صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مجرد بمونم یا اینکه یک شب با موسیقی عروسی بگیرم؟

نوشته
    3
    حضور
    58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

مجرد بمونم یا اینکه یک شب با موسیقی عروسی بگیرم؟

من دختر خیلی مذهبیم راستگو و اهل رعایت. ایا صلاح میدانید اگر پسری رفتارش خوب بود به ظاهر و صادق بود و عقایدش خوب بود ولی در عمل موسیقی میشنید و اهل مجالس موسیقی دار بود ولی حلال خور بود و با نامحرم هم خیلی نزدیک نمیشد و از نظر مالی تامین بودیم ایا من ازدواح کنم و عروسی موسیقی دار بگیریم؟ اخه چون هر کی ظرفیت نداره که عروسی موسیقی دار نگیره. بهشون میگم موسیقی نمیشنم و یا اهل عروسی موسیقی دار نیستم براشون بزرگ میداد و حس میکنن دارن محدود میشن . اگرم بخام یکی رو پیدا کنم مثل خودم کم پیدا میشن و ممکن مجرد بمونم یا دیر ازدواج کنم ... فکر نمیکنید اینوطری در معرض حیله شیطون قرار میگیرم مجرد بمونم تا یک شب عروسی موسیقی دار بگیرم

چون یکی منو رد کرد گفت براش سخته که خودشو مثل من بکنه چون حس میکنه محدود میشه و من باهاش راحت نیستم و حس میکنه اینطوری اگر زنش بشم ازش راضی نیستم. تو این دوره زمونه یه همچنی سری کم پیدا میشه تازه اگرم پیدا بشه معلوم نیست با هم باز بخوریم یا ممکنه اخلاقش بد باشه یا فقیر

فقط کسانی که مذهبی واقعی هست و اطلاعات بالا دارن جاب بدن

من خواستگار زیاد دارم ولی یه سریشون یا بد هستن یا مذهبی معمولی و شناسنامه ای

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

مجرد بمونم یا اینکه یک شب با موسیقی عروسی بگیرم؟

کارشناس بحث: استاد نور

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ در ساعت ۱۵:۳۸ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 13

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17961

نقل قول نوشته اصلی توسط olili48 نمایش پست ها
    من دختر خیلی مذهبیم راستگو و اهل رعایت. ایا صلاح میدانید اگر پسری رفتارش خوب بود به ظاهر و صادق بود و عقایدش خوب بود ولی در عمل موسیقی میشنید و اهل مجالس موسیقی دار بود ولی حلال خور بود و با نامحرم هم خیلی نزدیک نمیشد و از نظر مالی تامین بودیم ایا من ازدواح کنم و عروسی موسیقی دار بگیریم؟ اخه چون هر کی ظرفیت نداره که عروسی موسیقی دار نگیره. بهشون میگم موسیقی نمیشنم و یا اهل عروسی موسیقی دار نیستم براشون بزرگ میداد و حس میکنن دارن محدود میشن . اگرم بخام یکی رو پیدا کنم مثل خودم کم پیدا میشن و ممکن مجرد بمونم یا دیر ازدواج کنم ... فکر نمیکنید اینوطری در معرض حیله شیطون قرار میگیرم مجرد بمونم تا یک شب عروسی موسیقی دار بگیرم

چون یکی منو رد کرد گفت براش سخته که خودشو مثل من بکنه چون حس میکنه محدود میشه و من باهاش راحت نیستم و حس میکنه اینطوری اگر زنش بشم ازش راضی نیستم. تو این دوره زمونه یه همچنی سری کم پیدا میشه تازه اگرم پیدا بشه معلوم نیست با هم باز بخوریم یا ممکنه اخلاقش بد باشه یا فقیر

فقط کسانی که مذهبی واقعی هست و اطلاعات بالا دارن جاب بدن

من خواستگار زیاد دارم ولی یه سریشون یا بد هستن یا مذهبی معمولی و شناسنامه ای
    با سلام و عرض ادب

سوال از دوجهت قابل پاسخگویی است قسمتی که مربوط به حکم شرعی آن می شود در این انجمن راهنمایی شده و برای اطلاع از اینکه چنین ازدواجی به صلاح است یاخیر از کارشناسان مشاوره کمک بگیرید و سوال را در انجمن مشاوره پیگیری نمایید.

به لحاظ شرعی،اشکال ندارد که شما بافردی که اهل موسیقی است ازدواج نمایید نسبت به خودتان وظیفه دارید تاجایی که مقدور است از گوش دادن به موسیقی و مجلس حرام اجتناب نمایید مثل اینکه بعد از ازدواج به مرور زمان این مساله را مطرح کنید و یا بطور کلی از برپایی مجلس خودداری نمایید(درصورتی که موافقت شود یا امکان داشته باشد) ویا از راههای دیگر تاحد امکان جلوی مجلس حرام را بگیرید وبه هرحال،نسبت به دیگران وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارید (البته با رعایت شرایط و مراتب آن).

موفق و عاقبت بخیر باشید.

7. صلوات ها 15

نوشته
    25
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

فرض کنید این خانم با چنین فردی ازدواج کرد و پسره خواست با همسرش به جشن عروسی ای که توش موسیقی حرام پخش میشه شرکت کنه حالا وظیفه این خانم چیست ؟
    (البته شما باعث شدید که من سوال بپرسم یه سوال کلی پرسیدم سر کار خانم olili48)
    اگه پسره بهش بربخوره که چرا عروسی نمیای و قصد کنه که به زنش اسیبی برسونه یا تا سر حد مرگ حالا وظیفه خانم چیست؟

9. صلوات ها 9

علاقه
    موسیقی/کامپیوتر(در همه زمینه ها)/بحث کردن تو اسک دین
    نوشته
    299
    حضور
    6 روز 7 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1783

نقل قول نوشته اصلی توسط ?yes or no نمایش پست ها
    فرض کنید این خانم با چنین فردی ازدواج کرد و پسره خواست با همسرش به جشن عروسی ای که توش موسیقی حرام پخش میشه شرکت کنه حالا وظیفه این خانم چیست ؟
    (البته شما باعث شدید که من سوال بپرسم یه سوال کلی پرسیدم سر کار خانم olili48)
    اگه پسره بهش بربخوره که چرا عروسی نمیای و قصد کنه که به زنش اسیبی برسونه یا تا سر حد مرگ حالا وظیفه خانم چیست؟
    ایشون باید قبل از ازدواج به همه این موارد فکر کنند بعد تصمیم بگیرند
    به نظر من کسی که به نظر همسرش اعتنایی نمیکنه همون بهتر که این ازدواج انجام نشه
    خرسند شدیم از این که امروز،رنگی دگر است نه رنگ دیروز
    تا شب نشده رنگ دگر شد،گفتند از این نکته هزار نکته بیاموز

11. صلوات ها 7

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

سلام
    خواهر گرامی بهتر است به یک عالم آگاه مراجعه کنید زیرا هر کارشناسی حتی دینی، دید توحیدی ندارد
    با مراجعه حضوری به علمای آگاه نظرشان را جویا شوید. اگر مکاتبه‌ای باشد ممکن است احتیاط کنند. شاید آن عالم
    با سئوالاتی نظیر آنچه در زیر آمده شما را راهنمایی و نظر شرعی را بهتر برایتان بیان کند.
    - شما هم فکر نمی‌کنید که دارید توسط خدا امتحان می شوید؟(دنیا یا آخرت؟)
    - اگرهمسر آینده شما مقید به شنیدن موسیقی حرام است آیا دارید با یک مومن ازدواج می‌کنید؟
    - تعریف مومن اینست که رضای خدا را بر رضای بندگان خدا ترجیح می دهد!!!!
    - بنابراین بررسی کنید که خانواده ی او و خودش چه عقیده‌ای دارند؟ آیا حاضرند یک موسیقی سالم به جای حرام پخش شود؟
    - آیا برای شما حرام انجام ندادن در چه سطحی اهمیت دارد؟
    - آیا عقاید و احکام دیگر نظیر خمس، ولایت، و ... را مانند موسیقی حرام کم اهمیت می‌دانند؟

*** آیهات زیر راهنمای خوبی برای متقین است:

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا ﴿الطلاق: ٢﴾
    مَن يَتَّقِ وَيَصْبِرْ فَإِنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِينَ ﴿يوسف: ٩٠﴾

13. صلوات ها 8

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

سلام و عرض ادب

از اینکه مساله تون رو با انجمن مشاوره در میون گذاشتید از شما تشکر میکنم

بگذارید قبل از هر چیزی یک نکته رو متذکر بشم .

ما دوجور موسیقی داریم

موسیقی حلال و موسیقی حرام که تشخیص حلال و حرام بودن موسیقی با خود فرده

ممکنه یک موسیقی برای شما حلال و در عین حال برای دیگری حرام باشه

شما میتونید موسیقی های معمولی که از نظر خودتون حرام نیست رو به ایشون پیشنهاد بدید .

باز هم عرض میکنم که تشخیص موضوع با خود افراده .

در مجلس عروسی ای حضور داشتیم

میزبان برای جلوگیری از گناه و همینطور بدست آوردن دل مهمانان در کنار مولودی موسیقی های بی مشکل (برخی آلبوم های آقای افتخاری و اخشابی ) رو گذاشته بود .

همه چی خوب بود ولی یه عده دلشون طاقت نیاورد و با همون موسیقی ...

البته رقصشون گناه نبود چون تحریک کننده و آنچنانی نبود

هم اونا خوشحال بودند که مثلا رقصیدند !!!!!

هم صاحب مجلس که مراسمش بدون گناه انجام شده .

و البته قبل از همه اینها و قبل از صحبت کردن با آقای داماد در این زمینه متوسل بشید به اهل بیت ع و به مجلستون دعوتشون کنید و ازشون بخواید که در سالم برگزار شدن مجلستون کمکتون کنند .

15. صلوات ها 10

علاقه
    تحصیل
    نوشته
    433
    حضور
    15 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2052

سلام اگه دینداره شاید خوب باشه ازدواج کنی بخصوص اینکه در معرض گناه باشی وچ بسا بخاطر محبت به شما موسیقی رو هم ترک کرد ...البته نظر شخصی خودمه ..

17. صلوات ها 6

نوشته
    59
    حضور
    4 روز 7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

سلام

شاید بگویید که بنده خیلی سخت گیر هستم

اما اگر من بجای شما بودم قبول نمیکردم

شرایط خیلی سختی ست، اما اگر به خدا اعتماد داشته باشیم،آسان میشود

اگر شما بخاطر خدا در چنین شرایطی جواب رد بدهید مطمئن باشید خداوند کارتون رو بی پاسخ نمیذاره و انشالله بهترین همسر هم کف را به شما هدیه میدهد

یا زهرا

19. صلوات ها 7

نوشته
    162
    حضور
    2 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    853

من کمترین میگویم سعی کنید با موسیقی بیکلام یا حتی الامکان تنها در مجلس زنانه موسیقی بگذارید.اگر هم در مردانه بود عیبی ندارد اگر زن و مرد مختلط نیستند البته.سعی کنید زن و مرد همزمان یک آهنگ را نشنوند و با یک آهنگ نرقصند.اما سعی کنید ازگروه های نوازنده ی دف دعوت کنید که جداگانه در مجلستان بزنند.هم گروه های زن هستند هم مرد.در نهایت بهتر است صلوات و نام اأمه سرلوحه عشقمان باشد.تالارهای سپاه از آهنگهای شاد و بدون خواننده استفاده میکنند.اگر بی عروسی هممیشود زندگی کرد.اما مجرد ماندن بد تر از موسیقی در جلسه ی عروسی است.
    ویرایش توسط کنیز حضرت نرجس (س) : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۶:۰۱

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۸, ۲۳:۳۶ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری