پوشیدن چادر در کشورهای خارجی

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پوشیدن چادر در کشورهای خارجی

با سلام

به نظر شما پوشیدن چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟ (البته نه کشورهایی که اصولا با حجاب مشکل اساسی دارند!)

m_hoda;405877 نوشت:
به نظر شما پوشیدن چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟

بسم الله

سلام
بستگی داره اشکال از نظر شما چی تعریف بشه؟

m_hoda;405877 نوشت:

با سلام

به نظر شما پوشیدن

چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟ (البته نه کشورهایی که اصولا با حجاب مشکل اساسی دارند!)

درود هدی جان

من در این مورد تحقیق کردم چون میخواستم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم...

ببین اونا به حجاب چادر شما کاری ندارن اگه به اعتقادات و فرهنگ شون احترام بزارین همونجور که اونا به پوشش شما احترام میزارن...

ولی نکته ای که هست بهرحال این پوشش کمی براشون عجیب هست و اگه بخواین اونجا سرکار برین کمی براتون مشکل پیش میاره

شرایطی رو تصور کنید که چند خانم با پوشش راحت و یکی هم شما برای کار اقدام کنید
و همه هم شرایط خوبی و مورد نیاز شرکت رو دارین

مدیر شرکت با توجه به فرهنگ مشترک و راحت ارتباط برقرار کردن از نظر زبان و موردهای دیگه معمولا اونی که بهش نزدیکتره رو انتخاب میکنه
از همه نظر براش راحتر خواهد بود

2راه میمونه: یکی اینکه شما بدون چادر ولی با حجاب کامل باشین مثلا کت و شلوار، پیراهن بلند، کت و دامن بلند و... با روسری و...

2: که با چادر و پوشش دقیقا مثل ایران

در هر دو مورد به نظرم این هنر شما خواهد بود:

که با وجود چادر یا بدون چادر بتونید خوب ارتباط برقرار کنید و خودتون رو به عنوان یه خانم مسلمون نشون بدین
در رفتار تون و.... نمونه کامل یه خانم مسلمان ولی خوش رو نه با اخم و ... (امیدوارم متوجه منظورم شده باشین)

m_hoda;405877 نوشت:
با سلام

به نظر شما پوشیدن چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟ (البته نه کشورهایی که اصولا با حجاب مشکل اساسی دارند!)

اصلا هیچ مشکلی نیست
و قوی بودن اعتقادات شما رو هم نشون میده که در هر جای زمین باشید حجاب رو زیر پا نمیذارید
یا علی

ممنون از پاسخهاتون
راستش من خودم دوست دارم چادری بودنم رو حتی در خارج از کشور حفظ کنم فعلا هم همسرم قراره اونجا ادامه تحصیل بده هرچند خودم هم ترجیح میدم تو خونه نمونم یعنی اگه خدا بخواد یا منم ادامه تحصیل بدم یا درس بخونم ولی در واقع همسرم خیلی با چادر پوشیدن من موافق نیست یعنی میگه چون رنگ چادر مشکی هم هست خیلی برای اونها عجیبه و جلب توجه میکنه ولی من خودم ترجیح میدم حداقل از این چادرهای مدل دار بپوشم تا مانتو!
به نظر شما چه کار کنم؟

m_hoda;405947 نوشت:
ممنون از پاسخهاتون
راستش من خودم دوست دارم چادری بودنم رو حتی در خارج از کشور حفظ کنم فعلا هم همسرم قراره اونجا ادامه تحصیل بده هرچند خودم هم ترجیح میدم تو خونه نمونم یعنی اگه خدا بخواد یا منم ادامه تحصیل بدم یا درس بخونم ولی در واقع همسرم خیلی با چادر پوشیدن من موافق نیست یعنی میگه چون رنگ چادر مشکی هم هست خیلی برای اونها عجیبه و جلب توجه میکنه ولی من خودم ترجیح میدم حداقل از این چادرهای مدل دار بپوشم تا مانتو!
به نظر شما چه کار کنم؟

تا زمانی که شما کاری به کار کسی ندارید کسی هم کاری به کار شما نداره ولی مسائل فرهنگی هست مثلا در اتوبوس یا مترو یا سر کلاس ممکنه یک پسر کنار شما بشینه یا در جاهاش شلوغ برخوردهایی باشه یا موقع رد و بدل کردن پول و این چیزها ممکنه دقت نکنند که دستشون به دست شما نخوره و اینطور مسائل که در فرهنگ اونها بی مورد است نباید براتون آزار دهنده باشه. البته اگه کشوری میرید که جمعیت بالای مسلمان ها داره مردمشون بیشتر با فرهنگ مسلمان ها آشنا هستند و بیشتر رعایت می کنند مثل فرانسه یا انگلستان ولی مناطقی مثل آمریکای شمالی یا استرالیا یا شرق آسیا که مسلمان های کمتری دارند آشنایی هم کمتر است.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
خواهر خوبم یه سوال دارم شما و همسرتان برا ی چی میخوایین تحصیل کنید ؟ برای گرفتن مدرک و داشتن زندگی راحتتر و داشتن دنیای بهتر ؟ هر جوابی که بدهید جواب این سوال نمی شود که بدست آوردن دنیای بهتر در ازای از دست دادن آخرت ارزش دارد ؟ حجابت را از دست بدهی که مدرک بدست بیاوری مگر این ادامه تحصیل در ایران ممکن نیست ؟ آیا بنا بر این است که برای بدست آوردن هر چیزی ولو با ارزش قسمتی از دینمان را بگذاریم کنار دیگر چه برایمان می ماند ؟ اگه قراره که اینکار رو بکنیم پس ما چطور دینمان را به دیگران بشناسانیم ؟ اگر شما حجابتان را همانگونه که هست حفظ کنید شاید برای آنها ایجاد سوال کردید و از این طریق باعث هدایت افرادی شدید که هم تحصیلتان را کرده اید و هم کسی را هدایت کرده اید که برای دین و دنیایتان عاقبت بخیری همرا ه دارد . خدای اینجا آنجا هم هست و خودش شما را حفظ می کند.
یا علی

باید شرایط دیگه هم در نوع حجاب سنجید.
بارها دیدیم (مخصوصا از طریق رسانه ها) که زنان مسلمان حالا نه با چادر ولی با پوششی مناسب حجابشون رو حفظ میکنن.نه اینکه چادر خوب نباشه.کاملترین پوششه.ولی خب در کشورهای خارجی منظور کشورهایی با ادیانی به غیر از اسلام هست در این نوع کشورها اگه با چادر باشید ممکنه اذیتتون کنن.
حالا اینکه با چادر باشید بهتره یکی دو تا همراه هم باهاتون باشن که امنیتتون بیشتر تضمین بشه.
در اینجا بحث افراطیهای مسیحی هستش یا سایر ادیان که ممکنه اون نوع حجابتون جلب توجه کنه و صدمه ای بزنن این یک واقعیتی در این نوع کشورهاست.برای همین مسلمانان اکثرا سعی میکنن بیشتر با هم رفتوآمد کنن و در اماکن شلوغتر باشن.
چقدر خوبه که اصلا داخل کشور بمونید یا کشورهای اسلامی تحصیل کنن.
ولی در هرصورت باید تصمیمتون طوری باشه نه حجابتون به خطر بیفته نه بزارید در کشوری غریبه درصد صدمه زیاد شه.بالاخره چیزی که مشخصه شما بیشتر در دید خواهید بود.شاید بهترین کار نرفتن باشه.
خونواده های کارکنان سفارتخانه ها رو اگه ببینید چادرم میزارن اما تحت حفاظتن و تنهایی عبور مرور نمیکنن.چون هرجور باشه تفکر مردم در اون کشورها خیلی فرق داره نگاهشون فرق داره و کسانی که حجابتون رو درک کنن به حداقل میرسه و مخالفان حجابتون به حداکثر میرسه.

سلام علیکم

خیلی عجیبه چرا زنان ایرانی فکر میکنند اگر خارج رفتند باید چادرشون رو کنار بگذارند؟

وقتی بعضیها از ایران برای تازه مسلمانهای غربی چادر میبرند؟

Kinzie Kensington;405958 نوشت:
لبته اگه کشوری میرید که جمعیت بالای مسلمان ها داره مردمشون بیشتر با فرهنگ مسلمان ها آشنا هستند و بیشتر رعایت می کنند مثل فرانسه یا انگلستان

فرانسه؟؟؟!!!! انگلیس؟!!!!!!!!!
عزیز من یکم مطالعه کن, اطلاعات بدست بیار بعد نظر بده...ای بابا...

hhosseinn;549930 نوشت:
خونواده های کارکنان سفارتخانه ها رو اگه ببینید چادرم میزارن اما تحت حفاظتن و تنهایی عبور مرور نمیکنن.چون هرجور باشه تفکر مردم در اون کشورها خیلی فرق داره نگاهشون فرق داره و کسانی که حجابتون رو درک کنن به حداقل میرسه و مخالفان حجابتون به حداکثر میرسه.

خیلی رک و راست بخوام به شما خواهر عزیز بگم...خیلی ازینایی که نظر دادن یه بارم پاشون به خارج از کشور باز نشده, بازم این آقا حسین به نظر میرسه اطلاعاتش کاملتر باشه, پس زیاد به حرفاشون اعتماد نکن...
تو خارج وقتی میفهمن مسلمونی انگار مار کبری دیدن, رنگشون میپره!!!! فرار میکنن ازت! چی بگم آخه انگار دارن به یه بمب نگا میکنن...
اکثریت اروپا از مسلمونا متنفرن, یعنی بیچاره ها حق دارنا چون اینقدر تبلیغات منفی شده که تفکرات کاملا اشتباهی در مورد مسلمونا پیدا کردن...(اینا چندین و چند ساله مسلمونارو مثلا عین داعشیا نشون میدن...)تفکری که ما در مورد اسرائیلیا داریم اونام در مورد ما دارن...من و خواهرم چون شبیه کره ایها هستیم وقتی با کسی حرف میزدیم میگفتیم کره ای هستیم..!کار غلطیه قبول دارم ولی در حال حاضر خیلی بهتر از اینه که بگی ایرانی هستم...
اگر بخوای زندگی کنی خارج از کشور باید کشف حجاب کنی...حالا خیلیا میان میگن خواهر مامان بزرگ منم رفته خارج اما کشف حجاب نکرده اما شما باور نکن...1هفته بمونی خودت همه چی دستت میاد...

این دوستانی که دارن سریع جبهه میگیرن که نه چادرتو باید به هر حال حفظ کنی و از این صحبتا

توی شرایطش قرار نگرفتن

از راه دور شعار دادن کار خیلی آسونیه به هر حال

ولی من به عنوان کسی که تجربه دارم حرف میزنم

چادر توی کشورهای غربی بی نهایت افتضاحه

توی بزرگترین فرودگاه بین المللی دنیا

خانوم مسن ایرانی رو دیدم که با چادر بودن که خب مقتضی سنشونه برای جاج خانومی به اون سن و سال مسلمه سخته چادرو برداشتن

نگاه ها و با انگشت نشون دادنا و تبلیغ منفیش به جدی بود که نمیتونین تصور کنین

بنده خدا 1 لحظه کیفش بی صاحب موند روی صندلی و رفت تا دم در گیت

همه رنگ از رخسارشون پریده بود که این کیفش بمبه و کم مونده بود پلیس بریزه

یه چیزی میگم لطفن منو نزنید

چادر اختراع ایرانیاست

هیچ چای قرآن خدا نگفته چادر فقط گفته حجاب و بس

پس شما با هر چیزی که صلاحه حجابتون رو حفظ کنید

من خودم توی ایران حجابم چادره چون توی کشور خودم این نوع حجاب رو صلاح میدونم برای اینجا

ولی خارج از ایران حجابم مثل خانومای ترکیه ای چون شرایط خارج از ایران اینطور ایجاب میکنه

علاوه بر این
یکی از دلایل حجاب اینه که جلب نظر نکنیم
این مشکل نگاه فقط توی ایران هست که وجود داره و همه در هر شرایطی نگاهت میکنند و زل میزنن بهت
واسه همین مجبوره آدم خودشو بپیچه لای چادر

ولی خارج از ایران انقدر فرهنگ مردم بالاس که هرگز به کسی نگاه اونطوری نمیکنند و کاری به کارش ندارند

Miss Chadoriii;550010 نوشت:
ولی خارج از ایران انقدر فرهنگ مردم بالاس که هرگز به کسی نگاه اونطوری نمیکنند و کاری به کارش ندارند

[=arial]بله، خارج از ایران فرهنگشون خیلی بالاست، به خاطر همین سال به سال آمار تجاوز به دخترای جوون و نوجوون و حتی پسر بچه ها تو اونجا بالا میره...
بعدشم سوال حقیر از شما خواهر گرامی اینه که کی گفته تو قرآن چادر نیومده؟ پس این چیه؟

[=arial]يَأَيهَُّا النَّبىِ‏ُّ قُل لّأَِزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيهِْنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَالِكَ أَدْنىَ أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَ كاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
[=arial]خدمت شما عارضم که "جلباب" همون چادره.

بچه محله امام رضا;550015 نوشت:
[=arial]بله، خارج از ایران فرهنگشون خیلی بالاست، به خاطر همین سال به سال آمار تجاوز به دخترای جوون و نوجوون و حتی پسر بچه ها تو اونجا بالا میره...
بعدشم سوال حقیر از شما خواهر گرامی اینه که کی گفته تو قرآن چادر نیومده؟ پس این چیه؟

[=arial]يَأَيهَُّا النَّبىِ‏ُّ قُل لّأَِزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيهِْنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَالِكَ أَدْنىَ أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَ كاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
[=arial]خدمت شما عارضم که "جلباب" همون چادره.

این آمارتونو که تجاوز بالاس و اینها رو از اخبار بیست و سی مطلع شدین حتمن

من به شما گفتم که از روی تجربه حرف میزنم

شدخ 12 شب با برادر کوچیکم بیرون رفتیم با مترو و بودن آدمایی که تلوتلو میخوردن و شیشه نجاست دستشون بود اما احدی با من مخجبه کاری نداشت

نه فقط محجبه ها ... هر کی ... کسی به خودش اجازه نمیده به کسی کاری داشته باشه و پاشو از گلیمش درازتر کنه

امنیت و آرامش چیزیه که توی کشورای غربی با اینکه مسلمون نیستن از ما بیشتره

شما دوس دارید منکر این واقعیت بشید ایرادی نداره

ولی اینو تمام زنان سرزمین من درک میکنند ... وقتی که مجبورن تا قبل تاریکی هوا خونه برسن چون امنیت ندارن چون هر کس و ناکسی به کارشون کار داره

Miss Chadoriii;550020 نوشت:
امنیت و آرامش چیزیه که توی کشورای غربی با اینکه مسلمون نیستن از ما بیشتره

شما دوس دارید منکر این واقعیت بشید ایرادی نداره

ولی اینو تمام زنان سرزمین من درک میکنند ... وقتی که مجبورن تا قبل تاریکی هوا خونه برسن چون امنیت ندارن چون هر کس و ناکسی به کارشون کار داره

واقعا لذت بردم خواهرم...یعنی هر 3پست اخیرتون کاملا درسته, یعنی واقعا یه صد آفرین گنده دارین...
در تکمیل پستتاتون میگم: هرچقد اوضاع ترکیه خوبه اروپارو 10برابر بهتر محسوب کنید! هر چقدر مردم ترکیه نظرشون در مورد مسلمونا بده اروپارو 100برابر بدتر محسوب کنید..!!!

Miss Chadoriii;550008 نوشت:
این دوستانی که دارن سریع جبهه میگیرن که نه چادرتو باید به هر حال حفظ کنی و از این صحبتا

توی شرایطش قرار نگرفتن

از راه دور شعار دادن کار خیلی آسونیه به هر حال

ولی من به عنوان کسی که تجربه دارم حرف میزنم

چادر توی کشورهای غربی بی نهایت افتضاحه

توی بزرگترین فرودگاه بین المللی دنیا

خانوم مسن ایرانی رو دیدم که با چادر بودن که خب مقتضی سنشونه برای جاج خانومی به اون سن و سال مسلمه سخته چادرو برداشتن

نگاه ها و با انگشت نشون دادنا و تبلیغ منفیش به جدی بود که نمیتونین تصور کنین

بنده خدا 1 لحظه کیفش بی صاحب موند روی صندلی و رفت تا دم در گیت

همه رنگ از رخسارشون پریده بود که این کیفش بمبه و کم مونده بود پلیس بریزه

واقعا نمی دونم آیا باید خانمی که به کشورهای غربی یا هر کشور غیراسلامی دیگر سفر می کند چادر داشته باشد یا حجابی مثل لبنانی ها یا ترکیه ای ها؟ باعث تاسف است که جمعیت مسلمانهای جهان در اقلیت می باشد! که اینطور بانوان مسلمان ایرانی برای اینکه در آن کشورها مورد توجه شدید نگاه متعجبانه و تمسخرآمیز دیگران قرار نگیرند مجبورند نوع حجاب خود را عوض کنند. شاید همینطور هم صلاح باشد. از کارشناسان محترم تقاضا دارم پاسخگو باشند.

نکته مهم و بدتر دیگر این است که حتی در کشور اسلامی خودمان هم وقتی بانوان چادری به مکانهایی مثل شمال شهرتهران یا جاهای تفریحی و... که در آنجا چادر یک ناهنجار محسوب می شود می روند اعتماد به نفس خود را از دست داده و گویی هنجار آن بدحجابی است که اکثریت دارند و به اصطلاح با فرهنگ هستند! خب این هم یکی دیگر از معضلات جامعه اسلامی ما است. که معمولا برای دفاع از آن در برابر منتقدان دین کم می آوریم! بار دیگر از کارشناسان محترم تقاضا دارم پاسخگو باشند.
با تشکر و درود فراوان

mahdija;550091 نوشت:
واقعا نمی دونم آیا باید خانمی که به کشورهای غربی یا هر کشور غیراسلامی دیگر سفر می کند چادر داشته باشد یا حجابی مثل لبنانی ها یا ترکیه ای ها؟ باعث تاسف است که جمعیت مسلمانهای جهان در اقلیت می باشد! که اینطور بانوان مسلمان ایرانی برای اینکه در آن کشورها مورد توجه شدید نگاه متعجبانه و تمسخرآمیز دیگران قرار نگیرند مجبورند نوع حجاب خود را عوض کنند. شاید همینطور هم صلاح باشد. از کارشناسان محترم تقاضا دارم پاسخگو باشند.

نکته مهم و بدتر دیگر این است که حتی در کشور اسلامی خودمان هم وقتی بانوان چادری به مکانهایی مثل شمال شهرتهران یا جاهای تفریحی و... که در آنجا چادر یک ناهنجار محسوب می شود می روند اعتماد به نفس خود را از دست داده و گویی هنجار آن بدحجابی است که اکثریت دارند و به اصطلاح با فرهنگ هستند! خب این هم یکی دیگر از معضلات جامعه اسلامی ما است. که معمولا برای دفاع از آن در برابر منتقدان دین کم می آوریم! بار دیگر از کارشناسان محترم تقاضا دارم پاسخگو باشند.
با تشکر و درود فراوان

سلام علیکم

اگر انسان بخواهد رضای مخلوق را در کارهایش در نظر بگیرد مسلمه که باید دست از خیلی از عقایدش بکشد

ولی وقتی بخواهد فقط برای خدا کار کند و کاری را که انجام میدهد فقط نیتش رضای خدا باشد هرگونه نگاه تعجب آمیز و تمسخرانه را به جان میخرد،

این حجاب است که ارزش دارد و مستحق پاداش هست.

پس هیچ وقت نگران تحقیر و تمسخر دیگران نباشید. مگر نه اینکه پیامبران خدا را هم مسخره میکردند؟؟؟

NaKayama;550040 نوشت:
واقعا لذت بردم خواهرم...یعنی هر 3پست اخیرتون کاملا درسته, یعنی واقعا یه صد آفرین گنده دارین...
در تکمیل پستتاتون میگم: هرچقد اوضاع ترکیه خوبه اروپارو 10برابر بهتر محسوب کنید! هر چقدر مردم ترکیه نظرشون در مورد مسلمونا بده اروپارو 100برابر بدتر محسوب کنید..!!!

نه دیگه این اغراقه ... البته من ترکیه رو ندیدم ( گفتم حجاب ترکیه ای :khandeh!: ) ... سیاه نمایی از سمت هر دو طرف به شدت زیاده
ولی وقتی تو شرایطش قرار میگیرید
میبینید نه اروپاش اونجور که سیاه نمایی میشه فساد و فحشاس
نه ایرانش ( از نظر اونوریا ) تروریست و تندرو

و در مورد اینکه گفتین نظر مردم اروپا در مورد مسلمونا بده

اتفاقا : ) ... گفتم که فقط سیاه نمایی شده برای ما ... وقتی میرید بینشون ... زمین تا آسمون با تصورات شما فرق دارن ...

البته همه جا بد و خوب داره ... من با حجاب ( همون حجاب ترکیه ای ) هم توی اروپا اذیت شدم

ولی بازم آخرش بخوام حساب کنم ... رفتارا و برخوردای خوبی که باهام شده .. خیلی بیشتر از برخوردای بد بوده

mahdija;550091 نوشت:

من فقط نظر شخصی خودمو میگم
ببنید خوده پیامبر هم به ما گفتن که خیر الامور اوسطها

ما نباید از اونور بوم بیوفتیم نه از اینورش
نه چادر روبنده درسته از نظر من
نه بی بند باری و جلب توجه

حجاب اصله
اینکه چجوری رعایتش مکنیم بسته به سلیقه و شرایط هر کس متفاوته

نقل قول:
با تشکر و درود فراوان

دقیقا موافقم با این قسمت از حرفاتون

و متاسفم که حقیقت داره

[="Black"]

یه چیزی میگم لطفن منو نزنید

چادر اختراع ایرانیاست

هیچ چای قرآن خدا نگفته چادر فقط گفته حجاب و بس

پس شما با هر چیزی که صلاحه حجابتون رو حفظ کنید

من خودم توی ایران حجابم چادره چون توی کشور خودم این نوع حجاب رو صلاح میدونم برای اینجا

ولی خارج از ایران حجابم مثل خانومای ترکیه ای چون شرایط خارج از ایران اینطور ایجاب میکنه

علاوه بر این
این مشکل نگاه فقط توی ایران هست که وجود داره و همه در هر شرایطی نگاهت میکنند و زل میزنن بهت

:Khandidan!::Khandidan!:[/]

علاوه بر این

منم دقیقا باهات موافقم به نظر من هم چادر پوشیدن در کشورهای خارجی لزومیت نداره همئن حجاب کامل کافیه
منم واقعا تجربه کردم که امنیت در کشورهای خارجی برای خانم ها بیشتره درصورتی که در کشورهایی مثل عربستان که خانم ها از حجاب کامل برخوردارن امنیت چقدر برای یه خانم پایینه
و برای همینه زن های عربستانی پوشیه می زنن :Moteajeb!:

سلام
به نظر بنده هم اصل حجاب مهمه نه اینکه چی بپوشی
همانطور که یک جاهایی چادر که سر میکنی هیچ مجبوری لباس و روسری رنگی هم نپوشی به نظرم در کشورهای دیگه اصل حجاب مهمه
البته من حجاب ترکیه را قبول ندارم کاملا استرج میپوشن اکثر افرادی که من دیدم مثل کشورهای عربی که ماشاءالله از آرایش هم که هیچ.
چیزی که طبق اصول شرع باشه.

موضوع قفل شده است