صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!

بسمه تعالی
    با سلام و تحیت
    این بار میخوام از تجربه شما اسک دینی های گرانقدر در پیشگیری، مدیریت و یا حل برخی تعارضهای زناشویی کمک بگیرم.
    حتما شما هم تا حالا شنیده و یا دیدید که کلاه آقا و خانم به خاطر برخی موضوعات به ظاهر ساده ، قاطی شده و کار به جاهای باریک کشیده شده. اَه که چقدر تلخه!!
    مثلا یکی از موضوعاتی که باعث جر وبحث زن و شوهر میشه اینه که؛
    مادر آقا صندلی جلو بشینه یا خانم آقا؟!!
    حالا شما برادران عزیز و خواهران ارجمند بزرگواری کنید بفرمایید؛

_ این نزاع تا چه اندازه منطقیه؟

_ دور از جون آقا چه ... تو سرش بریزه؟ بالاخره مادر شوهر باید صندلی جلو بشینه یا خانم؟ خانم رو چطور راضی کنه؟ دل مادر رو چطور به دست بیاره؟

_ راهکار شما برا پیشگیری، مدیریت و یا حل چنین موضوعاتی چیه؟

_ اگر هم خاطره ای در این مورد دارید بفرمایید.

ان شاءالله در ادامه سعی می کنیم بیشتر به تجربیات و خلاقیت شما در مدیریت این اختلافات و تعارضات بپردازیم.

پیشاپیش از شما ممنون و متشکرم

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۰:۰۷
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

2. صلوات ها 30

3.  

علاقه
    چالش دینی
    نوشته
    61
    حضور
    2 روز 22 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

واقعا جوابش سخته ولی فکر میکنم همسر آدم خودش باید احترام سن و موی سفید رو نگه داره و عقب بشینه. من تو همچین شرایطی قرار نداشتم ولی سعی میکنم موقع ازدواج دختری رو انتخاب کنم موقعیت سنج باشه و احترام بزرگتری رو نگه داره

5. صلوات ها 18

نوشته
    591
    حضور
    35 روز 8 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3832

با سلام

من اگر جاي خانوم بودم حتي اگر آقا ميگفتند جلو بشين مي رفتم و عقب مي نشستم....اين ادب است و نه تنها از شخصيت خانوم كم نميشود بلكه بيشتر هم ميشود....

من چه گـویم؟

چون تـو می دانی نهان ...

7. صلوات ها 21

نوشته
    352
    حضور
    3 روز 46 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2573

اول مادر
    اگر عروسی بره جلو بشینه واقعا بی ادبه. واقعا که تو جامعه احترام به بزرگتر و پدر ومادر داره کم رنگ میشه که اصلا چنین سوالاتی پیش میاد.
    شهید آوینی : ما شهادتی بی درد می خواهیم حال آنکه شهادت را جز به اهل درد ندهند.

9. صلوات ها 19

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,198
    حضور
    144 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44212

من خودم چندین جا این دعوارو دیدم
    عروسی که این کارو میکنه:
    1.بی ادب هست
    2.چیزی از دین نمیدونه و جاهله ( یا میدونه و بی تفاوته)
    3.پدر و مادرش بی ادب تشریف دارن
    4.توی خونه شون اثری از ادب نیست
    5.عروس افاده ای هست
    6.شوهرش باید برخورد کنه و اول با نرمی بگه و اثر نکرد زور و .....
    و ....
    و ......
    یه چیز مهم هم اینه عروسا فکر میکنن اگه عقب بشینن ازشون کم میشه
    در حالی که این کار موجب بزرگی شون در نزد مردم میشه.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

11. صلوات ها 11

نوشته
    55
    حضور
    18 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    398

سلام

به نظر من بهتره آقایون خودشون دستور ندن یعنی آقا به خانم نگه برو عقب بشین مادرم بیاد جلو .... حتی اگه خانم یه بارم جلو بره و مرد چیزی نگه دفعات بعد خانم خودش میره عقب ولی با رضایت قلبی (البته اغلب خانوما )

ولی اگه مرد به همسرش بگه , اگه خانم نظر خودشم همین باشه ته دلش ممکنه احساس خوبی نداشته باشه و حتی بخواد مردو امتحان کنه مثلا بره جلو ببینه واکنش مرد چیه ! وقتی مرد موضعی نگیره و به خانومش نگه خانوما اغلب خودشون احترام بزرگتر و مادر شوهرو نگه میدارن و تعارف میکنن مادر شوهرشون جلو بشینه (البته اگرم راه طولانی باشه میتونن جاشونم برا تنوع عوض کنن !! تا مادر شوهر از بستن کمربند ایمنی خسته شد بیاد عقب یه کم راحت بشینه مادر شوهر من که طولانی مدت طاقت جلو نشستن نداره !! البته اگه قانون مدار باشه یا جونشو دوست داشته باشه عقبم باید ببنده!)

همسر من از ابتدا هیچ وقت بهم نگفت مادرم بیاد جلو و تو عقب بشین خود من همیشه با اصرار مادر شوهرمو میفرستم صندلی جلو و احساس میکنم که چقد همسرم لذت میبره و چون کسی مجبورم نکرده منم لذت میبرم و فکر میکنم خودم کار خوبی کردم و از رو اجبار نبوده.
    ولی کساییو که دیدم خودشون عقیدشون اینه باید مادر شوهر جلو بشینه ولی چون شوهر با کلامی میگه که زنو ناراحت میکنه و مادر شوهرم خیلی حق به جانب رفتار میکنه به عروس برمیخوره اگرم عقب بشینه ناراضیه.

تا به كي ناله و فرياد كه آن يار كجـاســت
    همه آفاق پر از يار شد اغيــار كجـاســت

هر كه بيدار بود , دولت ديدار برد
    دوست در جلوه ولي عاشق بيدار كجاست

13. صلوات ها 13

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

خب من تو همچین موقعیتی بودم و تا دلتون بخواد همچین موقعیت هایی رو دیدم ...مثلا عروس خانومی میگفت مادر شوهر من هر موقع میخواد سوار ماشین برادر شوهرم بشه میره عقب میشینه ...اما به من که میرسه تعارف که نمیکنه هیچچچچ... ادبش ته میکشه و با کمال پرویی میره جلو میشینه و لج منو در میاره ...از همه بدتر اون شوهر .........که هیچی نمیگه و مثل ماست منو نگاه میکنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    _ این نزاع تا چه اندازه منطقیه؟
    این نزاع منطقیه .
    ..اما تا یه حدی ....کاملا قبولش ندارم ......قبول کنید که بعضی مادر شوهرا خیلی بد جنس بازی در میارن ....تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!
    عروس خانوم هم و این جلو نشستن فقط یه بهانه میدونه ..برای اینکه به هم دیگه نشون بدن برش حرف کی بیشتره ....( یعنی حرف کی ممهمتره )تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!مثل یه مسابقه رو کم کنی ....که فقط یه نفر میتونه برنده باشه

یا نه برعکس اش هم داریم .
    ..عروس خانوم خیلی بدجنس بازی در میاره ..تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!.و میخواد با جلو نشستن به مادر شوهرش بی احترامی کنه تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!و نشون بده که برای ایشون احترامی قائل نیست تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!
    نقش اقا این وسط خیلی مهمه که متاسفانه اقایون همیشه در این نزاع سخت نقش دکوراسیون ماشین و بازی میکنن
    ویرایش توسط مهر... : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ در ساعت ۰۹:۴۸

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

15. صلوات ها 13

نوشته
    59
    حضور
    4 روز 7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

سلام علیکم

به نظر بنده مسئله خیلی مهمی نیست که بخاطرش دلخوری پیش بیاد

احترام مادر که سر جای خود، اما زوجی که تازه ازدواج کردن دوست دارند که در همه حال کنار هم باشد، اگر مادر آقا خوشحالی پسرشان را می خواهند عقب می نشینند

البته این رو هم بگم که عروس ما هیچ وقت جلو نمی نشینند و به مادرم میگویند شما بفرمائید جلو

اما اگر من مادر بودم حتما عروسم را جلو می نشاندم

17. صلوات ها 12

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

_ دور از جون آقا چه ... تو سرش بریزه؟ بالاخره مادر شوهر باید صندلی جلو بشینه یا خانم؟
    خاک رس

منطقی و درست اش اینه که مادرشوهر باید جلو بشینه .....حتی اگه به قول عروس خانوم ها از اون مادر شوهر بد جنسا باشه تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!....هر چی ...شاید برای شما بد باشه ...اما مادره و یه عمر برای گل پسرش زحمت کشیده تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!...من اگه بچه دار بشم ..بچه ام پسر باشه ..بعد خدا اینقدر بهم عمر بده که عروسم و ببینم ...دوست ندارم عروسم بهم بی احترامی کنه ...حتی اگه به پسر بی احترامی کنه انگار به من بی احترامی کرده و خیلی ناراحت میشم

خانم رو چطور راضی کنه؟
    باور کنید خانوم ها موجودات لطیفی هستند
    و تا موقعی که بحث رو کم کنی نباشه تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!خیلی منطقی میشه راضی شون کرد ....
    به شرط اینکه بین مادرشون و همسرشون تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!صلح و صفا به وجود بیاد ...
    این صلح و صفا خیلی مهمه
    مثلا خود اقا
    با احترام گذاشتن به مادرشون میتونن به خانومشون نشون بدن که احترام مادرشون واجبه و طی هیچ شرایطی حق ندارن به مادرشون بی احترامی کنن ..این خیلی مهمه
    این اصل اوله

بعضی اقایون هر چی به دهن مبارک میاد به مادرشون میگن ....وقتی که پای همسرش به میون میاد میگه حق نداری به مادرم بی احترامی کنی ...یکی نیست بگه بزرگوار خودت که به مادرت بی احترامی میکنی بغیه هم یاد میگیرن
    راه دوم
    اینکه با دعوا هیچ وقت خانوم ها حرفی رو قبول نمیکنن .تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!.اگه قبول هم کنن برای مدت کوتاهیه ...پس تا مهر و محبت هست با اعصبانیت و صدای بلند با خانوم ها حرف نزنید ...جری ترشون میکنید ...تعارضی برای برخی آقایون!! کی باید صندلی جلو بشینه؟ مادر یا همسر؟!
    در صلح و ارامش به ایشون بفهمونید احترام مادر واجبه ..اگه مادرشون حرفی زدن که ایشون ناراحت شدن به بزرگی خودشون ببخشن ...به خوبی های اقاشون ببخشن و بگذرن ....

و وقتی خانوم صندلی عقب نشسته فکر نکنن اون پشت گونی هویج نشسته .... همش با مادرشون صحبت نکنن ....یه کمی هم به خانوم توجه کنن ..باهاشون حرف بزنن و بهشون ثابت کنن که اگه رو سقف ماشین هم بشینن بازم شیش دنگ حواس اقای راننده بهشونه .. البته این که مزاهه ...در کل اقا باید با رفتارشون نشون بدن که از اینکه همسرشون درخواست شون و قبول کرده و پشت نشسته سپاسگزاره ....اگه اقا طی مسیر به خانوم بی توجه باشن و مدام با مادرشون حرف بزنن ...نیش و کنایه های مادرشون و جواب ندن 0خانوم اینجوری و بعد اینجوری میشه) ...دوباره بحث کی جلو بشینه پیش میاد ...و خانوم از اینکه حرف شما رو گوش کرده سخت پشیمون میشه …
    اگه تو ماشین بحثی صورت گرفت ...وسط ماجرا نپرن و به مقام قضاوت نشینن ....چون یه طرف دل مادری و طرف دیگر زندگی مشترک به میونه ...از هر دو طرف بخواید که بحث و تموم کنن و احترام همدیگه رو حفظ کنن ....

دل مادر رو چطور به دست بیاره؟
    امان از دل این مادر ها .... اقایون با رفتارشون باید از مادرشون بخوان که تو زندگی شون دخالت نکنن ...
    .نشون بدن که از زندگیشون راضی هستند و همسرشون رو دوست دارن ...از مادرشون بخوان که به عروس خانومشون احترام بزارن ... بی احترامی به عروس خانوم مساوی با بی احترامی به گل پسر خودشونه ....و مثل یه مادر شوهر خوب و نمونه ..نقش مادر رو برای عروس خانوم داشته باشن
    ویرایش توسط مهر... : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۰:۵۲

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

19. صلوات ها 11

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

من میگم چراهمه اش مادرم راجع این موضوع نصیحتم میکنه ها!

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۷/۲۷, ۱۰:۲۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری