مجردی بهتره یا ازدواج ؟!

تب‌های اولیه

164 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مجردی بهتره یا ازدواج ؟!

سلام

به نظر شما در این زمانه مجردی بهتره یا ازدواج ؟
مشکلات کدوم بیشتره ؟
مزیتها و معایب هرکدوم چیست ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک و به دور از هرگونه حاشیه و بحثهای دونفره مطلب ارسال نمایید.

با تشکر

:Gol:

سلام
و ممنون از اینکه موضوع را تایید کردید

حقیقتش هدفم از باز کردن این تاپیک سوالی است
که مدتیه ذهنمو مشغول کرده و به نتیجه
دلخواهی هم نرسیدم
و اون سوال اینه :
در این زمانه مجردی بهتره یا ازدواج ؟
حقیقتش وقتی از خانمهای ازدواج کرده می پرسیم ایا راضی هستین از ازدواجتون ؟
و ایا اگر به عقل الانتون بودید ازدواج می کردین ؟
اکثر این خانمها می گویند
اگر عقل و فکر الان را داشتیم هرگز ازدواج نمی کردیم
از طرفی می بینیم تمایل به مجردی در اجتماع خیلی زیاد شده
و تعداد مردان و زنان مجرد رو به افزایش هست
خوب این برام سواله
چرا مجردی بهتره ؟ مگر ازدواج چی رو از ادم می گیره که ازدواج کرده ها پشیمونن از اینکه
ازدواج کردن ؟
از طرفی اگر ازدواج نکنیم ایا با مجردی می تونیم به خواسته هامون برسیم ؟

با تشکر

بی نظیر;410626 نوشت:
سلام

دلخواهی هم نرسیدم
و اون سوال اینه :
اکثر این خانمها می گویند
خوب این برام سواله
چرا مجردی بهتره ؟ مگر ازدواج چی رو از ادم می گیره که ازدواج کرده ها پشیمونن از اینکه
ازدواج کردن ؟

با تشکر

سلام
والله تاجایی که دارم میبینم تمایل به ازدواج بیشتره بین جوونا ولی میترسن از ازدواج.مسلماًتجرد از ازدواج ناموفق بهتره و ازدواج موفق ازتجرد.وشایدبرای بعضی هردو برابرباشه(هردوناخوش یاهردوموفق)وبه نظرم برای دخترا اکثراونایی که توی خونه ی پدری خوشبختن توی ازدواجشون موفقترن.ودرکل بنابر حقیقت فطرت ازدواج فک کنم بهتر باشه.

سلام علیکم
عزیز یکی از معایب مجردی هم این هست که ممکنه به گناه بیوفتید:ok:

بی نظیر;408150 نوشت:
مشکلات کدوم بیشتره ؟
مزیتها و معایب هرکدوم چیست ؟[/quote

هر دو ..........هر موقعیتی خوشی های خاص خودش و داره ....و هر کدوم هم بلا استثنا مشکلاتی رو هم دارن
نمیشه محکم و صریح گفت کدوم بهتره ...
توی مجردی خوشی چون ......مسئولیتی نداری ..با دوستات میتونی ازادانه بیرون بری ..بدون اینکه نگران بچه و غذا باشی ...بدون اینکه نگران مسائل مالی باشی هرچی بخوای طلب میکنی ...
اما توی متاهلی خوشی چون ...شیرین ترین چیزای متاهلی مستقل بودنه ....مادر شدنه ...پدر شدنه ...که هیچ کسی حاضر نیست با دنیا عوض اش کنه ...
اما توی مجردی مشکلاتی هم هست ....من خودم وقتی مجرد بودم برای بیرون رفتن از خونه نیاز به هفت خان رستم بود ..بابا اجازه بده ..برادر اجازه بده ..مادر اجازه بده ..در صورت بودن عموم یا دایی در منزل اون ها هم باید موافقت خودشون و اعلام میکردند ...دومین مشکلم این بود که مستقل نبودم ....مادرم اجازه قفل کردن در اتاقم و بهم نمیداد ...هر ساعتی که دلم میخواست نمیتونستم از کامپیوتر استفاده کنم ...با دوستام نمیتونستم برم مسافرت ....
اما از وقتی متاهل شدن ..اختیار دار یه زندگی شدم ....چه برسه به یه اتاق ....دیگه لازم به اجازه6 نفر نیست ....اقای شوهر 1نفر و طبیعتا راضی کردنشون هم راحت تره ....چون متاهلم ...اجازه دارم با دوستام بیرون برم ....
کلا من متاهلی رو بیشتر دوست دارم ...

اما

علتش تنها دوستی هست
متاسفانه خیلی عادی شده و حتی زنا رو هم خیلی عادی کردن در روابط دوستی
خب شما خودت حساب کن
انسان از یه سنی به بعد نیاز جنسی و عاطفی داره
وقتی این نیازش از طریق دوستی به راحتی برآورده میشه چه لزومی داره تا سختی های ازدواج رو تحمل کنه و زیر بار مسولیت بره ؟
آدمی که یه بار زنا کنه دیگه تموم
قدیما چون آدما با خداتر بودن برکت تو زندگیها بود
ملت سره وقتش ازدواج میکردن و بساز بودن با شرابط
هم زن با کمبود های مرد میساخت و هم مرد با کمبود های زنش
دخترای اون موقع از شوهراشون خونه و ماشین و ... نمیخواستن
پسرای اون موقع هم مثله الان نبودن که دنبال قشنگترین باشن یا ....
قناعت چیزیه که الان در معدود آدم هایی وجود داره
کمتر کسی هست که حاضر باشه از خود گذشتگی کنه
و همه این مشکلات به تازگی ایجاد شده
چون مادر من از دسته اول بود
خاله هام
عمه هام
همه با شوهراشون ساختن و برعکس شوهراشونم همین طور
اما نمیدونم چه بلایی سره این دهه 60 و 70 آوردن که اینجوری شده جامعه
خداروشکر ماها اینجور نشدیم
ازدواج راه طبیعی و استاندار کل کره زمین هست و همه موجودات بر این اساس زندگی میکنن
حالا اگه آدم ها جور دیگه رفتار میکنن ضررشو خودشون میبینن
حتی تو غرب هم اینجوری نیست
الان ازدواج کردن سخت شده ولی قطعا مثل قدیم نیست که ازدواج خالی باشه
به نظر من ثوابش خیلی بیشتر از ازدواج در زمان نه چندان قدیم هست
بعد از ازدواج بحث تعداد بچه ها هست که الان یکی یا فوقش دوتا مد شده که اونم باز تو غرب اینجوری نیست و دارن تلاش میکنن که بیشتر شه
همه این کاراها برای کاهش جمعیت مسلمونا و جلوگیری از پیشرفت ملت و کشور هست نه چیز دیگه
تو جنگ نرم ایران واقعا کم آورده
نمونشم تو خیابون ببینید چند تا دختر ساپورت میپوشن یا چقدر داشتن دوس پسر / دختر برا مردم عادی شده متاسفانه
و مسولین هم فقط بلدن بگن متاسفانه نشد
من که قصدم هست ازدواج کنم و به بلافاصله بعد از جور شدن شرایطم این کار رو خواهم کرد
هیچ کاری هم به دیگران ندارم

بی نظیر;408150 نوشت:
سلام

مشکلات کدوم بیشتره ؟

باسلام و احترام
واضحه که در هر زمان ازدواج بهتره در صورتی که با شخص هم کفو و با ایمان ازدواج بشه چون مثل دوست میمونه و در مشکلات زندگی به کمک شما میاد از طرف دیگه خیر و برکت هم داره.
ازدواج اگه درست صورت بگیره مملو از خوبی هاست ولی اگر درست صورت نگیره ممکنه مشکلاتی داشته باشه
هو العالم:Gol:

بی نظیر;410626 نوشت:
سلام

دلخواهی هم نرسیدم
و اون سوال اینه :
اکثر این خانمها می گویند
خوب این برام سواله
ازدواج کردن ؟

با تشکر

سلام و عرض ادب

اولین نکته ای که به ذهنم میرسه اینه که شما با چه جور افراد متاهلی صحبت کردید؟

بعضی افراد توقعاتشون از همسر خیلی ناصحیحه دیدشون به زندگی خیلی غلطه و به همین دلیل تا زمانی که مجردند از مجردی خودشون و زمانی که ازدواج میکنند از زندگی مشترک خودشون ناراضی اند .

پس بهتره در مورد این مساله با آدم های مختلف با دید های مختلف صحبت کنید .

در مورد سوالتون هم مجردی در زمان خودش و متاهلی هم در زمان خودش خوبه

هر کدام محاسنی و سختی هایی دارند که اگر دیدتون به زندگی صحیح باشه و به چهارچوب های اخلاقی پایبند باشید هرگز دچار مشکل نخواهید شد .

چه مجرد باشید چه متاهل

سلام
ازدواج بهتره
زیرا ادم را از شهوت و هوس نجات میدهد
و باعث میشود ادم گناه نکنه

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]در حالت تجرد برا همه ممکن نیس که دینشون رو حفظ کنن؛ ضمناً نسلی از فرد مجرد باقی نمی مونه؛ این دو مشکل، به تنهایی اونقد بزرگ هست که انسان، بتونه از خیر راحتی که در دوران تجرد داره بگذره و خودش رو درگیر مسائل تأهل کنه.

البته یک ازدواج که در نتیجه ی انتخاب عاقلانه و با توکل به خدا انجام شده باشه، و زندگی مشترک به سبک صحیحش شروع شه و تداوم پیدا کنه، مسائل دوران تأهل هم کمتر خواهد شد.

درهرصورت، ازدواج در سخت ترین شرایطش، به نظر بنده به تجرد در راحت ترین حالت ممکن برتری قابل توجهی داره.(مگه موارد استثنایی که فرد زندگی خاصی داره و تجرد برای اون شرایط، مناسب تر باشه)[/]

با ازدواج هم نصف دین انسان حفظ می شود و هم نسل انسان ادامه می یابد ..............

هیشکدوم
خوب به چیزی میگن که هیچ نکته ی منفی هیچ نقصی هیچ کم و کاستی نداشته باشه
اما هم مجردی
هم متاهلی
مشکلای خودشونو دارن

موفق ترین ازدواج هم بعضی وقتا به جاهای باریک رسیده
خوش گذرون ترین مجرد هم یه وقتایی درگیر حس تنهایی شده + کلی مشکلات تحمیلیه دیگه

کلن دنیا نمیومدیم راحتتر و بهتر بود به نظر من:khaneh:

به نظر من اگر ادم در زندگی به یاد خدا باشه هم دوران مجردی لذت بخشه هم متاهلی به شرطی که در مشکلات توکل بر خدا بکند اما متاهلی یه چیز دیگست هم نصف دین کامل میشه هم دید مون به زندگی بهتر میشه یاعلی مدد

متاهلی بهتر از مجردی است.زندگی مجردی هم فقط در بحث استقلال داشتن خوب هست،اما گاهی هم شیطان از در همین استقلال و تعهد نداشتن ها وارد میشود حالا گدشته از مسائل زنا شویی مختص ازدواج حتی دزدی که مجرده از متاهله بیشتر اینده ترسی داره و بیشتر ممکنه به خاطر خانواده دست از عمل بد برداره تا مجرد.نکته ی مهم دیگر اینکه در زندگی مجردی باید آموخت برای متاهلی.نه اینکه صرف کلیشه ای شدن یک تفکر به اصطلاح متخصصان غلط مصطلح این دو زندگی رو کامل دو دنیا و دوره جدا بانیم بلکه زندگی انسان یک پروسه ی ترتیبی و به دنبال هم است.مرحله ای پله ای میشود برای مرحله ی بعد.مجردی پله ای است برای متاهلی .هیچ انسانی هم نمیتواند تصمیمی بگیرد که تا ابد مجرد بماند زیرا هم با آموزه های دینی مغایرت دارد هم از لحاظ فیزیولوژِکی که ممکن از بیمار باشد.ا.این را از این حیث میگویم که انسانها بسیار متغیرند و یونیک هستند یعنی منحصر به فردند و خداوند از ما خواسته در عین خلقت منحصر هر انسان با انسان دیگر به گونه ای با آموزه های دینی و مذهبی کنار بیاییم و انطباق یابیم و آن را جهت دهیم.نه اینکه ازیکدوره ای مثلا متاهل شدیم تصمیمی بگیریم مذهبی باشیم یا نباشیم.منطقی باشیم یا نباشیم.و از ما خواسته باهم در ارامش و به مسالمت زندگی کنیم و در زندگی جفتی پیدا کنیم در خور تا در تنهایی بیمار نشویم.البته بیمار روانی.شما اکثر سن بالا های مجردی را که دارند آه مجردی سر میدهند را نگاه کنید.ایده آل گرایی های دوران مجردی سمی مهلک برای زندگی دختران و پسران است.همه ی آنها دنبال یک جفتی هستند که به اصطلاح خودشان از دیدنش چه حال و چه حسی بشوند یا بنا به ذکر یکی از همین خواهران چندششان نشود.اما کمی که با انها حرف میزنیم میبینیم تنهایی زیاد و در خلوت خود فرو رفتن هم امکان پذیریش یک جفت و همسر را مشکل میکند و هم باعث ایجاد مشکل بین فرد و اعضای خانواده ی خود میشود.منظور از فرو رفتن در تنهایی خود چیست؟:منظور همان حریم های شخصی است که کم کم با بالا رفتن سن در شناخت فرد شکل میگیرد.این همان وقتی است که زمان کم کم کمک میکند که فرد در تنهایی راه های بهتری را با باخود بودن پیدا کند و چون خود ان را دوست دارد به سختی میتواند از آن جدا شود .=>در نتیجه توان سازگاری فرد با زندگی نو عادات جدید و آداپته شدن با فرد همسر سخت شده و در مراحل نامزدی بیزاری از ازدواج شکل میگیرد که به تعبیر اگر ازدواج کنم محدود میشوم می انجامد.خداوندی که گیاهان را هم جفت جفت و دریا هارا هم جفت آفرید.هرگز به تفکیک دوران مجردی از متاهلی مقصودی ندارد.

به نظرم پاسخ این سوال توی یکی از آیات قرآن هست که میفرماید : ما زن و مرد را مایه آرامش هم قرار داده ایم تا در کنار هم آرامش یابند،

شاید بشه گفت همه چیز رو میشه خرید الا این یکی . آرامش رو هیچطوره نمیشه بدست آورد الا زمانی که باکسی صحبت میکنی که با همه وجود دوستش داری و اونم دوستت داره و همین هست که انسان رو آروم میکنه و مقابل همه ی مشکلات مقاوم میکنه .

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

ALAMDAR;410742 نوشت:
به نظرم پاسخ این سوال توی یکی از آیات قرآن هست که میفرماید : ما زن و مرد را مایه آرامش هم قرار داده ایم تا در کنار هم آرامش یابند،

شاید بشه گفت همه چیز رو میشه خرید الا این یکی . آرامش رو هیچطوره نمیشه بدست آورد الا زمانی که باکسی صحبت میکنی که با همه وجود دوستش داری و اونم دوستت داره و همین هست که انسان رو آروم میکنه و مقابل همه ی مشکلات مقاوم میکنه .

صحبتتون زیبا و قابل تامله! اما یه سوال: بچه رو هم میشه خرید؟!:Moteajeb!:
ازدواج تنها راه برای داشتن نسلی سالم هست؛ این هم خریدنی نیست. و اساساً در اون بعد آرامش که فرمودین هم دخیل هست.[/]

بعضی ها بچه دار نمیشند بعد ازدواج ، اما نمیتونه مانعی جهت آرامششون باشه

سلام علیکم و اعیاد مبارک ان شاءالله
از نظر بنده ازدواج اگه شامل موارد زیر بشه خوبه:
فقط و فقط چیزایی که برا خدا و امام زمان مهمه توش صورت بگیره برامون مهم باشه

یعنی:
بریز و بپاش و چشم و هم چشمی ممنوع!
یعنی بی حجابی و مراسم بی عفتی ممنوع!
یعنی یه خونه ساده و وسایل در شأن هردو طرف
یه ازدواج در حد جیب دو طرف ونه بیشتر که باعث بشه تا آخر عمرشون قسط وام های شب عروسی رو بدن
!
یه دل خوش!!!
دل خوش با مهر و محبت و یاد ائمه و افتخار به عروسی مذهبی به دست میاد.
باور کنید اونایی که ازدواجشون ساده بوده شب عروسی دغدغه ای نداشتن ولی اونایی که خیلی خرج می کنن بیشتر نگرانن که فلان نشه! ناجور نباشه و...
اگه دختر و پسر مذهبی باشن و درد دین داشته باشن و راضی باشن به رضایت خداوند و امام زمان از نظر بنده(عرض کردم از نظر بنده و نه کارشناس!)
قطعاً ازدواج بهتره و آدم بعد از ازدواج به آرامش و لذتی می رسه که هیچ وقت قبل از ازدواج اونو نداشته!
ان شاءالله به حق این روزهای عزیز تمام دختر و پسر ها با همسران خوب و هم کفوشون ازدواج کنن و به آرامش برسن که تو نظر سنجی های آینده همه بگن ازدواج بهتره!
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
در پناه حق باشید ان شاءالله

بهتر اینه که وقتی شرایط ایجاب مبکنه که مجرد باشی مجرد بمونی و ازدواچ حیلی بده و نتایج تاسف باری حواهد داشت و
از اون بهتر اینه که وقتی شرایط ازدواج رو داری ازدواج کنی و بدونی که اگر مجرد بمونی یه روز پشیمون میش که چرا قبلا ازدواج نکردی.
:Gol:

eslamic110;410748 نوشت:
صحبتتون زیبا و قابل تامله! اما یه سوال: بچه رو هم میشه خرید؟!

خرید که نه ولی میشه از پرورشگاه بچه آورد . :ok:

به نظر من ازدواجی که به عقاید هم احترام بزارن - خیانتی در کار نباشه - و از هر نظر با هم متناسب باشن بهتر از مجردیه :Gol:

[="Purple"]به نظر من هم مجردی به مراتب بهتر از ازدواج نا موفقه
اما کلا هر دوتاش خوبی ها و بدی های خودشونو دارن
همون طوری که بقیه ی دوستان گفتن یک ازدواج خوب و سنجیده میتونه بهتر از مجردی باشه
که برای این مورد هم یعنی داشتن یه ازدواج موفق باید بیشتر به خدا توکل کرد :ok:
[/]

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام

اگه هر دو طرف انقدر به رشد عقلی رسیده باشن که بتونن دو تایی با تمام مشکلات روبرو بشن ، بله ازدواج خوبه
مهم اینه که طرفت فهمیده باشه نه یه بچه که فقط از نظر جسمی بزرگ شده و عقلش کوچیک مونده
که در اون صورت همون مجردی براشون بهتره
ازدواج یعنی دو نفر که صبر زیاد دارن و به خاطر منافع خودشون همدیگه رو پاره نکنن ، باید از خود گذشتگی هم داشته باشن و تا جایی که میتونن کوتاه بیان و برای حفظ خانواده تلاش کنن
[/]

گربه دستش به گوشت نمیرسه، میگه پیف پیف بو می ده !!!

پس مجردی بهتره ! :khaneh::khandeh!::khaneh:

:Hedye::hamdel::hamdel::Gol::Sham::Gol::hamdel::hamdel::Hedye:

مثل روز واضح و مبرهنه که مجردی 100 در صد بهتره

برای من ازدواج یعنی از دست دادن آرامش و وارد شدن به یک تنش بی انتها
برای من ازدواج یعنی وارد شدن به یک رقابت نابرابر با زنان زیبای دیگر برای از دست ندادن شوهر که به شدت از این نوع رقابت متنفرم
برای من ازدواج یعنی هر روز منتظر یک خیانت جدید بودن
برای من ازدواج یعنی توهین ها و تحقیرهای آقا رو شنیدن و اجبار به در هم شکستن و سکوت
برای من ازدواج یعنی جهنم موعود که آدم از هر خیر و خوشی ای محروم میشه...خیلی دوست داشتم اگر در آخرت بهشتی شدم در بهشت هم خوش و مجرد زندگی کنم.

خلاصه اینکه مجردی از هر لحاظ بهتره اما مجردی منهای گناه و روابط نامشروع با جنس مخالف . اصلا اگر بشه به هر نحوی از جنس مخالف دوری کرد زندگی پر آرامش و بهتری را خواهیم داشت.

راه روشن;410801 نوشت:

برای من ازدواج یعنی وارد شدن به یک رقابت نابرابر با زنان زیبای دیگر برای از دست ندادن شوهر که به شدت از این نوع رقابت متنفرم
برای من ازدواج یعنی توهین ها و تحقیرهای آقا رو شنیدن و اجبار به در هم شکستن و سکوت
برای من ازدواج یعنی جهنم موعود که آدم از هر خیر و خوشی ای محروم میشه...خیلی دوست داشتم اگر در آخرت بهشتی شدم در بهشت هم خوش و مجرد زندگی کنم.

خلاصه اینکه مجردی از هر لحاظ بهتره اما مجردی منهای گناه و روابط نامشروع با جنس مخالف . اصلا اگر بشه به هر نحوی از جنس مخالف دوری کرد زندگی پر آرامش و بهتری را خواهیم داشت.

سلام خدمت شما

نظرتون با بقیه فرق داشت
به نظر من در این شرایط با قید این ازدواج و زد و با طلاق گرفتن راه مجردی و رو پیش گرفت

راه روشن;410801 نوشت:

مجردی صد درصد بهتره ولی با غریزه جنسی چکار باید کرد ؟ با ارزوی فرزند داشتن چکار باید کرد ؟
اینها موانعی هست که باعث میشه ادم به ازدواج فکر کنه

بی نظیر;410804 نوشت:
مجردی صد درصد بهتره ولی با غریزه جنسی چکار باید کرد ؟ با ارزوی فرزند داشتن چکار باید کرد ؟
اینها موانعی هست که باعث میشه ادم به ازدواج فکر کنه

علیک سلام

در مورد غریزه جنسی میشه با غرق شدن در کار و فعالیت و یا ورزش کمرنگش کرد .
در مورد فرزند هم من شنیدم که خانومای مجرد بالای 30 سال میتوانند از پرورشگاه سرپرستی کودک دختر رو به عهده بگیرند.

راه روشن;410806 نوشت:
علیک سلام

در مورد فرزند هم من شنیدم که خانومای مجرد بالای 30 سال میتوانند از پرورشگاه سرپرستی کودک دختر رو به عهده بگیرند.

سلام

میشه کمرنگش کرد ولی نمیشه از بینش برد

در مورد بچه هم بچه خود ادم یه چیز دیگس

و فکر می کنم در صورت مجرد موندن برای همیشه حسرت این دو مورد تو دل ادم بمونه

شما هم فکر می کنم خیلی حساس هستید
به این مسایل زیاد حساس نباشین
و بدونین این موارد تو زندگی همه هست بدون استثنا
حالا یا شرعیه یا غیر شرعی
باید اصلا بهش فکر نکنین و دنبال خوش گذرونی و زندگی خودتون باشین

راه روشن;410806 نوشت:
علیک سلام

یه چیزی که متاسفانه خیلی خلط میشه تو مباحث همین مساله بچه اس
یک زن از بچه داشتن دو هدف داره یکی اینکه رویاشه اصلاً انگار فلسفه ی وجودیشه، که مادر بشه و این بله با بچه آوردن از پرورشگاه، تاحدی قابل تامین هست اما یک هدف دیگه که با مرد در این هدف مشترکه مساله تداوم نسلش هست.
این رو نمیشه جز با ازدواج تامین کرد.

نگاه شما به ازدواج تو ذهن خیلیا هست. من خودمم نظرم نسبت به ازدواج، نظر یه نوجوون رویایی نیس. و اون رو مث شما تا حدی محدود کننده و مبنای دغدغه ها و نگرانیای جدید میدونم، اما با وجود این نگاه، باز وقتی می بینم بین این راحتی که در تجرد دارم و تداوم نسلم فقط یک حق انتخاب دارم؛ اینجاست که حاضر میشم از خیلی از منافعم بگذرم و تن به ازدواج بدم.

پسرم
پیرمردی بهتره

مجردی هستی که متاهلی:ok:

[="Arial Black"][="Navy"]ازدواج به شرطی که طرف مقابل اهل زندگی باشد[/]

راه روشن;410801 نوشت:

متاسفم که اکثر حرفاتون درسته :((((

ولی یه چیزی

شما دلتون نمیخواد که دوس داشته بشید ؟؟

وقتی یه زوج رو تو خیابون میبینید که دستاشون تو هم گره خورده و قدم میزنن ته دلتون قنج نمیره ؟؟

لباس پف پفی عروسی که از بچگیا خودمونو توش نقاشی کردیم ؟؟؟

یا یه عمر عروسک بازی و خاله بازی ؟؟

با اون کدبانوی ته ته وجودتون چی کار میکنین ؟؟؟ همون که دوس داره قرمه سبزی بپزه بوش تا 7 تا خونه اونورتر بره ؟؟؟

:(((((
ما دخترا چقد گناه داریم :(((((((

بی نظیر;408150 نوشت:
سلام

مشکلات کدوم بیشتره ؟

سلام
در هر کاری توجه به یکسری قوانین مربوط به خودش راه حل دوام و قوام آن است .اگر هر کدام از آنها کم رتگ باشند مطمئن باشید ناپایدار و سُست است و نهایت آن فروپاشی است .هر چیزی باشد فرق ندارد .
چند مثال می زنم :
مسافرت اگر بدون هدف و بدون رعایت اصول ایمنی و بدون داشتن هزینه کافی و بدون در نظر گرفتن کیفیت جاده ها و .... انجام شود چه میشود ؟
درس خواندن اگر در آن علاقه نباشد ، حواس جمعی نباشد ، هزینه تحصیل مهیا نباشد ، اساتید خوب و مجرب نداشته باشی ، چه نتیجه دارد ؟
غذا خوردن . اگر غذا بهداشتی نباشد ، لقمه حرام باشد ، برابر با بیماری که داری نباشد و... چه میشود ؟
همه ی امور را در نظر بگیرید . حالا تمام انجامها را هم در نظر بگیرید . حتماً نمونه های زیادی را دیده اید که رعایت اصول کامل نشده و موفقیت هم در پیش نبوده و منجر شده به : تصادف برای مورد اول ، عدم موفقیت تحصیلی برای مورد دوم ، مبتلا شدن به انواع بیماریها در مورد سوم و موارد
دیگر .
اکنون در خصوص تجرّد یا تزویج . بسیار روشن است . رسول اکرم می فرمایند : سنّت من است و هر کس آن را انجام ندهد «لیس منّی» یعنی از من نیست . مگر رسول خدا نمیداند که بعضی اوقات امکانات فراهم نیست و قدرت تشکیل خانواده وجود ندارد ؟ پس چرا به این صراحت میفرمایند ؟
خطاب پیامبر با دو طرف قضیه است . هم خانواده ها و هم افراد دارای شرایط .
بنابر این:
الف :آنان که در راه تزویج دو جوان دارای شرایط سهولت به خرج ندهند ، در اصل بر سنّت پیامبر اعظم پشت کرده و از مسیر او خارج شده اند .
ب: هر کس در صورت میسّر بودن فضای ازدواج به آن تن ندهد از سنّت پیامبر سر پیچی نموده است .
اما در خصوص میسر بودن موقعیت ازدواج :
اول چیزی که باید در نظر گرفت اینست که با چه کسی قرار است این کانون شکل بگیرد ؟ الگوی برتر از زبان پیامبر ارائه شده است : ایّاکَم و خضراءَ الدَمَن . یعنی بپرهیزید از گلی که در کنار خاکروبه ( زباله دان ) روئیده باشد . مفهوم این کلام خلاصه اینست که : هر چند دختر قشنگ باشد اما نگاه کنید ریشه اش در کجاست و از کدام منبع تغذیه شده و رشد یافته است ؟
دوم و سر آمد همه ی موارد تشکیل خانواده عشق است . دلبستگی و علاقه و ایثار برای همدیگر . آنقدر که با او به یک وحدت برسد و دیگران را با آن مهر شریک نداند . و شراکت در آن را بر خودنشانه شکست بداند .
سوم رعایت مواردی که با محاسبات اجتماعی همخوانی داشته باشد . یعنی محاسبه توان خود با مخارجی که باید بابت هر کدام از معیارهای اجتماعی پرداخت نماید و جلوگیری از تنزل و رکود در این راستا .
وقتی اینها فراهم بود ( نه در شکل پیچیده اش فقط یک برآورد ساده اما پخته و سنجیده ) یک نگاه به آسمان کند و او را بخواهد و یک یا علی .

مرید الحسین (ع);410865 نوشت:
دوم و سر آمد همه ی موارد تشکیل خانواده عشق است . دلبستگی و علاقه و ایثار برای همدیگر . آنقدر که با او به یک وحدت برسد و دیگران را با آن مهر شریک نداند . و شراکت در آن را بر خودنشانه شکست بداند .

سلام

بزرگترین مشکل هر ازدواجی فکر کنم همین عشقه
چون تا وقتی عشق باشه همه چیز بخوبی و خوشی پیش میره
اما طبیعیه که بعد از مدتی رابطه عشق کم میشه و کم کم کلا از بین می ره
و اینجا هست که زنگ خطر به صدا در میاد

موفق باشید

سلام و عرض ادب
راستش مشکل زمونه ما میدونید چیه مشکل اینه که هم مزایای دوران مجردی رو میخوایم هم مزایای ازدواج رو و در نهایت برای رسیدن به این مزایا روابط به مسیر اشتباه دوستی با نامحرم ختم میشه و بعد از مدتی میبینیم که:

امام حسین علیه السلام :
مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ

هر کس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید,
بیشتر آنچه را به آن امید دارد از دست می دهد
و سریع تر در آنچه از آن می ترسید واقع می شود .

(بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397)

من فکر میکنم هیچ چیز نمیتونه جای یک همدم که آدمو بفهمه ، بگیره . حتی اگر صدهزارتا دوست صمیمی هم داشته باشی ، هرگز مثل همسری نمیشه که حاظره از خودش بگذره تا به خواسته های تو برسه!

و البته وقتی این رابطه واقعا موجب آرامش میشه که 2 طرفه باشه .

2 طرفی که واقعا همو شناخته باشند و واقعا همو درک کرده باشند .

علت اینکه اینهمه ازدواج ها به طلاق یا خیانت و ... میرسه اینه که جوون های امروزی مثل بقیه کارها ، برای ازدواج هم عجله دارند و اغلب بدون شناخت و آگاهی واردش میشند و خیلی زود هم به بن بست میرسند .
اما اگر واقعا برای شناختن اول خودشون و نیازهاشون و خواسته ها و اولیت های واقعی و به درد بخور برای زندگیشون ، و بعدش طرف مقابلشون و موارد گفته شده در اون وقت بذارند ، مطمئنا فردی نسیبشون میشه که با هیچ چیز توی دنیا نمیتونن عوضش کنند . این اغراق نیست ، مثل اعضای بدن انسان که حاظر نیست با هیچ چیز در دنیا عوضش کنه ، همسر میتونه به جایگاهی بالاتر از این برسه . فقط و فقط باید با شناخت کامل انتخاب شده باشه .

بی نظیر;410983 نوشت:
سلام

بزرگترین مشکل هر ازدواجی فکر کنم همین عشقه
چون تا وقتی عشق باشه همه چیز بخوبی و خوشی پیش میره
اما طبیعیه که بعد از مدتی رابطه عشق کم میشه و کم کم کلا از بین می ره
و اینجا هست که زنگ خطر به صدا در میاد

موفق باشید

علیک السلام
ابتدای کلام خوبتان درسته و کاملاً متین .
اما آن چیزی که بعد از مدتی به سردی می گراید عشق نیست . استحضار دارید در وصف عشق در بحث قبل عرض کردم «آن چه که باعث تفکیک نشود و در عوض یک یگانگی را بوجود آورد » . مابقی رفتارها را غلط معرفی می کنند . هوسهای شهوانی و خوشگذرانی های زود گذر اصلاً مفهوم عشق نیست و اتفاقاً همان نتیجه ای را دارد که شما فرمودید .
و آنچه سبب آن رفتارهای بی پایه و زود فروپاش میشود همین ارتباطهایی است که بدون تحقیق و شناخت و فقط از روی احساسهای شهوت برانگیز پی ریزی میشوند و چون « خشت اول را معمار کج نهاده است » بایستی « تا ثریا بهمین منوال خانمانسوز برود» .
برترین برخورد اولیه با این امر خطیر ، پیروی از دستورات خدا و ائمه هدی ( سلام الله علیهم ) می باشد .
توکّل بر خدا و توسل بر ائمه اطهار شاید در نزد برخی انسانهای سطحی نگر امری نباشد که پایه ریز زندگی قلمداد شود ، اما در بحث آفرینش وقتی بررسی می کنی جز به اصل « لولاک ما خلقت الافلاک» نمیتوانی خود را قانع سازی و باید تسلیم محض این واقعیت شیرین باشی . و پذیرش این حقیقت با نگرش سطحی به دین و عقیده امکان پذیر نیست و در هیچ علمی که دست آورد خود انسان است نمی گنجد . موفق باشید .

کسانی که میگن متاهلی بده ....پس هدف این دخترا و پسرایی که مدام به دنبال دوستی هستن چیه ؟ ته ته ته تهش ازدواجه ..مگه غیر از اینه ...پس چرا الکی شعار میدید ؟

سلام!!!
توی کانون گفتمان قرآن بحث ازدواج خیلی داغ تره!نظرات پخته تره!
ولی هر کسی نظری دارد و قابل احترام!!!

حق دوست;411010 نوشت:
سلام و عرض ادب
راستش مشکل زمونه ما میدونید چیه مشکل اینه که هم مزایای دوران مجردی رو میخوایم هم مزایای ازدواج رو و در نهایت برای رسیدن به این مزایا روابط به مسیر اشتباه دوستی با نامحرم ختم میشه و بعد از مدتی میبینیم که:

سلام

بسیار عالی گفتین با قبول یکی از این شرایط باید از امتیازات شرایط دیگر چشم پوشی کرد
و اینجاست که باید انتخاب کرد و متعهد موند

موفق باشید

مهر...;411047 نوشت:
کسانی که میگن متاهلی بده ....پس هدف این دخترا و پسرایی که مدام به دنبال دوستی هستن چیه ؟ ته ته ته تهش ازدواجه ..مگه غیر از اینه ...پس چرا الکی شعار میدید ؟

سلام

بحث خوب بودن مجردی بیشتر برای خانمها مطرحه تا اقایون
چون اقایون کنترلی بر غریزه جنسی شون ندارند و بهتره در اولین فرصت ازدواج کنند
اما خانمها می توانند غریزه جنسی رو کنترل کنند و از مزایای مجردی بهره ببرند

مرید الحسین (ع);411034 نوشت:
علیک السلام
ابتدای کلام خوبتان درسته و کاملاً متین .
اما آن چیزی که بعد از مدتی به سردی می گراید عشق نیست . استحضار دارید در وصف عشق در بحث قبل عرض کردم «آن چه که باعث تفکیک نشود و در عوض یک یگانگی را بوجود آورد » . مابقی رفتارها را غلط معرفی می کنند . هوسهای شهوانی و خوشگذرانی های زود گذر اصلاً مفهوم عشق نیست و اتفاقاً همان نتیجه ای را دارد که شما فرمودید .
و آنچه سبب آن رفتارهای بی پایه و زود فروپاش میشود همین ارتباطهایی است که بدون تحقیق و شناخت و فقط از روی احساسهای شهوت برانگیز پی ریزی میشوند و چون « خشت اول را معمار کج نهاده است » بایستی « تا ثریا بهمین منوال خانمانسوز برود» .
برترین برخورد اولیه با این امر خطیر ، پیروی از دستورات خدا و ائمه هدی ( سلام الله علیهم ) می باشد .
توکّل بر خدا و توسل بر ائمه اطهار شاید در نزد برخی انسانهای سطحی نگر امری نباشد که پایه ریز زندگی قلمداد شود ، اما در بحث آفرینش وقتی بررسی می کنی جز به اصل « لولاک ما خلقت الافلاک» نمیتوانی خود را قانع سازی و باید تسلیم محض این واقعیت شیرین باشی . و پذیرش این حقیقت با نگرش سطحی به دین و عقیده امکان پذیر نیست و در هیچ علمی که دست آورد خود انسان است نمی گنجد . موفق باشید .

سلام

به نظر من اگر عشق اول ازدواج پایدار و ثابت بمونه هرگز این دوستیهای زودگذر اتفاق نمی افته
چون عشق یک نوع تعهد شدید برای وفادار بودن ایجاد می کنه که حتی دین و مذهب
هم نمی تونه این تعهد و ایجاد کنه

با تشکر

بسم رب الشهداء

بی نظیر;411093 نوشت:

سلام بانو بی نظیر

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

امکانش هست مستدل بنده حقیر رو مجاب بفرمایید؟!

:Gig::Gig::Gig:

Ghamari;411114 نوشت:
امکانش هست مستدل بنده حقیر رو مجاب بفرمایید؟!

اجازه دارم در این مورد اظهار نظر کنم؟

دلیل علمی برای این موضوع نمی دونم اما اگه یه نگاهی به احکام اسلام بندازین خودتون یه چیزایی متوجه میشین؟

[=B Mitra]آيا تمکين براي مرد هم واجب است ؟ ترک همخوابي با زن بيشتر از چهار ماه جايز نيست و اگر در کمتر از اين زمان موجب مفسده‌اي در زن شود بنابر احتياط، مرد بايد تقاضاي زن را قبول کند . استفتا از دفتر آيه الله خامنه اي در قم

آيا اگر مردي هر شب اعلام نياز کند بر همسرش لازم است تمکين کند؟ تمکين واجب است مگر در صورتي که به حد عسر و حرج يا ضرر معتد به برسد . پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري در ازدواج به آدرس:
http://www.leader.ir/tree/index.php?catid=49

و احکام دیگه مثل عده نگه داشتن زنان ، تعدد زوجات در مردان و ....
اما من به هیچ وجه نمی خواستم بگم که مردان در مقابل غریزه شون بی اراده ان و تسلطی بر اون ندارن ولی اگه احکام اسلام را درست می دونید و خدا را عادل . متوجه میشین که غریزه تو آقایون بیشتر از خانومهاست..:ok:

بسم رب الشهداء

ali H;411123 نوشت:
اجازه دارم در این مورد اظهار نظر کنم؟

سلام و صلوات خدا بر شما
خواهش میکنم بفرمایید!:Gol:

ali H;411123 نوشت:
اما من به هیچ وجه نمی خواستم بگم که مردان در مقابل غریزه شون بی اراده ان و تسلطی بر اون ندارن

تعجب بنده هم از فرمایش سرکار بی نظیر

نقل قول:
چون اقایون کنترلی بر غریزه جنسی شون ندارند

بود!

ساختار زن و مرد متفاوت است و در زمینه غریزه فوق الذکر هم تفاوت دارند؛ اما اگر اراده کنند هر دو میتوانند مدیریت کنند...عرض بنده این بود! :ok:

Ghamari;411114 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها

سلام!!!
با این حرفتان به شدت مخالفم!
خانم یک آمار از مراکز مشاوره بگیرید ببینید خانم ها با خودشون چه کارها که نمی کنند!
این حرف را نزنید!
مثلا می توانید کمی از مزایای مجردی خانم ها را بیان کنید؟

بسم رب الشهداء

سلمان 313;411133 نوشت:
نوشته اصلی توسط Ghamari
نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها
سلام!!!
با این حرفتان به شدت مخالفم!
خانم یک آمار از مراکز مشاوره بگیرید ببینید خانم ها با خودشون چه کارها که نمی کنند!
این حرف را نزنید!
مثلا می توانید کمی از مزایای مجردی خانم ها را بیان کنید؟

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

:Gig::Gig::Gig:

برااااادرم این عرض بنده نبووووود!
نظر سرکار بی نظیر هست و بنده نقل قول کردم و خودم هم مخالفم!!!

لطفا پست 42 ملاحظه بفرمایید! :ok:

سلام
منم با این قضیه 100% موافقم که خانم هایی که ازدواج میکنن یه سال اول زندگی همه چی واسشون خوب بوده بعد 1سال تازه میفهمن چیکار کردن بعد میان میشینن پیش دوستای مجردشون میگن خوش به حال خودت...:khaneh: خدایی آخه چه کاریه آدم وقتی این چیزا رو میبینه و میشنوه زده میشه دیگه و ترجیح میده مجرد بمونه...
تربیت ها مشکل داره همه نه ها جسارت نشه.به من به شخصه زندگی کردن و قبول کردن مسئولیت رو یاد ندادن خودم بزرگ شدم فهمیدم که مسئولیت پذیری باید جز اصلی زندگیت باشه.
یا اینکه ترس از پدر و مادر,اینکه طرف بخواد آب هم بخوره اجازه بگیره خوب اینا همه مواردیه که مجبور میشه تا یه خواستگار اومد بدون هیچ فکری واسه فرار از همه چی بره ,که مثلا مستقل شه بله رو بگه... بعد یه سال میفهمه چه خبطی کرده و چون چندین سال یه مدل زندگی کرده باز میگه خونه بابام بهتر بود و میاد پیش دوستان مجردش و میگه خوش به حال خودت....
ازدواج واقعا الکی نیست بهتره همه بیشتر به تمام جوانبش فکر کنن بعد تصمیم بگیرن
:ok:

بی نظیر;411093 نوشت:
سلام

بحث خوب بودن مجردی بیشتر برای خانمها مطرحه تا اقایون

کلا با ابن صحبتتون مخالفم دوست عزیز میل جنسی تو آقایون قویتر هست ولی دلیل نمیشه که کنترلی روش نداشته باشن چون از لحاظ روحی آقایون قویتر از خانومها هستند به همین دلیل من فکر میکنم کنترل میل جنسی برا آقایون راحتتر از خانوماست

MinoOo;410861 نوشت:
متاسفم که اکثر حرفاتون درسته :((((

ولی یه چیزی

شما دلتون نمیخواد که دوس داشته بشید ؟؟

وقتی یه زوج رو تو خیابون میبینید که دستاشون تو هم گره خورده و قدم میزنن ته دلتون قنج نمیره ؟؟

لباس پف پفی عروسی که از بچگیا خودمونو توش نقاشی کردیم ؟؟؟

یا یه عمر عروسک بازی و خاله بازی ؟؟

با اون کدبانوی ته ته وجودتون چی کار میکنین ؟؟؟ همون که دوس داره قرمه سبزی بپزه بوش تا 7 تا خونه اونورتر بره ؟؟؟

:(((((
ما دخترا چقد گناه داریم :(((((((

بهترین دوست خودم فقط خودم هستم و از این بابت راضی ام.

من اصولا از خونه بیرون نمیرم و یا خیلی کم بیرون میرم و این صحنه ها رو نمیبینم و الان که شما گفتید و من تصورش کردم برام مثل یک ارامش قبل از طوفان هستش (همین که زوجها دست هم رو بگیرند و تو خیابون راه بروند) که این ارامش هرچی بیشتر باشه طوفانش ویرانگرتر خواهد بود.

توی زندگی مجردی هم میشه با کمال ارامش قرمه سبزی های خوشمزه بپزم و بوش تا 7 تا خونه اونورتر بره...اتفاقا آشپزی مجردی خیلی شیرین تره چون آدم استرس نداره که حتما سر موقع غذاش حاضر بشه و اگر حاضر نشد تیر هدف انواع بازخواست ها از طرف آقا باشه!

والا این مورد رو در بچگی تجربه نکردم!!

موضوع قفل شده است