جنگ نرم

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جنگ نرم

با تفنگش نتوانسته شکارم بکند ... رفته با مطرب و اینترنت و ساز آمده است

ناوگانش نتوانسته مهارم بکند ... رفته با لُعبتک چشم نواز آمده است

بمب وموشک نتوانسته بترسانندم ... فیسبوک و توییتر شایعه ساز آمده است

شیمیایی زد ومن باز عقب ننشستم ... با کراک و هروئین تاخت و تاز آمده است

چون لگن شد اثر ناو هواپیمابر پخش ... مه پاره ز

"مه واره" به ناز آمده است

بس که از نغمه قرآن و دعا می ترسد ... با رپ و عربده و تپ تپ جاز آمده است

فتنه هایش به بصیرت همه خنثی کردم ... رفته با ساحر و با شعبده بازآمده است

من جوانم چوعلی اکبری الگوی من است ... مشق و تدبیرم از او روح نواز آمده است

گر بحقیم، از انبوه عدو باکی نیست ... مرگ خونین وسعادت به ترازآمده است

من به یک ضربه کنم، چاره ی مکر دشمن مبطل... منکر و فحشاء نماز آمده است

دشمنی کو به دوصدحیله ز در بیرون شد .... گر که غفلت کنی از پنـــجره باز آمده است

جز دو روزی دگر از دولت او باقی نیست... استقامت کنی آن مـــــحرم راز آمده است

بینم آنروز شود بمب ومسلسل خاموش... بانگ

«مَن مهدی ام» ازسوی حجاز آمده است

بنگر، چشم جهان رو به حقیـــــقت واشد ... موج اسلام مـــــحـــــمـــــد به فراز آمده است

محمدی هاش صلوات

باغ بهشت;403886 نوشت:
[=arial]با تفنگش نتوانسته شکارم بکند ... رفته با مطرب و اینترنت و ساز آمده است

ناوگانش نتوانسته مهارم بکند ... رفته با لُعبتک چشم نواز آمده است

بمب وموشک نتوانسته بترسانندم ... فیسبوک و توییتر شایعه ساز آمده است

شیمیایی زد ومن باز عقب ننشستم ... با کراک و هروئین تاخت و تاز آمده است

چون لگن شد اثر ناو هواپیمابر پخش ... مه پاره ز

"مه واره" به ناز آمده است

بس که از نغمه قرآن و دعا می ترسد ... با رپ و عربده و تپ تپ جاز آمده است

[=arial]فتنه هایش به بصیرت همه خنثی کردم ... رفته با ساحر و با شعبده بازآمده است

من جوانم چوعلی اکبری الگوی من است ... مشق و تدبیرم از او روح نواز آمده است

گر بحقیم، از انبوه عدو باکی نیست ... مرگ خونین وسعادت به ترازآمده است

من به یک ضربه کنم، چاره ی مکر دشمن مبطل... منکر و فحشاء نماز آمده است

دشمنی کو به دوصدحیله ز در بیرون شد .... گر که غفلت کنی از پنـــجره باز آمده است

جز دو روزی دگر از دولت او باقی نیست... استقامت کنی آن مـــــحرم راز آمده است

بینم آنروز شود بمب ومسلسل خاموش... بانگ

«مَن مهدی ام» ازسوی حجاز آمده است

بنگر، چشم جهان رو به حقیـــــقت واشد ... موج اسلام مـــــحـــــمـــــد به فراز آمده است

محمدی هاش صلوات

جنگ نرم بیشتر است اثراتش یا جنگ نظامی؟؟؟من میگم نظامی!ولی میگن نه کدوم؟؟

جنگ نرم :بابا ما داریم خودمون اب به اسیاب دشمن میریزیم .مثلا اوردیم یه فیلم فرانسوی رو نماینده ایران کردیم که توش چه کارهایی که نمیشه از دست دادن تا یغل گرفتن . زن همزمان چند تا شوهر داره اخه این چه کاریه اقایان مسئول به فکر مردم هم باشید با این انتخابتون

سخنان مقام معظم رهبری در مورد جنگ نرم

مقام معظم رهبری از همان سال های پس از جنگ هشدار های متعددی در مورد تجهیز جبهه دشمن برای ضربه زدن در عرصه فرهنگی داشتند که معمولا با سردی و بی محلی برخی نخبگان و فعالان عرصه فرهنگی مواجه می شد. اما طی چند سال اخیر تیرهای این جنگ بر همگان نمایان تر شده و طرح هایی همچون مهندسی فرهنگی برای ساخت جبهه فرهنگی مطرح شده است. در ادامه به صحبت هایی از ایشان در مورد جنگ نرم در ماه های اخیر می پردازیم.

مقدمه اول: «وقتی انسان، تجهیز، صف آرایی، دهانهای با حقد و غضب گشوده شده و دندانهای با غیظ فشرده شده علیه انقلاب، امام خمینی و آرمانهای نظام اسلامی را می بیند وجود این جنگ نرم را باور می کند هرچند ممکن است عده ای اینها را نبینند.»(بیانات در دیدار اهل هنر، 14 شهریور 1388)

مقدمه دوم: «امروز جمهورى اسلامى و نظام اسلامى با یک جنگ عظیمى مواجه است، لیکن جنگ نرم  که دیدم همین تعبیر «جنگ نرم» توى صحبتهاى شما جوانها هست و الحمدللَّه به این نکات توجه دارید؛ این خیلى براى ما مایه‏ى خوشحالى است - خوب، حالا در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‏اند. یعنى شما افسران جوانِ جبهه‏ى مقابله‏ى با جنگ نامید.»(بیانات در دیدار دانشجویان، 4 شهریور 1388)

مقدمه سوم: «در این جنگ نرم، شما جوانهاى دانشجو، افسران جوان این جبهه‏اید. نگفتیم سربازان، چون سرباز فقط منتظر است که به او بگویند پیش، برود جلو؛ عقب بیا، بیاید عقب. یعنى سرباز هیچگونه از خودش تصمیم‏گیرى و اراده ندارد و باید هر چه فرمانده میگوید، عمل کند. نگفتیم هم فرماندهانِ طراح قرارگاه‏ها و یگانهاى بزرگ، چون آنها طراحى‏هاى کلان را میکنند. افسر جوان تو صحنه است؛ هم به دستور عمل میکند، هم صحنه را درست مى‏بینید؛ با جسم خود و جان خود صحنه را مى‏آزماید. لذا اینها افسران جوانند؛ دانشجو نقشش این است. حقیقتاً افسران جوان، فکر هم دارند، عمل هم دارند، تو صحنه هم حضور دارند، اوضاع را هم مى‏بینند، در چهارچوب هم کار میکنند.» (بیانات در دیدار اساتید دانشگاه ها، 8 شهریور 1388)

مقدمه چهارم: «اینى که چه کار باید بکنید، چه جورى باید عمل کنید، چه جورى باید تبیین کنید، اینها چیزهائى نیست که من بیایم فهرست کنم، بگویم آقا این عمل را انجام بدهید، این عمل را انجام ندهید؛ اینها کارهائى است که خود شماها باید در مجامع اصلى‏تان، فکرى‏تان، در اتاقهاى فکرتان بنشینید، راهکارها را پیدا کنید؛ لیکن هدف مشخص است: هدف، دفاع از نظام اسلامى و جمهورى اسلامى است در مقابله‏ى با یک حرکت همه‏جانبه‏ى متکى به زور و تزویر و پول و امکانات عظیم پیشرفته‏ى علمىِ رسانه‏اى. باید با این جریان شیطانىِ خطرناک مقابله شود.»(بیانات در دیدار دانشجویان، 4 شهریور 1388)

مقدمه پنجم: «اگر در زمینه‏هاى مسائل اجتماعى، مسائل سیاسى، مسائل کشور، آن چیزهائى که به چشم باز، به بصیرت کافى احتیاج دارد، جوان دانشجوى ما، افسر جوان است، شما که استاد او هستید، رتبه‏ى بالاترِ افسر جوانید؛ شما فرمانده‏اى هستید که باید مسائل کلان را ببینید؛ دشمن را درست شناسائى بکنید؛ هدفهاى دشمن را کشف بکنید؛ احیاناً به قرارگاه‏هاى دشمن، آنچنانى که خود او نداند، سر بکشید و بر اساس او، طراحى کلان بکنید و در این طراحى کلان، حرکت کنید.»(بیانات در دیدار اساتید دانشگاه ها، 8 شهریور 1388)

مقدمه ششم: «در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود.» (بیانات در دیدار اهل هنر، 14 شهریور 1388)

مقدمه هفتم: «حالا شما جوانانى که گفتیم افسران جوان مقابله‏ى با جنگ نرم هستید، از من نپرسید که نقش ما دانشجویان در تخریب مسجد ضرار کنونى چیست؛ خوب، خودتان بگردید نقش را پیدا کنید. یا مقابله‏ى با نفاق جدید، یا تعریف عدالت.» (بیانات در دیدار دانشجویان، 4 شهریور 1388

مقام معظم رهبری (روحی فداه)

بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.

یازهرا(س)

يکــ روز
آنهــا در جنــگ سخـــت
شاهکـــار کردنـــد
.
حال نوبت کارستــان ماســت
در جنگ نرمـــي
که ايمان ‌هــا را غربــال مي کنـــد