جمع بندی می خواهم با یک خانم بیوه ازدواج کنم؛ مشورت بدهید!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
می خواهم با یک خانم بیوه ازدواج کنم؛ مشورت بدهید!

سلام خسته نباشید

چند ماه پیش پیش یک شخص مطمئن مراجعه کردم گفتم به من یه نفر معرفی کنید که با اون ازدواج موقت کنم و مشکلم حل بشه؛ گفت قبلا چنین اشخاصی مراجعه کرده بودند ولی بهشون معرفی نکردم، ولی چون تو آدم خوبی هستی و .... بهت معرفی میکنم، و گفت کسی هم که بهت معرفی میکنم قبلا خودم باهاش چند مرتبه ازدواج موقت کرده بودم.

این زن بیوه هست، شوهر خدا بیامرزش تومور مغزی داشته و این زن خبر داشته ولی بازم باهاش زندگی کرده، این شوهرش کور شده ولی بازم روابطش تغییر نکرده و باهاش زندگی کرده و بالاخره بعد از 3 ماه شوهرش فوت میکنه و الان بیوه هست.

حال خصوصیاتش:

- با علم (در یکی از مدارس دخترانه هم درس میده)
- با تقوا ( محجبه، خوش اخلاق، پایند به احکام و حلال و حرام، با وفا و ... و اینم که با اون مرد صیغه کرده از روشنفکری، تقوا و علمشه که به حرام نزدیک نشده و از راه شرعی وارد شده من تحسین هم میکنم)
- زیباست
- سنش 22 الی 24 ساله هست
- خانواده خیلی پولدار، مومن و روشنفکر داره

خصوصیات من:
- سال آخر مدرسه هستم
18 ساله هستم
-مذهبی هستم
-دوست دارم زن مذهبی داشته باشم که هم کفو من باشه طرز فکرش و ... همه چیزش تا زندگی خوبی -داشته باشیم
-تا حالا هیچگونه ازدواجی نداشتم
وضع مالیم خوب نیست (البته مالی من ولی پدرم دکتر هست وضع خانواده ما از 100 باید بهش 60-70 بدیم)

اگه من با اون ازدواج کنم این خوبی ها رو داره که

- چنین دختر با تقوا، با سواد، روشنفکر و مذهبی در این جامعه کم پیدا میشه
- خانوادش چون مذهبی هستن میتونم به راحتی ازدواج آسان و ساده مطابق با احکام شرعی بکنم که مورد پسند خدا باشه و دل امام زمان عج نشکنه بدون هرگونه حرام
- چون پولدار هستن از طرف خانواده زن شاید حمایت بشم
- برادرهای این خانم تجارت میکنن اگه خواسته باشم میتونم تجارت هم کنم
- چون این خانم بیوه هست، از شوهر قبلیش لوازم خونه و خونه و ... داره که مشکلات من رفع میشه در واقع من با ازدواج با این خانم داماد نمیشم عروس میشم:khandeh!:

اینکه باکره نیست و قبلا صیغه کرده من اصلا بهش بد نگاه نمیکنم این که بیوه هست خوب اجل شوهر قبلیش رسیده مرده تقصیر خانم چیه؟ این هم که صیغه کرده خوب کاری کرده که از حرام فرار کرده و از راه شرعی نیازش رو برطرف کرده

اصلا هدف اصلی ازدواجم اینه که به کمالات و مقامات معنوی دست پیدا کنم و نیازاتم برطرف بشه که این زن، با این خصوصیات میتونه منو در راه خدا کمک کنه و نیازاتم رو برطرف کنه

دوستام میگن که این خصوصیات رو دختر باکره هم داره چرا با دختر باکره ازدواج نمیکنی؟ من میگم اولا این چنین کسی رو به ندرت میشه پیدا کرد که از لحاظ تقوا و علم سطح بالایی باشه بعدش هم چون باکره هست دردسرش بیشتره در ثانی من دوست دارم به مردم حال بدم و از خودم مایه بزارم.

یه نکته مهم

من تا حالا نه این خانم رو دیدم نه یک کلمه حرف زدم ولی از اون شخصی که باهاش صیغه داشته و قراره که به من معرفی کنه شنیدم، اون شخص خیلی خیلی با اعتماد هست و من این اطلاعاتی رو که داده 98% مطمئن هستم ولی بخاطری که مسئله ازدواج شوخی نیست میخوام به عین الیقین ببینم و مدت 3 ماه با این زن صیغه کنم وقتی که کامل مطمئن شدم ازدواج دائم کنم.

البته در مورد خانواده خودمون هم بگم که

- مذهبی هستن ولی مذهبی واقعی نه!
- از من یه برادر بزرگتر هست (من به این رسم ها حالیم نیست که اول برادر بزرگتر ازدواج کنه بعد کوچکتر)
- مادرم تصمیم داره خودش واسه من زن پیدا کنه مادرم هم معیارهای ازدواج اینه که زیبا باشه، خانواده خوب و هم کفو با خانواده ما باشه با سواد هم باشه همین! ولی من معیارهای دیگه ای دارم

الان نظر کارشناسان محترم و شما خواننده عزیز در مورد ازدواج من (با خصوصیاتی که گفتم) با این زن بیوه (که خصوصیاتش ذکر شد) چیه؟

لطفا از همه لحاظ شرعی، عرفی، اجتماعی، اخلافی و ... بگید.

باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام خدمت شما برادر گرامی
خب چه طور من با یک مثل بحثم را شروع کنم. امیدوارم خوب دقت کنید چرا که حاصل تحقیقات زیاد مشاوران ازدواج را بیان می کنم
تور ماهی گیری ، شبکه های است که از پیوند و گره خوردن نخ یا سیم هایی به همدیگر به وجود می آیند. تور وقتی تور است که پیوندش از هر جهت با قسمت های مختلف برقرار باشد. افراد جامعه هر کدام مانند این تور هستند و با اقوام و والدین خود گره خورده است. بنابراین شما ممکن است در عالم ذهن خود را جدای از خانواده تصور کنید و بگویید کاری به آنها ندارم ولی خانواده ها با هم کار دارند.
در عرف ما ازدواج با یک خانم بیوه برای اغلب مادران که سال ها منتظر داماد شدن فرزندشان بوده اند پذیرفتنی نیست. اگر چنین ازدواجی اتفاق بیفتد این عروس تازه وارد است که مورد تحریم عاطفی خانواده داماد قرار می گیرد و به او مستقیم یا غیرمستقیم برچسب های مختلفی می زنند. و او را فریب کار یا فردی در نظر می گیرند که فرزندشان را چیز خور کرده یا او را سحر کرده است. این عروس با این نگاهی که خانواده به او می کنند هر چند که نازک نارنجی نباشد بالاخره یک جایی صبرش لبریز می شود و از خانواده شوهر فاصله می گیرید و آنها را به شیوه های مختلف تلاش می کند به حریم خصوصی خود راه ندهد و اینجاست که بیشترین فشار بر داماد بینوا وارد می شود. چون هم می خواهد خانواده را داشته باشد و هم می خواهد همسرش را داشته باشد.
انگیزه های نادرست
انگیزهایی مثل رشد معنوی، پول دار شدن، و ترحم و...انگیزه های است که نمی توان روی آنها حساب باز کرد ساختمان ازدواج نیاز به فنداسیون وپی هایی دارد که ضد زلزله باشد تجارب نشان می دهد که این انگیزها عمیق نیست و افراد را نمی توانند در کنار هم قرار دهد.

تناسب ها
تناسب ها عامل انسجام است. هرچه تناسب رعایت نشود احتمال ریزش دیوارهای خانواده بیشتر وجود دارد. فردی که تجربه ازدواج را دارد خود را بسیار با تجربه تر از شوهرش می داند و همین امر ممکن است سبب شود که اقتدار و مدیریت مرد را نپذیرید به خصوص که اگر سنش هم بالا باشد.
شنا بر خلاف جهت آب
ازدواج پسر مجرد با یک خانم بیوه در فرهنگ ما مانند شنا برخلاف جهت آب است. یعنی چون در جامعه این امر متداول نیست فرد همیشه احساس فشار می کند و گاهی از نگاه های غیر مستقیم و مستقیم اطرافیان در فشار است و همین امر می تواند به طور غیر مستقیم سبب چالش ها، بهانه گیری ها و...شود.
باید بسیار مراقب بود که با حس ترحم سبب سنگدلی نسبت به یک خانم نشوید.
ازدواج موقت
تجربه ازدواج موقت این خانم اگر چه کار خلاف شرع انجام نداده است. می توانند در آینده سبب دلمشغولی ها شما شود به خصوص این که فردی را که با او ازدواج کرده است را دیده اید و می شناسید.

بنابراین در کل چنین ازدواج هایی به احتمال زیاد پر چالش خواهد بود. اگر فردی بخواهد به هر دلیلی چنین ازدواجی کند لازم است حتما زیر نظر مشاور ازدواج باشند. نیز جلسله ای نیز مادر و پدر داماد هم در مشاوره حاضر شوند.
نیز توصیه می شود در ازدواج عجله نشود تا زوج همدیگر (خصوصیات اخلاقی و شخصیتی و....) بشناسند.

موضوع قفل شده است