صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059

  ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی
  ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی


 2. صلوات ها 31


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  امام و شهدا. رهبرم اقاسیدعلی
  نوشته
  791
  حضور
  22 روز 23 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1702
  صلوات
  6353  ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی
  براي بهترين دوستان خود آرزوي شهادت کنيد .........
  شهيد سيد مجتبي علمدار

 4. صلوات ها 35


 5. #3

 6. صلوات ها 27


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482  ما همه حاج قاسم سلیمانی هستیم. حاج قاسم سلیمانی، یعنی تکرار مالک اشتــر ِ علی.
  قاسم سلیمانی، این یاور مظلومان و این شهید زنده را بُکشید که شهادت سال‏هاست انتظار حاج قاسم را می‏کِشد.


  حاج قاسم را بُکشید؛ اگر از حرزِ دعای مادرانِ شهدا عبور کردید.
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از دیوارِ بلندِ سکوتِ جانبازهایی که سال‌هاست خانه‌نشین شده‌اند، عبور کردید.
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از طلسمِ نگاه همسری که سال‌هاست خیره به در مانده، عبور کردید.
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از اُبهّتِ نگاهِ پدرانِ شهید عبور کردید.
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از طاقِ دست‌های دعای پسرانِ پدر ندیده عبور کردید.
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از سایه‌ی غربتِ دخترهای پدر از دست داده عبور کردید.
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از …
  حاج قاسم را بکشید؛ اگر از روی جنازه‌ی میلیون‌ها بسیجیِ شیعه در سراسر دنیا عبور کردید.


  حُسین را بعد از زدنِ عَلمدار زدند؛ و تا دست‌های عَلمدار را نزدند، نتوانستند مَشک را بزنند.
  عَلمدار ِ این انقلاب از این دست‌ها، از این سردارها کم ندارد.
  اصلا حاج قاسم ما را بکُشید…
  اما بدانید اگر قاسم سلیمانی را بکشید، هزاران قاسم سلیمانی دیگر سر بر خواهند آورد…
  ایا همه راخواهید کُشت؟…
  حاج قاسم سلیمانی از آن کلماتی است که تکرارش مخل در فصاحت کلام نیست که هیچ، تکرار یادش بسان تکرار الله اکبر تسبیحات حضرت زهراست بعد از فریضه جهاد که ثواب هزار نماز مستحبی دارد….
  همــــه ما را بکشید…
  همـــه ما حاج قاسم سلیمانی هستیم…
  بترسید از ما، بترسید از حاج قاسم ها،
  و بدانید که در میثاق ما “شهادت” را، “ترور” را، “ایستادگی” را طور دیگر معنا کرده اند…  من را بُکشید، ما را بُکشید، حاج قاسم را بُکشید؛ اگر جرأت دارید، که عمراً وجودش را ندارید. شما ترسو و بُزدل‏هایی بیش نیستید.
  پس حرف زیادی نزنید.
  ما همه حاج قاسم سلیمانی هستیم …


  عکاس مسلمان

 8. صلوات ها 33


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059  ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی
  سردار حاج قاسم سلیمانی نوشته است: قدر مسلّم، آنچه را در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم و بر ما گذشت باید قطعه‌های کم‌نظیر و برجسته‌ای از تاریخ گذشتگان و موعود وعده داده شده آیندگان دانست.

  کتاب «نبردهای پیروز» حاصل مصاحبه عباس میرزایی، نویسنده کتاب با بیش از ۱۱۰ نفر از رزمندگان شرکت‌کننده در عملیات ثامن الائمه(ع) و نزدیک به ۱۴۰ مصاحبه با رزمندگان حاضر در عملیات طریق القدس است. فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله در این نبردها را سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس به‌عهده داشته و به همین دلیل بخشی از روایت این کتاب مربوط به خاطراتی است که از زبان وی بیان شده‌ است.

  این کتاب بخشی از تاریخ شفاهی دفاع مقدس به حساب می‌آید و نویسنده برای مستندکردن روایت آن، تنها به انجام مصاحبه‌های حضوری با افراد بسنده نکرده و به منابع تاریخی تکمیل‌کننده همچون نوارهای ضبط‌‌‌شده از بی‌سیم عملیات در زمان جنگ، کتاب‌های از پیش منتشر‌شده و مصاحبه‌های صدا و سیمای مرکز استان کرمان با رزمندگان در زمان جنگ نیز رجوع کرده‌ است.

  کتاب «نبردهای پیروز» به‌لحاظ زمانی وقایع شهریور سال ۱۳۶۰ تا بهمن ماه همان سال را دربر می‌گیرد و از بخش‌های مختلفی همچون استان کرمان در نبرد ثامن الائمه(ع)، با گردان شهید بهشتی از کرمان تا آبادان، استان کرمان در نبرد بزرگ شرق کارون، به‌سوی نبرد طریق القدس و حماسه سابله تشکیل شده‌ است.

  سردار حاج قاسم سلیمانی نیز پیش از تحویل این اثر به انتشارات سوره مهر آن را مورد مطالعه قرار داده و مقدمه‌ای نیز بر آن نوشته‌ که به‌شرح ذیل است:

  «بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

  سپاس خداوند که ما را قرن‌ها در اصلاب متعدد و در اعصار بسیار طولانی نسل به نسل منتقل کرد و در زمانی رخصت توفیق و حضور عطا فرمود که لحظات و دقایق چنین حیاتی، از آن‌چنان ارزشی برخوردار است که پس از بعثت نبی مکرّم اسلام(ص) و دوران کوتاه ائمه معصومین(ع) تا زمان ظهور منجی عالم، گذشتگان و عارفان سالک کوی حق در حسرت و جست‌وجوی آن بوده و خواهند بود و توفیق درک چنین فرصتی بر آیندگان نیز مجهول است.

  قدر مسلّم آنچه را در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم و بر ما گذشت باید قطعه‌های کم‌نظیر و برجسته‌ای از تاریخ گذشتگان و موعود وعده داده شده آیندگان دانست؛ در واقع اعجاز توفیق استثنایی این نسل در این بوده است که اراده خداوند بر این قرار گرفته که حیات کوتاه عمر آنان تجسم قله انسانیت در گذشته و آینده باشد.

  گذشتة پُر راز و رمز عاشورا و کربلا و آینده وعده داده شده ظهور، در این قطعه بی‌نظیر تاریخ نمایشگاه عظیمی را از حقیقت خلقت و جوهر عبودیت برپا کرد که تماشاگران آن به‌وسعت هزاران سال متحیرانه زانوی سکوت بغل کرده محو چهره‌های دلربا و سلوک سالکان آن خواهند بود.

  نگارشی که صورت‌گرفته، صورت ظاهری بخشی از اتفاقاتی است که باطن آن را باید در «یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النّاسُ اَشْتاتاً لِیُرَوا اَعْمالَهُمْ» به نظاره نشست و فقط معراج‌نشینان قادر به کشف آن حقیقت حقیقی و آن قوه و قدرتی هستند که اکبر محمدحسینی گفت: «مرا به زیر پل بکشانید و کسی نداند من زخمی هستم.» و آرام آخرین رمق‌های خود را در مژه‌های چشم‌هایش فشرد و آخرین لحظه توفیق را بدرقه کرد و پرواز نمود.

  ثامن الائمه(ع) شروع عاشوراهای کرمان و کرمانیان، سیستان و سیستانیان و هرمز و هرمزگانیان است. طریق القدس سرزمینی مقدس بود که ثارالله از آن متولد شد. مولود مبارکی که تبدیل به کعبه آمال مجاهدین شد، نجم ثاقبی که روزی در قامت حسین(ع) و روزی در قامت فرقه‌ای مقدس به‌نام ثارالله طلوع کرد و در آن فرقه ثارالله را به‌نسبت انسان‌ها تقسیم کردند، لذا آن فرقه را فرقه ثاراللهیان نامیدند.

  کرمان، سیستان و هرمزگان به خود می‌بالد که در طریق القدس سینه دشمن را در دهلاویه درید و مهم‌ترین پل ارتباطی آن یعنی سابله را به تصرف خود درآورد.
  رزم کرمانیان در ثامن الائمه و طریق القدس سرآغاز تولد ثارالله و موجب اعتبار و اعتمادی شد که پس از آن سپاه کرمانیان در تمامی نبردها همواره خط‌شکن خطوط دشمن شد و ستاره کرمان در آسمان امام خمینی(ره) از چنان درخشندگی خیره‌کننده و پرجاذبه‌ای برخوردار شد که هزاران مشتاق خمینی(ره) را به خود جذب کرد که بعدها لشکر و طوفانی سهمگین را به‌نام ثارالله پدید آورد تا خرمن دشمن را بر باد دهند.

  درود و رحمت خداوند بر امام خمینی(ره) و شهیدان و مجاهدین این فتح بزرگ.

  قاسم سلیمانی»
 10. صلوات ها 23


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059  نیویورکر: «قاسم سلیمانی» قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است
  «جان ماگویر» افسر بازنشسته سازمان سیا می‌گوید «قاسم سلیمانی»، «قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است... اما کمتر کسی در مورد او چیزی شنیده است».
  نیویورکر: «قاسم سلیمانی» قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است


  «جان ماگویر» افسر بازنشسته سازمان سیا می‌گوید «قاسم سلیمانی»، «قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است... اما کمتر کسی در مورد او چیزی شنیده است».

  به گزارش فارس، نشریه آمریکایی «نیویورکر» در گزارشی مشروح، به ابعاد قدرت و نقش سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. «دکستر فیلکینز» روزنامه‌نگار این نشریه، در گزارش خود با مقامات سابق سازمان سیا، و همچنین مقامات عراقی در مورد شخصیت سردار سلیمانی مصاحبه کرده است.

  فیلکینز در بخشی از این گزارش نوشته است ایران بعد از جنگ با عراق توانسته است پروژه‌ای را پیش ببرد که اکنون حوزه نفوذ شیعی را به سرتاسر عراق، سوریه و تا مدیترانه گسترش داده است. ایران در کنار متحدین خود در لبنان و سوریه توانسته محور مقاومت را در این منطقه تشکیل دهد. به نوشته «فیلکینز» سردار سلیمانی از 15 سال قبل و زمانی که به عنوان فرمانده سپاه قدس ایران منسوب شد، تلاش کرده است تا اوضاع در خاورمیانه را در جهت منافع ایران جهت‌دهی کند. با این حال وی توانسته تا حد زیادی از دید رسانه‌ها دور بماند.

  «جان ماگویر» افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مورد وی می‌گوید: سلیمانی قدرتمندترین عامل در خاورمیانه امروز است... با این حال کمتر کسی چیزی درباره وی شنیده است.

  نیویورکر در توصیف سردار سلیمانی می‌نویسد: زمانی که سلیمانی در مجامع عمومی ظاهر می‌شود، تلاش می‌کند تا جلب توجه نکند و به ندرت صحبت می‌کند. او رفتاری از خود نشان می‌دهد که عرب‌ها به آن «خلب» می‌گوید، یعنی نوعی کاریزمای نهفته.

  یک مقام ارشد عراقی هم در مورد سردار سلیمانی به نیویورکر گفته است: زمانی که وارد اتاقی می‌شود که مثلا 10 نفر در آن حضور دارند، او جلو نمی‌آید، همان‌جا در طرف دیگر اتاق بسیار آرام می‌نشیند. صحبتی نمی‌کند، نظری نمی‌دهد و تنها می‌نشیند و گوش می‌دهد. و البته قطعا همه در آن اتاق تنها به او فکر می‌کنند. 12. صلوات ها 23


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059  تحولات منطقه خاورمیانه، تغییر نگاه دولت ایالات متحده و شیوه دخالت این کشور در مسائل خاورمیانه، فرصتی را در اختیار کشورهای قدرتمند منطقه قرار داده تا خلا رهبری در منطقه را پرکنند. سوال این است که رقبای اصلی این رقابت چه افرادی هستند و ایران چگونه در عراق بر دیگران پیروز شد؟
  تحولات منطقه خاورمیانه، تغییر نگاه دولت ایالات متحده و شیوه دخالت این کشور در مسائل خاورمیانه، فرصتی را در اختیار کشورهای قدرتمند منطقه قرار داده تا خلا رهبری در منطقه را پرکنند. سوال این است که رقبای اصلی این رقابت چه افرادی هستند و ایران چگونه در عراق بر دیگران پیروز شد؟
  به گزارش «تابناک»، هاکان فیدان دومین فرد قدرتمند ترکیه،(حاج) قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و شاهزاده بندر به سلطان رئیس دستگاه امنیتی عربستان سه فردی هستند که به نمایندگی از کشورشان مشغول رقابت بر سر آینده خاورمیانه هستند.
  به نوشته وال استریت ژورنال در ماه می سال جاری، در ملاقات پیچیده و سخت اوباما با اردوغان، دو مقام ارشد ترکیه یعنی احمد داود اوغلو و هاکان فیدان نخست وزیر این کشور را همراهی می‌کردند. این نخستین دیدار رو در رو بین اوباما و اردوغان بعد از قریب یک سال بود. پیام صریح اوباما به طرف ترک این بود که انتقال بی‌پروای سلاح و نیروهای مسلح از خاک ترکیه به سوریه می‌تواند منافع آمریکا را به خطر اندازد.
  هاکان فیدان رئیس سازمان امنیت ترکیه مامور پیگیری پرونده ساقط کردن حکومت سوریه است. جیمز جفری که به تازگی مسئولین سفارت آمریکا در ترکیه و عراق را برعهده داشته است، فیدان را چهره جدید خاورمیانه می‌داند که آمریکا مجبور است با وی کار کند، زیرا وی توانایی به سرانجام رساندن کارها را دارد. ولی نباید وی را دوست سرسپرده آمریکا دانست.
  فیدان یکی از سه مقام امنیتی است که این روزها برای پر کردن خلا رهبری در خاورمیانه‌ای مشغول رقابت هستند که نقش آمریکا در آن کمتر شده است. یکی دیگر از این سه نفر بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعاتی عربستان است.
  فیدان 45 ساله که از سال 2010 ریاست MIT را بر عهده داشته متهم است که در مواردی اطلاعات حساس جمع‌آوری شده توسط آمریکا و اسرائیل را در اختیار ایران قرار داده است. آمریکاییها معتقدند که وی به دنبال مقابله با آمریکا نیست بلکه منافع و دستورات اردوغان را به پیش می‌برد. امره اوسلو تحلیل‌گر اطلاعاتی معتقد است که در این که فیدان دومین فرد قدرتمند ترکیه است، تردیدی وجود ندارد. اما گفته می‌شود که او در قیاس با بندر بن سلطان که بسیار پرادعا است، فروتن و آرام است.
  (حاج)قاسم سلیمانی که نام وی در فهرست سه نفره فوق از وی نام برده شده و نقش وی در عراق، مورد توجه ال مانیتور قرار گرفته است. پس از بررسی فعالیت‌های سپاه قدس، دلایل برتری ایران بر آمریکا در صحنه عراق به صورت زیر خلاصه شده است.
  اولین نکته مهم این است که آمریکا بدون ایجاد شبکه‌ای از ارتباطات با نیروهای مخالف صدام به این کشور حمله کرد. در مقابل ایران، سه دهه فرصت داشت که شبکه گسترده‌ای از ارتباطات را با نیروهای شیعه، سنی و کرد عراقی ایجاد کند. مجموعه‌ای از منافع متقابل باعث تقویت این رابطه شد در حالی که آمریکا جز به قدرت نظامی خود بر چیزی تکیه نداشت.
  ثانیا، ارتباطی ایدئولوژیک بین ایران و گروه‌های مذهبی در عراق وجود دارد که باعث شده که تکلیف مذهبی در قبال یکدیگر، بخشی از رابطه ایران و عراق باشد که گاه بر مساله منافع ملی نیز مقدم است. بخشی از این رابطه به دوره‌ای طولانی‌تر و به دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بر می‌گردد.
  سومین نکته مهم این است که دوره سی ساله سرکوبگرانه حکومت حزب بعث باعث شد که با کنار رفتن حکومت صدام، نظام اداری این کشور فرو بپاشد. در حالی که این وضعیت باعث شد که بسیاری از همسایگان عراق راه را بر مبادلات با عراق ببندند ولی ایران در روندی که سلیمانی هم در آن نقش داشت درهای دو کشور را به یکدیگر گشود.
  زائران ایرانی و عراق به تحرک در اقتصاد و پیشرفت اقتصادی عراق کمک کردند. احزاب و گروه‌های نظامی که با آمریکاییها می جنگیدند مورد حمایت ایران قرار گرفتند. ایران همچنین به دولت عراق برای تسلط بر وضعیت امنیتی این کشور کمک کرد.
  مساله آخر این بود که ایرانی‌ها از سویی می‌خواستند که روزی عراق در برابر ایران قرار نگیرد و از سوی دیگر به صورت عامل ایران هم در نیاید. ایرانی‌ها به دنبال تعادلی در عراق بودند که به منافع هر دو طرف کمک کند.

 14. صلوات ها 17


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059  فعالیت های سرلشگر سلیمانی به روایت نشریه آمریکایی؛ فرمانده ای با کاریزمای پنهان
  نیویورکر در مقاله‌ای بلند به بررسی نقش فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تحولات خاورمیانه و نیز ویژگی های شخصی سردار قاسم سلیمانی از زبان مأمورین سیا و سایر مقامات کشورها پرداخته و وی را یکی از تأثیرگذارترین چهره‌ های خاورمیانه معرفی می‌کند.  به گزارش جنوب نیوز، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران یکی از تاثیرگذارترین افراد در خاورمیانه و البته یکی از ناشناخته‌ترین آنهاست. این تاثیرگذاری باعث شده است تا رسانه‌های غربی همواره به دنبال خبرسازی و گمانه‌زنی درباره ابعاد شخصی و بین‌المللی ایشان باشند.


  نشریه نیویورکر در مقاله‌ای بلند به قلم دکستر فیلکینز، به بررسی نقش فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تحولات خاورمیانه و نیز ویژگی‌های شخصی وی از زبان مأمورین سیا و سایر مقامات کشورها پرداخته و وی را یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های خاورمیانه معرفی می‌کند.


  البته انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نبوده و صرفا برای آشنایی مخاطبان با نظرات رسانه‌های غربی در خصوص این شخصیت تاثیرگذار فراملی است. در زیر می‌توانید نخستین بخش از این مطلب را مطالعه کنید:

  ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی  "فوریه گذشته چندین تن از بانفوذترین چهره‌های سیاسی ایران در مسجد امیرالمومنین در شمال تهران در همایشی برای افسران سپاه پاسداران دور هم جمع شدند. آنها برای ادای احترام به یکی از فرماندهان شهید خود آمده بودند. حسن شاطری، یکی از فرماندهان ارشد شاخه قدرتمند و نخبه سپاه پاسداران به نام نیروی قدس بود. گفته می‌شود که این نیرو ابزار اصلی سیاست خارجی ایران است، تقریبا چیزی شبیه ترکیب سی.آی.ای و نیروی ویژه آمریکا؛ نام این نیرو معادل فارسی اورشلیم است که رزمندگان آن وعده داده‌اند آن را آزاد کنند.


  هدف این نیرو از سال 1979 این بوده است که دشمنان ایران را سرنگون کرده و نفوذ ایران را در سراسر خاورمیانه گسترش دهد. شاطری بخش عمده‌ای از عمر حرفه‌ای خود را در خارج از ایران گذراند؛ نخست در افغانستان و پس از آن در عراق.


  شاطری در جاده بین دمشق و بیروت شهید شد. گفته می‌شود که وی به همراه هزاران عضو نیروی قدس برای کمک به بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه و یکی از متحدان اصلی ایران به سوریه رفته بود. شاطری ظرف چند سال گذشته تحت عنوان رئیس نیروی قدس در لبنان برای کمک به تقویت حزب‌الله در آنجا حضور داشت. شرایط شهادت شاطری مبهم باقی مانده است: یکی از مقامات ایرانی گفته است که شاطری "مستقیما" توسط "رژیم صهیونیستی" هدف قرار داده شده است.


  در مراسم خاکسپاری شاطری، بعضی از عزاداران گریه می‌کردند و برخی هم به رسم شیعیان سینه می‌زدند. تابوت شاطری در پرچم ایران پیچیده شده بود و اطراف آن را فرماندهانی گرفته بودند که لباس سبز رنگ سپاه را بر تن داشتند. پدر عماد مغنیه هم در این مراسم حضور داشت. عماد مغنیه متهم بود که مسئولیت انفجاری در سال 1983 در بیروت که منجر به کشته شدن 250 آمریکایی شد را بر عهده داشته است. رهبر معظم ایران پیش از مراسم خاکسپاری این متن را منتشر کرد: "در نهایت، وی شربت شیرین شهادت را نوشید."

 16. صلوات ها 13


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059

  کسی که در ردیف دوم مسجد نشسته بود ژنرال "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس بود: مردی 56 ساله با قامتی نه چندان بلند با موهایی خاکستری با محاسنی کوتاه شده. این سلیمانی بود که دوست قدیمی و مورد اعتماد خود، شاطری را به ماموریت فرستاده بود. دوستی و برادری وی و شاطری به عنوان فرماندهان سپاه پاسداران در جریان دفاع مقدس شکل گرفت. دفاع مقدس نامی است که به جنگ ایران و عراق داده شده؛ جنگی که 8 سال به طول انجامید و قریب به یک میلیون کشته بر جای گذاشت. این یک جنگ فاجعه‌آمیز بود اما برای ایران آغاز یک پروژه 30 ساله برای ایجاد منطقه نفوذ شیعیان از عراق و سوریه تا مدیترانه بود. ایران به همراه متحدانش در سوریه و لبنان یک محور مقاومت در برابر قدرت‌های سنی منطقه و غرب تشکیل داد. توازن این پروژه در سوریه تا حدودی به هم خورد و جنگی را اغاز کرد، ممکن است پیروزی در این جنگ به قیمت درگیری‌های قومی باشد که سال‌ها منطقه را فرا می گیرد.


  سلیمانی 15 سال پیش فرماندهی نیروی قدس را بر عهده گرفت و در همان زمان وی به عنوان یک نیروی نظامی و یک فرد قدرتمند به دنبال این بود که خاورمیانه را به نفع ایران تغییر شکل دهد. وزارت خزانه‌داری آمریکا سلیمانی را به دلیل نقش وی در حمایت از نظام اسد در لیست تحریم قرار داده است و با این حال وی هنوز برای جهان خارج اکثرا غیر‌قابل رویت باقی مانده است حتی با وجود اینکه ماموران و عملیات‌های زیادی را فرماندهی کرده است. جان مگوایر، افسر پیشین سیا در عراق می‌گوید: "سلیمانی به تنهایی قوی‌ترین عامل اجرایی در خاورمیانه امروز است و هیچ‌کس تا با حال چیزی از او نشنیده است."


  سلیمانی گاهی وقت‌ها در مجامع عمومی ظاهر می‌شود، وی معمولا در مراسم‌های جانبازان سخنرانی می‌کند و یا برای ملاقات با رهبر معظم ایران حاضر می‌شود، زیاد خود را در معرض دید قرار نداده و به ندرت با صدای بلند صحبت می‌کند و رفتاری از خود نشان می‌دهد که عرب‌ها از آن تعبیر به "خلب" می‌کنند که به معنای "کاریزمای پنهانی" است. یکی از مقامات ارشد عراقی می‌گوید: " وی نسبتا کوتاه قامت است اما این ظاهر ماجراست. زمانی که 10 نفر در اتاق حضور دارند و سلیمانی وارد می‌شود، جلو آمده ولی کنار شما نمی‌نشیند. وی به آرامی در آن طرف اتاق به تنهایی می‌نشیند. او صحبتی نکرده و اظهارنظری نمی‌کند. تنها می‌نشیند و گوش می‌کند و البته در این لحظه همه تنها درباره او می‌اندیشند."


  سلیمانی در مراسم خاکسپاری، کت و پیراهنی سیاه به تن داشت، بدون کراوات؛ به سنت ایرانیان. صورت وی و ابروانش از غم در هم شده بود. نیروی قدس تا به حال چنین فرمانده رده بالایی در خارج از کشور را از دست نداده بود. سلیمانی روز قبل از مراسم خاکسپاری به منزل شاطری رفت تا مراتب تسلیت خود را به خانواده آنها اعلام کند. وی دلبستگی شدیدی به سربازان شهید دارد و معمولا به خانواده آنها سر می‌زند؛ وی در مصاحبه اخیرش با یک رسانه ایرانی گفته است: "‌زمانی که فرزندان شهیدان را می‌بینم می‌خواهم که آنها را ببویم و از خود بی‌خود می‌شوم."


  نشریه نیویورکر در ادامه این گزارش مدعی شده اشت: ماه‌های اول سال 2013 تقریبا حدود زمانی که شاطری شهید شد، ایران روزهای خوبی در سوریه نداشت. اسد مرتبا در برابر شورشیان متحمل شکست می‌شد. این شورشیان اغلب سنی هستند، رقبای اصلی ایران. در صورتی که اسد سقوط کند ایران هم پیوند خود با حزب‌الله، پایگاه اصلی خود برای مقابله با اسرائیل را از دست می‌دهد. یکی از روحانیون ایرانی در سخنرانی خود گفته بود: "اگر سوریه را از دست بدهیم نمی‌توانیم تهران را حفظ کنیم."


  ایرانیان علی‌رغم اینکه به خاطر تحریم‌های آمریکایی تحت فشار قرار گرفته‌اند اما خللی در تلاششان برای حفظ اسد وارد نشده است. آنها در این مدت حتی یک وام 7 میلیارد دلاری برای بازسازی اقتصاد سوریه به این کشور داده‌اند. یکی از مقامات امنیتی خاورمیانه می‌گوید: "فکر نمی‌کنم دلار مبنای محاسبه ایرانی‌ها باشد. از نظر آنها باخت اسد یک خطر بالقوه است." به نظر می‌رسد حفظ اسد برای سلیمانی یک مسئله حیثیتی است به‌خصوص اگر این موضوع وی را از آمریکایی‌ها متمایز کند. یکی از رهبران سابق عراقی می‌گوید: "سلیمانی به من گفت ایرانیانی هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند. وی به من گفت: «ما شبیه آمریکایی‌ها نیستیم. ما دوستان خودمان را رها نمی‌کنیم.»"


  این گزارش مدعی شده سلیمانی سال گذشته از رهبران کرد عراقی خواسته بود که اجازه دهد مسیری از شمال عراق به سوریه را برای تامین پشتیبانی باز شود. سلیمانی به یکی از سیاست‌مداران عراقی گفته بود که "ارتش سوریه به درد نمی‌خورد!" از نظر وی نیرویی شبیه بسیج مناسب است. سلیمانی گفته بود: "اگر یک گردان بسیجی به من بدهید من می توانم کل کشور در دست بگیرم." در آگوست سال 2012، شورشیان مخالف اسد 48 ایرانی را در داخل سوریه دستگیر کردند. مقامات ایرانی اعلام کرده‌اند که آنها زائر بودند و برای زیارت اماکن مقدس شیعی وارد سوریه شده‌اند اما در سوی مقابل معارضین و سرویس‌های اطلاعاتی غربی ادعا می‌کردند که این گروه اعضای نیروی قدس ایران هستند. در هر صورت این ایرانی‌ها به قدری برای اسد ارزش داشتند که وی قبول کرد که بیش از 2 هزار نفر از شورشیان دستگیر شده را برای ازادی آنها رها کند. پس از این اتفاق بود که شاطری به شهادت رسید."/ * دیپلماسی ایرانی

 18. صلوات ها 14


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,194
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41059  عکس/ حاج قاسم در تشییع مدافع حرم

  مراسم تشییع پیکر سردار شهید محمد جمالی در کرمان

  ܓ✿حاج قاسم................. شهیدی که در بین ماستܓ✿ سلفی نظامی روسی با سردار ایرانی


 20. صلوات ها 14


صفحه 1 از 34 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۰۸:۱۵ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود