جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواندن کتاب های دیگر ادیان الهی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تیر 1392
  علاقه
  نجوم و دین و مذهب اسلام و سیاست
  نوشته
  456
  صلوات
  2025
  حضور
  16 روز 11 ساعت 1 دقیقه
  وبلاگ
  6
  دریافت
  13
  آپلود
  0
  گالری
  7

  اشاره خواندن کتاب های دیگر ادیان الهی
  با سلام و احترام
  از ان جایی که من دوست دارم بدونم در کتاب های دیگر ادیان الهی چی نوشته شده است قصد دارم که آن ها را مطالعه کنم.
  آیا خواندن آن ها اشکالی دارد؟
  ویرایش توسط سیده راضیه : 1394/09/14 در ساعت 17:02
  تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد

 2. صلوات ها 4


 3.  

 4. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن 1391
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  18,612
  صلوات
  49896
  حضور
  130 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  34  با نام و یاد دوست
  خواندن کتاب های دیگر ادیان الهی  کارشناس بحث: استاد شعیب


 5. صلوات ها 4


 6. #3

  عضویت
  جنسیت تیر 1391
  نوشته
  1,649
  صلوات
  4110
  حضور
  20 روز 7 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط safareeshghe نمایش پست ها
  با سلام و احترام
  از ان جایی که من دوست دارم بدونم در کتاب های دیگر ادیان الهی چی نوشته شده است قصد دارم که آن ها را مطالعه کنم.
  آیا خواندن آن ها اشکالی دارد؟
  با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
  تحقیق و مطالعه درباره ادیان برای شناخت دین برتر یا دانستن قدر و منزلت دین خود از کار های پسندیده است و حتی مورد تاکید دین اسلام قرار گرفته است البته این کار یک شرط دارد؛ و آن داشتن توانایی فکری و دینی برای تشخیص حق از باطل و داشنت ذهن آماده بای مقابله با شبهاتی که به واسطه این کتب به ذهن می رسد.
  ابتدا فرد باید پایه های اعتقادی و دینی خود را مستحکم ساخته و مبانی و اعتقادات دینی خود را استوار سازد آنگاه به سراغ دیگر کتاب ها برود چرا که در آن کتابها تحریفاتی هست که گاها مورد شبهه برای افراد بسیط الذهن می شود. برای همین ابتدا مقداری مطالعات خود را در درون دین خودمان بیشتر کنید آنگاه در کنار استاد به سراغ کتاب های دیگر بروید
  برای این که شناخت عمیق تری از مسایل دینی به دست آورید خواندن کتب شهید مطهری به عنوان یک دین شناس محقق توصیه و تاکید می شود.
  بلاخره باید در ورود به چنین کتبی جنبه احتیاط را رعایت کنید تا ذهنی آشفته پیدا نکنید و اگر به شبهه ای برخورد کردید بدانید که درون دین اسلام برای تمامی سوالات شما جواب هست. 7. #4

  عضویت
  جنسیت تیر 1392
  علاقه
  نجوم و دین و مذهب اسلام و سیاست
  نوشته
  456
  صلوات
  2025
  حضور
  16 روز 11 ساعت 1 دقیقه
  وبلاگ
  6
  دریافت
  13
  آپلود
  0
  گالری
  7  با سلام
  ممنون
  اما من می خواهم بخوانم این کتب الهی را تا ببینم چه عواملی و چه نوشته هایی درونش هست که ما ادعا داریم تحریف شده است.
  اگر بتونید در این زمینه منو کمک کنید دیگر لازم به مطالعه ی آن ها نیست.

  تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد

 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد 1391
  نوشته
  1,607
  صلوات
  4833
  حضور
  61 روز 4 ساعت 47 دقیقه
  وبلاگ
  22
  دریافت
  88
  آپلود
  2
  گالری
  3  سلام علیکم و رحمه الله

  نقل قول نوشته اصلی توسط safareeshghe نمایش پست ها
  اما من می خواهم بخوانم این کتب الهی را تا ببینم چه عواملی و چه نوشته هایی درونش هست که ما ادعا داریم تحریف شده است.
  در رابطه با تحریف کتب ادیان ابراهیمی در این سایت مطالب زیادی آمده که در کنار راهنمائی های استاد سری به آنها هم بزنید .

  مثلا در موضوع این سئوال شما :

  دیدگاه محققین در رابطه با چینش و محتوی و سندیت کتاب انجیل را از 4 پست (8 الی 12)

  نظر قران کریم در این رابطه

  موفق باشید
  قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

  قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
  و قال :
  اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

  مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تیر 1391
  نوشته
  1,649
  صلوات
  4110
  حضور
  20 روز 7 ساعت 22 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط safareeshghe نمایش پست ها
  ممنون
  اما من می خواهم بخوانم این کتب الهی را تا ببینم چه عواملی و چه نوشته هایی درونش هست که ما ادعا داریم تحریف شده است.
  اگر بتونید در این زمینه منو کمک کنید دیگر لازم به مطالعه ی آن ها نیست.

  دلایل مسلمانها بر تحریف كتاب مقدس:
  الف: حكم عقل


  عقل سلیم وجود پاره ای از گزاره های انحرافی در كتاب مقدس را نشانه تردید ناپذیر تحریف در این كتاب می شمارد به عنوان مثال مواردی از گزاره های انحرافی عبارتند از:

  1- خدا در كتاب مقدس:
  خداوند در كتاب مقدس بصورت ضعیف ناقص ترسو، حسود و انسان واره توصیف شده است و هم طراز با عیسی دانسته شده است. به عنوان مثال: علّت منع آدم و حوّا از درخت ممنوعه و اخراج آن دو از بهشت آن بوده كه خداوند ترسیده بود كه آدم با خوردن از میوه درخت ممنوعه عارف به نیك و بد گردیده، از تمام جهات مثل خداوند گردند یعنی حیات ابدی پیدا كنند. و در عهد جدید علّت مخالفت یهودیان با حضرت عیسی الوهیت وی دانسته شده است. در نامه پولس به فیلپیان خدا و عیسی هم طراز و برابر معرفی شده است. بنابراین آموزه های فوق كه در كتاب مقدس مكتوب است با قدرت، علم و حكمت الهی و غنای ذاتی پروردگار در تعارض می باشد. عقل سلیم ساحت مقدس ربوبی را از نسبت های فوق مبرا و منزه می داند. پس چنین نیست هایی، ناشی از توهمات انحرافی انسانها است كه به نام دین آسمانی قالب گردیده است.

  2- پیامبران در كتاب مقدس:
  متأسفانه در كتاب مقدس نسبت های ضداخلاقی و ناروائی درباره پیامبران الهی مطرح شده است. به صورت مثال: حضرت لوط توسط دخترانش با شراب مست می شود و در نتیجه با دختران خود همبستر می شود تا از لوط نسلی بیادگار بماند. حضرت ابراهیم به علّت ترس از جانش زن خود ساره را كه از زیبایی فوق العاده برخوردار بوده به عنوان خواهر خود در دربار فرعون معرّفی و به فرعون تزویج می كند. سرانجام فرعون از واقعیت مطلب مطلع می شود، و ابراهیم را بخاطر اقدامش سرزنش می كند. و نیز حضرت داود به خاطر پنهان نگهداشتن رابطه نامشروعش با زن او ریاه رحتّی، او را كه از مجاهدان مخلص و پاكدل بوده است بر اثر یك توطئه به قتل می رساند. و زن او را تصاحب می كند. حضرت سلیمان بخاطر تمایل زنانش به بت پرستی، دستور ساخت و ساز بتخانه های متعدد را صادر می كند. به حضرت عیسی نسبت داده اند كه وی در اثر معجزه ای در یك مراسم عروسی شرابی بسیار مست كننده تهیه می كند. در حالیكه شراب در كتاب مقدس تحریم گردیده است. و نیز این نسبت كه وی پاهایش را با اشك زن خاطئه شستشو و با موهای او خشك می كرده است. و نمونه های شرم آور دیگر كه حكایت از تحریف خطرناك در كتاب مقدس دارد. در حالیكه پیامبران الهی باید واجد صفات و اخلاقی باشند كه ذرّه ای خدشه به امانت داری و صداقت آنان در پیام رسانی از جانب خداوند، وجود نداشته باشد امّا تصویر پیامبران الهی در كتاب مقدس آنچنان مخدوش و آلوده است كه جای هیچ اطمینان منطقی، بر صداقت و درستكار و امانت داری آنان باقی نمی ماند.

  ب: قرآن کریم:
  قرآن كریم در آیات متعددی از تحریف آیین اهل كتاب سخن گفته است: به عنوان نمونه در آیه 79 سوره مباركه بقره آمده است: «وای بر آنانی كه چیزهای را بدست خود می نویسند سپس می گویند این از طرف خداست تا به بهای كمی آنرا بفروشد.. . » در آیات 78ـ75 آل عمران و نیز آیه های 15ـ13 سوره مائده سخن از تحریف كتمان و نسیان آیات تورات و انجیل به اهل كتاب نسبت داده شده است. از نظر قرآن تنها تورات، زبور و انجیل كتاب الهی بوده است. و اهل كتاب با تحریفات زیاد و نقصان در این كتاب های الهی راه انحراف از مسیر اصلی هدایت را باز كرده اند.

  ج: سنت:
  در روایات اسلامی یهود، در دین حضرت موسی و پولس در آیین حضرت عیسی مسیح، مسئول گمراهی و انحرافات معرفی شده است. بنابراین براساس روایات اسلامی پولس كه بیشترین سهم را در ترویج مسیحیت ایفا كرده است، مسئول انحرافات و تحریفات آیین مسیحیت می باشد. پس وی كه یك یهودی متعصب و دشمن سرسخت حضرت عیسی بوده است بعد از واقعه تصلیب از در دوستی و ایمان به مسیحیت وارد شد و افكار مسموم و انحرافی و بت پرستی را در آیین مسیح وارد كرده است.

  د. شواهد تاریخی:
  براساس تاریخ سرگذشت بنی اسرائیل كتاب مقدس «دچار تحوّلات گوناگون گردیده است.

  1- عهد عتیق و تحریف:
  یهودیان تورات را در میان تابوت مقدس می گذاشتند و از آن به شدّت مواظبت می كردند. تا اینكه در سال 586 قبل از میلاد بخت النصر پادشاه بابل تمام سكنه فلسطین را به اسارت گرفت و تمام آثار یهود از جمله تابوت و تورات را نابود كرد. تمام میراث فرهنگی و معنوی یهود كه در تابوت قرار داشت كاملاً محو و نابود گردید. یهودیان تا پنجاه سال دیگر در اسارت بابلیان باقی ماند. كوروش پادشاه ایران در جنگ بابلیان موفق شد كه آنها را شكست داده و یهودیان را از اسارت رهائی بخشد. و به آنان اجازه عورت به فلسطین داد. یهودیان تنها در سال 475 قبل از میلاد موفق شدند كه تحت ریاست عُزیر اقدام به جمع آوری و تدوین عهدعتیق نمایند. یعنی فاصله نابودی تورات و زمان تدوین مجرد آن 111 سال می باشد طبیعی است كه بسیاری از مطالب عهد عتیق در مرور این سالها فراموش گردیده و بسیاری از مطالب كه عمدتاً متأثر از محیط بت پرستی بابل و عقاید مشركانه ایران آن زمان بوده است. در تدوین مجدد عهد عتیق جا باز كند. پس بصورت طبیعی هیچ اعتبار منطقی و علمی برای تدوین مجدد عهد عتیق نمی ماند كه عیناً همان كتابی باشد كه در 111 سال قبل بوده است. و استناد همین عهد عتیق به أنبیا و پیامبران قبل از حادثه بابل كاملاً مشكوك و غیرقابل اطمینان است.

  2- عهد جدید و تحریف:
  از میان اناجیل موجود تنها انجیل متی قدیمی ترین انجیل تدوین شده است كه تاریخ تدوین آن میان سال 38 میلادی تا 60 میلادی دور می زند. براساس اینكه زبان اصلی فلسطین و اطراف آن عبری بوده باید انجیل متی هم به زبان عبری نوشته شد. امّا عجیب این است كه انجیل به زبان یونانی تدوین شده است. سئوال دینی این است اگر انجیل متی ترجمه یونانی از زبان عبری است نسخه اصلی زبان عبری آن كجا است؟ آیا ترجمه دقیق است یا نه؟ مطابق با اصل نسخه است یا نه؟. همه این پرسشها پاسخ منطقی و اطمینان بخشی ندارد. زیرا كه نسخه اصلی عبری متی در دسترس نبوده است. از همین جا است كه اصالت و وثاقت انجیل متی زیر سئوال می رود هیچ استناد علمی و منطقی وجود ندارد. كه انجیل متی یونانی زبان دقیقاً همان انجیلی عبری واصل باشد. در حالی كه بر سایر اناجیل اعتماد و استنادشان به انجیل متی ختم می شود. انجیل لوقا توسط شخصی تدوین شده است كه هرگز مسیح را ندیده بلكه تعالیم مسیحیت را از پولس كه او هم از حواریون مسیح نبود بلكه بعد از حادثه تصلیب به مسیح گرویده است. انجیل مرقس نیز توسط یكی از شاگردان پطرس نوشته شده است. مرقس در تدوین انجیل خود از پطرس و انجیل متی متأثر بوده است. انجیل یوحنا آخرین انجیل تدوین شده است كه زمان تدوین آن قریب سال 100 میلاد می باشد. یعنی 30 سال پس از مرگ پولس. یوحنای تدوین كننده انجیل همان یوحنای حواری نیست گرچه مسیحیان بر این عقیده اند امّا شخصی دیگری كه معروف به یوحنای شیخ بوده است، چنین انجیلی را تدوین كرده است. و این انجیل مملو از مطالب غلوآمیز و از جمله الوهیت حضرت مسیح است.

  بنابراین اولاً نسبت این اناجیل به نویسندگان واقعی شان در حد حدس و گمان است. ثانیاً در قرنهای نخست میلادی تا حدودی، صد تا انجیل موجود بوده است. و از میان آن همه اناجیل تنها چهار انجیل مورد قبول كلیسا واقع شده است. انجیل برنابا به علّت اینكه سخن از بشارت بعثت حضرت محمد در آن است. و نیز فداء، تصلیب تثلیث و الوهیت و فرزندی مسیح نسبت به خداوند را مردود شمرده است، توسط كلیسا كنار گذاشته شده است، براساس نقل تفسیر المنار از پروفسور أكهارن آلمانی «مسیحیها در قرن دوّم سه تا چهاربار اناجیل را تغییر و تبدیل داده اند. فرقه «ابیونیه» تنها به انجیل متی كه نسخه وقت آن با نسخه فعلی آن كاملاً متفاوت است، اعتقاد داشته است. و فرقه دیگری بنام «مارسیونیه» تنها به انجیل لوقا اعتماد داشته است كه نسخه آن در همان زمان غیر از نسخه موجود فعلی بوده است. بنابراین براساس شواهد تاریخی، برای انسان منصف و حق طلب وثاقت و اصالت اناجیل اربعه مورد تردید و ابهام قرار دارد.
  http://www.tahoordanesh.com/page.php?pid=12070
 12. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود