صفحه 1 از 38 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مجــــــــــــله شــــبانه ( هر شب یک وصیتنامه شهید)

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

مجــــــــــــله شــــبانه ( هر شب یک وصیتنامه شهید)

«این وصیت‌نامه‌هایی که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کرده‌اید
    و خدا قبول کند. ... این وصیت‌نامه‌ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید. امام خمینی(ره)».

بر همین اساس ازین پس هر شب وصیت نامه یک شهید را به عنوان تحفه‌ای
    از گنجِ جنگ پیشکش کاربران بزرگوار مجله شبانه خواهیم کرد.

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

برادران و خواهرانم با درس خواندن راه مرا ادامه بدهید

شهید ابوالفضل دهشيري نوجوانی است که در سال 1367 در صف فداییان روح الله قرار گرفت. متن وصیت نامه او از این قرار است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«‌ان الله اشتري من المومنين انفسهم واموالهم بان لهم الجنة يقاتلون في سبيل الله فيقتلون وعدا عليه حقا في التورية و الا نجيل و القرآن و من ا في بعهده من الله فستبشروا ببيعكم والذي بايعتم و ذالك هو الفوز العظيم.
    خدا جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده آنها در راه خدا جهاد مي كنند كه دشمن دين را به قتل برسانند و يا خود كشته شوند اين وعده قطعي است بر خدا و عهدي است كه در تورات و انجيل و قرآن ياد فرموده و ازخدا با وفاتر به عهدكيست ؟ اي اهل ايمان شما خود در اين معامله بشارت دهيدكه اين معاهده با خدا به حقيقت سعادت و پيروزي بزرگي است ».

با درود و سلام فراوان بر منجي عالم بشريت و نايب بر حقش امام امت و با درود و سلام برشهداي گلگون كفن انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي وصيتنامه خود را آغاز مي كنم . از شما ملت شهيدپرور عاجزانه تقاضا دارم به فرامين امام امت پاسخ مثبت دهيد و هميشه يار و ياور امام باشيد و دست از اتحاد و وحدت كه رمز پيروزي مي باشد بر نداريد و در همه حال رضاي خدا را در نظر بگيريد و كارهاي خود را خالصانه و فقط براي رضاي او انجام دهيد .

وشما اي پدر و مادر عزيزم از شما مي خواهم كه بردبار و صبور باشيد و در سوگ من عزاداري نكنيد بلكه رفتن من را مثل امانتي بدانيد كه بايد روزي پس داده شود و مادر از تو مي خواهم كه زينب گونه باشي و دشمنان اسلام بدانند كه با چه ملتي روبرو هستند ملتي كه شهيد پرور است و از شهادت باكي ندارد وهمان گونه كه در دامادي من شادي وخوشحالي مي كنيد شهادت من را هم همان دامادي بدانيد كه حجله ام قبرم و لباس داماديم كفنم و عروسم شهادت است و در جشن عروسي به مردم خوش آمد بگوييد وآنها را با كام شيرين از حجله ام برگردانيد .
    و شما اي برادران و خواهرانم مي خواهم حجاب خود را حفظ نماييد و با درس خواندن مشت محكمي بر دهان آمريكا و نوكرانش بزنيد و نماز خود را در سر وقت بخوانيد و روزه هاي خود را بگيريد . راه من را ادامه دهيد و نگذاريد كه اسلحه ام و تفنگم بر زمين بماند و هرگز در سوگ من گريه و زاري نكنيد . از تمام دوستان و آشنايانم مي خواهم كه اسلحه بر زمين افتاده من را برگيرند و بر عليه دشمنان اسلام بستيزند و پاسدار حقيقي خون شهيدان راه حق و حقيقت باشند.در ضمن تمام وسايل شخصي من را در راه خدا مصرف نماييد شايد اينها كار ساز باشند ما كه براي اين انقلاب كاري نكرديم شايد اينها كمكي باشد .

والسلام
    ساعت 10 شب چهارشنبه مورخ7/ 2/ 1367

5. صلوات ها 18

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

دیوانه تو هر دو جهان را چه کند!؟

شهید والا مقام «مجید دایی دایی» در تاریخ ۱۷ بهمن ماه سال ۱۳۶۱ به تعبیر خود «پیام نامه ای» برای خانواده خویش نگاشته است که خواندنش خالی از لطف نیست.

بسمه تعالی
    «ان الذین امنوا و الذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله اولئک یرجون رحمت الله و الله غفور رحیم». (بقره / ۲۱۸).
    با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (س) و با سلام بر کلیه نیروهای وفادار به خط امام.

اینجانب «مجید دایی دایی»، فرزند «علی اکبر» شهادت می‌دهم به وحدانیت خدا و رسالت محمد (ص)، آخرین پیغمبر او و ولایت علی (ع)، خلیفه اول و جانشین نبی اکرم (ص) و شهادت به اینکه امام خمینی (س)، فرزند علی در خط نبی اکرم قرار دارد و این انقلاب، زمینه ساز انقلاب و حکومت عدل جهانی مهدی (عج) می‌باشد.
    باری، خانواده عزیزم! اکنون که دست به قلم برده‌ام، نه برای اینکه وصیت‌نامه‌ای بنویسم، چون می‌دانید نوشتن وصیت در شرع، به کسانی تعلق می‌گیرد که مال التجاره‌ای داشته باشند و لیکن، بنده با توجه به موقعیت کنونی کشور عزیزمان، تصمیم گرفتم «پیام نامه»‌ای برای خانواده‌ام بنویسم، که سندی بر حقانیت خط و سیر شهدا باشد.
    خانواده عزیزم!‌‌ همان طوری که می‌دانید هدف من و دیگر رزمندگان - فقط و فقط- رضای خدا و اطاعت از فرمان او بوده است و در اجرای همین فرامین بوده، که به شهادت رسیده‌ام؛ پس کاری را انجام داده‌ام که دقیقاً خواست الله و امت حزب الله بوده است، که شما عزیزان باید از صمیم قلب خوشحال باشید، که فرزند شما در خطی قدم برداشت و شهید شد، که ادامهٔ‌‌ همان خط ائمهٔ اطهار (ع)، به خصوص سرور شهیدان تاریخ، حسین ابن علی (ع) است. حال با این تفاسیر، «آیا امام حسین (ع) از بین رفت؟!» خیر؛ چون، «شهید» شد. یعنی، «شاهد» است و قرآن دقیقاً ذکر کرده است که: «... شهیدان زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌خورند.» پس، شهدای ما زندگان تاریخند و یاد آنان همیشه به یادگار و سرمشق و الگوی نسل‌ها می‌ماند و این را بدانید شهادت، آرزوی کلیهٔ مسلمین است؛ چون انسان در هر موردی، خوب آن را انتخاب می‌کند. حال که مرگ هست، پس بهترین نوع مردن را من انتخاب کردم، که بهتر از آن مرگی نیست و من زندگی جاویدانی را بدست آورده‌ام.

در اینجا صحبتی با خانواده عزیزم دارم، تا فقط به عنوان پیامی و نصیحتی بوده باشد، که ان شاء الله این را دقیقاً قبول کنید. در وهلهٔ اول به پدر و مادرم؛‌ای عزیزان! بدانید من همیشه دعا گوی شما بودم؛ لیکن خود می‌دانید زندگی، صحنهٔ مبارزه است، که از اول خلقت بشر، بوده و هست. همیشه یکسری در خط شیطان قرار می‌گیرند و یکسری در خط الله و این بس افتخار بزرگی است، که ما در خط الله قرار گرفتیم و او را تکیه‌گاه‌مان قرار دادیم و از هیچ ابرجنایتکاری کمک نگرفتیم و می‌دانیم و یقین داریم که دست خدا، بالا‌ترین قدرتهاست و حال اگر انسان‌هایی در این راه فدا شوند، خوش به سعادتشان، که امامان و معصومین (ع) ما هم در این راه فدا شدند. ضمناً بدانید خداوند امانتی به شما داده بود و اکنون آن را باز پس گرفته و از شما می‌خواهم دقیقاً کاری را انجام دهید که زینب (س) در سوگ شهیدانش انجام داد و مجالس ترحیم را ساده برگزار کنید و به همه تبریک بگویید. وصیت شهید به شما، دعا برای طول عمر امام عزیزمان است.

پیامی برای برادرم دارم. محسن جان! من هیچ وقت نتوانستم حق برادری را بجا آورم، از شما تقاضای بخشش دارم. هیچ‌گاه از یاد خدا غافل نباشید و همیشه در خط امام و انقلاب حرکت کنید و با سختی‌ها مبارزه کنید، که انسان در کورهٔ راه سختی‌ها و آزمایشات الهی است که ساخته و به درجهٔ عالی متقی و ایمانی می‌رسد.

پیامی برای خواهران عزیزم: خواهران عزیز! در درجه اول از شما تقاضا دارم پاسدار خون شهید و ادامه دهندهٔ راه او و مبلغ دین او و الگو بودن، به عنوان خواهر شهید باشید. در زندگی هیچ‌گاه خدا را فراموش نکنید و فقط هر چه خواستید، از او بخواهید، که اگر خود را کوچک می‌کنید، برای خدا می‌کنید. در کلیهٔ مسایل انقلاب، و در نماز جماعات و جمعه شرکت کنید. در خدمت به انقلاب و اسلام، کوشا باشید؛ حال از هر طریقی که شده باشد، حتی دفاع لفظی از خط امام. خواهش و پیام دیگرم، حفظ حجاب شما است. حتماً حجاب خود را رعایت کنید، که نجابت یک زن در حفظ حجاب است. این را بدان که حفظ حجاب تو، در مقابل عمل من، کوبنده‌تر از خون من است. برایم گریه و زاری نکنید و اگر هم گریه‌ای و سوگواره‌ای هست، فقط به خاطر حسین ابن علی (ع) و یاران مظلوم او باشد. ضمناً پیامی هم برای اقوام و فامیل‌ها دارم، که به عنوان تذکری است و بار‌ها شنیده‌اید و این بار از یک شهید بشنوید. راهی که ما رفتیم، در ارتباط با اطاعت خدا بوده، که به دستور امام عزیزمان صورت گرفته است. یعنی، دستور امام برایمان حجت است. حرف او، حرف خداست.

هیچ شکی هم نداریم و می‌دانیم که وجود پر برکت ایشان بوده، که خداوند به ما این همه پیروزی عطا کرده است و اگر می‌بینیم اشخاص یا گروه‌هایی در مقابل امام قرار گرفته و یا نابود می‌شوند، این نشانگر حقانیت او و پشتیبانی خدا از اوست و حال از شما می‌خواهم این نعمتی را که نصیب ما شده، قدرش را بدانید و از یکسری هم تقاضای تجدید نظر در عقایدشان دارم، که هنوز فکرشان و قدمشان را با این انقلاب وفق نداده‌اند. بدانید، هر کس بخواهد در مقابل این سیل خروشان بایستد، فنا خواهد شد؛ چون سرچشمهٔ این سیل، به خدا وصل است و هیچ‌گاه از خروش نمی‌افتد و درضمن، خود را بی‌طرف نشان ندهید. بیایید در خط انقلاب و اگر دنیا و آخرت را می‌خواهید، همیشه مدافع خط اصیل اسلام باشید و در عمل، پیاده کنید.

مدافع امام، روحانیت اصیل در صحنه، دولت و حکومت باشید، که دفاع از اینان دفاع از دین خداست. در آخر، این را از صمیم قلب می‌گویم. اگر اشخاصی بخواهند باز از در خصومت با این حکومت درآیند، هیچ‌گاه راضی نیستم قطره اشکی برایم بریزند و حتی در مجالس ترحیمی که به اسم من است شرکت کنند، که روحم را سخت می‌آزارند. امیدوارم که همه به خود آیند و دست از لجبازی بردارند و بدانند که این انقلاب، «جند الله»، «حزب الله» و «روح الله» دارد و هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد. به امید فرج امام زمان (عج) و حکومت عدل مهدی (عج).
    «آن کس که تو را شناخت، جان را چه کند/ فرزند و عیال و خانمان را چه کند/ دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی/ دیوانه تو هر دو جهان را چه کند».
    اگـر بـاشد قـرار، آخـر بـمیرم / نـمی‌خواهم که در بـس‌تر بـمیرم.

7. صلوات ها 16

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

ما نظاره‌گر شماییم ...

شهيد رضا نادري وصيتنامه و متنهاي بسيار زيبا دارد. آخرين متن خود را براي عيد قربان سال 67 نوشت! همان روزي كه قرباني حضرت حق شد!. در عمليات مرصاد كاري كرد كه تحسين شهيد صياد را نيز در برداشت. وی اولين كسي بود كه تنگۀ مرصاد را بست و منافقين كوردل را غافلگير كرد. از همان نقطه هم به سوي آسمان پرواز نمود.

متن وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحيم
    پروردگارا، نميدانم چه شده است! قلب خود را سياه ميبينم و چشم خود را خشك از اشك. ميخواهم ناله و افغان خود را بلند كنم و دل را آينه معرفت و عشق نسبت به تو نمايم. اما در دل جز هوي و هوس و تاريكي چيز ديگري را مشاهده نميكنم.
    خدايا نميدانم چرا از اين مناجات محرومم. وقتي نَفْس خود را به ميز محاكمه ميكشانم از آينده و آخرت خود بيمناك ميشوم.
    همه گمان واهي در رابطه با من دارند و تنها اين منم كه از خودم خبر دارم و ميدانم كه اسيري هستم در بند شيطان. سگ نفس دائماً بر من حمله ور ميشود.
    الهي ميخواهم خوب شوم اما حريف خودم نميشوم. خدايا در اين مكان مقدس و به اين لحظات عزيز تو را به چهارده معصوم قسمت ميدهم كه به من توفيق دهي و از گناه دور گرداني. و عبادت خالصانه و گريه و زاري به درگاهت در دل شب عنايت فرمايي و مرا از زمره مُخلصان درگاهت قرار دهي.
    پس اي معبود من اكنون با حالتي زار از گذشته رو به سويت كرده ام. خدايا لطف و مرحمت تو نهايت ندارد. مانند دريايي است كه اگر بخواهي ميتواني با يك موج كل گناه و عصيان خلايق را پاك كني. الهي تو غني هستي از مجازات ما و ما ضعيف در برابر عذابت. پس درگذر از گنا ه ما.
    با شروع انقلاب در دل خود نوري را مشاهده كردم كه نغمه آستان ربوبيت تو را سر داده بود. اين تحول روزها و شبها بر من بيشتر آشكار شد. مرا به سوي تو ميكشيد، در اندرون من حالات روحاني ريشه دوانده بود. تا اينكه به من توفيق دادي كه پاي به مكاني بگذارم كه همه اش نور و صفا و همه اش عشق بود. و آن خاك گلگون، جبهه نام داشت.كم كم در اين بازارِ عشق و عاشقي واژه شهادت را درك كردم. من ديگر از ژرفاي زندگي پست دنيا و وابستگي هايش بيرون آمده بودم.

رابطه من با تو نزديك و نزديكتر ميشد. تا اينكه مرا سخت عاشق خودكردي. بارها درد عاشقي پوست و گوشت و استخوانم را در هم ميفشرد. من سرمست از اين شور بارها به ديار جبهه پا نهادم. اما نميدانم كه پايان اين ظلمات و تاريكي كي خواهد بود.
    نميدانم چه زمان خورشيد تابان شهادت تيرگي شب را كنار ميزند و سپيده آن، آسمانِ تارِ دلِ مرا روشن م يسازد.
    چه شيرين است آن زماني كه وعده ديدار حاصل شود. و من با چهره اي بشاش و بدني خونين و قطعه قطعه شده به ديدارت بيايم.
    الهي در آن لحظه دوست دارم كه فرصتي به من دهي!
    الهي تو رحيمي، تو بخشنده اي، تنها تو مولا و سرپرست مني. دوست دارم در آن لحظه فرصتي يابم تا رو به قبله كنم. سر به سجده گذارم و در حالت طاعت و بندگي، تو را براي چند بار ديگر بخوانم.
    ...
    سخني با شما برادران و دوستان دارم...
    برادران عزيز انتظاري كه از شماست از سايرين نيست. انتظاري كه شهدا و امام از شما دارند جداي از عام مردم است. چرا كه شما همگي در جبهه بوده ايد و مظلوميت اسلام و جنگ را در بعضي از مواقع مشاهده نموده ايد. ديده ايد كه چگونه در بعضي از عملياتها به خاطر كمبود نيرو چه بر سر ما آمده! چطور حاصل دسترنج خون شهدا و رزمندگان در آخر كار به علت نبودن نيروي پشتيباني بي ثمر گشته و چقدر شهيد و مجروح و مفقودالاثر به خاطر همين مسئله در خاك لاله گون جبهه به جاي مانده.
    عزيزان من، مشكل براي اين است كه ما نبايد زندگيمان را با جنگ تطبيق دهيم! يعني فكر كنيم كه هر وقت بيكار هستيم بايد به جبهه برويم، اين طرز تفكر براي كسي كه امام دارد و مي خواهد براساس تكليف زندگي كند اشتباه است.
    چرا كه مقلد امام، از خود قدرت تصرفي در رابطه با امور زندگي ندارد. پس انسان بايد ببيند كه جبهه چه وقت به او نياز دارد. يعني جنگ را با زندگي اش تطبيق دهد.
    يعني اگر درس بود، اگر مسئله ازدواج بود و اگر هزار كار مهم دنيوي ديگر بود وقتي كه به ما گفتند جبهه به شما نياز دارد بايد پشت پا به آنها زد. آيا مسئله اسلام مهمتر است يا درس و ديپلم! به خدا قسم كه در روز قيامت حساب امثال ما بسيار سخت خواهد بود.

در پايان: بر روي قبرم اين مطلب نوشته شود:
    اي برادر، به كجا ميروي كمي درنگ كن آيا با كمي گريه و يك فاتحه خواندن بر مزار من و امثال من، مسئوليتي را كه با رفتن خود بر دوش تو گذاشته ايم از ياد خواهي برد؟!
    ما نظاره ميكنيم كه تو با اين مسئوليت سنگين چه خواهي كرد. و اما مسئوليت ادامه دادن راه ماست و...
    پيكر مرا در گلزار شهداي شاهرود در كنار دوستم علي كلباسي دفن كنيد.
    اگر جنازه ام برنگشت مزار هر يك از شهدا مزار من است.
    در نهايت از تمامي دوستانم حلاليت ميطلبم و اميدوارم كه هر بدي از طرف من به شما رسيده است را به بزرگي خود ببخشيد.

9. صلوات ها 11

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

من نرفتم که زنده برگردم ...

شهید آیت الله آب در جگر که در تاریخ ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۶ به دیدار معبود شتافت در چند خط کوتاه و مختصر چنین وصیت کرده است:

متن وصیتنامه

منتظر من نباشید من نرفتم که زنده برگردم...
    ...وصیت می‌کنم که هرگز برای من گریه نکنید. به مادرم بگویید که شما پیش فاطمه دختر پیامبر(ص) سربلند خواهی شد، چون فاطمه شهید داد و شما هم شهید دادی. مادر! هر موقع به یاد فرزندت می‌افتی به یاد فرزندانی باش که بدن پاره پاره آنها را مادرشان ندیده که توسط مزدوران چپ و راست در زیر رگبار گلوله‌های دژخیمان شرق و غرب به شهادت رسیدند. مادرم تو باید مانند کوهی که به افق سر کشیده سربلند باشی…
    و ای پدر تو را هم نزد (علی(ع) سربلند خواهم کرد.

11. صلوات ها 9

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

باید با اتحاد نقشۀ دشمنان را خنثی کنیم

شهید جابر کشاورزی در سال 1344 در شهرستان خرامه متولد شد و در تاريخ 5/1/61 در عملیات فتح المبین بر اثر اصابت تركش خمپاره در جبهه شوش به شهادت رسید.

متن وصیت نامه

به نام خدا
    خدايا! قلممان را از نفاق و عملمان را از ريا، زبانمان را از دروغ و چشمهايمان را از نگاه كردن به چيزهاي غيرشرعي و علممان را از خيانت پاك بگردان كه تو به راستي آمرزنده هستي و تو ستارالعيوب همه گناهان هستي. اي تنها معبود ما!
    ... اينك كه عازم جبهه هاي حق عليه باطل هستم، مي خواهم چند كلمه با برادران و خواهرانم كه مي خواهند براي ادامه دادن راهمان كوشا باشند صحبت كنم. برادران! خواهران! اسلام اينك در خطر است و ما بايد سنگری مقاوم و محكم براي محافظت كردن از اسلام باشيم. اينك اسلام به خون احتياج دارد. اينك ما بايد به نداي هميشه بلند حسين(ع) جواب بدهيم. ما بايد براي حراست از خون حسين(ع) كوشا باشيم. اي آزادگان اسلام! بياييد كه با خون شهيدان انقلاب وضوي شهادت بگيريم. اي برادران! اگر چه مردن سخت است، بهتر است كه ما بميريم. از كربلاي جانسوز تا انقلاب امروز هميشه آيد اين ندا به به چه نواي زيبايي!
    اي حسين جان! ما امروز به نداي ینصرنی تو پاسخ مثبت مي گوييم و به سوی كربلاي ايران مي شتابيم تا به نداي ينصرني تو پاسخ گفته باشيم و شما اي خانواده من! اگر من در جبهه حق شهيد شدم، شما نبايد اصلا ناراحت بشويد و شما اي پدر و مادر! من نزد شما امانتي بودم كه اين امانت از طرف خدا به شما داده شده بود و هر لحظه احتمال اين است كه خدا اين امانت خويش را پس بگيرد و شما نبايد براي اين كه اين امانت از شما گرفته شده ناراحت باشيد و اصلا براي من گريه نكنيد و اگر مي‌خواهيد گريه كنيد، براي مظلوميت امام حسين(ع) و يارانش در روز عاشورا گريه كنيد. شما براي مظلوميت بهشتي، باهنر، رجايي و ديگر ياران امام كه به شهادت رسيدند گريه كنيد... در ضمن برادران! دشمن بيكار نمي نشيند؛ هر روز با نقشه اي با شما روبرو مي شود. يك روز در پوشش مجاهد، يك روز پيمان خويشي، يك روز هم در پوشش انقلابي... و من و تو بايد با اتحاد خودمان نقشه آنها را خنثي كنيم.
    ما را برادر! بیمی از زخم برون نیست گر هست بیمار جز از زخم درون نیست

13. صلوات ها 10

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

زندگی جز در راه خدا یک خسران بزرگ است

شهید صادق مهدی برزی
    در وصیت نامه خویش این گونه نوشته است:

متن وصیت نامه
    اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

فَمَن کَانَ یَرجُوا لِقاءَ رَبَّه فَلیَعمَل عَمَل صالِحاً وَ لا یُشرِک بِعِبادَه رَبِّه اَحَداَ «قرآن کریم»

پس کسی که امید لقاء پروردگارش را دارد، پس عمل شایسته انجام دهد و در عبادت پروردگارش هیچکس را شریک قرار ندهد.

شهادت فخر ما و فخر اولیاء ماست. «امام خمینی»

مرگ ارمغان مؤمن است. «رسول اکرم (ص)»

با سلام بر او که جز او حجتی بر خلق دیگر نمانده همان حجت خدا، همان امید اولیاء و همان عصاره پیام انبیاء و اوصیاء مهدی موعود (عج) و با سلام بر پیر جماران، آن عارف دل شکسته و آن سالک طریق حق، آن یگانه رهبر اسلام خمینی بت شکن و با سلام و عرض ادب حضور خیل شهدای عاشق و پاکباز انقلاب و جنگ، آن عاشقان سوخته در عشق معشوق و با آرزوی سلامتی برای معلولین و مجروحین، آن ایثارگران جبهه‌های حق علیه باطل و آرزوی آزادی کربلا و قدس و قبر شش گوشه حسین مظلوم (ع) آن پرچمدار آزدادی و استقامت و شرف. انشاءالله.

لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم انا لله و انا الیه راجعون

قبل از نوشتن این نوشتار به یاد وصیت نامه یکی از شهدا افتادم که گفته بود برای اینکه بعد از مرگم از من آنچنان که نیستم تعریف نکنند وصیتی نمی‌نویسم. ولی تو گویی قلب پرآشوب من جز با نوشتن و گفتن ساکت نمی‌شود. اگر چه عمل نمی‌کنم ولی دوست دارم گفته باشم که مسئولیت قلم از همه بالاتر است و نوشتن وصیت یک دستور الهی:

کتب علیکم اذا حضر احدکم الموت ان ترک خیر الوصیه للوالدین والاقربین حقا علی المتقین

ترجمه: نوشته شد بر شما اگر یکی از شما را مرگ فرا رسد، اگر دارای متاع دنیا باشد وصیت کند برای پدر و مادر و خویشان به چیزی شایسته عدل، این کار سزاوار مقام پرهیزگاران است.

ولی قبل از هر چیز پدر و مادر مهربانم سلام علیکم. قبل از هر چیز از رفتن من غصه نخورید و خدای نکرده به فکر این نباشید که اگر به جبهه نمی‌آمدم کشته نمی‌شدم و از دنیا نمی‌رفتم زیرا قرآن کریم در سوره آل عمران آیه ۱۵۶ می‌فرماید:

یا ایها الذین آمنوا لاتکونوا کالذین کفروا …

ترجمه: ای کسانی که ایمان آوردید، مباشید مانند کافران که به برادرانشان گفتند چون سفر می‌کردند در زمین یا در جنگ بودند، اگر بودند نزد ما نمی‌مردند و کشته نمی‌شدند…

قبل از نوشتن وصیت نامه باز هم من وصیت‌نامه نوشته‌ام ولی این بار باز هم می‌نویسم ولی این را که در جبهه من این را فهمیدم که زندگی کردن جز در راه خدا یک خسران و یک زیان بزرگ است. اینجا انسان حس می‌کند که گناه زیاد کرده پس همین حالا به شما بگویم قبل از اینکه به جبهه بیایید، حسابتان را بررسی کنید و بقول علی (ع)

«حاسبوا قبل ان تحاسبوا و موتوا قبل ان تموتوا»

زیرا فقط با همین روش است که انسان می‌تواند در خودسازی موفق شود.

برادران عزیزم، مادر و پدرم، همیشه مرگ را به یاد بیاورید و خصوصا در خوشیها زیرا در ناخوشیها انسان بیشتر به یاد مرگ می‌افتد.

مادر عزیز و مهربانم! اگرچه اکنون که این نامه را می‌خوانی شاید دیگر من را نبینی ولی فراموش نکنی که تو مادری و وظیفه‌ات را هم من به تو بگویم که خیلی خوب انجام دادی و در امتحانات خصوصا خانوادگی صبر زیبایی پیش گرفتی و در تربیت فرزندانت حقا که مادر بودی ولی این را فراموش نکن که من امانت بودم و حال هم که می‌روم خدا را شکر کن که این امانت را با سلامت و خصوصا رضایت به پیشگاه خدا تقدیم کردی و من کاملا از تو راضی هستم و امیدوارم که خدا هم از تو راضی باشد که انشاءالله هست.

پدر و مادر عزیزم! شما پیش خدا اجر دارید و مواظب باشید که کارهایتان این اجر را پایمال نکند.

15. صلوات ها 8

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

چه کشته شويم و چه بکشيم پيروزيم و امروز ايران افتخار ماست

شهيد " رمضان بيجاني" در وصيتنامه خود توصيه‌هايي ارزشمند به مردم کرده است.

فرازي از وصيتنامه اين شهيد بزرگوار به شرح زير است:

اي امت شهيد پرور، عزيزان شما به خاطر به دست آوردن آب و خاک به شهادت نمي‌رسند بلکه شهادت آنها به خاطر برافراشتن پرچم اسلام در سرتاسر پهنه گيتي است. بايد تا آخرين نفر و آخرين فشنگ با دشمنان مبارزه کنيم زيرا چه کشته شويم و چه بکشيم پيروزيم و امروز ايران افتخار ماست.

ايراني که پرچم "لااله الا الله" و" محمد رسول الله" بر فراز آن به اهتزار درآمده است.

17. صلوات ها 7

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

دست نوشته‌ای تکان دهنده از یک شهید ترور / میترسیم که بعد از ما، ایمان را سر ببرند!

مهدي رجب بيگي در سال 1336 در شهر دامغان به دنيا آمد. او از فاتحان لانه جاسوسي بود و بيانيه هاي دانشجويان را در نماز جمعه قرائت ميكرد. منافقين كوردل كه توان مباحثه با اين سرباز انقلاب را نداشتند در پنجم مهرماه سال 60 او را به شهادت رساندند.

...
    شهادت در راه خدا برای من از عسل شیرین تر است. «محمود» شهید شده است، «حسین» شهید شده است، «علی» شهید شده است، «جمال» شهید شده است. کسی نمرده است، همه زنده اند...
    خدایا! تو بنگر که چگونه فرزندان ابراهیم، اسماعیل وار به قربانگاه ابتلا می شتابند و پیروزمندانه جان می سپارند. ببین که چگونه اسطوره های شهادت، حیات را به بازی گرفته اند و مرگ، به اسارتشان درآمده است. ببین که چگونه آیه وجودشان در بستر جاری زمان، حیات را تفسیر میکند.
    خدایا! یارانمان، یارانمان! یارانمان... مهاجران رفته اند و ما بی انصار شده ایم. دلاوران قبیله نور، در نبرد با ظلمت، به دشت روشنایی هجرت نمودند تا قله فلاح را فتح کنند و چونان ستاره ای در آسمان تیره بدرخشند.
    خدایا! به ابرها بگو بگریند، به کوهها بگو بشکافند، به دریاها بگو بخروشند، به طوفانها بگو بشتابند، به رودها بگو بنالند، به چشمه ها بگو بجوشند، به آسمانها بگو ببارند و به کائنات بگو اشک بریزند. به درختها بگو که برگهایشان را فرو ریزند و به خزان غربت سرزمینمان رنگ ببازند. به عقابها بگو که بر سوگ یارانمان بنشینند.

به فرشتگان بگو که خلیفه ات را در زمین ببینند. تا آیه «انی أعلم ما لا تعلمون» نزولی دوباره بیابد.
    به محمد (ص) بگو که پیروانش حماسه آفریدند. به علی (ص) بگو که شیعیانش قیامت برپا کردند.
    به حسین (ص) بگو که خونش همچنان در رگها می جوشد. از آن خونی که در دشت کربلا ریخت، سروها رویید، ظالمان سروها را بریدند، اما باز هم سروها سر به فلک کشیدند.
    به عباس بگو که دستانش بر پیکرمان آویخته است. به آدم ابوالبشر بگو که از هابیل تاکنون، همواره شهیدمان کرده اند.
    خدایا! چه رنج بزرگی است! تو میدانی که ما چه دردی میکشیم؛ پنداری که چون شمع آب میشویم. ما از مرگ نمیهراسیم، اما میترسیم که بعد از ما، ایمان را سر ببرند. و اگر دل از سوختن برگیریم، روشنایی نابود شود و جای خود را دوباره به شب بسپارد، پس چه باید کرد؟!
    از یک سو باید بمانیم تا شهید آینده شویم و از سوی دیگر، باید شهید شویم تا آینده بماند! هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید امروز بمانیم تا فردا شهید نشود! عجب دردي!
    کاش راهی بود تا امروز شهید شویم و فردا باز زنده گردیم تا دوباره شهید شويم!!
    آری، یاران همه به سوی مرگ رفته اند در حالی که نگران «فردا» بودند. خدایا نکند وارثان خون این شهیدان در راهشان گام نزنند؟! نکند شیطانهای کوچک با خون اینان خان شوند؟
    نکند جان مایه ها، برای بی مایه های دون، سرمایه مقام شود. نکند زمین خونرنگ به تسخیر هواداران نیرنگ در آید. نکند شهادت اینها پایگاه «دنائت» آنها بشود!؟ نکند میوه درخت فداکاری اینان را صاحبان ریاکاری بچینند؟!
    نکند جنگ یارانمان به چنگ فرنگی مسلکان افتد!؟ نکند خونین کفنان در غربت بمیرند تا «خویش باوران غرب» کام گیرند!؟
    خدایا! ماندن چقدر دشوار است و در غربت زمین، بی یار و یاور حضور داشتن، همانند غیبت است.
    انگار که کمرمان شکسته و زنجیر درد، دستهامان را بسته و غم در سینه مان نشسته است...

19. صلوات ها 9

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41220

آیا اینهمه بیسجی شستشوی مغزی شده‌اند!؟

شهید عليرضا حريران از جمله سرداران خطه سرسبز گیلان است که در وصیتنامه خویش این گونه نگاشته است:

وصيت نامه

انا لله و انا اليه راجعون
    همانا ما از خداييم و به سوي او بر مي گرديم.

با درود و سلام به رهبر كبير انقلاب اسلامي ميد نور چشم مستضعفان جهان و نايب بر حق امام زمان (عج) امام خميني و با سلام به اميد امام امت آيت الله منتظري و با درود فراوان به تمامي رزمندگان اسلام و تمامي شهيدان از صدر اسلام تا شهداي كربلاهاي ايران.
    آنچه وصيت من است اين است كه هميشه پيرو خط امام باشيد كه اگر اينگونه باشيد هيچ خطري و اغراضي شما را تهديد نخواهد كرد.
    و حال كه اين وصيتنامه را مي نويسم با سلامتي كامل و آگاهي تمام و اعتقاد به راه انبياء و ولايت فقيه مي باشد اول اگر كه شهيد شدم راهي بود كه خود آگاهانه انتخاب كردم و اميدوارم خداوند بزرگ اين شهيد شدن مرا قبول كند و گناهان مرا ببخشد پروردگارا هر چه زودتر شهادت را نصيب من كن و من نمي دانم كه به مرگ طبيعي خواهم مرد يا به دست منافقين شهيد خواهم شد و يا در جبهه هاي جنگ اما از خدا مي خواهم اگر لايق مي داند يك لطفي به من بنمايد و آن اينكه مرا در رديف شهداء قرار دهد.

و ضمنا بعرض برسانم بعضي ها مي گويند اينها كه به جبهه مي روند اطلاعي ندارند مي گويند فريب روحانيت را خورده اند و مي گويند اينها را شستشوي مغزي دادند ولي اينها همه دروغ است انساني كه به جبهه مي رود براي دفاع از دين و ناموس خودش مي رود نه برای روحانیت تنها برای نشان دادن انسانیت خود می روندبرای نشان دادن قدرت دين خود مي روند و بالاخره براي هدفي كه دارند مي روند نه اينكه فريب كسي را بخورد آن ايماني كه به خدا و رسول خدا دارد مي رود اين حرفها را انسان جاهل و نادان مي زند و اين قدرت نفساني اوست كه به او غلبه مي كند و به او اجازه زدن چنين حرفهايي را مي دهد و اگر هم از روي دانايي بزند از روحانيت و اسلام وحشت دارند چون روحانيت چراغ امت است وظيفه روحانيت بيدار كردن مردم است
    برادران و خواهران ما همه مسئوليم اگر در جبهه ها حضور نداريم لااقل در پشت جبهه به رزمندگان كمك كنيم كمك ما اين است كه در حال حاضر دشمنان داخلي را كه گروهكهاي منحرف مي باشد سركوب كنيم و فقط حزب الله را بر ايران زمين و تمامي جهان بر پا كنيم و براي محافظت آن بكوشيم برادران و خواهران هيچ وقت بيكار نباشيد خداي نكرده دشمن از غفلت شما استفاده كند و ضربه خودش را بزند به خدا سوگند قسم به خون پاك شهيدان اگر كسي بخواهد با چشم بد به معنا و مفهوم شهيد بنگرد و تبليغ كنيد كه چرا فرزندانت را به جبهه مي فرستي خداوند سزايش را مي دهد و او را خوار و زبون مي سازد

و كلمه اي صحبت دارم با برادران انجمن اسلامي باز قلعه ملک اگر كوچكترين خيانتي بكنيد به مردم و از انجام وظيفه خود سرپيچي نمائيد و ننگتان باد و اگر هم لياقت نداريد كنار برويد وقت مردم را نگيريد.

به مادر عزيزم
    مادر جان ناراحت نباش فرزندت در راه الله حركت كرد و جانش را در اين راه فدا كرده است چون مي دانيد كه مردن براي همه است و چه بهتر در راه خدا فرزندي اهدا نموده باشي ميدانم كه خيلي زحمت كشيدي و من ثمري براي تو نداشتم اما براي اسلام دين تو و قرآن كتاب آسماني هديه اي داشتي كه به امام امت خميني كبير تحويل دادي و از شيون و زاري دوري كن كه باعث عذاب روح من نباش و شاد باش كه دشمن به وحشت درآید .و در آخر بر تمام خانواده از کوچک ، بزرگ و بر تمام فامیلان می نویسم که مرا حلال کنند و به دوستان می خواهم هیچ وقت مرا فراموش نکنند . والسلام .

مادرم خیلی دوست داشتی مرا داماد کنی سعی کن مجلسی که برايم مي گيري مثل يك عروسي روحم را شاد كن. برادرم سعي كن وصيت نامه ام را تو بخواني و روحم را شاد كني برادرم افتخار كن همچون برادري را در راه خدا دادي. برادرم مرا در قبرستان آقا سيد رضا بگذاريد.
    خدايا خدايا تا انقلاب مهدي حتي كنار مهدي خميني را نگهدار.

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 38 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 10

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری