گوش دادن به آهنگ رپ ولی غمگین چه حکمی داره؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
گوش دادن به آهنگ رپ ولی غمگین چه حکمی داره؟

سلام
گوش دادن به اهنگ رپ غمگین و باعث تحریک نشه و هیچ کاری هم بخاطر اون صورت نشه چه حکمی داره؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

منا لبیک;411276 نوشت:
سلام
گوش دادن به اهنگ رپ غمگین و باعث تحریک نشه و هیچ کاری هم بخاطر اون صورت نشه چه حکمی داره؟؟؟؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید .

همیشه سلامت باشید[/]

سجاد;412027 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید .

همیشه سلامت باشید

سلام
رهبر هستند

به گفته ی برخی مراجع گوش فرادادن به موسیقی موجب سستی اراده میشود.وقتی من سست اراده باشم مقاومتم در برابر گناهان کم میشود.در کتاب گناهان کبیره ی آیت ا.. دستغیب آمده است گوش کردن به لهو و لعب منجر به زنا میگردد. باید توجه کرد که زنا نه فقط در عمل بلکه زنا هم چشمی صورت میگیرد هم در ذهن . :bastan::bastan:

خیلیم خوبه
سعی کن به جای غمگین اجتماعی گوش بدی

منا لبیک;411276 نوشت:
سلام

سلام و عرض ادب

بحث فقهیش رو بذاریم کنار کلا اهنگ شاد باعث شادی کاذب و فراموشی خدا میشه اهنگ غمگین باعث افسردگی . پیشنهاد میکنم اهنگ رو کلا بذار کنار هم حافظه ات قوی تر و تمرکزت زیاد تر میشه و هم اعصابت اروم.

در مورد رپ هم که کلا از شنیدنش حالت تهوع بهم دست میده؛ نمیدونم چی داره که این جوون های این دوره زمونه بهش گوش میدن.

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

حق دوست;412651 نوشت:

سلام و عرض ادب

بحث فقهیش رو بذاریم کنار کلا اهنگ شاد باعث شادی کاذب و فراموشی خدا میشه اهنگ غمگین باعث افسردگی . پیشنهاد میکنم اهنگ رو کلا بذار کنار هم حافظه ات قوی تر و تمرکزت زیاد تر میشه و هم اعصابت اروم.

در مورد رپ هم که کلا از شنیدنش حالت تهوع بهم دست میده؛ نمیدونم چی داره که این جوون های این دوره زمونه بهش گوش میدن.

سلام علیکم
قصد بحث ندارم اما فک کنم بشه نظرتونو کامل کنم .
توصیفی که از آهنگ ها کردین جالبه البته منم کلاً با زمینه ی رپ مخالفم.
اما به نظرم گوش دادن به موسیقی، باید با رعایت اصولی باشه. آقا، من یک انسان با شعورم! چرا باید به نواهایی که فقط یه هیجان زودگذر در من ایجاد می کنه و هیچ اثر هنری نیست، هیچ تفکر تازه ای، هیچ زمینه ی تفکری، هیچ آرامش نابی برام در پی نداره گوش بدم؟

آهنگ غمگین میتونه آرامش بیاره اما یه آهنگ غمگین هنری! متاسفانه موسیقیای زیرزمینی ما اصلاً هنری نیستن! چند تا نوا رو باهم ترکیپ می کنن یا یه فراز و فرود هایی به صدا میدن که خیلی بی مناسبت به هم هست یا ریتم ها رو بیجا جا به جا می کنن، من به شعورم برمیخوره برام اینا رو بذارن گوش بدم.[/]

به نام خدا

سلام علیکم

ضمن تشکر از دوستانی که در بحث شرکت داشتند ؛
خواهشمندم اجازه بفرمایید با حضور جناب استاد سجاد ، به سوال از جنبه فقهی پاسخ گفته بشه تا بحث تاپیک از موضوع اصلی منحرف نشه .
پیشاپیش از همکاریتون سپاسگذارم

منا لبیک;411276 نوشت:
سلام

با عرض سلام و تشکر مجدد

هر موسیقى که به نظر عرف ، موسیقى لهوى متناسب با مجالس لهو و لعب و عیش و نوش باشد، موسیقى حرام محسوب می شود و فرقى نمى‏ کند که موسیقى شاد باشد یا غمگین و تشخیص موضوع هم موکول به نظر عرفى مکلّف است و اگر موسیقى این‌گونه نباشد به‌ خودى خود اشکال ندارد.

همیشه موفق و سلامت باشید

حق دوست;412651 نوشت:

سلام و عرض ادب

سلام
ممنون از پاسختون منم گوش نمیدم ولی برادرم و سر کار که میرفتم میگذاشتن و میگفتند این غمگینه طورینیست

حالا من باید چی کار کنم سرکار نرم؟

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

منا لبیک;413204 نوشت:
سلام
ممنون از پاسختون منم گوش نمیدم ولی برادرم و سر کار که میرفتم میگذاشتن و میگفتند این غمگینه طورینیست

حالا من باید چی کار کنم سرکار نرم؟

اگه شرایط کاری بهتری سراغ ندارید و نیاز به این کار دارید، چرا نرید؟
برید ولی سعی کنین توجه به آهنگ ها نکنین. اگه گناهی داشته باشه، به پای شما که نوشته نمیشه:Gol:[/]

موضوع قفل شده است