صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آخه مردم چرا؟

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

آخه مردم چرا؟

سلام و عرض ادب اگر میشه یه راهی جلوی پام بزارید از افسردگی زیاد دارم میمیرم

من وقتی تو خیابون یا کوچه میرم مردم منو میبینن میخندن اخه چرا من چیکار کردم ولی به جواب سوالم رسیدم به خاطر چهرم چون تو دوران بچگی دماغم ضرب دیده بخاطر همین تو جونی فرمش بد شده

دیگه تو جاهای عمومی نمیتونم برم واقعا ناراحت میشم اخه یکی بگه یه لحظه خودتون جای من بزارید چه احساسی پیدا میکنید

پیش دکتر هم رفتم گفتن توجه نکنید ولی واقعا نمیشه من وقتی وارد یه مغازه میشم فروشنده بهم میخنده چجوری میتونم توجه نکنم

از یه روحانی پرسیدم گفت خدا این چهره به تو داده راضی باش حتما حکمتی هست.اخه چه حکمتی حکمت این که من افسرده باشم حکمت این که جوک مردم بشم .حکمت اینکه دلم هروزبشکنه

من حتی با یه دختر قصد ازدواج داشتم اون به خاطر چهرم ردم کرد اخه این انصافه که دوستام پدر برادرم من هم بخندن همش کارم شده تو خیابون هایه هنسفیری تو گوشم بزارم و سرم همش پایین بندازم

شاید بعضی از شما بگید برو عمل کن ولی متاسفانه پیش دکتر هم رفتم گفت ضربه ای که به دماغم خورده باعث شده دیگ تا اخر عمر باهاش بسازی اگر عمل کنی برات خطر ناکه

نمیدونم این ادما چشون شده تو خیابون دیدم طرف تو یه حادثه نصف صورتش سوخته مردم هم بجای این که هم دردباشن بهش میخندن اخه این انصافه

من چیکار کنم کمکم کنید

2. صلوات ها 28

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

آخه مردم چرا؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 12

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین کریمی نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب اگر میشه یه راهی جلوی پام بزارید از افسردگی زیاد دارم میمیرم

من وقتی تو خیابون یا کوچه میرم مردم منو میبینن میخندن اخه چرا من چیکار کردم ولی به جواب سوالم رسیدم به خاطر چهرم چون تو دوران بچگی دماغم ضرب دیده بخاطر همین تو جونی فرمش بد شده

دیگه تو جاهای عمومی نمیتونم برم واقعا ناراحت میشم اخه یکی بگه یه لحظه خودتون جای من بزارید چه احساسی پیدا میکنید

پیش دکتر هم رفتم گفتن توجه نکنید ولی واقعا نمیشه من وقتی وارد یه مغازه میشم فروشنده بهم میخنده چجوری میتونم توجه نکنم

از یه روحانی پرسیدم گفت خدا این چهره به تو داده راضی باش حتما حکمتی هست.اخه چه حکمتی حکمت این که من افسرده باشم حکمت این که جوک مردم بشم .حکمت اینکه دلم هروزبشکنه

من حتی با یه دختر قصد ازدواج داشتم اون به خاطر چهرم ردم کرد اخه این انصافه که دوستام پدر برادرم من هم بخندن همش کارم شده تو خیابون هایه هنسفیری تو گوشم بزارم و سرم همش پایین بندازم

شاید بعضی از شما بگید برو عمل کن ولی متاسفانه پیش دکتر هم رفتم گفت ضربه ای که به دماغم خورده باعث شده دیگ تا اخر عمر باهاش بسازی اگر عمل کنی برات خطر ناکه

نمیدونم این ادما چشون شده تو خیابون دیدم طرف تو یه حادثه نصف صورتش سوخته مردم هم بجای این که هم دردباشن بهش میخندن اخه این انصافه

من چیکار کنم کمکم کنید

بسمه تعالی
    قال الله تبارک و تعالی فی محکم کتابه: «ان اکرمکم عند الله اتقاکم»

با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر ارجمند و گرامی

برادر گرامی هرچند که منکر کار زشت و زننده برخی از افراد در این ارتباط نیستیم، اما به نظر می رسد حضرتعالی هم بیش از اندازه نسبت به چنین موضوعی حساسیت نشان می دهید. در واقع حساسیت شما نسبت به چنین امری بیشتر از نفس رفتار دیگران، با عث آزار شما می شود. لذا شایسته است با تمرکز به قابلیتهای خود و ارتقاء سطح اعتماد به نفس، از فاجعه سازی نسبت به این امر خودداری کنید.

لازم است شما به این پرسش نزد خود پاسخ دهید که آیا مسخره دیگران از قابلیتهای شما چیزی کم می کند و یا اینکه بیانگر رشدنایافتگی شخصیتی آنهاست؟ اگر قرار بر عیبجویی باشد مسخره کردن دیگران خود بزرگترین عیب است. عیوب اخلاقی و شخصیتی بزرگترین عیبها هستند. بنابراین این افراد مستحق سرزنش هستند و نه شما چرا که مستحضرید، هویت و شخصیت هر فردی به صفات انسانی و کمالات اوست و نه به چهره و ظواهر.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اصولا مگر فرد بی عیب و نقصی هم وجود دارد که شما دومی آن باشید؟ بدیهی است که همه ما افراد عادی بشر یا دارای نواقص ظاهری هستیم و یا باطنی. اما آنچه مهم است این است که با تمرکز به قابلیتهای و تواناییهای خود که در واقع نعمتهای الهی هستند راههای کمال و ترقی را طی کنیم. در فرهنگ قرآنی گرامی ترین افراد با تقواترین آنهاست نه زیباترین آنها! آنچه که پایدار است و همیشگی سیرت آدمی است و نه صورت آدمی! حوادث مختلف، بیماریها، پیری و...همه روزی این زیبایی ظاهر را سلب می کند اما سیرت وخوی انسانی را خیر...
    بسیاری از بزرگان، علی الرغم وجود برخی از نقصهای ظاهری همچنان در تاریخ می درخشند؛ بلال حبشی سیاه پوست، ابوبصیر نابینا که از اصحاب خاص امام صادق علیه السلام هستند، شیخ مرتضی انصاری از بزرگترین فقهای شیعه، و...

بنابراین لازم است با بی توجهی به رفتار زننده دیگران، این موضوع را بزرگ جلوه ندهید و بدانید این افراد در واقع کودکانی با جثه بزرگ هستند که به شما می خندند. و روشن است که ما نه از خنده و تمسخر دیوانگان ناراحت می شویم و نه خنده و تمسخر کودکان؟

به یاد داشته باشیم که؛
    تن آدمی شریف است به جان آدمیت
    نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط تا ساحل آرامش : ۱۳۹۲/۰۷/۲۴ در ساعت ۲۳:۲۲ دلیل: با اجازه استاد امیدوار
    آخه مردم چرا؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 19

نوشته
    164
    حضور
    2 روز 2 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    629

خدا صبرت بده

Nothing will stop us

Try to be a part of the solution, not a part of the problem.

اللهم عجل لولیک الفرج

9. صلوات ها 8

نوشته
    69
    حضور
    15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

حرف شما درست من هم قبول دارم که اهمییت ندم ولی نمیشه . به خدا چند بار این کار انجام دادم ولی وقتی میبینم دارم تو خیابون راه میرم همه تمسخرم میکنند باز نمیشه اهمیت نداد.شما خودتون به جای من بزارید تو خیابون دارید راه میرید مردم شمارو میبینند و میخندند چیکار میکنیدو

11. صلوات ها 9

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

سلام و عرض ادب

خیلی وقت ها این احسایه که شما میکنید ولی واقعیت به این شدت که شما فکر میکنید نیست .

نمیگم کسی شما رو مسخره نمیکنه

ولی اینطور نیست که همه یا اکثریت این کار رو بکنند .

چون براتون مهمه و خیلی بهش فکر میکنید احساس میکنید همه میبینند .

بارها پیش اومده که سعی کردم توی خیابون با یک دید دیگه به مردم نگاه کنم.

متوجه شدم که هر کسی دنبال گیر و گرفتاری خودشه .

یکی دنبال میوه و سبزی برای مهموناشه

یکی چند تا جوراب گذاشته جلوش تا با فروش اونها برای زن و بچه ش نون بخره دست خالی نره خونه

یکی دیگه دنبال ضامن میگرده وام بگیره خرج عمل بچه ش کنه

....

هر کسی یه مشکلی داره

یه دردی که من و شما ازش خبر نداریم

فقط وقتی میفهمیم که پای درد و دلشون بشینیم .

شما هم بجای اینکه روی این مشکلتون کلید کنید بهتره بنشینید و خدا رو شکر کنید .

مثلا فکر کنید که وضعیت شما بدتر است یا این کودک که معلوم نیست چه آینده ای در انتظار اوست ؟

13. صلوات ها 12

نوشته
    199
    حضور
    2 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    512

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین کریمی نمایش پست ها
    حرف شما درست من هم قبول دارم که اهمییت ندم ولی نمیشه . به خدا چند بار این کار انجام دادم ولی وقتی میبینم دارم تو خیابون راه میرم همه تمسخرم میکنند باز نمیشه اهمیت نداد.شما خودتون به جای من بزارید تو خیابون دارید راه میرید مردم شمارو میبینند و میخندند چیکار میکنیدو
    سلام و درود خدمت شما دوست گرامی.

از طعنه ی مردم دلگیر مشو.

آنها سالهاست به آسمان
    ابری میگویند خراب.

بارالها!

امشب تمام عاشقان را دست به سرکن.

یک امشبی با من بمان با من سحر کن.

15. صلوات ها 17

نوشته
    162
    حضور
    2 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    853

شما توفیق درک کردن چیزی را دارید که مردم عادی ندارند.به همان مردم هم کسی هست که بخندد.خدا را با مردم معامله کن.زندگی کن و فقط درس بخوان.

17. صلوات ها 11

نوشته
    162
    حضور
    2 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    853

گاهی نه همیشه،شما به موضوعت حساس شدی شاید به چیز دیگری میخندند.اعتماد به نفس الهیت کجا رفته؟!

19. صلوات ها 10

نوشته
    12
    حضور
    8 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

سلام علیکم
    اگه بخواین به حرف مردم توجه کنید کلا باید دست از زندگی بکشی و گوشه عزلت بگزینی
    تن آدمی شریف است به جان آدمیت/نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
    شاید شعری که گفتم ربطی به این مسوله نداشته باشه
    اما توجه نکنید خدا اینقدر صبرش زیاده که حد نداره آدمی به سیرت زیباشه نه صورت زیبا
    اونا همه عقلشون تو چششونه اینجور آدما رو کم محل بکنی بهتره
    وقتی مسخره میکنن و میخندن تو شکرگزار خداوند باش نذار این چیزا شکستت بده . نذار خرد شدنت رو ببین
    نمیدونم حرفام خوبه یا نه اما به اون چیزی که خدا برات مقدر کرده شکرگزار باش براشون دعا کنه که خدا عاقبتشون رو ختم به خیر بکنه

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری