روحیه‌ى بسیجى این است......

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

پایه‌ى اصلى کار بسیجى، اخلاص است. «گمنام»، از جمله‌ى تعبیرات امام است: «مکتب شاهدان و شهیدان گمنام». گمنام یعنى دنبال نام و نشان نبودن. گفت: «در کیش ما تجرد عنقا تمام نیست/در قید نام ماند اگر از نشان گذشت».(کلیم کاشانى‌) براى خدا کار کردند، که این ناشى است از روحیه‌ى اعتماد به خدا؛ میدانیم که پیش خداى متعال ضایع نمیشود. شما در خلوت عبادت میکنید، با خدا حرف میزنید، کسى هم نمیفهمد؛ خاطرتان هم جمع است که خدا دارد مى‌بیند، این عبادت را محسوب میکند؛ کرام‌الکاتبین الهى نمیگذارند این عبادت شما مثل عملى که انجام نشده، بماند؛ نه، تحقق پیدا کرده، این را یادداشت میکنند؛ آن وقت «فمن یعمل مثقال ذرّة خیرا یره»؛ همین را مى‌بینید. عین همین در فعالیتهاى اجتماعى است. شما یک حرکتى را انجام میدهید براى خدا، یک اقدامى را میکنید براى خدا، یک تصمیمى را میگیرید براى خدا، هیچ کس هم نمیفهمد؛ براى این تصمیم، پیش هیچ کس هم تفاخر نمیکنید؛ این را خداى متعال میفهمد، میداند، مینویسد. به خداى متعال اعتماد دارید، به خداى متعال حسن ظن دارید. حالا گیرم دیگران نفهمیدند. مگر دیگران چقدر به ما مزد میدهند؟ در مقابل مزد الهى، این مزدهاى دنیوى مگر چقدر است؟ بسیجى اینجورى فکر میکند؛ لذاست که اخلاص به خرج میدهد، مخلصاً للَّه کار را انجام میدهد. اخلاص، یکى از خصوصیات است. اگر اخلاص شد، آن وقت خودپرستى‌ها و خودمحورى‌ها و اینها برکنار خواهد شد؛ ثروت‌اندوزى براى خود، دست دراز کردن به اینجا، به آنجا، دیگر ممنوع خواهد شد. اینها همه‌اش ناشى از شرک است؛ شرک پنهان. وقتى که اخلاص بود، شرک نبود، اینها دیگر از بین خواهد رفت. روحیه‌ى بسیجى این استسخنان مقام معظم رهبری

سلام به همه
استفاده کردم خیلی ممنون !:Gol:
البته این نکته لازمه ذکر بشه که بسیجی به کی میگن !
من وقتی میبینم حضرت امام روح الله با اون مقام بالاشون میگفتن افتخار من این است بسیجی باشم ! دیگه برام مقام بسیجی واقعی روشن میشه!

حالا فکر نمیکنید روحیه ی بسیجی بودن عوض شده کمی.
همه میرن بسیجی بشن که....

هه هه هه امسال مدرسه گفت برید عضو بسیج بشید چون توی رتبه کنکور اثر داره!:Moteajeb!:البته بسیج مدرسه هیچ فعالیتی ندارهااااا ولی رفتیم ثبت نام کردیم...........ولی میدونم که هیچ تاثیری تو رتبه نداره و فقط برا اینکه بچه ها برن اینو گفتن ولی به نظرم اصلا کاره درستی نکردن:khandeh!:

shaparak;403678 نوشت:
حالا فکر نمیکنید روحیه ی بسیجی بودن عوض شده کمی.
همه میرن بسیجی بشن که....

خوب متاسفانه و 100 حیف که در هر گروهی یه عده بی شعور پیدا میشن که باز متاسفانه اون گروه رو به گند میکشن...
هستن و من خودم دیدم که بعضی از بسیجی بودن سو استفاده هم میکنن در جهت منافع خودشون...

[="DarkGreen"]سلام.
یه کسی بهم گفت :" بسیجی ، مطیع است ." برای بسیجی بودن باید مطیع شد و برای مطیع شدن باید غرور را کنار گذاشت و برای کنار گذاشتن غرور باید زندگینامه شهیدان را مرور کرد و از لحظه لحظه زندگی آنها درس گرفت .

خدا را شکر که مطیع بودن را شرم نمیدانم و خدمت کردن را دوست دارم . از کوچکتر از خودم فرمان می پذیرم اما قبل از اطاعت از او درس اطاعت از بزرگتر را یادش میدهم .
اطاعت کردن یک امتیاز است پس بیایید با این امتیاز ، از دیگران پیشی بگیریم .[/]

ابوالفضل;403683 نوشت:
خوب متاسفانه و 100 حیف که در هر گروهی یه عده بی شعور پیدا میشن که باز متاسفانه اون گروه رو به گند میکشن...
هستن و من خودم دیدم که بعضی از بسیجی بودن سو استفاده هم میکنن در جهت منافع خودشون...
من که هروقت دیدم یه نفر رفته بسیج واسه فعال شدنو تسهیلاتشه.

[="Arial Black"][="Navy"]

1=1+1;403345 نوشت:
پایه‌ى اصلى کار بسیجى، اخلاص است. «گمنام»، از جمله‌ى تعبیرات امام است: «مکتب شاهدان و شهیدان گمنام». گمنام یعنى دنبال نام و نشان نبودن. گفت: «در کیش ما تجرد عنقا تمام نیست/در قید نام ماند اگر از نشان گذشت».(کلیم کاشانى‌) براى خدا کار کردند، که این ناشى است از روحیه‌ى اعتماد به خدا؛ میدانیم که پیش خداى متعال ضایع نمیشود. شما در خلوت عبادت میکنید، با خدا حرف میزنید، کسى هم نمیفهمد؛ خاطرتان هم جمع است که خدا دارد مى‌بیند، این عبادت را محسوب میکند؛ کرام‌الکاتبین الهى نمیگذارند این عبادت شما مثل عملى که انجام نشده، بماند؛ نه، تحقق پیدا کرده، این را یادداشت میکنند؛ آن وقت «فمن یعمل مثقال ذرّة خیرا یره»؛ همین را مى‌بینید. عین همین در فعالیتهاى اجتماعى است. شما یک حرکتى را انجام میدهید براى خدا، یک اقدامى را میکنید براى خدا، یک تصمیمى را میگیرید براى خدا، هیچ کس هم نمیفهمد؛ براى این تصمیم، پیش هیچ کس هم تفاخر نمیکنید؛ این را خداى متعال میفهمد، میداند، مینویسد. به خداى متعال اعتماد دارید، به خداى متعال حسن ظن دارید. حالا گیرم دیگران نفهمیدند. مگر دیگران چقدر به ما مزد میدهند؟ در مقابل مزد الهى، این مزدهاى دنیوى مگر چقدر است؟ بسیجى اینجورى فکر میکند؛ لذاست که اخلاص به خرج میدهد، مخلصاً للَّه کار را انجام میدهد. اخلاص، یکى از خصوصیات است. اگر اخلاص شد، آن وقت خودپرستى‌ها و خودمحورى‌ها و اینها برکنار خواهد شد؛ ثروت‌اندوزى براى خود، دست دراز کردن به اینجا، به آنجا، دیگر ممنوع خواهد شد. اینها همه‌اش ناشى از شرک است؛ شرک پنهان. وقتى که اخلاص بود، شرک نبود، اینها دیگر از بین خواهد رفت. روحیه‌ى بسیجى این استسخنان مقام معظم رهبری
اون بسیجی مرد تمام شد و با خود امام رفت زیر خاک.بسیجی امروز یعنی فساد
vahid khezry;403462 نوشت:
سلام به همه
استفاده کردم خیلی ممنون !
البته این نکته لازمه ذکر بشه که بسیجی به کی میگن !
من وقتی میبینم حضرت امام روح الله با اون مقام بالاشون میگفتن افتخار من این است بسیجی باشم ! دیگه برام مقام بسیجی واقعی روشن میشه!
امام مقام بسیج روخوب میدونند چون شاگرد امام خمینی هستن اما صد حیف که حد و معنی بسیج رو روشن نمی کنند تا این تنفر که بین جوانان به وجود آمده از بین بره[/]

غلام زهرا;403726 نوشت:
اون بسیجی مرد تمام شد و با خود امام رفت زیر خاک.بسیجی امروز یعنی فساد
دقیقا.واقعا که...

سلام
یه چیز میگم ترورم نکنید:khandeh!:
شایدبحث منحرف بشه پیشاپیش عذر میخوام قصد انحراف ندارم،ولی بی ربط نیست،واقعیت هم هست،انتقاد:
تاوقتی مدرسه میرفتم هیچچچچچچچچچچ وقت عضو بسیج نشدم چون دوست نداشتم،الآن عضو هستم بدون فعالیت بازم چون خیلی از بسیجیها رو دیدم که ترجیح دادم با این جماعت نگردم هرچندمطیع محض رهبرم وعاشقشونم ولی لازم نیست تشکیلات اداری بسیج رو داشته باشم.نمیدونم چرا خیلی یا بعضی از بسیجیا جوری رفتار میکنن که فقط وفقط اونا سلام الله علیهم باشن،فقط وفقط اونان که دین حالیشونه و رهبری و ولایت فقیه.
همین پارسال خواستم عضو طرح صالحین بشم بنابر مشغله های درسی انصراف دادم،یکی از همین بسیجیها که اول بجا نیاوردم کیه ولی بعدازمدتها فهمیدم کی بود،باهام تماس گرفت وچنان بهم تاخت انگاری که درصدر مجلس فتنه گران باشم،حتی اساتیدم رو متهم کرد.بگذریم که چی گفت ولی خیییلییی از رفتارش بدم اومد حتی مهلت حرف زدن ودفاع رو بهم نداد.تنها این مورد نیست خیلی اند این قبیل بسیجیها متأسفانه.با عرض معذرت ولی همین مدعیان بسیجی بودن واوج دیانت والبته تظاهر به تواضع، تواضعی که چون از دل برنمیاد لاجرم بردل نمیشینه،گاهی متدین نیستند بلکه متعصب و ریاکارند.
گاهی همین بسیجی های با تشکیلات اداری بسیجی هستند نه به این دلیل که مطیع فرمان رهبرند ودلباخته ی نظام،خیر،بلکه بخاطر گشت وگذارهای رایگان و امتیازات حاصل از بسیجی بودن در برخی ادارات بسیجی می شوند.
راستی چرا کاری میکنند که برخی اشخاص ولو مخالف نظام فقط وفقط برای اینکه بعضی جاها(ادارات)از آنهاگواهی بسیجی بودن میخواهند میروند پرونده ای را دربسیج تشکیل می دهند؟؟؟اصلاً این تبصره از قانون ادارات رو قبول ندارم منطقی نیست.میدونید یکی از همین اشخاصی که مجبور بود این روال رو بگذرونه چی می گفت؟؟بسیج رو به تشکیلات بعث صدام تشبیه میکرد.
ظاهر امر رو بخوایم نگاه کنیم شاید شاید بعضی جاها بتونیم حق رو به او بدیم.
وخیلی چراهای دیگه
......
وخلاصه از بعضی چیزها سوء استفاده میکنیم؟؟؟؟
بسیجی
روحانی
و....با این پوششها ظاهر میشیم ولی حافظ عقیده ی راستین آنها نیستیم هیچ دیگران را از این جماعت زده میکنیم واز خیلی چیزای دیگه.؟؟؟؟؟؟
دلم پربود،خالی شدم.نمیشد این حرفا رو هرجا زد،هرچندسعی میکنم بفهمونم به دیگران که بابا همه یکی نیستند تو هر جماعتی بالأخره نا اهلی پیدا میشه ......

من حاضر نیستم حتی لحظه ای از زندگیمو عضو بسیج باشم.با احترا به بسیجیان واقعی

[="Times New Roman"][=times new roman]سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما عزیزان...
هیچ چیز رو نمیشه زوری به کسی تحمیل کرد ، نباید بخاطر بسیجی بودن به کسی امتیاز بدن ، چون خیلی ها بخاطر منافعشون هم که شده میرن فقط عضو بسیج میشن و توی هیچ فعالیتی شرکت نمی کنند و اونهایی هم که بخاطر خدا میرن عضو بسیج میشن نیازی به این امتیازها ندارن ، چون اخلاص دارند ، مثلا من شنیدم که برخی خانواده های شهدا رنگ بنیاد شهید رو هم ندیدند ، در حالی که می تونند از خیلی امتیازات و رانتها استفاده کنند ، [=Times New Roman] اگرچه استفاده از این امتیازات کمترین حق خانواده ی شهداست
، اما شرم و حجب و حیا و شرافتمندیشون این اجازه رو بهشون نمیده..

[=Times New Roman]در واقع کسانی که این امتیازات رو برای بسیجی قرار دادند فقط بخش حیله گری مغز بعضی انسانها رو فعالیت واداشتند ، اگرچه من نمی تونم منکر اثرات مثبت بسیج و بسیجی توی جامعه و مردم بشم ، ولی خیلی از مردم تفکر و دید خوبی نسبت به بسیج و بسیجی ندارند . که شاید بخاطر رفتار افراطی بعضی دوستان باشه ، که من خودم با چشم خودم دیدم اینجور افراد رو ، ولی اینم درست نیست که علیه اینجور آدمها موضع بگیره رو به تجزیه تحلیل این بندگان خدا بپردازه ، همه اشتباه می کنند ، همه گناه می کنند ، فقط موقعیت و شکلش فرق می کنه ، کسانی که عضو بسیج هستند و خودشون رو تافته ی جدا بافته می دونند ، نه فاسدن ، نه کودن هستند ، نه بی شخصیتن ، نه دشمن خدا هستند ، نه دشمن اسلام هستند و نه نیت شومی دارند ، فقط نا آگاه هستند ، همه ی ما ها توی زندگیمون دچار اینجور اشتباهات میشیم ، پس بهتره به جای گله و گلایه عملا کاری انجام بدیم تا همه ی کسانی که مثل من گمراه هستند به راه راست هدایت بشند..موفق و سربلند باشید..

اگه بسیجی فعال باشین واسه کنکور امتیاز داره ها...:khandeh!:
مخصوصا امسال که کنکور آزاد و سراسری ادغام شده بود و دانشگاه آزاد پرطرفدار شده بود،بسیجی فعال بودن خیلی واسه دانشگاه آزاد امتیاز داشت....:ok:
البته ما که نفهمیدیم چطور میشه که بسیجی فعال شد !!!
:Gig:

Im_Masoud.Freeman;403741 نوشت:
، اگرچه استفاده از این امتیازات کمترین حق خانواده ی شهداست ، اما شرم و حجب و حیا و شرافتمندیشون این اجازه رو بهشون نمیده..

هههههه خیلی جالب بود!!!!!!!!!!!:khaneh:
یعنی هرکی از این تسهیلاتی که نه برای کسیه نه به کسی ضرر میزنه استفاده کنه شرم و حجب و حیا و شرافت نداره؟؟؟؟؟؟؟

[=Times New Roman]

الینا;403843 نوشت:
هههههه خیلی جالب بود!!!!!!!!!!!:khaneh:
یعنی هرکی از این تسهیلاتی که نه برای کسیه نه به کسی ضرر میزنه استفاده کنه شرم و حجب و حیا و شرافت نداره؟؟؟؟؟؟؟

[=times new roman]سلام و عرض ادب ، اصلا منظورم این نبود ، نمیدونم چرا بعضی ها همیشه اون برداشتی که نباید بکنند می کنند ، منظور من این بود این تسهیلاتی که برای خانواده ی شهدا قرار داده شده حقشونه و تازه کم هم هست ، و اگر کسی استفاده می کنه از شیر مادر حلال ترش باشه ، و استفاده کردنش ذره ای از ارزش و مقام و بزرگی خانواده ی شهدا کم نمی کنه ، منظور من از اون حرف چیز دیگه ای بود که چون ممکنه دوباره برداشت دیگه ای که نباید بشه ، صورت بگیره از بیانش صرف نظر می کنم ، موفق و سربلند باشید...

Im_Masoud.Freeman;403884 نوشت:
سلام و عرض ادب ، اصلا منظورم این نبود ، نمیدونم چرا بعضی ها همیشه اون برداشتی که نباید بکنند می کنند ، منظور من این بود این تسهیلاتی که برای خانواده ی شهدا قرار داده شده حقشونه و تازه کم هم هست ، و اگر کسی استفاده می کنه از شیر مادر حلال ترش باشه ، و استفاده کردنش ذره ای از ارزش و مقام و بزرگی خانواده ی شهدا کم نمی کنه ، منظور من از اون حرف چیز دیگه ای بود که چون ممکنه دوباره برداشت دیگه ای که نباید بشه ، صورت بگیره از بیانش صرف نظر می کنم ، موفق و سربلند باشید...

سلام
خب کاش منظورتونم بگید که سوء تفاهم ایجاد نشه و باعث ناراحتی نه خودتون نه کسه دیگه ای بشه!

Im_Masoud.Freeman;403741 نوشت:
در واقع کسانی که این امتیازات رو برای بسیجی قرار دادند فقط بخش حیله گری مغز بعضی انسانها رو فعالیت واداشتند ، اگرچه من نمی تونم منکر اثرات مثبت بسیج و بسیجی توی جامعه و مردم بشم ، ولی خیلی از مردم تفکر و دید خوبی نسبت به بسیج و بسیجی ندارند .

سلام و خسته نباشید

من هم اول معتقد به این بودم که نباید امتیازی گذاشت ، ولی خب باید این رو در نظر گرفت همونطور که خداوند در قران برای بهشت وعده های مادی هم داده بی فایده نیست اینکار ،

آدم ها متفاوتند بعضی بهشت رو برا قصر ها و ....میخان و یا از ترس جهنم نمیرن سراغ کار خلاف.

[="Times New Roman"][=Times New Roman]

همره;405891 نوشت:
سلام و خسته نباشید

من هم اول معتقد به این بودم که نباید امتیازی گذاشت ، ولی خب باید این رو در نظر گرفت همونطور که خداوند در قران برای بهشت وعده های مادی هم داده بی فایده نیست اینکار ،

آدم ها متفاوتند بعضی بهشت رو برا قصر ها و ....میخان و یا از ترس جهنم نمیرن سراغ کار خلاف.

سلام و عرض ادب ، خواهش میکنم عمل انسانها رو با خدا مقایسه نکنید ، یعنی ما بیایم یه سری امتیازات مادی قرار بدیم برای کسانی که میخوان وارد یه قسمتی بشن که تلاشش برای دل کندن از مادیاته؟ میشه همچین چیزی؟ عقل ناقص من که میگه نمیشه...موفق و سربلند باشید..

تولد دوباره;403706 نوشت:
سلام.
یه کسی بهم گفت :" بسیجی ، مطیع است ." برای بسیجی بودن باید مطیع شد و برای مطیع شدن باید غرور را کنار گذاشت و برای کنار گذاشتن غرور باید زندگینامه شهیدان را مرور کرد و از لحظه لحظه زندگی آنها درس گرفت .

خدا را شکر که مطیع بودن را شرم نمیدانم و خدمت کردن را دوست دارم . از کوچکتر از خودم فرمان می پذیرم اما قبل از اطاعت از او درس اطاعت از بزرگتر را یادش میدهم .
اطاعت کردن یک امتیاز است پس بیایید با این امتیاز ، از دیگران پیشی بگیریم .

بسیجی هیچگاه مطیع نبوده و نباید هم باشه اگه مطیع بود که فاتحش تو همون ماه اول تاسیس میخوندن
ولی این و قبول دارم که الان شاید 0.5 درصد هم بسیجی واقعی نداشته باشیم

بسیجی ها همیشه تو اول صفن اما ......

بسیجی های اول انقلاب و دوران جنگ تو اول صف رفتن به جنگ و دفاع از مملکت ، دویدن طرف میدان مین و .............

ولی بسیجی های امروز تو اول صف استخدام ، کسر خدمت سربازی ، سهمیه کنکور و ...............!

به دل نگیر بسیجی تو رو نگفتم :hamdel::hamdel:

موضوع قفل شده است