تفاوت استمنا با خود ارضایی؟ آیا این فکر خود ارضائی محسوب میشه؟

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تفاوت استمنا با خود ارضایی؟ آیا این فکر خود ارضائی محسوب میشه؟

میشه یکی دقیقا بگه استمنا چیه؟چه فرقی با خود ارضایی داره؟
من میخوام بدونم فکر کردن به داشتن یه ارتباط جنسی با یه فرد غیر واقعی حکمش واسه خانوم های مجرد چیه؟
من مدت هاست که دنبال جواب این سوالم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

zar zar;414202 نوشت:

میشه یکی دقیقا بگه استمنا چیه؟چه فرقی با خود ارضایی داره؟
من میخوام بدونم فکر کردن به داشتن یه ارتباط جنسی با یه فرد غیر واقعی حکمش واسه خانوم های مجرد چیه؟
من مدت هاست که دنبال جواب این سوالم

با سلام و احترام

خودارضایی همان استمنا است و درصورتی که فکرکردن به مسائل جنسی زمینه ساز گناه باشد یا محرک شهوت شود جایز نیست.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

نور;414648 نوشت:

درصورتی که فکرکردن به مسائل جنسی زمینه ساز گناه باشد یا محرک شهوت شود جایز نیست.

در صورتي كه نباشد جكمش چيه ؟

با عرض سلام
استمنا یا همان خود ارضایی یعنی اینکه مایع منی از انسان خارج شود.

از نظر آیت الله سیستانی:

استمنا و خودارضایی حرام است . چه با دست باشد یا نگاه به فیلم یا عکس یا تخیل و مانند آن
(به نقل از کتاب رساله جوان انتشارات دفتر مشهد آیت الله سیستانی رک صفحه286)

zeinab82;415393 نوشت:
در صورتي كه نباشد جكمش چيه ؟

با سلام و احترام

درفرض سوال،تخیل صحنه های شهوت انگیز درصورتی که محرک شهوت و زمینه ساز گناه نباشد اشکال ندارد.

اجوبة­الاستفتائات،1386، ص176، س791

منجوابمو نگرفتم....خیلی سخت پاسخ میدید من ا کجا باید بفهمم الان زمینه ساز گناه هست یا نه؟!فرق مایع منی رو با ترشحات عادی همیشه چطوری تشخیص بدیم

با سلام
توجه شما را به 2 استفتا از دفتر آیت الله سیستانی جلب میکنم:
[=Times New Roman]سلام آیا استمنا در دختران و زنان باید با انزال همراه باشد که حرام باشد یا نه ؟و کی غسل واجب میشود؟
آبی که از فرج زن در هنگام شهوت خارج میشود و بر آن انزال صدق می کند ، و معمولاهنگام رسیدن به اوج اذت جنسی خارج می شود ، در حکم منی است وموجب جنابت می شود و فرقی بین اینکه به اوج شهوت برسد یا نه ، نیست . و اما آبی که بدون شهوت خارج شود و همچنین تری موضعی که از حدود فرج تجاوز نکند و با مختصرتحریک جنسی حاصل می شود پاک است و با خارج شدن آن غسل واجب نمی گردد و رسیدن آنچه خارج شده به لباس اگر رطوبت کمی باشد انزال بر آن صدق نمی کند. و در صورت شک در موارد گذشته غسل واجب نیست.
استمنا حرام است.

استمنا در دختران و زنان چیست؟ کمی که خود را تحریک میکنم یا تحریک می شوم کمی خیس می شوم آیا این استمنا است؟
انجام دادن این کار با شهوت [HL]اشکال دارد [/HL]ولی تا وقتی که آب زیاد از ایشان در حال شهوت بیرون نیاید غسل واجب نیست.

zar zar;415642 نوشت:
منجوابمو نگرفتم....خیلی سخت پاسخ میدید من ا کجا باید بفهمم الان زمینه ساز گناه هست یا نه؟!فرق مایع منی رو با ترشحات عادی همیشه چطوری تشخیص بدیم

با سلام و عرض ادب

تشخیص زمینه سازی گناه برعهده خودتان است و اینکه با تخیل صحنه های شهوت انگیز،تحریک شهوتی صورت می گیرد یا خیر،یک حالت نفسانی است که هرکسی خودش متوجه می شود و واضح است قطعا ادامه این نوع تفکرات می تواند منجر به زمینه سازی گناه(مثل دنبال کردن مسائل محرک و جنسی،دیدن فیلمهای حرام و..) شود.

موفق و موید باشید.

نور;416111 نوشت:
با سلام و عرض ادب

تشخیص زمینه سازی گناه برعهده خودتان است و اینکه با تخیل صحنه های شهوت انگیز،تحریک شهوتی صورت می گیرد یا خیر،یک حالت نفسانی است که هرکسی خودش متوجه می شود و واضح است قطعا ادامه این نوع تفکرات می تواند منجر به زمینه سازی گناه(مثل دنبال کردن مسائل محرک و جنسی،دیدن فیلمهای حرام و..) شود.

موفق و موید باشید.

کاملا موافقم و برام پیش اومده . هر چی جلوتر میری بیشتر دلت میخواد فیلم و عکس و .......... ببینی و در نهایت احساس گناه و ....

البته من توبه کردم .و انشالله خدا کمکم کنه چون ترکش سخته .کاش به حرف اونا که میگفتن عاقبتش عذاب روحی و بدنیه گوش داده بودم

البته از رحمت خدا نا امید نیستم

در ضمن تا ادم تحریک نشه که دلش خودارضایی نمیخواد و بعدش بیشتر حریص تر میشی

ترک کن عزیزم.

در ضمن یه چند تا جا خوندم خدا در روز قیامت به چهره انسانی که خود ارضایی میکرده نگاه نمیکنه . سرچ کنید گوگل هست

در ضمت کتاب جوانان چرا رو مطالعه کنید.اگه پیدا نکردید بگید من پیدا کنم .اگه نشد هم خودم کتاب رو دارم براتون تایپ می کنم

فکر کردن به این مسائل به احتمال زیاد زمینه ساز گناه هست و اگر هم نباشد "خطوات شیطان" است. یعنی ردپای شیطان. یعنی کاری که خودش گناه نیست ولی اگر دنبال شود به خود گناه میرسد. مثل ردپای شیطان که خود شیطان نیست ولی اگر کسی دنبال رد پای شیطان برود به خود شیطان میرسد. قرآن میفرماید دنبال خطوات شیطان نروید.
منی هم نشانه های مشخصی دارد که در رساله گفته شده است.
هر مسلمانی باید رساله مرجع خودش را در حد کنکور مسلط باشد.

در کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) راه حلهایی در زمینه مبارزه با این افکار آمده است. مثلا اینکه به محض آمدن این فکرها به ذهن شیطان را لعن کنید و به خدا پناه ببرید.

با سلام و عرض ادب

فقط اینو میتونم بگم که عمل خود ارضایی یا همون استمنا از اعتیاد به مواد مخدر هم خطرش بیشتره ! ، نمیگم مواد مخدر خطرش کمه ولی این عمل رفته رفته کل وجود فرد رو فرمانبردار خودش می کنه و آینده ی رویایی فرد رو ازش میگیره
نه هوشی براش میمونه که درس بخونه ، نه اعصاب درست حسابی
نه توانی برای کار کردن
نه زیبایی و و و
کلا دنیا و آخرت فرد رو نابود میکنه ... :aatash:

پس فکر کردن به داشتن یه ارتباط جنسی با یه فرد غیر واقعی یا واقعی شاید خدای نکرده زمینه ساز اینجور مشکلات بشه. اگه آدم از اول جوونی سعی کنه کلا گناه نکنه چه صغیره و چه کبیره آخرش میتونه حتی فکر گناه کردن رو هم نکنه!

علی ;428815 نوشت:
سلام
برای جلوگیری از به گناه افتادن، قبل از التماس و درخواست؛ عمل کردن لازمه.
از تو حرکت، از خدا برکت...

چه عملي اونوقت ؟

درضمن اسم فارسي . هركي عرب هست بره اسم عربي رو بچش بذاره . ما فارسيم و بچه هامون هم فارس هستن و مي مونن

zeinab82;428838 نوشت:
چه عملي اونوقت ؟

درضمن اسم فارسي . هركي عرب هست بره اسم عربي رو بچش بذاره . ما فارسيم و بچه هامون هم فارس هستن و مي مونن

هر عملی که زمینه ساز دوری از گناه باشه. ورزش، مطالعه، کار و بهتر از همه اونها روزه.
اون موضوع هم جاش اینجا نیست. پست های اون تاپیک، مخصوصاً روایاتی که کارشناس محترم نقل کردند رو بخونید و بعد اگر بحثی باقی موند شخصی مطرح نمایید.

با سلام و احترام
فکر کردن به شهوات باعث می شود که ترک آن سخت و انگار غیر قابل بازگشت است. بگذارید یک مثال بزنم:

شما در یک خانه ی زیبا آتشی روشن کنید که باعث سوختن خانه نشود. وقتی آتش را خاموش کنید باعث می شود که خانه پر از دود شود و قابل زندگی نباشد. اگر آن خانه هم بهترین خانه ها باشد با وجود این دود کسی در‌ آن زندگی نمی کند.

پس فکر کردن به این شهوات مانند خانه ای است که زندگی کردن در آن سخت است می باشد.

اما در کل فکر کردن به شهوات گناه ندارد و اشکالی ندارد.
منبع: استقتائات مقام معظم رهبری

موضوع قفل شده است