فراخوان برای ساخت فلش کارت یادگیری زبان ...

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فراخوان برای ساخت فلش کارت یادگیری زبان ...

سلام خدمت دوستان ...
امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...

نمیدونم چقدر یادگیری زبان انگلیسی براتون مهم هست ... من بنا به دلایلی میخوام شروع به ساخت فلش کارتهای زبان انگلیسی کنم ...
حتما شما هم مثله من مشگل یادگیری و به خاطر آوردن لغات انگلیسی رو داشتین ... مخصوصا زمانیکه تعدادشون زیاد میشه ...
زمانیکه ما یه لغت انگلیسی رو یاد میگیریم ... اون رو به یه کلمه فارسی ترجمه میکنیم ... که این غلط ترین کار ممکن هست ... باید BOOK به تصویر کتاب تو ذهنه ما ترجمه بشه ... نه به کلمه کتاب ...
این مشگلات توسط نرم افزارهای لایتنر حل شده ... کافی هست یه گوشیه اندروید دار داشته باشین ...

در اینصورت میشه به هر کلمه یه تصویر نسبت داد ... و تلفظ اون کلمه رو هم به فلش کارت Attach کرد ...
در اینصورت نرم افزار مربوطه کارت ها رو مرتب میکنه و از ما میخواهد که اونها رو تو ذهن خودمون یاد آوری کنیم ...

مثلا تصویر کتاب را به ما نشان میده و از ما میخواهد کلمه BOOK را به خاطر بیاوریم و برعکس ...
اگر تونستیم این کار رو بکنیم ... میگیم تونستیم و اگر نتونستیم به نرم افزار میگیم یاد آوریش برامون سخت ... یا غیر ممکن بود ...
در اینصورت خوده نرم افزار طبق الگوریتم های هوشمندی که داره درکه درستی از حافظه ما پیدا میکنه ...

و کلمات مختلف رو در زمان های مختلف ... با تکرارهای مختلف به ذهنه ما تداعی میکنه ... تا در کمترین زمان ممکنه لغات رو یاد بگیرین ...

الاه هیچ فلش کارت تصویری ... همرا با تلفظ در درون بازار ایران نیست ...
من تصمیم گرفتم چنین Flash کارت هایی رو بسازم ...

در فازه اول میخوایم 1000 تا کلمه پرکاربرد انگلیسی رو درست کنیم و اون رو در فازهای بعدی به 5هزار تا برسونم ...

طبق ادعاهایی که افراد کردن توسط نرم افزار لایتنر Anki به راحتی میشه هر ماه 700 تا لغت رو یادگرفت ...
من هم این مساله رو تست کردم ...
به راحتی میشه این کار رو کرد ... نرم افزار متوجه میشه ... شما تو چه کلماتی مشگل دارین ... و خودش بارها و بارها در زمان های متفاوت ازتون میپرسه تا اون رو با تصویر و تلفظ به خاطر بیارین ...

هدفم از زدن این پست این بود ... که اگر دوستانی تمایل دارن تو این کار شکرت کنن اعلام آمادگی کنن ...
فاز اول کار 1000 تا کلمه پرکاربرد هست ... که باید عکس و تلفظشون دانلود بشه ...
دانلود تلفظ که کاری نداره ... یه سایتی هست تلفظ تک تکه کلمات رو به ما میده ...
میمونه پیدا کردن عکس به ازای هر کلمه ... که این کار سخت هست ...
فعلا نیاز به یه گروه 10 نفره هست که هر کس تقبل 100 تا عکس رو بکنه ...
مثلا عکس BOOK و Human و ... رو پیدا کنه ... از طریق Google Image ...
2 تا از دوستای من اعلام آمادگی کردن ... مونده 8 نفره دیگه ...

100 تا عکس هم در بدتین حالت ... تقریبا 800 دقیقه یه چیزی در حدوده 15 ساعت وقت میگیره ...

اگر کسایی دوست داشتن تو این کار سهیم باشن ... اعلام آمادگی کنن ...

ممنون ...

باسلام وتسلیت شهادت سالارشهیدان ویاران باوفایش خیلی ممنون ازاین ابتکار شما بنده حاضرم دراین موضوع وارد شوم اگراجازه بدین

سلام ...
من فعلا ... با 2 نفر دیگه هماهنگ کردم ...
اگر شما هم دوست داشته باشین در اونصورت میشیم 4 نفر ...
باید وایسیم ...
تا 10 نفر تکمیل بشه ...

من تا حالا 100 تا لغت رو درست کردم ...
تا فردا میزارمش رو سایت که نتیجه رو خودت ببنی ...
من که از نتیجه خیلی راضی هستم ...

سلام ...

این لینک دریافت نرم افزار Ankidroid هست که وظیفه دوره کردن Flashcard ها رو بر عهده داره http://www.askdin.com/attachment.php...1&d=1383578421

اینم لینک دانلود فلش کارتهای ساخته شده برای حدودا 80 تا لغت ( تلفظ صحیح + عکس + معنا ) که به پست Attach شده است ...

شما ابتدا باید نرم افزار Ankidroid رو نصب کنی .... بعدش رویه فایلی که حاوی اطلاعات فلش کارت هست ... کلیک کنی ... در اونصورت میتونی به فلش کارت های موجود دسترسی پیدا کنی ....

اگر هم شما برنامه رو اجرا کنی فقط 20 تا فلش کارت رو ازت میپرسه ... بخوابی و فردا از خواب بلند شی ... 20 تای جدید رو ازت میپرسه ... و اونهایی رو هم که بلد نبودی مجددا ازت میپرسه ...

خیلی ساده هست ... اگر مشگلی بود ... بگو برات توضیح بدم ...

فایل: 

به روز رسانی

:Sham: