اگر بی حجاب بودید ، دوست داشتید چطوری ارشادتون کنند؟

تب‌های اولیه

193 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر بی حجاب بودید ، دوست داشتید چطوری ارشادتون کنند؟

اگر بی حجاب بودید ، دوست داشتی چطوری ارشادتون کنند؟:Gol:

من بی حجابم ولی کسی ارشادم نمیکنه خخخخخخخخ

سلام
اولاً اینکه مردم عادی بهم تذکر بدهند. تذکرهاشون هم طوری باشه که فقط بگن و برن. نه مثل بعضی ازبرادران مخلص که به خاطر اخلاصشون توی اشتباه می افتن و عمداً به بعضی از جاها میرن و فقط هدفشون اینه که خانمهای بدحجاب رو ارشاد کنند. یعنی مثلاً طرف داره راهش رو میره و یکهو نگاهش می افته، میاد تذکر میده و میره.
در کل طوری که احساس کنم کسی که داره این تذکر رو میده صرفاً داره وظیفه شرعیشو انجام میده و از کسی یا چیزی نمیترسه.
این نوع تذکر دادن به نظر من بهترین نهی از منکر هست.

شهید علی اصغر پازوکی;412421 نوشت:
اگر بی حجاب بودید ، دوست داشتی چطوری ارشادتون کنند؟

فقط با زبان خوش و چهره بشاش :ok: نه اون چهره خشنی که بعضی از خانمهای گشت ارشاد دارن :Cheshmak:

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]اخم دوستم بهترین ارشاده برام:Gol:[/]

eslamic110;412514 نوشت:
اخم دوستم بهترین ارشاده برام

دوست فرق میکنه :Gol:

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

shabnam !;412520 نوشت:
دوست فرق میکنه :Gol:

اگه مامور ارشاد خودش رو دوست بد حجاب بدونه و خیرخواه اون و بقیه افراد جامعه اش، اثرگذاری ارشاد، واقعی تر میشه
سوال از اینه که اگه بدحجاب بودی چه مدل ارشادی رو دوست داشتی منم نظر خودمو گفتم یه اخم تنها برام اثرگذارتر از خیلی چیزاس

برا همین خودمم برا بقیه افراد از اخم و لبخند خیلی استفاده می کنم:Gol:[/]

خدایا معرفت و هیبت امام را به من عطا فرما تا با هیبتیکه از عرفه و عرفان ناشی می شود بر جامعه اثر گذار باشم

eslamic110;412523 نوشت:
اگه مامور ارشاد خودش رو دوست بد حجاب بدونه و خیرخواه اون و بقیه افراد جامعه اش، اثرگذاری ارشاد، واقعی تر میشه
سوال از اینه که اگه بدحجاب بودی چه مدل ارشادی رو دوست داشتی منم نظر خودمو گفتم یه اخم تنها برام اثرگذارتر از خیلی چیزاس

برا همین خودمم برا بقیه افراد از اخم و لبخند خیلی استفاده می کنم

نظر شما برام خیلی محترمه دوست عزیز حرفتون هم قبول دارم :hamdel: :Gol:
من خودم وقتی تو نت عکس برخورد با بدحجاب رو می بینم از این همه عصبانیت طرف برخورد کننده، خشکم میزنه. درسته گشت ارشاد خیرخواه جامعه است منکر خیرخواهیشون هم نیستم اما قبول کن یه رفتار خوب خیلی تاثیرش بیشتره تا رفتاری که باعث بشه طرف برای تلافی هم که شده دفعه بعد بدتر تو جامعه ظاهر شه. بهرحال من تو اطراف خود دیدم این رفتارهای تند باعث بدتر شدن شخص شده .
چه خوبه وقتی رفتار پیامبرمون در مهربانی و خوش اخلاقی اسوه و نمونه است بقیه هم همین طور باشیم حتی در برخوردهامون.

shabnam !;412535 نوشت:
نظر شما برام خیلی محترمه دوست عزیز حرفتون هم قبول دارم :hamdel: :Gol:
من خودم وقتی تو نت عکس برخورد با بدحجاب رو می بینم از این همه عصبانیت طرف برخورد کننده، خشکم میزنه. درسته گشت ارشاد خیرخواه جامعه است منکر خیرخواهیشون هم نیستم اما قبول کن یه رفتار خوب خیلی تاثیرش بیشتره تا رفتاری که باعث بشه طرف برای تلافی هم که شده دفعه بعد بدتر تو جامعه ظاهر شه. بهرحال من تو اطراف خود دیدم این رفتارهای تند باعث بدتر شدن شخص شده .
چه خوبه وقتی رفتار پیامبرمون در مهربانی و خوش اخلاقی اسوه و نمونه است بقیه هم همین طور باشیم حتی در برخوردهامون.

هرماموری از گشت ارشاد، شیرینی محبت رو به معنای واقعیش چشیده باشه، دیگه برای هیچ کاری حتی برخورد با بی حجاب ها، به رفتارهای زننده مبادرت نمی کنه.
درد تلخیست. این مصداق خوردن از خودی هاست!
ان شاء الله عاقبت گشت ارشاد، واقعاً ارشاد و اصلاح ظاهر جامعه بشه.:Gol:[/]

دوست ندارم کسی ارشادم کنه
خودم عقل و شعور دارم خوب رو ازبد تشخیص بدم

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;412548 نوشت:

گشت ارشاد نمودی از برآیند خرد جمعی در جامعه اسلامیه
همونطور که در غرب اگه کسی خلاف مقررات راهنمایی رانندگی عمل کنه، خود مردم با خرد جمعی که دارن، تذکرات لازم رو میدن!

گشت ارشاد، هدفش اصلاح ظاهر جامعه اس. فقط همین! نه فرهنگی میسازه و نه در پی نابودی فرهنگی دیگه اس! ماموره به ظاهر و اصلاح اون! اون هم با رعایت شئونات و حفظ کرامت انسانی
و هیچ ارتباطی با عقل و شعور فردی اشخاص نداره.

البته انتقاداتی به شیوه ی اجرای طرح وارده اما اصل طرح، قابل دفاع هست[/]

بهتره علاج واقعه قبل از وقوع اتجام بشود
اگر حجاب را بهتر بشناسیم
احتمال اینکه بی حجاب بشیم کمتره و به این مسایل کمتر روبرو می شویم

eslamic110;412560 نوشت:

گشت ارشاد نمودی از برآیند خرد جمعی در جامعه اسلامیه
همونطور که در غرب اگه کسی خلاف مقررات راهنمایی رانندگی عمل کنه، خود مردم با خرد جمعی که دارن، تذکرات لازم رو میدن!

گشت ارشاد، هدفش اصلاح ظاهر جامعه اس. فقط همین! نه فرهنگی میسازه و نه در پی نابودی فرهنگی دیگه اس! ماموره به ظاهر و اصلاح اون! اون هم با رعایت شئونات و حفظ کرامت انسانی
و هیچ ارتباطی با عقل و شعور فردی اشخاص نداره.

البته انتقاداتی به شیوه ی اجرای طرح وارده اما اصل طرح، قابل دفاع هست

همه مقرارات کشور ما داره به درستی انجام میشه فقط مونده مو های خانوما که یه وقتتتتتتتتتت خدایییی نکرده زبونم لال یه تار موی کسی بیرون نباشه
یه خوندم میگفت تف به خیابونی که میشه توش مواد خرید و فروش کرد اما نمیشه دست عشقتو توش بگیری

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;412570 نوشت:
همه مقرارات کشور ما داره به درستی انجام میشه فقط مونده مو های خانوما که یه وقتتتتتتتتتت خدایییی نکرده زبونم لال یه تار موی کسی بیرون نباشه
یه خوندم میگفت تف به خیابونی که میشه توش مواد خرید و فروش کرد اما نمیشه دست عشقتو توش بگیری

از نظر قوانین هر جفت این دوتا غیر مجازه
و برای رشد و اعتلای جامعه، همه ی قوانین باید اجرا بشه؛ نمیشه چون در یه جا ضعف داریم، باقی جاها رو هم خودمون تضعیف کنیم! بلکه باید همدلی هامون برای رفع همه ی ضعف های کوچیک و بزرگ بیشتر بشه.(مثلاً همه ایرانی هستیما! با شعور، بافرهنگ! یه زبانی، زبانزد همین غربیایی بودیم که لالن داریم دنباله روشون میشیم!)
منتها در اجرا بدلایلی سخت گیری روی برخی قوانین، نمود بیشتر پیدا می کنه
جمع کردن تمام ساقیان از سطح شهر که متاسفانه قارچ وار! رشد می کنند خیلی خیلی دشوارتر از تذکر به کسانیه که حیای عمومی رو توجه ندارن بهش
برا همین دومی بیشتر از اولی به چشم میاد و حساسیت برانگیز میشه

eslamic110;412578 نوشت:

از نظر قوانین هر جفت این دوتا غیر مجازه
و برای رشد و اعتلای جامعه، همه ی قوانین باید اجرا بشه؛ نمیشه چون در یه جا ضعف داریم، باقی جاها رو هم خودمون تضعیف کنیم! بلکه باید همدلی هامون برای رفع همه ی ضعف های کوچیک و بزرگ بیشتر بشه.(مثلاً همه ایرانی هستیما! با شعور، بافرهنگ! یه زبانی، زبانزد همین غربیایی بودیم که لالن داریم دنباله روشون میشیم!)
منتها در اجرا بدلایلی سخت گیری روی برخی قوانین، نمود بیشتر پیدا می کنه
جمع کردن تمام ساقیان از سطح شهر که متاسفانه قارچ وار! رشد می کنند خیلی خیلی دشوارتر از تذکر به کسانیه که حیای عمومی رو توجه ندارن بهش
برا همین دومی بیشتر از اولی به چشم میاد و حساسیت برانگیز میشه

به جای گشت ارشاد گشت معتادین بذارین معتادا رو ببرن مرکز ترک اعتیاد
گشت بیکاری بذارن بیکارا رو ببرن سرکار
گشت فقرا بذارن ببرن به فقرا خونه و.....بدن
گشت نوجوانان بذارن ببین اگه کسی درسشو ول کرده مجبورش کنند بخونه
گشت کودک ازاری بذارن اگه بچه ای از دست مادر یا پدر کتک خرد یا مجبر به کار شد ببرن یه هم سرپناه بهشون بدن هم اجازه تحصیل
و.......
من گفتم ما کارای خیلی واجب تر هم داریم
انقدر ر مسائل حاشیه ای تمرکز نکنیم

ღ✿ღ Parisa ღ✿ღ;412585 نوشت:
به جای گشت ارشاد گشت معتادین بذارین معتادا رو ببرن مرکز ترک اعتیاد
گشت بیکاری بذارن بیکارا رو ببرن سرکار
گشت فقرا بذارن ببرن به فقرا خونه و.....بدن
گشت نوجوانان بذارن ببین اگه کسی درسشو ول کرده مجبورش کنند بخونه
گشت کودک ازاری بذارن اگه بچه ای از دست مادر یا پدر کتک خرد یا مجبر به کار شد ببرن یه هم سرپناه بهشون بدن هم اجازه تحصیل
و.......
من گفتم ما کارای خیلی واجب تر هم داریم
انقدر ر مسائل حاشیه ای تمرکز نکنیم

بنده هم حق مطلب شما رو ادا کردم!
داره همه ی اینها انجام میشه منتها شما با نمودهای برخورد با بی حجابی بیشتر برخورد می کنین تا نمودهای برخورد با معتادین یا ایجاد زمینه های اشتغال یا رسیدگی به امور فقرا و...
هرچند اینها همه از اولویت بالایی برخوردارن اما مساله ی حیای عمومی، مساله ی مهمیه. شاید از نظر شما اهمیتش کم و حاشیه ای باشه اما از نظر اسلام که قراره به طور واقعی حاکم به مردم جامعه ی ما باشه، این خیلی اهمیت داره که فضای عمومی جامعه زمینه ساز خیلی مسائل نباشه(وارد جزئیات نمیشم چون خیلی تاپیک از اصل هدفش دور میشه)[/]

اگه بی حجاب بودم
دلم میخواست یکی با روی خوش و در کمال فروتنی و ادب
برام از خدا حرف بزنه و وقتی منو عاشق خدا کرد
بعدش بهم بگه خدا چه حجابیو بیشتر میپسنده

شهید علی اصغر پازوکی;412421 نوشت:
اگر بی حجاب بودید ، دوست داشتی چطوری ارشادتون کنند؟

اصلا و ابدا دوست ندارم از طریق گشت ارشاد تو خیابون ارشاد بشم ..تموم شخصیت ادم و به لجن میکشن
دوست دارم فضا خیلی صمیمی باشه (یه بنده خدا تجربیاتش و در اختیارم گذاشت ...اون موقع هزار مرتبه خدا رو شکر کردم که تا به حال با گشت ارشاد مواجه نشدم )
و هر سوالی که پرسیدم و خیلی صریح و واضح جواب بده

MinoOo;412635 نوشت:
اگه بی حجاب بودم

وقتی آدم عاشق شه
امکان نداره کاری کنه که عشقش ازش برنجه
ما باید سعی کنیم مردمو عاشق خدا کنیم
اون موقه حجاب که چیزی نیس
یه عالمه مشکل بزرگ دیگه هم خو به خود حل میشن

دوست داشتم هیچی بهم نگه، فقط یه نگاه معنادار بهم بکنه
از اون نگاههایی که هرکسی تا تهش رو میخونه...

[="Microsoft Sans Serif"][="Plum"]من تذکر و ارشاد اصلا گوش نمی کردم و نمیکنم.:Labkhand:....یهویی خودم خوشم اومد....:ok:[/]

من که عاشق حجاب وچادرم هستم وحاضرنیستم ازدستشون بدم.برامن که ماه محرم وگذاشتن چادرتواون ماه وتشویق اون روزتوسط خانمی توخیابون برااینکه چادری بودم خیلی روم تاثیرداشت وعاشق چادرنازنینم شدم.وقتی ادمای چشم چرونوبافکرای پلیدومیبینی چادرتومحکم میکشی جلوچشماش حفاظیه براخودش:ok:یاوقتی که خیلی میترسم توکل برخدامیکنم ومیچسبم به چادرم :ok:

اگه بی حجاب بودم ، اگه بهم تذکر میدادن و میگفتن حجابتو رعایت کن عمراااااااا اگه قبول میکردم.تازه بدتر هم میکردم.
اما اگه به طور غیر مستقیم همراه با دلیل و البته به نرمی و دور از تعصب و با نیت دوستانه نه به نیت امر به معروف بهم میگفتن، احتمال میدم که قبول میکردم.

دوستی داشتم می گفت در جوانی چادر در کیف همرام داشتم........ادامه دارد

اگه بی حجاب بودم و کسی بهم تذکر میداد:
احتمالا یه کف گرگی میرفتم تو صورتش
شایدم یکی ازون حرکتای جفت پایی رو می رفتم
نمیدونم
اما اگه خیلی صادقانه و خالصانه گفت، ازونجایی که فرد منطقی ای هستم مینشستم و واسش هزارتا دلیل میاوردم که راضی شه و بگه هرحجابی دوست داری داشته باش:Moteajeb!:
آخرش به کار خودم با حرص بیشتر ادامه میدادم
چون هرکسی این اجازه رو نداره به من بگه چیکار بکنم چی کار نکنم
:Ealam:

اما قطعا بهترین راه رو این میدونم(حتی اگر بی حجاب بودم هم این راه برام زیبا بود):
تبلیغات غیر مستقیم
مثلا این بنر های تبلیغاتی حجاب یا پوستر هایی که به درو دیوار دانشگاه ها زده است.
این جور چیزا آدمو خیلی به فکر فرو میبره

من اگه جزو بسیج دانشگاه بودم(که متاسفانه به دلیل مشغله زیاد نمیتونم فعالیت کنم) حتما دانشگاه رو پر میکردم از این جور عکسای مفهومی و جملات کوتاه و تاثیر گذار و شعرهای قشنگ در باب حجاب

و البته یه کار زیبای دیگه که میشه کرد اینه:
اینقدر روی اخلاق و رفتار محجبه ها کار کنیم که ناخوداگاه بقیه به سمت محجبه ها کشیده بشن
یعنی بی حجاب ها رفتار محجبه ها رو بپسندن و کم کم جذبشون بشن
(مثلا با برگزاری کلاسهای اخلاق و ...)

با سلام و احترام

اگه بی یا بد حجاب بودم، همین که یه سری یا حتی یک خانم فرهیخته، تحصیل کرده و باشخصیت و صد البته چادری(البته نه که حجاب همون چادر باشه ها ...نه! فقط جذبه ای که چادر داره حجابای دیگه ندارن به نظر من) رو تو یه جمع علمی می دیدم و ایشون لطف می کردن و با موازین اسلام ناب محمدی باب دوستی با هم باز می کردیم، برام کافی بود.

البته اول و آخرش باید خدا کمکم می کردا...

به شدت معتقدم حجاب روزی انسان هاست از طرف خدا، ازش ممنونم که حجاب رو روزی ام کرده:)

سلام مجدد یه چیز دیگه هم عرض کنم:

در طول دوران دانشجویی ام به این نتیجه رسیدم که دانشجوهایی که تازه وارد دانشگاه می شن و ورودی جدید هستن، خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا ناخودآگاه از اطرافیان و سال بالایی ها، الگوبرداری رفتاری و یه جورایی تقلید از پوشش ظاهری می کنن.

من دانشجوی رشته ی مهندسی ام و متاسفانه تو دانشکده ام شرایط پوشش و حجاب خیلی ... هست. عموما و مخصوصا مخصوصا روزای اول هر ترم حواسمو خوب جمع می کنم تا خیلی حساب شده رفتار کنم و در عین داشتن پوشش کامل، خیلی شیک و ترتمیز لباس می پوشم تا ورودی های جدید ذهنیت بدی به چادر و چادری ها نداشته باشن و اگه خدا بخواد ته دلشون یه مهر تایید به چادر بزنن.

بدترین خیانت در ارتباط با موضوع حجاب، بدخلقی افراد باحجابه که موج بدبینی شدیدی رو تو جامعه ساطع می کنه و بالطبع بهترین نوع تبلیغ، تلاش افراد باحجاب برای کسب موفقیت های شغلی و تحصیلی و داشتن رفتار شایسته ی مسلمان و البته شیعه ی ناب علوی است.

ما آدمها عقل و شعور داریم ولی بعضی وقتها یادمان میرود که از آن استفاده کنیم و نیاز به یادآوری داریم
البته عامل این فراموشی شیطان است.

وَلَقَدْ عَهِدْنَا إِلَىٰ آدَمَ مِن قَبْلُ فَنَسِيَ وَلَمْ نَجِدْ لَهُ عَزْمًا [٢٠:١١٥]
پیش از این، از آدم پیمان گرفته بودیم؛ امّا او فراموش کرد؛ و عزم استواری برای او نیافتیم!

اسْتَحْوَذَ عَلَيْهِمُ الشَّيْطَانُ فَأَنسَاهُمْ ذِكْرَ اللَّهِ ۚ أُولَٰئِكَ حِزْبُ الشَّيْطَانِ ۚ أَلَا إِنَّ حِزْبَ الشَّيْطَانِ هُمُ الْخَاسِرُونَ [٥٨:١٩]
شیطان بر آنان مسلّط شده و یاد خدا را از خاطر آنها برده؛ آنان حزب شیطانند! بدانید حزب شیطان زیانکارانند!

البته برداشت اشتباه نشود.
منظور از این آیه این نیست که شما حزب شیطان هستید. فقط منظورم این است که بعضی وقتها شیطان باعث فراموشی میشود.

MinoOo;412635 نوشت:
اگه بی حجاب بودم

فکر میکنید در فرصت دوثانیه ای که یک نفر در خیابان از کنار شما رد میشه فرصت اینهمه کار هست؟
بعدشم اگر یک آقایی بخواد اینطوری از روش عشق و عاشقی:hamdel: یک خانم را امر به معروف کنه شاید کار به جاهای باریک بکشه. البته اگر خانم باشد روش خوبی است. به شرطی که هر دوطرف وقت کافی برای عاشق خدا شدن داشتن باشند. چون عاشق خدای واقعی شدن به این راحتی ها نیست.
خیلی ها عاشق خدایی هستن که خودشان ساختن. یعنی خدایی که با بد حجابی مشکلی نداره، خدایی که با ربا مشکلی نداره، خدایی که با نگاه به نامحرم مشکلی نداره و...

حجاب بعنی پوشش. حتی یک زیرپوش خالی هم حجاب است.
هر کشوری حتی آمریکا قوانین خودش را برای حجاب دارد و یک حداقلی از پوشش (=حجاب) را اجبار میکنند و در صورت تخطی از قوانین مربوطه پلیس برخورد میکند.
حجاب اسلامی شرایط خاصی دارد و حجاب آمریکایی هم شرایطی دارد.
عبارت "بی حجاب" یعنی کسی که هیچ پوششی ندارد.
اگر بی حجاب بودم که نمیتوانستم از خانه بیرون بیام ولی اگر بدحجاب بودم دوست داشتم به جای عبارت مجعول "بی حجاب" که نوعی توهیم به بانوان مسلمان بدحجاب است، از عبارت "بدون حجاب اسلامی" یا "بدحجاب" استفاده شود.

یک فرد مذهبی نمیتونه جواب این سؤالو بده! نگاه یه بچه مذهبی به امر به معروف و نهی از منکر، نگاه به یک واجب الهیه. فقط باید دوستانه، مهربانانه، و با شناخت واجب و حرام، همراه باشه.

ولی افراد غیرمذهبی، حتی امر به معروف و نهی از منکر مؤدبانه و دوستانه و همراه با محبت را نیز پس می زنند و آنرا نوعی فضولی و تجاوز به حریم شخصی می دانند. مثل نوشتار ایشون:

پس اگر بد حجاب(
بهتره بگیم کم حجاب!) بودم، دوست نداشتم کسی ارشادم کنه، هر طوری که هم بود!

پیش از ارشاد یک کم حجاب، باید موانع مهمتری از سر راه برداشته بشن:

1.باید بدونه که سطح جامعه، حریم خصوصی ایشون محسوب نمیشه.

2.باید بدونه که چه بسا از چیزی بدمون بیاد ولی برامون خوب باشه.

3.باید فرق امر به معروف و نهی از منکر با فضولی رو درک کنه.

بعد از این مراحل، که در واقع یک قدم با مذهبی شدن فاصله داره و اون هم مرحله عمل به مذهبه، میشه با امر به معروف و نهی از منکر، ارشادش کرد.

یادمون باشه شیطان از تنبلی ما سوءاستفاده میکنه، و پیش میره. خودشو پشت جبهه ی امر به معروف و نهی از منکر، اسیر نمیکنه، موانع ایجاد میکنه و مانع از اثرگذاری امر به معروف و نهی از منکر میشه.

به نظر من اوّلین ارشاد، نشان دادن خوب بودن امر به معروف و نهی از منکر هست. ارشادهای دیگه، در اولویت بعدی هستند.

[="DarkSlateBlue"]اگر بی حجاب بودم و هرجا میرفتم اکثر مردم بهم یک تذکر کوچیک میدادن قطعا محجبه میشدم!
اما حرف یکی دو نفر روم تاثیر نداشت!
[/]

asad;412998 نوشت:
اگر بی حجاب بودم و هرجا میرفتم اکثر مردم بهم یک تذکر کوچیک میدادن قطعا محجبه میشدم!
اما حرف یکی دو نفر روم تاثیر نداشت!

چون مرد هستید این حرف و میزنید
وگرنه کمتر کسی با تذکر محجبه میشه

[="DarkSlateBlue"]

مهر...;413000 نوشت:
چون مرد هستید این حرف و میزنید
وگرنه کمتر کسی با تذکر محجبه میشه

شما که خانم هستید اگر وارد یک پاساژ بشی و از نگهبان تا آخرین مغازه دار همه بهتون تذکر بدن اعصاب براتون میمونه؟ حاضرید دوباره با اون وضع وارد اون پاساژ بشید؟
من هم با تذکر یکی دو نفر منظورم نبود! منظورم تذکر حداکثری بود![/]

asad;413014 نوشت:
شما که خانم هستید اگر وارد یک پاساژ بشی و از نگهبان تا آخرین مغازه دار همه بهتون تذکر بدن اعصاب براتون میمونه؟ حاضرید دوباره با اون وضع وارد اون پاساژ بشید؟
من هم با تذکر یکی دو نفر منظورم نبود! منظورم تذکر حداکثری بود!

نه معلومه که وارد اون پاساژ نمیشم ...چون غرورم برام اهمیت داره
اما از همچین ادم هایی که جز تذکر دادن کار دیگه ای بلئنیستند متنفرم میشم
بنده هم یه روزی بد حجاب بودم ...خوب میدونم که با این چیزا ارشاد نمیشدم
حرف زور هیچ وقت جواب نمیده
اینکه یکی وسط پاساژ مانع ام بشه یا تذکر بده ...ناراحت میشم ..بعد متنفر ...
اینکه یکی تو خفا ..اروم ..با زبون خوش توجیح ام کنه خیلی بهتره

مهر...;413018 نوشت:
نه معلومه که وارد اون پاساژ نمیشم ...چون غرورم برام اهمیت داره
اما از همچین ادم هایی که جز تذکر دادن کار دیگه ای بلئنیستند متنفرم میشم
بنده هم یه روزی بد حجاب بودم ...خوب میدونم که با این چیزا ارشاد نمیشدم
حرف زور هیچ وقت جواب نمیده
اینکه یکی وسط پاساژ مانع ام بشه یا تذکر بده ...ناراحت میشم ..بعد متنفر ...
اینکه یکی تو خفا ..اروم ..با زبون خوش توجیح ام کنه خیلی بهتره

نمیدونم چرا اسم این گشت رو گذاشتن ارشاد اصلاً؟
بابا ارشاد یه فرآیند فرهنگیه با فیلم و سریال خیلی راحت تر میشه ارشاد کرد تا برخوردای خیابونی!
این گشت مربوط به بعد دوم حکومته.
حکومت برای حجاب، حیا و عفت عمومی دو بعد داره: بعد فرهنگ سازی و بعد انتظامی
اولاً فرهنگ مردم رو متناسب با دستورات اسلامی کنه
ثانیاً ظاهر جامعه رو(فقط ظاهر رو، نه اینکه اعتقادات فردی رو هم، افراد فقط با فرهنگ سازی عوض میتونن بشن) اصلاح کنه تا اگه کسانی هنوز فرهنگشون متفاوته لااقل سطح عمومی جامعه زمینه ی گناه افراد دیگه نشه همین!
این گشت رسالتش همین بعد دومه، و باید هم برخورد محترمانه باشه. به نظرمن هم اسم الانشون غلط اندازه: ارشادی درکار نیس و نمیتونه باشه. هم رسم برخی از نماینده های گشتش!

asad;413014 نوشت:

من هم با تذکر یکی دو نفر منظورم نبود! منظورم تذکر حداکثری بود!

البته تذکر مصادیق متعدد داره
میشه به اسم تذکر توهین کرد
میشه محترمانه با الفاظی ملایم تذکر مستقیم داد
میشه محترمانه و مهربانانه غیر مستقیم تذکر داد
میشه حالت چهره رو فقط گویا کرد(همون که اولش گفتم اخم و لبخند)

مصداق اول و دوم اتفاقاً هرچی بیشتر بشه، برخورنده تر و لجاجت فرد بر پس زدنش بیشتر میشه
مصداق سوم ممکنه در اثر تکرار روی بعضی ها نتیجه ی مثبت بده و روی بعضی ها نتیجه ی عکس و منفی
مصداق چهارم،یکی از بهترین شیوه های امر به معروف و نهی از منکره
فرد کم کم حس می کنه یه مشکلی در جامعه داره که افراد زیادی بهش اخم کرده نگاه می کنن. کم کم خودشو مرور می کنه. خلاصه اگه بخواد تذکر اهالی یه پاساژ کارساز بشه به نظرم مصداق چهارم راهگشاتر باشه[/]

eslamic110;413092 نوشت:
البته تذکر مصادیق متعدد داره
میشه به اسم تذکر توهین کرد
میشه محترمانه با الفاظی ملایم تذکر مستقیم داد
میشه محترمانه و مهربانانه غیر مستقیم تذکر داد
میشه حالت چهره رو فقط گویا کرد(همون که اولش گفتم اخم و لبخند)

گشت ارشاد که همه چیز و خراب تر میکنه
چ.ن جز توهین هیچ کار دیگه ای انجام نمیدن

[="Indigo"]سلام
متاسفانه اكثر مردم وقتي سخن از امر به معروف و نهي از منكر ميشه ياد تذكر زباني مي افتند كه اين تذكر بدترين نوع نصيحت كردن در اسلام است و فكر نكنم زياد جوابگو باشه و به نظرم بايد قبل از نهي از منكر دعوت عملي باشد
دعوت عملی در سازندگی فرد و جامعه، بسیار مهم و مؤثر است، تا آنجا که حضرت صادق(ع)می ­فرماید: کونوا دعاة الناس بغیر ألسنتکم
با غیر زبان هآیتان مردم را دعوت کنید.

و از حضرت امام علی(ع)چنین حکایت شده است:
هر کس خویش را پیشوای دیگران قرار داد، باید اصلاح خویش را بر اصلاح دیگران مقدم بدارد و پیش از آن که مردم را با زبان خود دعوت نماید، با سیرت و رفتار خود دعوت کند. کسی که معلم و ادب کننده خویشتن است، به احترام سزاوارتر است از کسی که معلم و مربی مردم است.

و اين دعوت به خير كه يكي از انواع آن دعوت عملي و قبل از نهي از منكر است در موارد بسيار زيادي مي تواند باشد و قرآن مرحله قبل از امر به معروف و نهي از منكر را دعوت عملي قرار داده است:
وَلْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَأُوْلَـئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ

اما متاسفانه در جامعه ما دعوت به خير وجود ندارد و فقط نهي از منكر آن هم به شيوه بيان زباني وجود دارد و اين اگر نتيجه معكوس ندهد،نتيجه مطلوب اسلام را نخواهد داشت.[/]

سلام :)

منطقی
...به دور از تعصّباتی که فقط دید ِ افراد رو نسبت به دین خراب میکنه!

دین اسلام خیلی قشنگ تر و دلنشین تر از اونی هست که داریم پیاده میکنیم...

وقتی عاشق "خــدا " باشیم ، رضایت و لبخندش برامون مهم میشه...پس دستوراتش ارزش میشه...

اونوقت "خــدا " بالا میره ، و هر چیز ِ غیر ِخدایی خودبه خود میاد پایین...

یا زهـــرا :Gol:

eslamic110;413091 نوشت:

بابا ارشاد یه فرآیند فرهنگیه با فیلم و سریال خیلی راحت تر میشه ارشاد کرد تا برخوردای خیابونی!

سلام. فیلم و سریال توی ایران قابلیت ارشاد ندارن. تا وقتی از بازیگر گرفته تا سناریست، افراد غیرمذهبی هستن، از توی فیلم مذهبی هم چیز مثبتی در نمیاد. برای نمونه شما سریالهای ماه رمضان و ماه محرم رو که نگاه کنید، یا فیلمهای سینمایی رو، چی از توش در میاد؟ یه سریالی مثل کلاه پهلوی، واقعاً چقدر تونست مفید باشه؟

تا وقتی یک تیم مذهبی برای فیلم و سریال نباشه، باید به سر دختران کم حجاب چادر کرد و در نقش مریم مقدس بهشون بازی داد!

حالا این سینمای مذهبیه، سینمای غیرمذهبی که دیگه وضعش خیلی خرابه و داره جامعه رو سکولاریزه میکنه.

مهر...;413098 نوشت:
گشت ارشاد که همه چیز و خراب تر میکنه
چ.ن جز توهین هیچ کار دیگه ای انجام نمیدن

تخلفاتی در گشت ارشاد هست ولی اینطور هم که میگید نیست.
به هر حال هم کار فرهنگی لازم است و هم برخورد قانونی پلیس با قانون شکنان.
هردو لازم است.
مثل این است که بگید پلیس نباید دزدها را دستگیر کنه و باید از راه فرهنگی با دزدی برخورد کند.
البته که کار فرهنگی لازم است ولی برخورد قانونی هم لازم است.
هر دو لازم است.

اگه بی حجاب بودم اصلا دوس نداشتم کسی بهم بگه یا حتی با اخلاقه خوب برخورد کنه

نوعی توهین به خودم میدیدم

دوس داشتم خودم به این درک برسم که حجاب بهترینه بعد انجامش بدم- نه اینکه بخاطر حرفه کسی باشه

Ahoo-71;413184 نوشت:
اگه بی حجاب بودم اصلا دوس نداشتم کسی بهم بگه یا حتی با اخلاقه خوب برخورد کنه

نوعی توهین به خودم میدیدم

دوس داشتم خودم به این درک برسم که حجاب بهترینه بعد انجامش بدم- نه اینکه بخاطر حرفه کسی باشه

به هر حال در یک جامعه اسلامی شما چه بخواهید چه نخواهید امر به معروف و نهی از منکر هست.
حالا دوستان بسیجی میخوان یک طوری تذکر بدن که دیگران ناراحت نشن یا کمتر ناراحت بشن.
شما هم اگر پیشنهادی دارید بفرمائید. شاید همین پیشنهاد شما باعث بشود یک بسیجی به جای تذکر با باتوم با یک روش بهتری تذکر بدهد.
حالا که بسیجی ها خودشان آمدن درخواست راه حل میکنن شما به جای پیشنهاد میزنی توی ذوقشان؟
یکبار یک دختر خانم که شاید 15 سالش بود با مادرش داشتن میرفتن و دختره روسری اصلا نداشت و خودش را هنوز کوچک حساب میکرد. یک آقایی به مادرش تذکر داد که دختر شما دیگه بزرگ شده و حجابش را رعایت کنید. مادرش گفت من بهش میگم گوش نمیده. بعد که آقاهه رفت مادرش به دختره گفت ببین این از اون بسیجی خوش اخلاقها بودها! میگه روسریت را سرت کن.
حالا اون آقاهه که من میشناختمش اصلا بسیجی نبود. فقط ریش داشت. :khaneh:

شاید حرف دیگران مثل یک تلنگر باعث بشه شما بری در موردش تحقیق کنید و به اون درک برسی.
آدم باید از تلنگرهای زندگی استقبال کنه و حداقل آنها را یک بررسی بکنه.نه اینکه آدم خودش را حبس فکری کنه.

سلام ..سوالتون رو تصحیح کنید ...راهکار شما برای برخورد با بد حجاب ؟؟؟ چون ارشاد رو از اصلش قبول نداره تا روشش رو بخواد معلوم کنه:Gol::Gol::Gol::Gol:

دوست داشتیم اصلا ارشادمون نکنند :khandeh!:

[="Indigo"]حس بدی هست.یکی بیادبگه که موهات رو بپوشون
واااااااااااااای
یه بار همچین اتفاقی برام افتاده بود
چادرم مغنعه ام رو کشیده بود عقب و من حواسم نبود
وقتی طرف گفت موهات... دیگه باقیش رو نشنیدم
وووووووووووی
اگه خانومها بگن بهتره
آقایون نههههههههههه
[/]

[="Indigo"]حالا از این طرف هستند افرادی که میگن تیپت رو عوض کن و اینو نپوش و از این حرفا آدم ناراحت نمیشه ولی این طوری که نوشتم که دیگه جای خود داره[/]

موضوع قفل شده است