چرا فیس بوک؟

تب‌های اولیه

98 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا فیس بوک؟

با سلام و خسته نباشید.
با وجود فیلتر بودن سایت فیس بوک، بیشتر اطرافیان با انواع فیلتر شکن عضو هستن.
چرا سایتهای ایرانی با این همه تنوع باز جوانان را راضی نمی کند و آنها بیشتر وقت خود را در فیس بوک هستند و ادعا میکنند این شبکه اجتماعی است.
نمیدانم عکسهای مبتذل را نمیبینند یا برایشان عادی شده است.
ما باید با این افراد چگونه برخورد کنیم که جذب سایتهای ایرانی شوند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

منم عضوفیس بوک هستم وازنظرمن فیلتربودن فیسبوک خطاست
به جای فیلترکردن فیسبوک بایدچندتابچه مذهبی رخنه کنن بین جوانانی که دارن راه واشتباهی میرن وراهنمایی شون کنن
من خودم توفیسبوک مطلب میزارم تایه عده روراهنمایی کنم
اینکه ما بچه مذهبی هابخواهیم خودمون وبکشیم کناروبگیم فیسبوک فیلترشده وجای مناسبی برای مانیست کاملا خطاست
آدم بخوادگناه کنه بدون فیسبوک ام میکنه اگرهم نخوادگناه کنه بافیسبوکم نمیکنه
من که ترجیح میدم باحرفهام توفیسبوک ذهن بعضی هاروسمت اسلام هدایت کنم

درضمن هیچ سایت ایرانی جذابیت فیسبوک ونداره واقعا بابرنامه ودقیق طراحی شده
به نظرمن فیلترکردن فیسبوک یعنی پاک کردن صورت مسیله
شماچت کردن ودرنظربگیر
دونفربرای داشتن رابطه نامشروع باهم صحبت میکنن ،درحالی که دونفردیگه دارن مبادله علمی میکنن
اخه این درسته که مابگیم حالاکه دونفرگناه کردن پس دیگه کسی حق چت کردن نداره
فیسبوک هم اگه استفاده کرده باشیدهم مطالب مفیدداره وهم مطالب بد

با سلام
به نظر من باید ببینیم جذابیت یعنی چی؟
من خودم کامپیوترم فیلتر شکن نداره تا حالا هم نیاز پیدا نکردم از شبکه های اجتماعی ایرانی استفاده میکنم و کلی هم لذت میبرم.
وقتی چیزی غبرقانونبه حتما یه دلیلی داره.

متاسفانه دختران و خانومای ایرانی عقده هاشونو در فیسبوک خالی میکنن.

من درسته که خودم ازش استفاده نمیکنم اما بدون تجربه هم حرف نمیزنم.
با رایانه ی دوستم که از فیس بوک استفاده میکنه یه چرخی توش زدم اما واقعا غیر از وقت تلف کردن هیچی ندیدم.
دوست پیدا کردن یا به قول اونا پیدا کردن گمشده ها از طریق سایتای ایرانی نمیشه؟
تازه ظاهر این سایت اجتماعیه اما وقتی درباره ی موضوعی به نام هلوکاست بنویسی پروفایلت حذف میشه چرا؟:Gig:
همه چیزای ضد انقلابی یا ضد دینی یا ضد ایرانی باید دیده بشه اما در مورد خودشون جستجو کردن یا سوال کردن ممنوعه.:offlow:

دیدن تا استفاده کردن خیلی متفاوته
تاچندروزدرگیرش نشی متوجه جذابیتش نمیشی

همه چیزای ضد انقلابی یا ضد دینی یا ضد ایرانی باید دیده بشه اما در مورد خودشون جستجو کردن یا سوال کردن ممنوعه
اما من که همش درموردرهبرحرف میزنم وکسی حذفم نمیکنه کلی ام ادم هست که واسم لایک میزنن
توفیسبوک یه عده هستندضددین ویه عده هم هستن دفاع ازدین میکنن

با سلام به دوستان
به نظر بنده فیس بوک به ذات چیز بدی نیست یک محیط جهت ارتباط بین افراد که از هم دورن هست اما متاسفانه فرهنگ استفاده از ان برای ایرانی ها جا نیفتاده و همچنین و مطالب درون ان طبقه بندی سنی نداره، به نظرم برای یک فرد 12 تا 20 سال فیسبوک اصلا جای مناسبی نیست خیلی هم خطرناک هست، اکثر ایرانی ها فیسبوک رو تبدیل به مکان دوست یابی، گفتن صحبت های چرند و آمار گرفتن کردن، همچنین دشمنان فیسبوک به محل قبح زدایی از محرمات و رواج گناه بین ما ایرانی ها تبدیل کردن
نباید هر شخصی وارد فیسبوک بشه و همچنین اول آموزش ببینه وگرنه ضررش بیشتر از منفعتش هست:Ghamgin:

باسلام خدمت تمامی دوستان البته من خدمت دوستان درس پس میدم اما بعضی افراد مثل حقیر مجبور که از فیلتر شکن و فیس بوک استفاده بکنند چون حقیر در سایتی که هستم صفحه فیسبوکی هم دارد پس مجبورم در فیسبوک بام اما مساله مهم اینه که یکسری از افراد فیسبوک را به لجن کشیدن و به نظر حقیر باید اینگونه مطالب فیلتر گردد ه کل موضوع یاعلی مدد

[="Indigo"]من هم یه مدت عضو فیش بوق بودم . و تقریبا داشتم معتاد میشدم .راستش دیگه به همه چی دسترسی پیدا میکنی .بعدش هم اینکه این مسئولین مملکت هم علنا اظهار دارن که عضو هستن +سایر افراد دیگه ما گم هستیم توش

اصلا چرا فیلتر میکنن سایتی رو که وزیر ما توش عضوه ؟؟؟؟؟
اگه فیلتره چرا برای اون فیلتر نیست؟
اگه فیلتر نیست چرا برای ما باز نیست
پلیس فتا چه میکنه ؟
من هم میگم مذهبی ها باید زیاد بشن اونجا
اونجا رو افراد ..... پر کرده

هرچند مذهبی ها هم برن اونجا آمار عضوهای فیش بوق زیاد میشه و آمار میدن که اینقدر عضو داریم و پُزش رو میدن
ولی خوب واقعا چاره چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]

فاطمه...;408339 نوشت:
منم عضوفیس بوک هستم وازنظرمن فیلتربودن فیسبوک خطاست
به جای فیلترکردن فیسبوک بایدچندتابچه مذهبی رخنه کنن بین جوانانی که دارن راه واشتباهی میرن وراهنمایی شون کنن
من خودم توفیسبوک مطلب میزارم تایه عده روراهنمایی کنم
اینکه ما بچه مذهبی هابخواهیم خودمون وبکشیم کناروبگیم فیسبوک فیلترشده وجای مناسبی برای مانیست کاملا خطاست
آدم بخوادگناه کنه بدون فیسبوک ام میکنه اگرهم نخوادگناه کنه بافیسبوکم نمیکنه
من که ترجیح میدم باحرفهام توفیسبوک ذهن بعضی هاروسمت اسلام هدایت کنم

سلام
- بهتر است در چنین مواردی از علمای دین بپرسیم و براساس فکر خودمان نظر ندهیم.
- جوانان بر اساس فطرت، خودشان می‌دانند محیط سالمی نیست و تا وقتی هم که دست صهیونیستها است سالم نمی شود.
- بنابراین چرا براساس آیات قرآن که می‌گوید "تلک حدودالله فلاتقربوها" عمل نکنیم؟ چرا انسان در مرز گناه و مباح حرکت کند که احتمال سقوطش خیلی زیاد است.
- اگر محیط آلوده و معنوی کنار هم باشد حتماً احتمال گناه وجود دارد ولی اگر جدا باشد احتمال توبه و نرفتن به آن محیط برای تائب فراهم می‌شود در این صورت
به سایتهای هدایتگر رجوع خواهد کرد.
- ما باید فضای سایتهای معنوی را شبیه فیس بوک کنیم نه اینکه در آنجا فعالیت کنیم.
- اجتنبوا من مواضع التهم: انسان نباید خود را در معرض تهمت قرار دهد. شخصی که به فیس بوک سر می زند یعنی از فیلترشکن استفاده می کند و این خود از مواضع تهمت حساب می‌شود.
- البته ممکن است کسی برای سایتهای علمی نیز مجبور به استفاده از فیلتیر شکن باشد که به صورت خصوصی استفاده می‌کند.
- ولی درمورد قشر مذهبی که در فیس بوک اکانت دارند بنوعی مجوز به بقیه می دهند.

به طاها به یاسین;408352 نوشت:
من درسته که خودم ازش استفاده نمیکنم اما بدون تجربه هم حرف نمیزنم.
با رایانه ی دوستم که از فیس بوک استفاده میکنه یه چرخی توش زدم اما واقعا غیر از وقت تلف کردن هیچی ندیدم.
دوست پیدا کردن یا به قول اونا پیدا کردن گمشده ها از طریق سایتای ایرانی نمیشه؟
تازه ظاهر این سایت اجتماعیه اما وقتی درباره ی موضوعی به نام هلوکاست بنویسی پروفایلت حذف میشه چرا؟:Gig:
همه چیزای ضد انقلابی یا ضد دینی یا ضد ایرانی باید دیده بشه اما در مورد خودشون جستجو کردن یا سوال کردن ممنوعه.:offlow:

هلوکاست چی هست اصلا؟

فاطمه...;408365 نوشت:
همه چیزای ضد انقلابی یا ضد دینی یا ضد ایرانی باید دیده بشه اما در مورد خودشون جستجو کردن یا سوال کردن ممنوعه
اما من که همش درموردرهبرحرف میزنم وکسی حذفم نمیکنه کلی ام ادم هست که واسم لایک میزنن
توفیسبوک یه عده هستندضددین ویه عده هم هستن دفاع ازدین میکنن

دقیقا
من کلی پیج دیدم اونجا که حرفای دینی میزنن و...:ok:
خیلیا هم لایکشون کردن:khaneh:

MEHDI!;408952 نوشت:
هلوکاست چی هست اصلا؟

همون که وزیر خارجه جدیدمون میگه ما قبول داریم اتفاق افتاده و نفی اش نمی کنیم ولی در سایت رهبری نوشته افسانه هلوکاست.

MEHDI!;408953 نوشت:
دقیقا
من کلی پیج دیدم اونجا که حرفای دینی میزنن و...:ok:
خیلیا هم لایکشون کردن:khaneh:

تعدادشون بسیار کم است. شما اگه همه اعضای پیج های دینی رو با هم جمع کنید به اندازه اعضای پیجی مثل پارازیت یا گلشیفته فراهانی نمیشه.

vahid.q;408382 نوشت:
با سلام به دوستان
به نظر بنده فیس بوک به ذات چیز بدی نیست یک محیط جهت ارتباط بین افراد که از هم دورن هست اما متاسفانه فرهنگ استفاده از ان برای ایرانی ها جا نیفتاده و همچنین و مطالب درون ان طبقه بندی سنی نداره، به نظرم برای یک فرد 12 تا 20 سال فیسبوک اصلا جای مناسبی نیست خیلی هم خطرناک هست، اکثر ایرانی ها فیسبوک رو تبدیل به مکان دوست یابی، گفتن صحبت های چرند و آمار گرفتن کردن، همچنین دشمنان فیسبوک به محل قبح زدایی از محرمات و رواج گناه بین ما ایرانی ها تبدیل کردن
نباید هر شخصی وارد فیسبوک بشه و همچنین اول آموزش ببینه وگرنه ضررش بیشتر از منفعتش هست:Ghamgin:

به نظر من با فیسبوک هم باید مثل بقیه ی صفحات اجتماعی برخورد بشه
ولی صفحات غیر اخلاقیش فیلتر بشن
و اینکه آدمای مذهبی رو هم دعوت کنن اونجا تا بقیه رو اصلاح کنن

sadeghdaneshjoo;408830 نوشت:
سلام
- بهتر است در چنین مواردی از علمای دین بپرسیم و براساس فکر خودمان نظر ندهیم.
- جوانان بر اساس فطرت، خودشان می‌دانند محیط سالمی نیست و تا وقتی هم که دست صهیونیستها است سالم نمی شود.
- بنابراین چرا براساس آیات قرآن که می‌گوید "تلک حدودالله فلاتقربوها" عمل نکنیم؟ چرا انسان در مرز گناه و مباح حرکت کند که احتمال سقوطش خیلی زیاد است.
- اگر محیط آلوده و معنوی کنار هم باشد حتماً احتمال گناه وجود دارد ولی اگر جدا باشد احتمال توبه و نرفتن به آن محیط برای تائب فراهم می‌شود در این صورت
به سایتهای هدایتگر رجوع خواهد کرد.
- ما باید فضای سایتهای معنوی را شبیه فیس بوک کنیم نه اینکه در آنجا فعالیت کنیم.
- اجتنبوا من مواضع التهم: انسان نباید خود را در معرض تهمت قرار دهد. شخصی که به فیس بوک سر می زند یعنی از فیلترشکن استفاده می کند و این خود از مواضع تهمت حساب می‌شود.
- البته ممکن است کسی برای سایتهای علمی نیز مجبور به استفاده از فیلتیر شکن باشد که به صورت خصوصی استفاده می‌کند.
- ولی درمورد قشر مذهبی که در فیس بوک اکانت دارند بنوعی مجوز به بقیه می دهند.

علیکم السلام
متاسفانه در جامعه ی ما در مورد همه چیز باید به متخصصش مراجعه کرد غیر از دین!!!!!
با تشکر از نکات مهمی که اشاره کردید.

به نظر من هر چی بچه مذهبی هم زیاد برن با وجود فیلتر بودن سایت، آمار استفاده ی غیرقانونی ی ایرانی ها بالا میره.
شاید چند وقت دیگه فیس بوک فیلترش برداشته شه اما برای من نوعی دغدغه ی بزرگیه.
نگران جوانها و جو نا مناسب سایت هستم که مناسب همه ی سنین نیست.
متاسفانه الان افرادی دارن استفاده میکنن که :Sokhan:

به نام خدا.

از همه ی عزیززان دغدغه مند سوالی دارم : به نظر شما چرا مردم میرن فیسبوک؟

ستایشگر :Gol:

سلام خانم به طاها خوبید ایشالا؟

متشکر از تاپیک جالبتون.

با خوب بد بودنش کاری ندارم اما من که عضو نشدم هیچی ازم کم نشده....بنظرم آدم سعی کنه به همه چی سر گرم نشه بیشتر آرامش داره.

[="Arial Black"][="Navy"]فیس بوک یه جای آزاد هست که هرکس آزاده اعتقاد و حرف هاشو به نمایش همه بزاره.که بیشتر جنبه سرگرمی داره که وقت انسان بیشتر می ارزه.بد یا خوبش به نحوه استفاده بستگی داره[/]

[="Microsoft Sans Serif"]

همره;409046 نوشت:
سلام خانم به طاها خوبید ایشالا؟
متشکر از تاپیک جالبتون.
با خوب بد بودنش کاری ندارم اما من که عضو نشدم هیچی ازم کم نشده....بنظرم آدم سعی کنه به همه چی سر گرم نشه بیشتر آرامش داره.

خیلی‌ها هم هستند که در این تارنما (همین‌جا) عضو نشده‌اند و از آنان نیز چیزی کم نشده است.

شما، از بودن در این تارنما شاد هستید، دیگری از بودن در "Face Book" و آن دیگری از بودن در هیچکدام؛ قرار نیست همه یک دیدگاه داشته باشند.

فیلتر بودن فیس‌بوک، بدی‌های بسیاری دارد که اگر فیلتر نباشد، خیلی بهتر است:

• پول بی‌جا هزینه شدن از مردم - این‌روزها می‌توان گفت از هر (10) ایرانی، دست‌کم (6) تایشان فیلتر‌شکن دارند.
  • همین منع کردن مردم از رفتن به چنین جایی، باعث افزایش کنجکاوی مردم به رفتن به آنجا می‌شود

مــنع بتــان، عشــق فــزون‌تر کـــند /// نــاز، دلِ خـــون‌شـــده، خـــون‌تر کـــند

• هنگامی که بیشتر ایرانیان به فیس‌بوک می‌روند، بهتر آنست که فیلترش برداشته شود؛ چون کسی که افزون بر این هزینه‌ی بالای نت، پولی برای خرید فیلتر‌شکن هم می‌دهد، نوعی «لج» در دلش جوشان می‌شود و به همین روی، به تارنماهای ناشایست نیز می‌رود؛ زیرا هر تارنمایی را آن فیلترشکن‌ها، باز می‌کنند.
  • هنگامی که فیلترشکن، بسیار ارزان است و همانند «نقل و نبات» در بازار ریخته است، به راستی این واژه‌ی «فیلتر»، چیست که می‌گویند؟

ما خود به فیس‌بوک نمی‌ریم؛ ولی نه به خاطر بد بودنش؛ به‌خاطر زیبا بودنش؛ چون می‌بینیم کسانی که می‌روند، به آن معتاد می‌شوند و بیشتر وقتشان را در آن می‌گذرانند که از چنین رویدادی می‌ترسیم.

فیلترکردن در مورد دیگر تارنماها نیز، چنین است؛ تارنمای «واژنامه‌ی دهخدا» سال‌هاست که فیلتر است و با این‌کار، مردم را مجبور می‌کنند که فیلترشکن بگیرند تا بتوانند از این تارنما استفاده کنند و هنگامی که استفاده کردند، به آن تارنماها نیز، سری بزنند!

ستايشگر;409042 نوشت:
به نام خدا.

شمااگر تشریف ببرید میبینید صفحه هایی که مطالب بیهوده ای مثل زنگی و کارهای فلان بازیگر و خواننده است چقدر بازدید داره (حالا از صفحات غیر اخلاقی میگذریم )اما صفحاتی که حقیر بازدید میکنم مانند تارنمای جنگ افزار -ارتشی دات کام چقدر بازدید داره از صفحات نظامی که بگذریم بقیه صفحات مفید هم وضعیتش همینه بازم رو نظر قبلم تاکید میکنم باید سایتهای مفید ازاد و سایتهای غیر اخلاقی فیلتر بشود.چون این شبکه های اجتماعی و علمک های شیطان (ماهواره) باعث فسادی هستند که الان مادر جامعه اهدش هستیم یاعلی مدد

آبـرنـگـ;409061 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

خیلی‌ها هم هستند که در این تارنما (همین‌جا) عضو نشده‌اند و از آنان نیز چیزی کم نشده است.

شما، از بودن در این تارنما شاد هستید، دیگری از بودن در "Face Book" و آن دیگری از بودن در هیچکدام؛ قرار نیست همه یک دیدگاه داشته باشند.

فیلتر بودن فیس‌بوک، بدی‌های بسیاری دارد که اگر فیلتر نباشد، خیلی بهتر است:

• پول بی‌جا هزینه شدن از مردم - این‌روزها می‌توان گفت از هر (10) ایرانی، دست‌کم (6) تایشان فیلتر‌شکن دارند.
  • همین منع کردن مردم از رفتن به چنین جایی، باعث افزایش کنجکاوی مردم به رفتن به آنجا می‌شود

مــنع بتــان، عشــق فــزون‌تر کـــند /// نــاز، دلِ خـــون‌شـــده، خـــون‌تر کـــند

• هنگامی که بیشتر ایرانیان به فیس‌بوک می‌روند، بهتر آنست که فیلترش برداشته شود؛ چون کسی که افزون بر این هزینه‌ی بالای نت، پولی برای خرید فیلتر‌شکن هم می‌دهد، نوعی «لج» در دلش جوشان می‌شود و به همین روی، به تارنماهای ناشایست نیز می‌رود؛ زیرا هر تارنمایی را آن فیلترشکن‌ها، باز می‌کنند.
  • هنگامی که فیلترشکن، بسیار ارزان است و همانند «نقل و نبات» در بازار ریخته است، به راستی این واژه‌ی «فیلتر»، چیست که می‌گویند؟

ما خود به فیس‌بوک نمی‌ریم؛ ولی نه به خاطر بد بودنش؛ به‌خاطر زیبا بودنش؛ چون می‌بینیم کسانی که می‌روند، به آن معتاد می‌شوند و بیشتر وقتشان را در آن می‌گذرانند که از چنین رویدادی می‌ترسیم.

فیلترکردن در مورد دیگر تارنماها نیز، چنین است؛ تارنمای «واژنامه‌ی دهخدا» سال‌هاست که فیلتر است و با این‌کار، مردم را مجبور می‌کنند که فیلترشکن بگیرند تا بتوانند از این تارنما استفاده کنند و هنگامی که استفاده کردند، به آن تارنماها نیز، سری بزنند!

اوووووووووه......................چقدر توضیح، واقعا خسته نباشید:ok:

اخه فیسبوک هیچ محددیتی نداره
و هر نوع ادمی با هرر نوع تفکری میتونه توش عضو باشه نظرشو بگه

سلام.
خوندن موضوع زیر خالی از لطف نیست:
http://www.askdin.ir/thread30050.html

درود

بد نیست ما ایرانی های شیعه چشم مامون باز کنیم و هی نگیم " همه اینکارو میکنن ما هم میکنیم"

این جمله آفت خیلی بزرگی هستش بهتره در هر کاری با کمی تامل و انیشیدن پیش بریم ...

حقایق دستهای پشت پرده

میشله اوباما: اجازه استفاده فیس بوک را به دخترانم نمی دهم

ممنون از این خبرتون. ولی ما دیر متوجه میشیم یه چیزی برامون خوب نیست.
همش شعارمون اینه بزاریم جوان خودش انتخاب کنه.
آقای ماندگاری در برنامه ی سمت خدا در مورد ماهواره میگفت: شما بچه تون رو با یه سفره پر از آشغال تنها میزارید؟ و میگید بزار خودش انتخاب کنه؟
به نظر من ضرراش بیشتر از منفعتشه البته اگه اسمش رو منفعت بزاریم.

به طاها به یاسین;409131 نوشت:

ممنون از این خبرتون. ولی ما دیر متوجه میشیم یه چیزی برامون خوب نیست.
همش شعارمون اینه بزاریم جوان خودش انتخاب کنه.
آقای ماندگاری در برنامه ی سمت خدا در مورد ماهواره میگفت: شما بچه تون رو با یه سفره پر از آشغال تنها میزارید؟ و میگید بزار خودش انتخاب کنه؟
به نظر من ضرراش بیشتر از منفعتشه البته اگه اسمش رو منفعت بزاریم.

این خبر کلا دروغ و ساختگی است و حرف های میشل اوباما را بسیار پیچانده اند تا به این شکل در بیاورند. دلیل اصلی که فرزندان اوباما (و رئیس جمهورهای سایر کشورها) فیسبوک ندارند مسائل امنیتی است. میشل اوباما فقط گفته بود به نظرش استفاده از فیسبوک برای کودکان مناسب نیست و بقیه چیزها ساخته ذهن خلاق مترجم های ایرانی است. خود میشل اوباما در همان مصاحبه با nbc هم گفت زمانی که فرزندانش به سن مورد نیاز برای عضویت در فیسبوک برسند می توانند فیسبوک داشته باشند و از نظرش مشکلی ندارد. به علاوه اینکه میشل اوباما خود در فیسبوک حضور دارد.

حتی اگر در موضوعی حق با ما باشد نباید با دروغگویی و حرف اشتباه سعی در منطقی جلوه دادن صحبت هایمان بکنیم چون وقتی دروغ لو می رود کل موضع ما آسیب می بیند.

آبـرنـگـ;409061 نوشت:
هنگامی که فیلترشکن، بسیار ارزان است و همانند «نقل و نبات» در بازار ریخته است، به راستی این واژه‌ی «فیلتر»، چیست که می‌گویند؟

تا موقعی که به قول شما مثل نقل ونبات فیلترشکن باشد من خودم شخصا مشکل خاصی با فیلترینگ ندارم. یادمه اوائلی که از اینترنت استفاده میکردم با یه سیر عادی در اینترنت هم گاها صفحات پورنو می‌اومدن یه بار سایتی که اول کتاب شیمی دبیرستان نوشته بود رو نوشتم گویا سایت منتقل شده بود و به جاش یه سایت پورنو اومد. یا احتیاط میکردم آدرس یه سایت رو وارد کنم به خاطر اشتباه در املاش یه سایت دیگه نیاد.
دوما هم وقتی در جریان سرچمون به یه سایت فیلتر شده برمیخوریم یه اطلاع مفید میگیریم که اون سایت با نظام همسو نیست مثل سایت مراجعی مثل علی‌محمد دستغیب، بیات زنجانی، صانعی، منتظری و ..

به نظرم فیلترینگ از جهت آزادی مشکلی نداره چون در واقع منعی وجود نداره و فیلترشکن‌ها به راحتی در دسترس همه هستند مشکل هزینه این موضوع هست که احتمالا به جیب خودشون میره. کلا به این نتیجه رسیدن هر چی قبلا مجانی بوده وقتی میشه پولی باشه چرا نگیرن.

ستايشگر;409042 نوشت:
به نام خدا.

جواب : بَلْ يُرِيدُ الْإِنْسَانُ لِيَفْجُرَ أَمَامَهُ

(انسان شك در معاد ندارد) بلكه او مى‌خواهد (آزاد باشد و بدون ترس از دادگاه قيامت) در تمام عمر گناه كند!

:Gig:فیس بوک!که داره توجامعه ی ماجوردیگه استفاده میشه!حالاخوبه فیلتره فیلترنباشه چی میشه!:Gig:شعرشدبراخودش
خوب من دوستامومی بینم توفیس بوک همه اش دارن الکی میگردن وحرفای خیلی زشتی هم ردوبدل میشدبماندودوست یابی های الکی که براافرادجوان تروکم سن وسال ترگول این افرادوبخورن هم بماند.
گاهی وقتام که بعضیاساده ترتمام مشخصاتشونومیذارن نمیگن سوءاستفاده میشه!حالابگیم فیلترشوازادکنن خوب اگه یکی مثل من که کم هم نیستن یهوبرافضولی وکنجکاوی مرتب سربزنه ودسترسی داشته باشه راحت ،خوب معتادمیشه بهش دیگه:ok:
تازه علاوه براینهابایدانقدرفرهنگش جاافتاده باشه که وقتی فیلتره نرن دنبال فیلترشکنش
کلاویژگی همه ماانسانهااینطوریه که ازاین جورسایتای اجتماعی زیادبریم توش کنجکاوی کنیم پس بهتره دردسترس نباشه
حالاشایدشمابگین خوب اگه دردسترس نباشه میرن فیلترشکن میگیرن میریزن توش امااین بهترازاونه که به راحتی دردسترس باشه وادم تحریک بشه وبخوادبره توش مثلااگه فیلترنباشه پدرومادرهی دغدغه دارن بچه شون یه وقت توسایتای غیراخلاقی نره امااگه باشه خیالشون کمی اسوده تره
چرابایدعامل شیطان راحت دردسترس باشه که افرادبرن توش غرق شن به قول بعضی ازدوستان هم که دستهای پشت پرده ای این شبکه های اجتماعی روبه وجوداوردن
امابه قول بعضی ازدوستان فیلترشکن نبایدانقدرراحت دردسترس باشه
کلابحران ومعضلیه فیس بوک وماهواره و..........
بایدقبول کنیم درست استفاده نمیشه پس هی نگیم ازادباشیم ازادباشیم اگه به ازادبودن بودالان همه کمربندایمنی شونومی بستن!:Gig:نه اینکه جریمه شن مجبورشن ببندن !عجب تشبیهی:khaneh:

یامین;409261 نوشت:
فیس بوک!که داره توجامعه ی ماجوردیگه استفاده میشه!حالاخوبه فیلتره فیلترنباشه چی میشه!شعرشدبراخودش
خوب من دوستامومی بینم توفیس بوک همه اش دارن الکی میگردن وحرفای خیلی زشتی هم ردوبدل میشدبماندودوست یابی های الکی که براافرادجوان تروکم سن وسال ترگول این افرادوبخورن هم بماند.
گاهی وقتام که بعضیاساده ترتمام مشخصاتشونومیذارن نمیگن سوءاستفاده میشه!حالابگیم فیلترشوازادکنن خوب اگه یکی مثل من که کم هم نیستن یهوبرافضولی وکنجکاوی مرتب سربزنه ودسترسی داشته باشه راحت ،خوب معتادمیشه بهش دیگه
تازه علاوه براینهابایدانقدرفرهنگش جاافتاده باشه که وقتی فیلتره نرن دنبال فیلترشکنش
کلاویژگی همه ماانسانهااینطوریه که ازاین جورسایتای اجتماعی زیادبریم توش کنجکاوی کنیم پس بهتره دردسترس نباشه
حالاشایدشمابگین خوب اگه دردسترس نباشه میرن فیلترشکن میگیرن میریزن توش امااین بهترازاونه که به راحتی دردسترس باشه وادم تحریک بشه وبخوادبره توش مثلااگه فیلترنباشه پدرومادرهی دغدغه دارن بچه شون یه وقت توسایتای غیراخلاقی نره امااگه باشه خیالشون کمی اسوده تره
چرابایدعامل شیطان راحت دردسترس باشه که افرادبرن توش غرق شن به قول بعضی ازدوستان هم که دستهای پشت پرده ای این شبکه های اجتماعی روبه وجوداوردن
امابه قول بعضی ازدوستان فیلترشکن نبایدانقدرراحت دردسترس باشه
کلابحران ومعضلیه فیس بوک وماهواره و..........
بایدقبول کنیم درست استفاده نمیشه پس هی نگیم ازادباشیم ازادباشیم اگه به ازادبودن بودالان همه کمربندایمنی شونومی بستن!نه اینکه جریمه شن مجبورشن ببندن !عجب تشبیهی

به نظر هر چیزی که بخوایم در موردش فرهنگ سازی کنیم باید در دسترس همه باشه . اصلا بدونن چیه که فرهنگش و بعدش بتونیم بهشون یاد بدیم
فیسبوک هم مثل بقیه جاهای دیگه اینترنت هم خوبی داره هم بدی هم میتونیم ازش نفع ببریم هم ضرر پس یهو همه اینترنت و قطعش کنید بره پی کارش
فیسبوک قبل از اینکه اینطوری استفاده بشه فلسفش اطلاع رسانی بوده مثل همین چیزی که الان اینجا داره اتفاق میفته به نظر شما بده
اگه بخواهیم اینطوری فکر کنیم که رادیو رو باید ممنوع کنیم چون رادیو فردا و بی بی سی و میگیره
تلویزیون هم به ماهواره کمک میکنه خوب کامپیوتر هم نمیخوایم همون برگردیم به 1000 سال پیش
فیلتر کردن راه درستی نیست شاید مثل کشورهای بقیه انحصاری کردن خوب باشه
مثلا امریکا فیسبوک خودش و داره،انگلیس هم مال خودش و داره چه خوب میشه که ایران هم فیسبوک خودش و داشته باشه

pesarirani;409388 نوشت:
به نظر هر چیزی که بخوایم در موردش فرهنگ سازی کنیم باید در دسترس همه باشه

منظورم ازفرهنگ سازی فرهنگ عدم استفاده بودچون مثل ماهواره ست وبنظرم فردبهش دسترسی نداشته باشه بهتره
هرچقدرم فرهنگ سازی کنیم بازازش سوءاستفاده میشه ماهواره که قدمت بیشتری داره هنوزازش استفاده نادرست داره میشه یعنی شمادارین میگین مردم برن ازش استفاده کنن هزارتاکارهای اشتباه توش صورت بگیره بعدفرهنگش جابیفته!اصلامشکل ماهم همینجاست اول اینجااستفاده میشه بعدفرهنگش میادنه اول یادرحینش فرهنگ بایداموزش داده بشه !شایدم حرف شمادرست باشه اماقبول کنین که درعمل نمیشه مردم ازش استفاده نادرست میکنن

pesarirani;409388 نوشت:
فیسبوک قبل از اینکه اینطوری استفاده بشه فلسفش اطلاع رسانی بوده مثل همین چیزی که الان اینجا داره اتفاق میفته به نظر شما بده

شمادارین این سایتاروبامثل فیس بوک مقایسه میکنین:Gig:فلسفه شم بنظراطلاع رسانی نمیادا بیشتربوی دستای پشت پرده رومیده:Gig:

pesarirani;409388 نوشت:
شاید مثل کشورهای بقیه انحصاری کردن خوب باشه
مثلا امریکا فیسبوک خودش و داره،انگلیس هم مال خودش و داره چه خوب میشه که ایران هم فیسبوک خودش و داشته باشه

منم باهاتون دراین موردموافقم
دراخرم بگم میگیم فرهنگش جاافتاده الان توچت های بیرون نگاه کنین که توصیه میکنم نرین توخصوصیاش توپیاماش غوغاست:Ghamgin:این فرهنگم داستانی شده براخودش:Gig:
اگه فرهنگ اسلامی حاکم باشه این مشکلارونداریم

یامین;409454 نوشت:
منظورم ازفرهنگ سازی فرهنگ عدم استفاده بودچون مثل ماهواره ست وبنظرم فردبهش دسترسی نداشته باشه بهتره
هرچقدرم فرهنگ سازی کنیم بازازش سوءاستفاده میشه ماهواره که قدمت بیشتری داره هنوزازش استفاده نادرست داره میشه

تا چیزی و نبینی نمیتونی درموردش حرف بزنی و باهاش کارکنی و در آخر فلسفش و بفهمی
اونکه بخواد کار خلاف بکنه هزار تا در و ببندی بازم از پنجره می پره
خوب تلفن همراه هم بده چون دختر و پسر با هم حرف میزنن قرار میزارن تازه تصویریش هم اومده به نظر شما باید جمع بشه
اگه از اول در کشور آزاد بود و مثلا در تلویزیون اعلام میکرد جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس فلان(مثل همین الان که آدرس میدن)برید اون موقع اینطور نمیشد
متاسفانه اولین چیزی که تو تلویزیون پخش شد چیزهای بد فیسبوک بود

مهر...;409469 نوشت:
نوشته اصلی توسط pesarirani
چه خوب میشه که ایران هم فیسبوک خودش و داشته باشه
خب داره ...

آدرسش بدید

به نظر من فیلتر کردن هر سایتی خوب نیست که یکیش همین فیس بوک باشه. چون اساسا چیز بدی رو ترویج نمیکنن و اگر دقت کرده باشید هر تیپ آدمی توشون دیده میشه ولی همه این تیپها برای عضویت تو یک سایت اجتماعی مجبورن از فیلتر شکن استفاده کنن و در این صورت امکان مشاهده سایتهای واقعا مبتذل هم براشون باز میشه در صورتی که اگر آزاد میبود این اتفاق نمی افتاد. کلا به نظر من وقتی قران میگه لا اکراه فی الدین چرا ماهایی که هیچ دستوری (غیر از تبلیغ و امر بمعروف و نهی از منکر) دریافت نکردیم باید متوصل به زور بشیم؟ بجای اینکار باید روی بینش افراد کار کرد چون فیس بوک هم نباشه سایتهای دیگه هست ماهواره نباشه سی دی های قاچاق هست پس باید ریشه ای برخورد بشه

ریحانه";409474 نوشت:
به نظر من فیلتر کردن هر سایتی خوب نیست که یکیش همین فیس بوک باشه. چون اساسا چیز بدی رو ترویج نمیکنن و اگر دقت کرده باشید هر تیپ آدمی توشون دیده میشه ولی همه این تیپها برای عضویت تو یک سایت اجتماعی مجبورن از فیلتر شکن استفاده کنن و در این صورت امکان مشاهده سایتهای واقعا مبتذل هم براشون باز میشه در صورتی که اگر آزاد میبود این اتفاق نمی افتاد. کلا به نظر من وقتی قران میگه لا اکراه فی الدین چرا ماهایی که هیچ دستوری (غیر از تبلیغ و امر بمعروف و نهی از منکر) دریافت نکردیم باید متوصل به زور بشیم؟ بجای اینکار باید روی بینش افراد کار کرد چون فیس بوک هم نباشه سایتهای دیگه هست ماهواره نباشه سی دی های قاچاق هست پس باید ریشه ای برخورد بشه

در کل با حرفاتون موافقم ولی درسته که قرآن برای تمام زمانها گفته شده ولی خدا به انسان عقل هم داده و انسان طبق اون عقلی که داره باید نیاز جامعه امروزش و بفهمه و طبق دستورات قرآن رفتار کنه
بعضی جاها دیگه این آیه لا اکراه فی الدین کنار میره و اشداء علی الکفار جاش میشینه بستگی به موقعیتش داره
من با فیلتراسیون مشکلی ندارم خیلی از سایتها باید فیلتر بشن ولی متاسفانه بعضی مواقع میبینیم سایتهای خود نهادهای داخلی هم فیلتر میشه

pesarirani;409477 نوشت:
...درسته که قرآن برای تمام زمانها گفته شده ولی خدا به انسان عقل هم داده و انسان طبق اون عقلی که داره باید نیاز جامعه امروزش و بفهمه و طبق دستورات قرآن رفتار کنه
بعضی جاها دیگه این آیه لا اکراه فی الدین کنار میره و اشداء علی الکفار جاش میشینه بستگی به موقعیتش داره
من با فیلتراسیون مشکلی ندارم خیلی از سایتها باید فیلتر بشن ولی متاسفانه بعضی مواقع میبینیم سایتهای خود نهادهای داخلی هم فیلتر میشه

دقیقا به نظر من باید به عقل خدادادی آدمها احترام گذاشت و در مورد کفار و مومنین راستش الان مرز تشخیص این دو خیلی باریک شده اگر بتونیم از ایمان خودمون و کفر دیگری مطمئن بشیم مسئولیتهای زیاد و خیلی سنگینی داریم!

[="#006400"]شايد تا قبل ازينكه اوباما گفت : امروز ارتش ما فيس بوك است و فلان و بهمان

ميشد بگيم كه يك سايت اجتماعي بوده
اما امروز بيشتر به يه پادگان نظامي يا لانه جاسوسي شباهت داره تا سايت اجتماعي و مردمي ...

نكته ديگري كه قابل ذكره و در ويرايش اول اضافه ميكنم
با ذكر اينكه اصلا طرفدار محدوديت و مرز بندي به ضرر انسان نيستم

قبول كنيد كه مردم همون كشور كساني كه به اصالت و شخصيت بها ميدن روي انتخاب فرزندان و فعاليت اونها در سايتها و محيط مجازي خيلي حساسند و سخت گيري ميكنند . حتي چت كردني كه از نظر ما تازگي و كلاس داره به چشم اونها مخربه و اعتياد اور !

منتهي سياست دولت اونها حكم ميكنه كه در مقابل بي بند و باري مقاومتي نكنند
چون درآمد زاست و ضعيف كننده . به نفع دولت تازه شكل گرفته اي كه اصالت ملت و پيدايش دولتش به 500 سال هم نمي رسه ... [/]

Mohammad2db;409659 نوشت:
شايد تا قبل ازينكه اوباما گفت : امروز ارتش ما فيس بوك است و فلان و بهمان

ببخشید این و کی گفته بود

Kinzie Kensington;409141 نوشت:
این خبر کلا دروغ و ساختگی است و حرف های میشل اوباما را بسیار پیچانده اند تا به این شکل در بیاورند. دلیل اصلی که فرزندان اوباما (و رئیس جمهورهای سایر کشورها) فیسبوک ندارند مسائل امنیتی است. میشل اوباما فقط گفته بود به نظرش استفاده از فیسبوک برای کودکان مناسب نیست و بقیه چیزها ساخته ذهن خلاق مترجم های ایرانی است. خود میشل اوباما در همان مصاحبه با nbc هم گفت زمانی که فرزندانش به سن مورد نیاز برای عضویت در فیسبوک برسند می توانند فیسبوک داشته باشند و از نظرش مشکلی ندارد. به علاوه اینکه میشل اوباما خود در فیسبوک حضور دارد.

من در مورد اصل خبر اطلاعی نداشتم ولی اگه خوب به دوتا ترجمه ها نگاه کنید با هم فرقی ندارن فکر نمیکنم احتیاجی به ذهن خلاق مترجم داشته باشه.
حتما بجه هاش به سن قانونی نرسیدند. خودشم که سن ننه ی منو داره پس به سن قانونی رسیده.
محدودیت در هر کشوری یعنی نظر کارشناسی، اما در کشورما یعنی عدم آزادی.

ما تنها کشور شیعه ی جهان هستیم باید اینو قبول کنیم دشمن زیاد داریم که فکر جنگ افکار و مذهب ما هستند.
به نظرم تقریبا هم موفق شدند.
دشمنای ما از طریق رسانه ها و فضای مجازی میخواد به هدفش برسه.
مثلا از نظر بودجه سه تا از کشورا رو تامین کرده که سریالهای طولانی با هدف مشخص بسازن و در شبکه های فارسی زبان پخش بشه.
نمیدونم در مورد آندلوس تا چه اندازه مطلع هستید.
کشوری بود که مسلمان شده بودند که دشمنای اسلام با ترویج فساد در عرض چند سال موفق شدند مسلمانهای اونو به چند نفر برسونن.

من به دوستان توصیه می کنم با غربی ها به خصوص آمریکاییها در سایتهایی غیر از سایتهای دفترچه تلفن (فیس بوک و تویتر و ...) ارتباط برقرار کنند صحبت کنند. ببینند چه مشکلات مشترکی در بشریت هست و بالاخره از قدیم گفتن بسیار سفر باید تا پخته شود زنی یا مردی !
خدا وکیلی خیلی از دردهامون مشترک است ! بگذریم !!!
سایتهای دفترچه تلفن صرفا در حد همان دفترچه تلفن باید استفاده شوند.

فیسبوک مثل چیزای دیگه یک ابزاره که میتونه در جهت مثبت یا منفی استفاده بشه مثل رادیو تلویزیون ماهواره اینترنت موبایل و هر چیز دیگه ای
فیسبوک و توئیتر و یوتیوب و ... قبل از اتفاقات سال 88 فیلتر نبودن و باز بودن. ممنوعیتشون به اون سال و نقشی که در استفاده از این ابزار در جهت اطلاع رسانی داشت برمیگرده.
الان احتمال داره دوباره رفع فیلتر بشن به خصوص بعد عضویت بعضی از مقامات.

pesarirani;409467 نوشت:
ا چیزی و نبینی نمیتونی درموردش حرف بزنی و باهاش کارکنی و در آخر فلسفش و بفهمی
اونکه بخواد کار خلاف بکنه هزار تا در و ببندی بازم از پنجره می پره
خوب تلفن همراه هم بده چون دختر و پسر با هم حرف میزنن قرار میزارن تازه تصویریش هم اومده به نظر شما باید جمع بشه
اگه از اول در کشور آزاد بود و مثلا در تلویزیون اعلام میکرد جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس فلان(مثل همین الان که آدرس میدن)برید اون موقع اینطور نمیشد
متاسفانه اولین چیزی که تو تلویزیون پخش شد چیزهای بد فیسبوک بود

پس به نظرشمافیس بوک بایدازادباشه:Gig:
پس ماهواره هم ازادکنن دیگه!:Gig:
لازم نیست تلویزیون فقط ازبدیاش بگه من خودم دیدم چه استفاده ای داره میشه!:Gig:
درسته هرکس بخوادکارخلاف بکنه هزارتادرومیبندن بازم ازپنجره میادتو!ولی چرابایدعامل این کاروتسهیل کنیم!مث این میمونه که بگیم ازماشینمون محافظت نکنیم ودزدگیرنزنیم بالاخره دزدمیاددیگه چه کاریه!

یکی از آشناهامون می گفت:بعد از چند روز سری به پروفایل فیس بوک زدم با اینکه نوشتم متاهل و عکس شوهرمو گذاشتم اما باز دیدم کلی پیشنهاد دوستی داشتم فقط از پسرا.
میگفت: به نظرم فیس بوک یکی از اهدافش عادی شدن دوست پسر برای خانمهای متاهله.
شوهرش پرسیده اینارو میشناسی؟ گفتش: نه باور کن!!!!!!!!!!!!!!

:Esteghfar::Esteghfar::Esteghfar:

dinshenasii;409826 نوشت:
فیسبوک مثل چیزای دیگه یک ابزاره که میتونه در جهت مثبت یا منفی استفاده بشه مثل رادیو تلویزیون ماهواره اینترنت موبایل و هر چیز دیگه ای
فیسبوک و توئیتر و یوتیوب و ...
ماهواره با چیزای دیگه که گفتید قابل مقایسه نیست. شبکه هایی که داره اکثرا آلوده ست. یا آلوده به فساد اخلافیه یا فساد سیاسی یا فساد فکری!!!!!:dar::dar::dar:

dinshenasii;409826 نوشت:
فیسبوک و توئیتر و یوتیوب و ... قبل از اتفاقات سال 88 فیلتر نبودن و باز بودن. ممنوعیتشون به اون سال و نقشی که در استفاده از این ابزار در جهت اطلاع رسانی داشت برمیگرده.
الان احتمال داره دوباره رفع فیلتر بشن به خصوص بعد عضویت بعضی از مقامات.

فیلتر نبود؟!
تنها مشکلات صفحات فیس بوکو شما مسائل سیاسی میبینید؟!بفرمایید سیاتای ... رم رفع فیلتر کنند دیگه!به اندازه کافی وضع عفت عمومی خراب هست دیگه کافیه!!

به نظر من فیسبوک سایت کاملا خلافی هستش
که غیر از گمراه کردن جوونا چیزه زیاد جالبی نداره
همه کارها توش انجام میشه بعد در میان عده ی میگن تو املی که نمیای اونجا عضو بشی
این دلیل بر املی من نیست کلا علاقه ی ندارم برم اونجا فقط هر کسی دین و مذهبش رو نمیخواد میره اونجا
توهین نشه با کسانی هستم که زیاده روی بیش از حد میکنن

موضوع قفل شده است