جمع بندی مطلبی چند در مورد ماهواره!

تب‌های اولیه

516 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مطلبی چند در مورد ماهواره!

مطلب اول :
در قرآن داریم
از آنها كساني هستند كه پيامبر را آزار مي‏دهند، و مي‏گويند او خوشباور و گوشي است!، بگو خوشباور بودن او به نفع شماست (ولي بدانيد) او ايمان به خدا دارد و (تنها) تصديق مؤ منان مي‏كند، و رحمت است براي كساني از شما كه ايمان آورده‏ اند، و آنها كه فرستاده خدا را آزار مي‏دهند عذاب دردناكي دارند. (سوره توبه آیه 61)
توضیح اینکه این آیه و آیات قبلش مربوط به منافقینه . و این منافقین برا پیغمبر خالی میبستن پیغمبر هم در ظاهر قبول میکردند . بعد منافقین کیف میکردن که خالی بستیم پیغمبر قبول کرد .
اما نکته
تصدیق مومنین بود که آنها نمیفهمیدند و این آیه بالا به آن اشاره دارد.
از طرفی در قرآن داریم :
اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد اگر شخص فاسقي خبري براي شما بياورد درباره آن تحقيق كنيد، مبادا به گروهي از روي ناداني آسيب برسانيد، و از كرده خود پشيمان شويد. ( سوره احقاف آیه 6)

مطلب دوم :
بنده ترمهای آخر دانشگاه یک ازمایشگاه داشتم دو کلاس بود که استاد یکیش مسلمان نبود (شاید ارمنی بود ) موقع انتخاب واحد گفتم من با دینش کاری ندارم برای کلاس میرم و اونو انتخاب کردم . بنظرم سه آزمایش اول رو در سه جلسه انجام دادم هیچکدام جواب نداد . ناراحت بودم که در تمام این سالهای هنرستان و دانشگاه در آزمایشگاههای الکترونیک و کارگاههای برق چنین چیزی اتفاق نیفتاده بود . حتی کمتر پیش آمده بود یک مدار جواب ندهد یا اصلا اتفاق نیفتاده بود .
توخودم بودم . رفتم نماز خانه . قرآن برداشتم . برای چی یادم نیست شاید برای خواندن .
باز کردم این آیه رو دیدم .
و با كسانى كه پروردگارشان را صبح و شام مى‏خوانند [و] خشنودى او را مى‏خواهند شكيبايى پيشه كن و دو ديده‏ات را از آنان برمگير كه زيور زندگى دنيا را بخواهى و از آن كس كه قلبش را از ياد خود غافل ساخته‏ايم و از هوس خود پيروى كرده و [اساس] كارش بر زياده‏روى است اطاعت مكن (سوره کهف آیه 28 )
درخواست تغییر کلاس دادم . هر چند فکر نمیکردم بشود ( فکر کنم حذفو اضافه گذشته بود ) انجام شد .
اولین آزمایش را بستم جواب داد .
البته در دین ما هست که علمو حتی در چین بیاموزید و پیغمبر اسیرهایی رو که سواد یاد مسلمونا میدادن آزاد میکردن اما مساله من این بود که استاد مسلمان هم بود و من نامسلمان را انتخاب کردم .

بپاخیزیم;408811 نوشت:
مطلب اول :
در قرآن داریم
از آنها كساني هستند كه پيامبر را آزار مي‏دهند، و مي‏گويند او خوشباور و گوشي است!، بگو خوشباور بودن او به نفع شماست (ولي بدانيد) او ايمان به خدا دارد و (تنها) تصديق مؤ منان مي‏كند، و رحمت است براي كساني از شما كه ايمان آورده‏ اند، و آنها كه فرستاده خدا را آزار مي‏دهند عذاب دردناكي دارند. (سوره توبه آیه 61)
توضیح اینکه این آیه و آیات قبلش مربوط به منافقینه . و این منافقین برا پیغمبر خالی میبستن پیغمبر هم در ظاهر قبول میکردند . بعد منافقین کیف میکردن که خالی بستیم پیغمبر قبول کرد .
اما نکته تصدیق مومنین بود که آنها نمیفهمیدند و این آیه بالا به آن اشاره دارد.
از طرفی در قرآن داریم :
اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد اگر شخص فاسقي خبري براي شما بياورد درباره آن تحقيق كنيد، مبادا به گروهي از روي ناداني آسيب برسانيد، و از كرده خود پشيمان شويد. ( سوره احقاف آیه 6)

با سلام . میشه یکم زیر دیپلم صحبت کنید
من ربط این ایات را با ماهواره نفهمیدم .
وبعد داستان دوم هم برای ادم هایی به مرتبه شما ممکن است درست باشد .ولی حدیثی که اوردید کاملا حرف را نقض می کنه .
من نمی گویم ماهواره خوبه .برعکس خیلی هم بده ولی این داستان ربطی به ماهواره ندارد . یا من نفهمیدم .(گفتم که زیر دیپلم صحبت کنید )

اما درباره ماهواره .
فکر کنم ایه به مردان و زنان مومن بگو چشم های خویش را از نگاه به نامحرم بپو شانند کافی باشد .
روزی امام علی(ع) در شهر کوفه شیطان را دیدند که تیرهایی به همراه دارد که یکی از ان تیرها از نوکش زهر میچکد
گفت ای ملعون چرا این تیرت با بقیه تیرها فرق دارد ان ملعون گفت یا علی این تیر را فقط برای نشانه گیری چشم شیعیا نت بکار میبرم آنقدر میزنم تا به هدف بخورد و کورشان کنم گفت چگونه؟؟ ان ملعون گفت با نگاه لذت بخش و حرام به دختران جوان و نامحرم چشمشان را کور میکنم وقتی چشمشان کور شد دل هم کور و کرمیشود و هر چه در باره خدا ودین بگویید به گوششان فرو نمیرود
«قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ...»

«به مؤمنان بگو چشمهاي خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گيرند و عفاف خود را حفظ كنند اين براي آنان پاكيزه‌تر است. خداوند از آنچه انجام مي‌دهند آگاه است و به زنان با ايمان بگو چشمهاي خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گيرند و دامان خويش را حفظ كنند و...»

و در حدیث :
رسول خدا (ص) می فرمایند:((نگاه به نا محرم تیری زهر آلود از ناحیه شیطان است . هر کس به پاس حرمت الهی آن را ترک کند،خدا ایمانی به او می دهدکه شیرینی آن را در دل احساس می کند))

حضرت امام جعفر صادق عليه السلام فرموده اند : هيچ کسي غنيمتي مانند آنچه از راه پوشيدن چشم به چنگ آيد ، نيافته ، هرگاه چشم از حرام بسته شود به مشاهده ي عظمت و جلال ( حق ) سبقت گيرد .

jalaljoon;423676 نوشت:
با سلام . میشه یکم زیر دیپلم صحبت کنید
من ربط این ایات را با ماهواره نفهمیدم .
وبعد داستان دوم هم برای ادم هایی به مرتبه شما ممکن است درست باشد .ولی حدیثی که اوردید کاملا حرف را نقض می کنه .
من نمی گویم ماهواره خوبه .برعکس خیلی هم بده ولی این داستان ربطی به ماهواره ندارد . یا من نفهمیدم .(گفتم که زیر دیپلم صحبت کنید )

اما درباره ماهواره .
فکر کنم ایه به مردان و زنان مومن بگو چشم های خویش را از نگاه به نامحرم بپو شانند کافی باشد .
روزی امام علی(ع) در شهر کوفه شیطان را دیدند که تیرهایی به همراه دارد که یکی از ان تیرها از نوکش زهر میچکد
گفت ای ملعون چرا این تیرت با بقیه تیرها فرق دارد ان ملعون گفت یا علی این تیر را فقط برای نشانه گیری چشم شیعیا نت بکار میبرم آنقدر میزنم تا به هدف بخورد و کورشان کنم گفت چگونه؟؟ ان ملعون گفت با نگاه لذت بخش و حرام به دختران جوان و نامحرم چشمشان را کور میکنم وقتی چشمشان کور شد دل هم کور و کرمیشود و هر چه در باره خدا ودین بگویید به گوششان فرو نمیرود
«قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ...»

«به مؤمنان بگو چشمهاي خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گيرند و عفاف خود را حفظ كنند اين براي آنان پاكيزه‌تر است. خداوند از آنچه انجام مي‌دهند آگاه است و به زنان با ايمان بگو چشمهاي خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گيرند و دامان خويش را حفظ كنند و...»

و در حدیث :
رسول خدا (ص) می فرمایند:((نگاه به نا محرم تیری زهر آلود از ناحیه شیطان است . هر کس به پاس حرمت الهی آن را ترک کند،خدا ایمانی به او می دهدکه شیرینی آن را در دل احساس می کند))

حضرت امام جعفر صادق عليه السلام فرموده اند : هيچ کسي غنيمتي مانند آنچه از راه پوشيدن چشم به چنگ آيد ، نيافته ، هرگاه چشم از حرام بسته شود به مشاهده ي عظمت و جلال ( حق ) سبقت گيرد .

دوست عزیز ، الآن صدا سیمای خود کشور هم در فیلم هایی که دوبله میکنه کاملا داره زن های نامحرم رو با پوشش نا مناسب نشون میده
پس با استدلال شما نباید حتی تلوزیون ایران رو نگاه کرد ،
جامعه هم که خیلی خرابه پس باید کلا تو خونه بشینی زل بزنی تو دیوار ، نماز بخونی ، روزه بگیری ، کمی هم با روضه ها گریه کنی تا بری بهشت !!

اما نه ، اصلا هم اینطور نیست ؛ ماهواره هم مطالب مفید زیادی داره ، مثل اینترنته هرکس باید خودش بدونه که چطور ازش استفاده کنه
بعد هم با عملکر ضعیف جناب ضرغامی و امثالهم ، وقتی معاون فرهنگی رئیس جمهور میاد میگه بین 50 تا 70 درصد مردم در کلان شهر ها از ماهواره استفاده میکنن !! دیگه جای بحثی نمیمونه !

صدا و سیما نتونسته حتی ذره ای مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی کنه ، دلیلش هم ناتوانی مسئولین هست
بعد هم وقتی افرادی چون علی جنتی میان کار ارزشمندی در زمینه فرهنگ میکنند
همون مسئولینی که تا به جال موفق نبودن شروع میکنن به سنگ اندازی !! پس من به مردم ایران حق میدم ماهواره ببینن ،
اینطور نیست ؟؟

هم ماهواره هم تلویزیون مشکل داره تلویزیون که برنامه هاش ابکی و بی محتوا است و کلا یه پیام بازرگانی که یه مقدار برنامه بی محتوا بینش پخش میشه ماهواره هم بجز ترویج فساد فحشا- بی بند باری -روابط نامشروع- خیانت زوجین-عشق های مثلثی- ترویج بچه دار شدن قبل از ازدواج(زنا زادگی)و...... چیزی نداره درباره فیلمش هم بماند 200 صفحه کتابه
یکم درباره پیام های مخفی در فیلم ها و انیمیشن های هالیوود تحقیق کنید

بهترین کار ورزش و مطالعه میباشد

بپاخیزیم;408811 نوشت:

مطلب دوم :
بنده ترمهای آخر دانشگاه یک ازمایشگاه داشتم دو کلاس بود که استاد یکیش مسلمان نبود (شاید ارمنی بود ) موقع انتخاب واحد گفتم من با دینش کاری ندارم برای کلاس میرم و اونو انتخاب کردم . بنظرم سه آزمایش اول رو در سه جلسه انجام دادم هیچکدام جواب نداد . ناراحت بودم که در تمام این سالهای هنرستان و دانشگاه در آزمایشگاههای الکترونیک و کارگاههای برق چنین چیزی اتفاق نیفتاده بود . حتی کمتر پیش آمده بود یک مدار جواب ندهد یا اصلا اتفاق نیفتاده بود .
توخودم بودم . رفتم نماز خانه . قرآن برداشتم . برای چی یادم نیست شاید برای خواندن .
باز کردم این آیه رو دیدم .
و با كسانى كه پروردگارشان را صبح و شام مى‏خوانند [و] خشنودى او را مى‏خواهند شكيبايى پيشه كن و دو ديده‏ات را از آنان برمگير كه زيور زندگى دنيا را بخواهى و از آن كس كه قلبش را از ياد خود غافل ساخته‏ايم و از هوس خود پيروى كرده و [اساس] كارش بر زياده‏روى است اطاعت مكن (سوره کهف آیه 28 )
درخواست تغییر کلاس دادم . هر چند فکر نمیکردم بشود ( فکر کنم حذفو اضافه گذشته بود ) انجام شد .
اولین آزمایش را بستم جواب داد .
البته در دین ما هست که علمو حتی در چین بیاموزید و پیغمبر اسیرهایی رو که سواد یاد مسلمونا میدادن آزاد میکردن اما مساله من این بود که استاد مسلمان هم بود و من نامسلمان را انتخاب کردم .

سلام جناب به پا خیزیم ...
در مورده چنین مکاشفه ها یا استخاره کردن ها یا تصمیم گرفتن ها من کلا خیلی نقد دارم ...
به تجربه به من ثابت شده ... استخاره کردن یا تفعل زدن یا مکاشفه کردن یا هر چیزه دیگه ای با قرآن ... نتیجش همون چیزی میشه که آدم ته دلش دوست داره اون حرف رو بشنوه ... و لزوما با حقیقت همراه نیست ...
من هم از این قبیل کارها کردم و نتیجش 100 درصد معکوس شده ... فقط دوست داشتم این مطلب رو بنویسم که اطمینان کردن به چنین روشهایی واقعا مشگل ساز میشه ...

kh11111;541167 نوشت:
هم ماهواره هم تلویزیون مشکل داره تلویزیون که برنامه هاش ابکی و بی محتوا است و کلا یه پیام بازرگانی که یه مقدار برنامه بی محتوا بینش پخش میشه ماهواره هم بجز ترویج فساد فحشا- بی بند باری -روابط نامشروع- خیانت زوجین-عشق های مثلثی- ترویج بچه دار شدن قبل از ازدواج(زنا زادگی)و...... چیزی نداره درباره فیلمش هم بماند 200 صفحه کتابه
یکم درباره پیام های مخفی در فیلم ها و انیمیشن های هالیوود تحقیق کنید

بهترین کار ورزش و مطالعه میباشد

احسنت ، حتما همینطوره ، دفاع من از ماهواره نبود ، دفاع من از مردم بود......

این خبر هم مطلب جالبی بود گفتم بزارم :

[h=1]آمار روزنامه جوان ازکانالهای فارسی زبان ماهواره ای،شبکه های موسیقی و رقص،برنامه های مد لباس و ...[/h] روزنامه جوان نوشت:

در کل جهان 300 ماهواره تلويزيوني فعال است که از اين تعداد 116 ماهواره فضاي ايران را پوشش مي‌دهند. شبکه‌هاي فارسي‌زبان که فقط براي فارسي‌زبانان و خصوصاً ايراني‌ها برنامه توليد و پخش مي‌کنند، هم‌اينک به بيش از 160 کانال رسيده است.
اما ماهواره‌هايي که در فضاي ايران فعالند، امکان دريافت حدود 18 هزار شبکه تلويزيوني را فراهم کرده‌اند و از اين تعداد حدود 2 هزار شبکه را با ديش‌هاي معمولي مي‌توان با کيفيت بالا دريافت کرد.
بررسي‌ها نشان مي‌دهد، در بين اين شبکه‌ها، 380 کانال به صورت شبانه روز در حال پخش موسيقي، کليپ، رقص، آهنگ‌هاي درخواستي و کنسرت هستند. حدود هزار و 200 شبکه در خلال برنامه‌هاي خود، کليپ‌ها و شوهاي موزيکال پخش مي‌کنند. حدود 80 شبکه به نمايش مد و لباس اختصاص دارند.
در يک تحليل محتوايي،‌ عمده آنچه اين شبکه‌ها پخش مي‌کنند و روي مخاطب اثر مي‌گذارند، با سنت و فرهنگ اسلامي- ايراني در تضاد بوده و آثار بسيار مخرب روحي و رواني دارند. شبکه‌هاي فارسي‌زبان در ابتداي راه‌اندازي، بيشتر موضوعات سياسي را دنبال مي‌کردند، لکن هم‌اکنون وارد حوزه فرهنگ شده، تغيير و تحولات فرهنگي را به صورت هدفمند در ايران دنبال مي‌کنند. برخي از اين شبکه‌ها مانند bbc فارسي، voa، من و تو و فارسي وان، در ميان مخاطبين شهرت بيشتري يافته‌ و توانسته‌اند بخشي از جامعه ايراني را تحت تأثير خود قرار دهند.
در ميان اين شبکه‌ها،‌شبکه فارسي شبکه فارسي وان بيشتر از ديگر شبکه‌ها، کانون خانواده را مورد توجه قرار داده است.

عجب تاپیک جالبی
بازم مثل همیشه امثال بنده وقتی نمیتونیم با یه تکنولوژی جدید روبرو بشیم اون رو میخوایم از صفحه روزگار محو کنیم و جالب لینجاست که نه محو شده و نه میشه و نه خواهد شد(مثل فیس بوک ، ماهواره ، اینترنت(چند سال پیش البته) و ...)
پس ای کاش یادبگیریم فرهنگ استفاده درست ازش رو بیاموزیم

شده ابزار جنگ نرم دشمن / شده سرباز شیطان ماهواره
نموده پایه های دین و مذهب / همه از بنیه ویران ماهواره
دریده پرده ی حجب و حیا را / ز کید و مکر پنهان ماهواره
دریغا در میان خانواده / نشسته جای قرآن ماهواره
هجوم آورده چون باد خزانی / به باغ سبز ایمان ماهواره

muiacir;541210 نوشت:
عجب تاپیک جالبی
بازم مثل همیشه امثال بنده وقتی نمیتونیم با یه تکنولوژی جدید روبرو بشیم اون رو میخوایم از صفحه روزگار محو کنیم و جالب لینجاست که نه محو شده و نه میشه و نه خواهد شد(مثل فیس بوک ، ماهواره ، اینترنت(چند سال پیش البته) و ...)
پس ای کاش یادبگیریم فرهنگ استفاده درست ازش رو بیاموزیم

بله حرف جالب تر اینکه میفرمایید یاد بگیریم فرهنگ استفاده درست از ابزار و وسیله شیطان رو:Gig:

چون وسیله مفیدی است مرداک صهیونیست که شبکه فاکس یکی از صدها شبکه تحت رهبریش است مهمترین برنامه سال 2011 فاکس بخش مستندی به اسم امام دوازدهم بود که توهین به امام 12 امام عصر(عج)است میاد فارسی وان رو مجانی و محض رضای خدا برای ما ایرانیان راه میندازه ما بشینیم فیلم و سریال ببینیم و هموطنای خودش بباید پول بدن تا فیلم ببینند یعنی کسی همینو درک کنه میفهمه ماهواره چی؟فیس بوک هم ابزار جاسوسی سیا است اینو من نمیگم خودشون با افتخار گفتن.
تو فیس بوک چیکار میکنیم؟خودتون بهتر میدونید کمترین ضربه فیس بوک به انسان اتلاف وقته

مستند امام دوازدهم
تاریخ انتشار : 2011
محصول : آمریکا (شبکه FOX NEWS

http://www.zahra-media.ir/?p=52820

نفرنفر;541193 نوشت:
در مورده چنین مکاشفه ها یا استخاره کردن ها یا تصمیم گرفتن ها من کلا خیلی نقد دارم ...
به تجربه به من ثابت شده ... استخاره کردن یا تفعل زدن یا مکاشفه کردن یا هر چیزه دیگه ای با قرآن ... نتیجش همون چیزی میشه که آدم ته دلش دوست داره اون حرف رو بشنوه ... و لزوما با حقیقت همراه نیست ...
من هم از این قبیل کارها کردم و نتیجش 100 درصد معکوس شده ... فقط دوست داشتم این مطلب رو بنویسم که اطمینان کردن به چنین روشهایی واقعا مشگل ساز میشه ...

یک بار دیگه مطلبم را بخوتنید . البته شاید من نتونستم مطلب را برسونم . یک چیزی هم هست که ننوشتم . گفنم شاید درست نباشه . حالا شما اینطوری گفتین اون جمله ای رو که مردد بودم رو مینویسم .

تو فکر بودم که من همیشه در تمام سالهای هنرستان و دانشگاه در دانشگاه از بهترین بودم . حالا چطور شده 3 آزمایش پشت سرهم جواب نمیده . پکر بودم . چون تمام سالهای تحصیلم تو آزمایشگاه از بهترین ها بودم .

حالا من یک چیزی میگم بهترین بودم شما جدی نگیرین . میبینید که مردد بودم تو نوشتن

این کار من استخاره تفعل مکاشفه بوده یا نبوده مهم نیست . بلکه اصل مطلب مهم است .

Im_Masoud.Freeman;541217 نوشت:
به مردان با ایمان بگو سرت به کار خودت باشه و روز مردم رو شب نکن و اینقدر به زور مردم رو نفرست بهشت..

این حرف به زور مردم را نفرست بهشت اشتباه است و ربطی به مقابله با روزه خواری ندارد .
ایا در جامعه ای که روزه خواری میشود مردم بیشتر تمایل به روزه داری دارند یا در جامعه ای که روزه خواری نمیشود ؟ جوابمان در پاسخ این سوال است .

[="Times New Roman"][="Black"]

بپاخیزیم;541367 نوشت:
این حرف به زور مردم را نفرست بهشت اشتباه است و ربطی به مقابله با روزه خواری ندارد .
ایا در جامعه ای که روزه خواری میشود مردم بیشتر تمایل به روزه داری دارند یا در جامعه ای که روزه خواری نمیشود ؟ جوابمان در پاسخ این سوال است .

در جامعه ای که که زور به معروف می شود مردم بیشتر تمایل به انجام معروف پیدا میکنند یا در جامعه ای که تشویق به معروف می شود؟ جوابمان در پاسخ این سوال است.[/]

قطعا تشویق پاسخ بهتری داره . اما همه تشویق بردار نیستند بعضی اجبار نیاز دارند . مثال آقای قرائتی :گرد گچ را با ضربات دست میتکانیم دوده را با فوت
تشویق یا بعبارت بهتر فرهنگ سازی اصل است لکن در کنار فرهنگ سازی نیاز به کنترل نیز وجود دارد تا بعضی ها که فرهنگ سازی حدرستشون نمیکنه شرائط جامعه رو خراب نکنن .

یک سوال از جناب نفر نفر دارم . وقتی شما تمام تلاشتونو تو کاری میکنین اما جواب نمیده چکار میکنین ؟
بنده میرم پشت سرمو نگاه میکنم ببینم چکار کردم چرا جواب نداد ؟ دلیلش رو از عملکردم در حوزه های مختلف پیگیری میکنم . شما چی ؟

کلا ما توی همه چیز زیاده روی میکنیم...........

علیا;541389 نوشت:

دوتا مثال؟؟؟:Gig:

سلام علیکم برای مثال ایران یه تنه به انداره ی جمهوری خلق چین گاز مصرف میکنه.........اگه سخنرانی استاد رائفی پور هم در ارتباط با موضوع موسقی گوش بدید گسترده خدمتتون عرض میفرمایند:ok:

نفرنفر;541193 نوشت:

سرکار خانم تفأل به قرآن زدن احتیاج به نیت قلبی و اعتقاد قلبی داره . اگه شما نتیجه عکس گرفتید شاید اعتقادتون ضعیف بوده در ضمن آدم با هرچیزی استخاره نمیکنه .
باید دید شما چطوری و با چه نیت اینکاررو کردید که جواب نداده .

علیا;541389 نوشت:

با این حرفتون موافقم ؛ متأسفانه گاهی از افراط اونور بوم میوفتن گاهی از تفریط زیاد اینور بوم . نمونشو در وزارت ارشاد دیدم . من بعنوان یک نویسنده که کتابم ممنوع الچاپ شده بود میگم که
کتاب منو فقط بخاطر اینکه دختر خانم تو مهمونی خونشون بدون روسری راه رفته بود ممنوع الچاپ کردند و منطقشون این بود که این نوشته باعث خراب شدن ذهنها میشه . یعنی ما اینقدر گاگول
وضعیف النفس هستیم که با خوندن این مطلب ذهنمون خراب میشه در واقع شعور جوانای ما رو بردند زیر سئوال ( البته بعدا" راضی شدند با سر کردن روسری اجازه چاپ بدن )
بعد در کتابی دیگر که امثال خودم خوندم به اسم با من بمان استادی که نامحرمه میره خونه دانشجوش زندگی میکنه تماس های فیزیکی خلاف شرع دارند البته درحد دست گرفتن و بوسیدن دست و صورت .
اینها ذهن رو خراب نمیکنه . می بینید خودشونم دیگه نمیدونند باید چیکار کنند . به قول کاربر گرامی میان تو فیلم ها زن بی حجاب رو نشون میدن اما تو کتاب نباید بی حجاب باشند . جدیدا" هنرمندان ما یاد
گرفتند که برای اینکه با زنان بی حجاب هم بازی بشند میرند خارج ازایران بازی میکنندو از هنرپیشه های اونور آب استفاده میکنند و وزارت ارشاد راحت مجوز صادر میکنه . متأسفانه اونقدر قدم رو اشتباه رفتند
که الآن دیگه قادر به مهارکردنش نیستند و می بینیم که علنا" تو مملکت خودمون بی حجاب راه میرند کسی هم کاری بهشون نداره . اما بی حجابی تو کتاب باعث فساد مملکت میشه .

علیا;541419 نوشت:
سلام علیکم برای مثال ایران یه تنه به انداره ی جمهوری خلق چین گاز مصرف میکنه.........اگه سخنرانی استاد رائفی پور هم در ارتباط با موضوع موسقی گوش بدید گسترده خدمتتون عرض میفرمایند

وعلیکم السلام
بله موافقم :ok:
خوب میشه اگه لینک سخنرانی روهم بذارین:khandeh!:

ببخشید واقعا شرمنده ام آخه من این سخنرانی رو روی CDدارم و با اینتر نت چندان آشنایی ندارم اما اگر سخن رانی استاد رائفی پور رو در زمینه ی موسقی سرچ کنید مطمئنا باید باشه......بازم ببخشید:Ghamgin:

ماهواره به علت ترویج فرهنگ اشتباه و ضد اسلامی مشکل داره! فرهنگی که با برنامه ها و سریال های نامناسب دارن به خورد مردم میدن! امثال شبکه های من و تو , فارسی 1 , جم تی وی و ...
و اگر نه ما ماهواره نداریم ولی در کل فیلم های سینمایی غیر ایرانی زیادی دیدم و میبینم که زن ها پوشش مناسب نداشتن اما مشکلی پیش نیومده...!!
در صورتی که بعضی از فیلم های سینمایی ما با این که پوشش دارن خانوم ها اما ترویج یه نوع فرهنگ شیطان پرستی هست و از صد تا فیلم هالیوودی بدتره...!!

در این زمینه مثالها زیادند از قبیل:

جدایی نادر از سیمین, پل چوبی, درباره الی, طبقه حساس, مارمولک و بسیاری از فیلم های کمدی...!!

شاید در اصل این فیلم ها هدف خوب و آموزنده ای دارند, اما به علت اینکه اکثر مردم ایران هنوز به اون درک از هنر سینما نرسیدند فقط نکات منفی فیلم رو یاد میگیرند...!!

rreezzaa;541483 نوشت:
میتونید مثال بزنید؟

ملاک کار درست و غلط صدا و سیما نیست ملاک قران و شرع دینه صدا و سیما هم مشکل داره فیلم هایی که نشون میده مخصوصا 2 تا شبکه که پرببننده هستند مثل سریال جالب هفت سنگ که علاوه بر اینکه کپی سریال امریکایی دارای مفاهیم و حرکات و محاورات غیر اخلاقی اونم در این ماه است مثلا یه شبکه خاص در 3 سال گذشته به طور اتفاقی و کاملا تصادفی در شب نیمه شعبان فیلم های شیطان پرستی نشون داده مثل فیلم دالان مارپیچ

اینم نقدش:

[SPOILER]

[=arial]نیروی معصومیت در نبرد با شیطان

[=arial] درام فانتزی و جنگی «دالان مارپیچ» از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۰۶ سینمای دنیاست که گییرمو دل تورو فیلمساز مکزیکی هم فیلمنامه آن را نوشته و هم آن را کارگردانی کرده است. [=arial]
داستان فیلم در بهار سال ۱۹۴۴ میلادی در اسپانیا پنج سال پس از پایان جنگ داخلی طولانی و خونین این کشور و در اوایل حکومت فاشیستی فرانکو می‌گذرد. اوفلیا دختر بچه‌ای است که با مادر باردار و ناپدری اش، یک نظامی فاشیست ظالم و خشن است زندگی می‌کند. او روزی حشره‌ای شبیه یک پری می‌بیند که او را به یک هزارتو یا لابیرنت اسرارآمیز هدایت می‌کند که به دنیای زیرزمینی ختم می‌شود. اینجاست که وی با یک پن برخورد می‌کند و در دنیای خیال و واقعیت ماجراهایی را پشت سر می‌گذارد.
[=arial]
دالان مارپیچ یا با تلفظ اسپانیایی آن فان محصول مشترک سال ۲۰۰۶ سینمای اسپانیا، مکزیک و آمریکا است. حدود ۱۹ میلیون دلار برای تولید فیلم هزینه شد و فروش جهانی فیلم بیش از ۸۳ میلیون دلار بود. تصویربرداری فیلم هم در اسپانیا انجام شده است. در فیلم برای نشان دادن موجودات تخیلی استفاده زیادی از صحنه‌های انیمیشنی، جلوه‌های ویژه گرافیکی کامپیوتری و چهره پردازی‌های پیچیده و سنگین شده است. دل تورو در این فیلم با هنرمندی دو خط خیالی و حقیقی از زندگی اوفلیا را در پایان به هم مرتبط می‌سازد.
[=arial]
نقش اوفلیا را ایوانا باکرو بازی می‌کند. بازیگر اسپانیایی اهل بارسلون که در هنگام ساخت فیلم ۱۱ سال داشت و بازی خوب او از نقاط قوت این فیلم است. سرجی لوپس در نقش ویدال، ماریبل وردیو در نقش مرسدس، دوگ جونز در نقش فاون یا پن و آریادنا گیل در نقش کارمن بازیگران نقش‌های اصلی دیگر این فیلم فانتزی بوده‌اند.
[=arial]
فیلم سینمایی هزارتوی پن سه جایزه اسکار برای بهترین فیلمبرداری (گییرمو ناوارو)، بهترین کارگردانی هنری (یوگنیو کابالرو و پیلار رویولتا) و بهترین چهره پردازی (دیوید مارتی و مونتسه ریبه) را دریافت کرد و نامزد سه جایزه بهترین فیلم خارجی (زبان اصلی فیلم اسپانیایی است و نماینده مکزیک در اسکار) بهترین موسیقی (خاویر ناوارته) و بهترین فیلمنامه شد.
[=arial]
جایزه ساترن بهترین فیلم بین المللی و جایزه بهترین بازیگر کودک برای ایوانا باکرو بازیگر نقش اصلی فیلم، جایزه آریل طلایی بهترین فیلم و هشت جایزه دیگر جشنواره آریل آرژانتین، سه جایزه جشنواره بفتای انگلستان برای بهترین فیلم غیر انگلیسی، بهترین چهره پردازی (خوزه گوئتگلاس و بلانکا سانچز) و بهترین طراحی لباس (لالا هوئته)، جایزه بهترین فیلم جشنواره فانتاسپورتو ایتالیا که مخصوص فیلم‌های فانتزی است، و هفت جایزه گویا که به اسکار فیلم‌های اسپانیایی معروف است، از دیگر موفقیت‌های بین المللی فیلم دالان مارپیچ بود.
[=arial]
فیلم سینمایی دالان مارپیچ ساعت ۲۳ دوشنبه از شبکه نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را هم ساعت ۳ بامداد چهار شنبه از همین شبکه می‌توانید ببینید.

[=arial]

متن فوق را از شیکه نمایش کپی کرده ام اما آیا واقعا داستان به همین جا ختم می شود!!!!
این فیلم یک فیلم فراماسونی وضد اسلامی کامل است!
در مرحله اول اگر بخواهیم به نماد ها بپردازیم بزرگترین نمادهمان هزارتویی است که اوفلیا از آن پایین می رود!
نماد هایی مثل چشم دجال هم درآن خواهید دید.
اما سه اتفاق مهم در آن اتفاق خواهد افتاد:
1)دوستی باشیطان
2)خوردن میوه ممنوعه
3)تمرد کردن از دستوربا باز کردن درب سمت چپ
نکته:درب چپ نماد زن است!

[=arial]

[=arial]

[=arial]
[=arial]خلاصه داستان فیلم

[=arial] فان (موجود افسانه ای) از دختر (اوفیلا) در برابر بیرحمی های دنیا مراقبت میکند.
[=arial] صحنه های فیلم از اردوگاه نظامی فاشیستی در اسپانیا شروع می شود. اوفیلا یک دختر جوان است که دارای روحیه ماجراجویانه ای است ،‌او همیشه خودش را درگیر کتاب و قصه های پریان و جنیان می کند.او از مسافرت بیزار است ، مادر حامله اش برای دیدن ناپدری جدید اوفیلا ،یک کاپیتان بیرحم ارتش اسپانیا ،به همراه اوفیلا به اردوگاه می روند.به محض رسیدنشان ،‌اوفیلا یک هزارتو (ماز Maze`) را پیدا میکند و فانی (faun) که او را « پرنسس دنیای پایین» می خواند.فن با او پیمان می بندد که اگر برایش سه کار را انجام دهد ، فن اوفیلا را دوباره به دنیای پایین برگرداند و او بتواند پدر اصلی خودش را (که شاه عالم پایین است) را ببیند.
[=arial] داستان دائما از دنیای واقعی و خشن به دنیای خیالی و نگران کننده تغییر داده می شود ، در واقع دو داستان در این فیلم به طور موازی پیش می روند.
[=arial] فان(به انگلیسی Pan) یک چهارپایی شاخدار است که اوفیلا را در سراسر کارهایش راهنمایی می کند و همچنین به او راه رخت بستن از پوچی های دنیا و بازگشت به شکوه معنوی را نشان میدهد ، حرکت به سوی جایی که آن را عالم پایین(Underworld) می نامد.

[=arial]وجود نماد چشم برای دیدن

[=arial]
[=arial]

[=arial] در شروع فیلم ، اوفیلا به طور غیر ارادی به سوی مقبره اسرار آمیز وکهن که به شکل یک فان (Pan) با یک چشم آسیب دیده است، هدایت می شود.سپس اوفیلا چشم آسیب دیده را پیدا میکند و اون رو درجای چشم در آمده مجسمه مقبره قرار می دهد.در این هنگام یک پری به طور ناگهان ظاهر می شود ، خواسته های جادویی اوفیلا از این زمان شروع می شود.در این سکانس فیلم با تماشاگر حرف میزند : خواسته های اوفیلا در طبیعت مخفی شده اند همانطور برای خیلی از افراد جهان ماورا قابل دیدن نیست (البته در این فیلم منظور از جهان ماورا ، بیشتر جهان شیاطین است !).اوفیلا در اینجا تحت یک آزمایش قرار میگیرد.
[=arial] نکته مهم در مورد چشم این است که بیشترین اهمیت را در نمادهای سری داراست و می تواند به مصر باستان برگردد ! افسانه ای که می گویید چشم کور شده ی هورس (خدا مصر باستان ، نماد تک چشم یا چشم دجال از همین خدای مصر گرفته شده است.) توسط توث شفا پیدا کرد.(در واقع در این قسمت شاهد بازسازی این افسانه در این فیلم هستیم !).
[=arial] هنگامی که چشم راست با اطلاعات حقیقی سر و کار دارد(قسمت منطقی درک وشعور)، چشم چپ هورس چیز های ماورایی و عرفانی را درک می کند.(این همان معنی سمبولیک چشم راست و چپ است).
[=arial] وقتی که اوفیلا چشم گمشده مجسمه مقبره را در جایش قرار میدهد ،‌ دارای توانایی ویژه ای می شود و آن توانایی دیدن جهان دیده نشدنی(Invisible world) است !
[=arial] اوفیلا خیلی سریع متوجه می شود که بزرگسالان اطراف او چیزهایی که او می بیند را نمی بینند.و آنها اوفیلا را تحت فشار قرار می دهند که از خیال بافی دست بر دارد.

[=arial]پدر خوانده دیکتاتور و ظالم اوفیلا

[=arial]

[=arial]
پدر خوانده ی اوفیلا (کاپیتان ویدال) در حال فحاشی به اوفیلا

[=arial] زمانی که وارد اردوگاه جنگی شدند، اوفیلا با پدر خوانده جدیدش ملاقات می کند، کاپیتان یک مرد ظالم و خشن است.این مرد نمایشی از فاشیست اسپانیایی است ، و در سطح فلسفی ، نمادی از اطاعت بی چون و چرا از بعضی از افراد است .این پدیده به نام «مجموعه کرانوس» (Cronus Complex) معروف است.(توضیح اینکه کرانوس یکی از اسطوره های یونان باستان است ، اون نماینده زمان و مرگ بوده است ، همچنین او فرزند خودش را می خورده است ! )

[=arial]

[=arial] کرانوس در حال بلعیدن فرزندش
[=arial] کرانوس همچنین با نام پدر زمان نیز شناخته می شود.در این فیلم نیز کاپیتان ویدال مرتبا به ساعت نگاه می کند و از ساعتش مراقبت می کند.(کاپبتان ویدال استعاده از کرانوس است چه به خاطر فاشیست بودن و چه به خاطر اهمیت دادنش به زمان!)

[=arial] فان و هزارتویش

[=arial]

[=arial] اوفیلا از زندگی جدیدش متنفر بود ، پری کوچکی که حالا همراهش بود او را به سمت یک هزارتویی راهنمایی میکرد که فان درون هزارتو در تاریکی منتظر بود.اوفیلا بلند گفت ”که تو که هستی ؟ ” فان پاسخ داد ”من رو با نام های زیادی صدا می زنند و فقط باد و درختان هستند که اسم من رو صدا میزنند، من کوه ، جنگل و زمین هستم. من یک فان هستم !” او همچنین در ادامه می گوید ”پدر واقعی ات منتظر بازگشت توست ، اما قبل از آنکه تو را برگردانم باید مطمئن شوم که تو خطرناک نیستی.”.
[=arial] در افسانه های کهن فان موجودی نیمه انسان و نیمه بز است و یکی از خدایان یونان باستان تا حدی به مانند او دارای ، بدن و همچنین شاخ بز است.فان یک تمثیل از انرژی طبیعت است و بدون شک همان خدای بارور کننده (همانند اوزیریس پدر هورس در خدایان مصر)، و نمادی از قدرت بارور کنندگی خورشید است.
[=arial] فان تبدیل به یک راهنمای فرابعدی برای اوفیلا می شود، یاری گر او در تمام مشکلات و پیچیدگی هایی که به آنها دچار است.
[=arial] فان ظاهری ترسناک دارد و این خود سبب می شود که بیننده در ابتدا فکر کند که او یک موجود منفی است ،او در واقع تنها در زندگی اوفیلا آمده است تا به او بفهماند که چگونه برتر شود و دارای پتانسیل بیشتری شود.در واقع در اینجا فیلم اینطور القا می کند که موجودات با ظاهر زشت و ترسناک ممکن است خیلی مهربان باشند برعکس پدر خوانده اوفیلا که ظاهری وحشتناک ندارد اما ظالم است.
[=arial]
[=arial] هزارتو های جای بسیار مناسبی برای آشنایی وظاهر شدن اسطوره ها است ، امروزه بقایای خیلی از این هزارتو های در آمریکا ، هند ، مصر ، ایران و .. کشف شده است.
[=arial] در بسیاری از تمدن های کهن دیده شده است که هزارتو ها سمبلی از درگیر شدن و فریب خوردن از جهان مادی است که روح بشر ی را که به دنبال حقیقت میباشد سرگردان و گمراه می کند.
[=arial] هزارتوی فان اساسا یک تمثیل از دنیا است که اوفیلا باید از آن دوری کند تا بتواند از بن بست ها خارج شده و پدر واقعی خودش را ببیند.همانطور که اشاره کردم فان در ازای راهنمای و بازگرداندن اوفیلا به جایی که به آن تعلق دارد و در واقع بازگرداندن اوفیلا به نزد پدرش از او انجام سه کار را می خواهد.

[=arial] ماموریت اول : پیدا کردن روحانیت زنانه

[=arial]

[=arial] احساسات و رفتار های زنانه اوفیلا در خیلی از جاهای فیلم مشهود است ، مرگ او در آخر فیلم به اساسا خاطر نجات جان مادر ضعیف و حامله اش است.در یکی از صحنه های فیلم، اوفیلا در کتابش طرح یک رحم را که در آخر تبدیل به خون می شود را می بیند ، این پیشگویی از حال بد مادر اوفیلا در آینده میدهد.

[=arial]

[=arial] ماموریت دوم : مرد رنگ پریده
[=arial] با انجام موفقیت آمیز ماموریت اول ، فان به او ماموریت دوم را که گرفتن یک خنجر از یک مرد رنگ پریده (The pale man) می گوید ، نکته مهم این است که اوفیلا نباید در این ماموریت چیزی بخورد.

[=arial]

[=arial] مرد رنگ پریده بی حرکت با کره چشمانش در بشقاب جلویش.

[=arial] مرد رنگ پریده موجودی است با عضلات شل و پوستی کشیده شده که در بر سر میز مهمانی نشسته است.اوفیلا به اطرافش نگاه می کند ، اوفیلا تپه ای از کفش ها و چهره مرد رنگ پریده در هنگام خوردن کودکان را می بیند. که باز هم این سکانس یادآور کورانوس است. مرگ رنگ پریده تصویر و نمایش مخوفی از قدرت های ظالم جهان اوفیلاست – در واقع همان کپیتان ویدال ، یک اسپانیایی فاشیست و یک کاتولیگ – . علاوه بر این می توان شباهتی بین این سکانس و سکانس که کاپیتان ویدال در حال خوردن ناهار با مهمانانش به طور مثال با یک کشیش کاتولوگ است دید . این دو به طور همزمان نمایش داده می شوند، که کسی جرات سوال کردن از انگیزه کاپیتان ظالم رو نداشته باشد.

[=arial] به هر صورت اوفیلا خنجر رو به چنگ می آورد ،‌اما در راه بازگشت ، نتوانست جلوی هوس خودش را بگیرد و یک لیوان بزرگ آبمیوه را خورد.این صحنه نمادی از ثروت انبار شده کرانوس صفتان است (مانند کاپیتان ویدال پدر خوانده ی اوفیلا ).در این هنگام ناگهان مرد رنگ پریده بیدار می شود اول بلافاصله چشم هایش را در دستش می گذارد و به سرعت اوفیلا را تعقیب می کند.
[=arial]

[=arial] مرگ رنگ پریده چشمانش در کف دستش است ، نمادی از اینکه تنها چیزهای قابل لمس حقیقت دارند.

[=arial] ماموریت سوم :نهایت فداکاری

[=arial] فان به خاطر وسوسه شدن اوفیلا و رفتن به سوی مادیات از دست او بسیار عصبانی بود و از او خواست که خودش را متعالی کند ، فان اوفیلا را پس از این گفته به مدت سه روز در دنیای واقعی ترک کرد. بعد از مدت کوتاهی مادرش مرد و به هر صورت فان دوباره خودش را به اوفیلا نشان داد. او دوباره به اوفیلا فرصتی داد تا خودش را تعالی بخشد و به جایگاه اصلی اش برگردد ، بنابراین آخرین کار را به اوفیلا گفت او می بایست برادر نوزاد خود را در شبی با ماه کامل سریعا به هزار تو می آورد.
[=arial] او می بایست به کاپیتان ویدال یک دارو بخوراند و سپس نوزاد را سریع بدزد و به هزارتو ببرد جایی که فان منتظر او بود.

[=arial]

[=arial] فان ، در حال انتظار برای آمدن اوفیلا با خنجری در دست !
[=arial] فان از اوفیلا می خواهد که بچه را به او بدهد تا یک خراشی به اول وارد کند تا قطره خونی از او بچکد ، اوفیلا قبول نمی کند. فان بار دیگر به او یادآوری می کند که اوفیلا باید به طور کامل از او اطاعت کند ، اما باز هم اوفیلا درخواستش را رد می کند.در این لحظه کاپیتان ویدال ، اوفیلا را پیدا می کند ، کاپیتان اوفیلا را در حال حرف زدن با خودش می بیند (ویدال نمیتواند فان را ببیند و می پندارد که اوفیلا با خودش حرف می زند) او بچه رو از دست اوفیلا می گیرد و به اوفیلا شلیک می کند.

[=arial]

[=arial] اوفیلا غرق در خون پس از شلیک گلوله توسط کاپیتان ویدال
[=arial] یک قطره از خون اوفیلا روی زمین چکید و بدین شکل در واقع اوفیلا آخرین ماموریت را یعنی «نهایت فداکاری» رو با موفقیت انجام می دهد.زمانی که ما اوفیلا را در خون می بینم او در جایی دیگر است ، اوفیلا به سرزمین خودش ، عالم پایین (Underground) نزد پدر و مادر واقعی اش رفته است.

[=arial]

[=arial] اوفیلا به پدر و مادر واقعی اش رسید.
[=arial] ورودی کاخ (پدر اوفیلا) دربردارنده خیلی از نماد های سری است ، به طور مثال نماد مادگی ، ورود به رحم و دروازه دنیایی دیگر ! سه ستون ، ستون پدر و ستون مادر و بزودی اوفیلا در کنار پدر مادرش در ستون سوم خواهد نشت و اینگونه سه گانه ی دنیای پایین تشکیل می شود، فان به اوفیلا خوش آمد می گوید و در ادامه به اوفیلا می گوید که : ”کار خوبی کردی که از دستور من سرپیچی کردی و خودت رو بخاطر حفاظت از جان برادرت قربانی کردی”
[=arial] سپس صحنه دوباره اوفیلا را که غرق در خون است نشان می دهد و این سوال برای بیننده پیش می آید که این اتفاق ها افتاده است . اوفیلا واقعا به جهان پایین رفت یا این ها تخیلات اوفیلا هستند .
[/SPOILER]

[=arial]
[=arial]واقعا تلویزیون وسینمای ما چه میکند!!!

mehrdad_3mim;541488 نوشت:
جدایی نادر از سیمین

درسته که در این فیلم برخی قبایح مشاهده میشه ولی کجاش به شیطان پرستی مربوطه؟

rreezzaa;541496 نوشت:
درسته که در این فیلم برخی قبایح مشاهده میشه ولی کجاش به شیطان پرستی مربوطه؟

هر روش زندگی که یاد و نشانه ای از خدا نباشد نوعی زندگی به نفع شیطان است! شیطان مگر چه میخواهد؟؟

mehrdad_3mim;541499 نوشت:
شیطان مگر چه میخواهد؟؟

وَلأُضِلَّنَّهُمْ وَلأُمَنِّیَنَّهُمْ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَیُبَتِّکُنَّ آذَانَ الأَنْعَامِ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَیُغَیِّرُنَّ خَلْقَ اللّهِ وَمَن یَتَّخِذِ الشَّیْطَانَ وَلِیًّا مِّن دُونِ اللّهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَانًا مُّبِینًا
و حتماً گمراهشان می کنم و به آرزوها سرگرمشان می سازم و امرشان می کنم که گوش های دام ها را بشکافند و امرشان می کنم که فطرت اِلهی را تغییر دهند. و هر کس بجای خدا شیطان را ولّی خود بگیرد بی شک به زیانی آشکار دچار شده است.

شیطان بر آدم به جهت خلقت او از خاک فخر فروخت و با تکیه به اصل خود که از آتش است دچار تعصب و غرور شد پس شیطان دشمن خدا و پیشوای متعصب ها و سر سلسله ی متکبران است که اساس عصبیت را بنا نهاد و بر لباس کبریایی و عظمت با خدا در افتاد آیا نمینگرید که خدا او را به خاطر خود بزرگ بینی کوچک ساخت؟ و به جهت بلند پروازی او را پست و خوار گردانید؟پس او را در دنیا طرد شده و آتش جهنم را در قیامت برای او مهیا فرمود؟ خطبه 192

mehrdad_3mim;541488 نوشت:
جدایی نادر از سیمین, پل چوبی, درباره الی, طبقه حساس, مارمولک و بسیاری از فیلم های کمدی...!!
شاید در اصل این فیلم ها هدف خوب و آموزنده ای دارند, اما به علت اینکه اکثر مردم ایران هنوز به اون درک از هنر سینما نرسیدند فقط نکات منفی فیلم رو یاد میگیرند...!!

داداش فیلمو داری جنایی میکنی ؟!!نکنه شما هم به سخنرانی ها رائفی پور گوش میدی ....!!
چون من خودمم مثل شما زیاد فیلم میبینم(اکثرا هم خارجی و زبان اصلی)برام جالب بود این حرفتون ،
مثلا فکر کن جدایی نادر از سیمین بیشتر از wolf of wall street مفسده داشته باشه !!:Moteajeb!:بگذریم.....

به نظر من هم ماهواره مثل خیلی از ابزار دیگه هم میتونه مفید باشه و هم مضر ، بستگی به فردی داره که ازش استفاده میکنه ،
اما عملکرد ضعیف صدا و سیما مثل جاده صاف کنی شده برای مردم ما تا بیشتر به ماهواره گرایش پیدا کنند
و متاسفانه باید اعتراف کارد کانال های مفید ماهواره در مقابل کانال های پوچ و ترویج کننده ی فرهنگ غربی ، خیلی تعداد کمتری دارند ؛
پس باید به فکر چاره بود ، نه با جمع کردن دیش های مردم به زور ، بلکه با فرهنگ سازی بهتر و آزادی بیشتر در صدا و سیما (چون فکر نمیکنم
هیچ زمانی برسه که در صدا و سیما حق و عدالت برقرار بشه و هرکس از هر طیفی بتونه بیاد اونجا حرف هاشو بزنه و انتقاد کنه)

نکنه تو این سایت با استاد رائفی پور هم مخالف هستند؟؟ من که تمام سخنرانی های این استاد رو میرم و تمام فیلم هاش رو میبینم!
به هر حال حرفت رو قبول دارم! مشکل فرهنگ سازی ما هستش! با زور نمیشه کاری کرد! الان جدیدا یاد گرفتن لباس های جدید دارن مد میکنن! مد ایرانی، لباس های ایرانی...! وقتی مردم علاقه ای ندارند خب نمیپوشند! میرن همون لباس هایی که غربی ها برای ما فرهنگ سازی کردند می پوشند...!
مشکل فقط فرهنگ هست!

mehrdad_3mim;541587 نوشت:
نکنه تو این سایت با استاد رائفی پور هم مخالف هستند؟؟ من که تمام سخنرانی های این استاد رو میرم و تمام فیلم هاش رو میبینم!
به هر حال حرفت رو قبول دارم! مشکل فرهنگ سازی ما هستش! با زور نمیشه کاری کرد! الان جدیدا یاد گرفتن لباس های جدید دارن مد میکنن! مد ایرانی، لباس های ایرانی...! وقتی مردم علاقه ای ندارند خب نمیپوشند! میرن همون لباس هایی که غربی ها برای ما فرهنگ سازی کردند می پوشند...!
مشکل فقط فرهنگ هست!

مطمئن باشید موضوع فقط به فرهنگ بر نمیگرده .....خب این علاقه به فرهنگ غرب و بیتفاوتی به فرهنگ خودمون جریانش چیه؟؟؟؟؟؟چرا غرب باید واسه ما فرهنگ سازی کنه؟؟؟؟
ابن اسارت ما رو تو چنگ غربیا نمیرسونه؟؟؟؟؟آیا این همون آزادیه که ما ازش دم میزنیم؟؟؟؟؟درسته من با جم کردن دیش از روی پشت بون ها موافق نیستم اما به نظر من باید چشم مردم رو روی یه حقیقت هایی باز کرد باید دید این ماهواره چی داره که صداو سیمای ما نداره اصلا چی شد که ماهواره شد ماهواره ؟؟؟؟؟؟؟

kh11111;541356 نوشت:
بله حرف جالب تر اینکه میفرمایید یاد بگیریم فرهنگ استفاده درست از ابزار و وسیله شیطان رو:Gig:

چون وسیله مفیدی است مرداک صهیونیست که شبکه فاکس یکی از صدها شبکه تحت رهبریش است مهمترین برنامه سال 2011 فاکس بخش مستندی به اسم امام دوازدهم بود که توهین به امام 12 امام عصر(عج)است میاد فارسی وان رو مجانی و محض رضای خدا برای ما ایرانیان راه میندازه ما بشینیم فیلم و سریال ببینیم و هموطنای خودش بباید پول بدن تا فیلم ببینند یعنی کسی همینو درک کنه میفهمه ماهواره چی؟فیس بوک هم ابزار جاسوسی سیا است اینو من نمیگم خودشون با افتخار گفتن.
تو فیس بوک چیکار میکنیم؟خودتون بهتر میدونید کمترین ضربه فیس بوک به انسان اتلاف وقته

مستند امام دوازدهم
تاریخ انتشار : 2011
محصول : آمریکا (شبکه FOX NEWS

http://www.zahra-media.ir/?p=52820

ببینین برادر من ، یکم تند رفتین
ماهواره هم مثل خیلی چیزهای دیگه شاید به قول شما وسیله شیطان باشه اما من برام مهم نیست شما چی میگی یا بقیه چی میگند.مهم اینه من خودم دارم چی میبینم
اگر نشستم یه مشت چرت و پرتای سیاسی و فیلم های مستهجل و ... رو دیدم خوب حق با شماست.
امابابا ما از سر کار که برمیگردیم اول اخبار بی بی سی رو میبینیم
روزهای دیگه هم manoto +
چرا که نه
بعضی وقت ها هم مستند های جالب شبکه geographic که واقعا آدمو میخکوب میکنه.
یه سری وقت ها هم چون به ورزش علاقه دارم مسابقاتی که تلویزیون خودمون پخش نمیکنه(مثلا والیبال ایتالیا برزیل) رو میبینیم.
حالا از شما میخوام از تخت قضاوت نابجا بیای پایین ، کنار ما از راه به در شده ها بشینی و بهم بگی کدوم یک از این چیزا که من میبینم بده؟یا بهم بگو برای جایگزینش چه برنامه ای از تلویزیون خودمون رو ببینم و اون رو نبینم

muiacir;541861 نوشت:
ببینین برادر من ، یکم تند رفتین
ماهواره هم مثل خیلی چیزهای دیگه شاید به قول شما وسیله شیطان باشه اما من برام مهم نیست شما چی میگی یا بقیه چی میگند.مهم اینه من خودم دارم چی میبینم
اگر نشستم یه مشت چرت و پرتای سیاسی و فیلم های مستهجل و ... رو دیدم خوب حق با شماست.
امابابا ما از سر کار که برمیگردیم اول اخبار بی بی سی رو میبینیم
روزهای دیگه هم manoto +
چرا که نه
بعضی وقت ها هم مستند های جالب شبکه geographic که واقعا آدمو میخکوب میکنه.
یه سری وقت ها هم چون به ورزش علاقه دارم مسابقاتی که تلویزیون خودمون پخش نمیکنه(مثلا والیبال ایتالیا برزیل) رو میبینیم.
حالا از شما میخوام از تخت قضاوت نابجا بیای پایین ، کنار ما از راه به در شده ها بشینی و بهم بگی کدوم یک از این چیزا که من میبینم بده؟یا بهم بگو برای جایگزینش چه برنامه ای از تلویزیون خودمون رو ببینم و اون رو نبینم

سلام دو ست و برادر گرامی من نظرمو گفتم
شما هر وقت وقت داشتی به سوالات زیر جواب بده

میتونی بگی کدوم دولت بیشترین ظلم رو تو این 100 ساله به ما کرده؟
میتونی بگی چرا باید واسه هموطنای خودشون شبکه ها کارتی و کابلی باشه واسه ما رایگان و دوبله یا زیر نویس فارسی؟
میتونی بگی چرا یه صهیونیست دلش به حال ما سوخته این همه شبکه فارسی زبان برا ما درست کرد؟
میتونی یکم در باره کنترل ذهن توسط مدیا من رو راهنمایی کنی؟
شما از سر کار اومدی بی بی سی ببین بعدشم من و تو رو که سرمایه شبکه مال صهیونیست هاست و گوگوش بهایی هم همه کارش هیچ اشکالی هم نداره

kh11111;541938 نوشت:

میتونی بگی چرا باید واسه هموطنای خودشون شبکه ها کارتی و کابلی باشه واسه ما رایگان و دوبله یا زیر نویس فارسی؟
میتونی بگی چرا یه صهیونیست دلش به حال ما سوخته این همه شبکه فارسی زبان برا ما درست کرد؟
شما از سر کار اومدی بی بی سی ببین بعدشم من و تو رو که سرمایه شبکه مال صهیونیست هاست و گوگوش بهایی هم همه کارش هیچ اشکالی هم نداره

داداش من سوالو با سوال جواب نده
قرار شد به ما بگی من که این شبکه ها رو میبینم چه اشکالی وجود داره؟

muiacir;542213 نوشت:

رسانه در غرب فقط سرگرمی نیست و وسیله ایی برای تغییر در تفکرات و اعتقادات افراد است یک وسیله استراتژیک که اروم اروم نگرش انسانها رو عوض میکنه دولت انگلیس که شبکه بی بی سی رو داره بیشترین ضربه رو به ما زده فقط 9 میلیون ایرانی در طی جنگ جهانی دوم بخاطر کمبود مواد غذایی مردن که این مواد غذایی در اختیار انگلستان بود و به سربازانش میداد حالا دلش برامون میسوزه شبکه خبری ایجاد میکنه؟ اصولا شبکه های فارسی زبان با سرمایه صهیونیست ایجاد شده خداوند در قران میفرماید برای افراد مومن یهودیان سخت ترین و بدترین دشمنم(برای من همین ایه کافی) سریال ها شبکه فارسی زبان مثل من وتو حول حوش تفکر مادی و امانیستی غرب برای دین زادیی ایجاد میشه اگه هیچ ضرری نداشته باشه اتلاف وقت میکنه و وقت طلاست

kh11111;542256 نوشت:
رسانه در غرب فقط سرگرمی نیست و وسیله ایی برای تغییر در تفکرات و اعتقادات افراد است یک وسیله استراتژیک که اروم اروم نگرش انسانها رو عوض میکنه دولت انگلیس که شبکه بی بی سی رو داره بیشترین ضربه رو به ما زده فقط 9 میلیون ایرانی در طی جنگ جهانی دوم بخاطر کمبود مواد غذایی مردن که این مواد غذایی در اختیار انگلستان بود و به سربازانش میداد حالا دلش برامون میسوزه شبکه خبری ایجاد میکنه؟ اصولا شبکه های فارسی زبان با سرمایه صهیونیست ایجاد شده خداوند در قران میفرماید برای افراد مومن یهودیان سخت ترین و بدترین دشمنم(برای من همین ایه کافی) سریال ها شبکه فارسی زبان مثل من وتو حول حوش تفکر مادی و امانیستی غرب برای دین زادیی ایجاد میشه اگه هیچ ضرری نداشته باشه اتلاف وقت میکنه و وقت طلاست

برادر من اخه شما اشتباه قضاوت میکنی
ببین بی بی سی اخبار درست تحویل آدم میده و هیچ دخل و تصور و مخصوصا تفسیری روش نمیذاره(مثلا اخبار من و تو شدیدا روی خبرها تفسیر به رای میزاره و این بده ، خبر یعنی فقط انتقال واقعیت ها) حالا بگو چرا نباید بی بی سی ببینم؟اخبار جامع ، به دور از حاشیه و تفسیر و تقریبا میتونم بگم 90 درصد راست میگه اگر دروغ نباشه
منو و تو هم من اون منو تو + رو میبینم که میتونم بگم 90 درصد علمی و اموزنده هست و واقعا جالبه و قشنگ وقتی تمدم میشه لذت میبری
چرا که نه که فقط علمیه و عملا بهتون میگه چیزهایی که نمیدونید همیشه چجوری ساخته میشت رو میریم توشون تا یاد بگیریم
مستند جءوگرافیک رو هم که اکثر دوستان آشنا هستند
اون وقت حالا شما بگو کدومش وقت تلف کردمه؟
کدومش داره فکر من رو منحرف میکنه؟
چون انگلستان بده من نباید شبکه ی اون رو ببینم؟
فرض کن اسراءیل یه شبکه اموزنده میسازه ، احتمالا 99درصد متهصبین میگند چون اسراءیلیه نشون میده قطعا یه سیساتی پشتشه و میخواد فکر ملت مردم ما رو منحرف کنه و ....
یکم واقع گرا باشیم.ماهواره هم مثل هرچیزی هم خوب داره هم بد ، مهم یادگیری فرهنگ استفاده از اونه
ما تو قرن 21 هستیم یعنی اینکع ماشالله اکثر یه جامعه تحصیل کرده هستن و سواد دارن دیگه دوران متعصبین باید پایان بپذیره
تعصب جلو تفکر و پیشرفت رو میگیره ، حتی ممکنه جلوی دیدن واقعیت رو بگیره

kh11111;541938 نوشت:

1- دولت عراق بیشترین ضربه و ظلم رو به کشور ما کرده .
kh11111;541938 نوشت:

2- در درون ماهواره هر فیلم یا موضوعی رو پخش نمیکنن ... مثلا بازی های جام جهانی رو پخش نمیکنن ... چون براشون هزینه داره ... ولی آدمها در درون زندگی نگرش های متفاوتی دارند و دوست دارند در مورده نگرش هاشون با هم صحبت کنند ... این هم اسمش حمله یا تهاجم فرهنگی نیست ... به عنوان مثال شما اعتقادات خاص خودتون رو دارین ( و ازش نتیجه گرفتین یا نگرفتین ) وقتی دوست یا آشنایی رو میبینین دوست دارین در مورد راهها و روش ها و ایدیولوژی خودتون صحبت کنین ...
kh11111;541938 نوشت:

3- صهیونیست ها این همه کانال برای ما درست نکرده ... تنها یه شبکه هست که من احساس میکنم از صهیونیست ها دفاع میکنه اون هم شبکه من و تو هست که برنامه های عادی سازی روابط میان ایران و اسرائیل میزاره و هر چند وقت یک بار هم در مورده توان نظامی اسرائیل صحبت میکنه ... ولی سایر کانال های ماهواره بیشتر در حال پخش روابط زیبای عاشقانه و پخش اخبار و تبلیغات اجناس بونجور هستند .

kh11111;541938 نوشت:

مد یک نوع نگرش به زندگی هست ... انسانها در مدت زمانی که زندگی میکنن ... راهها و روشهایی که دیگر انسانها برای خودشون برگزیدن رو بهش دقت میکنن و سعی میکنن بهتر و زیبا تر زندگی کنن ... به عنوان مثال کسی میاد بطری نوشابه رو به نحوی میسازه ... دیگری به نحوی میسازه ... شخص دیگری بطری نوشابه رو به نحوی دیگر میسازه ... در نهایت اون بطری برنده هست که :

1- زیبا تر باشه .
2- به سلیقه اکثر انسانها بخوره .
3- حمل و نقلش راحت تر باشه .
4- طوری القا کنه که نوشابه خنک و دلچسب و گوارا هست ...

مد در حقیقت میوه گسترش تمدن و فرهنگ هست ... مد شیوه نگرشی هست که هر شخص نسبت به محیط اطرافش داره ... همونجور که روشهای متفاوتی برای جراحی قلب وجود داره ... مدهای متفاوتی وجود داره که شخصیت های متفاوت اون مد رو برای خودشون انتخاب میکنن .

kh11111;541938 نوشت:

منظورتون رو نفهمیدم ...

خوب این همه سوالات شما رو من جواب دادم . امکانش هست شما به دو تا از سوالات من جواب بدین

1- بگین چرا این انگلیس و آمریکای نفهم Wikipadia رو برای ما درست کردن ؟؟؟ خوب چرا نمیزارن ما بی سواد بمونیم ؟؟؟
2- در قرآن یک آزمایش برای حضرت داوود تعریف شده ... به این مفهوم که روزی شخصی نزد حضرت داوود حاضر میشه و عنوان میکنه من 1 گوسفند دارم و برادرم 99 گوسفند ... و برادرم من رو مجبور میکنه که این یک دونه گوسفندم رو هم بهش بفروشم ... حضرت داوود میخوان حکم کنن ... تا میان حکم کنن ... با خودشون میگن من که هنوز صحبت های برادر ایشون رو نشنیدم پس چجوری دارم حکم میکنم ... ایشون بابته کاره نکرده و قضاوت انجام نداده شون توبه میکنن ... میتونم ازتون بپرسم شما چرا ماهواره نمیبینین ؟؟؟ چرا حرفهای اونا رو گوش نمیدین ؟؟؟

kh11111;541938 نوشت:

اول یه تذکر بدم که من تو این موضوع بی طرف هستم ، چون نه فکر میکنم صدا و سیمای ضرغامی حرفی برای گفتن داشته باشه نه ماهواره......
اما دوست داشتم به سوالات شما جواب بدم ، با اجازه :Gol:

1-بیشترین کشوری که در این 100 سال به ما مردم ایران ظلم کرده ، کشور روسیه هست ؛ بله کشور روسیه هست که بجای حق وتو از ایران باج گیری میکنه ، اما نه تنها شما اونو دشمن نمیدونید بلکه با سفارتی که در ایران هم داره کاری ندارید!!
جالبتر اینجاست دومین دشمن بزرگ ما هم چین هست ، نه آمریکا؛چین هم مثل روسیه از پشت خنجر میزنه(تو اینترنت واژه ترکمانچای ارزی رو سرچ کنید تا به گفته من برسید)

2-در تهاجم فرهنگی آمریکا نسبت به ایران شکی وجود نداره ، اما مقصر اول کیه ؟؟دولتمردان آمریکا ؟؟
خیر ، مقصر اصلی خود ما هستیم ، ژاپن ، روسیه ، کره جنوبی و..... از جمله کشور های صنعتی دنیا هستند که به اندازه ما در معرض تهاجم فرهنگی قرار دارند ، اما اونها مسئولین و دولتمردانی دارند که اجازه نمیدن اتفاقاتی که در ایران میوفته برای اونها رخ بده ، مقصر اصلی اول ما هستیم ، بعد مسئولین کشورمون و بعد آمریکاست(چون همیشه بدی وجود داره ، انسان خودش باید مواظب باشه)

3 ، 4 -اطلاعی ندارم

5-دوستمون که بی بی سی تماشا میکنه ، احتمالا دنبال چیزی هست که 20.30 اونرو نشون نمیده ، پس کار درستی میکنه !! شما فکر میکنید تمام کارهای(نگیم حکومت) ، دولت در رسانه ها بازتاب داره ؟؟(البته بجز دولت اصلاحات ، چون اصولگرا ها که صاحب رسانه ملی هستند از هر ابزاری برای بدنام کردم اصلاحات استفاده میکنند در ضمن من طرفدار اصلاحت هم نیستم)

نفرنفر;542300 نوشت:
ما رو من جواب دادم . امکانش هست شما به دو تا از سوالات من جواب بدین

1- بگین چرا این انگلیس و آمریکای نفهم Wikipadia رو برای ما درست کردن ؟؟؟ خوب چرا نمیزارن ما بی سواد بمونیم ؟؟؟
2- در قرآن یک آزمایش برای حضرت داوود تعریف شده ... به این مفهوم که روزی شخصی نزد حضرت داوود حاضر میشه و عنوان میکنه من 1 گوسفند دارم و برادرم 99 گوسفند ... و برادرم من رو مجبور میکنه که این یک دونه گوسفندم رو هم بهش بفروشم ... حضرت داوود میخوان حکم کنن ... تا میان حکم کنن ... با خودشون میگن من که هنوز صحبت های برادر ایشون رو نشنیدم پس چجوری دارم حکم میکنم ... ایشون بابته کاره نکرده و قضاوت انجام نداده شون توبه میکنن ... میتونم ازتون بپرسم شما چرا ماهواره نمیبینین ؟؟؟ چرا حرفهای اونا رو گوش نمیدین ؟؟؟

صرفا جهت اثبات بی طرفی :

1-Wikipadia ابتدا به زبان انگلیسی ساخته شد و برای ایرانیان و فارسی زبانان ساخته نشد ، بعد ها که زبان های مختلف به اون اضافه شد یکی هم فارسی بود ، البته تا جایی که من اطلاع دارم بیشتر مقالاتش رو خود کاربر ها در سایت قرار میدن که معمولا هم از ترجمه نسخه های انگلیسیش به دست میاد

2-من کلا سه تا برنامه در طول هفته میبینم ، برنامه تخت گاز از بی بی سی ، برنامه زاویه از شبکه چهار و برنامه دیگری که نمیخوام نام ببرم ولی برنامه سیاسی - تحلیلی هست ،
اما چرا نباید ماهواره دید(از دید دوستان عرض میکنم) ، اول نگاهی به روایت زیر بندازید :

حضرت صادق (ع ) فرمود: که رسول خدا (ص ) به زنها سلام میکرد و انها نیز جواب مى دادنـد، و امـیرالمؤ منین نیز سلام مى کرد و خوش نداشت که به جوانهاى از زنها سلام کند، و مى فرمود: مى ترسم آوازش مرا خوش اید، و زیادتر از آن اجرى که مى جویم (گناه ) بمن رسد.

وقتی علی(ع) با آن زهد تقوا و درجه ایمان ، اینطور پیش گیری میکرده پس ما چه کنیم ؟؟

ا

سلام دوستان من اصلادوست ندارم ازپست های من کسی ناراحت بشه///
ولی خواستم تجربه شخصی خودموبگم......اینکه اره ریازیاده تواین اداره ها!!!!!
کاریش نمیشه کردولی اگه رعایت حال روزه دارم کنی دینت فرق نمیکنه خدادوستت داره.....نوشابه توخیابون میخوری بیشتراونایی نارات میشن که رروزه نیستن!!!!!!!!!
ازوقتی ماهواره واردخونه ماشد(2سال پیش)پدرم دگه سراغ نمازوروزه نمیره؟؟؟!!!!!
عجیبه یه مدت ماهواره خراب بودکلی ازقرانوخوند!!!!!
راجب به اداره ام که بایدبگم واقعامتاسفم واسه این جوراداره ها.....

من نظرم تحمیل نکردم شما ببینی نبینی به حال من فرق نداره هدفم امر به معروف و نهی از منکر بود مسئله اینه که دوستان ما شناخت کافی از دین نداریم چند بار قران رو خوندیم و به ایاتش تفکر کردیم چند تا حدیث خوندیم و روش تفکر کردیم مگه پیامبر (ص)نگفته به قران و اهل بیت(ع) تمسک بجویید
مسائل سیاسی و کشوری رو با دین قاطی نکنید من گفتم هدف اونا تهاجم فرهنگی و از بین بردن دین و حیا است ماهواره بده چون شما یه نفر تو خونه نیستی شاید شما خودتو کنترل کنی و شبکه های.... نبینی اما میتونی تضمین همه افراد خانواده دیدشون به ماهواره مثل شماست

حضرت یوسف (ع)

وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّی إِنَّ رَبِّی غَفُورٌ رَحِیمٌ«53»
من هرگز خودم را تبرئه نمی‌کنم، که نفس (سرکش) بسیار به بدیها امر می‌کند؛ مگر آنچه را پروردگارم رحم کند! پروردگارم آمرزنده و مهربان است.»

ماهنامه مديريت ارتباطات ـ cmmagazine.ir ـ در شماره دوم خود ـ تير ماه 89 ـ پرونده ويژه‌اي را به بررسي اهداف و عملكرد شبكه ماهواره‌اي فارسي وان اختصاص داده و در آن ديدگاه‌هاي صاحب‌نظران و جمعي از اساتيد دانشگاه را منتشر كرده است. نگاهی به فعالیت‌های رسانه‌ای «رابرت مرداک»، مالک اصلی فارسی وان بخشي از اين پرونده است كه به دليل اهميت آن و با هدف آگاهي عموم مردم و مسئولين منتشر مي‌شود.

در سال‌های اخیر رابرت مرداک، میلیاردر استرالیایی از قوانین غیرسختگیرانه آمریکا استفاده کرده و سلطه خود را بر رسانه‌ها و ساختار سیاسی این کشور مستحکمتر کرده است؛ این سلطه بدانجا کشیده است که حتی شبکه فارسی‌وان که به تازگی در بین خانواده‌های ایرانی مخاطبان بسیاری دست‌وپا کرده است، توسط گروه رسانه‌ای او راه‌اندازی شد. شاید نگاهی به وضعیت امپراتوری رسانه‌ای مرداک بتواند بخشی از مقاصد راه‌اندازی چنین شبکه‌ای را مشخص سازد. آنچه می‌خوانید شرح وضعیتی از امپراتوری مرداک به نقل از هفته‌نامه بیزینس ویک است.

تلویزیون‌های ماهواره‌ای او در پنج قاره جهان به بخش برنامه می‌پردازند، او 175 روزنامه از جمله «نیویورک‌پست» و «تایمز» لندن را در مالکیت خود دارد. تنها در ایالات متحده مرداک 35 ایستگاه تلویزیونی، شبکه‌های فاکس و استودیو قرن بیستم فاکس را در اختیار دارد که چهل درصد جمعیت این کشور را تحت پوشش رسانه‌ای قرار می‌دهند. شبکه‌های کابلی او شامل فاکس‌نیوز و 19 شبکه ورزشی محلی است. در مجموع از هر 5 خانواده آمریکایی، یک خانواده برنامه‌هایی را می‌بیند و می‌شنود که رسانه‌های مختلف مرداک پخش می‌کنند.

90درصد رسانه های دنیا دست صهیونیست هاست از هالیوود گرفته تا فارسی وان و .....
حرف منو باور نکن من به قول شما متعصبم (سوادم کلاس دوم تا تصمیم کبری ست) خودت تحقیق کن به زبان انگلیسی یا فارسی

اون دوستی که گفت عراق بیشترین ظلمو کرده محض اطلاع عراقم صهیونیست ها و امریکا و انگلیس و روسیه و الباقی.... علم کرد و تجهیز میکرد خودش عدد نبود الانم نیست

از دوست عزیزم

chekhov

بخاطر مطالب مفید و بیطرفش ممنونم

ه

muiacir;542213 نوشت:

اشکالش اینه که این شبکه ها سریالهایی که حتی خودشون نساختن و فقط دوبله کردن نشون میدن این سریالها ترویج فساد میکنه وبا عادی نشون دادن خیلی از مسائل قبح مطلب رو میشکونه عمده مضامین این سریالها خیانت زوجین - عشق های مثلثی- تروج روابط قبل ازداوج تا جایی که منجر به بچه دار شدن فرد قبل از ازدواج بشه-سرو مشروبات الکی ترویج قمار بی اهمیتی به خانواده و قداست خانواده است فرد 50 سالشه عاشق میشه همه چیز رو ول میکنه میره عمده خانوم ها در ماهواره سریال نگاه میکنند نه اخبار حرف من کلی است 2 تا 100 نفری که فقط فلان شبکه رو نگاه میکنند رو شامل نمیشه اون شبکه های خاصم البته مشکل داره برنامه بفرما شام منو تو وارد اتاق خواب مردم میشه و لباس زیر زن مرد رو برمیداره نشون میده عمده مجریان این شبکه ها یا همشون روابط نا مشروع دارند یا همجنس باز هستند اگه این موارد از نظر شما اشکال نداره شما کلا از دست رفتی و میتونی به دیدن این شبکه ها ادامه بدین. بی بی سی اخبار واقعی رو میگه نه جانم اون بلد 4 تا خبر جذاب متفرقه و 2 تا گزارش خوب بیاره بین اون تفکرات خودشو القا کنه بگه خبره مثل اخبار داعش ایا داعش مسلمون هستند یا صهیونیست؟ ایا مسلمونا تروریستند یا امریکا و انگلیس ؟ مسائل مربوط به غزه کلا از رژیم صهیونیستی دفاع میکنه شما یه سرچ کن پرو تکل های یهودی ها رو از همین اینترنت بگیر بخون مفیده یه بخش هایش درباره نحوه تهیه خبر و این جور چیزهاست انگلیس کل مملکت ما رو تحریم کرده از دارو تا کوچکترین چیز ها شما حاضرید شبکه هاشو تحریم کنید؟ بعنوان یک شهروند و انسان نه بعنوان یه مسلمان اگه ما با اونا این کا رو میکریم مردمش مثل ما عمل میکردن

نفرنفر;542300 نوشت:
1- دولت عراق بیشترین ضربه و ظلم رو به کشور ما کرده .(غلط است انگلستان)

2- در درون ماهواره هر فیلم یا موضوعی رو پخش نمیکنن ... مثلا بازی های جام جهانی رو پخش نمیکنن ... چون براشون هزینه داره ... ولی آدمها در درون زندگی نگرش های متفاوتی دارند و دوست دارند در مورده نگرش هاشون با هم صحبت کنند ... این هم اسمش حمله یا تهاجم فرهنگی نیست ... به عنوان مثال شما اعتقادات خاص خودتون رو دارین ( و ازش نتیجه گرفتین یا نگرفتین ) وقتی دوست یا آشنایی رو میبینین دوست دارین در مورد راهها و روش ها و ایدیولوژی خودتون صحبت کنین ...(غلط است ساخت فیلم وسریال برای یه کشوری که این همه تحریم و فشار روش میارند بی دلیل نیست کسینجر میگه ایران رو با جنگ نرم باید فتح کرد نه جنگ نظامی)

3- صهیونیست ها این همه کانال برای ما درست نکرده ... تنها یه شبکه هست که من احساس میکنم از صهیونیست ها دفاع میکنه اون هم شبکه من و تو هست که برنامه های عادی سازی روابط میان ایران و اسرائیل میزاره و هر چند وقت یک بار هم در مورده توان نظامی اسرائیل صحبت میکنه ... ولی سایر کانال های ماهواره بیشتر در حال پخش روابط زیبای عاشقانه و پخش اخبار و تبلیغات اجناس بونجور هستند .
(1000 درصد غلط است سرچ کن متوجه میش)

مد یک نوع نگرش به زندگی هست ... انسانها در مدت زمانی که زندگی میکنن ... راهها و روشهایی که دیگر انسانها برای خودشون برگزیدن رو بهش دقت میکنن و سعی میکنن بهتر و زیبا تر زندگی کنن ... به عنوان مثال کسی میاد بطری نوشابه رو به نحوی میسازه ... دیگری به نحوی میسازه ... شخص دیگری بطری نوشابه رو به نحوی دیگر میسازه ... در نهایت اون بطری برنده هست که :(مد خوبه تقلید خیر اینکه مدل موی همه جونا کپی و تقلیدی باشه و اینکه همه خانم ها دماغشون شبیه همه و اینکه دومین کشور در مصرف لوازم ارایش در خاورمیانه هستیم بده مد رو همش نباید گرفت بعضی وقت ما هم باید مد بدیم ما یاد گرفتیم اونا مد بدن ماانجام بدیم)

1- زیبا تر باشه .
2- به سلیقه اکثر انسانها بخوره .
3- حمل و نقلش راحت تر باشه .
4- طوری القا کنه که نوشابه خنک و دلچسب و گوارا هست ...

مد در حقیقت میوه گسترش تمدن و فرهنگ هست ... مد شیوه نگرشی هست که هر شخص نسبت به محیط اطرافش داره ... همونجور که روشهای متفاوتی برای جراحی قلب وجود داره ... مدهای متفاوتی وجود داره که شخصیت های متفاوت اون مد رو برای خودشون انتخاب میکنن (تمدن غربی مبتی بر چند خدایی و پاگانیست و کفر کیشی است کل تمدن غرب یونان بوده که اگه دربارش تحقیق کنی متوجه فرهنگ و تمدنش میشی شما فکر میکنی این هم مجسمه برهنه از انسانها و خدایان به شکل انسان و اسطوره ها که در یونان قدیم میساختند فقط صرف هنر بود یا اینکه حاکمیت تفکر امانیست و انسان محوری این تفکر امروز حاکم بر کل غرب است که بهش امانیست میگن خداوند در قران گفته با کافران مراوده نکنید بعد شما میگی ما بریم خودمونو شبیه اونا کنیم ازشون مد بگیریم

منظورتون رو نفهمیدم ...

خوب این همه سوالات شما رو من جواب دادم . امکانش هست شما به دو تا از سوالات من جواب بدین

وکی رو جواب دادن بهتون
من 3 الی 4 سال در زمینه نقد فیلم- نماد شناشی- نقش مدیا در تمدن سازی- غرب شناسی استراتژیک تحقیق و درس خوندم قبلش هم ماهواره دیدم نه زیاد 5-6 ساله نگاه نمیکنم چون مطمئنم مشکل داره تلویزیون خودمونم که گفتن نداره کلا یه فینال جام جهانی توش دیدم همه دوستان مستند ظهور رو دانلود کنید ببینید یکم به دیدتون نسبت به مدیا کمک میکنه

در اخر هدف کمک بود نه تحمیل عقاید هرکی فکر میکنه ماهواره ضرر نداره و هنوز فکرمیکنه من متعصبم ببینه هر کی دید ضرر کرد مرد باشه بیاد بگه
نگفتم یهو ماهواره رو بزارید کنار یه برنامه بزارید کمش کنید وقت تونو صرف شناختش بکنید که حداقل بدونید دارید از چه چیزی استفاده میکنید

يعني منبع اصلي خبريتون شبكه هايي هم چون بي بي سي و من و تو و ... ماهواره اي هست؟

بدون هيچ گونه طرفداري آيا همچين شبكه هايي مياد از اوضاع داخلي خودشان به صورت مفصل بحث كن و خبر منتشر كنن (لابه لاي خبرهاشون ميگن ولي در حاشيه قرار داره)
همين صدا وسيماي خودمون براي چي اين همه هزينه ميكنه و شبكه هاي بين المللي درست ميكنه ؟مگر عاشق خارجي هاست؟
يك خبري خوندم چندي قبل كه نتانياهو گفته بود براي جنگ با ايران بايد از طريق تلويزيون به مقابله با اين كشور برويم اگر واقعيت داشته باشه واي به حال ما كه اينقدر خوابيم
اگر مسئله اقتصادي بود ميگفتيم زياد مشكلي وجود نداره ولي وقتي مسئله سياست به وسط مياد ديگه پدر و مادر رو نميشناسه
شما ميتوني به من بگي اين شبكه من وتو هزينه اش چحوري تامين ميشه با اين همه هزينه هاي گزافي كه ميكنه
يا شبكه هاي ديگري كه فيلم پخش ميكنه مثلا فارسي وان يا جم يا نكس وان ؟
ميگن ميخواهيد ببنيد طرف چجور آدمي هست ببنيد دوستاش كيا هستن وقتي شما دائم اين شبكه ها رو ميبيني مثلا همين فيلم هايي كه همش خيانت و بي بند و بار فكر نميكني روي شما اثر كنه؟ اگر اعتقادات مذهبي داشته باشي ؟ البته رو ادم ها اثرات مختلف هست و ممكن است روي بعضي ها هيچ اثري نداشته باشه و بلعكس قويترش هم بكنه ولي براي جامعه ي ما كه اعتقادات مذهبي زياد وجود داره اثر منفيش بيشتر نيست؟

kh11111;542388 نوشت:
در اخر هدف کمک بود نه تحمیل عقاید هرکی فکر میکنه ماهواره ضرر نداره و هنوز فکرمیکنه من متعصبم ببینه هر کی دید ضرر کرد مرد باشه بیاد بگه
نگفتم یهو ماهواره رو بزارید کنار یه برنامه بزارید کمش کنید وقت تونو صرف شناختش بکنید که حداقل بدونید دارید از چه چیزی استفاده میکنید

من 6 ساله ماهواره نگاه میکنم اما قول میدم اگر در آینده ضرر کردم اونقدری مرد باشم که بیام بگم(نمونش اینکه اون اوایل سریال های مسخره ماهواره رو میدیدم که بعد دیدم از سریال های خودمون هم مسخره تر هست و ماشالله طرف 10 تا ننه بابا داشت و ... اما خیلی راحت گذاشتمش کنار)
اما چرا میگم شما متعصبی؟ چون نمیخوای قبول کنی هرچیزی خوب و بد داره...میگی ماهواره 100 درصد بده ....حتی اون شرابی که خدا حرام کرده هم خوب و بد داره و توی قرآن هست که ضررش بیشتر نفعشه.اما تفاوت شراب با ماهواره چیه؟ماهواره رو میتونی تفکیک کنی خوب رو از بد رو ..هرچیزی بد بود نگاه نمیکنی هرچیزی خوب بود نگاه میکنی...مثلا یه مستند تخته گار که دیگه مشخصه خوبه یا بد...این طور نیست یهو بیاد وسط مستند تخته گاز بگه ایران تروریسته که!!!
اما وقتی شراب میخوری دیگه نمیتونی خوبو بدش رو از هم تفکیک کنی ، همه رو با هم میخوری و اینجاست که خدا میگه یکی از علل حرام بودنش اینه که ضررش بیشتر از نفعشه

muiacir;542406 نوشت:
من 6 ساله ماهواره نگاه میکنم اما قول میدم اگر در آینده ضرر کردم اونقدری مرد باشم که بیام بگم(نمونش اینکه اون اوایل سریال های مسخره ماهواره رو میدیدم که بعد دیدم از سریال های خودمون هم مسخره تر هست و ماشالله طرف 10 تا ننه بابا داشت و ... اما خیلی راحت گذاشتمش کنار)
اما چرا میگم شما متعصبی؟ چون نمیخوای قبول کنی هرچیزی خوب و بد داره...میگی ماهواره 100 درصد بده ....حتی اون شرابی که خدا حرام کرده هم خوب و بد داره و توی قرآن هست که ضررش بیشتر نفعشه.اما تفاوت شراب با ماهواره چیه؟ماهواره رو میتونی تفکیک کنی خوب رو از بد رو ..هرچیزی بد بود نگاه نمیکنی هرچیزی خوب بود نگاه میکنی...مثلا یه مستند تخته گار که دیگه مشخصه خوبه یا بد...این طور نیست یهو بیاد وسط مستند تخته گاز بگه ایران تروریسته که!!!
اما وقتی شراب میخوری دیگه نمیتونی خوبو بدش رو از هم تفکیک کنی ، همه رو با هم میخوری و اینجاست که خدا میگه یکی از علل حرام بودنش اینه که ضررش بیشتر از نفعشه

عرض کردم مطلب کلیست و شامل حال یک فرد نمیشود شما فقط چند تا برنامه خاص میبینی بقیه اینطوری نیستند
ضرر ماهواره از نفعش بیشتر است پس طبق گفته خودتون درباره شراب ماهواره هم حکم شراب رو داره

میتونید تضمین کنید بقیه افراد خانواده از ماهواره ضرر نمیبینند و مرتکب خطا و گناه نمیشوند مشکل شما اینه که فقط خودتو میبینی و ملاک قرا میدید
عرض کردم مستند ظهور رو ببینید برای شروع خوبه

عملکرد بی بی سی درباره غزه

http://mostazafin.tv/latest-video/video/2761_%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%B6%D8%A7%D8%AD-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84

یا

http://mostazafin.tv/

kh11111;542443 نوشت:
عرض کردم مطلب کلیست و شامل حال یک فرد نمیشود شما فقط چند تا برنامه خاص میبینی بقیه اینطوری نیستند
ضرر ماهواره از نفعش بیشتر است پس طبق گفته خودتون درباره شراب ماهواره هم حکم شراب رو داره

میتونید تضمین کنید بقیه افراد خانواده از ماهواره ضرر نمیبینند و مرتکب خطا و گناه نمیشوند مشکل شما اینه که فقط خودتو میبینی و ملاک قرا میدید
عرض کردم مستند ظهور رو ببینید برای شروع خوبه

عملکرد بی بی سی درباره غزه

http://mostazafin.tv/latest-video/video/2761_%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%B6%D8%A7%D8%AD-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84

یا

http://mostazafin.tv/

اون گفته من نیست ، گفته قرآنه و ضمنا من که تفاوتش رو عرض کردم ، چون با خوردن شراب نمیتونی خوبی های شراب رو از بدی هاش تفکیک کنی در نتیجه شراب چون بدی هاش بیشتره حرامه اما ماهواره رو توی اغلب موارد میتونی تفکیک کنی.
ضمنا اگر من چیزهای غیر مضرش رو میبینم و کسی دیگه چیز های مضرش رو دلیل نمیشه استفاده ازش رو برای همه منع کنیم.شما با چاقو میتونی میوه پوست بکنی میتونی آدم هم بکشی ، حالا به نظرت بگیم چاقو بده؟
فقط من ملاک نیستم ، ملاک ویژگی های یه تکنولوژی هست.چاقو هم خوبه هم بد ، اما متعصبین میگن چون با چاقو میشه آدم کشت پس برای همین کلا با چاقو میوه پوست نکنین و مثلا با سنگ! بکنین.
پی نوشت : شما چندتا برنامه مضر از ماهواره میشناسین؟ همشو نام ببرین من 2 برابرش برنامه مفید براتون نام میبرم تا این فکر غلط که ماهواره ضررش بیشتر از نفعشه از اذهان عمومی خارج بشه هرچند توی پاسخمفرض رو بر این گذاشتم که ضررش بیشتر باشه

[="DarkSlateGray"]شما مطمینید توی همون مستند ویا بحث علمی صحنه مورد دار نیست؟

اخبارها یا پیام های بازرگانی که بسیار مورد دار هست....اینها پس چی؟دیدنشون پی میشه؟

شاید شما دلیل و...بیارید که نه ولی شما توخونه تنها که نیستید...مخصوصا فرزندان بسیار تحریک پذیرن ...مورد داشتم که میگم...حالا هی پدر ومادر بگن اینا اَخه...بچه ازبچگی داره رقص میبینه ...خودش میزنه کانالهایی که اینها روداره ..وقتی که پدر ومادر نیستن میزنه....این بچه حیارو ازدست میده...غیرت رو ازدست میده..ازهمون بچگی...اینها پس چس...ما کلیت رو میگیم...[/]

mahdieh71;542595 نوشت:
شما مطمینید توی همون مستند ویا بحث علمی صحنه مورد دار نیست؟

اخبارها یا پیام های بازرگانی که بسیار مورد دار هست....اینها پس چی؟دیدنشون پی میشه؟

شاید شما دلیل و...بیارید که نه ولی شما توخونه تنها که نیستید...مخصوصا فرزندان بسیار تحریک پذیرن ...مورد داشتم که میگم...حالا هی پدر ومادر بگن اینا اَخه...بچه ازبچگی داره رقص میبینه ...خودش میزنه کانالهایی که اینها روداره ..وقتی که پدر ومادر نیستن میزنه....این بچه حیارو ازدست میده...غیرت رو ازدست میده..ازهمون بچگی...اینها پس چس...ما کلیت رو میگیم...

من بچه ندارم ، اگر داشتم اعتراف میکنم ماهواره رو جمع میکردم چون با شما موافقم که خیلی مناسب بچه من که قرار توی ایرانو با فرهنگ ایرانی زندگی کنه نیست
اما در مورد اون تبلیغات و .... که خوب یه حرف اشتباهه...شما موقع تبلیغا بزن یه کانال دیگه کاری که خودم اغلب موارد میکنم (چون حوصلم سر میره میخوام ببینم کانال های دیگه چی داره) و اکثرا هم هر کسی که ماهواره بین باشه میدونه هر شبکه ای چه مدت زمان تبلیغ میزاره و چه تبلیغایی میزاره و ....
در مورد اخبار هم الان برام سواله کجاش مورد داره؟ توی بی بی سی که یه مرد و زن مثل بچه آدم میان اخبار رو میگن و میرن و زنه هم لباسش بد نیست که بگیم منشوری باشه:khaneh:
مورد چیه اصلا!!!!! جل الخالق
پی نوشت : دوستان قبول کنند کسانی که اینقدر از ماهواره بد میگند یا اصلا ماهواره ندارند یا خیلی خیلی کم نگاه کردند..... به قول یه بزرگی آدم ها توی یه مساله هرچی اطلاعاتشون کمتر باشه ، ادعاشون بیشتره

muiacir;542568 نوشت:
اون گفته من نیست ، گفته قرآنه و ضمنا من که تفاوتش رو عرض کردم ، چون با خوردن شراب نمیتونی خوبی های شراب رو از بدی هاش تفکیک کنی در نتیجه شراب چون بدی هاش بیشتره حرامه اما ماهواره رو توی اغلب موارد میتونی تفکیک کنی.
ضمنا اگر من چیزهای غیر مضرش رو میبینم و کسی دیگه چیز های مضرش رو دلیل نمیشه استفاده ازش رو برای همه منع کنیم.شما با چاقو میتونی میوه پوست بکنی میتونی آدم هم بکشی ، حالا به نظرت بگیم چاقو بده؟
فقط من ملاک نیستم ، ملاک ویژگی های یه تکنولوژی هست.چاقو هم خوبه هم بد ، اما متعصبین میگن چون با چاقو میشه آدم کشت پس برای همین کلا با چاقو میوه پوست نکنین و مثلا با سنگ! بکنین.
پی نوشت : شما چندتا برنامه مضر از ماهواره میشناسین؟ همشو نام ببرین من 2 برابرش برنامه مفید براتون نام میبرم تا این فکر غلط که ماهواره ضررش بیشتر از نفعشه از اذهان عمومی خارج بشه هرچند توی پاسخمفرض رو بر این گذاشتم که ضررش بیشتر باشه

شما اشکالت اینه که خودتو ملاک قرار میدی چون شما برنامه علمی میبینی پس ماهواره خوبه این دلیل مناسبی؟
مقایسه چاقو وماهواره قیاس مع الفارق برادر من

بعضی از مردم ماهواره را با چاقو، موبایل و اینترنت مقایسه کرده اند . آیا ضرورت ماهواره در خانه به اندازه ی ضرورت چاقو، موبایل و اینترنت است. اگر ماهواره در خانه نباشد چه اتفاقی می افتد؟ اگر در خانه موبایل یا اینترنت نباشد بسیاری از کارهای اداری مختل می شود. شما چقدر اطمینان دارید همه ی خانواده ها از ماهواره استفاده ی خوب می کنند؟ شما چقدر اطمینان دارید که باز هم در آینده از ماهواره استفاده ی خوب می کنید؟ منفعت هایی که شما از ماهواره می گیرید چه اندازه ضرورت دارد که این ریسک بزرگ که خانواده را به خطر می اندازد را انجام می دهید؟ چه مقدار منفعت هایی که شما از راه ماهواره بدست می آورید از راه های دیگر قابل دسترسی نیست و تنها راهش ماهواره است؟ ------------------

سوال – چرا ماهواره در بعضی از خانواده های امروزی رواج پیدا کرده است؟
پاسخ – علل مختلفی دارد. یکی از علت ها، عدم اشراف کامل بعضی از خانواده ها بر نتایج آثار برنامه های ماهواره بر خانواده هاست. وقتی برنامه های ماهواره درخانواده جا افتاد ، روابطی که در خانواده های سنتی وجود دارد، از بین می رود. مثل احترام بین پدر و مادر یا طلاق، ترویج بی وفایی زن و شوهر، خیانت به یکدیگر و ارتباطات خارج ازعرف و شرع که همه روی آن حساس هستند حتی خانواده هایی که تقید مذهبی چندانی هم ندارند.

ارتباط دختر و پسر یک مسئله ی شرعی دارد که ما به آن کاری نداریم. در تمام دنیا این پذیرفته شده است که اگر ارتباط دختر و پسر در سنین نوجوانی افسار گسیخته شد، آن جامعه هم از نظر عملی و هم از فرهنگی پسرفت می کند. در غرب هم در محیط های علمی مثل مدرسه و دانشگاه معتقد هستند که اگر این ارتباط افسار گسیخته شد ، نتیجه اش پایین آمدن سطح بازدهی علمی و امنیت اخلاقی می شود که در آنجا هم یکسری آموزش ها وجود دارد.

یکی از نتایج تماشای مستمر برنامه های ماهواره ای و سریال ها در شبکه های فارسی زبان این است که آرام آرام قبح این ارتباط ریخته می شود. در جوامع سنتی دو تا مانع برای ارتباط بین دختر و پسر وجود دارد که اجازه نمی دهد این قدر افسار گسیخته بشود. مانع اول نگرانی از عصمت دخترانه و مانع دوم نگرانی از بارداری است. در بسیای از فیلم ها و سریال های ماهواره بصورت مستقیم وغیرمستقیم بشدت روی این دو مسئله جوری کار می کنند که نه تنها نگرانی از ذهن دختر و پسر برطرف بشود بلکه برای این کار جسور بشوند.

وقتی ما می بینیم در بعضی از آنها با ظرافت خاصی به دختر امروز می گویند که اصلا نگرانی از عصمت دخترانه نداشته باش زیرا تفکر عصر حجری است که انسان های عقب مانده نگران آن هستند. وقتی این تفکر را جا انداختند نتیجه اش می شود زیادشدن ارتباطات نامشروع و بارداری های نامشروع و سقط جنین.

در بعضی از کشورها سالیانه پانصد هزار کودک نامشروع بدنیا می آید. این یک فاجعه است. بعضی از آنها واقعا از پدرشان بی خبر هستند. خیلی از این کشورها که برای ما برنامه می سازند خودشان دنبال راه کاری هستند که با این فاجعه چکار کنند. وجود کودک نامشروع یعنی از هم گسیختگی خانواده. الان صدای افراد مقدس جامعه های غربی هم درآمده است. نتیجه ی این خواهد شد که دیگر خانواده ای وجود نخواهد داشت. در این چند سال اخیر سن ارتباط دختر و پسر پایین آمده است. تعداد این ارتباطات چقدر شده است؟ آیا خویشتن داری که قبلا در این ارتباطات وجود داشت الان وجود دارد؟

میل جنسی که با دیدن ماهواره قلیان میکنه حاطلش میشه همینی که تو جامعه میبینی دختر 12 ساله 3 تا دوست پسر داره تو موبایل نوجوان ها فیلم وعکس اونجوری موجود است غیرت وحیا داره از جامعه میره دار قسی قلب شدیم دیگران برامون مهم نیستند فقط ژست انسان دوستی میگیریم امروز کی حاضر 3 روز گشنگی بکشه غذاش به یه فقیر بده.
ماهواره وسیله سرگرمی و اموزش نیست

اصولا در جهان ما سه حوزه تهدید یا سه نوع جنگ داریم 1-سخت یا نظامی که هدفش تصرف یک کشور است2-نیمه سخت که هدفش نفوذ در سیاست و اقتصاد یک کشور است مثل تحریم کشور خودمون توسط غربیها یا ایجاد دولتهای دست نشانده مثل عربستان3-تهدید یا جنگ نرم که سه حوزه ی فرهنگی و هنری و روانی را در بر میگیرد در جنگ نرم هدف تصرف قلب ها و مغزهای افراد یک کشور است انها با ایجاد شبهه در مغز افراد نفوذ کرده مثل شبهاتی که درباره اسلام مطرح میکنند و با ایجاد نفرت در قلب افراد نفوذ میکنند (نفرت از اسلام ایران مسلمان بودن و ایرانی بودن) در حوزه هنری هم به کمک رسانه های جمعی که مهمترین انها هالیوود است در صدد تغییر در افکار و اعتقادات انسانها و ترویج سبک زندگی امریکایی که مبتی بر لیبرالیست (ازادی بدون قید و شرط است) هستند در واقع هالیوود دین و فرهنگ ملل را تخریب و نابود میکنند ودین ساختگی خودش که مبتنی بر انسان محوری و ازادی بدون قید و شرط است را ترویج و تلبیغ میکند تا همه انسانها شبیهه هم شوند و شرایط ایجاد نظم نوین جهانی و تسلط صهیونیست و شیطان پرستان بر کل دنیا مهیا شود. هدف اصلی انها در جامعه ما نابودی حیا است که حیا در مرد غیرت و در زن عفت ایجاد میکند و جامعه که حیا ندارد حیات ندارد و افرادش مثل مردهای متحرک هستند

امام علی(ع) ایمان را درختی میداند که ریشه آن یقین ، شاخه اش تقوی ، شکوفه اش حیا و میوه اش بخشش است ایا امروز در جامعه ما حیا مهم است؟ ایا زنان و مردان با حیا اینگونه رفتار میکنند؟شکوفه درخت لیبرالیست که اساس تمدن غرب است بدون شک بی حیایی و اباحه گریست بدبختانه جامعه ما در حال غربی شدن است

من هر چه لازم بود و میشد گفت گفتم دیگه در بحثی که سودی برای کسی نداره و اتلاف و قت است شرکت نمیکنم اونی که باید متوجه خوب و بد بودن ماهواره بشه بحث من و شما رو بخونه متوجه میشه
برای شما دوست و هموطن عزیزم که در این بحث شرکت کردی ارزوی سلامتی و بهروزی دارم

امام صادق (ع) : اوحي الله عز وجلالي النبي من الانبياء قل للمؤمنين: لا تلبسوا لبس اعدائيو لا تطمعوا طعام اعدائي ولا تسلكوا مسالك اعدايي، فتكونوا اعدائي كما هم اعدائي ترجمه: خداوند بزرگ به پيامبري از پيامبرانش وحي نمود كه به مؤمنين بگو: لباس دشمنان مرا نپوشيد، غذاي آنان را نخوريد و از راه آنان نرويد (آنان را الگوي خود قرار ندهيد) که در اين صورت از دشمنان من محسوب می‌شوید، همانطور كه آنان دشمنان من هستند. (12)

به نظر من هرچه قدر هم بحث كنيد نميتونيد جلوي اين فرهنگها را بگيريد چون ما در دنيايي زندگي ميكنيم كه به هم وابسته هستيم و اجتماعي چون فرهنگ كشور هاي غربي برامون مدينه فاضله هست خصوصا در نسلهاي امروزي حالا يك كشوري هست كه زودتر از ما به اين سمت رفته و كشوري هست كه هنوز عقب تر از ما ولي اخرش به اين سمت ميرويم حالا اگه شما مقاومت كنيد نسل هاي بعديتون پيش خواهند رفت مگر اينكه اتفاق خاصي رخ بدهد

مثلا در مورد حجاب يك فيلمي ديدم براي يك قرن گذشته خيلي برام جالب بود كه زنانشون يك چيزي شبيه شنل از سرشون تا پايين انداخته بودن آن هم در كجا در انگليس ولي الان كجا هستن؟

حالا ما ادم هايي پر مدعا هم هستيم ديگه خدا بخير كنه

با دوستمون موافقم
بحث به جایی نمیرسه ، چون شدیدا دوستان ذهنیتشون نسبت به ماهواره خراب هست و اگر بنا باشه بحث کنیم باید هزارتا چیز رو در ذهن عزیزان درست کنیم.

موضوع قفل شده است