مشق شب

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشق شب

کارهایی رو که برای زنده نگه داشتن نام شهدا یا شناختن ، شناساندن و...

انجام داده اید را بنویسید.

آیا تاثیری در خود شما یا دیگران ایجاد کرده است ؟!

به نظر شما چگونه می توان در این ارتباط ، کار تاثیر گذاری انجام داد؟!

سلام
خب اول خودم میگم !!!
همونطور که در تاپیک http://www.askdin.com/thread31451.html گفتم رابطه من با شهدا (اونم حدود چند سال پیش) فقط در حد رفتن به مزار اون عزیزان و فاتحه خوانی بود ...
از زمانی که وارد اسک دین شدم (بهمن 91 ) شناختم نسبت به شهدا (یک اپسینو) بیشتر شد!!!!
دلیلش هم فقط موضوعات ایجاد شده توسط سرکار افلاکیان بود ...
میگم،من رابطه ام با شهدا جز اون موردی که گفتم،رابطه ای نبود .اما سرکار افلاکیان عزیز با دعوتهاشون و موضوعاتی که ایجاد میکنند ناخودآگاه آدم رو به سمت شهدا میکشن !!!
بعضی از موضوعاتی که سرکار افلاکیان و سرکار تمنای وصال ایجاد میکنند وسوسه کننده است!لا اقل برای من اینطور بوده و اگه هم کسی اهل شهید و شهادت نباشه،تو این سایت که بیاد اهلش میشه !!!
جدی میگم...
تنها کاری که در حد اپسینو برای شهدا کردم این بوده که خاطرات و وصیت نامه و ... شهدا (اونم در حد تاپیک) رو یکی در میون بخونم ...
حالا وافعا شرمنده شهدا نیستیم؟براشون چه کارکردیم؟اونها برای ما چه کار کردن ، اونوقت ما ....
شهدا شرمنده ایم ...
شرمنده ایم که فقط با گفتن شرمنده ایم بار خودمون رو سبک میکنیم ....
:crying:

سلام
منم آشنایم با شهدا فقط در همون حد سرمزار رفتن و فاتحه فرستادن بوده البته کم و بیش مطالبی هم درباره شهدا در روزنامه و کتب میخوندم، متاسفانه راجع به برخی از شهدا اصلا مطلبی درج نشده حتی نام و نشانی هم از آنان در دست نیست البته نباید گفت که هیچ کاری در این زمینه نشده فیلم های ساخته شده، کتاب ها و سرگذشت های نوشته شده و ..... زیادی وجود دارد که اگه دنبالش میرفتم اطلاعاتم درباره این عزیزان بیشتر میشد در این مورد فقط خودم کوتاهی کردم

حقیر مدتی است که نسبت به ثبت زندگینامه و خاطرات شهدا در فضای مجازی مشغولم و هدفم در اولویت اول ثبت زندگینامه هایی از شهدا است که در اینترنت موجود نبود و با یاری خود شهدا تاکنون مطالب اختصاصی زیادی را در فضای مجازی هم در این انجمن و هم در سایت هایی باموضوع دفاع مقدس قرار دادم امیدوارم شهدا شفاعتمون بکنند یاعلی مدد

[="Tahoma"][="Indigo"]بسم الله الرحمن الرحیم. من اولین بار (شاید هم اولین بار نبوده) در باره ی شهدا در سخنرانی دکتر حست عباسی شنیدم که در مورد شگفتی های شهید حسن باقری صحبت کردند و گفتند که فیلمساز های ما باید این شهیدو به مردم معرفی کنن. در مورد شهدایی گفتند که به دستور امام نفتکش آمریکایی رو تو خلیج فارس با اقتدار زدن و نذاشتن دستور امام رو زمین بمونه و مایه ی بهت و حیرت دنیا شدن و ... اونجا ایشون تو پیدن به فیلمسازا و گفتن اگه جرات دارید بیاید و فیلم این شهدا رو بسازید.... من کلی افسوس خوردم اونجا که واقعا چرا... چرا ما نباید این مایه های افتخار و به مردم بشناسونیم و کار فیلمسازا شده کارای تکراری یک من دو زار...چیزایی که دغدغه ی حتی یک در صد مردم هم شاید نباشه و فقط جوونا رو می بره توی توهم!!!
چرا باید حرف از به اصطلاح روشن فکرا که زده می شه ما افتخار کنیم اما حرف از شهدا که زده می شه استقبال نشه؟
...
تا اینکه بالاخره موسسه ی شهید آوینی مستند توپ "آخرین روزهای زمستان" که در مورد شهید باقری بود رو ساخت و من و همسرم هر شب با اشتیاق می نشستیم و نگاهش می کردیم. مستندی که هم در خور شهید آوینی و هم در خور شید باقری بود.
برای شادی روح همهی شهدا ... صلوات.
امیدوارم کسانی که خلاقیت شون در راستای فیلم و مستند دفاع مقدس گل می کنه روز به روز بیشتر بشه.... الی امین.
در ضمن دفاع مقدس سوژه زیاد داره و فقط مربوط به جنگ نمی شه.... امروز هم ما تو خود کشور خودمون مشغول دفاع مقدس از انقلاب هستن!! خیلی ها حتی بهشون برچسب هم زده می شه و تحمل می کنن... حتی امروزه خیلی از خانم ها و آقایون در مقابل جو سنگینی که شیطان با سپاه سست امانان براشون درست کرده ، در حال دفاع مقدس از ایمانشون هستند!!!
راستی شهدای این دفاع مقدس کیا هستند؟؟!!!!
[/]

با سلام
به نظرم باید کمی روی عواطف مردم بیش تر کار کرد
یعنی چطوری؟
یعنی مثلا یه کلیپی درمورد مادر شهید که دنبال فرزندشه تو شهدایی که آوردن
یا مثلا فرزند شهید
مثلا همین کار پسر شهید احمدی روشن یا دختر شهید رضایی نژاد اگه یه کم جدی تر گرفته بشه، می تونه خیلی تاثیر داشته باشه
ما می گوییم معرفت و محبت مثل نرده بان هستند که اگر یکی را گرفتی به دیگری هم می توانی برسی
یعنی رو محبت مردم به شهدا کار بشه. بعد یه کم کار تو حوزه کتاب و مستند و ...
و همین طور ادامه پیدا کند.
دو تا تاپیک که به نظرم خیلی جای کار دارن البته نه قصد تبلیغ
انصافا روی علیرضا احمدی روشن و شهید آوینی میشه خیلی کار کرد.
التماس دعا
یا علی

بنظرم بادیدن فیلم شوق پروازکه راجع به شهیدبابایی بودبیشتربه این موضوع توجه کردم پس رسانه نقش خیلی مهمی داره وتواین سایت هم ماجراهاوتصاویری که ازشهداگذاشته بودندتاثیرگذاربوده واینکه یه تاپیک نوشته بودن راجع به شهیدی که مزارشون بوی عطرمیدادباتاپیکی که راجع به شهیدان هسته ای بودخیلی تاثیرگذاربودالبته همه تاپیکاخوبن وحتمامن ندیدم ونتونستم بخونم.

[="Black"]

یامین;407006 نوشت:
راجع به شهیدی که مزارشون بوی عطرمیداد

سلام و عرض ادب

[h=1]پرونده کامل «عشق بدلی» ❤ قبر همه‌ي شهدا بوي عطر مي‌دهد❤[/h][/]

بابا اگه بگم برای شهدا چکار کردم که ....
حرف این است:
ریا میشه یا شرمنده میشیم؟!

ممنون از تاپیک خوبتون :Gol:

[="Tahoma"][="Indigo"]شنیدم که برو بچه هایی که میراث آلبرتا رو ساختن تصمیم دارن توی مستند های بعدی شون یک موضوعی رو انتخاب کنن که یک شاخه اش مر بوط به شهدا هم میشه....
حدس بزنید چیه؟
این همون چیزیه که به نظرم اگر بهش توجه بشه محبت نسبت به شهدا هم بیشتر می شه...
امیدوارم با برخورد مثبت مسولین و مردم و دوستداران شهدا روبرو بشه... ان شاءالله
[/]

شهدا را یاد کنید با یک صلوات
" اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم "

بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر ظاهرشان را شبیه شهدا کنند، کار تمام است. نه، باید مانند شهدا زندگی کرد.

شهید علیرضا موحدی دانش می‌گوید: «شهید عزادار نمی‌خواهد، بلکه رهرو می‌خواهد» و شهید همت می‌گوید: «شهدا را به خاک نسپارید، بلکه به یاد بسپارید».

چه خوب می‌گفت شهید زین‌الدین: «اگر من و تو از این صحنه دفاع از انقلاب عقب نشستیم، فردا در مقابل شهدا هیچ¬گونه جوابی نداریم». راستی به این فکر کرده‌ایم فردا چه جوابی به شهدا خواهیم داد؟

شهید مسعود ملاحسینی در وصیت¬نامه‌اش می‌گوید: «به شما و به همه دوستان توصیه می‌کنم در هر امری به سخنان حضرت امام مراجعه کنید!

با سکوتش سکوت کنید و با اعتراضش، اعتراض، با تأییدش، تأیید و با تکذیبش تکذیب…». مادر شهیدی تعریف می‌کرد: فرزند شهیدش هنگامی که سخنان امام(رحمه الله ) از تلویزیون پخش می‌شد، گوش می‌کرد و در یک برگه می‌نوشت و خودش را ملزم می‌دانست که به آن عمل کند.

سید مرتضی می‌گوید: «حزب‌الله اهل ولایت است و اهل ولایت بودن دشوار است؛ پایمردی می‌خواهد و وفاداری». رهبر عزیزمان هم گفته است: «تا ظلم در جهان هست، مبارزه هم هست، تا مبارزه هست، خط سرخ شهادت الهام‌بخش رهروان مکتب جهاد، مقاومت و شهادت است».

یاران، قدری فکر کنیم. ببینیم چه کرده‌ایم؟! به راستی چه شد؟! چرا ما از قافله عشق جا مانده‌ایم؟! چرا فکر می‌کنیم با یک قدم کوتاه برداشتن، توانسته‌ایم رسالت خود را به اتمام برسانیم؟! بیایید فکر کنیم که ایراد ما چیست؟ چرا جوابی که ما می‌گیریم، مثل پایان کار شهدا نیست؟ به راستی چرا؟!