صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هدف امام زمان از ظهور چیست ؟؟؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

اشاره هدف امام زمان از ظهور چیست ؟؟؟

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم سایت و سایر دوستان ...

سوالی که برای من پیش اومده این هست که چرا امام زمان میخواد ظهور کنه ... آنچنانکه تو کتابها و آموزه های دینی ما هستش ... به قدری ظلم و فساد در درون دنیا زیاد میشه که مردم دنیا طلب ظهور یه منجی رو میکنند و امام زمان به عنوان منجی و نجات دهنده بشریت ظهور میکنه و جهان رو از دست ظلم وفساد و جنایت نجات میده ...

خوب !!! وقتی من تاریخ رو میخونم و اون رو بررسی میکنم ... میبینم که به مرور زمان و با پیشترفت فرهنگ و تمدن جهان روز به روز فساد و ظلم و ستم در حال کم شدن هست ... اگر شما مستندات تاریخی رو بررسی کنین ...
    میبینن که فرهنگ و تمدن حالت پیش رونده داشته و این دو مقوله باعث شده روز به روز ظلم و فساد کمتر بشه ... اگر تاریخ رو برسی کنید میبینید که فرمانروایان بی رحمی ظهور میکردند که خون میلیون ها نفر رو میریختند ... مثلا آقا محمد خان قاجار یک شهر رو کور میکنه ... در زمان های قدیم مردم همش در جنگ بودند ... و امنیت نداشتند ...

ولی همکنون جنگ و جنایت تقریبا در جهان برچیده شده ... در جنگ جهانی دوم آلمان و انگلیس .... وجب به وجب خاک همدیگه رو بمبارون کردند ... ولی همکنون برای رفتن از انگلیس به آلمان یا بالعکس گذرنامه لازم نیست ... دنیا روز به روز داره با هم مهربون تر میشه ... و تمدن و فرهنگ انسان رو نجات داده ..
    همچنین نظامهای پیشین پادشاهی بوده ... ولی الان تمام کشورها دارن دموکراسی و حکومت مردم بر مردم رو تجربه میکنن ... و خوده مردم هستند که برای خودشون تصمیم میگیرن ...

در مورد رعایت اخلاقیات ... هم من خودم یه مدت تقریبا 6 ماه تو کشور انگلیس بودم ... واقعا از لحاظ احترام متقابل ... زندگی ... رعایت محیط زیست ... زندگی شرافتمندانه ... رعایت قوانین ... در اوج هستند ... اونقدر که اونا به سگشون احترام میزارن ما برای .... احترام قایل نیستیم .
    یا مثلا کشور فرانسه ... که خوده امام خمینی که وقتی که تو فرانسه بود و ازش پرسیدن که میخوای ایران رو به چگونه کشوری بدل کنی ... ایشون فرمودند ... مثله همینجا ( فرانسه )
    یا مثلا حجت الاسلام دانشمند ... من چند تا از صحبت هاشون رو گوش دادم که ایشون میگه ... { درسته که من اروپا نرفتم ولی با اروپا رفته ها همنشین بودم ... و شروع میکنند به تعریف و تمجید از اروپا .... }

البته مسایلی هم چنین کشور هایی باهاش درگیر هستند ... مثلا همجنس بازی ... و روابط نامشروع ...

اجازه بدین موضوعی رو تعریف کنم ...
    چندین سال پیش تظاهراتی در درون کشور ایتالیا در حمایت از همجنس بازی برگزار میشه ... خوب جمعیت محدودی شرکت میکنند ... رییس جمهور وقته ایتالیا ... یه پرچم دستش میگیره و در تظاهرات شرکت میکنه ... طی مصابحه هایی که با ایشون انجام میشه ... از ایشون میپرسن آیا شما همجنس باز هستید ... و ایشون در پاسخ میگه نه ... ولی دارم از ساختاره آزادی فردی حمایت میکنم ...

از نظره چنین کشورهایی روابطی مانند روابطه نامشروع ... همجنس بازی ... قبیح هست ... ولی بابتش آزادی شخص رو از بین نمیبرن ... همونجور که وقتی در مباحث عدالت خداوند ... وقتی ما سوال میپرسیم چرا خدا فساد رو میبینه جلوش رو نمیگیره ... و اساتید سایت جواب میدن ... خداوند انسان رو مختار آفریده ... جوابه سردمداران چنین حکومت هایی هم همین هست ... میگن .... خدا انسان رو آزاد خلق کرده ....

سوال من این هست ...

امام زمان اگر ظهور کنه میخواد چی کار کنه ...
    میخواد آزادی های فردی رو جلوش رو بگیره .... مثلا میخواد چادر سره تمام خانوم های روی کره زمین کنه ؟؟؟

هدف امام زمان از ظهورشون چی هست ...

با تشکر .
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۵:۵۵

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

هدف امام زمان از ظهور چیست ؟؟؟

کارشناس بحث: استاد کریم

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط FT_Mohammadi نمایش پست ها
    سوالی که برای من پیش اومده این هست که چرا امام زمان میخواد ظهور کنه ... آنچنانکه تو کتابها و آموزه های دینی ما هستش ... به قدری ظلم و فساد در درون دنیا زیاد میشه که مردم دنیا طلب ظهور یه منجی رو میکنند و امام زمان به عنوان منجی و نجات دهنده بشریت ظهور میکنه و جهان رو از دست ظلم وفساد و جنایت نجات میده ...
    خوب !!! وقتی من تاریخ رو میخونم و اون رو بررسی میکنم ... میبینم که به مرور زمان و با پیشترفت فرهنگ و تمدن جهان روز به روز فساد و ظلم و ستم در حال کم شدن هست ... اگر شما مستندات تاریخی رو بررسی کنین ...
    میبینن که فرهنگ و تمدن حالت پیش رونده داشته و این دو مقوله باعث شده روز به روز ظلم و فساد کمتر بشه ... اگر تاریخ رو برسی کنید میبینید که فرمانروایان بی رحمی ظهور میکردند که خون میلیون ها نفر رو میریختند ... مثلا آقا محمد خان قاجار یک شهر رو کور میکنه ... در زمان های قدیم مردم همش در جنگ بودند ... و امنیت نداشتند ...
    هدف امام زمان از ظهورشون چی هست ...
    با سلام خدمت شما أقاي محمدی وتشکر از نوع طرح این سوال زیبا.
    برای اینکه به جواب سوال شما برسیم باید مقدمه ای را مطرح کنیم، خداوند متعال انسان را بعنوان خلیفه خود در زمین آفرید، وطبق استفاده ای که از آیه شریفه می شود خلیفه الهی اهل خونریزی وفساد نیست(بقره/30) ودر آیه دیگری فلسفه این خلقت را عبودیت که بهترین وتنهاترین راه تحقق همه نیازهای انسان در تمام جنبه ها از راه درست و ایده آل آن است فلسفه خلق انسان می باشد.(ذاریات/56)
    اما برای رسیدن به این هدف وتحقق آن وروش وبرنامه های آن نیاز به راهنما است چون عقل انسان به تنهایی جوابگو ومشخص کننده این مسیر نیست وساده ترین دلیل بر آن اختلاف ونزاعهای موجود بین انسانها وسردرگمی و توقف انسان در خیلی اوقات در پیدا کردن راه صحیح است لذا یک راهنما که عبارت از پیامبر ان وائمه می باشند لازم است وفلسفه اصلی وجود آنها نشان دادن راه عبودیت و موانع پیش روی آن که در راس آن طاغوت وستمگران وبرنامه های شیطانی است می باشد. ولقد بعثنا فی کل امة رسولا ان اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت، در میان هر امتی فرستاده ای بر انگیختیم پس خدا را بپرستید واز طاغوت اجتناب کنید.( نحل/36)
    پس دلیل اصلی وجود آنها احیاء عبودیت الهی ونشان دادن مسیر و عوامل فریب است، واگر امروز حضرت در میان ما نیست بخاطر قدر نشناسی انسانها وحفاظت جانشان است و در اصل وجود حجت الهی در میان مردم منوط به وجود فساد نیست بلکه از ضروریات است که باشد حتی اگر همه چیز بر وفق مراد باشد. اما آنچه در مورد فساد در زمان ظهور گفته شده به این معنی نیست که دلیل ظهور فساد است بلکه از نشانه های آن است که در واقع خبر دادن ازیک اتفاقی است که به وجود خواهد آمد وچون در آن فضا احساس نیاز به وجود حجت الهی برای رهایی از زندگی نکبت بار خواهد بود چرا که کثرت فساد به مرور انسان را خسته وسرگردان می کند ودنبال یک حیات واقعی می گردد چون فساد وعیش ونوش نیازهای روحی که در هر کسی است را جواب نمی دهد.
    بنابراین فلسفه وجود امام هدایت انسانها بسوی مسیر حق وحیات واقعی است که موافق با نیاز انسان وفطرت وذات اوست وحفظ کردن انسان از مسیر تک بعدی وتباه کننده مادی وغرق شدن در امور مادی می باشد. وچون انسانها برای خلیفة الله شدن آفریده شده اند، اگر این هدف محقق نشود نقض غرض خواهد بود چون هدف الهی محقق نمی شود واین نسبت به خدا قبیح است ودر واقع رسالت اصلی امام زمان(عج) تحقق جامعه ای پاک وبرئ از فساد می باشد. واینها ربطی به مساله فساد ندارد که چون فساد به مرور از بین می رود پس نیازی به ظهور نیست.

ولی همکنون جنگ و جنایت تقریبا در جهان برچیده شده ... در جنگ جهانی دوم آلمان و انگلیس .... وجب به وجب خاک همدیگه رو بمبارون کردند ... ولی همکنون برای رفتن از انگلیس به آلمان یا بالعکس گذرنامه لازم نیست ... دنیا روز به روز داره با هم مهربون تر میشه ... و تمدن و فرهنگ انسان رو نجات داده ..
    همچنین نظامهای پیشین پادشاهی بوده ... ولی الان تمام کشورها دارن دموکراسی و حکومت مردم بر مردم رو تجربه میکنن ... و خوده مردم هستند که برای خودشون تصمیم میگیرن ...
    البته فکر می کنم این کشتاری که در دنیای امروز وجود دارد ودیکتاتورها به نوعی ومدعیان دموکراسی با حیله های سیاسی نوع دیگری به آن دامن می زنند طول تاریخ سابقه نداشته است. در هر کدام از عراق وافغانستان از برکت وجود آمریکا که سردرمدار دموکراسی است بیش از یک میلیون انسان که خیلی از آنها کودک وزن بوده اند به کام مرگ چشیده شده اند، در پاکستان به نوعی ، فلسطین، سوریه وجاهای دیگر بنوعی دیگر از بین رفته اند. با توجه به اینکه در جنگ های جهانی بیشتر نظامی ها مورد حمله قرار می گرفتند ولی در دنیای امروز بی پناههای با هواپیماهای بی سر نشین آمریکا کشته می شوند.

در مورد رعایت اخلاقیات ... هم من خودم یه مدت تقریبا 6 ماه تو کشور انگلیس بودم ... واقعا از لحاظ احترام متقابل ... زندگی ... رعایت محیط زیست ... زندگی شرافتمندانه ... رعایت قوانین ... در اوج هستند ... اونقدر که اونا به سگشون احترام میزارن ما برای .... احترام قایل نیستیم .
    یا مثلا کشور فرانسه ... که خوده امام خمینی که وقتی که تو فرانسه بود و ازش پرسیدن که میخوای ایران رو به چگونه کشوری بدل کنی ... ایشون فرمودند ... مثله همینجا ( فرانسه )
    یا مثلا حجت الاسلام دانشمند ... من چند تا از صحبت هاشون رو گوش دادم که ایشون میگه ... { درسته که من اروپا نرفتم ولی با اروپا رفته ها همنشین بودم ... و شروع میکنند به تعریف و تمجید از اروپا .... }
    البته مسایلی هم چنین کشور هایی باهاش درگیر هستند ... مثلا همجنس بازی ... و روابط نامشروع ...
    اینکه در کشورهای اروپایی خیلی از اخلاقیات که متاسفانه مسلمانها به خاطر دوری از اسلام به آنها پایبند نیستند عمل می شود حرفی نیست، وما باید این حسنیات را از آنها استفاده کنیم اما فسادی مثل همجنس بازی، قاطی شدن نسلها با اختلاط مردان وزنان، رواج مشروب خواری بدترین فسادها هستند که همه چیز را نابود می کنند ومتاسفانه این امور این روزها در بعضی همین دول غربی قانون شده وازدواج همجنس بازها قانونی است. دوست عزیز شما دیگر دنبال چه فسادی می گردید، که باعث ظهور شود؟ به نظر شما همین ها کافی نیست.

از نظره چنین کشورهایی روابطی مانند روابطه نامشروع ... همجنس بازی ... قبیح هست ... ولی بابتش آزادی شخص رو از بین نمیبرن ... همونجور که وقتی در مباحث عدالت خداوند ... وقتی ما سوال میپرسیم چرا خدا فساد رو میبینه جلوش رو نمیگیره ... و اساتید سایت جواب میدن ... خداوند انسان رو مختار آفریده ... جوابه سردمداران چنین حکومت هایی هم همین هست ... میگن .... خدا انسان رو آزاد خلق کرده ....
    سوال من این هست ...
    امام زمان اگر ظهور کنه میخواد چی کار کنه ...
    میخواد آزادی های فردی رو جلوش رو بگیره .... مثلا میخواد چادر سره تمام خانوم های روی کره زمین کنه ؟؟؟
    اختیار معنایش غیر از آزادی مطلق است، وبه این معنی نیست که هر چه انتخاب کرد درست وحق است، خداوند راه وچاه را به انسان نشان می دهد ولی تبعات آنها و مفاسد وضررهای دنیوی واخروی آنرا هم گوشزد می کند وشما اگر با علم به عواقب می خواهید راه اشتباه را انتخاب کنید باید عواقبش را بپذیرید واین نشان می دهد انتخاب هر راهی به معنای درستی آن نیست.
    ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ در ساعت ۱۳:۲۰
    هدف امام زمان از ظهور چیست ؟؟؟
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 8

شروع کننده موضوع

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

سلام جناب کریم ... بابته پاسخگویتون تشکر میکنم ... انشالله هر جا هستین موفق و پیروز باشین ...

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما أقاي محمدی وتشکر از نوع طرح این سوال زیبا.
    برای اینکه به جواب سوال شما برسیم باید مقدمه ای را مطرح کنیم، خداوند متعال انسان را بعنوان خلیفه خود در زمین آفرید، وطبق استفاده ای که از آیه شریفه می شود خلیفه الهی اهل خونریزی وفساد نیست(بقره/30) ودر آیه دیگری فلسفه این خلقت را عبودیت که بهترین وتنهاترین راه تحقق همه نیازهای انسان در تمام جنبه ها از راه درست و ایده آل آن است فلسفه خلق انسان می باشد.(ذاریات/56)
    اما برای رسیدن به این هدف وتحقق آن وروش وبرنامه های آن نیاز به راهنما است چون عقل انسان به تنهایی جوابگو ومشخص کننده این مسیر نیست وساده ترین دلیل بر آن اختلاف ونزاعهای موجود بین انسانها وسردرگمی و توقف انسان در خیلی اوقات در پیدا کردن راه صحیح است لذا یک راهنما که عبارت از پیامبر ان وائمه می باشند لازم است وفلسفه اصلی وجود آنها نشان دادن راه عبودیت و موانع پیش روی آن که در راس آن طاغوت وستمگران وبرنامه های شیطانی است می باشد. ولقد بعثنا فی کل امة رسولا ان اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت، در میان هر امتی فرستاده ای بر انگیختیم پس خدا را بپرستید واز طاغوت اجتناب کنید.( نحل/36)
    پس دلیل اصلی وجود آنها احیاء عبودیت الهی ونشان دادن مسیر و عوامل فریب است، واگر امروز حضرت در میان ما نیست بخاطر قدر نشناسی انسانها وحفاظت جانشان است و در اصل وجود حجت الهی در میان مردم منوط به وجود فساد نیست بلکه از ضروریات است که باشد حتی اگر همه چیز بر وفق مراد باشد. اما آنچه در مورد فساد در زمان ظهور گفته شده به این معنی نیست که دلیل ظهور فساد است بلکه از نشانه های آن است که در واقع خبر دادن ازیک اتفاقی است که به وجود خواهد آمد وچون در آن فضا احساس نیاز به وجود حجت الهی برای رهایی از زندگی نکبت بار خواهد بود چرا که کثرت فساد به مرور انسان را خسته وسرگردان می کند ودنبال یک حیات واقعی می گردد چون فساد وعیش ونوش نیازهای روحی که در هر کسی است را جواب نمی دهد.
    بنابراین فلسفه وجود امام هدایت انسانها بسوی مسیر حق وحیات واقعی است که موافق با نیاز انسان وفطت وذات اوست وحفظ کردن از مسیر تک بعدی وتباه کننده، وچون انسانها برای خلیفة اللله شدن آفریده شده اند اگر این هدف محقق نشود نقض غرض خواهد بود چون هدف الهی محقق نمی شود واین نسبت به خدا قبیح است ودر واقع رسالت اصلی امام زمان(عج) تحقق جامعه پاک وبرئ از فساد وخلیفة الله خواهد بود. واینها ربطی به مساله فساد ندارد که چون فساد به مرور از بین می رود پس نیازی به ظهور نیست.
    ابتدائا در مورده عقل بشری و ناقص بودن اون صحبت کردید و عنوان کردید که مغز انسان به دلیل ناقص بودن و محدود بودنش نمیتواند صلاح خویش را بسنجد و نیاز به افقی برتر به نام وحی دارد ... خوب !!! صحبت از همین جا آغاز میشود غرب نیز بر این اعتقاد است که عقل انسان ناقص است و علم انسان محدود ... اما بر این باور دارد که تنها راهی که در اختیار دارد همین عقل محدود و علم ناقصش هست ... اگر به اشتباه بودن مسیر پی برد برمیگردد و مسیرش را اصلاح میکند ... خوب این طرز تفکر و این نوع نگرش جوابگو بوده است ... همکنون در نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از 98 درصد احکام و قوانین اسلامی در حال رعایت شدن هست ... اگر امام زمان (ع) همین فردا هم ظهور کند ... نمیتواند چیزی به قوانین جمهوری اسلامی اضافه یا کم کند ... خوب چگونه است که غرب { بدون افقی برتر به نام وحی } تونسته موقعیت خوب و مناسبی رو برای رشد و تعالی حیوانی و روحانی انسان ها بوجود بیاورد ... در حالیکه ایران ... با قوانینی { بر مبنای وحی } نتونسته نه نیازهای حیوانی و نه نیازهای روحانی شخص رو تامین کند ... به شخصه هر روز دارم آدم هایی رو اطرافم میبینم که میگن دنیایی دیگری وجود نداره ... یک بار شما اگر به Yahoo Mssanger سر بزنید ... خواهید دید دختر خانوم ها و آقا پسرهایی بابته 2 هزار تومن جلوی وبکم عریان میشن ... تعدادشون هم اصلا کم نیست ... در حالیکه وقتی شما به یه سایت اروپایی سر میزنی بیشتر صحبت در زمینه تحصیل ... رویدادها ... اتفاقات و مطالبی از این قبیل هست ... شما یک بار اگر به یک کشور حاشیه خلیج فارس تشریف ببرین از ایرانی بودنه خودتون شرمنده میشین ... یکی از مفتی های عربستان چند وقت پیش در سخنرانی خودش عنوان میکنه خدایا ما رو از دست این زنان ایرانی رها کن .... و بقیه آمین گویان حرف ایشان رو تایید کردند ... همکنون اسلامگرایی در درون کشور های اروپایی مانند انگلیس و فرانسه و آلمان بسیار زیاد هست ... مخصوصا آلمانی ها ... چگونه هست که ما با افقی برتر به نام وحی نتوانسته ایم بستری مناسب برای مسلمان بودن ( ونه مسلمان زاده بودن ) فراهم کنیم ... در حالیکه فرهنگ و تمدن بشری تونسته این کار رو انجام بده ...

البته فکر می کنم این کشتاری که در دنیای امروز وجود دارد ودیکتاتورها به نوعی ومدعیان دموکراسی با حیله های سیاسی نوع دیگری به آن دامن می زنند طول تاریخ سابقه نداشته، در هر کدام از عراق وافغانستان از برکت وجود آمریکا که سردرمدار دموکراسی است بیش از یک میلیون انسان که خیلی از آنها کوک وزن بوده اند به کام مرگ چشیده شده اند، در پاکستان به نوعی ، فلسطین، سوریه و... باز در جنگ های جهانی بیشتر نظامی ها مورد حمله قرار می گرفتند ولی در دنیای امروز بی پناههای با هواپیماهای بی سر نشین آمریکا کشته می شوند.
    جناب کریم اگر ایران در زمان امام خمینی قدرت نظامی کافی در اختیار داشت آیا عراق رو از دست صدام نجات نمیداد ؟؟؟ آیا اگر ایران از قدرت نظامی کافی برخوردار بود افغانستان رو از دست طالبان نجات نمیداد ... سوال من از شما این هست آیا فقط آمریکا در جنگ های افغانستان و عراق شرکت داشت ... یا تمام کشورهای اروپایی به نحوی در پاکسازی عراق از دست صدام و پاکسازی افغانستان از دست طالبان شرکت داشتند ؟؟؟ سوال من از شما این هست که آمریکا از کشتن افراد غیر نظامی چه سودی میبرد ؟؟؟ تجربه نشان داده هواپیماهای بدون سرنشین ... به دلیل دقت ... سرعت پایین ... و هدفمند شلیک کردن به اهداف کمترین سطح اثر گذاری بر روی تاسیسات و غیر نظامین رو داره ... واقعا شما میتونین عراق فعلی رو با عراق قبل از جنگ مقایسه کنید ؟؟؟ واقعا میتونین افغانستان فعلی رو با افغانستان قبل از جنگ مقایسه کنین ؟؟؟ آمریکا آیا تو این کشور ها انتخابات عمومی برگزار نکرد ؟؟؟ با اینکه در کشور عراق حکومتی اسلامی بوجود اومد ... آیا اون رو تایید نکرد ؟؟؟ با اینکه در افغانستان حکومتی اسلامی بوجود اومد از اون پشتیبانی نکرد ؟؟؟ با اینکه "مبارک" بهترین متحد آمریکا در منطقه بود ... آیا آمریکا جزو اولین کشورهایی نبود که به خواست مردم اون کشور ارج نهاد و مهر تایید رو حرکت مردمی این کشور نزد ؟؟؟ همکنون داره تو سوریه چه اتفاقی میوفته !!! 120 هزار نفر تو سوریه به دست اسد کشته شدن .... ملیونها نفر آواره شدند ... هر دفعه هم که آمریکا میخواد حرف بزنه میگه آتش بس بشه و انتخابات عمومی برگزار بشه !!!

سوال اتفاقا همین هست ... اگر امام زمان میومد چجوری میخواست عراقی ها رو از دست صدام نجات بده و افغان ها رو از دست طالبان ... آیا ایشون دست به هدایت باطنی میزنن !!! حالا که کشورهای اروپایی و آمریکا نمیتونن دست به هدایت باطنی بزنن باید چی کار کنن ؟؟؟ به نظره شما راه حل چی هست ؟؟؟

اینکه در کشورهای اروپایی خیلی از اخلاقیات که متاسفانه مسلمانها به خاطر دوری از اسلام به آنها پایبند نیستند عمل می شود حرفی نیست، وما باید این حسنیات را از آنها استفاده کنیم اما فسادی مثل همجنس بازی، قاطی شدن نسلها با اختلاط مردان وزنان، رواج مشروب خواری بدترین فسادها هستند که همه چیز را نابود می کنند ومتاسفانه این امور این روزها در بعضی همین دول غربی قانون شده وازدواج همجنس بازها قانونی است. دوست عزیز شما دیگر دنبال چه فسادی می گردید، که باعث ظهور شود؟ به نظر شما همین ها کافی نیست.
    جناب کریم ... یه بازی فوتبال برگزار میشه ... منچستر به یونایتد 2 تا گل میزنه ... این دو تا گل میدونین یعنی چی !!! یعنی هزارت ساختار تست شده ... هزاران ساعت برنامه ریزی دقیق تر ... هزاران ساعت تفکر بیشتر ... هزاران تصمیم درست تر ... هزاران ساعت تمرین بیشتر ... تا نهایتا خودش رو توی 2 تا گل نشون میده ... شما نمیتونین بگین ... اونا با اخلاق تر هستند ... خوب که چی !!! اونا قانونمند تر هستند ... خوب که چی !!! اونا با فرهنگ تر هستند .... خوب کی چی !!! قدرتمند تر هستن ... خوب که چی !!!! شاید شما از میزان همچنس بازی در ایران خبر نداشته باشین ... به Yahoo Mesenger یه سر بزنین ... خودتون راحت متوجه میشین .... وضعیت همجنس بازی در ایران چجوری هست ... تنها تفاوتی که ما با اونها داریم این هست ... که اون ها عنوانش میکنند و ما عنوانش نمیکنم ...

سوال اتفاقا همین هست ؟؟؟ آیا امام زمان میخواد مردم دنیا رو مجبور به تبعیت از هنجار خاصی بکنه ؟؟؟

به هر حال بابته پاسخگویتون تشکر میکنم ...
    ویرایش توسط FT_Mohammadi : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳ در ساعت ۲۰:۱۹

9. صلوات

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    پاسخ کارشناس عزیز کامل و جامع بود.
    من هم از منظر دیگه ای سعی میکنم مفهوم رو برسونم.
    خدا در آیه 55 سوره نور می فرماید:
    خداوند به كسانى از شما كه ایمان آورده و كارهاى شایسته انجام داده‏اند، وعده داده است كه حتماً آنان را در زمین جانشین قرار دهد، همان گونه كه كسانى پیش از ایشان را جانشین كرد، و قطعاً دینى را كه خداوند براى آنان پسندیده است، براى آنان استقرار و اقتدار بخشد و از پى ترسشان امنیّت را جایگزین كند، تا (تنها) مرا بپرستند و چیزى را شریك من نكنند، و هر كس بعد از این، كفر ورزد پس آنان همان فاسقانند.

خب این وعده ایه که خداوند در قرآن داده.
    اما به نظر شما آیا این هدف محقق شده؟
    در جامعه جهانی چند کشور هستن که حکومتشون و مبنای قوانینشون اسلام هست؟
    در چند کشور از دنیا اهل بیت به اندازه مقامات دولتی و بازیگرها و فوتبالیست ها و... پاسداشت و اکرام میشن؟
    وقت نماز که میشه چند تا مسجد تو دنیا هست که پر بشه؟ چند نفر هستن که کار و کاسبی شون رو تعطیل کنن؟
    چند تا از بازاریای ما حساب سال دارن و وجوهات پرداخت میکنن؟
    چند تا ازدواجهای ما اسلامی و درست انجام میشه؟
    روابط خانوادگی ما چقدر بر اساس اسلام هست؟
    چقدر ظواهر دینی مثل چادر توی جامعه رعایت میشه؟
    چند جا برای استخدام آگهی می زنن "به یک کارگر با ایمان نیازمندیم!"؟
    و از این قبیل سؤالات که بخوام ادامه بدم سر به فلک میکشه. تازه فقط در مورد کشور خودمون. دنیا رو که هیچی...
    کمی اینطوری به دنیا نگاه کنید. اون موقع می بینید که وقتی امام زمان (عج) بیان خــــــیلی کارا هست که باید انجام بدن.
    ویرایش توسط علی.ا : ۱۳۹۲/۰۸/۰۲ در ساعت ۲۱:۵۳

11. صلوات ها 2

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,400
    حضور
    379 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13885

مگه امام زمان بیکاره ظهور کنه ریخت منو تورو ببینه . همون غایب باشه بهتره . فردا هم ظهور میکنه یه عده دورش جمع میشن . جامعه اسلامی میشه جامعه حاجی گرینوف ها..من که هیچوقت برای ظهورش دعا نکردم و نمیکنم . نوکرشم هستم دربست . ولی دوست ندارم ظهور کنه.

تولدی دوباره

13. صلوات

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    مگه امام زمان بیکاره ظهور کنه ریخت منو تورو ببینه . همون غایب باشه بهتره . فردا هم ظهور میکنه یه عده دورش جمع میشن . جامعه اسلامی میشه جامعه حاجی گرینوف ها..من که هیچوقت برای ظهورش دعا نکردم و نمیکنم . نوکرشم هستم دربست . ولی دوست ندارم ظهور کنه.
    دم شما گرم دیگه!
    درسته که اوضاع ما بی شباهت به چیزی که میگید نیست، اما وظیفه چیه؟ باید نشست و دست روی دست گذاشت؟ که چون اوضاع اینطوریه...
    پس کی باید امام زمان (ع) رو به مردم بشناسونه تا بخوانش و ظهور کنه؟
    کی قراره امام رو کمک کنه؟
    افضل الأعمال انتظار الفرج! یعنی انتظار فرج عمله! نه انتظار کشیدن.
    نگید این حرفها رو جایی ها!
    ویرایش توسط علی.ا : ۱۳۹۲/۰۸/۰۳ در ساعت ۰۰:۲۵

15. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    2,400
    حضور
    379 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13885

نقل قول نوشته اصلی توسط علی نمایش پست ها
    دم شما گرم دیگه!
    درسته که اوضاع ما بی شباهت به چیزی که میگید نیست، اما وظیفه چیه؟ باید نشست و دست روی دست گذاشت؟ که چون اوضاع اینطوریه...
    نگید این حرفها رو جایی!
    من رفتم جلوی آینه ایستادم این حرفهارو زدم . من که منم . تو هم که میشه اونی که توی آینه هست که بازم میشم من . پس شما به دل نگیر..

تولدی دوباره

17. صلوات ها 2

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها

من رفتم جلوی آینه ایستادم این حرفهارو زدم . من که منم . تو هم که میشه اونی که توی آینه هست که بازم میشم من . پس شما به دل نگیر..

ممنون از این طعنه ظریفتون، ولی من چیزی رو گفتم که وظیفه همه منتظران در زمان غیبت هست. بحث به دل گرفتن و من و شما نیست.
    اگه منتظر واقعی هستیم باید آستین ها رو بالا بزنیم و کار کنیم. نشستن و دست روی دست گذاشتن مثال قوم بنی اسرائیله که به موسی گفتن تو و خدات برو بجنگ ما اینجا نشستیم.

19. صلوات

علاقه
    نوشته
    2,400
    حضور
    379 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13885

این حرفهایی که FT_Mohammadi درباره یاهو مسنجر میزنن کاملا حقیقت داره ، من از سال 2006 توی یاهو عضو هستم و واقعا این چیزهایی که گفتند حقیقت داره . البته توی فیسبوک هم وحشتناک زیاده . خوب از وقتی چت روم های یاهو بسته شده ، این مسائلم کمتر نشده ، فقط با جاهای دیگه عوض شده ، به جای یاهو میرن سایت ها و مسنجرهای دیگه ، خیلی دلم می سوزه هم سن و سال خودمو می بینم به این فلاکت افتاده..

تولدی دوباره

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)