وصیت نامه شهدای بخش اشکنان استان فارس

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وصیت نامه شهدای بخش اشکنان استان فارس

در این قسمت قصد دارم به حول و قوه الهی وصیت نامه شهدای بخش اشکنان در استان فارس را قرار بدهم
:roz::goleroz::parandeh::parvane::parandeh::roz:

[h=1]ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياءٌ عند ربهم يرزقون[/h] با درود وسلام بر رهبر كبير انقلاب وبنيان گزار جمهوري اسلامي ايران وبا سلام ودرود بر رزمندگان سلحشور قران وبا سلام ودرود برشهيدان كربلا وشهيدان انقلاب اسلامي ايران:بار الها توانسان را به جهاد دعوت كردي جهاد در راه مسيري كه هرگز در آن سياهي نيست بلكه چه با نورومنوري است كه هرگز خاموش شدني نيست وبس ـ پروردگارا اكنون اسلام در مقابل كفر است وما بايد بپاخيزيم وبا خونهاي خود صحنه هاي كربلا را زنده كنيم ـ بار الها تو را سوگند ميدهم به يگانه مهربان ويگانه دلاور وفقيه عادل امام خميني ما را موفق ومؤيد به نابودي دشمنان اسلام بگردان ـ برادران عزيزم اگر توفيق يافتم وشهادت نصيبم شد سلاح مرا بر دوش بگيريد وراه مرا ادامه دهيد وشما مسئوليد كه از خون شهيدان كربلا وشهيدان انقلاب اسلامي ايران پاسداري كنيد ما از جانب حق مسئوليت داريم كه در مقابل دشمنان اسلام تا آخرين قطره خونمان مقاومت وبه آنها ثابت كنيم كه نمي توانند در مقابل اسلام بايستند وباخون خود مشت محكمي بر دهان متجاوزان و ياوه گويان ضد اسلام بزنيم ودرخت اسلام را آبياري كنيم ونامه هاي اسلام را در تمام نقاط مختلف جهان پياده كنيم واگر كوتاهي كنيم فرداي قيامت بايد جوابگوي خون شهيدان در دادگاه الهي باشيم ـ پدر جان از اينكه كوشيدي وبه من وزندگيم سر وسامان دادي تا در كنار خانواده ام بتوانم امور راحتي را در پيش بگيرم كمال تشكر ودر حضور شما شرمنده ام و هيچ گاه نتوانستم اندكي از مسئوليتهاي بزرگي كه بر گردنم محول شده ادا نمايم خواهر وبرادر وهمسر عزيزم ضمن سلام از راه دور هم اكنون كه به عرصه زندگي پا مي گذارم اميد است در اين باره خوشبخت باشيد وناراحت نشويد برادر :شما مسئوليد كه در اين قبال كه وظيفه شرعي مي باشد ودفاع از حيثيت وآبروي اسلام عزيز بنمائيد وهمچنين خواستارم كه تا آخرين دم دنباله رو امام كه همان راه انبياء ومسلمين است باشيم.
همسر گرامي اگر توفيق يافتم وشهادت نصيبم شد مرا حلال كنيد چون در طول زندگي همسر خوبي براي شما نبودم ودر حق شما بدي يا نافرماني كرده ام مرا ببخشيد واز فرزندانم خوب تربيت كنيد چون اسلام وانقلاب به وجود اين عزيزان نيازمند است واين عزيزان مي بايست بعد از من جانشين من باشند .
دوستان پس از سلام هم اكنون كه من در دوران انقلاب ايده وعقيده ام بر اين بود تا شايد از يك طريقي وظيفه ومسئ.ليتي را كه اسلام عزيز بر دوش ما گذاشته ايف نماييم وحال آنكه بنده حقير وگنهكار راهي جبهه مي شوم تا جان ناقابل خود را با دين خود معامله نمايم اميد است توفيق يافته وشما هم پيرو وادامه اين راه باشيد وهمه خويشان را از حضورشان عذر مي خواهم كه مرا ببخشندوهمگي را سلام ودعا مي رسانم واز حضور برادران اهل اشكنان عذر مي خواهم كه اگر از من حقير بدي يا نافرماني ديده اند مرا حلال كنيد چون فرداي قيامت طاقت آتش وجواب دادن را ندارم.در پايان وصيتم اگر شهادت نصيبم شد مرا در قبرستان
همان محلمان(اشكنان) در گلزار شهداءاگر امكان هست پائين قبر محمدپور يا باقرپور به خاك بسپاريد چون مي خواهم كه در روزهاي پنجشنبه وشب هاي جمعه پدرومادرم وهمسرم به سراغم بيايند واز همه ملت ايران ـ بخصوص اهالي اشكنان مي خواهم كه امام را تنها نگذارند چون اميد وچشم شماست وشما نبايد اين چشمتان را تنها بگذاريد وهر كس خداي نكرده از گفته هاي رهبر واميد مستضعفان سر پيچي كند از حرف علي(ع)وائمه سر پيچي كرده است.
ضمن خداحافظي با پدر ومادرم وبرادران خواهر وهمسرم وفرزندانم ـ اقوام ودوستان از يكايك افراد محل از كوچك وبزرگ شما را به خداي بزرگ مي سپارم وآرزوي طول عمر براي امام امت وفقيه عاليقدرـ پيروزي رزمندگان از خداوند متعال خواهانم به اميد تحقق بخشيدن به اهداف وآرمانهاي عاليه اسلام ـ والسلام«ومن الله توفيق»
آنانكه غمت بجان خريدند حسين يكباره دل از جهان بريدند حسين
سر حلقه عاشقان حسين است حسين شاهنشاه انس وجان حسين است حسين
خوبان كه خدايگان حسن ونازند جسمند تمام جان حسين است حسين

«ان الله اشتري من المؤمنين انفسهم واموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله فيقتلون»
همانا خداوندجانها واموال مؤمنان را به بهاي بهشت خريداري كرده وآنان در راه خداجهاد كنند ودشمنان دين را به قتل برسانند ويا خود كشته شوند.
با درود وسلام به حضرت مهدي موعود«عج» ونائب برحقش امام روح ا... وسلام ودرود به مردم شهيدپرور ايران،وصيت خودرا شروع مي كنم:اما بعد از شهادت دادن به وحدانيت خدا واقرار به نبوت محمد«ص» و ولايت مطلقه امير المؤمنين«ع».
خوشا آنان كه با عزت زگيتي شهادت راپسنديدند ورفتند
اكر انسان به خدا وروز قيامت معتقد باشد پس چه بهتر كه جان خود را در راه خدا ومبارزه با دشمن خدا وچهره اي آغشته به خون سرخ كه به رنگ طلوع وغروب خورشيد است ديدار كند. بار خدايا من از آن كروه قراربده كه از جبهه به خاطر رضاي تو هيچ گاه دلسرد نمي شود،خداوندما را از پيروان صديق سيد الشهداء قرار بده وشهادت با سعادت نصيب من حقيرعنايت فرما.من كوچكتر از آنم كه شما را نصيحت كنم ، پدرم ومادرم:ولي اين گفته ازمن بماند كه شهيد عزاداري نمي خواهد،پيرو مي خواهد. تا آنجا كه مي توانيد براي اسلام تبليغ كنيد پس درجه اي بزرگ در نزد خدا داري .پدرم ومادرم وخواهرم،من ميخواهم راه برادر شهيدم محمود عزيزم را ادامه بدهم مي روم به جبهه وبا دشمنان اسلام وقرآن مبارزه مي كنم وانتقام خون پاك برادرم وديگر عزيزان را از دشمن كوردل بگيرم. پدرم ومادرم وخواهرم اگر شهيد شدم از شهادت من ناراحت نباشيد مبادا در عزاي من صورت بخراشيد وشيون وزاري كنيد.مادرم وخواهرم روايت شده كه گريه كردن برشهيد ثواب واجر بزرگ وباعث تسكين دل نيز ميگردد. ولي به هر حال مادرم، صبرنما به خاطر خداوند كه طبق فرمايش خود كه فرمود ان الله مع الصابرين .من با صابرانم ،اجرشما ضايع نخواهد شد.ياور شما آن قادرمنان است .مادرم،پدرم، خواهرم،من هم عاشق شهادتم همچون برادر عزيزومخلص ومهربانم كه عشق به الله داشت وهميشه با مهرباني با خودمان رفتار مي كرد وسرانجام آرزوي شهادت داشت وبه ديدار معبود خويش شتافت من هرگز فراموش نمي كنم كه يك شب درفكر فرو رفتم،نيمه شب بود برادرم محمـود به نظرم آمد،درعالم خواب كه با او ديدارداشتم خوشحال شدم،من وبرادرم محمود رفتيم داخل باغ بزرگ وهمه جا را به من نشان داد وقتي از من جدا شد با صداي بلند گفتم محمود محمود.. يك دفعه از خواب بيدار شدم مادرم آن مقامي كه محمود داشت به خدا من هم آرزوي شهادت كردم من وقتي از كار مي آمدم مادرم گريه مي كرد مي گفتم مادر جان گريه نكن من ناراحت ميشوم انشاءالله خدا توفيق بدهد مي خواهم بروم جبهه جاي محمود پاسداري بنويسم،گفتم مادر مي خواهم هم محمود باشم هم حسين . عزيزانم بدانيد خدا مي داند چقدر دلم براي برادرم محمودتنگ شده بود. چند كلمه حرف دارم با مردم شهيد پرور اشكنان: برادران وخواهران عزيز شما مدیون شهدا هستيد بايد هميشه راه شهدا را ادامه بدهيد هيچ وقت خستگي به خود راه ندهيدما اول راه هستيم چه جنگ باشد ويا تمام شود، برادران وخواهران عزيز گوش كنيد،درهرجا هستيد در مجلس يادر مراسمي به خداگوش دهيد ياور ونگهدار اين مرد بزرگ لاله بزرگ محمد«ص»رهبركبير انقلاب يعني امام عزيز،خميني بت شكن وگوش به فرمان او باشيد ازجان ودل به دستورات اين بزرگمرد تاريخ عمل نماييد،اگر يك وقت تحت فشار قرار گرفتيدبه مسئولين محترم فشار نياوريد ،كه دولت مستضعف در حال مبارزه است. چند كلمه باخواهرا محترمه :خواهرم حجاب خود را رعايت كنيد و به خون شهدا ظلم نكنيد به خدا شماها مديون خونهاي شهدا هستيد راه شهدا را تا آخرين نفس ادامه بدهيد پدر و مادرم : اگر جسد من بدست شما رسيد در خانه بگذاريد هر كس بخواهد مرا ببيند نشان دهيد .
خواهرم زينب وار صبور باش همچنان كه در شهادت محمود استقامت كرديد. استقامت كن از برادران مسئول مي خواهم دست مرا از صندوق بيرون بياورند تا بدانند ما دست خالي از اين دنيا به سوي محبوب خود ميروبم وقتي در قبرم مي گذاريد چشمانم باز كنيد بدنم آزاد باشد مي خواهم با آغوش باز به ديدار خدا و برادر شهيدم بروم روز پنجشنبه و جمعه ما منتظر هستيم با شماها ديدار كنيم نكند ما را از ياد ببريد ما شما را از ياد نخواهيم برد از تمامي دوستان و از فاميل حلاليت مي طلبم اگر از طرف من به برادران و خواهران حرف بد و يا ستمي شده معذرت مي خواهم از شما عزيزاني كه در تشييع جنازه ام شركت كرديد التماس دعا دارم برايم دعا كنيد . من چهار بار به جبهه رفتم و اين بار شهادت نصيبم شد . اين وصيت نامه نوشته ام به دست خواهرم سپرده ام برادرانم راه من را ادامه دهيد. والسلام
برادر شما حسين باقر پور بعد از سالگرد برادرم محمود. روز جمعه تار6/10/1366
جان به قربان شهيدي كه پس از كشتن غسلش از خون بود گرد غريبي كفنش
از شهيد محمود باقرپور

[h=6]ان الله اشتري من المؤمنين انفسهم واموالهم بان لهم الجنه[/h]بنام الله پاسدارحرمت خون شهيدان
به نام آن معبودي كه ما را آفريده وروش صحيح زندگي وچگونه به لقاءوجه خدا رسيدن را به ما نشان داد خداوند بر محمد وآلش درود فرست.
خدايا من از جهان وجهانيان فرار كرده ام وبه سوي تو آمده ام خدايا هم اكنون كه به درگاهت آمده ام وفرياد مي زنم به فريادم برس كه بنده اي چون من حقير ومعبودي چون تو چه بايد بگويد در برابر اين همه نعمت وعظمت وعجيب تر اينكه چه ميتواند بگويد؟
خداوند در آخرين لحظه هاي عمرم اميدوارم كن از اين فضل وكرمت وبخشش آنچناني كه اميدوارم.اينك ذكر چند نكته كه اگر شهادت نصيبم شد كه الله العالم خدا مي داند يادآور مي شوم هر چند كه من كوچكتر از آنم بتوانم با يك امت شهيد پروري سخني بگويم اول اينكه اي امت حزب الله از امام اين فرزند زهرا(س)دست بردار نباشيد كه اگر دست برداشتيد به حقيقت زمان سقوط شماست وهمگام با روحانيت مبارز صحنه انقلاب بوده وپشت سر رهبر نه يك قدم جلو نه عقب حركت كنيد:عليه هر كفر وشرك ونفاق كه انشا الله پيروزي حتمي است شكر گزار اين نعمت خدادادي باشيد .اي پيروان حضرت رسول سلام الله عليه. ثانيا:پيروزي شما در گرو در صحنه بودن شما واطاعت از ولايت فقيه كه حقيقت استمرار حركت انبيا است انشا الله كه پيروزيد.
اي خواهران حزب الله از رهبر خود زهرا (س)دستور بگيريد كه مي فرمايد :
حجاب زينت زن مسلمان است حجاب خود را حفظ فرماييد كه حجاب تو اي خواهرم كوبنده تر از سرخي خون شهيدان است.
اي پدر،مادر،برادروخواهرم هر چند فرزندي در خور لياقت شما نبوده ام ونتوانسته ام وظيفه ام در قبال شما انجام دهم مرا ببخشيد ومتوجه باشيد كه هدف از آفرينش انسان چيست وجايگاه وبازگشت بعدي كجاست ونه مگر اينكه خداوند مي فرمايد كه ما جن وانس را فقط براي عبادت آفريده ايم . ونه مگر اينكه دين خدا اسلام است ودفاع از دين خدا عبادت وخواست خداست.پس من نيز وظيفه خود مي دانم كه حافظ دين خدا باشم حتي از جان خود دريغ نخواهم نمود اميدوارم خدايم نيز قبول بفرمايد.انشا الله

حالا كه به ياري حق تعالي وبه رهبري امام خميني درجبهه حق برباطل می جنگم بنا بر وظيفه شرعي چند كلمه اي به عنوان وصيت وآخرين نامه براي پدر ومادرم وجميع اقوام مي نويسم.
پدر ومادرم اگرچه جبران زحماتتان برايم محال است ولي به خاطر خدا ودر سايه اسلام درجبهه نبرد حق برباطل با شعار«لا اله الا الله محمد رسول الله» شهادت مي دهم ،باشدكه مدال شهادت من بر سينه شما نشاني از قدر داني وتشكر است واز شما پدر ومادرم اگر چه ارشدترين فرزند شما بودم وشما مرا از عمر دوسالگي بدست سرنوشت داديد وخودتان يكي به اين سمت وديگري به سمت ديگر رفتيد ،باشد چون اين كاري بود خدايي وهيچكس نمي تواند بگويدچرا ولي مبادا براي من ماتم بگيريدوسياه بپوشيد كه سخت مرا مي آزارد شاد باشيد كه من در راه اسلام جان داده ام وزنده شدم وزندگي جاويد يافتم. سربلند وبا افتخار زندگي كنيد ومن زنده ام وشاهد اين افتخارم.پدر ومادرم:
[h=1]اگر از پيشتان رفتم هيچ نگران نباشيد،راهيست كه سرور آزادگان به ما آموخته است،ماهم اين راه را ادامه مي دهيم تا به آرزوي خودبرسيم[/h][h=1] مورخ: 22/3/1361شمسي[/h]

سلام ودرود فراوان به رهبر كبير و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران سلام بر شهيدان گلگون كفن ايران بخصوص شهيدان جنگ تحميلي .اينجانب اسكندر تقوي فرزند ابول عازم جبهه حق عليه باطل مي باشم چند كلمه اي بعنوان وصيتنامه جهت بازماندگان مي نويسم . اگر خداوند شهادت نصيب اين بنده گنهكار بكند و خداوند از بنده راضي باشد كه بنده در اين راه كه راه انبياء ما است چند وصيت بنده به خانواده ام اين است چون بچه هايم كوچك هستند و شما خانواده ام قيوم و سرپرستي بچه هايم به عهدي شما مي باشد و شما بايد خوب از فرزندانم نگهداري نماييد . بخصوص در اين راه دين و ايمان بسيار كوشا باشيد .
مورخه 12/11/66

[h=5]اعوذ با الله من الشيطان ارجيم بسم الله الرحمن الرحيم[/h]اياه نستعين خير ناصر ومعين.
از آنجايي كه مساله جنگ وروش آن در صدر اسلام از اعم واجبات است . اينجانب بعنوان يك بسيجي حقير بر خود واجب وتكليف دانستم كه چند كلمه نامه را بعنوان وصيت و آخرين نامه براي شما برادران وخواهران عزيز بنويسم برادران وصيت اينجانب نسبت به شما اين است كه همچون عزيزان كربلاي حسين بن علي «ع» مردانه عليه باطل بجنگيد ، پيران همچون حبيب بن مظاهر وسيد الشهدا سالار شهيدان وجوانان عباس وار ونوجوان علي اكبر وار وكودكان علي اصغر وار بسوي جبهه ها بشتابند وراه شهيدان را ادامه دهند. چون اين مردان وظيفه عظيم وبسيار مهمي بر عهده دارند ودر اين برهه از زمان هيچ مساله اي واجب تر از مساله جنگ نيست و بر شما برادران ونوجوانان واجب است كه اسلحه مرا در بر گيريد وسنگر مرا خالي نگذاريد بر شما جوانان واجب است كه با اين صدام نوكر حلقه به گوش آمريكايي به مبارزه بر خيزيد واين صدام (را) در منطقه خفه كنيد بنابه گفته و فرموده قائد اعظم امام روح الله كه مي فرمايد: ( اين صدام تا وقتي خفه نشود منطقه آرام نخواهد گرفت .) خواهران بر شماست كه در پشت جبهه فعاليتهايتان را گسترش دهيد . مهمترين وظيفه شما در حال حاضر حفظ حجاب اسلامي است كه انبياء بر آن تاكيد فراوان مي كنند ويكي از ائمه مي گويد:
اي زن به تواز فاطمه اين گونه خطاب است ارزنده ترين زينت زن حفظ حجاب است

خواهرانم وظيفه شما بسيار سنگين است بر شما واجب است كه با حفظ حجابتان مشتي محكم به دهان شرق وغرب بزنيد. تنها خواهش من به امت شهيد پرور وهميشه در صحنه ايران وبه خصوص امت حزب الله اشكنان اين است كه همانند مردم كوفه كه امام حسين را تنها گذاشتند امامتان را هرگز تنهانگذاريد و تنهايش نگذاريد . برادران هميشه دنباله رو امام باشيد وهرگاه دلتان تنگ شد به جبهه بياييد چون جبهه مدرسه عشق است ومدرسه خودسازي است تامي توانيد براي امام دست پرورده علي (ع) چه در نمازتان چه در مراسمات چه در شعارها يتان دعا كنيد و از خداوند بخواهيد امام عزيز را حتي كنار امام زمان براي مسلمين نگه دارد. برادرم ومادرم هرگز براي من گريه ننماييد چون گريه شما دشمن را خوشحال مي نمايد، مادرم سياه نپوشيد چون منافقان كوردل از سيه پوشيدن شما سوء استفاده خواهد كرد اين منافقان از خدا بي خبر با شهيد كردن پاسدارهاي قهرمان و ارتشيان دلاور وبسيجيان جان بر كف خوشحال مي شوند اي مادرم مبادا به خودت ناراحتي راه دهيد اگر لياقت آن را داشتند كه شهيد شوم خون من سرخ تر از خون پاسدار تازه داماد نيست كه منافق شب عروسي او را به عزا مبدل مي سازد. مادر مگر خون من سرخ تر از خون آن ارتشي است . مادرم وبرادرم روز و شب انتظار آن را مي كشيدم كه كي جوانها از راه مي رسد (مي رسند) كه بعنوان خوشحالي كه شده پرچم سبز وعكس مبارك حضرت امام را بر بام خانه هاي خود بزنيد ولي سر انجام دو روز يا يك روز قبل از اين برگ پايان خدمت را بگيريد شهادت را ب مرگ ذلت بار ترجيح مي دهيم وشربت شيرين شهادت را مي نوشيد. وآخرين وصيت من به مادرم اين است كه در هنگام دفن من چشمهايم را باز بگذاريد تا كوردلان بدانند كه من كور كورانه از دنيا نرفته ام ودستهايم را بيرون بگذاريد تا دنيا طلبان ببينند كه من با خودم از اين دنياي بي حاصل چيزي نبردم ، مشتهايم را گره كنيد تا در لحظات آخر مشتي محكم به دهان شرق وغرب بكوبيم .مادرم كاري مكن كه بگويند خانواده شهيد است كه اين كارها را مي كنند كه در شان آنها نيست.تو كه جزء ناچيزي از خانواده هاي شهدا هستي نكند سوء استفاده كني . برادرم از تو مي خواهم كه مرا ببخشيد ( ببخشي) از تمام دوستان وآشنايان كه مرا مي شناسند عاجزانه مي خواهم كه مرا حلال كنند ، برادرم قدر اين انقلاب وامام (را) بدانيد كه بعدا پشيماني سودي ندارد. امام عزيزمان را دعا كنيد واين مرد علم وعمل را تنها نگذاريد
شمع سوزان توام اينگونه خاموشم مكن از كنارت مي روم اما فراموشم مكن
محمد جعفري

[h=5]بسم الله الرحمن الرحيم[/h]ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا ء عند ربهم يرزقون
هرگز مپنداريد كساني كه در راه خدا كشته مي شوند مرده اند بلكه زنده اند ودر نزد پروردگار روزي مي خورند
قرآن كريم
الحمدلله رب العالمين والصلوه والسلام علي اشرف الانبياء والمرسلين وعلي آل الطيبين الطاهرين المعصومين من الان الي قيام يوم الدين.
وبا سلام به پيشگاه حضرت حجه ابن الحسن امام زمان ونايب بر حقش امام خميني ابراهيم زمان وسلام بر جميع شهدا از صدر اسلام تا امروز، وصيتنامه قيصر حسيني ساكن اشكنان
انشاءالله اگر سعادتي براي شهيد شدن داشتم وبه فيض آن نائل گرديدم اين وصايا وسفارشات مرا به كليه هموطنان و فاميل وامت حزب الله برسانيد كه اين عمر فاني سر انجامش عاقبت نيستي است خون خود را براي حفظ اسلام و در راه خدا هديه نماييد واز سرور شهيدان حسين بن علي (ع) سر مشق بگيريد كه جان خود وفرزندان ويازانش را دراه بقاي دين مبين اسلام فدا نمود كه در صفحه تاريخ به تصديق دوست ودشمن تا روز قيامت همچون خورشيد مي درخشد بله ما پيروان حسينيم ودر اين برهه كه دين ما وميهن اسلامي ما مورد تجاوز كفار قرار دارد و اين درخت پر بركت اسلام احتياج به ايثار واز خود گذشتگي دارد ما به پا خيزيم تا آخرين قطره خون خودمان را فدا كنيم.
وتو اي پدر كه با زحمات فراوان مرا بزرگ كردي وحق پدري درباره من ادا نمودي از تو مي خواهم پس از مرگم همچون كوهي استوار استقامت كني از خداوند برايم طلب آمرزش نمايي واگر جسارتي درباره شما مرتكب شده ام مرا ببخشي وتو اي مادر مبادا در ماتمم شيون كني وگريبان چاك زني بلكه زينب وار صبوري پيشه كني وبراي براندازي ظالمان زمان رسالت خود را ايفا كني وآمادگي خودر ا در عزايم براي تحكيم اسلام عزيز اعلام، وبراي امام عزيز وامت مسلمان دعا كني كه دعاي مادران داغديده در پيشگاه خدادوند مستجاب خواهد شد وتو اي برادر سلاحم را بر دوش بگير و قامت استوار كن وراهم را ادامه بده وامام عزيز وحسين زمانم را تنها مگذار و تو اي خواهر مي دانم بار مفارقت من برايت طاقت فرسا است ولي از تو مي خواهم در سوگ من ناله وشيون نكني زيرا راهي كه رفته ام راهي است به سوي الله و از جهاد در راه خداوند با سلاح براي تو ميسر نيست ولي زبان به تبليغ بگشا و ظالمان را رسوا كن وبه كافران بعثي نفرين فرست .و پيامم به تمام مردم مسلمان وشهيد پرور اشكنان اين است تا انقراض وريشه كن نمودن دشمن غدار از پاي ننشينند وامام بزرگوارخميني بت شكن را تنها نگذارند وآخرين وصيتم اين است كه اگر فيض عظيم شهادت نصيبم شد اگر امكان دستيابي به جسدم پيدا شد مرا به زادگاهم اشكنان ببريد ودر كنار ديگر شهدا در گلزار شهداي اشكنان به خاكم بسپاريد
والسلام علي من التبع الهدي
به اميد پيروزي رزمندگان اسلام بر عليه كفر جهاني
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي حتي كنارمهدي خميني را نگهدار
20/4/1365قيصر حسيني

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءٌ عند ربهم يرزقون
بار خدايا شهادت در راه خدا واسلام را نصيبم كن ومرا در صف شهداي اسلام قرار بده وما را از بندگان مخلص خودت ومومنين به پيامبرت واز شيعيان وليت واز مطيعان ولي عصر«عج» ونايب برحقش خميني عزيز قرار بده.
با سلام ودرود بر مهدي موعود ونايب برحقش قهرمان قرن،ابراهيم عصر،موساي زمان برانداز بنيان بيداد،بيدارگر خفتگان،بازساز كاخ دين،نگون ساز فرعون زمان،پيشوا ورهبر مسلمانان جهان «حضرت آيت الله العظمي امام خميني»وبا سلام بر شهداي صدر اسلام تاكنون ورزمندگان غيور وجان بركف وبا سلام بر تمامي مادرانيكه جگر گوشه هاي خود را در راه خدا از دست داده اند.
من نمي گويم كه بعد از مرگ ياد از من كنيد
[h=1] خاك قبرم را پر از عطر وگل وسوسن كنيد[/h][h=2] من كه چون مردان راه حق نمي ترسم زمرگ[/h] آرزو دارم كه بعداز مرگ ياد از من كنيد
شايد در اين لحظه كه اين وصيت نامه را مطالعه مي كنيد جسم خاكي من در زير خرمنهاي خاك مدفون باشد،در اين لحظه كه مشغول به نوشتن وصيت شدم،هيچ فكر نمي كنم كه لياقت شهادت پيدا كنم اما دراين ديار خاكي تنها چيزي كه از همه حق تر است مرگ ودل كندن از اين دنيا ست وشايد چيزي كه قبول آن براي فرزندان آدم ابوالبشر سخت تر از همه چيز است،همين واقعيت مرگ باشد ،آدم مي ميرد چه درس خوانده باشد وچه نخوانده باشد. چه از شيرينيهاي زندگي استفاده كرده باشد وچه نكرده باشدوخوشا به حال آن كساني كه كمتر شيريني وحلاوت دنيا را چشيده اندكه:(مراره الدنيا حلاوه الاخره وحلاوت الدنيا مراره الا خره)
حال آنانكه شهيد شده اند نيكو معامله اي باخدا كرده اند وبه فيض عظيمي رسيده اند.شهيد راحت جان مي دهد مي گويند كه شهيدان تنها گروهي از مردگاني اند كه روحش هر وقت خواست مي تواند از عرش به عالم خاك بيايد وبستگانش را ملاقات كند كه اگر لياقت شهادت پيدا كنم مادرم ناراحت مي شود.اگر بگويم پدرو مادرم برايم گريه نكنيد شايد از من قبول نكنيد ولي پدر ومادر عزيزم :تنها چيزي كه روحم را معذب مي كند ناراحتي شماست اگر گريه براي دوري من مي كنيد كه اين جاي گريه ندارد چرا كه به گفته روح خدا مي دانم در كنار شمايم واگر به خاطر بخت واقبال به من گريه مي كنيد كه باز هم جاي گريه ندارد وسخت در اشتباهيد بلكه جاي بسي خوشبختي است .چند وصيت دارم واين چند كلمه را كه براي شما در لحظات آخر عمر مي نويسم براي اين است كه شايد نتوانسته باشم هدايتگري هر چند كوچك براي شما ملت مسلمان ايران باشم .
اولين وصيت من اطاعت شما از اسلام وامام امت است وهميشه در نظر داشته باشيد كه هر چه پیش آيد از مشيت واراده خداوند است.اسلام را ياري كنيد واسلام را تنها نگذاريد كه اميد اسلام امروز ملت ايران است چشم امام زمان به شما ملت ايران است كاري نكنيد كه خداي ناكرده پيش خداوند بزرگ ورسول خدا سرافكنده سربه زير باشيم. به فرمايشات امام گوش فرا دهيد وامام را تنها نگذاريد كه تنها گذاشتن امام خيانت به اسلام است.
دومين وصيت من صبر واستقامت شما در مقابل مصائب ودشواريهاست.
سومين وصيت من هوشياري شما در مقابل خطاها وجريانهاي انحرافي شرق وغرب است شعار مرگ بر آمريكا فراموشتان نشود كه اين شعار تحرك بخش ملت است.
چهارمين وصيت من به تمامي پدران ومادراني است كه جگر گوشه هاي خودرا در راه خدا از دست داده اند: به شما توصيه مي كنم كه هيچ ناراحتي به خود راه مدهيد،شما در ميان اجتماع صاحب كمال وافتخاريد ودر ميان مردم سربلند زندگي كنيد،زيرا شما توانستيد امانتي كه خدا به شما اعطاء كرده وهر آن مي توانست از شما بگيرد به بهترين وجه به درگاه او تقديم كرديد.
وپنجمين وصيت من به خانواده ام اينست اي همسرم: چون من راه امام حسين(ع) وهمچنين راه برادرم حسين را در پيش گرفتم توهم بايد راه تربيت را درپيش بگيري وزينب وار با سربلندي تمام درراه اسلام وقرآن قدم برداري ودر تربيت فرزندانم كوشا باشي وخيلي بيشتر از آنها مواظبت كني چرا كه به جاي پدر هستي وهم مادر. خلاصه ما رفتيم تا انتقام پهلوي شكسته زهرا(س) رابگيريم.مارفتيم تا انتقام سر بريده سيد الشهداء(ع)رابگيريم. ما رفتيم تا علم ابوالفضل العباس را برافرازيم وشما هم در اين راه زينب وار راه ما را ادامه دهيد.بار ديگر به شما برادران وخواهران توصيه مي كنم كه دست از امام بر نداريدواورا تنها نگذاريد به هر صورت قدر اين زمان رابدانيد وخدا را بارها وبارها شكر كنيد كه دراين دوره واقعيدوذلت ابر قدرتها وشوكت اسلام وكشورهاي اسلامي را مي بينيد.سرباز امام زمان بودن آسان نيست من كه خود را شايسته اين مقام نمي دانم ولي شماها سعي كنيد سرباز او باشيد وسعي كنيد نافله شب را به يادواريد واز زيارت عاشورا وزيار ت جامعه كبيره را بخوانيد كه اين مختصري از شرايط سربازي اوست ودل به اين ديار خاكي نبسته و اين تن خاكي را فداي اسلام وقرآن كنيد ما از خدا بهترين قضا را خواستيم واو شهادت را نصيب ما كرد واميدوارم به خداوند كه هميشه راضي به رضاي دوست باشيم.
يكي دردو يكي درمان پسندد
يكي وصل ويكي هجران پسندد
من از درمان ودردووصل وهجران
پسندم آنچه را جانان پسندد
حقير بنده را دركنار قبر برادرشهيدم حسين حيدري به خاك بسپاريد چون مي خواهم با آن عزيزم هم صحبت شوم ومجالس عزاداري بنده را در خانه حسين زهرا(س)برپا كنيد چون هرچه داريم از حسين ويارانش داريم.
در ضمن پيكر پاكم را به خانواده ام پدر ومادرم وبرادرانم نشان دهيد وآنهارا بي بهره نكنيد.
[h=4] [/h][h=4] يكي بار ديگر زعاشقان ياد كنيم[/h] با فاتحه روحشان شاد كنيم
ميلا د ستاره را به بام گل نور
تكبير زنان هماره فرياد كنيم
[h=3] جنگ جنگ تا پيروزي[/h][h=6] جنگ جنگ تا پيروزي[/h]
[h=5]خداحافظ[/h]

بسم رب الشهدا ء والصديقين
اللهم ابيض وجهي يوم تسود فيه الوجوه ولاتسود وجهي يوم تبيض فيه الوجوه اللهم ثبتني علي صراط يوم نزل فيه الاقدام واجعل سعيي فيما يرضيك عني يا ذوالجلال والاكرام
با درود به رهبر كبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني و درود فراوان به روان پاك شهدا از صدر اسلام تا كربلاي ايران وبا سلام به رزمندگان و سربازان امام زمان «عج» وصيتنامه خود را اغاز مي كنم اگر چه امكان ليا قت شهيد شدن را نداشته ام چون گناهان قلبم را سياه كرده اند وبا رفتن به جبهه شايد بخشي از گناهانم آمرزيده شده باشند
و در اين لحظه كه بار ديگر به جبهه مي روم از خداوند ميخواهم كه مرا به راه راست هدايت فرمايد و از بندگان صالح خود قرار دهد و خون مرا به بهاي خوبي (شهادت)خريداري نمايد.
از خداوند بزرگ ميخواهم كه مرگ در بستر را نصيبم نكند. چون در اين زمان مرگ در بستر بزرگترين ننگ است. اگر خداوند شهادت را نصيبم كرداز امت حزب الله بخصوص مردم اشكنان ميخواهم كه تمام فكرشان جبهه باشد و از آن غافل نشوند. خواهران و برادران از امام و رهبر خود اطاعت كنيد كه اطاعت از امام اطاعت از امام زمان است. و اطاعت از امام زمان اطاعت از رسول الله است و اطاعت از رسول الله اطاعت از خداوند وهاب است هر دستوري كه امام دادند از دل و جان اطاعت كنيد و او را تنها مگذاريد كه دشمنان شما شاد و امام زمانتان ناراحت شود.
از شما ميخواهم كه نماز جمعه اين حج مستمندان و اين پايگاه مهم وحدت را هرگز ترك نكنيد و با حضور خود در نماز جمعه مشت محكمي بر دهان دشمنان بكوبيد. در دعاي توسل و كميل شركت كنيد چرا كه اين دعاها بودند كه مارا به پيروزي رساندند .
از پدر ومادرم مي خواهم كه در مرگ من گريه وزاري نكنند وهر گاه جنازه من برايشان آوردند از علي اكبر وقاسم ياد كنند وهمواره انالله وانا اليه راجعون بگويند واجر خود را ضايع نكنند .پدر ومادر عزيزم: از يك طرف اسلام در خطر است و از يك طرف فراق براي من وشما دشوار اما اسلام عزيز والاتر است و هيچ چيز از اسلام برتر ووالاتر نيست الاسلام يعلو ولايعلي عليه از اينكه نتوانستم فرزند خوبي برايتان باشم مرا ببخشيد واز شما مي خوا هم چون ابراهيم با قرباني كردن فرزند خويش خوشحال وسر بلند باشيد از مردم اشكنان خواهش دارم شهدارا فراموش نكنند وروحانيت اصيل و در خط امام به خصوص روحانيون منطقه اشكنان وامام جمعه محبوب ومحترم را حمايت كنند واز هم پاشيده نشونند از خواهران انقلابي ام مي خواهم كه از حضرت فاطمه «س» درس بگيرند وحجاب را رعايت كنند كه خون شهدا را حفظ كرده اند خواهرم حجاب سياه تو كوبنده تر از خون سرخ من است اگر نمي توانيد به جبهه برويد با حفظ حجاب و شركت در نمازهاي جمعه وجماعات و دعاهاي كميل و پرهيز از مجالس لهو ولعب از خون شهدا پاسداري كنيد .
خدايا چقدر سر افرازم وبه خود مي بالم كه توانستم به سوي تو سفر كنم وتو اي مولايم چه خوب مرا پذيرفتي وچه خوب پذيراييم كردي .
والسلام
22/3/1363 مطابق با 12 ماه مبارك رمضان
پاسدار حسين حيدري اشكنانــ

[h=1]بسم رب الشهداء والصديقين[/h][h=1]وصيتنامه شهيدغلامحسين دادنام[/h][h=1]ولاتحسبن الذين قتلو في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون[/h]بادرود به رهبركبير انقلاب حضرت آيت الله العظمي الامام خميني و…، ودرودبي پايان به امت شهيدپرور ايران واجرعظيم به مادران شهداي صدراسلام بخصوص مادران شهداي جنگ تحميلي وسلام به امت قهرمان وشهيدپرور اشكنان. و وصيت نامه ام راشروع ميكنم،پدرم ، مادرم دلم مي خواهد مانند پدران ومادراني باشيد كه وقتي سرپسرش را براي او آوردند دستي به پشت آن سر زد وگفت:سري راكه در راه خدا داده ام پس نخواهم گرفت پدر و مادر از اينكه من پسرخوبي براي شمانبودم ونتوانستم حتي زحمات شما راجبران نمايم هم اكنون ازشما كه اينقدر زحمت ورنج دنيا را براي من تحمل كرديد ومرا به اين سن رسانديدكه بتوانم درجبهه حق عليه باطل پيكارنمايم صميمانه تشكر مي كنم ولي پدر ومادر وامت شهيد پرور مي دانم ومي دانيدكه وصيت نوشتن براي جواني كه هنوز عمري نگذرانده است بسيارسخت است ولي چون وظيفه هرشخص مسلمان است كه وصيت نامه اي ازخودش داشته باشد ومن برحسب وظيفه اي كه داشتم اين وصيت نامه را به عنوان آخرين كلام وآخرين صحبتها براي شما نوشته ام تامي توانيد نماز جمعه برويد،دعاي كميل وتوبه بخوانيد.درمجالس مذهبي شركت كنيد،شبهاي جمعه دعاي كميل برايم بخوانيد.وتو برادرعزيزم عصرهاي پنجشنبه بالاي قبرم بيا وسوره قرآن بخوان تا شايد ازخواندن دعاها وخواندن قرآن خدا كناهانم راببخشد،حتما قبر مرا درصف قبرشهيد« ان » اشكنان قراردهيد.
پدر ومادرم به همگي بچه ها بگوييد تا مرا حلال نمايند چون وقت نكردم كه باآنها خداحافظي نمايم وپدر عزيز وبرادر جان را هم را ادامه دهيد ونگذاريد سلاحم به زمين بيفتد وهم اكنون كه مي دانيد هرپرچمي كه از دست سرداري مي افتد سردار ديگري آن را برداشته وبر دوش مي گيرد وبه جبهه حق عليه باطل روانه ميگردد. به اميد پيروزي اسلام وسرنگوني صدام وصداميان به سركردگي آمريكاي جنايتكار.

[h=2]غلامحسين دادنام[/h]
[h=3]كنيد اين جمله حكاكي برسنگ مزارش شهيد راه اين ملكم بود اين افتخار من[/h]بيا مادر كفن پوشان به جسم بي گناه من مرا آهسته خاكم كن تويي تنها پناه من
دگر هرگز نمي آيد صداي پاي من از دور به دنبال من اين مادرنمي آيد دگر مامور
بيا آهسته آهسته كه مرغت ازقفس جسته شهيد من شهيدمن خدايا روسفيدم من

بسم الله الرحمن الرحيم
ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءٌ عند ربهم يرزقون
با درود وسلام فراوان برامام زمان ونائب برحقش امام امت وبنيانگذارجمهوري اسلامي وسلام بر رزمندگان ظفرمند جبهه هاي نور وسلام بي پايان بر شهداي جنگ تحميلي كه با خون خوددرخت اسلام و ولايت فقيه را آبياري نموده اند وسلام و درود برخانواده هاي شهدا كه با هديه نمودن ميوه قلب خود دل امام زمان راشاد كرد ند وسلام ودرود برملت حزب الله وشهيدپرور اشكنان.
[h=1]حالا كه قصدرفتن به ديار عاشقان الله دارم بدنيست چندكلمه به عنوان حرف آخر يا وصيت بنويسم بنده آزادانه[/h] اين را يعني رفتن به جبهه را انتخاب كردم دشمنان اسلام بدانند كه هيچ كس مرا مجبور نكرده كه روانه جبهه شوم اين عشق به خدا ودين خدا وپيروي از امام بود كه مرا روانه جبهه ساخت نه كس ديگر البته كوچكتر از آنم كه پيامي با امت قهرمان اشكنان بدهم اما چندنكته يادآور مي شوم عزيزان من دنيا را برآخرت انتخاب نكنيم كه رسول خدا فرمود الدنيا مزرعة الاخره،برادران وخواهران برهمه شمابا به خالصانه پيروي كردن از امام ،كه پيروي از امام پيروي كردن از رسول الله وخداست.اطيعوالله واطيعوالرسول واولي الامر منكم .به امت حزب الله،تنها اميدامام به خداست وشما امام راتنها نگذاريد،مبادا مثل اهل كوفه ازبيعت سر باز بزنيد،ازهمه شما خواهشمندم كه از روحانيت متعهد ومسئول پيروي كنيد،چرا كه چراغ راه وراهنمايي هستند كه ما را به هدف نزديكتر مي سازند .از برادراني كه توان رزمي دارند مي خواهم كه سلاح به زمين افتاده مرا به دوش بكشند وبا دشمنان بعثي بجنگند تا انشاءالله پيروزي نصيب اسلام گردد.
اي پدر واي مادر مهربانم ،افتخار كنيدكه توانسته ايدمرا با اين سن وسال برسانيد وتقديم اسلام بنماييد. من از شما راضي هستم اميدوارم كه شمانيز از من راضي باشيدواگر در ايام زندگي باشما برخورد بدي داشته ام مرا حلال نماييد درمرگ سرخ من هرگز گريه نكنيدكه دشمنان از گريه شما خوشحال مي شوند. اي برادرانم اگر مرگ من براي شما خيلي سخت است وكمر شما را مي شكند، به خدا توكل كنيد واز او كمك بخواهيد وچنانچه مي خواهيد گريه كنيد،به ياد امام حسين گريه كنيد.
اي خواهرانم حجاب را رعايت واز امام پيروي نماييد وزينب وار پيام رسان خون هزاران شهيد باشيد درمرگ من ناله وشيون مكنيد كه من ناراحت مي شوم .
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهـــدار.
حاجي سجادي

[h=4] بسم الله الرحمن الرحيم[/h][h=4]ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون[/h]گمان مبريد آنهايي كه در راه خدا كشته مي شوند مرده اند بلكه زنده هستند و نزد خداي خويش روزي مي گيرند .
با سلام و درود فراوان به امام زمان (عج) و سلام بر امام امت اين اسطوره تقوا و مقاومت و سلام بر سرور شهيدان حسين (ع) و سلام بر تمامي شهداي به خون خفته صدر اسلام تا كنون بخصوص شهيدان جنگ تحميلي . اينجانب علي طلعتي فرزند محمد جعفر طلعتي ساكن دهستان مركزي اشكنان چون عزم سفر به سوي جبهه هاي نبرد حق عليه باطل دارم مصلحت را دراين مي بينم كه سخني چند داشته باشم با امت حزب ا… ايران بويژه امت شهيد پرور اشكنان قبل از هر چيز خداي را سپاسگذارم كه به من توفيق خدمت نمودن به اسلام آن هم جهاد با كافران به من عطا نمود آري اين دنياي بي وفا كه به گفته مولا علي (ع) بي ارزش است و فقط زرق و برگ آن انسانها را به طرف خود مي كشد من در اين موقعيت حساس و سرنوشت ساز اين دنيا را طلاق مي دهم و بسوي شهدا مي روم و با رزمندگان همدوش و به سوي كربلاي معلا رهسپار مي گردم پيامم به امت حزب ا… ايران بخصوص امت شهيد پرور اشكنان اين است كه امروز وقت امتحان است و بايد اين امتحان بزرگ الهي را پشت سر گذاشت مبادا حسين زمانتان ، پير جماران را تنها بگذاريد گوش به فرمان او باشيد و به طرف ميادين نبرد رهسپار گرديد . دنباله رو خون شهيدان باشيد و بدانيد كه مسئوليت بزرگي بر گردن شما دارند . امروز دگر بار عاشقان عزم سفر مي كنند و دل بر خدا مي بندند و در معراج خونين به نماز مي ايستند و در نماز با معشوق عاشقانه سخن مي گويند . مردم حزب ا… و شهيد پرور اشكنان گر چه من دوراني از عمر كوتاهم را در زندان سپري كردم ولي چهره ام دگرگون شد و سينه ام مالامال عشق به خدا . پدر و مادر و برادران و خواهران كه در ايام زندگي من رنج بسيار كشيديد و سختيها تحمل كرديد و بايد به بزرگي خودتان مرا ببخشيد و حلال كنيد كه من نتوانستم كه لا اقل شمه اي از زحمات شما بخصوص مادر پيرم را جبران كنم ، اميدوارم فرداي قيامت بتوانم از شما قدرداني نمايم . پدر عزيز و مادر پيرم و خواهر و برادرانم براي من خودتان را افسرده و ناراحت نكنيد و به ياد مصيبتها و دوران پر ماجراي كربلا و بياد حسين (ع) اين بزرگ مرد تاريخ گريه كنيد كه با لب تشنه سر از بدنش جدا كردند مادر و خواهرانم زينب وار باشيد و صابر كه خداوند با صبركنندگان است و بدانيد كه اين دنيا جاي ماندن نيست و همه بايد از اينجا بروند و بسوي آخرت هجرت نمايند . پدر و مادر و برادر و خواهرانم چنانچه كساني بودند كه براي من حرفي زدند و چيزي گفتند به آنها چيزي نگوييد و بگذاريد هر چه مي خواهند بگويند چون من راضي نيستم كسي از من ناراحت شود . من شهادت و مرگ سرخ و جان دادن در راه خدا را با آغوش باز پذيرفته ام و براي من نعمتي است كه در آخرت از آن بهرمند خواهم شد . آنهايي كه تا به حال به جبهه نيامده اند برخيزند و به اين دانشگاه بزرگ الهي رهسپار گردند و خدا را ، مومنان خدا را در جبهه با چشم دل ببينم از خواب غفلت به در آييد كه ناگهان پشيمان خواهيد شد. بياييد به ميدان نبرد و چون علي (ع) و حسين(ع) پيكار كنيد و يزيدان را به زباله دان تاريخ بسپاريد . كه اسلام و منافع مسلمين در خطر است از نماز دست برنداريد و سنگر هاي عبادي سياسي نماز جمعه را پر كنيد و از اختلافات و دو دستگي دور شويد و قدر يكديگر را بدانيد كه اين دنيا به شما وفا نخواهد كرد . مرا در گلزار شهدا اشكنان در كنار و نزديكي قبر شهيد عزيز عيسي طلعتي دفن نماييد . از كساني كه در مراسم تشييع جنازه و سومين روز و هفتمين روز و چهلمين روز من شركت مي كنند كمال تشكر و قدرداني را دارم .
[h=5]والسلام مورخه:15/1/1366[/h][h=5]ارادتمند يك يك شما[/h][h=5]علي طلعتي[/h]

[h=4]ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون[/h]با عرض سلام به محضر مقدس منجي عالم بشريت مهدي موعود وبا درود به رهبر كبير انقلاب حضرت امام خميني ودرود فراوان به روان پاك شهدا از صدر اسلام تا كربلاي ايران وصيتنامه خود را آغاز مي كنم اگر چه امكان لياقت شهيد شدن در راه اعتلاي كلمه حق ندارم چون گناهانم قلبم را سياه كرده است تصميم بر اين گرفتم كه به جبهه حق عليه باطل رهسپار شوم واز خداوند بخواهم كه مرا به راه راست هدايت فرمايد واز بندگان صالح خود قرار دهد وخون مرا به بهاي خوبي خريداري نمايد واز خداوند بزرگ مي خواهم كه مرگ مرا در بستر قرار ندهد چون مرگ در بستر دراين زمان ننگ است پدرم ومادرم از شما خواهش دارم كه مرا نيز حلال نماييدزيرا من براي شما فرزند خوبي نبودم اگر در اين راستا شهيد شدم از شما توقع دارم كه در مرگ من نيز سوگواري وآه وناله نكنيد از شما انتظار دارم كه با آوردن جنازه من از جبهه حق عليه باطل به ياد جوان هيجده ساله امام حسين علي اكبر وبه ياد نوجوان سيزده ساله امام حسن زاري كنيد و همواره كلمه استرجاء انا لله وانا اليه راجعون بر زبان خويش جاري سازيد كه بازگشت همه بندگان بسوي اوست از برادران مي خواهم كه بعد از من اسلحه به زمين افتاده مرا به دست گيرند واگر اسلام در معرض خطر قرار گرفت به ياري دين خدا بشتابند كه الاسلام يعلوا و لا يعلي عليه از كليه برادران اشكناني الخصوص قشر جوان مي خواهم كه جبهه ها را پر كنند و نگذارند كه دشمنان برخاك جمهوري اسلامي ايران تسلط پيداكنندازخواهران عزيزاشكناني مي خواهم كه باحفظ حجاب وشركت درنمازجمعه وجماعات ودعاي كميل وپرهيز ازمجالس لهو ولعب ازخون شهداپاسداري كنند.پدرومادرعزيزم جبهه مدرسه عشق ،سنگركلاس درس وآموزگارحسين فرزندزهراومبحث موردبحث شهادت است.ازشما مي خواهم كه همچون ابراهيم وهاجرباقرباني نمودن فرزندي مثل من درمناء ايران درحال حيات خوشحال وخندان باشيدودرقيامت ازعلي وفاطمه طلب شفاعت كنيدخداياچقرسرافرازم كه به ياري دين توشتافتم وازتو مي خواهم مرادر ركاب امام زمان قراردهي وآنقدربادشمنان قسم خورده دينت بجنگم تابه فيض شهادت برسم
براي ياري يارحسيني كه باشداين زمان آقاخميني
براي نصرت دين نهضت حق شدم عازم به سوي جبهه حق
سايه امام مستدام باد والسلام عليكم ورحمه الله وبركاته

[h=1]ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون[/h]امام حسين(ع):
تا زنده هستم نمي گذارم ستم كاران به دولت و فرماندهي برسند مگر اينكه پس از مرگ ما زمان سلطه ديگران باشد .
در هر زمان حسينيان زمان با يزيديان زمان خويش در ستيزند و براي براندازي كفر بايد به ياري حسين زمان خود بشتابيم و ريشه كفر ونفاق و استكبار جهاني را بر اندازيم و ما نيز اكنون به نداي هل من ناصر ينصرني امام امت حسين زمانمان خميني كبير لبيك گفته وبراي بر اندازي كفر واعتلاي كلمه طيبه لا اله الا الله در سراسر جهان عازم جبهه هاي حق عليه باطل شديم. پدر ومادرم خودتان اين را بدانيد وبه دوستانم نيز بگوييد اگر من مدرسه را ترك گفتم ناراحت نباشيد زيرا اكنون من در دانشگاه هستم در دانشگاه عشق و ايثار وفداكاري و جوانمردي از جان گذشتگان ، اينجا سنگرمان كلاس درسمان است وحسين (ع) آموزگارمان ومبحث مورد بحث ما عشق وشهادت است اينجا مدرسه است برتر از مدرسه اي كه شما در آن درس مي خوانيد مدرسه اي به پهناوري دشت خونين خوزستان شهيد پرور در اين مدرسه ما را به عشق وايثار وتقوا دعوت مي كنند د ر لابلاي سخنان روحاني تقوا وايثار وشهادت و خلاصه هر چيزي كه بوي انسانيت از آن مي بارد نهفته است.نيمه هاي شب از ذكر يا الله سنگرمان پر از نور است. ذكر الهي العفو واللهم ارزقناتوفيق شهاده في سبيلك كه در نيمه هاي شب در دل سنگر در زير آتش خمپاره هاي مزدوران آمريكايي اين رزمندگان مقاوم وكفر ستيز اسلام سر مي دهند دشت خوزستان را نوراني مي كند. پدر ومادرم اگر فرزندتان در جبهه شهيد شد زاري مكنيد زيرا كه فرزندتان در راه هدف مقدسي در ركاب حسين(ع) و در كربلاي ايران ونينواي خوزستان شهيد گشته وچه مقامي بالاتر از اين براي بندگان صالح خداست. مادرم براي انكه بتوان آزادانه در كربلاي حسين(ع) در كنار قبر شش گوشه آن حضرت نوحه سرايي نمايي در اين راه گام نهادم ودر اين مصيبت صبور باشيد كه ان الله مع الصابرين . از امت شهيد پرور مي خواهم كه حرف امام را ملاك قرار داده وجبهه را خالي نگذارند . اي جوانان برومند ورشيد مبادا در بستر زندگي را بدرود گوييد كه جواني رعنا وماه نبي وشبيه پيامبر همه در رزمگاه حق عليه باطل به شهادت رسيدند . اي آشنايان واي همدمان در لحظات واپسين عمر، اي نسيمهاي عطر اگين به مثابت نسيم سحر به امامم سلا م مرا برسانيد وبگوييد كه تا اخرين قطره خونم در را ه آرمانهاي اصيل اسلامي وبراي سر افراز نمودن اسلام در دنيا و به خصوص در قلب امريكا وشوروي مي جنگم ـ مي ميرم ولي سازش را نمي پذيرم از امت شهيد پرور مي خواهم رهنمودهاي امام را مو به مو اجرا نمايند ودعاها را زياد بخوانند در دعاها شركت كنيد وهميشه به ياد خدا باشيد. در دعاها هنگامي كه به درگاه خداوند متوسل شديد امام را دعا كنيد كه او همه چيز ماست . استغفار ودعا را از ياد نبريد كه تنها درمان وتسكين براي دردهاست
مرگ را بسيار به خاطر آوريد زيرا ياد مرگ ديگر رنجها را تسكين مي دهد . «پيامبر اكرم»
تنها داروي شفا بخش بيماريهاي دروني شما تنها داروي شفابخش قلبهاي چركين و آلوده تان دعاست. معذرت مي خواهم كه اين بنده حقير شما را نصيحت مي كنم ولي امام پنجم ما مي فرمايد نصيحت مومن بر مومن واجب است من هم چند كلمه اي شما را يادآور شدم تا هم آيه شريفه « فذكر ان نفعت الذكري…» را عمل كرده وهم كلام امام پنجممان را عمل كرده باشيم. اميدوارم كه مرا عفو نماييد. پدر ومادرم ، من دراين راه مقدس جان خود را هديه مي كنم واز شما انتظار دارم كه برادران را فرزندان انقلاب ودنباله راه شهيدانان بار آوريد . خواهران گرامي : ممكن است در طول برادريم باشما به شما آ زاري رسانده باشم مرا عفو كنيد واز خداوند برايم طلب مغفرت نماييد .
برادرانم « قرآن را بخوانيد ـ زيرا خداوند دلي راكه قرآن را دريافته موظف نمي كند» رسول اكرم«ص»
از مهمترين كتابها قرآن است وبايد ان را تعليم ديده وسپس تعليم دهيم چرا كه حضرت محمد(ص) مي فرمايد: « خيركم من تعلم القرآن وعلمه» بهترين شما كسي است كه قرآن را ياد بگيرد وسپس بياموزاند .
پدر ومادرم مرا عفو كنيد ـ ممكن است از دست من خطايي در رفته باشد كه حنما هم خطا كرده ام واز بزرگي خودتان مرا ببخشيد، انشاءالله والسلام «خدايا ، خدايا، تا انقلاب مهدي ، خميني را نگهدار»
بنده شاعر نيستم ولي روحي شعر گونه دارم لذا چند بيت زير هر چند از لحاظ دستور شعر گويي ابيات آن قافيه و وزن وخلاصه ديگر اصول آن رعايت نشده ولي به هر حال نوشته ام .
براي ياري يار حسيني شده در اين زمان قلبم خميني
براي نصرت اين نهضت حق شدم عازم بسوي جبهه حق

اينك كه با ياد خدا به جبهه آمده ام وآماده حمله برسپاه كافر مي شوم نه براي انتقام بلكه به منظور احياي دينم وتداوم «و»امنيت ميهنم وسلامتي رهبرم وادامه راه شهداء پا درچكمه مي كنم وخدا را به ياري مي طلبم واز او مي خواهم كه هدايتم كند وبه آنسو وآن راه كه صلاح داند واكنون مي روم تا به ياري خدا ورهبري مهدي موعود ـ پرچم لا اله الا الله و محمد رسول الله را برفراز كاخ سفيد واشنگتن وكاخ سرخ كرملين وتمام بلادغير مسلمان برفرازم ـ اينجانب ازملت قهرمان ايران بعنوان فرزند كوچكي ازشما ملت تقاضا دارم همانطوركه تا بحال يار اين انقلاب وامام بوده ايد سعي كنيدحتما سطح فكري خود را با مطالعه زياد درمورد اين انقلاب خدايي هرچه بيشتر بالا ببريد تا آگاهي شما نسبت به اين انقلاب حسيني هرچه بيشتر انشاءالله دشمنان اين انقلاب راقاطعانه سركوب كنيد.
«اي آن كساني» واما سخني با تو مادرعزيزم، اي مادركفنم رابياوريد تا بپوشم كه خون من ازخون امام حسين«ع»وعلي اصغر بخون خفته رنگين ترنيست و«به»جهانخواران شرق وغرب بگوييد كه اگرخانه وكاشانه ام را به آتش بكشيد واگر گلوله هاي شما قلبم راسوراخ كند،آرزوي يك كلمه ضعف وزبوني وآرزوي فروختن دينم رابگور خواهيد برد،به آنها بگوييداگر پيكرم را زنده زنده پاره كنيدواگرپاره تنم را به آتش بسوزانيد،واگرخاكسترم را به دريا بريزيد از دل امواج خروشان دريا صدايم«را» خواهيدشنيد كه فرياد مي زنم اسلام پيروز ومنافق نابود. واما تو اي خانوادة عزيزم از تومي خواهم كه زينب وار زندگي كني«كنيد»ودر مرگ من شيون وزاري نكني«نكنيد»واز تو مي خواهم كه راه من را ادامه دهي«دهيد».

[h=2]بسم رب الشهداء

يا ايها الذين امنوا استعينوا بالصبر والصلاة ان الله مع الصابرين[/h]با تقديم به پيشگاه مقدس ولي عصر (عج)وبا سلام به رهبر كبير انقلاب وبا سلام به رزمندگان كفر ستيز جبهه هاي نور عليه ظلمت وبا سلام به شهيدان صدر اسلام تا كنون به خصوص شهداي جنگ تحميلي وبالاخص شهداي منطقه اشكنان وبا سلام به خانواده معظم شهدا وبا سلام به شما امت شهيد پرور اشكنان وحومه.بنده حقير حيدر گردون به عنوان برادري وفرزندي حقير به شما برادرم وخواهرانم ومادرم وشما امت حزب الله چند كلمه اي به عنوان وصيت ار خود لازم دانستم كه بنويسم .ابتدا به شما برادر عزيز ومهربان اي برادر جان راه برادرت را ادامه بده ودر هر وقت كه باشد امام را تنها نگذار ودر همه حال صبور باش كه صبر شما باعث دلسردي دشمن وبالاخره باعث شكست دشمن مي شود. بعد به شما خواهران عزيزم ،اي خواهرم توبايد مثل زينب كه پيام خون حسين را به تمام جهان رساند شما هم بايد پيام رس خون شهيدان باشيد وشما با حفظ حجاب خودتان دشمن را سركوب كنيد واين سياهي حجاب شما كه پيام رس خون شهيدان مي باشد وسياهي حجاب شما كوبنده تر از سرخي خون من مي باشد وخلاصه صبور وپايدار باشيد كه هر كس بايد از اين دنيا رفت«انا لله وانا اليه راجعون» وچه خوب است كه اين رفتن در راه خدا وخدمت به مملكت باشد.وشما اي مادر عزيز ومهربان شما هم اصلا ناراحت نباشيد ومبادا خم به ابرو آوريد كه باعث شادي دشمنان شود وهر وقت مي خواهي گريه كنيد به ياد اصحاب حسين (ع)گريه كنيد وهم چنان كه پدر فرمودند شما وكيل ووصي بچه ها شما مي باشيد وبه شرطي كه خواهران وبرادرم را در راه خدا وخدمت به فقرا دعوت كنيد وچنان تربيت كنيد كه خداي نكرده باعث شادي دشمنان شودومردم طعنه زنند وشما بايد صبور باشيد كه خداوند صابران را دوست ميدارد واگر حاجتي مي طلبي از خدا بطلب كه ادعوني استجب لكم وخداوند مي گويند كه بخوانيد مرا تا اجابت كنم شنا را .
واز شما امت حزب الله وشهيد پرور مي خواهم كه امام را تنها نگذاريد وسنگر خالي شده شهيدان را پر كنيد وبه جبهه ها هجوم آوريد اگر ما شهيد شديم شما كربلا را آزاد كنيد.وشما امت شهيد پرور سنگرهاي عبادي،سياسي نماز جمعه را ترك نكنيد وهميشه در صفوف به هم پيوسته نماز جمعه شركت كنيد واز زياد شهيد دادن دلسرد نباشيد.وشما دانش آموزان عزيز سنگرهاي مدرسه را ترك نكنيد وبا سلاح خود يعني قلم با دشمن بزرگ آمريكا بجنگيد واگر ممكن باشد سنگر شهيدان دانش آموز در
جبهه جنگ را پر كنيد.وچنان به حرف مربيان باشيد كه دشمن سركوب شود چونكه هر ضربه اي ]را[دشمن از راه فرهنگ به آن مملكت وارد مي كند وفرهنگتان را بالا ببريد كه دشمن جهاني را گيج كنيد واين جيالهاي باطل را در ذهن خود بيرون كند.واگر شهادت نصيب اين بنده حقير شد قدر امام جمعه عزيز را بدانيد وبه حرفهاي او گوش كنيد كه او مي تواند براي شما كاري انجام دهد.
در پايان از همه كس مي خواهم كه در مراسمها شركت كنيد وبه فرمان امام خود لبيك گوييد واز مادر وخواهرانم وبرادرم مي خواهم در مرگ بنده گريه وزاري نكنيد كه باعث شادي دشمنان شودودر پايان مي خواهم كه در همه وقت ومخصوصا در پايان نمازهايتان بگدييد
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي حتي كنار مهدي خميني را نگهدار والسلام
حيدرگردون
2/11/65

[h=5]بسم الله الرحمن الرحيم[/h][h=6]ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون[/h]گمان مبريد آنهايي كه در راه خدا كشته مي شوند مرده اند بلكه زنده هستند و نزد خداي خويش روزي مي گيرند .
سلام و درود به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران و درود و سلام به شهيدان در راه حق با درود و سلام بر تمامي رزمندگان اسلام .درود و سلام به مردم شهيد پرور و امت اسلام . اين بنده حقير چند كلمه اي بعنوان وصيتنامه به شما برادران و خواهران عرضه مي دارم . اولين وصيتم اين است كه امام امت را تنها نگذاريد همچنان كه در كوفه امام حسين (را) رها كردند امام عزيز را رها نكنيد . دومين وصيتم به شما برادران محترم اين است كه اي برادران و جانبازان انقلاب جبهه ها را خالي نگذاريد اسلحه شهيدان به زمين افتاده را برداريد و به قلب دشمن بتازيد سومين وصيتم به خواهران اين است حجاب اسلامي خود را رعايت كنند كه حجاب تو كوبنده تر از خون من است و از برادرانم و خواهرانم مي خواهم كه هرگز براي من گريه نكنند كه دشمنان اسلام (از) اين گريه ها خوشحال (مي شوند) از پدرم و مادرم مي خواهم كه براي فرزندت (فرزندتان) اشك نريزيد . از اهل خوانواده ام مي خواهم كه فرزندانم را تربيت كنند و هيچ وقت نگذارند…
مرغ باغ ملكوتم نيم از عالم خاك چند روزي قفسي ساختند از بدنم
من به خود نامدم اينجا كه به خود باز روم آنكه آورد مرا باز برد در وطنم
در پايان اگر لياقت شهادت نصيبم شد و چيزي از بدنم باقي ماند در كنار شهداي اشكنان به خاك بسپاريد.
[h=5]خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار[/h]

[h=5]بسم الله الرحمن الرحيم[/h][h=4]رب اشرح لي صدرلي و يسرلي امري واحلل عقده من لساني يفقهو قولي[/h] بادرود فراوان به امام امت ابر مرد بزرگ جهان اسلام وتمامي مستضعفان جهان وصيتنامه خود را اغاز مي كنم . اول وصيت كه به امت شهيدپرور دارم اين است كه باعمل كرد رزمندگان در عرض انقلاب با تجربه اموخته است كه وحدت كلمه را حفظ كرده وهمه وقت مانند كوه در جلو مستكبران به سركردگي آمريكاي جهان خوار كه هيچ وقت براي نابودي اسلام كوتاهي نداده است هميشه خودرا محكم جلو او بدانيد چون دشمن زخم خورده از هر دري ميزند ومي خواهد خون شهداي گرانقدر مارا محو وما را ازهم بپاشد اميدوارم به سرور شهيدان كه هر كس مي خواهد سيلي به اسلام بزند ، خدايا به عزت و جلالت خودت نابودش كن وديگر انكه گوش به حرف امام داده وخود نيز نگذاريد كه خميني اواحنا له الفداء تنها بماند وهميشه با اين سخن برزميد همچنان كه رهبرتان مي رزمد ومي جنگد وسازش نمي پذيرد ، وامت قهرمان خودرا مطابق دهيد تا با رهنمودهاي امام وخودرا بسازيد وديگر سخن من به رزمندگان كه در دل شب به مزدوران حمله كرده اين است كه با رفتار خودتان قلب خانواده شهداء راتسكين دهيدوكاري كنيد كه جاي خالي فرزندانشان پر شود وبدانيد كه اجر شما در پيش خدا محفوظ مي باشد وان شاءا... كه اولين كاروان كربلا خانواده شهداي معظم مي باشند وان شاءا… كه هرچه غاصب و زورگوست از بين برود وهمچنين صدام كه يكي از نوكر هاي امريكا وشوروي ودست نشا نده اسرائيل است ، خدا كند به حق خون به نا حق ريخته شهداء گرانقدر كه راه قدس از كربلا باز گردد تا اين كه شما بتوانيد نماز جمعه را به امامت روح ا… در مسجد الاقصي برگزار كرده وجهان اسلام را از اين بدبختي كه عارض او شده است خلاص شود وشما وقتي وارد بيت المقدس شديد به فكر شهيداني باشيد كه اميد زيارت كربلا وبيت المقدس را داشتند . دعا براي امام فراموش نكنيد خدايا ،خدايا تاانقلاب مهدي خميني رانگهدار درضمن امام جمعه رادعا كنيد واز طرف بنده سلام امام جمعه را برسانيد و بنده رادر گلزار شهيدان دفن كنيد . پدر ومادرم وخانواده وفرزندان وبرادران وخواهرانم بنده را ببخشيد وحلال نمائيد .شايد در ايام زندگي به شما جسارتي كرده باشم وپيرو خط امام باشيد كه هستيد وتا عمر داريد دست از روحانيت در خط امام وانقلا ب ومخصوصاً امام نكشيد كه صراط مستقيم همين است واي پدر ومادر وبرادرانم (محمدوغلامرضا)،فرزندان من رامثل فرزندان خود نگهداري نمائيد واگر زياد توضيح نداده ام وقت نداشته ام وهمگي مرا حلال نمائيد.
التماس دعا

بسم رب الشهداء والصديقين ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءً عند ربهم يرزقون
درود فراوان قسمت رهبر كبير انقلاب اسلامي امام روح الله وشهيدان گلگون كفن،وتمامي امت حزب الله هميشه در صحنه شهيد پرور كه باصفوف يك پارچه خود در جبهه جنگ وداخل كشور مشت محكمي بر دهان منافقين اين ايادي داخلي و آمريكا وديگر ابر قدرتها مي زنند.خواهشي كه اين حقير از امت حزب الله دارم اين است كه در مقابل ولايت فقيه تسليم محض باشند چرا كه ادامه انقلاب اسلامي بستگي به وجود ولي فقيه دارد.كه در زمان ما ولي فقيه امام روح الله امت .وتمام به خطهايي كه در مقابل خط ولايت فقيه است نابود شدني است.اي هموطنان گرامي اكنون كه در جبهه هاي جنگ به نبرد با كافران بعثي مشغولم به خدا سوگند كه اگر در جلو چشمانم كوهها متلاشي شوند وزمين زير پايم بلرزد،درياها متلاطم شوند،آسمان به غرش درآيند،توپها وخمپاره ها وگلوله ها به سويم آيند هيچگاه دست از هدف والاي خويش كه رهبر عزيزم اين قلب تپنده محرومان جهان امام روح الله آموختم بر نخواهم داشت،تا آنجايي كه مورد قبول درگاهش قرار نگيرم.
اي مادر از جان گذشتن سخت نيست بلكه شيرين است ولي از محبت بريدن ناگوار است كه آن هم با يك شرط شيرين است و آن اينكه بخود بقبولانم كه بريدن محبت براي خداست .هيچگاه نگو كه چرا رفت هميشه بگو خوب شد كه رفت وبرايم سربلندي به يادگار گذاشت ومرا در پيش فاطمه زهرا (س)رو سفيد كرد .باري مادر جان من روز محشر به زهراي اطهر خواهم گفت :اي فاطمه دخت گرانقدر پيامبر،اين مادر من است كه در شهادت پسرش گريه نكرد.اگر مراسمي داريداز اسراف بپرهيزيد كه امام خوشنود شود.پدرو مادرم نمي دانم چگونه وبا چه زباني از شما تشكر وقدرداني كنم .
اميدوارم كه مرگ سرخ كه به از زندگي ننگين است وشعار امام حسين (ع)سا لار شهيدان مي باشد سر لوحه قرار دهيد وناراحت من نباشيد ومرا حلال كنيد كه شهادت افتخار است وهيچگاه خط امام را رها نكنيد كه راه سعادت است.
برادر كوچك شما محمد مرادي

[h=5]بادرودوسلام به محضريگانه منجي عالم بشريت حضرت ولي عصر«عج»ونايب برحقش امام امت خميني بت شكن وباسلام برامت حزب الله وغيورايران بخصوص خانواده هاي شهداء،اسراء،مفقودين وجانبازان وشمامردم شهيدپروراشكنان.بادرودو سلام برشهيدان راه حق وحقيقت كه اينگونه جان خودرافداي اسلام وقرآن«نموده اند» وباكسب اجازه ازمحضربزرگ مردعالم بشريت حضرت بقيه الله العظم چندكلمه اي ناقابل نه بعنوان وصيت بلكه بعنوان ياداوري به شماخواهران و برادران ارجمندم تقديم مي نمايم .
هم اينك بنده برخودلازم دانستم كه حالاجنگ به مرحله اي رسيده كه نبايدازپانشسته وبايدبه پاخيزيم وبه صحنه نبردرفته وكاراين جنگ رايكسره كنيم.وصيتم به شما برادران عزيزم اين است كه تا مي توانيد به جبهه رو كنيد و به دشمن حمله ور شويد و اگر توان رزمي نداريد لا اقل در پشت جبهه به ياري ديگر رزمندگان در جبهه ها شتافته و آنها را ياري كنيد.
امت حزب ا… بعد از رفتن ماها اسلحه بر زمين افتاده ما برگيريد و نگذاريد كه خون شهيدان بر روي زمين ريخته شود .
بپا خيزيد و از مملكت اسلامي ايران دفاع كنيد و به متجاوزان بعثي همچون ضربه اي بزنيد كه ديگر توان رزميدن نداشته باشند و وصيتم به خواهران حزب ا… اين است كه اول مسئله حجاب است و از شما مي خواهم زينب وار و فاطمه گونه حجاب خود را رعايت و حفظ كنيد كه خود جهاد في سبيل ا… است و از كمكهاي خودتان به جبهه ها دريغ نفرماييد و از برادران مي خواهم كه اگر خداوند توفيق شهيد شدن را به من عنايت نمود هرگز براي من ناراحت نباشيد و فرزندانم را طوري تربيت نماييد كه در خط ولايت فقيه باشند .
و اكنون كه اين وصيتنامه مي نويسم عازم خط مقدم هستم وقت ندارمِ و شما را به خداي بزرگ مي سپارم . و در پايان از مادرم ميخواهم كه براي من گريه نكنيد و ناراحت نباشيد و سياه هم برايم نپوشيد كه دشمنان اسلام اين گريه ها را خوشحالي مي دانند .
[/h]والسلام

[h=5]اكبر نجفي[/h]

[h=5]ان الله اشتري من المؤمنين انفسهم واموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله…[/h] همانا خداوند جانها و اموال مؤمنان را به بهااي بهشت خريداري كرده آنها كه در راه خدا جهاد كنند كه دشمنان دين را … برسانند و يا خود كشته شوند .
با درود و سلام به حضرت بقية الله العظم ارواحنا فدا و نائب بر حقش و ملت مبارز و سلحشور ايران وصيت خود را شروع مي كنم گر چه اين وصيت نامه نيست و يك دست خط بيش نيست اما بر هر فرد مسلمان واجب است كه از خود چيزي به يادگار داشته باشد . از بدو تاريخ تاكنون كشته شدن در راه حق متداول بوده از زمان هابيل تا حال و خط سرخ شهادت را حسين بن علي به شيعيان و مسلمين هديه كرد و او سالار وسرور شهيدان ميباشد انسان از كه نطفه بته مي شود به امر خدا تا زمان مرگ او و اين جان و روح كه در كالبد انسان است از آن خداست پس چه بهتر به خود او هديه كرد و در راههاي ديگر كه بر خلاف … است گام بر نداشت .
خوشا آنان كه با غربت زگيتي شهادت را پسنديدند و رفتند .
اگر انسان و آدمي به روز جزا و قيامت معتقد باشد پس چه بهتر كه جان خود را از توپ و تفنگ دشمن به خدا هديه كند و با چهره اي آغشته به خون سرخ كه به رنگ طلوع و غروب خورشيد است به ديار معبود شتابد . بنده عرضي ندارم كه به امت مبارز و مسلمان كشور و وطنم عرضه كنم و خود را خيلي خيلي كوچكتر از آن مي دانم كه براي آنها پيام بدهم . اما يك گفته از من بماند و آن اينكه انسان تا مي تواند در راه خدا و انبياء الهي گام بردارد و چه سعادتمند است كسي كه هميشه بر وفق مراد معبود و باري تعالي گام بردارد . بار خدايا مرا از آن گروه قرار ده كه به جبهه مي روند براي تو و هيچگاه پيمانت را نمي شكنند و دلسرد نمي شوند خداوند نا را پيروان صديق حضرت سيدالشهداء قرار ده و درس شهادت را تو به ما عطا بفرما . پدر و مادر عزيزم من كوچكتر از آنم كه به شما نصيحت و اندرز بدهم ولي اين گفته از من بپذير كه شهيد عزاداري نمي خواهد پيرو مي خواهد تا آنجا كه در توان داريد براي اسلام نيكي كنيد . خداوند خودش وعده داده كه جان و مال مؤمنان را خريده آنجا كه مي فرمايد:الذين آمنو وهاجروا وجاهدوا في سبيل الله بااموالهم وانفسهم .اعظم درجة عند الله.
ديگر عرضي ندارم .برادران وخواهرانم مرا ببخشند كه براي شما آدمي خوبي نبودم خواهر از تو مي خواهم كه همچون زينب كبري مقاوم باشي وپيرو راه آن بزرگوار باشي.برادرم توهم ادامه دهنده راه حسين وشاگرد علي بن الحسين امام سجاد باشي وكاخ پوشالي ابر جنايتكاران را به لرزه در آور وپيام را به آنهايي كه هنوز با اين انقلاب واسلام ]مي جنگند [برسان وبه آنها بگو كه به خود آييدودست از شيطنت بردارندكه نصرت الهي نزديك است.تنها آرزويي كه دارم اين است كه مرا به هر كسي كه مي خواهد ببيند نشان دهيد و با دستاني باز مرا درقبر بگذاريد تا نگويند كه دست بسته به ديدار معشوق رفته بلكه مي خواهم با آغوش باز به ديار شهيدان بروم.
از تمام دوستان ،آشنايان حلاليت بطلبيداز آنهايي كه هميشه در كنارشان بوده ام مي خواهم كه ادامه دهنده راهم باشند.