صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پوشیدن چادر در کشورهای خارجی

نوشته
    12
    حضور
    2 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    131

با سلام

به نظر شما پوشیدن
    چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟ (البته نه کشورهایی که اصولا با حجاب مشکل اساسی دارند!)
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۹:۳۳

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    264
    حضور
    22 روز 15 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1762

نقل قول نوشته اصلی توسط m_hoda نمایش پست ها
    به نظر شما پوشیدن چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟
    بسم الله

سلام
    بستگی داره اشکال از نظر شما چی تعریف بشه؟

5. صلوات ها 7

نوشته
    25
    حضور
    2 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    172

با سلام

به نظر شما پوشیدن
    چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟ (البته نه کشورهایی که اصولا با حجاب مشکل اساسی دارند!)

درود هدی جان

من در این مورد تحقیق کردم چون میخواستم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم...

ببین اونا به حجاب چادر شما کاری ندارن اگه به اعتقادات و فرهنگ شون احترام بزارین همونجور که اونا به پوشش شما احترام میزارن...

ولی نکته ای که هست بهرحال این پوشش کمی براشون عجیب هست و اگه بخواین اونجا سرکار برین کمی براتون مشکل پیش میاره

شرایطی رو تصور کنید که چند خانم با پوشش راحت و یکی هم شما برای کار اقدام کنید
    و همه هم شرایط خوبی و مورد نیاز شرکت رو دارین

مدیر شرکت با توجه به فرهنگ مشترک و راحت ارتباط برقرار کردن از نظر زبان و موردهای دیگه معمولا اونی که بهش نزدیکتره رو انتخاب میکنه
    از همه نظر براش راحتر خواهد بود

2راه میمونه: یکی اینکه شما بدون چادر ولی با حجاب کامل باشین مثلا کت و شلوار، پیراهن بلند، کت و دامن بلند و... با روسری و...

2: که با چادر و پوشش دقیقا مثل ایران

در هر دو مورد به نظرم این هنر شما خواهد بود:

که با وجود چادر یا بدون چادر بتونید خوب ارتباط برقرار کنید و خودتون رو به عنوان یه خانم مسلمون نشون بدین
    در رفتار تون و.... نمونه کامل یه خانم مسلمان ولی خوش رو نه با اخم و ... (امیدوارم متوجه منظورم شده باشین)

7. صلوات ها 8

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,196
    حضور
    144 روز 14 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44202

با سلام

به نظر شما پوشیدن چادر در کشورهای غربی اشکال داره؟ (البته نه کشورهایی که اصولا با حجاب مشکل اساسی دارند!)
    اصلا هیچ مشکلی نیست
    و قوی بودن اعتقادات شما رو هم نشون میده که در هر جای زمین باشید حجاب رو زیر پا نمیذارید
    یا علی
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات ها 4

نوشته
    12
    حضور
    2 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    131

ممنون از پاسخهاتون
    راستش من خودم دوست دارم چادری بودنم رو حتی در خارج از کشور حفظ کنم فعلا هم همسرم قراره اونجا ادامه تحصیل بده هرچند خودم هم ترجیح میدم تو خونه نمونم یعنی اگه خدا بخواد یا منم ادامه تحصیل بدم یا درس بخونم ولی در واقع همسرم خیلی با چادر پوشیدن من موافق نیست یعنی میگه چون رنگ چادر مشکی هم هست خیلی برای اونها عجیبه و جلب توجه میکنه ولی من خودم ترجیح میدم حداقل از این چادرهای مدل دار بپوشم تا مانتو!
    به نظر شما چه کار کنم؟

11. صلوات ها 5

نوشته
    146
    حضور
    3 روز 13 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    396

ممنون از پاسخهاتون
    راستش من خودم دوست دارم چادری بودنم رو حتی در خارج از کشور حفظ کنم فعلا هم همسرم قراره اونجا ادامه تحصیل بده هرچند خودم هم ترجیح میدم تو خونه نمونم یعنی اگه خدا بخواد یا منم ادامه تحصیل بدم یا درس بخونم ولی در واقع همسرم خیلی با چادر پوشیدن من موافق نیست یعنی میگه چون رنگ چادر مشکی هم هست خیلی برای اونها عجیبه و جلب توجه میکنه ولی من خودم ترجیح میدم حداقل از این چادرهای مدل دار بپوشم تا مانتو!
    به نظر شما چه کار کنم؟
    تا زمانی که شما کاری به کار کسی ندارید کسی هم کاری به کار شما نداره ولی مسائل فرهنگی هست مثلا در اتوبوس یا مترو یا سر کلاس ممکنه یک پسر کنار شما بشینه یا در جاهاش شلوغ برخوردهایی باشه یا موقع رد و بدل کردن پول و این چیزها ممکنه دقت نکنند که دستشون به دست شما نخوره و اینطور مسائل که در فرهنگ اونها بی مورد است نباید براتون آزار دهنده باشه. البته اگه کشوری میرید که جمعیت بالای مسلمان ها داره مردمشون بیشتر با فرهنگ مسلمان ها آشنا هستند و بیشتر رعایت می کنند مثل فرانسه یا انگلستان ولی مناطقی مثل آمریکای شمالی یا استرالیا یا شرق آسیا که مسلمان های کمتری دارند آشنایی هم کمتر است.

13. صلوات ها 4

علاقه
    به مسائل سیاسی و مذهبی
    نوشته
    41
    حضور
    18 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    130

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    خواهر خوبم یه سوال دارم شما و همسرتان برا ی چی میخوایین تحصیل کنید ؟ برای گرفتن مدرک و داشتن زندگی راحتتر و داشتن دنیای بهتر ؟ هر جوابی که بدهید جواب این سوال نمی شود که بدست آوردن دنیای بهتر در ازای از دست دادن آخرت ارزش دارد ؟ حجابت را از دست بدهی که مدرک بدست بیاوری مگر این ادامه تحصیل در ایران ممکن نیست ؟ آیا بنا بر این است که برای بدست آوردن هر چیزی ولو با ارزش قسمتی از دینمان را بگذاریم کنار دیگر چه برایمان می ماند ؟ اگه قراره که اینکار رو بکنیم پس ما چطور دینمان را به دیگران بشناسانیم ؟ اگر شما حجابتان را همانگونه که هست حفظ کنید شاید برای آنها ایجاد سوال کردید و از این طریق باعث هدایت افرادی شدید که هم تحصیلتان را کرده اید و هم کسی را هدایت کرده اید که برای دین و دنیایتان عاقبت بخیری همرا ه دارد . خدای اینجا آنجا هم هست و خودش شما را حفظ می کند.
    یا علی

15. صلوات

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

باید شرایط دیگه هم در نوع حجاب سنجید.
    بارها دیدیم (مخصوصا از طریق رسانه ها) که زنان مسلمان حالا نه با چادر ولی با پوششی مناسب حجابشون رو حفظ میکنن.نه اینکه چادر خوب نباشه.کاملترین پوششه.ولی خب در کشورهای خارجی منظور کشورهایی با ادیانی به غیر از اسلام هست در این نوع کشورها اگه با چادر باشید ممکنه اذیتتون کنن.
    حالا اینکه با چادر باشید بهتره یکی دو تا همراه هم باهاتون باشن که امنیتتون بیشتر تضمین بشه.
    در اینجا بحث افراطیهای مسیحی هستش یا سایر ادیان که ممکنه اون نوع حجابتون جلب توجه کنه و صدمه ای بزنن این یک واقعیتی در این نوع کشورهاست.برای همین مسلمانان اکثرا سعی میکنن بیشتر با هم رفتوآمد کنن و در اماکن شلوغتر باشن.
    چقدر خوبه که اصلا داخل کشور بمونید یا کشورهای اسلامی تحصیل کنن.
    ولی در هرصورت باید تصمیمتون طوری باشه نه حجابتون به خطر بیفته نه بزارید در کشوری غریبه درصد صدمه زیاد شه.بالاخره چیزی که مشخصه شما بیشتر در دید خواهید بود.شاید بهترین کار نرفتن باشه.
    خونواده های کارکنان سفارتخانه ها رو اگه ببینید چادرم میزارن اما تحت حفاظتن و تنهایی عبور مرور نمیکنن.چون هرجور باشه تفکر مردم در اون کشورها خیلی فرق داره نگاهشون فرق داره و کسانی که حجابتون رو درک کنن به حداقل میرسه و مخالفان حجابتون به حداکثر میرسه.
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

سلام علیکم

خیلی عجیبه چرا زنان ایرانی فکر میکنند اگر خارج رفتند باید چادرشون رو کنار بگذارند؟

وقتی بعضیها از ایران برای تازه مسلمانهای غربی چادر میبرند؟
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

18. صلوات ها 3

علاقه
    تفریحات فیزیکی
    نوشته
    203
    حضور
    3 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط Kinzie Kensington نمایش پست ها
    لبته اگه کشوری میرید که جمعیت بالای مسلمان ها داره مردمشون بیشتر با فرهنگ مسلمان ها آشنا هستند و بیشتر رعایت می کنند مثل فرانسه یا انگلستان
    فرانسه؟؟؟!!!! انگلیس؟!!!!!!!!!
    عزیز من یکم مطالعه کن, اطلاعات بدست بیار بعد نظر بده...ای بابا...

نقل قول نوشته اصلی توسط hhosseinn نمایش پست ها
    خونواده های کارکنان سفارتخانه ها رو اگه ببینید چادرم میزارن اما تحت حفاظتن و تنهایی عبور مرور نمیکنن.چون هرجور باشه تفکر مردم در اون کشورها خیلی فرق داره نگاهشون فرق داره و کسانی که حجابتون رو درک کنن به حداقل میرسه و مخالفان حجابتون به حداکثر میرسه.
    خیلی رک و راست بخوام به شما خواهر عزیز بگم...خیلی ازینایی که نظر دادن یه بارم پاشون به خارج از کشور باز نشده, بازم این آقا حسین به نظر میرسه اطلاعاتش کاملتر باشه, پس زیاد به حرفاشون اعتماد نکن...
    تو خارج وقتی میفهمن مسلمونی انگار مار کبری دیدن, رنگشون میپره!!!! فرار میکنن ازت! چی بگم آخه انگار دارن به یه بمب نگا میکنن...
    اکثریت اروپا از مسلمونا متنفرن, یعنی بیچاره ها حق دارنا چون اینقدر تبلیغات منفی شده که تفکرات کاملا اشتباهی در مورد مسلمونا پیدا کردن...(اینا چندین و چند ساله مسلمونارو مثلا عین داعشیا نشون میدن...)تفکری که ما در مورد اسرائیلیا داریم اونام در مورد ما دارن...من و خواهرم چون شبیه کره ایها هستیم وقتی با کسی حرف میزدیم میگفتیم کره ای هستیم..!کار غلطیه قبول دارم ولی در حال حاضر خیلی بهتر از اینه که بگی ایرانی هستم...
    اگر بخوای زندگی کنی خارج از کشور باید کشف حجاب کنی...حالا خیلیا میان میگن خواهر مامان بزرگ منم رفته خارج اما کشف حجاب نکرده اما شما باور نکن...1هفته بمونی خودت همه چی دستت میاد...

سعی کنیم با گوش دادن به حرفا و سوالای بقیه اگه از منابعی که اونام قبولشون دارن جوابی براشون داریم, با یه جواب قانع کننده بیاریمشون تو راه درست...
    اگر هم که نمیدونیم, بریم جوابو پیدا کنیم بعد جوابشونو بدیم...
    یه کاری نکنیم مارو یه مشت آدم بی منطق قابل پیش بینی محسوب کنن...

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری