آیا به نظر شما درسته که جوانها تا چند سال بعد از ازدواج جلوی بچه دار شدنشونو بگیرند؟

تب‌های اولیه

82 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا به نظر شما درسته که جوانها تا چند سال بعد از ازدواج جلوی بچه دار شدنشونو بگیرند؟

نظراتتون رو بگذارید تا به تدریج بحث رو باز تر کنیم. :Mohabbat: آیا به نظر شما درسته که جوانها تا چند سال بعد از ازدواج جلوی بچه دار شدنشونوبگیرند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک و به دور از هرگونه حاشیه و بحثهای دونفره مطلب ارسال نمایید.

با تشکر

:Gol:

طاهر;412458 نوشت:
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک و به دور از هرگونه حاشیه و بحثهای دونفره مطلب ارسال نمایید.

با تشکر

با سلام و تحیت به مناسبت عیدین .بله با تشکر از شما باعث زحمت شد .

سلام
بستگی داره که به چه علتی اینکار انجام میشه. اگه دلیل منطقی و واقعی داره کار درستیه.
ولی متأسفانه بالای 95% شون با دلایل غیرمنطقی و راحت طلبانه اقدام به بچه دار شدن نمی کنند.

کنیز نرجس خاتون;412449 نوشت:
نظراتتون رو بگذارید تا به تدریج بحث رو باز تر کنیم. آیا به نظر شما درسته که جوانها تا چند سال بعد از ازدواج جلوی بچه دار شدنشونوبگیرند؟

بله درسته.
بچه دار شدن آمادگی میخواد هم از نظر اقتصادی ( خرج و مخارجی که برای خانواده به همراه دارد ) هم از نظر عاطفی و وقت و زمانی که باید به بچه اختصاص داده بشه فقط به دنیا آوردن یه بچه مهم نیست باید به آینده اون بچه هم فکر شود .
از اون جایی که مادر بیشترین نقش رو بعد از تولد بچه داره به نظر من خیلی سخته بلافاصله بعد از ازدواج بچه دار شن و زیر بار این همه مسئولیت بره.

صد در صد
چون دو نفر که تازه ازدواج کردن هنوز همدیگه رو کامل نمیشناسن باید چند سال صبر کنن اگه دیدن مشکل خاصی با هم ندارن و اختلاف سلیقه ها برطرف شد بعد بچه بیارن
نه اینکه همون شب اول بچه دارن بشن و بعد از چند ماه بفهمن به درد هم نمیخورن

علی ;412501 نوشت:
سلام
بستگی داره که به چه علتی اینکار انجام میشه. اگه دلیل منطقی و واقعی داره کار درستیه.
ولی متأسفانه بالای 95% شون با دلایل غیرمنطقی و راحت طلبانه اقدام به بچه دار شدن نمی کنند.

با تشکر از شما منظور بیشتر همین علل راحت طلبانه ست.

گاهی اوقات زوجین بدون مشکل خاصی فقط به خاطر حرف مردم از بچه دار شدن امتناء میکنند .مثلا میگن ما خودمون بچه ایم یا اینکه درسته چون قدیمترها بچه دار شدن زود اتفاق میافتاد الان قبیح باشه؟فقط به دلیل اینکه دوستان و فامیل بهشون نخندند؟آیا رواج طرز فکر دیر بچه دار شدن صرف اینکه اکر زود بچه دار شوم همه به من میخندند درست است؟

shabnam !;412507 نوشت:
بله درسته.
بچه دار شدن آمادگی میخواد هم از نظر اقتصادی ( خرج و مخارجی که برای خانواده به همراه دارد ) هم از نظر عاطفی و وقت و زمانی که باید به بچه اختصاص داده بشه فقط به دنیا آوردن یه بچه مهم نیست باید به آینده اون بچه هم فکر شود .
از اون جایی که مادر بیشترین نقش رو بعد از تولد بچه داره به نظر من خیلی سخته بلافاصله بعد از ازدواج بچه دار شن و زیر بار این همه مسئولیت بره.

کاملا درست اما به خاطر حرف مردم چی شبنم؟

کنیز نرجس خاتون;412949 نوشت:

دوست عزیزم مردم همیشه همه چی میگن ولی قراره اون زوج بچه رو بزرگ کنن نه مردم. به نظر من پدر و مادر اول باید مقدمات این کار رو فراهم کنند نه بعد از تولد بچه به فکر بیفتن . کسی که یه بچه رو بدنیا میاره در قبال اون بچه مسئوله وقتی هیچ آمادگی نداره چرا باید بدون فکر و کسب آمادگی بچه ایی رو به دنیا بیاره که توانایی بزرگ کردنش هم نداره :Gol:
دوست عزیز من درست متوجه سوال شما نشدم طرفهای ما فقط زوجهای جوان رو وادار میکنن زود بچه دار شن :khandeh!:

shabnam !;412958 نوشت:
دوست عزیزم مردم همیشه همه چی میگن ولی قراره اون زوج بچه رو بزرگ کنن نه مردم. به نظر من پدر و مادر اول باید مقدمات این کار رو فراهم کنند نه بعد از تولد بچه به فکر بیفتن . کسی که یه بچه رو بدنیا میاره در قبال اون بچه مسئوله وقتی هیچ آمادگی نداره چرا باید بدون فکر و کسب آمادگی بچه ایی رو به دنیا بیاره که توانایی بزرگ کردنش هم نداره :Gol:
دوست عزیز من درست متوجه سوال شما نشدم طرفهای ما فقط زوجهای جوان رو وادار میکنن زود بچه دار شن :khandeh!:

ممنونم ازت اما در مورد کسی که شرایط داره؟؟؟

[=&quot]این سوالیه که همه از خودشون میپرسن ؟
[=&quot]کی بچه دار بشیم ؟
[=&quot]یک سال بعد از ازدواج
[=&quot]سه سال؟
[=&quot]پنج سال ؟
[=&quot]ده سال؟
[=&quot] همه ی اطرافیان هم روی این سال ؟کلیک کردند و دیگه ول کن قضیه نیستن
[=&quot]وای ده ساله ازدواج کردی نمیخوای بچه بیاری؟ دیر میشه ؟فلانی رو دیدی؟ دوسال بعد تو ازدواج کرده الان سه تا بچه داره ؟ فلانی رو دیدی؟ بچه اش امسال میره سوم راهنمایی؟اون وقت تو ؟ هنوز بچه نداری؟ چرا اخه ؟ ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟ اصلا نکنه مشکل دارید بچه دار نمیشید ؟ دکتر رفتید ؟ اگه دکتر جواب نداده فلان دعا نویس...........
[=&quot]الی اخر
[=&quot]چرا بعضی ها فکر میکنن نصیحت در همه ی مواقع جواب نمیده ؟
[=&quot]اخه چرا ؟
[=&quot]به نظر من مناسب ترین زمان برای بچه دار شدن زمانیه که هر دو طرف بتونن مسئولیت قبول کنن ...
[=&quot]هر دو طرف بچه دوست داشته باشن .....
[=&quot]خانوم خونه از پس مادر شدن بر بیاد ...اقای خونه بتونه مسئولیت قبول کنه
[=&quot]سال اش مهم نیست ...مهم نیست کی این تفاهم به وجود بیاد
[=&quot]مهم اینه که وقتی به وجود اومد تصمیم به بچه دار شدن بگیرن
[=&quot]اینقدر بدم میاد از ادم هایی که 1سال بعد ازدواج سه تا بچه میارن ...بچه ها که از اب و گل در اومدن تازه میفهمن با پدر بچه ها تفاهم ندارن

کنیز نرجس خاتون;412960 نوشت:
هیچ زوری هم بالای سرشون نیست

گاهی اوقات دیده شده جلوگیری قبل از بارداری موجب بروز نازایی در افراد شده ... اگر احتمال نازایی بره چطور از نظر اخلاقی جایزه؟؟؟؟؟؟

کنیز نرجس خاتون;412949 نوشت:

حرف مردم همیشه هست
اگه زود بچه دار بشی میگن -چه خبر بوده ؟ بزار یه ذره سنتون بالا تر بره ..بیشتر همدیگه رو بشناسید ..یه ذره میرفتید گردش و از زندگی متاهلی لذت میبردید ....خودتون و انداختید تو دردسر ووووووووووووووووالی اخر
دیر بچه دار شدن هم همینه
پس به حرف های اطرافیان سعی کن بی توجه باشی

کنیز نرجس خاتون;412962 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز نرجس خاتون نمایش پست ها
هیچ زوری هم بالای سرشون نیست

والا چی بگم من خودم طرفدار دیر بچه دار شدن زوج ها هستم تازه اونم فقط یه بچه نه بیشتر :ok:

shabnam !;412507 نوشت:

از نظر اقتصادی من معتقدم که روزی رو خدا میرسونه ...
نمیدونم دیدیا خیر ..اما کسانی هستند که از نظر مالی و تحصیلی هیچ مشکلی ندارن
پس سریع مشکلشون و ربط میدن به بیماری
در حالی که شاید بابا جان مشکل عاطفی باشه
خانوم خونه با پذیرش یه بچه موافق نباشه ...بالاخره بیشتر مسئولیت به عهده ی مادر هست ...

کنیز نرجس خاتون;412963 نوشت:
گاهی اوقات دیده شده جلوگیری قبل از بارداری موجب بروز نازایی در افراد شده ... اگر احتمال نازایی بره چطور از نظر اخلاقی جایزه؟؟؟؟؟؟

درسته این احتمال هست ...
اما نه خیلی ....

مهر...;412966 نوشت:
خانوم خونه با پذیرش یه بچه موافق نباشه ...بالاخره بیشتر مسئولیت به عهده ی مادر هست ...

منم موافقم :Gol: شاید تازه عروس نخواهد سریع زیر بار مسئولیت بچه بره

shabnam !;412965 نوشت:
والا چی بگم من خودم طرفدار دیر بچه دار شدن زوج ها هستم تازه اونم فقط یه بچه نه بیشتر

اما من به شدت مخالفم ....با دیر یا زود بچه دار شدن نه ..........با تک فرزندی ...از نظر روانشاسی هم تک فرزندی پیشنهاد نمیشه ...

کنیز نرجس خاتون;412963 نوشت:

البته بگذارید کمی دوستانه تر بگم این هم سوال خودم هست هم نیست .ما هنوز به فکر بچه نیستیم اما اخیرا میبینم کسانی که زیاد جلوگیری میکنند دچار مشکل در بارداری شده اند.الان همه به من توصیه میکنند اگر مشکل نداری چرا بچه نمیخوای اما من به همین دلیل عجله نکردن و کمی اندیشیدن در مورد خودم و همسرم و اینکه بلوغ والدین شدن رو داریم یا نه کمی صبر کردم اما میترسم تا دوسال دیگه یا چهار سال دیگه هم نفهمم بالاخره همسرم وقتش هست پدر بشه یا نه!!!!:Gig:

مهر...;412973 نوشت:
اما من به شدت مخالفم ....با دیر یا زود بچه دار شدن نه ..........با تک فرزندی ...از نظر روانشاسی هم تک فرزندی پیشنهاد نمیشه ...

:Moteajeb!: چرا ؟؟؟
بچه هر چه کمتر زندگی بهتر

بسم رب الشهداء
سلام علیکم

مهر...;412961 نوشت:
این سوالیه که همه از خودشون میپرسن ؟
کی بچه دار بشیم ؟

از دید اطباء، حداکثر دو سال بعد از ازدواج بهتره عروس و داماد اقدام کنند به فرزنددارشدن! :ok:

با 5 سال به شدت مخالفم !:Black (14):
چرا که سن ازدواج بالا رفته و فاصله نامزدی تا عروسی هم حداقل یکسالی رسم شده و یعد خانم سنش میرسه به مرز 27-32 و برای بارداری اول مشکلاتی ایجاد میشه که بیانش خارج از بحث تاپیک هست!
و بارداری اول، بالای 37 سال،هم برای جنین و هم برای مادر عوارض داره ! :no:

با تک فرزندی هم شدید مخالفم!:ajab:

shabnam !;412976 نوشت:
چرا ؟؟؟
بچه هر چه کمتر زندگی بهتر

به این دلایل ....
) تنهایی :
تنهایی برای یك كودك هم خوب است و هم بد. خوب از این جهت كه والدین مجبور نیستند محبت و توجه خود را میان فرزندانشان تقسیم كنند و بد به این دلیل كه كودك در برقراری ارتباط با دیگران دچار مشكل می‌شود و ممكن است حسود شود .

2) رشد سریع :
تك فرزند به دلیل زندگی در یك محیط بزرگسال از لحاظ روحی و روانی بسیار سریعتر رشد می‌كند و دنیا را از دید بزرگسالان می‌بیند . چه باید كرد؟ شما و همسرتان باید كمتر به فرزندتان به عنوان تنها همدم خود وابستگی داشته باشید. والدین باید همیشه والدین فرزندشان بمانند نه همدم او .

3) توقعات بالا :
علت تك فرزندی بسیاری از خانواده‌ها تجمیع تمام امكانات رفاهی برای تنها فرزند خانواده‌ است. با وجود اینكه تجمیع امكانات برای یك بچه احتمال موفقیت وی را بسیار بالا می‌برد اما به موازات آن ممكن است توقعات والدین از فرزند خود را نیز افزایش بدهد . همین موضوع باعث خواهد شد تا فرزند برای موفق شدن و انجام كارهای بزرگ زیر فشارهای روحی و روانی له شود .

4) سرخوردگی :
با توجه به اینكه تك فرزند، كانون تمام توجهات و محب‌های والدین در طول زندگی است به همین دلیل تا زمان ورود به دنیای خارج از خانه همه چیز را بر وفق مراد می‌بیند. اما به محض ورود به این دنیای جدید دچار سرخوردگی می‌شود چون همه چیز دیگر بر وفق مراد او نخواهد بود .

به نام خدا
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و ارجمند
هر کسی نظری داد و من به خودم اجازه دادم جسارت کنم و نظر خودمو بدم.
من یه جایی شنیدم خداوند متعال برای بچه ای که در رحم مادر است هم روزی در نظر گرفته . پس از نظر اقتصادی امتناع کردن از بچه داری رو میتوانیم عدم اعتماد به حرف خدا دانست و این به نوعی کفر محسوب میشود.
ولی از نظر اجتماعی : اگر کسی خود را به اندازه ای دیده است که میتواند اداره ی زندگی مستقل را به دوش گیرد و ازدواج کرده پس میتواند بزرگ کردن بچه را هم به عهده گیرد. ( تجربه شخصی من اینو به من نشون میده که نگهداری از بچه آسان تر است از نگه داری از همسر )(منظور از نگه داری , نگه داری سطحی نیست).

از نظر مسائل زناشویی : برخی از افراد هستند که بر این اعتقادند که باید اول زندگی مشترک مزه زندگی دو نفره را بچشند و از اول به فکر و دغدغه ی بچه داری نباشند . من تا حدودی به ایشان حق میدهم ولی نه به اندازه ای که افراط شود. به شرطی که مدت این امتناع از چهار یا پنج ماه نگذرد چونکه حتی از نظر علمی هم مورد تایید نیست.

دوستان عزیز این که میگم خودم هم به دردش گرفتار شدم . ازتون خواهش میکنم اشتباه من رو تکرار نکنین . البته خداوند عنایت کردند و بعد از سه سال الان خانمم هفت ماهه که بارداره.
خدایا هزار با شکر ...

Ghamari;412982 نوشت:
ا 5 سال به شدت مخالفم !
:khaneh:

اما الان 5 سال عادی شده ....

عادی شده ؟
من یه سوال از شما میپرسم : آیا قدیم مثلا 15 سال پیش با الان آمار مشکلات کسانی که بچه دار نمیشوند برابر است ؟
چرا با این همه پیشرفت این آمار به جای این که کم شود بیشتر شده؟
عزیزم متاسفانه این عادی شدن ها و رسم و رسوماتی که جدیدا مد شده کلی ایراد و اشکال داره
بهتون پیشنهاد میکنم سخنرانی استاد رائفی پور رو در خصوص (فرزند کمتر زندگی بهتر) این شعاری که کلا غلط است رو گوش کنید

hamidreza;412999 نوشت:
عادی شده ؟
من یه سوال از شما میپرسم : آیا قدیم مثلا 15 سال پیش با الان آمار مشکلات کسانی که بچه دار نمیشوند برابر است ؟

بله متاسفانه عادی شده ...اما این عادی شدن و بنده تایید نمیکنم
با شما هم موافقم که مشکلات بیشتر شده که کمتر نشده
اما خیلی ک پیش میاد که هر دو طرف از زود بچه دار شدن راضی باشن
همیشه یه مشکلی هست
یا مالی یا عاطفی

بسم رب الشهداء
سلام

مهر...;412995 نوشت:
اما الان 5 سال عادی شده ....

بانو مهر...:Gol:
حقیقت چیز دیگه ای هست که در دل دارند و بر زبان انکار می کنند!
زندگی هامون دیگه توحیدی نیست!
سبک زندگی تغییر کرده و ساعات خواب زوجین،نوع خوراک و در معرض مداوم امواج بودن، نوع پوشش و ترافیک ذهنی و شهری ، مرور شکستهای عاطفی قبل از ازدواج دائم و خود را متجدد دونستن و بی مسئولیتی و تنبلی باعث شده...به نوعی دچار اختلال در باروری باشند!:Cheshmak:
حالا بهانه هایی میارن که خلاف واقع هست..قسط خونه و ماشین و کسب تجربه و لذت دو نفره و اینها همه ....:Nishkhand:
تو مدت 5سال خیلی کم پیش میاد که زوجین به فکر اقدام نیفتند و حتی بارداری کاذبرخ نده!!
:ok:

Ghamari;413006 نوشت:
بانو مهر...
حقیقت چیز دیگه ای هست که در دل دارند و بر زبان انکار می کنند!سبک زندگی تغییر کرده و ساعات خواب زوجین،نوع خوراک و در معرج مداوم امواج و نوع پوشش و ترافیک و مرور شکستهای عاطفی قبل از ازدواج دائم و خود را متجدد دونستن و بی مسئولیتی و تنبلی باعث شده...به نوعی دچار اختلال در باروری باشند!
حالا بهانه هایی میارن که خلاف واقع هست..قسط خونه و ماشین و کسب تجربه و لذت دو نفره و اینها همه ....

بله ...گفته هاتون عین حقیقته ....

[="DarkSlateBlue"]به نظر من درست نیست که جلوی بچه دار شدن رو بگیریم!
ما برای تمام مراحل زندگی الگو داریم!
[/]

مهر...;413005 نوشت:
بله متاسفانه عادی شده ...اما این عادی شدن و بنده تایید نمیکنم
با شما هم موافقم که مشکلات بیشتر شده که کمتر نشده
اما خیلی ک پیش میاد که هر دو طرف از زود بچه دار شدن راضی باشن
همیشه یه مشکلی هست
یا مالی یا عاطفی

پس لا اقل بیایید از خودمان شروع کنیم و نگذاریم دشمن این اعتقادات غلط رو درون ما بنشاند.
چرا باید جمعیت شیعه در جهان دو درصد باشه و باز هم بگیم فرزند کمتر زندگی بهتر
درحالی که اهل تسنن میگن زنی که بچه ی نهمش به دنیا بیاید بدون هیچ عذری به بهشت میرود؟
ازین چه میفهمیم؟

hamidreza;413016 نوشت:
پس لا اقل بیایید از خودمان شروع کنیم و نگذاریم دشمن این اعتقادات غلط رو درون ما بنشاند.
چرا باید جمعیت شیعه در جهان دو درصد باشه و باز هم بگیم فرزند کمتر زندگی بهتر
درحالی که اهل تسنن میگن زنی که بچه ی نهمش به دنیا بیاید بدون هیچ عذری به بهشت میرود؟
ازین چه میفهمیم؟

بچه نهم که دیگه خیلی زیاده
اما خب دلایل خانوم قمری رو که خوندید
Ghamari;413006 نوشت:
سبک زندگی تغییر کرده و ساعات خواب زوجین،نوع خوراک و در معرض مداوم امواج بودن، نوع پوشش و ترافیک ذهنی و شهری ، مرور شکستهای عاطفی قبل از ازدواج دائم و خود را متجدد دونستن و بی مسئولیتی و تنبلی باعث شده...به نوعی دچار اختلال در باروری باشند!
حالا بهانه هایی میارن که خلاف واقع هست..قسط خونه و ماشین و کسب تجربه و لذت دو نفره و اینها همه

بنده هم با همون مشکلات درگیرم

سلام!!!
به نظرم نه!
چون در این مورد قبل از ازدواج صحبت مفصل شده و اگر نمی کنید حتما انجام بدهید.کاملا صحبت کنید باهم.خجالت نداره.......

بستگی داره.
به نظر من کسایی که ایام عقد طولانی دارن،دیگه هم نسبت به هم شناخت خوبی پیدا می کنن و هم اون مسافرت ها و گشت و گذارهای دونفره روشون رو به خوبی و خوشی رفتن. نیازی نیست بعد ازدواج زیاد معطل کنن. ولی اون دسته که عقدشون زیاد طولانی نیس و زود می رن سر خونه زندگیشون باید یه خورده تو بچه دار شدن تامل کنن تا اجمالی اخلاق خودشون و همسرشون دستشون بیاد...

سلام

نقل قول:
من یه جایی شنیدم خداوند متعال برای بچه ای که در رحم مادر است هم روزی در نظر گرفته . پس از نظر اقتصادی امتناع کردن از بچه داری رو میتوانیم عدم اعتماد به حرف خدا دانست و این به نوعی کفر محسوب میشود.

خدا وعده داده که روزی زن و شوهری که ازدواج میکنن یا بچه ای که متولد میشرو میده واقعا درسته ولی خود خداوند یه سری عواملو ذکر کرده که جلوی روزیو میگیره و ادم کم روزی میکنه ...

یعنی ممکنه کسی بچه دار بشه ولی به دلیل وجود عواملی دیگه روزیشون کم باشه و به مشکل بربخوره پس بهتره اگه واقعا مشکل مالی دارن حتی قبل بچه دار شدن , ببین علت اون مشکل چیه و چرا روزیشون کمه و اون عامل اگه به خودشون مربوطه اول اون عاملو از بین ببرن ! وگرنه کمم نیستن فقرایی که بچه دارن و نمیتونن شکمشونو سیر کنن...

تو این دوره و زمونه فرد تصیمیم به بچه دار شدن میگیره هنوز اقدام نکرده انواع خرج برای آزمایش و گاها مشکلاتی که بین راه پیش میاد و .. وجود داره و هستن کسایی که همون اول راه برای هزینه آزمایش و .. باید شروع کنن به قرض کردن ...
خود دولتم که یه سری آزمایشات گذاشته با هزینه های چند صد هزار تومنی کسی که بیمه نباشه هر ماه باید چقد هزینه دکتر و دارو . .. بکنه در صورتی که وقتی تشویق به بچه دار شدن میکنن باید خیلی حمایت کنن و برای مادر و کودک بیمه های خاص قرار بدن

بله قدیما که پیش متخصص رفتن و آزمایش دادن و .. مرسوم نبود مشکلات اقتصادی کمرنگ تر بود ولی خب الان مشکلات پزشکی در جریان حاملگی به دلایل مختلف بیشتره و اغلب ترجیح میدن از ابتدا تحت نظر پزشک باشن .

ولی در مجموع اگه مشکل خاصی زن و شوهر ندارن و سنشونم خیلی کم نیست به نظرم درست نیست الکی بچه دار شدنو عقب بندازن .

الان دیگه خیلیا وضع مالی مناسبیم دارن ولی میگن خرج بچه زیاده یا کی حوصله بچه داره و ..! اونا دیگه خیلی هزینه ها و مشکلاتو دست بالا میگیرن باید توقعاتو هم پایین اورد

من کاری ندارم پشت پرده شعار فرزند کمتر زندگی بهتر چه سیاست هایی هست مخالف و موافقش من کار ندارم
ولی من با واقعیت هایی که تو جامعه دارم می بینم نرخ تورم، گرانی بیش از حد و ... هر چه تعداد بچه ها کمتر باشه بهتر می توان به آنها رسیدگی کرد شرایط یه زندگی خوب و مرفه رو براشون بوجود آورد این حق بچه است.
حالا جامعه ایران رو به کاهش جمعیت رفته قبول ولی دلیل نمیشه تازه زمونه عوض شده زندگی گذشته ها ساده بود تازه بچه زیاد به دردشون هم میخوره ( برای کار کردن و غیره ) ولی الان ........... با این اوضاع و احوال...........
من هنوز معتقدم بچه کمتر بهتره

( واقعا چقدر نظر من فرق داره باورم نمیشه نظر برخی کاربران بچه زیاده )

shabnam !;413052 نوشت:
من کاری ندارم پشت پرده شعار فرزند کمتر زندگی بهتر چه سیاست هایی هست مخالف و موافقش من کار ندارم
ولی من با واقعیت هایی که تو جامعه دارم می بینم نرخ تورم، گرانی بیش از حد و ... هر چه تعداد بچه ها کمتر باشه بهتر می توان به آنها رسیدگی کرد شرایط یه زندگی خوب و مرفه رو براشون بوجود آورد این حق بچه است.
حالا جامعه ایران رو به کاهش جمعیت رفته قبول ولی دلیل نمیشه تازه زمونه عوض شده زندگی گذشته ها ساده بود تازه بچه زیاد به دردشون هم میخوره ( برای کار کردن و غیره ) ولی الان ........... با این اوضاع و احوال...........
من هنوز معتقدم بچه کمتر بهتره
( واقعا چقدر نظر من فرق داره باورم نمیشه نظر برخی کاربران بچه زیاده )

بله کلامتون درسته ...
من گفتم با تک فرزندی مخالفم ...
ولی نگفتم با 14 تا بچه موافقم ....گفتم ؟
:Gig:

شقايق;413049 نوشت:
سلام

خدا وعده داده که روزی زن و شوهری که ازدواج میکنن یا بچه ای که متولد میشرو میده واقعا درسته ولی خود خداوند یه سری عواملو ذکر کرده که جلوی روزیو میگیره و ادم کم روزی میکنه ...

یعنی ممکنه کسی بچه دار بشه ولی به دلیل وجود عواملی دیگه روزیشون کم باشه و به مشکل بربخوره پس بهتره اگه واقعا مشکل مالی دارن حتی قبل بچه دار شدن , ببین علت اون مشکل چیه و چرا روزیشون کمه و اون عامل اگه به خودشون مربوطه اول اون عاملو از بین ببرن ! وگرنه کمم نیستن فقرایی که بچه دارن و نمیتونن شکمشونو سیر کنن...

تو این دوره و زمونه فرد تصیمیم به بچه دار شدن میگیره هنوز اقدام نکرده انواع خرج برای آزمایش و گاها مشکلاتی که بین راه پیش میاد و .. وجود داره و هستن کسایی که همون اول راه برای هزینه آزمایش و .. باید شروع کنن به قرض کردن ...
خود دولتم که یه سری آزمایشات گذاشته با هزینه های چند صد هزار تومنی کسی که بیمه نباشه هر ماه باید چقد هزینه دکتر و دارو . .. بکنه در صورتی که وقتی تشویق به بچه دار شدن میکنن باید خیلی حمایت کنن و برای مادر و کودک بیمه های خاص قرار بدن

بله قدیما که پیش متخصص رفتن و آزمایش دادن و .. مرسوم نبود مشکلات اقتصادی کمرنگ تر بود ولی خب الان مشکلات پزشکی در جریان حاملگی به دلایل مختلف بیشتره و اغلب ترجیح میدن از ابتدا تحت نظر پزشک باشن .

ولی در مجموع اگه مشکل خاصی زن و شوهر ندارن و سنشونم خیلی کم نیست به نظرم درست نیست الکی بچه دار شدنو عقب بندازن .

الان دیگه خیلیا وضع مالی مناسبیم دارن ولی میگن خرج بچه زیاده یا کی حوصله بچه داره و ..! اونا دیگه خیلی هزینه ها و مشکلاتو دست بالا میگیرن باید توقعاتو هم پایین اورد

از شما به خاطر دقت نظرتون ممنونم نکته دقیق وظریفی بود.اجرکم عند ا...

hamidreza;412999 نوشت:
عادی شده ؟
عزیزم متاسفانه این عادی شدن ها و رسم و رسوماتی که جدیدا مد شده کلی ایراد و اشکال داره
بهتون پیشنهاد میکنم سخنرانی استاد رائفی پور رو در خصوص (فرزند کمتر زندگی بهتر) این شعاری که کلا غلط است رو گوش کنید

یه مادر بزرگ داشتم میگفتند همین شما امروزیها همه چیزو خراب کردید!!!!!!!!!!!!منظورش از همه چیز همین مشکلات جدیدیه که قبلا نبود بین زن و شوهرا:Narahat az:.

hamidreza;412991 نوشت:
به نام خدا
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و ارجمند
هر کسی نظری داد و من به خودم اجازه دادم جسارت کنم و نظر خودمو بدم.
ولی از نظر اجتماعی : اگر کسی خود را به اندازه ای دیده است که میتواند اداره ی زندگی مستقل را به دوش گیرد و ازدواج کرده پس میتواند بزرگ کردن بچه را هم به عهده گیرد. ( تجربه شخصی من اینو به من نشون میده که نگهداری از بچه آسان تر است از نگه داری از همسر )(منظور از نگه داری , نگه داری سطحی نیست).

از نظر مسائل زناشویی : برخی از افراد هستند که بر این اعتقادند که باید اول زندگی مشترک مزه زندگی دو نفره را بچشند و از اول به فکر و دغدغه ی بچه داری نباشند . من تا حدودی به ایشان حق میدهم ولی نه به اندازه ای که افراط شود. به شرطی که مدت این امتناع از چهار یا پنج ماه نگذرد چونکه حتی از نظر علمی هم مورد تایید نیست.

دوستان عزیز این که میگم خودم هم به دردش گرفتار شدم . ازتون خواهش میکنم اشتباه من رو تکرار نکنین . البته خداوند عنایت کردند و بعد از سه سال الان خانمم هفت ماهه که بارداره.
خدایا هزار با شکر ...

خداروشکر!!!!!!!!!!!!:Hedye:

یکی از مشکلاتی که خیلی ها الان باهاش گریبان هستند اینه که یکی مخالفه ..یا خانوم ..یا اقا ....راضی کردن هر کدوم هم سخته
چه طوری میشه به توافق رسید ؟

مهر...;413109 نوشت:
یکی از مشکلاتی که خیلی ها الان باهاش گریبان هستند اینه که یکی مخالفه ..یا خانوم ..یا اقا ....راضی کردن هر کدوم هم سخته
چه طوری میشه به توافق رسید ؟

آره هفتاد میلیون ایرانی و هفتاد میلیون عقیده
ممکنه من با جنابعالی توی یک مسئله موافق باشم و توی مسئله ی بعدی مخالف
ولی بعضی برادران و خواهران منظور من رو بد متوجه شدن بعضی ها میگن بچه ی زیاد خوب نیست آره منم میگم بچه ی زیاد خوب نیست ولی منظور از زیاد چند تاس؟( 3 تا زیاده یا 14 تا؟ )
به نظر من بهترین تعداد بچه برای این جامعه ای که ما جوونا برای خودمون حالا چه به غلط چه به درست , درست کردیم سه تا نهایتا چهار تا بچه است.
و فکر نمیکنم سه تا بچه زیاد باشه!!!!!!

سلام بستگی داره به شرایط زوجین ولی توقعات زیادی متاسفانه عامل چنین فکری ک فرزند کمتر زندگی بهتر شده که از لحاظ دینی مورد تایید نیست و اثرات منفی روانشناسی دیگه ای هم داره تاخیر بچه دار شدن مثل عدم عدم درک بین بچه و والدین ...الته نظر حقیره:Gol:

hamidreza;413124 نوشت:
و فکر نمیکنم سه تا بچه زیاد باشه!!!!!!

به نظر من زیاده

arahbar6718;413125 نوشت:
سلام بستگی داره به شرایط زوجین ولی توقعات زیادی متاسفانه عامل چنین فکری ک فرزند کمتر زندگی بهتر شده که از لحاظ دینی مورد تایید نیست و اثرات منفی روانشناسی دیگه ای هم داره تاخیر بچه دار شدن مثل عدم عدم درک بین بچه و والدین ...الته نظر حقیره:Gol:

من با شما کاملا موافقم
مخصوصا با تاخیر زیاد در بچه دار شدن
از همه ی دوستان میخوام قبل از گرفتن اینجور تصمیما حتما یه تحقیقی داشته باشن

shabnam !;413134 نوشت:
به نظر من زیاده

من به نظر شما احترام میذارم
:Mohabbat:
بلاخره هر کسی یه وسعی داره برای انجام هر کاری
حالا این وسع چه از نظر اقتصادی باشه چه اجتماعی ... ( مزاح : چه علوم چه ریاضی چه زبان انگلیسی)
:Nishkhand:

hamidreza;413149 نوشت:
من به نظر شما احترام میذارم

بلاخره هر کسی یه وسعی داره برای انجام هر کاری
حالا این وسع چه از نظر اقتصادی باشه چه اجتماعی ... ( مزاح : چه علوم چه ریاضی چه زبان انگلیسی)

منم به نظرت احترام میذارم دوست عزیز:Gol: .
منم نظرم همونه بزرگ کردن سه تا بچه سخته :khandeh!:

hamidreza;413124 نوشت:
ره هفتاد میلیون ایرانی و هفتاد میلیون عقیده
ممکنه من با جنابعالی توی یک مسئله موافق باشم و توی مسئله ی بعدی مخالف
ولی بعضی برادران و خواهران منظور من رو بد متوجه شدن بعضی ها میگن بچه ی زیاد خوب نیست آره منم میگم بچه ی زیاد خوب نیست ولی منظور از زیاد چند تاس؟( 3 تا زیاده یا 14 تا؟ )

عقیده ها فرق میکنه
همون طور که گفتید ممکنه بنده در مورد این مساله با شما هم عقیده باشم و در مطلب بعدی مخالف
هر کسی برای فرزند کم یه پیشنهادی داره
من میگم فرزند کم یعنی 2 ...فرزند زیاد یعنی 14
شما میگی 3فرزند زیاد یعنی 9
دیدید که ...سرکار خانوم گفتند 1 یعنی کم ....2 یعنی زیاد
نظرات متفاوته ....اگه به شما بی ادبی شد عذر میخوام ....

دو یا سه فرزند ایده آل هست.

سلام دوستان
بنده با صحبتهای جناب hamidrez کاملا" موافقم.3تا بچه خیلی خوبه!
در مورد زمان بچه دار شدن خیلی بستگی به شرایط سنی زوجین داره. من فکر میکنم زنی که بعد از 20 سالگی و مردی که بعد از 25 سالگی ازدواج میکنه نباید خیلی دیر بچه دار بشن و حداکثر بعد از 1 سال باید اقدام کنن.چون کسی که به این سن رسیده و متوجه شده که میتونه مسئولیت یه زندگی رو قبول کنه پس میتونه مسئولیت بچه رو هم قبول کنه.

موضوع قفل شده است