ کم آوردی نه به خاطر من بگو کلا برات شارژ بفرستم. یا این اواخر خودش بهم گفت نمیخوام مثل قبل باهات دوست باشم. اما داشت سرکارم میذاشت منم اینو نمیدونستم و بهش گفتم منم این تصمیم و داشتم اما نیومدم مستقیم بهت بگم. گفت من اذیتت کردم گفتم ولی من جدی گفتم بازم هر جور خودت میخوای. گفت من دوست دارم مثل قبل باشیم منم چون دیدم ناراحت میشه گفتم هرچی تو بگی ولی میخوای وقتایی که شوهرت خونه اس به کسی پیام نده. گفت بهش فکر میکنم اما جوابمو نداد. نمیدونم موافق بود یا نه. منم طوری نیستم که مدام بهش ابراز احساسات کنم ولی احساس میکنم اون دوست داره اونجوری باشم ولی منم زیاد بهش کلمات محبت آمیز نمیگم. اون هم از شوهرش بد نمیگه اگه ازش سوال هم بکنم جوابمو نمیده اگر هم مشکلش رو بگه من سعی میکنم اونو به مدارا دعوت کنم. من نگرانم که این رابطه من با دوستم به زندگیش خدای نکرده صدمه بزنه. می خواستم بدونم ممکنه همچین چیزی؟ تا حالا همچین چیزی شده؟
    خون پاک شـهدا منتظر توست بیا
    سرِ مصباحِ هدی منتظر توست بیا
    وارث خون خدا و پســر خــون خدا
    به خدا خون خدا منتظر توست بیا

قرار منتظران مهدی: هر شب راس ساعت 10، دعای الهی عظم البلاء (کلیک)

دختران پرده رو

9. صلوات ها 7

علاقه
    قدم زدن زیر بارون
    نوشته
    1,578
    حضور
    61 روز 9 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    50
    صلوات
    4213

نقل قول نوشته اصلی توسط در جستجوی عمار نمایش پست ها
    من نگرانم که این رابطه من با دوستم به زندگیش خدای نکرده صدمه بزنه. می خواستم بدونم ممکنه همچین چیزی؟ تا حالا همچین چیزی شده؟
    سلام و عرض ادب.

بله. من دقیقا با عین همین مورد برخورد داشته‌ام. آن شوهر به دوستان همسرش بسیار حساس بود و گله داشت که خانم برای دوستانش وقت بسیار بیشتری نسبت به وی میگذاشت.

خدا همه رفتگان از جمله همسرمو بیامرزه. اون قدم پیش گذاشت و با اون خانم صحبت کرد. و بعد از اون صحبتها، اون خانم رفتارش رو تعدیل کرد و زمان و عاطفه بیشتری نثار شوهرش کرد.

الان ایشون هم با دوستاش رفت و آمد داره و هم با شوهرش رابطه صمیمی و خوبی داره.
    از ثــری تا به ثــريّـــا به عبـــوديّــت او .............. همه در ذكر و مناجات و قيامند و قعود

11. صلوات ها 10

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

نقل قول نوشته اصلی توسط در جستجوی عمار نمایش پست ها
    من نگرانم که این رابطه من با دوستم به زندگیش خدای نکرده صدمه بزنه. می خواستم بدونم ممکنه همچین چیزی؟ تا حالا همچین چیزی شده؟
    به نظرم زیاد نگران نباش
    وقتهایی که شوهرشون در منزل تشریف دارند یاهاش تماس نگیر

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

13. صلوات ها 7

علاقه
    وبگردی
    نوشته
    224
    حضور
    4 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    1999

سلام
    به نظر منم مشکل خاصی نیست.
    منم یه دوست خیلی صمیمی دارم که مجرده و من به شدت هم بهش علاقه دارم.اونم همینطور
    ولی خودم حدود این رابطه رو می دونم و شوهرم هم تا حالا جبهه گیری خاصی در موردش نداشته، چون احساس نمی کنه با این دوستی منافعش به خطر میافته.
    دائم دلم از این و از آن سیر می شود ... دارد زمان رفتن من دیر می شود ... یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... دارد گدای مادرتان پیر می شود ...

15. صلوات ها 6

نوشته
    473
    حضور
    1 روز 14 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    3962

یه نکته فقط بنظرم رسید
    سعی کن شما جبران کمبود های عاطفی این دوستت نباشی، همیشه این رو بهش یادآوری کن که عشق و علاقه بین ما هرچقدر هم زیاد باشه به پای عشق و علاقه همسرت به تو نمیرسه
    متعادل باش، فقط در حد یه دوست یا خواهر

17. صلوات ها 8

نوشته
    473
    حضور
    1 روز 14 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    3962

راستی عذرخواهی میکنم، من مورد خطاب عنوان تاپیک شما نبودم اما برحسب تجربه شخصی گفتم

19. صلوات ها 5

نوشته
    290
    حضور
    2 روز 16 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1563

یا رب

این دوستتون چند وقت ازدواج کرده؟
    نکته های کاربردی برای زندگی: این وبلاگ

شاید مفید برای همه:
    بوی خاک

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)