جمع بندی درخواست راهنمایی براي رهايی از اين رابطه گناه آلود (رابطه با همکار)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست راهنمایی براي رهايی از اين رابطه گناه آلود (رابطه با همکار)

سلام به همه دوستان
من به تازگی عضو این سایت شدم اونم به این دلیل که چون خودم گرفتار گناهی هستم عظیم و بزرگ
من با اینکه متاهل هستم و همسر دارم اما به خاطر مشکلاتم با همسرم
مدتی است که با فردی دیگر در محل کار رابطه دارم
من تمام مطالب مشابه رو خوندم اما همه کسایی که مطلب نوشتن و دچار این گناه عظیم بودند آقا بودند.
خواستم بگم من به عنوان یک زن این مشکلو دارم میخوام دنبال راه حل باشیم برام

با تشکر

توضیح: این سوال در تاپیک زیر مطرح شده بود که جهت پاسخگویی در تاپیکی جداگانه قرار گرفت:

http://www.askdin.com/thread3713.html

تنها-;405124 نوشت:
سلام به همه دوستان
من به تازگی عضو این سایت شدم اونم به این دلیل که چون خودم گرفتار این گناهم تمام مطلبارو خوندم همه کسایی که مطلب نوشتن و دچار این گناه عظیم هستن آقا بودن خواستم بگم من به عنوان یک زن این مشکلو دارم میخوام دنبال راه حل باشیم برام

به خودت قول بده هر روز و هر شب اینجا باشی ...
مثلا 30 روز ... و سعی کنی تحقیق کنی ... و خوب سایت رو بگردی ...
بعدش دلت کیمیا میشه و خود به خود از کارهات پشیمون میشی ...
یه عشق تازه پیدا میکنی که قلبت رو به تپش در میاره ...
اگر کسی شیرینی ایمان رو تو دلش احساس کنه ...
اون رو با هیچ چیز عوض نمکنه ...
بعدش خودت ببین کدومش شیرین تره ...
دنباله همون برو ...

و مطمین باش که خدا هست ... و گرنه این همه پیامبر نداشتیم ...
اگر پیامبرها دروغگو بودن ... دمه مرگشون میزدن زیر همه چیز ... و به مردم میخندیدن ...
ولی تا آخرین نفس های زندگیشون داشتن مردم رو نصیحت میکردند ...
12 تا امام داریم که 11 تاشون شهید شدن ... و قرار هست 12 هم شهید بشه
الهی قربونش بشم .

اون دنیا وجود داره ... زودتر ... همین امروز توبه کن ...
شاید فرصته آخرت باشه ...

عنکبوت سرخ;405131 نوشت:
به خودت قول بده هر روز و هر شب اینجا باشی ...
مثلا 30 روز ... و سعی کنی تحقیق کنی ... و خوب سایت رو بگردی ...
بعدش دلت کیمیا میشه و خود به خود از کارهات پشیمون میشی ...
یه عشق تازه پیدا میکنی که قلبت رو به تپش در میاره ...
اگر کسی شیرینی ایمان رو تو دلش احساس کنه ...
اون رو با هیچ چیز عوض نمکنه ...
بعدش خودت ببین کدومش شیرین تره ...
دنباله همون برو ...

و مطمین باش که خدا هست ... و گرنه این همه پیامبر نداشتیم ...
اگر پیامبرها دروغگو بودن ... دمه مرگشون میزدن زیر همه چیز ... و به مردم میخندیدن ...
ولی تا آخرین نفس های زندگیشون داشتن مردم رو نصیحت میکردند ...
12 تا امام داریم که 11 تاشون شهید شدن ... و قرار هست 12 هم شهید بشه
الهی قربونش بشم .

اون دنیا وجود داره ... زودتر ... همین امروز توبه کن ...
شاید فرصته آخرت باشه ...

باورت نمیشه اگه بگم همیشه در حال توبه کردنم خودم خیلی بااعتقادم ولی خدانکنه یک مشکل داشته باشی بعد یکی سرراهت سبز بشه با همون مشکلاتی که داری

نقل قول:
باورت نمیشه اگه بگم همیشه در حال توبه کردنم خودم خیلی بااعتقادم ولی خدانکنه یک مشکل داشته باشی بعد یکی سرراهت سبز بشه با همون مشکلاتی که داری

یعنی چی !!!

یک بار انگشتت رو بگیر روی آتیش ... 3 ثانیه ... ببینم طاقتش رو داری ...
بعدش از خودت بپرس میتونم تحمل " فیها خالدون " رو داشته باشم ... تا آخر عمرم تو آتیش بسوزم ؟؟؟

آزمایش زندگیته ... باید هم از پسش بر بیای ...
اصلا هم سخت نیست ...
بزرگترین حقه شیطون همین حرفه ...
سخته ...
هیچ انسانی از عهده اش بر نمیاد ...
همون حرفی بود که بارها و بارها تو گوش عیسی مسیح خوند ...

تو انسانی ... اشرف مخلوقات ...مگه ناممکنی برات وجود داره ؟؟؟

عنکبوت سرخ;405139 نوشت:
یعنی چی !!!

یک بار انگشتت رو بگیر روی آتیش ... 3 ثانیه ... ببینم طاقتش رو داری ...
بعدش از خودت بپرس میتونم تحمل " فیها خالدون " رو داشته باشم ... تا آخر عمرم تو آتیش بسوزم ؟؟؟

آزمایش زندگیته ... باید هم از پسش بر بیای ...
اصلا هم سخت نیست ...
بزرگترین حقه شیطون همین حرفه ...
سخته ...
هیچ انسانی از عهده اش بر نمیاد ...
همون حرفی بود که بارها و بارها تو گوش عیسی مسیح خوند ...

تو انسانی ... اشرف مخلوقات ...مگه ناممکنی برات وجود داره ؟؟؟

همه اینارو حتی بیشترشو من میدونم از حفظم
خدانکنه کمبود داشته باشی تو نمیدونی من چی دارم میکشم که تمایل پیداکردم نسبت به کسی دیگه از اون طرف هم دارم زجر میکشم به خاطر گناهش

سلام.
خواهرم، سرکار تنها.

تنها-;405124 نوشت:
سلام به همه دوستان
من به تازگی عضو این سایت شدم اونم به این دلیل که چون خودم گرفتار این گناهم تمام مطلبارو خوندم همه کسایی که مطلب نوشتن و دچار این گناه عظیم هستن آقا بودن خواستم بگم من به عنوان یک زن این مشکلو دارم میخوام دنبال راه حل باشیم برام

تنها-;405143 نوشت:
یعنی هیچکی نیست به من با حرفاش کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهر بزرگوار. پیوستن شما به جامعه askdin را گرامی داشته و به شما خوش آمد میگوئیم.
همینکه وارد این محیط شده‌اید و مشکلتان را به صراحت بیان کردید، نشانی است از پرهیزگاری شما و حساسیت و نگرانی‌تان بر انجام گناه.
انشاالله خداوند متعال همه ما را در پناه خودش حفظ بفرماید.

بیوگرافی شما را مطالعه نمودم.
چند سؤال دارم که البته بابت صراحت مستتر در آن از حضور شما و سایر عزیزان عذزخواهی میکنم:

1) کمبودی که در زندگی مشترک با همسرتان دارید، عاطفی است یا جنسی؟
2) آیا واقعا به طرف مقابل دلبستگی دارید یا صرفا جهت رفع کمبودتان قصد ارتباط نموده‌اید؟
3) آیا این دلبستگی دو طرفه است؟
4) آیا آن آقائی که به وی علاقمند شده‌اید مانند خودتان متأهل است؟
5) در صورت مثبت بودن جواب بالا آیا او نیز در جهت رفع کمبود زندگی مشترکش قصد ارتباط با شما نموده؟

استوار;405171 نوشت:
سلام.
خواهرم، سرکار تنها.

خواهر بزرگوار. پیوستن شما به جامعه askdin را گرامی داشته و به شما خوش آمد میگوئیم.
همینکه وارد این محیط شده‌اید و مشکلتان را به صراحت بیان کردید، نشانی است از پرهیزگاری شما و حساسیت و نگرانی‌تان بر انجام گناه.
انشاالله خداوند متعال همه ما را در پناه خودش حفظ بفرماید.

بیوگرافی شما را مطالعه نمودم.
چند سؤال دارم که البته بابت صراحت مستتر در آن از حضور شما و سایر عزیزان عذزخواهی میکنم:

1) کمبودی که در زندگی مشترک با همسرتان دارید، عاطفی است یا جنسی؟
2) آیا واقعا به طرف مقابل دلبستگی دارید یا صرفا جهت رفع کمبودتان قصد ارتباط نموده‌اید؟
3) آیا این دلبستگی دو طرفه است؟
4) آیا آن آقائی که به وی علاقمند شده‌اید مانند خودتان متأهل است؟
5) در صورت مثبت بودن جواب بالا آیا او نیز در جهت رفع کمبود زندگی مشترکش قصد ارتباط با شما نموده؟

سلام به شما ممنون از اینکه به کمکم اومدید
سوال اولتون باید بگم ازلحاظ عاطفی کمی ولی از لحاظ جنسی خیلی زیاد یعنی باید بگم که همسرم فقط به فکر ارضا شدن خودشه و من اصلا مهم نیست که من چی
سوال دومتون باید بگم هردو اول به صورت صحبت کردن بود و بعد ... الان هم کمبود هامو پر میکنه و این وسط علاقه که ایجاد شده باعث شده به اینجا بکشه
سوال سومتون بله دو طرفه ست
سوال چهارم بله ایشون هم متاهل هست و متولد سال 59
سوال پنجم بله ایشون هم با خانمش خیلی مشکل داره و خیلی با هم بحث دارند و به دلیل اینکه سالهای اول زندگیش خیلی دعوا و بحث و مشکل داشته و چندبار هم به طلاق کشیده ولی چون همسرش پدرمادرش فوت شدند وکسی رو نداره و یک بچه دوساله دارند به این دلایل کوتاه اومده و الان به خاطر اون دعواها ذهنش خراب شده و میگه اصلا نمیتونم باهاش رابطه جنسی برقرار کنم و هر یکماه اونم به درخواست همسرش

تنها-;405124 نوشت:
سلام به همه دوستان

با سلام خدمت شما

قبلا گفتيم كه بعضي مسائل شوخي بردار نيستند وخط قرمز واقعي واز اول بايد بفكر بود واگر بدانها نزديك شويم قطعا سقوط خواهيم كرد . من در جريان اصل و مشكلات شما نيستم اما اين موضوعات معمولا ريشه دار است و توصيه به جوانان در شرف ازدواج نيز كرده ايم كه قبل از انتخاب همسر بعضي مسائل مهم مانند سردي وگرمي مزاج و عواطف را كاملا مد نظر خودشان ومخاطبشان قرار دهند واگر حشري و داراي ميل جنسي بالايي هستند اصلا ازدواج دائم نكنند تا خود وهمسرشان را بيچاره نسازند .

الان هم بي درنگ بايد موضوع را فيصله دهيد و ادامه اين روند فجايع وحشتناكي ببار خواهد آورد .

البته جاي شكرش باقيست كه وجدان شما هنوز نمرده اما خداي حكيم بندگانش را به بن بست نكشانده وهميشه راهي درست براي شما وجود دارد پس با توجه به عنايت حق تعالي و اقدام فوري بفكر جبران گذشته باشيد .

تنها-;405194 نوشت:
سوال اولتون باید بگم ازلحاظ عاطفی کمی ولی از لحاظ جنسی خیلی زیاد یعنی باید بگم که همسرم فقط به فکر ارضا شدن خودشه و من اصلا مهم نیست که من چی
سوال دومتون باید بگم هردو اول به صورت صحبت کردن بود و بعد ... الان هم کمبود هامو پر میکنه و این وسط علاقه که ایجاد شده باعث شده به اینجا بکشه
سوال پنجم بله ایشون هم با خانمش خیلی مشکل داره و خیلی با هم بحث دارند و به دلیل اینکه سالهای اول زندگیش خیلی دعوا و بحث و مشکل داشته و چندبار هم به طلاق کشیده ولی چون همسرش پدرمادرش فوت شدند وکسی رو نداره و یک بچه دوساله دارند به این دلایل کوتاه اومده و الان به خاطر اون دعواها ذهنش خراب شده و میگه اصلا نمیتونم باهاش رابطه جنسی برقرار کنم و هر یکماه اونم به درخواست همسرش

سئوال سومتون : از کجا میدونین که دو طرفه هست ...
سئوال پنجمتون : معمولا همه آقایونی که میخوان به یه زن متاهل نزدیک بشن ... همینو میگن ... رابطمون بده ... 1ماه دیگه میخوایم طلاق بگیریم و ...

راه حل هم مشخصه ...
یه بار ساعت 11 شب زنگ بزن خونشون ... بزار خانومش گوشی رو برداره ... بگو آقاتون تشریف دارن ... اگر پرسید شما ... بگو دوست دخترش هستم ...

چه اتفاقی میوفته ؟؟؟
حالت اول : آقا میگه من دوست دختر ندارم این چه حرفیه و دو سه تا هم فحش و دری وری پشت تلفن بهت میده : میفهمی سره کار بودی .... چون اگر شما رو دوست داشته باشه همچین کاری نمیکنه ....
حالت دوم : به خانومش میگه آره دوست دختر دارم ... باز هم به نفع شما هست ... یه سدی از جلو راهتون برداشته شده ... شما طلاق میگیری ... ایشون هم زنش رو طلاق میده و عروسی شرعی میکنین ...

نمیخواد فکر خانومه رو هم بکنی ... که زندگیشون خراب میشیه ... اینجوری بیشتر داری به زندگیشون لطمه میزنی ...

در نهایت هم مطمین باش اگر خاطرت رو بخواد باز هم میاد سراغت ... چون عشق با این چیزا خراب نمیشه ... در حقیقت با این کارت عشقت رو بهش ثابت کردی ...

الان شاید تو زندگیت هیچ عشقی رو نداشته باشی ولی به طهارت بدنت افتخار میکنی ... ولی اگر این کار رو بکنی ... هیچ چیزی برات نمیمونه ...

سلام و عرض ادب.

تنها-;405194 نوشت:

البته پاسخ صریح شما به پرسشها قطعا باعث میشه دیگر کاربران و نیز کارشناسان به کمک شما بیایند.
اما اینگونه که حقیر متوجه شدم، ظاهر امر نشون میده کمی در این رابطه پبشرفت کردید و این کار رو خیلی خیلی سخت میکنه.
اگر واقعا شوهرتون رو دوست دارید و از نظر عاطفی باهاش مشکل بغرنجی ندارید، میتونید مشکل جنسی رو با مشاوره حل کنید.
شاید همسر شما واقعا در این مورد آگاهی لازم رو نداره. اگر خودتون نمیتونید موضوع رو بهش بگید، بهترین کار اینه که ایشون رو ببرید پیش یک مشاور خانواده تا موضوع به این مهمی برایش تفهیم بشه.
اجازه ندید دلبستگیها بیشتر و بیشتر بشه. شما الان دقیقا لب پرتگاه هستید.
هنوز به پائین سقوط نکردید.
یه مدت قضیه رو با اون آقا کات کنید و در عوض از طریق مشاور آگاهی همسرتون را بالا ببرید. در این مدت هم خویشتن داری کنید. کسی تا حالا با خویشتن داری نمرده:khandeh!:

اگر همسرتون رو دوست دارید، خودتون باید دست بالا بزنید و ایشون رو تفهیم کنید. با رابطه پنهانی نشید مصداق آیه 5 سوره مائده.:ok:

اگر واقعا دوستش دارید، قدر و ارزش این عشق رو بدونید و از تک تک ثانیه‌های با هم بودن لذت ببرید.
داغ همسر خیلی سینه سوزه. من متأسفانه تجربه‌اش کردم.:Ghamgin:

براتون آرزوی موفقیت و نیفتادن از لبه پرتگاه رو دارم.
و مطمئنم کارشناسان هم راهنمائی خواهند کرد و شما رو تنها نخواهند گذاشت.

عنکبوت سرخ;405208 نوشت:
سئوال سومتون : از کجا میدونین که دو طرفه هست ...
سئوال پنجمتون : معمولا همه آقایونی که میخوان به یه زن متاهل نزدیک بشن ... همینو میگن ... رابطمون بده ... 1ماه دیگه میخوایم طلاق بگیریم و ...

راه حل هم مشخصه ...
یه بار ساعت 11 شب زنگ بزن خونشون ... بزار خانومش گوشی رو برداره ... بگو آقاتون تشریف دارن ... اگر پرسید شما ... بگو دوست دخترش هستم ...

چه اتفاقی میوفته ؟؟؟
حالت اول : آقا میگه من دوست دختر ندارم این چه حرفیه و دو سه تا هم فحش و دری وری پشت تلفن بهت میده : میفهمی سره کار بودی .... چون اگر شما رو دوست داشته باشه همچین کاری نمیکنه ....
حالت دوم : به خانومش میگه آره دوست دختر دارم ... باز هم به نفع شما هست ... یه سدی از جلو راهتون برداشته شده ... شما طلاق میگیری ... ایشون هم زنش رو طلاق میده و عروسی شرعی میکنین ...

نمیخواد فکر خانومه رو هم بکنی ... که زندگیشون خراب میشیه ... اینجوری بیشتر داری به زندگیشون لطمه میزنی ...

در نهایت هم مطمین باش اگر خاطرت رو بخواد باز هم میاد سراغت ... چون عشق با این چیزا خراب نمیشه ... در حقیقت با این کارت عشقت رو بهش ثابت کردی ...

الان شاید تو زندگیت هیچ عشقی رو نداشته باشی ولی به طهارت بدنت افتخار میکنی ... ولی اگر این کار رو بکنی ... هیچ چیزی برات نمیمونه ...

اصلا قضیه اینجور که شما برداشت کردید نیست ما اصلا هیچ کدوممون قصد ازدواج با هم دیگه رو نداریم فقط با این کارمون میخوایم کمبودها و تنهایی هامونو که همسرامون نمیتونن برامون پر کنن برای هم پر میکنیم اصل قضیه اینه ولی خب حتی حرف زدن هم گناه چه برسه بقیه موارد

دوست محترم استوار
در حال حاضر به خاطر یه بحث و گفتگو که دعوای شدید بین من و همسرم اتفاق افتاد دو هفته ای میشه که با هم رابطه خوبی نداریم خیلی خشک و رسمی و این خب باعث میشه که من به اون شخص نزدیک تر بشم به همین خاطر چون واقعا نمیخوام دیگه ارتباطی بینمون اتفاق بیفته اومدم تو این سایت بلکه به یه راه حلی برسیم من به قبلا یکماه پیش با این آقا که همکارم هست سریه موضوع کاری بحث کردیم که باعث شد دیگه باهاش رابطمو قطع کنم دوهفته قطع بود که این دعوای بین منوهمسرم و فاصله بینمون باعث شد دوباره احساس نیاز به صحبت و همدردی به اون آقا دوباره آشتی کردیم
بله متاسفانه همسرم آگاهی در این خصوص نداره قبلا من شنیده بودم بعداز ازدواج خانمها معمولا ارضا میشن ولی خب بعد از ازدواج هم این اتفاق نیفتاد و به همسرم که گفتم گفت من نمیدونم البته باید بگم کلا اطلاعاتش دراین خصوص خیلی پایین و فعلا که بینمون شکرآب و نمیتونیم بریم مشاوره
واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

در چنین شرایطی بهتر است در مورد همسرتان مختصری تامل کنید و ببینید که آیا احساس نیاز عاطفی و جنسی شما با ایشان در چه حدی است, چه بسا همسرتان وقتی متوجه شود که شما خیلی از این رابطه لذت نمی برید و نیاز به کمک دارید بتواند در مورد شما کمک خوبی بکند, و چه بسا تغییر در رفتار ایشان بتواند به شما کمک کند, بهترین و سالم ترین روش در این است که شما با همسرتون این مشکل را حل کنید, در یک گفتگوی صمیمی و عاطفی شما این مشکل را از طرف خودتان مطرح کنید و او را از نحوه ارتباط خودتان آگاه سازید, بعد از این، می توانید با تهیه کتاب یا مقالاتی که در مورد مسائل جنسی بین زوجین مطرح است, مطالعه و در اختیار همسرتان قرار بدهید, البته باید مختصری صبور باشید تا این مشکل حل شود, بعد از تلاش و اقدام به حل مشکل امید است موضوع حل شود, منتها اگر حل نشد و شما با این شرایط نمی توانید ادامه زندگی بدهید بعد از مراجعه حضوری به یک مشاور متخصص می توانید برای جدایی و انتخاب یک مسیر دیگر زندگی تصمیم عاقلانه ای بگیرید. ولی تجربه نشان داده که اگر بتوانید همسرتان را از نحوه ارتباط و میزان رضایت خودتان آگاه سازید و سعی کنید به همدیگر متمرکز شده و همدیگر را ارضاء کنید و از زندگی لذت ببرید و منحصر همدیگر شوید, در این صورت زندگی خوبی را خواهید ساخت و الا انتخاب مسیر دیگر و داشتن ارتباط عاطفی خاص با دیگران, سرانجام خوبی را نخواهد داشت.
اگر همسرتان را دوست دارید و ایشان خصوصیات و ویژگی های بهتری را دارد, این را محترم بشمارید و برای ساختن زندگی معنوی همراه با نشاط بیشتر تلاش کنید.
بهترین راهکار برای حل چنین مشکلی عبارت است:
1. بالا بردن سطح معرفت و آگاهی
وقتی سطح شناخت افزایش پیدا کند, میل و گرایش و انگیزه فردی برای ترک چنین اشتباهاتی قوی تر شده و شخص مصمم خواهد بود که خود را از گزند چنین آسیب هایی حفظ کند, پس کسب آگاهی و مطالعه احادیث و آیاتی که ارتباط با نا محرم را حرام می داند, می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد, همچنین مطالعه در مورد عواقب چنین رفتارهایی که جز تباهی و آبرویزی چیزی عاید انسان نمی شود, بی تاثیر نیست.
2. توجه به روز معاد و قیامت
وقتی فرد نسبت به کیفیت حساب کتاب الهی توجه دارد, این حس و انگیزه و علاقه در انسان ایجاد می شود که انسان از رفتارهای خود مراقبت کند. مطالعه آیات معاد و روز قیامت و احادیثی که در این باب وارد شده و تفکر در مورد این مباحث فرد را توانمند و با اراده خواهد کرد.( در زمانهای خلوت بهتر است که با خود بگویید ما روزی از دنیا خواهیم رفت, واقعا در پیشگاه خدا برای این اعمالم چه حرفی برای گفتن دارم)
3. قطع ارتباط با نامحرم
عدم صحبت و گفتگو با یک نامحرم و کنترل نگاه و عدم مقایسه زندگی خود با دیگران در این مسائل یک امر ضروری است.
4. همنشینی با افراد دیندار
حضور در جلسات روضه و وعظ و پند و افت و خیز با افراد مومن در روحیه شما اثرات مثبتی را خواهد گذاشت، و این حس در وجود شما ایجاد می شود که چنین کاری را باید ترک کنید و مسیر خوب و مطمئنی نیست.
5. فکر کردن به خصوصیات مثبت همسر
این روش باعث ایجاد محبت و علاقه بیشتر شما به همسرتان خواهد شد, لذا همین محبت می تواند برای ادامه زندگی خوب و متعادل کارساز و مفید باشد. در عین حال یک حالت بازدارنده برای شما ایجاد خواهد کرد.

موضوع قفل شده است