مجرد بمونم یا اینکه یک شب با موسیقی عروسی بگیرم؟

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مجرد بمونم یا اینکه یک شب با موسیقی عروسی بگیرم؟

من دختر خیلی مذهبیم راستگو و اهل رعایت. ایا صلاح میدانید اگر پسری رفتارش خوب بود به ظاهر و صادق بود و عقایدش خوب بود ولی در عمل موسیقی میشنید و اهل مجالس موسیقی دار بود ولی حلال خور بود و با نامحرم هم خیلی نزدیک نمیشد و از نظر مالی تامین بودیم ایا من ازدواح کنم و عروسی موسیقی دار بگیریم؟ اخه چون هر کی ظرفیت نداره که عروسی موسیقی دار نگیره. بهشون میگم موسیقی نمیشنم و یا اهل عروسی موسیقی دار نیستم براشون بزرگ میداد و حس میکنن دارن محدود میشن . اگرم بخام یکی رو پیدا کنم مثل خودم کم پیدا میشن و ممکن مجرد بمونم یا دیر ازدواج کنم ... فکر نمیکنید اینوطری در معرض حیله شیطون قرار میگیرم مجرد بمونم تا یک شب عروسی موسیقی دار بگیرم

چون یکی منو رد کرد گفت براش سخته که خودشو مثل من بکنه چون حس میکنه محدود میشه و من باهاش راحت نیستم و حس میکنه اینطوری اگر زنش بشم ازش راضی نیستم. تو این دوره زمونه یه همچنی سری کم پیدا میشه تازه اگرم پیدا بشه معلوم نیست با هم باز بخوریم یا ممکنه اخلاقش بد باشه یا فقیر

فقط کسانی که مذهبی واقعی هست و اطلاعات بالا دارن جاب بدن

من خواستگار زیاد دارم ولی یه سریشون یا بد هستن یا مذهبی معمولی و شناسنامه ای

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

olili48;403935 نوشت:
من دختر خیلی مذهبیم راستگو و اهل رعایت. ایا صلاح میدانید اگر پسری رفتارش خوب بود به ظاهر و صادق بود و عقایدش خوب بود ولی در عمل موسیقی میشنید و اهل مجالس موسیقی دار بود ولی حلال خور بود و با نامحرم هم خیلی نزدیک نمیشد و از نظر مالی تامین بودیم ایا من ازدواح کنم و عروسی موسیقی دار بگیریم؟ اخه چون هر کی ظرفیت نداره که عروسی موسیقی دار نگیره. بهشون میگم موسیقی نمیشنم و یا اهل عروسی موسیقی دار نیستم براشون بزرگ میداد و حس میکنن دارن محدود میشن . اگرم بخام یکی رو پیدا کنم مثل خودم کم پیدا میشن و ممکن مجرد بمونم یا دیر ازدواج کنم ... فکر نمیکنید اینوطری در معرض حیله شیطون قرار میگیرم مجرد بمونم تا یک شب عروسی موسیقی دار بگیرم

چون یکی منو رد کرد گفت براش سخته که خودشو مثل من بکنه چون حس میکنه محدود میشه و من باهاش راحت نیستم و حس میکنه اینطوری اگر زنش بشم ازش راضی نیستم. تو این دوره زمونه یه همچنی سری کم پیدا میشه تازه اگرم پیدا بشه معلوم نیست با هم باز بخوریم یا ممکنه اخلاقش بد باشه یا فقیر

با سلام و عرض ادب

سوال از دوجهت قابل پاسخگویی است قسمتی که مربوط به حکم شرعی آن می شود در این انجمن راهنمایی شده و برای اطلاع از اینکه چنین ازدواجی به صلاح است یاخیر از کارشناسان مشاوره کمک بگیرید و سوال را در انجمن مشاوره پیگیری نمایید.

به لحاظ شرعی،اشکال ندارد که شما بافردی که اهل موسیقی است ازدواج نمایید نسبت به خودتان وظیفه دارید تاجایی که مقدور است از گوش دادن به موسیقی و مجلس حرام اجتناب نمایید مثل اینکه بعد از ازدواج به مرور زمان این مساله را مطرح کنید و یا بطور کلی از برپایی مجلس خودداری نمایید(درصورتی که موافقت شود یا امکان داشته باشد) ویا از راههای دیگر تاحد امکان جلوی مجلس حرام را بگیرید وبه هرحال،نسبت به دیگران وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارید (البته با رعایت شرایط و مراتب آن).

موفق و عاقبت بخیر باشید.

فرض کنید این خانم با چنین فردی ازدواج کرد و پسره خواست با همسرش به جشن عروسی ای که توش موسیقی حرام پخش میشه شرکت کنه حالا وظیفه این خانم چیست ؟
(البته شما باعث شدید که من سوال بپرسم یه سوال کلی پرسیدم سر کار خانم olili48)
اگه پسره بهش بربخوره که چرا عروسی نمیای و قصد کنه که به زنش اسیبی برسونه یا تا سر حد مرگ حالا وظیفه خانم چیست؟
?yes or no;409148 نوشت:
فرض کنید این خانم با چنین فردی ازدواج کرد و پسره خواست با همسرش به جشن عروسی ای که توش موسیقی حرام پخش میشه شرکت کنه حالا وظیفه این خانم چیست ؟
اگه پسره بهش بربخوره که چرا عروسی نمیای و قصد کنه که به زنش اسیبی برسونه یا تا سر حد مرگ حالا وظیفه خانم چیست؟
این به انتخاب ایشون بستگی داره
ایشون باید قبل از ازدواج به همه این موارد فکر کنند بعد تصمیم بگیرند
به نظر من کسی که به نظر همسرش اعتنایی نمیکنه همون بهتر که این ازدواج انجام نشه

سلام
خواهر گرامی بهتر است به یک عالم آگاه مراجعه کنید زیرا هر کارشناسی حتی دینی، دید توحیدی ندارد
با مراجعه حضوری به علمای آگاه نظرشان را جویا شوید. اگر مکاتبه‌ای باشد ممکن است احتیاط کنند. شاید آن عالم
با سئوالاتی نظیر آنچه در زیر آمده شما را راهنمایی و نظر شرعی را بهتر برایتان بیان کند.
- شما هم فکر نمی‌کنید که دارید توسط خدا امتحان می شوید؟(دنیا یا آخرت؟)
- اگرهمسر آینده شما مقید به شنیدن موسیقی حرام است آیا دارید با یک مومن ازدواج می‌کنید؟
- تعریف مومن اینست که رضای خدا را بر رضای بندگان خدا ترجیح می دهد!!!!
- بنابراین بررسی کنید که خانواده ی او و خودش چه عقیده‌ای دارند؟ آیا حاضرند یک موسیقی سالم به جای حرام پخش شود؟
- آیا برای شما حرام انجام ندادن در چه سطحی اهمیت دارد؟
- آیا عقاید و احکام دیگر نظیر خمس، ولایت، و ... را مانند موسیقی حرام کم اهمیت می‌دانند؟

*** آیهات زیر راهنمای خوبی برای متقین است:

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا ﴿الطلاق: ٢﴾
مَن يَتَّقِ وَيَصْبِرْ فَإِنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِينَ ﴿يوسف: ٩٠﴾

سلام و عرض ادب

از اینکه مساله تون رو با انجمن مشاوره در میون گذاشتید از شما تشکر میکنم

بگذارید قبل از هر چیزی یک نکته رو متذکر بشم .

ما دوجور موسیقی داریم

موسیقی حلال و موسیقی حرام که تشخیص حلال و حرام بودن موسیقی با خود فرده

ممکنه یک موسیقی برای شما حلال و در عین حال برای دیگری حرام باشه

شما میتونید موسیقی های معمولی که از نظر خودتون حرام نیست رو به ایشون پیشنهاد بدید .

باز هم عرض میکنم که تشخیص موضوع با خود افراده .

در مجلس عروسی ای حضور داشتیم

میزبان برای جلوگیری از گناه و همینطور بدست آوردن دل مهمانان در کنار مولودی موسیقی های بی مشکل (برخی آلبوم های آقای افتخاری و اخشابی ) رو گذاشته بود .

همه چی خوب بود ولی یه عده دلشون طاقت نیاورد و با همون موسیقی ...

البته رقصشون گناه نبود چون تحریک کننده و آنچنانی نبود

هم اونا خوشحال بودند که مثلا رقصیدند !!!!!

هم صاحب مجلس که مراسمش بدون گناه انجام شده .

و البته قبل از همه اینها و قبل از صحبت کردن با آقای داماد در این زمینه متوسل بشید به اهل بیت ع و به مجلستون دعوتشون کنید و ازشون بخواید که در سالم برگزار شدن مجلستون کمکتون کنند .

سلام اگه دینداره شاید خوب باشه ازدواج کنی بخصوص اینکه در معرض گناه باشی وچ بسا بخاطر محبت به شما موسیقی رو هم ترک کرد ...البته نظر شخصی خودمه ..

سلام

شاید بگویید که بنده خیلی سخت گیر هستم

اما اگر من بجای شما بودم قبول نمیکردم

شرایط خیلی سختی ست، اما اگر به خدا اعتماد داشته باشیم،آسان میشود

اگر شما بخاطر خدا در چنین شرایطی جواب رد بدهید مطمئن باشید خداوند کارتون رو بی پاسخ نمیذاره و انشالله بهترین همسر هم کف را به شما هدیه میدهد

یا زهرا

من کمترین میگویم سعی کنید با موسیقی بیکلام یا حتی الامکان تنها در مجلس زنانه موسیقی بگذارید.اگر هم در مردانه بود عیبی ندارد اگر زن و مرد مختلط نیستند البته.سعی کنید زن و مرد همزمان یک آهنگ را نشنوند و با یک آهنگ نرقصند.اما سعی کنید ازگروه های نوازنده ی دف دعوت کنید که جداگانه در مجلستان بزنند.هم گروه های زن هستند هم مرد.در نهایت بهتر است صلوات و نام اأمه سرلوحه عشقمان باشد.تالارهای سپاه از آهنگهای شاد و بدون خواننده استفاده میکنند.اگر بی عروسی هممیشود زندگی کرد.اما مجرد ماندن بد تر از موسیقی در جلسه ی عروسی است.

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]من قبلاً نظرم در این مساله تند و تیزتر بود
و خیلی زیاد پافشاری می کردم سر این مساله
اما با مشورت با یه بزرگواری به این نتیجه رسیدم که گناه هرکس پای خودش نوشته میشه
شما اعتقاد خودتون رو داشته باشین و با بیان مناسب اون رو عنوان کنین اما اگه طرفتون باز به این کار اصرار داشت، شما کار خودتون روکردین

هرحال به نظر من این از مجرد بودن بهتره!
کنیز نرجس خاتون هم راهکارای جالبی گفتن
برادرمنم نذاشت تو بخش مردونه موسیقی پخش کنن . شدنیه ان شاء الله که بتونین مراسمی متناسب با اعتقاداتتون داشته باشین
موید باشید:Gol:[/]

montazer 66;411663 نوشت:
سلام

شاید بگویید که بنده خیلی سخت گیر هستم

اما اگر من بجای شما بودم قبول نمیکردم

شرایط خیلی سختی ست، اما اگر به خدا اعتماد داشته باشیم،آسان میشود

اگر شما بخاطر خدا در چنین شرایطی جواب رد بدهید مطمئن باشید خداوند کارتون رو بی پاسخ نمیذاره و انشالله بهترین همسر هم کف را به شما هدیه میدهد

یا زهرا

احسنت بر شما دوست محترم

من قبلاً نظرم در این مساله تند و تیزتر بود
شما اعتقاد خودتون رو داشته باشین و با بیان مناسب اون رو عنوان کنین اما اگه طرفتون باز به این کار اصرار داشت، شما کار خودتون روکردی

سرکار eslamic110

درست است که گناه هرکس پای خودش نوشته میشود

اما بعد از ازدواج این شخص همسر شما می شوند، شریک زندگیان، پدر فرزندانتان،

اگر کسی به اصول اعتقادی و ایمانی پایبند باشد چگونه میتواند با فردی که آشکارا گناه می کند ازدواج کند؟؟؟؟

یا زهرا

olili48;403935 نوشت:

بدون موسیقی هم میشه جشن گرفت..

?yes or no;409148 نوشت:
خوب با یک اهل و عاقلش که آسیب مغزی نباشد ازدواج کند.

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

montazer 66;412136 نوشت:
من قبلاً نظرم در این مساله تند و تیزتر بود
شما اعتقاد خودتون رو داشته باشین و با بیان مناسب اون رو عنوان کنین اما اگه طرفتون باز به این کار اصرار داشت، شما کار خودتون روکردی

سرکار

eslamic110

درست است که گناه هرکس پای خودش نوشته میشود

اما بعد از ازدواج این شخص همسر شما می شوند، شریک زندگیان، پدر فرزندانتان،

اگر کسی به اصول اعتقادی و ایمانی پایبند باشد چگونه میتواند با فردی که آشکارا گناه می کند ازدواج کند؟؟؟؟

یا زهرا

ببینین مساله موسیقی اینقد که توش حرف و حدیث دراومده الان از طرف خیلی از مثلاً مذهبی ها مورد پذیرشه!(البته موسیقی به کل هم حروم نیستا! اونچه این جا مورد بحثه غناس! )اینکه مرجع تقلید صریح نمیگه و میذاره به عهده ی مکلف، خودش دستمایه ای شده برا اینکه خیلیا بگن از نظرما غنا نیس!! بماند این بحث. منظورم اینه که تو این شرایط کمی سخته از مه انتظار داشته باشیم اونچه واقعاً مورد تایید ما هست رو بپذیرن. فقط میشه تذکر ملایمی رو داد و بعد هم دعا کرد که خدا اونها رو متوجه این رفتارشون بکنه

ضمناً اگه مادر بچه ها یا پدر بچه ها اهل موسیقی نباشه و از اول شرط کنه که در حضور ایشون موسیقی در خانه پخش نشه، همین کافیه! بچه ها خودشون از همون اول متوجه میشن که پس این کار یه ایرادی داره که پدر یا مادر گوش نمیدن! اگه در ادامه رفتار مهربانانه، منطقی و نه داغ و متعصبانه از پدرومادر ببینن کم کم توجیه خواهند شد که اجتناب از موسیقی هم رفتاری منطقیه.
دیگه نیاز نیس بیش از این سختگیری بشه.

درمورد اون یک شب هم بعید می دونم خدا کسی رو بخاطر اینکه نقشی در اون گناه نداشته مواخذه کنه البته اگه قبلش تلاش کافی کرده باشه. با احترام نظر خودشو بگه پذیرش نشد دیگه خدا چیزی از اون فرد نخواسته! این نظر تعدیل شده ی بنده هست.

و یه توصیه به مجردها: فقط به دلایلی خواستگار رد کنین که تاآخر عمر اون دلیل براتون می مونه! الان یه مرور کنین باخودتون معیارهاتون رو اگه واقعاً معیاری به نظرتون ارزش رد کردن خواستگار رو نداره و اگه درگیر مسائل مجرد موندن شدین ممکنه خودتونو بخاطر این معیارها سرزنش کنین، لطفاً خواستگار رو رد نکنین! یا این معیارها رو اگه اصولی هست، همین الان در خودتون تقویت کنین و تا آخر عمر، مردونه پاش وایسین.

موید باشید و مزدوج!!:khandeh!:[/]

سر کار خانم eslamic 110

شاید برای عده ای مهم نباشد که همسرشان موسیقی گوش بدهد یا بعضی گناهای دیگر را انجام دهد

اما برای انسان های معتقد و مذهبی این مهم است که همسرشان هم با خدا و اهل رعایت حداکثری دستورات دین باشند

به نظر بنده این اصلا قابل قبول نیست که همسر بنده در بعضی موارد شرعی سست باشند اما در حضور و یا بخاطر بنده این موارد را انجام

ندهند،بلکه باید اعمالشان بخاطر رضای خداوند باشند و به صورت قلبی آنها را بذیرفته باشند و نه با اجبار

در ضمن خودتان فرمودید مثلا مذهبی ها!!!! قطعا همچین افرادی ملاک انتخاب شدن به عنوان همسر یک فرد مذهبی را ندارند

از توصیه تان هم متشکرم، انشالله که تا آخر عمر و بعد از متاهلی هم بر سر عقاید خود می مانیم

یا زهرا

با دیدن عنوان این تاپیک یاد اون مثل قدیمی افتادم که میگه:
بچه رفت مکتب خونه و بهش گفتن بگو الف، گفت نمیگم. گفتن چرا؟ گفت اگه الف رو بگم مجبورم تا ی رو همینجور بگم...
گناه یک شبه باز هم گناهه، حکم خدا هم با مصلحت های فامیلی و خواسته همسر یا اقوام همسر تغییر نمیکنه.
میگیم فقط یک شبه و دیگه تا اخر عمر هر طور که میخوایم زندگی میکنیم. اما غافل از اینکه این تازه اول راهه...

olili48;403935 نوشت:

سلام دوست عزیز.

به نظر من اگه طرف قبول داشته باشه که موسیقی گوش دادن اشتباهه و بخواد تلاش کنه که گوش نده مهمه. از نظر بعضی علما موسیقی که تاثیر نذاره اشکالی نداره (البته اکثر موسیقی ها ادم رو به خیال می برن )
بعضی از آهنگ های خوب هم هستند به خصوص آهنگ های محلی که می تونید برای عروسی تون استفاده کنید و مشکلی نداشته باشه.
[SPOILER]من اگه خدا قبول کنه معتقد هستم . موسیقی هم گوش نمی دادم اما همسرم وقتی که اومد خواستگاریم موسیقی گوش می داد. اما من اولش نمی دونستم و بعد که فهمیدم خیلی حساسیت نشون ندادم چون ایمانشو قبول داشتم. یعنی اون می دونست که کار اشتباهی می کنه و صدای زن هم گوش نمی داد. اگه آهنگی براش محرک بود هم گوش نمی داد.خانواده ی اونا عروسیشونو بدون هیچ جشنی گرفتن..(البته ما از این موضوع ناراحت شدیم چون احساس کردیم دوستمون ندارن! به بهانه ی فوت یک فامیل دور!)
اما مشکل خانواده ی من بود که دوست داشتن حتما ارگ باشه... ما با کلی اصرار راضی شون کردیم که از آهنگ های سنتی خودمون که شاد هم بودن و از نظر شرعی هم مشکلی نداره استفاده کنن. بالاخره شما حرفتونو می زنید اگه بقیه گوش نکنن شاید (مطمین نیستم) شما مسولیتی نداشته باشید.[/SPOILER]

در پایان:
اگر به خاطر خدا می خواید کاری رو انجام بدهید که با عقل شما هم منافاتی ندارد..... هیچ و قت از هیچی .... حتی از بی شوهر موندن!!!......
نتریسد.

montazer 66;412362 نوشت:
سر کار خانم eslamic 110

شاید برای عده ای مهم نباشد که همسرشان موسیقی گوش بدهد یا بعضی گناهای دیگر را انجام دهد

اما برای انسان های معتقد و مذهبی این مهم است که همسرشان هم با خدا و اهل رعایت حداکثری دستورات دین باشند

به نظر بنده این اصلا قابل قبول نیست که همسر بنده در بعضی موارد شرعی سست باشند اما در حضور و یا بخاطر بنده این موارد را انجام

ندهند،بلکه باید اعمالشان بخاطر رضای خداوند باشند و به صورت قلبی آنها را بذیرفته باشند و نه با اجبار

در ضمن خودتان فرمودید مثلا مذهبی ها!!!! قطعا همچین افرادی ملاک انتخاب شدن به عنوان همسر یک فرد مذهبی را ندارند

از توصیه تان هم متشکرم، انشالله که تا آخر عمر و بعد از متاهلی هم بر سر عقاید خود می مانیم

یا زهرا

جناب یا سرکار خانوم بنده مذهبی مقیدم به گونه ای که بخاطر هممین موسیقی خواستگار از دست داده ام! عرایض بنده رو با این پیشفرض بخونین شاید بهتر متوجه بشین
من روز معارفه بحث موسیقی اگه پیش بیاد نظر شخصیمو میگم برای جشن هم همینطور
حالا آقا اگه میخواد سبک زندگیشو مث من تغییر بده فبها
اگه نه، فقط تاکیدم رو اینه که غنا، درحضور من گوش نده، همین! و درمورد مراسم، نظرمو به عنوان اصل اعتقادیم میگم پذیرفت، فبها، نپذیرفت، خدا از من چیزی بیش از این نخواسته، اگه شما تصورتون اینه که مجرد موندن بهتر از زندگی در چنین شرایطیه، که اشکالی نداره با همین معیار مجرد هستید تا به یاری خدا کسی موافق اعتقاداتتون نصیبتون بشه. و اصلاً ان شاء الله تا همین الان نصیبتون شده باشه

درمورد اینکه فرمودین نیت برای رضای خدا با شما موافقم. من نخواستم ایشون ریا کنن. بلکه چیزی که من گناه میدونم و ایشون نه، رو در حضور بنده انجام ندهند، این کار خیلی منافع داره و خیلی اثر در تربیت بهتر کودکان!
مسلماً اگه باورشون درمورد موسیقی هایی که گوش میدهند گناه بوده، انجامش نمیدادند. و اگه با باور به گناه بودنش انجامش بدهند، اونجا قضیه فرق داره. شاید بشه همچین فردی، رو رد کرد. عرض کردم خیلی از مذهبی ها، توجیهاتی ارائه می کنند بنا به نظرات مراجع تقلیدشون که فلان موسیقی ها مجازه و گناه نداره گوش دادنش،چون اثری روی من نداره چون...

موید باشید

[="Tahoma"][="Indigo"]

eslamic110;412261 نوشت:

و یه توصیه به مجردها: فقط به دلایلی خواستگار رد کنین که تاآخر عمر اون دلیل براتون می مونه! الان یه مرور کنین باخودتون معیارهاتون رو اگه واقعاً معیاری به نظرتون ارزش رد کردن خواستگار رو نداره و اگه درگیر مسائل مجرد موندن شدین ممکنه خودتونو بخاطر این معیارها سرزنش کنین، لطفاً خواستگار رو رد نکنین! یا این معیارها رو اگه اصولی هست، همین الان در خودتون تقویت کنین و تا آخر عمر، مردونه پاش وایسین.

موید باشید و مزدوج!!:khandeh!:

با این قسمت از نظر شما کاملا مواقم.
بعضی ها بدون دیدن واقعیات ایراد های جزعی می گیرند ولی.....
این نکته هم مهمه.... اینکه تشخیص بدی چی جزئی و کم اهمیته و چی می تونه در آینده زندگی تو خراب کنه![/]

[="Navy"]ازدواج کنید و لی طوری برنامه ریزی کنید که زندگیتان با حرام خدا شروع نشود که بر کت را از زندگی می برد.[/]

سرکار خانم eslamic 110 سلام علیکم

بنده قصد اهانت به شما نداشتم، حتما شما هم انسان مقیدی هستید
اما کمی باهم اختلاف نظر داریم
به نظر بنده همسر انسان اصلا نباید موسیقی گوش بدهد ، نه اینکه در عدم حضور من گوش بدهد
در این صورت درست است که شما مرتکب گناه نشدید و اما همسر و شریک زندگی شما مرتکب گناه شده اند و این برای بنده قابل قبول نیست

اگر از صحبت های بنده ناراحت شدید ، حلال کنید قصد جسارت نداشتم فقط عقیده خود را بیان کردم

یا زهرا

ممنون مفید بود التماس دعا

آلوده زنا شدن (زنا گناهی است که در صورت عدم توبه جاودانگی در آتش با خواری را به دنبال دارد:Narahat:) تنها به اندازه پیدا شدن موقعیت مناسب و عدم آگاهی یا فراموشی با انسان فاصله دارد.:Narahat az:

سلام
يك شب كه هزار شب نميشه
ميشه؟
وقتي زورت به بزرگترها نميرسه يعني چي؟
هنوز اونقدر مستقل نشدي كه ازدواج كني؟
بايد با جامعه و افراد سازگاري داشته باشي تا كارهات راه بيفته؟
برو تو تنهاييت بمير؟
بزرگترها رو مديريت كن؟
من گزينه آخر رو انتخاب ميكنم

خواستگارم منو چون عروسی موسیقی دار نمیگیرم و موسیقی گوش نمیدم با اینکه خوشگلم خانوادم خوبن تحصیل کردم و راستگو و با ایمانم منو رد کرده و میگه من نمیتونم محدود بشم یا منو خشک خطاب میکنن در حال اینکه من دختر شوخیم و با نشاطیم. وقتی خواستگارام برای این مسئله میزارن میرن من چه کنم؟ من معیارم سخاوت صداقت و اخلاق و معنوی هست . زیاد خواستم؟ اینقدر صبر کنم بیان یا مجرد بمونم؟

حوراء;412519 نوشت:
ازدواج کنید و لی طوری برنامه ریزی کنید که زندگیتان با حرام خدا شروع نشود که بر کت را از زندگی می برد.

سلام!!!
می تونم آخرین متد مشاوره ائی شما را دریافت کنیم؟
برامون بیشتر توضیح بدید

خواستگارم منو چون عروسی موسیقی دار نمیگیرم و موسیقی گوش نمیدم با اینکه خوشگلم خانوادم خوبن تحصیل کردم و راستگو و با ایمانم منو رد کرده و میگه من نمیتونم محدود بشم یا منو خشک خطاب میکنن در حال اینکه من دختر شوخیم و با نشاطیم. وقتی خواستگارام برای این مسئله میزارن میرن من چه کنم؟ من معیارم سخاوت صداقت و اخلاق و معنوی هست . زیاد خواستم؟ اینقدر صبر کنم بیان یا مجرد بمونم؟ کمکککککککککککککک

یه سریها بخاطره همین مسئله خیلی خواستگار از دست دادن منم نیاز به ازدواجم زیاده اعصاب برام نمونده. از یه ایت الله می پرسم میگه اون باید به شما متعهد بشه و شما نباید دست از عقایدت بکشی. اخه من میتونم یکی رو پیدا کنم هم موسیقی نشنوه هم اخلاق هم سخاوت و صداقت داشته باشه؟ خودم ویژگی های خوب زیاد دارم.

olili48;416900 نوشت:
خواستگارم منو چون عروسی موسیقی دار نمیگیرم و موسیقی گوش نمیدم با اینکه خوشگلم خانوادم خوبن تحصیل کردم و راستگو و با ایمانم منو رد کرده و میگه من نمیتونم محدود بشم یا منو خشک خطاب میکنن در حال اینکه من دختر شوخیم و با نشاطیم. وقتی خواستگارام برای این مسئله میزارن میرن من چه کنم؟ من معیارم سخاوت صداقت و اخلاق و معنوی هست . زیاد خواستم؟ اینقدر صبر کنم بیان یا مجرد بمونم؟ کمکککککککککککککک

یه سریها بخاطره همین مسئله خیلی خواستگار از دست دادن منم نیاز به ازدواجم زیاده اعصاب برام نمونده. از یه ایت الله می پرسم میگه اون باید به شما متعهد بشه و شما نباید دست از عقایدت بکشی. اخه من میتونم یکی رو پیدا کنم هم موسیقی نشنوه هم اخلاق هم سخاوت و صداقت داشته باشه؟ خودم ویژگی های خوب زیاد دارم.

[="#008000"]هوالعالم
يكي از اصلي ترين و مهترين ويژگي هاي خوبه اين مومن بايد صبر باشد و صبوري!

همونطور كه دوستان اشاره كردن موسيقي انواع و اقسام داره
حالا چون من به حلال و حرامش نياز پيدا نكردم دليلي نداره كه ديگران رو هم بي نياز بدونم !!

ولي ميتونم دستور و راهكار اين بي نياز شدن از موسيقي رو آموزش بدم يا اين نياز رو به شكلي ديگر برطرف كنم !!

دقيقا مثل همين نياز به ازدواج كه با تلقين بيش از حد به خود ذهن رو تسليم هوي نفس ميكنه ...
فارغ ازينكه وجود نياز به تعامل عاطفي داره و غافل ازينكه راه تامين اين نياز فقط و فقط ازدواج نيست

ناملايمتي روزگار و هجوم فرهنگهاي بيگانه (روابط و رژيم هاي غيراصولي) و تحميل جنگ به مردمي صلح طلب
آرامش و محبت رو از مردم گرفته طوري كه كمتر پدر و فرزندي پيدا ميشن كه روزانه صميمانه به هم محبت كنند !
به گردش برن ! به سينما ! مهماني و ... تا اين كمبود ها كمتر احساس بشن ...

ولي نبايد نا اميد شد و مثال ادمي كه همصحبتي نداره بايد به فكر راه چاره بود
ميتونيم ذهن رو مشغول و معطوف به اعمال خود و خدا پسند كنيم
ورزش ! تفريح ! همصحبتي با خوبان و برنامه هاي هنري و پرورش گل و گياه و خيلي اعمالي ديگري كه ذهن رو متوجه غير ازينها ميكنه

ما نبايد مغلوب احساسات بشيم
اينها تصوراتي هست كه قدرت تفكر و تعادل رو از ادم ميگيره و
ما را بخاطر احساس به نيازي كه با تصور و تلقين رشد كرده و قوي شده!! ملزم به تعجيل ميكنه
مثلا عجله در امر ازدواج يا انتخاب شريك و ....

خلاصه من هرقدر به فلان چيز فكر كنم بدن من هورمون بيشتري ترشح ميكنه !
پس براي كنترلش بايد متعادل باشم و ذهنم را با بي توجهي به افراد و اشكال مربوط, از تصاوير و خيالات اينچنيني پاك نگه دارم ... [/]

سلام

اول اینکه نظر من نظر کارشناسی نیست پس به دید نظر قطعی نگاه نکنید و بهش فکر کنید

دوم وقتی مطالب دیگر بزرگواران را میخواندم هیچ کدام هیچ راه حلی ارایه ندادند وفقط یا شما را از ازدواج نهی کردند یا اینکه گفته اند که میتوان عروسی بدون موسیقی گرفت .که اصلا با مشکل و سوال شما این جوابها سازگاری ندارد

اتفاقا بنده میگویم که شما ازدواج کنید ولی با کسیکه که به تقوا و ایمان شما نزدیک تر باشد .شاید تا 10 سال دیگر برای شما کسی نیاید که از لحاظ ایمان کاملا به شما بخورد یا حتی بیشتر باشد (البته انشاءالله که بیاید)
انوقت وقتی سن تان رفت بالاتر برای ازدواج با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد
درجات ایمان و تقوای ادم ها که یکسان نیست پس انتظار نداشته باشید کسیکه که می اید خواستگاری در حد عرفا و فقها باشد

بنده میشناسم کسانی را که نماز میخوانند و روزه هم میگیرند روضه امام حسین ع شرکت میکنند ولی هر از گاهی موسیقی هم میشنوند یا در عروسی ها هم میروند .حالا چون موسیقی گوش میکند بیاییم و بگوییم تو ادم شایسته و با ایمان نیستی ؟

این برخورد شما نشان از کمال گرایی و ایده ال گرایی است .در هیچ کاری نه افراط کنید نه تفریط ...در انتخاب همسر هم همینطور ...اینکه یا همه چیز سفید یا هیچی واقعا منطقی نیست .مثل عنوانی که شما انتخاب کردید یا همسری بسیار با تقوا یا مجرد بودن ....

از من به شما نصیحت اگر از لحاظ دیانت (دقت کنید دیانت و ایمان ) یک سری شاخص های مهم و کلیدی مثل نماز خواندن مداوم و اهل رزق و روزی حرام نبودن نه در حد حرف ووووو ...و دیگر شاخصهای مهمی که اساسی اند را داشت البته در کنار دیگر معیارهایتان به این شخص فکر کنید .البته هیچ وقت گول ظاهر افراد هم نخورید...

در اخر دعا کنید هم شان و هم کفوتون پیدا شود

موضوع قفل شده است