جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تقریظ رهبر انقلاب بر «لشكر خوبان» منتشر شد

علاقه
    شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

تقریظ رهبر انقلاب بر «لشكر خوبان» منتشر شد

بخشی از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر كتاب «لشكر خوبان» منتشر شد.
    پایگاه اطلاع‌رسانی
    KHAMENEI.IR متن و تصویر بخشی از این تقریظ را كه عصر امروز (دوشنبه) در مراسمی با حضور جمعی از فعالان فرهنگی در تالار غدیر وزرات كشور رونمایی شد، منتشر می‌كند:

«بسم الله الرحمن الرحیم
    ـ این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشكوهی است كه ما همواره آن را از دور دیده و تحسین كرده و بزرگ شمرده‌ایم بی‌آنكه از ریزه‌كاریها و نقشهای معجز‌آسای تشكیل دهنده‌ی آن و رنگ آمیزیهای بی‌نظیر جزء جزء آن، به درستی خبر داشته باشیم. این كتاب شرح این ریزه كاریهای حیرت انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آنچه درباره‌ی عملیات بدر و والفجر ۸ و كربلای ۵ و كربلای ۴ و بیت المقدس ۲ و ۳ در این كتاب آمده از بخشهای برجسته‌تر آن است. همچنین مجاهدتها در كوههای غرب؛ در ماووت و گرده‌رش و قامیش دیگر آن بلندیهای سخت، و نیز آنچه به یگانها و دستجات اطلاعات و غواص مربوط میشود و نیز بخشهای دیگری از آن در خور آن است كه در شكل فیلم و رمان عرضه شود.
    فروردین ۹۲»

رهبر انقلاب اسلامی پیش از این در حاشیه یكی از دیدارهایشان فرموده بودند: «این كتاب لشكرخوبان پر است از اعجاب و عظمت ناگفته‌ی رزمندگان غواص و اطلاعات عملیات جنگ. در ایامی كه این كتاب را می‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.»

«لشكر خوبان» كتاب خاطرات آقای مهدی قلی رضایی از واحد اطلاعات عملیات لشكر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع مقدس است كه توسط خانم معصومه سپهری به رشته‌ی تحریر در آمده است.

ویرایش توسط افلاکیان : ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ در ساعت ۲۲:۳۱

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

|گفتاری از آقای مهدی‌قلی رضایی، رزمنده‌ی دفاع مقدس و راوی كتاب «لشكر خوبان»|

خاطرات دفاع، انسان‌ها را اصلاح می‌كند

|گفتاری از آقای مهدی‌قلی رضایی، رزمنده‌ی دفاع مقدس و راوی كتاب «لشكر خوبان»|

تقریظ رهبر انقلاب بر «لشكر خوبان» منتشر شدمن خیلی دلم می‌خواست خاطرات زمان جنگم را مكتوب كنم؛ نه به خاطر این‌كه خاطرات خودم مطرح باشد، بلكه به خاطر شهدایی كه با آن‌ها بودیم. به نظرم انتقال فرهنگ دوران دفاع مقدس به نسل جوان ارزشش را داشت كه در این باره اقدام كنم. این مسأله تكلیف همه‌ی رزمندگان است. من تأثیرات این خاطرات را در فرزندان خودم می‌بینم. من تأثیر مثبت بازگوكردن این خاطرات در كسانی كه كتاب را خوانده‌اند، خصوصاً در دانشجویان می‌‌بینم. می‌توانم بگویم این نوع خاطرات اصلاً در كل زندگی‌شان تأثیر گذاشته است، در راهی كه انتخاب می‌كنند. مخاطبین حرف‌های من از فرهنگ بسیجی، فرهنگ شهید و ایثارگری در زندگی‌شان استفاده می‌كنند. بركت این كار تأثیرگذاری در نسل جوان بود.

آن روز كه شنیدم حضرت آقا كتابم را خوانده‌اند و فرموده‌اند با بخش‌هایی از این كتاب گریسته‌اند، خیلی جاخوردم. این لطف و عنایت و ارزشی كه رهبر انقلاب برای دفاع مقدس قائلند، نشان از اهمیت این موضوع دارد. ببینید جنگ كه تمام شد، نه‌تنها من، بلكه همه‌ی رزمندگانی كه من می‌شناسم، هنوز با خاطرات آن سال‌ها دارند زندگی می‌كنند. من بعد از دفاع مقدس خیلی جاها رفته‌ام و تجربه‌های زیادی پیدا كرده‌ام، اما خاطراتش خیلی در حافظه‌ام نمانده است. ولی در دوران دفاع مقدس باید بگویم كه انگار در بهشت بودم. جزئیات رخدادهای آن هشت سال هیچ‌وقت از ذهن بنده نرفته است.

مهدی‌قلی رضایی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس

مرور خاطرات این كتاب‌ها تأثیر بسیار زیادی دارد. در زندگی گاهی احساس می‌شود كه انسان است دیگر و جایزالخطاست یا مثلاً در زندگی دچار انحراف و اشتباه می‌شود، ولی وقتی به این كتاب‌ها و خاطرات نگاه می‌كند متوجه می‌شود كه حد و حدودش كجاست و این‌گونه در اصلاح انسان و رفتارش تأثیر دارد.

منبع

5. صلوات ها 6

سیده راضیه آنلاین نیست. همکارتدوین(کلام،تاریخ،ولایت وفرهنگی)

علاقه
    نعمتهای خدا
    نوشته
    5,411
    حضور
    205 روز 11 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    2
    گالری
    709
    صلوات
    11622

فرمانده لشکر 31 عاشورا
    سمبل مقاومت و ایثارگری مردم آذربایجان
    شهید مهندس مهدی باکری

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ در ساعت ۲۳:۰۶

امام صادق(ع) :
    شیعه ما، کسی است که اگر از گرسنگی هم بمیرد، از مخالفان ما، چیزی نخواهد خواست.
    پسر کوچولوی بابا، علیرضا احمدی روشن

با تیر، نشد تیغ، نشد چوب، نشد سنگ
    با هرچه به دستم برسد آمده ام جنگ
    من زاده ی ایرانم، آزاده و آزاد
    بیگانه پرستیدن ننگ است مرا ننگ
    گر دشمن این خاک شود گرگ، شود شیر
    دندان بکند تیز، نشانم بدهد چنگ
    گر یک وجب از خاک مرا چشم بدوزد
    تاوان بدهد خاکش فرسنگ به فرسنگ
    گیریم صبوری بکنم چند صباحی
    غیرت شمشیری است که حاشا بزند زنگ

7. صلوات ها 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری