حاجی حاجی! $$نخودچی کشمش های سید تمومه چندتا گونی بفرست$$ سهم من و تو در جنایات تکفیری ها

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حاجی حاجی! $$نخودچی کشمش های سید تمومه چندتا گونی بفرست$$ سهم من و تو در جنایات تکفیری ها

سلام
هفته نیروی انتظامی برای زحمتکشان آن مبارک باشد:Cheshmak:
راستی چرا؟
اگر کسی به ماشینی بزند و کسی را زخمی کند باید جریمه شود و خسارت و دیه پرداخت کند ولی اگر کسی با گردهای سنتی و صنعتی فرد و خانواده ای را فلج کند جریمه نمی شود و دیه به خانواده او نمی دهند؟؟!!!!!!!!!!:read:
به نظرم با افراد مسؤول باید جدی تر برخورد کرد. چه طوری؟
باید با مسؤول رشوه گیر به اشد مجازات برخورد شود که خون شهدای نیروی انتظامی را هدر ندهند..
درد زیاد است

بگذریم خونمون کثیف نشه
فرهنگ پایداری و شهادت باید زنده نگه داشته شود
ولی باید
قدمی جلوتر برویم
چه طوری؟!!

چند شب قبل حماسه های شهید احمد متوسلیان را نشون می داد.
غبطه بر انگیز بود. روی خاک بودن و افلاکی بودن
واژه مرد قالبش خیلی تنگ تر است تا برای امثال شهید باکری، زین الدین، همت، خرازی، صیادشیرازی، بابایی، میثمی ها...به کار ببریم
اشعار تاب و تحمل وزن این بزرگان را ندارند

تقویت اراده و خودکنترلی
روان شناسان غربی آزمایشی کردند
چه کار کردند؟
الان میگم هلم نکنید
از افرادی آزمون خودکنترلی و اراده گرفتند. بعد به آنها تصاویری از افراد با اراده و خویشتندار دارند و گفتند دست و پنجه شما درست. دست تون درد نکنه
روزی سه بار این تصاویر را ببینید مثلا به مدت 30 روز
بعد آن چه شد؟
خب گفتم که میگم قرار شد عجله نکنید
گفتند خوبه دیگه دست نگه دارید چقدر این عکس ها رو می بینید :Nishkhand:
دو باره از آنها آزمون و مصاحبه گرفتند
دید عجیبه
این افراد قدرت خودکنترلی بالاتری در آزمون گرفتند
یعنی
دیدن تصاویر افراد خویشتندار و با اراده روی آنها اثر مثبت گذاشته بود.

طلبه عراقی

یه روز یه طلبه عراقی برای مشاوره اومد
بهش گفتم خوبید
گفت: شکرا جزیلا و کیف انتم
گفتم» انا بخیر سبحان ربی العظیم و بحمده:khaneh:
از شوخی بگذریم
وسواس داشت و اضطراب بالا. احساس ارزشمندی و اعتماد به نفسش ضعیف شده بود. به او تمرین هایی دادم زیاد به دلش ننشست.
بهش گفتم: یه سؤال
شما خودتان را خوب می شناسید به نظر خودتان چه چیزی روی شما اثر مثبت می گذارد و اعتماد به نفس شما را بالا می برد.
کمی فکر کرد و گفت
راستش زندگی امام خمینی. اگر سی دی هایی از ایشان گیر بیاورم و ببینم روحیه ایشان به ما روحیه و نشاط و اعتماد به نفس می دهد.
عجیب بود من یک پکیج داشتم از زندگی امام از کودکی تا رحلت ایشان. ایشان گرفت و می دید و مثل گل شکفته می شد و با نشاط.

بسیجی درمانی
از فیلم ها، تصاویر، وصیت نامه های شهدا می توانیم برای تفویت اراده و اعتماد به نفس کمک بگیریم.
امام على عليه السلام :
إن لَم تَكُن حَليما فَتَحَلَّم فَإِنَّهُ قَلَّ مَن تَشَبَّهَ بِقَومٍ إِلاّ أَوشَكَ أَن يَكونَ مِنهُم؛
اگر بردبار نيستى خود را بردبار جلوه ده، زيرا كمتر كسى است كه خود را شبيه گروهى كند و به زودى يكى از آنان نشود.
نهج البلاغه، حكمت207
تکنیک بالا کارایی بالایی داره
حالا که این طور شد بذارید یه چیز خوب یادتون بدم
شناخت، هیجان و احساس و رفتار ما یک مثلث را تشکیل می دهند. که بر همدیگر اثر می گذارند و از هم اثر می پذیرند.
وقتی ما وانمود کنیم و رفتارمان را شبیه افرادی مثل سرداران و آزادگان قهرمان در آوریم احساس مان هم تغییر می کند و زمینه تغییر فکر نیز در ما ایجاد می شود که باور خواهیم کرد ما می توانیم همت بالایی داشته باشیم و توانایی ما کم نیست.
مثل تکنیک تباکی بر امام حسین
در روایت داریم اگر نمی توانی برای امام حسین گریه کنی حالت فرد عزا دار و گریه کن را به خود بگیر تا به تدریج احساست هم تغییر کند.

در روایت داریم کسی که در رفتار و ظاهر خود را به فقر و نداری بزند فقیر می شود
یا کسی که خود را به صبوری بزند و شکیباتر می شود
همین طور
اگر همسری علاقه زیادی به همسرش ندارد اگر در « ظاهر و رفتار» وانمود کند و تلاش کند «احساسش» نیز به تدریج تغییر می کند.

اراده:

شناخت اراده و سودمندی آن، بر کسی پوشیده نیست اما شناخت اراده ضعیف از اراده قوی همواره آسان نخواهد بود. مبحث اصلی در این کتاب بررسی اراده انسان، شناخت عوامل ضعف و قوت آن می باشد. نویسنده ی گران قدر این اثر ارزشمند، استاد دکتر مرتضی آقا تهرانی، سعی داشته است که تمامی مطالب را بر محوریت تلفیق مباحث فلسفی، روان شناختی و اخلاق اسلامی با گرایشی عارفانه ارائه دهد. بدیهی است مطالعه ی این کتاب، در ایجاد قوّت اراده موثر بوده ومی تواند ما را از ضعف اراده دور سازد و هم چنین عزم هایمان را به جزمیّت سوق دهد.

مشخصات کلی کتاب:
عنوان کتاب: اراده؛ بازبینی و درمان ضعف آن، تلاش بر بازیابی و قوّت آن
نویسنده: حجت الاسلام و المسلمین دکترآقاتهرانی
ناشر: کتاب یوسف
نوبت چاپ: اوّل / پائیز 1389
شمارگان: 2000 نسخه
قیمت: 2000 تومان
مرکز پخش: مؤسسه عماد www.emad.ir

دریافت فایل سخنرانی

فرمت: Mp3 کیفیت 40

دانلود کنید: لینک مستقیم

خب با توجه به نکات بالا
می توانیم برای تقویت اراده و همت و خودکنترلی خود از فیلم، تصویر و وصیت نامه ها و خاطرات رشادت های سرداران جنگ کمک بگیریم.
اهل ابتکار و هنر می توانند این آزمون را به شکل نرم افزار هم در بیاورند.

امسال
قرار شده بود که دفتر بچه مدرسه ای ها نظم و سامانی بگیرید و جلوی تهاجم فرهنگی گرفته شود
نمایشگاهی بود دفترهای ملی و مذهبی در غرفه های مختلف داشتند
برخی که نمی خواستند از کاروان خیر عقب بمانند یا نمی دانم شاید از کاروان جمع ثروت ....سریع تصاویری از شهدا روی جلد دفترها زده بودند با کیفیت خیلی در به داغون
به یکی از آنها گفتم ببخشید این تصویر یعنی شهید همت است و این یعنی شهید صیاد شیرازی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
گفت یعنی داره هست.
گفت تو را خدا دل تون اومد این تصاویر را برای معرفی اینها که خون خودشون را دادند بزنید؟؟
آیا اگر به من و شما می گفتند یک تصویر بدهید روی دفترتان یادگاری بزنیم هر تصویری را می دادیم
مثلا صیاد شیرازی قشنگ و خوشکل بود. تصاویر زیبایی هم از ایشان است .چه طور دل تون اومد این تصویر شطرنجی نا مناسب را بزنید؟
مبارزه با تهاجم فرهنگی به قیمت له کردن فرهنگ خودمان

ما می توانیم با دیگران زندگی کنیم و در حالی که با آنها هم از نظر مکانی یک جا نباشیم مثل اویس قرنی
فردی که با آثار علمی(کتاب، نرم افزار و فیلم و عکس) استاد اخلاقی انس احساسی و شناختی دارد در واقع به طور ناخودآگاه همرنگ او می شود
کسی که با آثار سرداران زندگی می کند و سبک زندگی او را سرمشق خود قرار می دهد در واقع ناخودآگاه همانندسازی با او می کند. به همین دلیل ممکن است فردی فشار شهوت هم داشته باشد ولی با همانندسازی شهید بابایی در آمریکا که چگونه با ورزش، تلاوت قرآن، تمرکز بر کار عملی و علمی خود و... در جایی که مسیر هوسرانی باز بوده شهوت و هوس خود را مدیریت می کرده، قدرت اراده بالایی پیدا می کند.
بله
تو اول بگو با كیان زیستی
پس آنگاه بگویم كه تو كیستی

ویژگی های سرداران

1. یاد دائم خدا
  2. ارتباط با قرآن و ائمه(ع)
  3. صفا و خلوص
  4. صمیمیت
  5. همدلی با دیگران به خصوص زیر دست.
  6. اقتدار و جرأت ورزی (دفاع از حق خود و دیگران - حق سالاری)
  7. عملگرایی
  8. بصیرت و آگاهی
  9. غیرت دینی
  10. شجاعت
  11. مردمی بودن
  12. شهادت طلبی
  13. شادابی و نشاط
  14. امیدوار
  15. چالش طلبی در برابر خمودگی و بی حالی
  16. نظم و انضباط
  17. شوخی متعادل
  18. تواضع و فروتنی
  19. حسن خلق
  20. ابتکار و خلاقیت
  21. قناعت
  22. اجتناب از اسراف و تجمل گرایی
  23. دوری از شهرت طلبی
  24. تعهد
  25. اعتدال گرایی
  26. دشمن شناسی
  27. و....

[h=1]فیلم مصاحبه با نوجوان 14 ساله، شهید مهرداد عزیز اللهی[/h]

فیلم 1: play download
فیلم 2: play download

سهم ما در جنایات تکفیری ها
راستش خسته ام ولی این سخنان عقده شده نگم خیالم راحت نمیشه.
به نظر من امروز دفاع با بیان از دفاع فیزیکی در برابر تکفیری ها مهم تر است.
اجازه بدهید
یک خاطره از یکی از فرماندهاي جنگ بگم و بعد حرفم را:
می گفت موقع گشت یک قایق عراقی متوجه ما شد. ما با قایق لای نی ها مخفی شدیم. عراقی با قایق تا نزدیک ما آمد در حالی که به اطراف خود به دنبال ما می گشت قسم خورد که به علی قسم هر جا باشید پیداتون می کنم. اونجا با خودم گفتم نامردها چه کرده اند در این جنگ شیعه را در مقابله شیعه قرار داده اند.

در جنگ های تکفیری ها چه کرده اند
مسلمان را در برابر مسلمان قرار داده اند. آن قدر حجم تبلیغات دروغین و مسموم بالاست که متأسفانه مسلمانانی فریب خورده اند و به خون مسلمانان دیگر تشنه شده اند.
این که عالمان سنی در تقبیح این کارهای وحشیانه صدایشان بسیار ضعیف است و نسبت به تعداد اهل تسنن تعدادشان بسیار اندک بماند
این که این عالمان فردای قیامت باید تاوان پس بدهند که مثل علمای بنی اسرائیل شده اند بماند
اما
ما چه کرده ایم؟
تک تک ما در بیداری مسلمانان وظیفه سنگینی داریم.
وظیفه افرادی که به زبان های خارجی تسلط دارند بسیار سنگین است.
متأسفانه افراد زیادی روزانه در فیس بوک و شبکه های اجتماعی دیگر مشغول بازی و چت و سرگرمی هستند. چه می شد که از همین کانال سهمی در شبهه زدایی کنند.
آیا غیر از این است که دشمن ما را با ترفندهای مختلف فیلم، سریال، شبکه های دوست یابی اجتماعی، ورزش، جدال بین اهل تسنن و شیعه و.... مشغول کرده تا کار خود را انجام دهد.
بنابراین
می توانیم
هنوز هم در عرصه فضای مجازی
شهید همت، باکری، زین الدین، کاظمی، صیاد و چمران و میثمی ها و.... داشته باشیم.