ایا خود ارضایی برای ازمایش اسپرم جایز است؟

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایا خود ارضایی برای ازمایش اسپرم جایز است؟

سوال از مشکات:
عرض سلام و خسته نباشید
می خواستم بدونم حکم شرعی ازمایش اسپرم که از مردا تو آزمایشگاه می گیرن چیه؟آخه فک می کنم راهی جز خو...ار.. ندارن!!! همچنین بچه هایی که به روش کشت متولد می شن. چون اسپرمی که اونا از لقاحش گرفته شده اند فکر می کنم به همین روش گرفته شده باشه. چون در کلنیک ها محیط لازم پیشبینی نشده (و البته برای کشت چون مادر باید در اتاق عمل باشه نمی دونم اصلا امکانش باشه یا نه)که اتاق مخصوصی باشه!!! زوج ها مجبورن با خو....ار...
نمونه بگیرن.اگه این کار از نظر شرعی مشکل داشته باشه واقعا فاجعه است برای یک کشور مسلمون!!!!! می دونید چند نفر روزانه مجبورن این کار رو انجام بدن (اگه هم نخوان دکترا مجبورشون می کنن) و چند نفر با این روش متولد می شن!!!
مرجع ایت الله خامنه ای

پاسخ:
توضيح المسائل (محشى - امام خمينى)؛ ج‌1، ص: 978
س 789: آيا جايز است شخص مجرد در صورتى كه پزشك منى او را براى آزمايش بخواهد و راه ديگرى هم براى خارج كردن منى نداشته باشد، استمناء نمايد؟
ج: اگر معالجه متوقف بر آن باشد، اشكال ندارد.
[س 790 استمناء جايز نيست]
س 790: بعضى از مراكز پزشكى براى انجام آزمايشهاى پزشكى بر روى منى از انسان مى‌خواهند كه استمناء كند تا معلوم شود كه وى قادر بر بچه دار شدن هست يا خير، آيا استمناء براى او جايز است.
ج: استمناء جايز نيست، هر چند براى تشخيص قدرت وى بر بچه‌دار شدن باشد، مگر آن كه ضرورتى ايجاب كند.

سوال 1304 : ایا انجام عمل استمنا به دستور پزشک برای ازمایش و معاینه منی جایز هست؟
جواب: در مقام معالجه در صورتی که درمان منوط به ان بوده و استمنا به وسیله همسر ممکن نباشد اشکال ندارد.

( رساله اجوبه الاستفتائات) :ایت الله العظمی خامنه ای ( دام ظله العالی)

خب چرا ازدواج نمیکنه؟؟؟:Moteajeb!:

mahan;408048 نوشت:
خب چرا ازدواج نمیکنه؟؟؟

با سلام
منظورتون رو متوجه نشدم. کی چرا ازدواج نمیکنه؟

خوب چرانمیزارن زن وشوهر باهم رابطه داشته باشن بعدمنی مردو ازشون بگیرن وازمایش کنن؟
آخه ادم زن داشته باشه چراخودارضایی کنه؟

بسم رب الشهداء

فاطمه...;408153 نوشت:
خوب چرانمیزارن زن وشوهر باهم رابطه داشته باشن بعدمنی مردو ازشون بگیرن وازمایش کنن؟

سلام خانم فاطمه....:Gol:
مدتهاست در بسیاری از آزمایشگاهها مکانهایی برای گرفتن اسپرموگرام درنظر گرفته شده!
ان شاءالله موفق باشید.

ابوالفضل;408095 نوشت:
با سلام
منظورتون رو متوجه نشدم. کی چرا ازدواج نمیکنه؟

اون که میخواهد ازمایش کند.؟

mahan;408407 نوشت:
اون که میخواهد ازمایش کند.؟

خوب شاید مجردا هم مجبور بشن ازمایش بدن که بدونن در اینده بچه دار میشن یا نه.
و در ضمن دکتر تک میفرسته به ازمایشگاه ( همسر نمیتونه کاری کنه و طرف مجبوره استمنا کنه)

من دانشجوی پزشکی هستم, همین امروز در بخش اورولوژی مورد داشتیم, جوانی فکر کنم 18 ساله, به دلیل درد بیضه اورژانس اومده بود
با معاینه تشخیص واریکوسل درجه ی 3 داده شد.

خب الان اولا باید سریع عمل بشه, ثانیا حتما آزمایش مایع منی نیاز داره, تکلیف چیست؟ آیا عسر و حرج محسوب میشه؟

بنده خدا خود پسره مونده بود پیکار کنه, رفت که بیاد.
لطفا جواب رو سریعتر بدهید چون خدایی نکرده ما عامل نشیم مردم به زور گناه بکنن.

[="Times New Roman"][="Black"]خیلی عجیبه..:Gig:
چند روز پیش توی یه نمایشگاه کتاب داشتم یه کتابی رو ورق میزدم..:Gig:
اسم کتاب طب الرضا و طب الصادق بود که توصیه های پزشکی و بهداشتی و تغذیه ای از امام صادق (ع) و امام رضا ( ع ) هست..:Gig:
یه جای کتاب یه حدیث ازشون خوندم که فرموده بودند : "در حرام هیچ شفایی نیست" :Graphic (46):
بعد چجوری با خود ارضایی میخوان طرفو مداوا کنند..؟ :Gig:
میشه یعنی؟ :Gig:
[/]

[="Tahoma"][="Black"]

Im_Masoud.Freeman;505154 نوشت:
یه جای کتاب یه حدیث ازشون خوندم که فرموده بودند : "در حرام هیچ شفایی نیست"
بعد چجوری با خود ارضایی میخوان طرفو مداوا کنند..؟
میشه یعنی؟

سلام
وقتی علم روز پزشکی از کشورها و از طرف پزشکانی اومده باشه که به این مسائل توجهی ندارند، نتیجه ش هم همین میشه. تا وقتی ما علم پزشکی (و بقیه علوم)مون رو از این مبنا دریافت کنیم وضع همین هست.[/]

[=arial]با نام الله

[=arial]

[=arial] کارشناس بحث: استاد شفا

kazmo885;505034 نوشت:
من دانشجوی پزشکی هستم, همین امروز در بخش اورولوژی مورد داشتیم, جوانی فکر کنم 18 ساله, به دلیل درد بیضه اورژانس اومده بود
با معاینه تشخیص واریکوسل درجه ی 3 داده شد.

خب الان اولا باید سریع عمل بشه, ثانیا حتما آزمایش مایع منی نیاز داره, تکلیف چیست؟ آیا عسر و حرج محسوب میشه؟

بنده خدا خود پسره مونده بود پیکار کنه, رفت که بیاد.
لطفا جواب رو سریعتر بدهید چون خدایی نکرده ما عامل نشیم مردم به زور گناه بکنن.

سلام علیکم

این موارد اگر امکان خروج منی از طریق حلال امکان دارد باید از طریق حلال اسپرم گیری شود،(مثل اینکه استمناء از طریق همسر ایشان انجام شود)واگر امکان ندارد اگر بیماری ضرر قابل توجهی دارد وتنها را ه درمان هم استمنا است به مقدارد رفع ضرر اشکالی ندارد.

شفا;505521 نوشت:
سلام علیکم

این موارد اگر امکان خروج منی از طریق حلال امکان دارد باید از طریق حلال اسپرم گیری شود،(مثل اینکه استمناء از طریق همسر ایشان انجام شود)واگر امکان ندارد اگر بیماری ضرر قابل توجهی دارد وتنها را ه درمان هم استمنا است به مقدارد رفع ضرر اشکالی ندارد.

سلام

در همه موارد استمناء از طریق همسر اشکالی ندارد؟حتی اگر خانم بوسیله شوهرش با مثلا دست ارضاءشود؟؟؟

ممنون
مرجعم رهبری

محدثه83;505607 نوشت:

سلام

در همه موارد استمناء از طریق همسر اشکالی ندارد؟

حتی اگر خانم بوسیله شوهرش با مثلا دست ارضاءشود؟؟؟

ممنون
مرجعم رهبری

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

این مواردی که در سوال ذکر شده، اشکالی ندارد.1

پی نوشت:
1- استفتاء از دفتر رهبری،قم

موضوع قفل شده است