جمع بندی کشتار بیوح؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کشتار بیوح؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام
می خواستم بدونم کشتار بیوح که حضرت رضا (ع) فرمودند چگونه و به دست چی کسانی رخ می دهد؟
در حديثي از امام رضا عليه السلام روايت شده است که فرمود: «پيش از اين امر (قيام حضرت مهدي (عج)) کشتار «بيوح» روي خواهد داد»

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مجید

safareeshghe;406311 نوشت:
با سلام و احترام
می خواستم بدونم کشتار بیوح که حضرت رضا (ع) فرمودند چگونه و به دست چی کسانی رخ می دهد؟
در حديثي از امام رضا عليه السلام روايت شده است که فرمود: «پيش از اين امر (قيام حضرت مهدي (عج)) کشتار «بيوح» روي خواهد داد»

با صلوات بر محمد وآل محمد
با سلام وعرض ادب
اطلاعاتی که بدست آوردم فعلا در این حد است که خدمت شما ارسال می نمایم اگر در آینده مطلب بیشتر در مطالعات پیدا شد خدمت شما ارسال می نمایم.
1353- وَ قَالَ: «قُدَّامَ هَذَا الْأَمْرِ قَتْلٌ بَيُوحٌ‏».قُلْتُ: وَ مَا الْبَيُوحُ.قَالَ: «دَائِمٌ لَا يَفْتُرُ»(قرب الإسناد (ط - الحديثة)، متن، ص: 384)
امام رضا (ع):قبل از ظهور حضرت مهدی عج قتل بیوح صورت می پذیرد. عرض شد که منظور از بیوح چیست؟ فرمود: جنگ مستمری که تنور آن سرد نمی شود.!
44- حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ هَمَّامٍ قَالَ حَدَّثَنَا جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ مَالِكٍ قَالَ حَدَّثَنَا مُعَاوِيَةُ بْنُ حَكِيمٍ قَالَ حَدَّثَنَا أَحْمَدُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي نَصْرٍ قَالَ: سَمِعْتُ الرِّضَا ع يَقُولُ قَبْلَ هَذَا الْأَمْرِ بَيُوحٌ‏ فَلَمْ أَدْرِ مَا الْبَيُوحُ فَحَجَجْتُ فَسَمِعْتُ أَعْرَابِيّاً يَقُولُ هَذَا يَوْمٌ بَيُوحٌ‏ فَقُلْتُ لَهُ مَا الْبَيُوحُ فَقَالَ الشَّدِيدُ الْحَرُّ (الغيبة( للنعماني) ؛ النص ؛ ص271)
44- احمد بن محمّد بن أبى نصر گويد: شنيدم امام رضا عليه السّلام مى‏فرمود: «پيش از اين‏ امر (بيوح‏) خواهد بود، من نفهميدم بيوح‏ چيست؟ بعدا كه به حجّ رفتم شنيدم عربى باديه‏نشين گويد: امروز روزى بيوح‏ است، به او گفتم بيوح‏ چيست؟ گفت: سخت گرم»( الغيببة (للنعماني )/ ترجمه غفارى ؛ ؛ ص380)
در برخی از اخبار سخن امام به گونه ­ای است که گویا ایشان یک واقعه­ ای را قبل از ظهور پیش­ بینی می­کنند. راوی می­ گوید شنیدم امام رضا (علیه السلام) فرمود: قَبلَ هذا الاَمر بُیوُحٌ. فَلَمُ اَدرِ مَا البَیُوح. فَحَجَجتُ فَسَمِعُتُ اَعرابِیاً یَقوُل: هذا یَومٌ بَیوُحٌ. فَقُلتُ له: مَا البَیوحٌ؟ فقال: الشدیدُ الحَرّ. قبل از این امر بیوح خواهد بود. پس من نفهمیدم بیوح چیست؟ پس حج کردم، شنیدم یک عربی می­ گوید: امروز روزی بیوح است. پرسیدم بیوح چیست؟ گفت: گرمای شدید. (غیبت نعمانی، ب14، ح44) در این خبر سخن از وقوع گرمایی شدید در سال های غیبت است که اتفاق خواهد افتاد.
.لطفا این مقاله را که یکی از اساتید مهدویت نوشته اند مطالعه بفرمایید: .( http://www.yousefyan.mahdiblog.com/article-118.html) موفق باشید.
موضوع قفل شده است