جمع بندی سوالی درباره مطرح نمودن شبهات در سایت!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی درباره مطرح نمودن شبهات در سایت!

سلام .یکی ازاهداف این سایت پاسخگویی به شبهات دینییه.
امامن یک سوال داشتم اگه شبهاتی که درذهن انسانه وذهنش درگیراون موضوعه بخواداینجامطرح کنه شایدباعث گمراهی سایرافرادبشه بایدچیکارکنه؟مثلامن درموردیک مطلب دینی دچارشبهه شدم حالادوست دارم اونومطرح کنم اگه بخوام مطرح کنم باهزارترس ولرزمطرحش میکنم یااصلامطرحش نمیکنم بایدچیکارکردواقعاترس داره؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صدرا

یامین;411244 نوشت:
[=book antiqua]سلام .یکی ازاهداف این سایت پاسخگویی به شبهات دینییه.
امامن یک سوال داشتم اگه شبهاتی که درذهن انسانه وذهنش درگیراون موضوعه بخواداینجامطرح کنه شایدباعث گمراهی سایرافرادبشه بایدچیکارکنه؟مثلامن درموردیک مطلب دینی دچارشبهه شدم حالادوست دارم اونومطرح کنم اگه بخوام مطرح کنم باهزارترس ولرزمطرحش میکنم یااصلامطرحش نمیکنم بایدچیکارکردواقعاترس داره؟

با سلام و عرض ادب

از ویژگی های بارز دین اسلام بهره مندی از پشتوانه ی قوی عقلانیت در بیان معارف و احکام تشریعی است؛ هیچ سوال و شبهه ای نسبت به دین اسلام نیست که بی جواب بماند و نیز هیچ حکمی از احکام اسلامی نیست که با حکم عقل در تعارض باشد.

با توجه به این ویژگی جای هیچ نگرانی ای در رابطه با طرح سوالات و شبهات دینی نخواهد بود؛ زیرا که بیان مباحث دینی در صورتی که از سوی عالمان دین صورت بپذیرد، عمق معارف حقه ی فرهنگ اسلامی ناب و تفوق آنرا بر سایر عقاید و افکار روشن می سازد.

هدف مدیران مرکز ملی پاسخگویی نیز بر اساس همین امر استوار گشته که سؤالات و شبهات مطرح در میان جامعه در این مرکز(خصوصا کانون گفتمان دینی و قرآنی)،در فضائی علمی مورد نقد و بررسی قرار گیرند و جواب علمی و متقن آن در فضای مجازی انتشار یابد.

از آنجا که بعد از ارسال سوال ابتدائی از سوی کاربران جواب کارشناس بدون فاصله خواهد آمد، همچنین در پایان هر پست قرار بر نتیجه گیری آن پست توسط کارشناس مربوطه است؛ شما نگرانی ای از طرح شبهه و سؤال نداشته باشید؛ نهایت اینکه می توانید به عنوان ناقل شبهه، شبهه یا سوال را از زبان دیگران مطرح نمائید.

موفق باشید.

[="Tahoma"]

یامین;411244 نوشت:
سلام .یکی ازاهداف این سایت پاسخگویی به شبهات دینییه.

سلام
میتونید از طریق پیام خصوصی با یکی از کارشناسان در میان بگذارید اگر ایشان مصلحت دانستند در قالب یک تاپیک مطرح میشود در غیر اینصورت شخصا پاسختان را میگیرید
والله الموفق

سلام و درود خدمت دوستان گرامی.

بعضی از شبهات بسیار سنگین هستند که نباید در سایت به طور کلی مطرح شود.
چرا که اگر مطرح شود سوء استفاده گران از آن شبهه برای گمراه کردن دیگران در بیرون از این سایت اقدام میکنند.
مثلا خوده بنده شبهه ای بین آیه 76 سوره نساء و 28 یوسف را مطرح کردم که در تاپیکهای دیگر مشاهده میکنم کسانی میخواهند از این دو آیه برداشت نادرستی کنند تا سبب گمراهی دیگران شوند.

حال شاید در این سایت کسی بتواند پاسخ شبهات را بدهد اما بیرون از این سایت چطور!؟

@█ عشق من خدا █@;411644 نوشت:
سلام و درود خدمت دوستان گرامی.

بعضی از شبهات بسیار سنگین هستند که نباید در سایت به طور کلی مطرح شود.
چرا که اگر مطرح شود سوء استفاده گران از آن شبهه برای گمراه کردن دیگران در بیرون از این سایت اقدام میکنند.
مثلا خوده بنده شبهه ای بین آیه 76 سوره نساء و 28 یوسف را مطرح کردم که در تاپیکهای دیگر مشاهده میکنم کسانی میخواهند از این دو آیه برداشت نادرستی کنند تا سبب گمراهی دیگران شوند.

حال شاید در این سایت کسی بتواند پاسخ شبهات را بدهد اما بیرون از این سایت چطور!؟

بله ازاین جهتم من فکرنکرده بودم :Gig:مسئله ی مهمیه!حالاماشبهه ای مطرح کنیم ویه نفرسوءاستفاده کنه درعالم بیرون مامقصریم؟خوب اگه به سوءاستفاده باشه درعالم بیرون ازاینجاازهرشبهه ای استفاده میشه کرد

یامین;411665 نوشت:
بله ازاین جهتم من فکرنکرده بودم :Gig:مسئله ی مهمیه!حالاماشبهه ای مطرح کنیم ویه نفرسوءاستفاده کنه درعالم بیرون مامقصریم؟خوب اگه به سوءاستفاده باشه درعالم بیرون ازاینجاازهرشبهه ای استفاده میشه کرد

اما بعضی از شبهات آنقدر پیچیده میشوند که هرکسی نمیتواند پاسخ آن را بدهد.مثلا یک نمونه شبهه وجود داشته بود و تنها عالمی که توانسته بود پاسخ بگویید آیت الله مصباح بودند.
اما بعضی از شبهات درجه 2 و درجه 3 هستند خیلیها قادر به پاسخگویی هستند.

موضوع قفل شده است